Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát pro 23, 2022 7:43

Mawenzi píše:za staleho michani vyklopime do krovi

Takhle jsem připravil svůj poslední TL. Ani prasata se toho v noci nedotkly, a že jich okolo prošlo.. Říkal jsem si, že aspoň nakrmím zvěř, ale ani to prase to nechtělo žrát :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod ntz » pát pro 23, 2022 9:49

ten TL mi tak strasnej neprisel, mel jsem ty jidlo ale asi jen 3x nebo 4x .. nicmene uz skoro ne-experimentuju (leba by bylo neco ve sleve) a jim AM (Adventure Menu ktery mi pripada nejlepsi) .. spis ale varim neco na bazi kuskusu, co je defakto uplne stejne .. akorat zalejes kuskus vodou a neco do toho naflakas navic ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2052
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát pro 23, 2022 21:05

To jste teda pekne rozmlsani a zpovykani ;-) Musel jsem snist techto jidel vyssi desitky, mozna i pres stovku a nikdy jsem nic nevyhodil. Pripady, ze by mi to vylozene nechutnalo byly, ale jen nekolik malo. I tak jsem to snedl, jelikoz je to jidlo a neni zkazene a prece nevyhodim kalorie, ktere tahnu nekolik dni na zadech a navic by mi chybely.

Zacinal jsem s TL, jelikoz tehdy nic jineho nebylo. Vyzkousel jsem je snad vsechny a az na nekolik malo je uz nemusim, radej zkousim dalsi. Sve zkusenosti uz jsem tu psal driv, zdaleka nejlepsi byl Real Turmat, ale ten je cenove jinde a navic uz se u nas neprodava, ale ho lidi za tu cenu nekupovali. Summit to Eat jsem myslim taky vyzkousel vetsinu a nic moc, jist se to da, ale chutove zadny zazrak. Lyofood tezce zklamal s Tikka Masala, to byl jeden z pripadu, kdy nechutnalo a nevyhodil. Ted teda vyzkousim Adventure Menu, to jsem jeste nemel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pát pro 23, 2022 22:43

Taky mě to docela překvapuje. Vyloženě nejedlýho jsme nikdy nic neměli. Teda krom nafouknutýho Voyagera, ale tam jsme ho ani neotevřeli, poněvadž jsme to neriskli (dostali jsme pak od distributora náhradu a bylo to moc dobré). Něco chutná víc, něco míň, ale ani zcela nedobrýho jsme zatím nic neměli.
Diskutovaný TL máme docela rádi, něco z toho nám chutnalo hodně.

Etheric: jo, takový srandičky na rozpálený kapotě jsme kdysi prováděli v Údolí smrti :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod ntz » pát pro 23, 2022 23:43

mike píše:..nikdy jsem nic nevyhodil. Pripady, ze by mi to vylozene nechutnalo byly, ale jen nekolik malo ...


ja taky nikdy nic nevyhodil ... za ty prachy bych to sezral i zkazeny, jeste kdyz si to tahnu na hrbu .. nicmene co se tyce te chuti, tak tam fakt velke rozdily jsou ... beru to tak, ze class 1 je, ze ti to chutna, class 2 je, ze to neni alcron, ale da se to (je to hnusnejsi nez gulasova polivka z pytliku - ktera teda me osobne chutna naramne) a class 3 je, ze to fakt neni dobry a roste to v puse .. myslim, ze na procenta by to vypadalo tak, ze 1/10 je class 1, 5/10 je class 2 a 4/10 je horsi nez 2

co se tyce toho Adventure Menu tak fakt doporucuju Chilli con Carne - nejlepsi dehydrovany jidlo co jsem kdy jedl .. zeru prakticky jenom to :D (letos jsem mel cca 15-20 dehydrovanejch jidel a z toho bylo asi 5 ruznejch jinejch pokusu a zbytek Chilli con Carne od AM)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2052
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » sob pro 24, 2022 5:55

sobb píše:Diskutovaný TL máme docela rádi, něco z toho nám chutnalo hodně.

