Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát srp 21, 2020 15:17

Ten mini vařič jsem zatím neměl možnost vyzkoušet v chladnějším sychravym počasí, zato ve větrným ano, a tam si stojí mnohem líp, než VAR.
Dle Backpackinglight si vede dobře i v chladu, stejně v zimě nechodím, max občas jednodenní akci, a to bych vzal zimní směs, kdybych si chtěl cestou uvařit kafe. Jo a ten vařič nepasuje na kartuše Coleman, má na ně moc krátkou jehlu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 21, 2020 20:46

Etheric píše:Zkoušel jsi to? Papír a realita se někdy rozcházejí ;)


Tak jako když si čteš u spacáku, že má nižší hmotnost výplně peří, tak taky asi neočekáváš, že bude hřejivější, než ten s vyšší hmotností výplně stejného peří.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod dudy » sob srp 22, 2020 6:52

Já vám teda nevím, ale já mám jak VAR 1, VAR 2, tak Fire Maple Hornet Ti, dokonce jsem na všech vařil v zimě.
Mám je už nějaký pátek ( VAR 1 dost přes třicet let, dvojku mám ještě před tím, než šla do prodeje, takže tak pětadvacet let a Horneta mám tak sedm let), takže nějaká zkušenost by tu byla...

Var dvojka je na prd na úzké nádobí typu Pinguin solo etc. protože má moc široký plamen, co ten hrnec s ohromnou ztrátou obtéká a musí proto jet na sporo, takže doba varu se prodlužuje, za to na širokém hrnci je mezi těmi třemi bezkonkurenční vítěz.
Dvojka má na tohle nádobí ideální hořák, je rychlá, ale žere jako autogen, navíc už ji mám v dezolátním stavu a slouží jen jako záloha.
Hornet mi přijde výkonem a spotřebou srovnatelný s VAR 2 na sporo, ale je u úzkého hrnce rychlejší, plus ta váha, takže za mě vítězí.
Akorát je výrazně náchylnější na vítr než ta oba ty Vary. To co píše Etheric je naprostý nesmysl. Už z povahy hořáku.
A originál Fire Maple na kartuších Coleman jede...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » sob srp 22, 2020 7:34

dudy píše:Akorát je výrazně náchylnější na vítr než ta oba ty Vary. To co píše Etheric je naprostý nesmysl. Už z povahy hořáku.
A originál Fire Maple na kartuších Coleman jede...

Vařili jsme ve větru v přístřešku, VAR 2 a Robens /ex Fire-Maple/. S větrem byly větší problémy u VAR, ale asi to bylo blbý srovnání ptž až teď jsem si uvědomil, že byly úplně jiný hrnce a nejeli jsme oba na plnej výkon,takže jaksi srovnávám nesrovnatelný.... #-o
Teď už se všude dá koupit jen ten rebrand Robens, Fire-Maple jsem nikde nenašel. By mě zajímalo, jestli se ten rebrand liší ještě něčím jiným, než délkou trnu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » ned srp 23, 2020 5:51

Co jsem zkoušel s tím Robens vařičem, nejlepší výsledky byly s hrncem GSI Halulite Minimalist. Ten je ale těžkej a pro většinu mejch akcí moc velkej, tak nosím hrnek Evernew 4 deci, akorát se do něj vleze 110g kartuše a i s vařičem to má pod 200g + aktuální váha plynu. S tímhle hrnkem a vařením stylem uvést do varu max 0,35l vody mi vařič sežere 10-12g plynu na litr vody. Kartuši si naplním dle délky akce, na víkend je zbytečný tahat plnou..

Jen by mě zajímalo, na jakým množství vařený vody by už bylo možný ten pidi vařič utavit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » ned srp 30, 2020 15:16

Chci se zeptat na to cestovní outdoorové jídlo v těch plastových sáčcích Travellunch atd. Díval jsem se a balení pro dva vychází cenově lépe než dávka pro jednoho a když toho budu kupovat třeba na tři týdny, tak na tom něco ušetřím. Ale řeším, jak moc je toto vhodné praktikovat v oblasti s medvědy. Tedy, že ten sáček rozdělám a do druhého dne bude už originální obal rozdělaný. Samozřejmě to jde řešit, že to dám třeba do dvou zipplocků (nevím, jak moc by to zabránilo nějakým pachům) nebo to prostě po odebrání jedné dávky opět zadělám a zatavím zapalovačem, což se mi jeví jako lepší řešení než ty zipplocky. Půjde to zatavit snadno ten plastový obal? Já toto jídlo ještě neznám a ty jejich obaly také ne, tak nevím, jestli je to nějak moc aromatické a ty obaly snadno zatavitelné. Na druhou stranu si říkám, že stejně ponesu v nějakém uzavíratelném sáčku ty prázdné obaly, než narazím na nějaký koš nebo popelnici, tak asi není moc co řešit. Ale i ty prázdné obaly bych mohl zatavovat
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » ned srp 30, 2020 17:43

