Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pon úno 21, 2022 22:57

ntz: jo, to věřím, minimálně pro pobavení, čím jsme se v tý době krmili :D Akorát čtením od začátku se, pokud to do května nestihneš, nedozvíš, jaký bylo rozuzlení zápletky, kdo byl vrah, a jestli to vlastně celý nebyl omyl :twisted:

Ne, vážně, jak píše mike. Hodně se toho za těch patnáct+ let změnilo. Pokud je to zmińované pojetí vaší skotské party cílené, tak vám do toho nemá smysl kafrat, protože to tak prostě chcete. Ale pokud je to jen z neznalosti/neinformovanosti o jiných možnostech, tak bych asi spíš v četbě přešla do novodobých dějin tohoto vlákna či rovnou do toho druhého odkazovaného :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » úte úno 22, 2022 10:01

Etheric píše:Mike, tvoje dávka by mi stačila do oběda včetně


Já to mám podobně. S tím, jak se tu píše na snídani ovesná kaše, přes den tyčinky a večer velké jídlo, mám problém. Ta ovesná kaše, tyčinky, ořechy, sušené maso, to jsou jídla, která mě nezasytí a mám pořád prázdný žaludek a hlad. Jednou jsem to tímhle stylem zkoušel a měl jsem záchvaty hladu, sotva stál na nohou, že jsem si jídlo na týden snědl po pár dnech a musel jsem si po cestě nakoupit konzervy a pořádné jídlo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 22, 2022 10:15

tak ono je idealni vyzkouset si na nejakym vikendovym vylete skladbu.

ja taky nemuzu jet uplne na tycinkach, urcite ne treba 3 dny po sobe, to uz me z toho akorat boli bricho.

on si kazdej hlavne musi najit tu svoji skladbu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 22, 2022 10:38

jinak zrovna na vyket do skotska kakoska mi pripravila kase a kuskus na zaliti vodou jako darek, ale v ty dobe sem jedla hlavne hodne maso/zelenina skladbu jidel a nejak mi nedoslo, ze kdyz budu kazdej den jist neco podobnyho... na co nejsu zvykla...

bylo mi docela blbe asi prvni 4 nebo 5 dni, pak se to trochu zlepsilo.

takze na to bych si dala taky bacha, nekdo ma kachni zaludek a je mu to jedno, nekdo ma citlivy zazivani a nejaky vyrazny vicedenni zmeny muze pocitit na zacpe/nafouklym bolavym brichu/prujmu a ani jedno neni moc kompatibilni s krosnou a kilometrama.

takze i kdyz dokazu jist denne to samy po chutove strance, je potreba tusit, co na to rekne zbytek tela.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 11:00

Kaše mi taky nefungujou no.. Samý sacharidy a nic z toho. Můžu si dát dvě a nacpat se k prasknutí, ale do hodiny mám hlad. Zato když namísto dvou kaší k snídani dám stejný množství sýru, masa nebo vajec, ideálně s nějakou divokou zelení, su spokojen a žaludek taky. Ideální snídaně jsou pro mě 3 vejce, 100g slaniny a kus cheddaru k tomu. Pak mi stačí jen něco malýho na svačinu a vydržím až do oběda :)

Poslední dobou jsem si oblíbil MCT olej. Je to fakt síla, musí se opatrně, ale krom malých dětí to můžou všichni, ten kvalitní nemá žádný alergeny. Cena už tak sympatická není, ale když to srovnám s energy gelem plným barviv, sladidel atd, není to tak hrozný. Koneckonců MCT jsem zkusil jako adekvátní náhradu za ty energy gely. Funguje to ještě líp a hlavně to nemá žádný balasty v sobě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod ntz » úte úno 22, 2022 13:26

ja vzdycky po ranu jedl venku nejake sladke s vlakninou .. vetsinou jsem si delal porridge, na to staci hrozinky, susenej banan (napriklad - cerstvej je lepsi, treba kdyz jste v blizkosti auta), takove ty mekke (EMCO - delal jsem to z tehlech) a pokud to vaha dovoli (ze jsem byl v blizkosti auta - napriklad pri lezeni), tak si do toho davam dve lzicky marmelady a jeden 150g bilej jogurt ... z tohodle mi staci energie vetsinou kdyz se najim v 8 rano minimalne do dvou do odpoledne a protoze mi to chutnalo, tak jsem tohle dokazal jist bez problemu kazde rano (a fakt jsem tohle jedl pokazdy stejne asi 10 let) ...