Mne puvodne taky chutnal, ale snedl jsem ho tolik, ze se mi prejedl. Navic proc nevyzkouset neco noveho.

ntz píše:myslim, ze na procenta by to vypadalo tak, ze 1/10 je class 1, 5/10 je class 2 a 4/10 je horsi nez 2

Zkus nekdy Real Turmat a stupnice se ti posune. Je to jiny level, bohuzel i cenove.

@sobb: nezkouseli jste Real Turmat koupit v Norsku? Treba bude v domovske zemi za lepsi cenu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » sob pro 24, 2022 6:27

Případ jídla, kterýho jsem dokázal pozřít jen kousek a zbytek šel zvěři, byl nějakej TL těstoviny s čímsi, hrudkovitá omáčka takový konzistence a chuti, že uho ze školní jídelny je proti tomu delikatesa. Škrobnatej slizkej humus, to se fakt nedalo... Bylo to pocitově moc umělý..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 24, 2022 9:49

tu cizrnu masalu sem zvladla snad snist pulku, i nettle curry mozna pulku, ale pak uz proste neslo dat ani do pusy. Ja vim, ze kdyz to takhle moc nejde, tak nema smysl to jist.

ntz
chilli con carne sem povazovala za jedno nej jidlo ale pak sem ho tak rok nejedla, nemohla sem ho ani citit, jak sem ho asi jedla vic, nebo sem zrovna nemela den... ted ho zas jim v pohode, ale uz to neni stejny jako kdyz sem ho mela prvne.

TL snesu, neni to nic moc, ale taky zrovna adventure menu nebo summit to eat maji trochu lepsi nabidku bez mouky. nakonec ani ten decathlon neni za tu cenu vubec spatnej. od TL sem mela nejaky rizoto, driv meli mouku snad ve vsem, takze ted nemam chut experimnetovat kdyz se nabidka rozsirila na jidla, ktery ji proste nemaj.

nejakej ten real turmat chci vyzkouset, ale stve me, ze ve skroro vsem kdyz tam neni lepek je sojova omacka a tu fakt nesnasim a nerada bych dala 350 za jidlo, ktery nedokazu pozrit :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9388
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod ntz » ned pro 25, 2022 0:01

Mawenzi píše:.. a nerada bych dala 350 za jidlo, ktery nedokazu pozrit :D


Ja presne kvuli tomuhle bud kupuju (oplesnivele) jidlo se slevou a nebo spis radsi varim .. pripada mi to strasne predrazeny ta dehydrovana jidla .. jak jsem psal drive tak kdyz si varim sam, tak me to jidlo vyjde cca 50-100kc (a to tam davam exkluzivni suroviny) a je vyborne a jeste mam plan B coz je moje oblibena "poctiva gulasovka" co v pytlikovem stavu ma asi 150g, najim se z ni uplne stejne kdyz ji dam sam jako z dehydrovaneho jidla, chutna mi a stoji asi 35 korun (v dnesnich cenach) .. akorat jedina nevyhoda je, ze se musi cca 5-8 minut povarit (takze nestaci jen voda)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2052
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » ned pro 25, 2022 6:10

ntz píše:kupuju (oplesnivele) jidlo se slevou

pripada mi to strasne predrazeny ta dehydrovana jidla

Já teda plesnivý jídlo nejedl, ani když jsem byl bez domova.... Taková nouze nebyla ani na ulici, abych musel žrát tohle :vom:
V kombinaci s jídly typu "poctivá" gulášovka si akorát děláš ze žaludku mrzáka..

Mně přijde předražený jídlo ve většině restaurací. Respektive se mi tam nelíbí ten nepoměr cena vs kvalita co dostaneš.
Vyrobit lyo si vezme dost energie. Musíš suroviny zpracovat, uvařit, celý to vymrazit, napytlovat.. 200Kč za lyo mi vzhledem k celýmu procesu jako moc nepřijde. A najim se z toho líp, než za 200 v hospodě..

ntz píše:kdyz si varim sam, tak me to jidlo vyjde cca 50-100kc (a to tam davam exkluzivni suroviny)

Například kuskus s tuňákem:
Kuskus celozrnný 6Kč
Větší konzerva /ne ta pidi/ dobrýho tuňáka v dobrým oleji 100Kč a víc
Parmezán 50Kč
Zelená složka zdarma, co kde roste. Jinak +30-50Kč.