Chceš tři týdny tlačit do hlavy jen lyofilizovanou stravu? Taky by se mi to líbilo, ale tolik peněz nemám
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » ned srp 30, 2020 20:04

Ja bych nemel problem s penezma, ale nechtel bych to zkouset ani nahodou. Mohl bych si lyofilizovanou stravu znechutit na zbytek zivota. Uplne mi staci tyden. Myslim, ze vic, nez 7 - 8 dni za sebou jsem to nemel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » ned srp 30, 2020 21:37

Tak budu to mít jen jako hlavní jídlo večer. Na snídani a svačinu budu mít něco jiného. No jo no, ty peníze to stojí, ale jak jinak to dělat,když nechci tahat konzervy a k tomu přílohu a městům a vesnicím se vyhýbat. Tím bych zabil všechno své odlehčování a ani bych to do batohu nenarval. A právě, když vemu tu dvojitou porci, tak to jedno jídlo vyjde na nějakých 130-140Kč, teď plácám z hlavy. Takže je to jak trochu dražší meníčko v hospodě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 31, 2020 4:35

jeto vetsinou nejakej hlinikovej obal. nicmene pokud chves dvojitou porci rozdelit na 2, tak by sis to mohl predpripravit uz doma do nejakych ziplocku, a treba jen vyuzivat pak jen obal na vareni.
jak bys to.chtel tavit? zapalovacem? nedovedu si koc predstavit, ze ten hlijik by se chytil, spis treba dobre zamotat a zavrit gumickou ci kancelarskpu sponkou. na jedno aktualne otevrene jidlo by to nebylo moc veci k tomu.

Mam jeden vymytej obal od lyo, sice si ho hyckam, ale pokud chces, poslu ti ho postou.

kup si i jidlo z decathlonu, treba indie neni spatna, za 150 cena super ale.ty pytle.sou "papirovy" a sou mizerny i na jedno pouziti.

vzhledem k diskuzi o cichu medveda, kterej ti citi jidlo i ze zaludlu me prijde, ze i kdyz to zatavis do oriho obalu (zehlickou? to dela GM) tak to ucejti i tak...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 31, 2020 5:22

To jsem právě potřeboval vědět, z čeho to je. Myslel jsem, že je to jen nějaký odolnější plast, který by šel nějak seškvařit. Pokud je to hliník, tak to potom jo, to jsou mé úvahy nepoužitelné.

Navíc, jak píšeš, když jsem občas někde venku zapomněl schovat i taková ta jídla v sáčcích od Vitany, tak se mi do toho večer prokousaly a snědly to myši. Tudíž, že ty zvířata to nějakým způsobem musí cítit i přes ty obaly.

Před usnutím jsem si vzpomněl, že GreyMouse na tom svém webu psala cosi o zatavování žehličkou, tak mě to také napadlo, že bych to mohl rozdělit už doma a zatavit jednu polovinu do originálních sáčků a tu druhou polovinu do nějakých plastových sáčků.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pon srp 31, 2020 6:44

Akorát vidím problém v tom, že obal od lyo venku pořádně nevymeješ a používat ho tři dny nebo dýl už hrozí střevními potížemi.

Taky dost pochybuju, že nenačnutý lyo bude cítit i přes obal..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 31, 2020 6:55

Já nevím, jak to je, jestli oni to cítí i přes ty obaly. Ale asi je to hloupost, že oni by to cítili nějak na dálku přes ty originální hliníkové obaly, které jsou v batohu a ještě v nějakém pytli. Asi když by to přímo nějak očichávali nebo byli v blízkosti toho, že by to přes to byli schopni cítit, když si vezmeš, že jsou to zvířata, která patří k těm s nejlepším čichem a pes je schopný vyčenichat malou dávku drogy v nádrži s palivem u kamionu.

Edit: Ale jak se to tu už řešilo, že stejně je dost cítit samotný propocený člověk, který vylučuje i s potem různé pachy, několik dní nošené prádlo atd. Na druhou stranu k tomu není nutné přidávat další zdroje pachů. Třeba s tím jídlem, že když jej člověk sní, tak to z něj táhne, tak to chci dělat alespoň tak, že budu večeřet o něco dřív, abych pak třeba ještě nějaké dvě hodiny šel a něco strávil, pak ještě než si člověk nachystá spaní atd. Prostě abych tam pak do noci ve spánku nevydechoval jídlo, který jsem chvíli před tím snědl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » pon srp 31, 2020 9:37

Rekl bych, ze resis zbytecne veci a jeste michas jablka s hruskama...
Dromedaro píše:stejně je dost cítit samotný propocený člověk, který vylučuje i s potem různé pachy...není nutné přidávat další zdroje pachů.
Medved Te uciti, i kdyz nebudes propoceny. Ale Tvuj pot jej nebude lakat k hostine. Rekl bych, ze ani vydychany vzduch chvili po jidle, kdyz to bezne zapijes, "vycistis si" ustni dutinu.
Pro nej bude mnohe lakavejsim pach jidla, hlavne co uvaris (to se bude rozlehat opravdu daleko a - pro medveda - docela dlouho) ale i z tech obalu a nadobi, hlavne, kdyz nebudes moci je poradne vymyt.