jedinej problem je tady ta marmelada, ta tomu katapultuje uroven do nebeskejch vysin, musim se kouknout, jestli nedelaj nejakou trailovou dehydrovanou marmeladu (jogurt neni nutnej) ...

v poledne jsem se byl zvyklej zivit kouskem tvrdyho sejra + mam celozivotne rad takove ty celozrne ctvercove tezke chlebiky, to ale asi neni uplne UL takze na trail vymyslime neco jineho, ten tvrdej syr + susene maso si ale myslim ze ma dobrej pomer vaha/energie/ziviny ...

vecer jsem se vzdy zivil rejzi (vyjimecne testovinama)

mel jsem take obdobi asi ?3 let, kdy jsem se snazil kvuli lezeni udrzet vahu pod 77kg (ted mam 105 pripominam) a to jsem se zivil fakt jenom yum-yum polivkama (a lezl devitky - coz dnes uz neni vubec nic, za nas byla nejtezsi cesta sveta Action Direkt v jure za 11 od Wollyho a dneska devitky nejsou vubec nic - zase ale ty Jurske devitky, ty jsou mnohdy tezsi nez mnohe 8a v italii a francii)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 14:03

Marmeláda je i v tubě jako zubní pasta. Sušenou jsem nikde neviděl, ale to si můžeš zkusit nasušit doma. Buď rád, že ti kaše stačí k zasycení. Já do ní musím nalejt hromadu tuku, aby trochu zasytila, ale pak je celkem boj to do sebe dostat :-&

Sušený maso zas nemusí moje zničený zuby, kdo se s tim má žvejkat. Když už, máčím a vařím ho, pak je to v pohodě, ale samotný ne, na to nemám chrup.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod ntz » úte úno 22, 2022 14:11

Ja ted do vseho leju olivovej olej ... na trailu pocitam spotrebu olivovyho oleje 50ML na den .. to me jako tuk staci .. ten olivovej olej mi chutna vypit panaka jen tak (rano si davam drink 50ML olivovyho oleje s vymackanou pulkou citronu, 2ma tabletama takovyho ceskyho prirodniho de-oxidantu (okej jdu vstat a podivat se - a je to tohle) a 500Mg vitaminu C - tohle asi udelam i na trailu)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » úte úno 22, 2022 14:19

Neuspokojí Tě jako částečná náhražka marmelády sušený ovoce? Meruňky místo meruňkové, jahody místo jahodové, ... ?

Ovesná nebo i jiná kaše je na snídani v horách bezva, s jednou nebo dvěma tyčinkama pak většinou vydržím až do večeře. Ještě přidáváme do kaše čokoládu, pro sladkost, tuk i chuť.

Taky ji často jíme i doma, zrovna dnes byl oves k snídani :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 14:24

50ml oleje je tak zálivka do salátu k obědu. A ještě mi je to málo, přileju MCT a pak je to OK. Přijde mi logický, že tolik jím, však tělo si o to samo říká a dost znatelně. Na výletě, kde vydám velký množství energie, prostě potřebuju hodně jíst. Už hodně lidí nechápalo, jak se může do tak malýho těla vejít tolik jídla. Vešlo by se i víc :)
Jinak olej nenosim, jen MCT. Tuku je v těch sýrech, špeku a všem ostatním až až..

sobb píše:s jednou nebo dvěma tyčinkama pak většinou vydržím až do večeře.