Třeba tady nijak oproti lyo neušetřím.
200g kvalitní uzeniny a samotná celozrnná bageta k tomu vyjde taky na nějakých 150kč i víc ... Ono to máš holí jako tyčí, všechno je to drahý, pokud nepěstuješ, nekupuješ mimo obchod atd...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 25, 2022 9:22

ntz
jak rika kennedy (obcas se tu driv na foru mihl), je to cena za lenost.

a od ty doby, co je celkem velka nabidka lya nemusim jest furt kase, syr, a prokladat to oriskama a salamem.

Bezlepkovy kuskus cisty 500g cca 100kc. ano porad je to levnejsi nez lyo, no ja testoviny jim vyjimecne a nikdy sem je nemela moc rada :D
k tomu spinavej esus, co se musi umyvat. a to mas jen holej kuskus bez niceho porad. gulasova polivka pouze pro lepkozrouty.

jako lyo mi velice usnadnilo jidlo na cestach, taky proto, ze venku obzvlast trpim nechutenstvim a dobry lyo si dam mnohem radsi. A kdyz si ho nekdy nedam a snim neco jinyho, tak vydrzi dlouho doma :D

a pak taky ta cast, kdyz ses nekde na vandru na sumave kde potkas otevrenej coop 1x za 6 dni a jedina bezlepkova potravina krome bombonu a sunek a syru tam sou ryzovy chlebicky maceny v cokolade... kdybych to mela jist 3 dny po sobe abych se z toho najedla tak z toho budu leda tak zvracet... takze lyo pekne do batuzku a v coopu dokoupit cokoladu, jogurt, ovoce, zeleninu...

a kdyz je moznost se najist v hospode, tak ji rada vyuzijua lyo mi zbyde na priste.

jako je to na jednu porci drahy, ale jeste si muzu dovolit dat rocne 3000 za lyo :D ano mohla bych si ho pripravovat i doma, ale ja nesnasim vareni, a to ze musim prakticky denne varit do prace jeste zhorsilo moji chut na varici experimenty a kdyz sem pred lety zkousela udelat tady podle tipy na foru chilli con carne v susicce a pak si ho vzit na vandr, tak sem kousek zkusila namocit a nabobtnat doma a o tvrdej kousek masa co se dobre nenacucal sem si ulomila kus zubu a timto byli domaci snahy definitivne pohrbeny.

pripravuju si doma ovesny kase, nejde mi tolik o cenu jako o chutnost, kdy ty kupovany proste moc dobry nejsou, je to jen hromada vlocek a cukru, doma si tam dam hromady susenyho ovoce, cukru tak 1% nez je v kupovane, proste si ji udelam dobrou. coz mi pripomina, ze uz nemam doma suseny mliko.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9388
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » ned pro 25, 2022 10:53

No mě připadá, že udělat nějaké lepší jídlo z kvalitních surovin a uvařit jej doma zase tak levněji oproti restauraci nevyjde. Třeba jídla typu čočka, tak to člověk udělá levněji a za pár korun několik porcí.

To lyo je dražší, ale třeba oproti restauracím s dnešními cenami už to vyjde skoro stejně. Navíc, kdybych chtěl šetřit,ale pořádně se najíst,tak musím koupit nějakou velkou masovou konzervu, k tomu chleba nebo něco a oproti Lyu pak zase tolik neušetří na ceně, zabere mu to daleko více místa a váha samozřejmě je taky úplně jinde. Oproti různým "domácím hostincům" v sáčku, co jsem jedl, tak ty lya jsou luxusní jídla.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4356
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » ned pro 25, 2022 14:20

Dromedaro píše:No mě připadá, že udělat nějaké lepší jídlo z kvalitních surovin a uvařit jej doma zase tak levněji oproti restauraci nevyjde.