Takze si kidne uvar veceri, pokud vareni neprilaka medveda, tak jej i snez :-). Ale budes mit lepsi, kdyz budes varit a jist trochu dal od pristresku, ta vune tam totiz zustane.
Potom si uklid, dej veci, ktere mohou byt citit nekam daleko od mista spani (nejlepe zavesit vysoko). Potom uz muzes jit klidne spat. Kdyz prijde medved, v prvni rade jej budou zajimat ty odlozene veci a pachy. A pokud se rozhodne Te navstivit v pristresku, muzes si byt jisty tim, ze to bude bez ohledu na to, jestli jsi sel spat dve hodiny nebo deset minut po veceri....
Doufam, ze jsem Te uklidnil :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 31, 2020 10:57

Etheric
Jinak by mě teda zajímalo, jak to praktikuješ ty, když konzervy jsi tu psal, že jsou těžký přežitek, dehydrované jídlo ti přijde drahé a co jsem pochopil, tak každý třetí den také nejdeš do města pro jídlo, ale spíš se snažíš držet mimo civilizaci. Lovíš cestou? :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pon srp 31, 2020 11:10

Žeru medvědy :twisted:
Lyo jídlo beru jedno na den, to je finančně ok. Jinak klasika, salámy, sýry, zrníčkovej chleba, domácí uzený, špek... Plus ovoce a zelenina cestou, pokud teda něco roste.
Jinak tak jednou za tři dny se stavím někde v jednotě, nabiju si tam mobil, mezitím se nacpu, nakoupim zásoby a jdu dál. Tady v ČR je možnost většinou dokoupit aspoň jednou za tři dny, pokud není, tak holt nesu víc jídla.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon srp 31, 2020 15:09

Dromedaro píše:GreyMouse
Ty když používáš to vaření v termosce, kolik nebo jak velkou potřebuješ kartuši na týden, když v podstatě jen přivádíš vodu k varu,ale nevaříš?

Sorry, hned jsem si to nepřečetla. Ideální je, jak ti radili, vyzkoušet kolik spotřebuješ na uvaření litru vody spolu s odhadem množství vařené vody za den. V létě spotřebujeme ve dvou cca 30 g plynu za den, ale to nejsou vždycky ta 3 teplá jídla denně + ranní čaj; třeba manžel sladké kaše k snídani vůbec nejí, ale někdy si vaří 2 deci vody na instantní polívku. Záleží na teplotě, větru, vařiči, nádobí... Maximální spotřebu, co jsem si poznamenala, jsem měla skoro 25 g na osobu a den, ale fakt je lepší to "doma" zkusit a přidat nějakou rezervu.

Dromedaro píše:Jinak chci pochválit tvé kvalitně zpracované stránky o jídle na tůrách. Pročítám si je a jsou tam dobré tipy.

Díky :-)

Dromedaro píše:To jsem právě potřeboval vědět, z čeho to je. Myslel jsem, že je to jen nějaký odolnější plast, který by šel nějak seškvařit. Pokud je to hliník, tak to potom jo, to jsou mé úvahy nepoužitelné.
Před usnutím jsem si vzpomněl, že GreyMouse na tom svém webu psala cosi o zatavování žehličkou, tak mě to také napadlo, že bych to mohl rozdělit už doma a zatavit jednu polovinu do originálních sáčků a tu druhou polovinu do nějakých plastových sáčků.

Podle mě je to hliník v plastu a právě ten plast umožňuje vytvoření sváru pomocí žehličky nastavené na vhodnou teplotu (např. přes pečící papír nebo alobal). Takových obalů se prodávají spousty - polívky v pytlíku, brambůrky, oříšky, koření... - stačí je doma nevyhazovat a po vymytí znovu použít. Teplotu žehličky je potřeba opatrně vyzkoušet, tenčí obaly (třeba od chipsů) jsou háklivější a začnou se kroutit při teplotě, která je na pytlíky od polívek akorát. Zatavování sáčků nad plamenem si představit neumím.