V končinách, kam chodíte s batohy mající 50% hmotnosti mého těla? To by pro mě tam bylo málo i bez batohu. Máte to tak, jako spousta lidí, že se vám nějak sevřou žaludky a na výletě nejíte?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod ntz » úte úno 22, 2022 14:26

sobb píše:Neuspokojí Tě jako částečná náhražka marmelády sušený ovoce? Meruňky místo meruňkové, jahody místo jahodové, ... ?


jasne, asi to tak udelam ... budu mit to suseny ovoce .. ja 99% sveho outdoor zivota stravil pobliz sve plastove hnede jidelni prepravky, ktera diky tomu, ze se vozila autem, tak obsahovala spoustu luxusnich veci, ktere si clovek normalne na trail do batohu nevezme ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » úte úno 22, 2022 14:45

Etheric píše:V končinách, kam chodíte s batohy mající 50% hmotnosti mého těla? To by pro mě tam bylo málo i bez batohu. Máte to tak, jako spousta lidí, že se vám nějak sevřou žaludky a na výletě nejíte?
Sice nevím přesně kolik vážíš, ale mám pocit, že si mě pleteš se šipkou :wink: Batoh jsem měla pětadvacet kilo jednou jedinkrát - a to na letišti při odletu ze Zélandu, protože jsem nakoupila několik kilo jejich skvělého medu :)

Není to tím, že by se sevřel žaludek a my skoro nejedli, to bychom možná po pár týdnech i padli. Nikdy jsem se tím blíže nezabývala a nemám k tomu žádné podklady, ale přijde mi, že venku se tělo přizpůsobí a trávení začne fungovat efektivněji.

Krátkodobě (týden až dva) vystačíme se zhruba 500 - 600g sušenýho jídla pro dva lidi.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 15:03

sobb píše:mám pocit, že si mě pleteš se šipkou

Jo, další :D Nevím proč.. Nemá náhodou Šipka v logu soba nebo podobnou zvěřinu? Možná proto, jinak nevím..
Tělo chce jíst podle výkonu, čím větší, tím víc jídla potřebuje.
Naopak nemám chuť ani potřebu moc jíst, když se válím doma..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » úte úno 22, 2022 15:50

sobb píše:přijde mi, že venku se tělo přizpůsobí a trávení začne fungovat efektivněji
Jo, taky to tak citim - a to nechodim na mnohodenni treky. Ale i zde, kdyz pujdo do hor, tak v momente, ze vystoupim z busu (no dobre, tak do pul hodiny :-)) uplne citim, ze se traveni preklapi do uplne jineho rezimu. "Efektiita a optimalizace" - to jsou asi ty spravna slova. Zadne "sevreni zaludku". Jednoduse nepotrebujes stejne mnozstvi kalorii na stejnou vzdalenost.
Je ale taky pravda, ze ja se tam taky chovam trochu jinak, taky se snazim o - v ramci podminek, samozrejme - co nejefektivnejsi pohyb, optimalizace cesty, k cemu patri i prizpusobeni rychlosti a zpusobu chuze. Coz neznamena, ze jdu nejak extra pomalu (jo, zadnych 5 km/h nedavam, kdyz nejsem po rovine), furt hodne lidi predbehnu a mam cas vetsinou lepsi nez vypocitany pro prumerneho turistu, ale jakmile citim, ze mi dalsi zrychleni "prilis bere energii", tak jednoduse zpomalim.
Etheric píše:To by pro mě tam bylo málo i bez batohu.
No jo, ale napr. ntz nepocita s prilis dlouhyma dennima usekama. A Ty chodis kolik - 40-50-70 km/den? Navic hodne rychle. To se ale nemuzes divit, ze mas vyrazne vetsi spotrebu energie.
sobb píše:euspokojí Tě jako částečná náhražka marmelády sušený ovoce? Meruňky místo meruňkové, jahody místo jahodové, ... ?
Ja bych to jeste "vylepsil" - kup si ruzne mrazem susene ovoce bez cukru, konzervantu. Napr. posledni dobou to uz prodavaji v Lidlu (ceske vyrobky). Da se sehnat vice druhu - maliny, jahody, ananas, ani nevim co jeste. Neni to uplne levne, ale rozhodne na dodani stejne chuti jej spotrebujes docela citelne min nez "bezneho susesneho ovoce". No a toto ovoce bych jednoduse pomlel na mlynku - budes mit sacek "susene marmelady", jen to chutna prirozeneji. Muzes si chute michat podle libosti. Pokud by Ti tam chybel cukr, tak si jej vem zvlast, ale podle mne u tech vsech ostatnich veci je zbytecny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » úte úno 22, 2022 16:02