Jenže kde v restauraci dostaneš ty opravdu kvalitní suroviny? Všichni jedou to nejlevnější...

Nějaký jídlo se vyplatí dělat doma, jiný ne. Já dělám většinou pouze to, co umím lépe, nebo to, co sehnat nelze, případně co vyjde extrémně draho.. První příklad co mě napadne - marmelády, z 300g ovoce na 100g výsledku. To se extrémně vyplatí, vzhledem k nabídce a ceně na trhu. To stejný v bledě modrým uzený maso /mám naloženo, za 4 dny udim/.

Teď jsem si objednal mixér /tvl, takový martýrium vybrat mixér/ tak můžu dělat domácí oříškový másla, domácí paštiky, šunkovou pěnu, pesta, milion dalších věcí, co se daj vzít ven. Tahle nová potvora má 32 tisíc otáček za minutu, to rozmlátí úplně všechno, i sušený věci.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod ntz » ned pro 25, 2022 16:58

Etheric píše:Já teda plesnivý jídlo nejedl, ani když jsem byl bez domova.


to byla nadsazka ...

Etheric píše:Kuskus celozrnný 6Kč
Větší konzerva /ne ta pidi/ dobrýho tuňáka v dobrým oleji 100Kč a víc
Parmezán 50Kč
Zelená složka zdarma, co kde roste. Jinak +30-50Kč.


ty ceny co pises jsou strasne moc ... pokud trvas na tunakovi za 100kc / 100g konzervu nevim, nemuzu slouzit, ja tunaka nezeru, davam tam ale kvalitni klobasku nebo neco typu prsut a to proste stoji cca 50 za 100g max a na jednu porci mi vetsinou realne staci min nez 100g .. to stejny parmazan ... kdyz si koupim ten nastrouhanej pytlik, tak ho tam davam na dochuceni treba 20g ..

Ethericu, psal jsem recept vyse, zkus si ho uklohnit - to je moje normostrava ktera mi fakt chutna a kdyz jdes treba na 2-3 dny a budes ji varit vickrat, tak to vazi prakticky stejne jako dehydrovana jidla ... Jen pripominam, ze zaklad je 100g kuskusu v susenym stavu na mega-velkou porci a neco do toho (obvykle max 50g toho ostatniho ve vaze pred pripravou)

kdyz jsem lezl, tak jsem travil treba (dle mejch starejch denicku) cca 100 dni za rok ve skalach, tam jsem ale zas tak neresil vahu, pac jsem to vozil autem, tak jsem se zivil zakladem vytvorenym z pytliku rejze a worchestrovou omackou (od Vitany) .. rejzi uz nemuzu ani videt od te doby ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2052
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » ned pro 25, 2022 17:45

Tvoje příděly by mi nestačily, hladověl bych.. Tělo potřebuje dostat alespoň tolik energie, kolik vydá a to se mi s tím co píšeš těžko podaří..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » ned pro 25, 2022 18:44

Podle mě seš moc náročnej a všechno musíš mít perfektní a vůbec nejvíc nejlepší.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4356
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 25, 2022 19:07

budte radi, ze nekdo dehydro kupuje casto a ma ho rad, protoze az vy, co si radsi udelate konzervu a kuskus, budete chtit to dehydro koupit, tak ten trh uz nebude davno mrtvej :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9388
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » ned pro 25, 2022 19:18

@Dromedaro: nejsu náročnej. Chcu jen přírodní suroviny v dostatečném množství. Na tom, že chcu jídlo, který neobsahuje x éček, není nic náročný. Že mi nestačí ani ne 100g uzeniny se 100g kuskusu a 20g parmezánu...nestačí, tělu je to málo. Já venku nejedu na rezervu, nýbrž doplňuju co spotřebuju..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod ntz » ned pro 25, 2022 20:45

@Etheric == porad to nechapu ... to dehydrovany jidlo co si koupis za 200-300kc ma stejny vyzivovy hodnoty jako 100g kuskusu v syrovem stavu, do ktereho das na porci cca 20ml olivovyho oleje a dalsi veci na dochuceni ..