Kdybych plánovala "vaření" v termosce, tak bych si ty dvojporce lyofilizovaného jídlo doma rozdělila na jednoporce do menších obalů (originální obaly bych si nechala na jindy až bych nebrala termosku a chtěla zalévat instantní jídlo vodou přímo v sáčku). Nevím kolik váží obal dvojporce, ale u jednoporce uvádí Travellunch 20 g; obal je pevný a větší, aby se do něj dalo nalít potřebné množství vody, což při přípravě v termosce nepotřebuju, vystačím si s obalem kolem 5 g.
Naposledy upravil GreyMouse dne pát zář 4, 2020 11:18, celkově upraveno 1
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 31, 2020 18:36

Já si právě vůbec neschovával ty obaly od Vitan, Dobrých hostinců... to mě teď štve, že mě to nenapadlo, protože by se mi teď hodily. Já doma žádné takové obaly nemám. Leda mám velkou zásobu takových těch průhledných plastových sáčků s tím plastovým zacvakáváním.Nevím, jak moc by byly odolné na dehydro jídlo, protože to bývá ostré a hranaté. Pak mě napadla ještě možnost nakoupit třeba jen tři druhy toho vysušeného jídla a nasypat to do petek. Nevím teda, jak je to obsahově, ale pokud vezmu čistou váhu, tak by se do půllitrovky měly vejít tři porce, jestli má jedna 125g. Dvě určitě. By pak stačily tři 1,5l láhve na hlavní jídlo na 18dní. Odpadl by mi problém s obaly a měl bych to i v hezky uzavíratelném obalu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon srp 31, 2020 19:04

Ach jo... cekam, kdy zacnes vynalezat kolo. Kup si jedno baleni litrovych ziplocu v DM a muzes si to naporcovat jak chces. Maji i trilitrove.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 31, 2020 20:27

mike píše:Ach jo... cekam, kdy zacnes vynalezat kolo.


:D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát zář 4, 2020 7:56

Výborná věc jsou vepřový chipsy. Smažená prasečí kůže, jen se to rozplývá na jazyku :tonqe:
A nutriční hodnoty, na ty jen tak něco nemá
IMG_20200904_085527.jpg
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 4, 2020 9:02

fakt je to dobry? ja uz to nekde videla a zaujalo me to, asi na nezkazitelnou energii dobry
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát zář 4, 2020 9:40

Je to vynikající. Vezmu zítra jeden pakl na okošt ;) teď to maj v Albertu za dvacku, jinak to stojí skoro pade
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pát zář 4, 2020 11:35

Smažená prasečí kůže mi moc lákavě nezní, ale je fakt, že to má skvěly obsah bílkovin. Možná bych to i ze zvědavosti ochutnala. Občas sušíme syrový vepřový kůže pro psa, ale ty jsou pak tvrdý. Tak jestli tím smažením ta kůže zkřehne, že se dá normálně jíst? :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát zář 4, 2020 11:46

"smažená prasečí kůže" zní opravdu všelijak :mrgreen: proto je na obalu "pork crisps".
Dá se to ale udělat i doma, jen na to spraskáš hromadu oleje, všechno umastíš a abys to radši šla smažit ven...
Strukturou bych to přirovnal k těm pruhovanejm krekrům se slaninovou příchutí, se to v hubě rozpouští
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát zář 4, 2020 11:50

Kdo se bude tento víkend pohybovat v okolí Kolína, může dostat ochutnat smaženou prasečí kůži 8)
Jen menší nevýhoda, je to potřeba hodně zapíjet
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát zář 4, 2020 15:13

Taky jste si okamzite vzpomneli na Ladu Hrusku a jeho slavne kureci kuzicky? :twisted:

Papirove to ma sice bilkovin dost, ale realita muze byt jinde a taky se mi moc nechce verit, ze by v tehle forme byly pro telo vyuzitelne.

Etheric píše:Kdo se bude tento víkend pohybovat v okolí Kolína, může dostat ochutnat smaženou prasečí kůži

Uz je mi to jasne. Nakoupils toho hromadu a ted nevis, jak se toho zbavit :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát zář 4, 2020 16:55

Já narozdíl od Ládi asi prasečí kůží nepobláznim půl národa :D
Kolik bílkovin z toho tělo využije si netroufám ani odhadovat, do toho fakt nevidím, každopádně to zasytí a je to vítaný zpestření cestovní stravy.
Nakoupil jsem hromadu, v akci 50%, bohužel to dlouho nevydrží, jelikož je to fakt prudce jedlý.
K ochutnávce bude též domácí fermentovaný čaj z vrbovky úzkolisté, který lze vyrobit i za pochodu v terénu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát zář 4, 2020 17:08

Pondelni zpravy: Travic na kolinsku! :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát zář 4, 2020 17:21

S kalhotami otrávenými permethrinem :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Treking

cron