Etheric píše:Kaše mi taky nefungujou no.. Samý sacharidy a nic z toho.

Kaši si přeci můžeš vylepšit podle sebe, nemusí to být jen směs pomalých a rychlých cukrů. Nastrouhaný sušený tvaroh má spoustu bílkovin, tuky nemusíš přidávat jen ve formě oleje, ale třeba ořechy se chuťově hodí a neudělají z kaše mastný humus. A mně třeba k sladké kaši víc než olej sedí přepuštěné máslo (s olivovým by mi to teda asi taky moc nejelo, to má ntz výhodu, když mu to chutná). Čímž nechci říct, že mám něco proti slanině, vejcím a sýru; na cesty je ale ta kaše šikovná, protože nemusíš řešit trvanlivost.


@ntz: Když jsem někdy brala marmeládu, tak jsem si ji ze skleničky přendala do nějaké plastové krabičky od vitamínů, dvě lžičky na den by nemusela být taková zátěž. Sušení můžeš taky zkusit, ale pokud v sobě bude mít nějaký želírující přípravek, tak z ní po usušení může být dost lepkavá gumová hmota. Líp se budou chovat povidla (ovoce a cukr, žádná želatina), alespoň podle mých zkušeností. Usušit se dá i ovocná přesnídávka. Ale nejjednodušší by možná bylo zkusit nahradit marmeládu nějakým sušeným ovocem. Samozřejmě ve větším množství než mají kaše prodávané. Taky jsem někdy nějakou zkusila, ale 0,3 % malin v malinové kaši mě zrovna nenadchlo.

EDIT1: Koukám, že sobb byla s tím sušeným ovocem rychlejší :-)

EDIT2: Lyofilizované ovoce bych do kaše asi nekupovala, to mi přijde zbytečně drahé, když se stejně zalije vařící vodou. Když si koupím mražené maliny nebo borůvky a usuším je, tak jsou taky bez konzervantů a chuťově OK.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 16:06

apuka píše:To se ale nemuzes divit, ze mas vyrazne vetsi spotrebu energie.

Však se vůbec nedivím, přijde mi to logický. Jen nechápu, že např lidi se sedavým zaměstnáním a velmi malou aktivitou maj na výletě /v terénu, nepřízni počasí s almarou na zádech/ menší potřebu jíst, než když leží doma na pupku. Tohle mi hlava nebere.

@GM: když mě ty sladký věci nezasytí... Tvaroh ano, ale jedině naslano, nasladko bych měl co dělat, abych to zvládl pozřít. Dobrovolně se cpát sladkým tvarohem nebudu :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » úte úno 22, 2022 16:22

Etheric píše:@GM: když mě ty sladký věci nezasytí... Tvaroh ano, ale jedině naslano, nasladko bych měl co dělat, abych to zvládl pozřít. Dobrovolně se cpát sladkým tvarohem nebudu :)

Mně chutná tvaroh nasladko i naslano. A strouhaný se v té kaši moc nepozná. Ale samozřejmě ho nikomu necpu, jsou to jen takové tipy, vybrat si musí každý sám, co mu vyhovuje :-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 16:43