resi se tady tohle .. mozna mluvis o necem jinem ... neni to samozrejme jidlo na celej den, je to ale ale hlavni jidlo vecer .. myslim si, ze na den staci v podstate cca 400-500g jidla v susenem stavu - a to si jis fakt dobre, ze se domu i s vydejem vratis tlustejsi, nez kdyz jsi jel ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2052
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » ned pro 25, 2022 22:54

mike píše:@sobb: nezkouseli jste Real Turmat koupit v Norsku? Treba bude v domovske zemi za lepsi cenu ;-)
Nezkoušeli. Sice jsme ho tam zahlídli mnohokrát, ale nikdy jsme jej nepotřebovali, a tudíž ani nezkoumali ceny. Teď se ale letmo koukám na net - a nejlevnější se dá koupit (v akci) za nějakých 80 NOKů, běžněji 90, 100 a víc. U Finů jsem zahlídla cenu okolo 10 euro. Na Švédsko, kde by mohl být možná nejlevnější, jsem se nedívala. Neznám ale nejnižší ceny u nás, co jsem našla, tak dost draho - okolo 300 CZK a víc, nejlevněji za nějakých 260. To by pak bylo na Severu levnější. Ale Poláci na 8a nabízí spoustu variant nyní jen za něco přes 200 Kč.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pon pro 26, 2022 5:16

ntz píše:to dehydrovany jidlo co si koupis za 200-300kc ma stejny vyzivovy hodnoty jako 100g kuskusu v syrovem stavu, do ktereho das na porci cca 20ml olivovyho oleje a dalsi veci na dochuceni ..

To ani náhodou, ani omylem. Nemluvě o tom, že futrovat se furt kuskusem s něčím nehodlám, nebo bych si ho zprotivil tak, že bych ho léta nemohl ani cítit..
Samozřejmě záleží, jak často chodíš ven. Tady mají výhodu ti, kteří nechodí tak moc, jednou za čas není problém stravovat se třeba stylem pana Nevrlého.. Jenže ti, kteří chodí často, potřebují už poněkud pestřejší stravu, ne kvůli chuti, ale kvůli živinám pro tělo.

Co se týče vaření, dost jsem si oblíbil toto
https://www.nalehko.com/produkt/evernew ... l-eca-146/
Oproti ešusu to má obrovskou výhodu - ať vaříš cokoliv, stačí jen vzít papírovej kapesník, vytřít a máš umyto. Netřeba vody, mycího prostředku, paliva navíc k ohřátí vody na smytí mastnoty,.. Funguje to skvěle, nic se na tom nepálí a ve spolupráci s vařičem Evernew se na tom dá uvařit opravdu cokoliv, i jídla jako kuřecí stehenní steak, bezový květy v těstíčku,..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » pon pro 26, 2022 7:41

Etheric: Tak ta ntz porce by mi taky nestačila.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4356
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 26, 2022 7:47

dromedaro
100g suchy smesi na kuskus je cca 1500kJ, olivovy olej 650, kdyz tam das treba 50g eidamu tak dalsich 550kJ a uz toto dela 2700 kJ coz je prumerny dehydro (nemyslim polivky, sladkosti ale fakt jidla)

ntz
ja se teda z akce vzdycky vratim tlustci i kdyz jim hodne malo, cim vic jim, tim vic si drzim vahu :D

jinak to jidlo bude mit podobnou vyzivovou hodnotu, to mas pravdu. Me osobne zas spis jde o chut, protoze sice si muzu uvarit ryzi, no jako rizoto to venku chutnat nebude a sice si muzu uvarit nejakej kuskus (kterej moc rada nemam), no jako chicken tikka masala to taky chutnat nebude... :D navic me hodne vyhovuje, ze uvarenim jen vody se zaliji dve jidla naraz, kdyz jedu s kamosem, nemusime si kazdej varit svoje jidlo (teda mit treba dva esusy a dva varice, nebo varit na etapy a jeden musi cekat), nebo mit dva esusy (na caj a na jidlo, protoze zatimco jim jidlo, muze se varit voda na caj a pak je treba akorat dobra a nemusim cekat, az to snim)