Tvaroh nasladko apod nesnesu od školky, za nás se ještě muselo vše sníst, neexistovalo, že by někdo nechal zbytky. Takže díky školce snad téměř všechny sladký jídla sice sním, ale musím to do sebe nacpat přes odpor..
Otec ze stejnýho důvodu nesnese mazací sejry, stačí mu přivonět a :vom: :lol:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » úte úno 22, 2022 16:57

Tak, po nás taky chtěli, abychom všechno snědli, ale násilím nám to do krku necpali. Ale pamatuju se, že když byla žemlovka (ovesná kaše mi nevadí, ale rozmočený pečivo nesnáším), tak jsem seděla sama nad plným talířem, zatímco ostatní děti po obědě už spaly. Mělo mě to vytrestat, ale bylo mi to jedno. Žemlovku nejím dodnes a být sama mi nevadí. Nevím, jestli je to úplně to, čeho chtěli dosáhnout :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte úno 22, 2022 17:03

Vidim, ze skolni jidelny fungovaly vsude stejne a napachaly strasne skody :D Nechcete zalozit neco jako Meetoo a hromadnou zalobu za celozivotni trauma? ;-)

U nas se jednou zadarilo uvarit zkazene maso. V jidelne zrovna hlidala velmi oblibena ucitelka s predzdivkou Doga, ktera to vsechny donutila snist. Blije cela druzina :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 22, 2022 17:13

ja treba mela loni na jare na sumavu/krusky/luzky cca 600g jidla/den z cehoz bylo tak 300g "dehydro" (lyo jidlo + doma nachystana snidanova kase) a chodila sem mezi 15-25km jen a urcite sem prvni dny nesnedla vse z planu ale tak 10 den sem uz krom odmerene davky jedla i prebytky z predtim...

hodne lidi to taky ma tak, ze ma mirnou nadvahu a spravne fungujici organismus s nadbytecnym prijmem snadno dokaze pri pohybu spalovat tuky takze 10 dji v horach a o 5kg lehci

bohuzel nespravne fungujici organismus s nedostatkem jidla bezne s uplne stejnou nadvahou takto nefunguje a 10dni v horach o 5kg tezsi :D

to si kazdej proste musi vyzkouset na sobe.
ja driv nejedla v praci moc a venku min a ted jim v praci dost a venku vic... najednou proste mam hlad a potrebuju jest, jinak totalne nemuzu vykonavqt pohyb. je to desnej vopruz
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 17:31

mike píše:Nechcete zalozit neco jako Meetoo a hromadnou zalobu za celozivotni trauma?

Jo, klidně, odškodnění by se hodilo. Jaký jsou šance na úspěch?

Mawenzi píše:je to desnej vopruz

Jo. Furt vymejšlet co k jídlu, pak to chystat a nakonec sníst je vopruz. Kdybysme nemuseli jíst, nemuseli bysme ani srat. Pak už zbývá jen tělo, který není potřeba umejvat a byl bych nejšťastnější člověk na světě..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte úno 22, 2022 18:08

Dromedaro píše:
Etheric píše:Mike, tvoje dávka by mi stačila do oběda včetně

Já to mám podobně. S tím, jak se tu píše na snídani ovesná kaše, přes den tyčinky a večer velké jídlo, mám problém. Ta ovesná kaše, tyčinky, ořechy, sušené maso, to jsou jídla, která mě nezasytí a mám pořád prázdný žaludek a hlad.

Ale ja jsem nepsal nic o kasi, ty vubec nejim a unika mi, jak nekdo neco takoveho jisty muze ;-) Ke snidani mam 150 g normalniho jidla. Chleba plus dobry salam nebo syr, idealne oboji. Poradna snidane je zaklad a diky tomu pak vystacim se trema tyckama az do vecere. Ten chleba neni UL ani prakticky, musim kvuli tomu aspon jednou za tyden do udoli doplnit zasoby, ale zatim jsem na nic lepsiho neprisel. Knackebrot mi po par dnech rozhasi traveni a navic je z nej v batohu za chvil drt.

Etheric píše:Jen nechápu, že např lidi se sedavým zaměstnáním a velmi malou aktivitou maj na výletě /v terénu, nepřízni počasí s almarou na zádech/ menší potřebu jíst, než když leží doma na pupku. Tohle mi hlava nebere.

Cim to je nevim, u mne asi hlavou. Funguje nastesti v rezimu "co nemam, to nepotrebuju". Takze doma, kde mam, zeru jak neuvazany, ale na treku, kde mam omezenou davku na den, s ni v pohode vystacim. Je to zajimave, jelikoz na horach mam aspon trojnasobny vydej energie a jim tak polovinu nebo tretinu toho, co doma. Zas ale kdyz jdu okolo chaty, tak se tam stavim a dam si neco navic, klidne hodne, pak najednou hlad mam. Coz ukazuje na tu hlavu, kdyz je moznost, tak ji vyuziju. Ono i na dennich vyletech u nas jim podstatne vic, nez na horach. A neni to postupnym prepinanim, na horach prepnu uz prvni den. Vlastne kdyz jsem na horach se zakladnou tj. chodim kazdy den nalehko z udoli a vecer za dolu, tak taky jim hodne (a i tak zhubnu).

Mawenzi píše:hodne lidi to taky ma tak, ze ma mirnou nadvahu a spravne fungujici organismus s nadbytecnym prijmem snadno dokaze pri pohybu spalovat tuky takze 10 dji v horach a o 5kg lehci

Tim to urcite taky muze byt, tech 5 kilo tuku navic se u mne jiste najde ;-)

ntz píše:Ja ted do vseho leju olivovej olej ... na trailu pocitam spotrebu olivovyho oleje 50ML na den

To je v pohode a navic zdrave. Taky ho hodne pouzivam, mam spotrebu asi 20 l olivoveho oleje na rok.

ntz píše:rano si davam drink 50ML olivovyho oleje s vymackanou pulkou citronu, 2ma tabletama takovyho ceskyho prirodniho de-oxidantu (okej jdu vstat a podivat se - a je to tohle) a 500Mg vitaminu C - tohle asi udelam i na trailu

:shock: to je nejaky novy zpusob pomale sebevrazdy? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 22, 2022 18:14

panaka oleje vypiju v klidku taky ale ten zbytek by mi asi vadil :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte úno 22, 2022 18:18

Vsak prave ;-) Nalacno teda ani ten olej, to by melo rychly prubeh, s jidlem nebo po nem v pohode. Obcas si dam jednu nebo dve lzice, panak uz neni malo, ale asi by to slo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 18:35

Jídlo je dost o hlavě no, hlavně o vnímání svého těla. Občas, když jsem psychicky ve špatným rozpoložení, mám problém do sebe jídlo dostat. Ale tělo z něčeho fungovat musí a zatím jsem nenašel nic lepšího, než různý tekutý mixy s MCT. Funguje to líp, než nutridrink, mana a podobně. Co používáte vy v situacích, kdy do sebe jídlo nemůžete dostat, ale musíte nutně získat nějakou energii? Já si oblíbil kombinaci MCT olej + kafe + ghí + vodka, pořádně proklepat. Je až s podivem, jak to zaplácne a kolik energie to dá. Samozřejmě mluvím o nouzovým řešení v situaci, kdy není možný do sebe dostat normální jídlo. Rozhodně by nebylo dobrý se tímhle nalejvat každej den, tuplem jako třeba náhradu snídaně. Neprůstřelná káva ano, proti tomu nic, když je to s jídlem a ne jako náhrada jídla.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte úno 22, 2022 18:46

Etheric píše:Co používáte vy v situacích, kdy do sebe jídlo nemůžete dostat, ale musíte nutně získat nějakou energii?

To se mi snad jeste nestalo. Chut k jidlu mi chybi akorat kdyz jsem nemocny a to si telo samo rika, ze jist nechce. S covidem jsem takhle shodil tri kila a to jeste predtim, nez jsem prisel o cich a chut.

Rozdil je mozna v tom, ze normalni telo ma aspon nejake tukove zasoby tj. ma z ceho brat. Tve asi ne. Vis, co se rika. Az ti tlusti budou hubeni, tak ti hubeni budou studeni :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 19:11

Anebo zdechnou od tloušťky dřív, než skapou ti hubení. Nehledě na to, že pokud nastane krizová situace, hubení budou ve výhodě, jsou obratnější a rychlejší, takže to nebude tak horký..

Zpět k tématu, jak jsem říkal, je to o hlavě. Když je psychika extrémně přetížená, jíst nejde. Málokdo to zvládne. Ale nějak se energie dodat musí. Pokud možno přírodní cestou.
Jedno kolik máš tělesnýho tuku, v takovým zmíněným rozpoložení je ovlivněný celý tělo a funguje úplně jinak, než když je v pohodě. Navíc tyhle stavy berou hrozně moc energie. V tu chvíli si ju tvoje třesoucí se tělo těžko vyrobí, musíš ju dodat.
Buď rád, že jsi to nezažil, pro mě to je běžná součást života, několikrát do měsíce. Doma i na cestách, kdykoliv. Takže mám vždycky s sebou něco, co dodá energii. Ten mix tuků, kofeinu a alkoholu funguje skvěle a není v tom žádnej balast, narozdíl od různých energy gelů atp, nápojů plných různých proteinových izolátů,... Toho jsem do sebe už narval dost, není to vůbec dobrý /nemluvím o chuti/ a začalo mi to vadit, tak jsem zkoušel a našel MCT mix. Ve srovnání s tím umělým energy balastem to vyjde cenově plus mínus nastejno.
Ale třeba existuje i něco jinýho, o čem nevím. Rád bych zkusil. Nesmí to být umělý nebo založený na sacharidech. Takže toho moc nezbývá, co?
Naposledy upravil Etheric dne úte úno 22, 2022 19:18, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod ntz » úte úno 22, 2022 19:13

mike píše::shock: to je nejaky novy zpusob pomale sebevrazdy? ;-)


heled, to mi poradil tchan a ted jsem to poprvy v zivote zaguglil `zdravi olivovy olej citron' a ma to spousta odkazu, jako ze to je opravdu zazracnej vselek, tohle je prvni hit .. uzivam to takhle nepravidelne (spis nepravidelne-nepravidelne) asi 3 roky a ziju a je mi fajn :) .. dokonce mi to i docela chutna, davam si panaka s pulkou citronu a druhou pulku citronu vymackam do pulitru vody, kterou vypiju potom asi za 10 minut (po zbytek dne uz lstive skoro nepiju a kdyz tak, tak jen kafe - teda minimalne kdyz jsem v praci, doma na home office piju vic)

akorat koukam ze oni v clanku pisou jednu lzici a par kapek ... pro me je jedna lzice jak kdyz plivnes do potoka, takze jak rikam, panak (asi 0.05) a pulka citronu + me zazracne odcervovaci (teda antioxidacni) pilulky a vitamin C .. tot ma medicina
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 19:27

@ntz: zkus MCT olej. Powerlogy má teď akci 15% a maj i čistou C8, běžně bývá k sehnání 70%.
Díky němu ti bude stačit menší množství tý suchý směsi. Prostě kus směsi odebereš a nahradíš ho MCT. Nejspíš budeš pozitivně překvapen, jak to šlape. Toho oleje stačí do jídla trocha i pro chlapa jako ty. Samozřejmě si to chce vyzkoušet doma. Jen taková rada, jak trochu ušetřit na hmotnosti jídla, přičemž se paradoxně energetická vydatnost ještě zvýší :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Treking