treba ve skotsku sem mela jen nekolik dehydro jidel a jinak mi kamaradka pripravila kuskus ochucenej jen na zaliti a nejaky polentovy kase a tak... ja jako kuskus nebo kasi snim, obcas... 1x tydne... jinak su zvykla jist hodne jiny veci a muzu rict, ze mi tak prvni pulku WHW bylo fakt zle jak psovi... pak nastesti sme nekde potkali hospodu kde meli zeleninovej salat s prsnim kouskem, to sem si tak uzivala, konecne takovy normalni (pro me chutny) jidlo :D

od te doby vim, ze kuskus proste fakt jist casteji ani nemuzu. S tim, ze moje zazivani je hodne citlivy i normalne, kdyz jim veci, co su zvykla a jim rada a casto.

nicmene abych nemela furt zaprasenej esus od kase (nekdy neni dost vody na umyti), tak premyslim, ze pujdu neekologickou a neekonomickou cestou

kompostovatelnych obalu na polivku
a domaci kase budu delat do tehle kelimku, a pak to nekde vyhodim, vetsinou dyl nez 2dny bez popelnice se mi jeste nezadarilo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9388
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod ntz » pon pro 26, 2022 19:33

Etheric píše:Samozřejmě záleží, jak často chodíš ven. Tady mají výhodu ti, kteří nechodí tak moc, jednou za čas není problém stravovat se třeba stylem pana Nevrlého


chapuj ak to myslis .. po cesku ale skoro nikdy nic netaham protoze se skoro vsude da neco nekde koupit ... jeste co se tyce te variability, heled, me kdyz neco chutna, tak to dokazu jist furt dokola a vubec mi to nevadi ... ten kuskus beru jako zaklad a nacpu do nej co se namane ... letos jsem dal cca 15 dehydrovanejch jidel (vic asi ne), vetsinou varim jako pohlreich protoze chodim typicky na jednu noc, takze vahu neresim a vyvarim si ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2052
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pon pro 26, 2022 19:46

Mám teda často problém cestou něco koupit, většinou je obchod na startu či daleko od startu a pak až v cíli, cestou nic, případně Jednota, kde si můžeš koupit tak salám a rohlíky... Takže i tady su odkázán na svoje jídlo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 26, 2022 19:58

ono jak kdy a jak kde. treba v jesenikach na hrebenu smolik :D a lezt z hrebene 800vyskovych dolu pro polystyren a proslej sejr :D nebo na te sumave, sem za cca 8dni potkala 2x obchod, takze sem si mohla koupit zmrzlinu a syr...

ntz
tak pokud ti chutna kuskus, to je fajn, pro me je to potravina nouzova, nesnasim ji a testoviny mi chutnaji jen, pokud je nemusim jist casto :D rada jim porad dokola stejny veci, co mam rada... treba kus masa se zeleninou... :D nebo 400g jogurt s jablickem, bananem a vlockama... snidam to kazdej pracovni den... ale na vandry neprakticky a vietnamci pokud prodavaji jogurt, tak vetsinou jen ochucenej a ne bilej, pokud bilej, tak se jim tam krci jeden 150g kelimek hnusne kysele holandie... :D vubec sem si vsimla, ze na vesnicich a u vietnamcu se velkej bilej jogurt hodne spatne shani...

pecivo vubec, bud na celej tyden z domu, nebo zadny... ja obchod po ceste beru jako zpestreni, bohuzel nic, na co se da spolihat... ackoli v rijnu sme byli na vandru a sli sme pres havlbrod a pres billu, takze v sychranym vlhkym dni si dat kureci ctvrtku z grilkoutku bylo proste poteseni :D ale bohuzel treba na sumave takhle billu nemaji :D

na 1-2 noci je mi to jendo, to odtahnu cokoli, na tyden vyvstava problem, ze kdyz nejdu pres vetsi mesto, ve kterym je alespon penny/lidl nebo vetsi supermarkety, coz proste nebyvaji nekde v mensich vesnickach, tak je to uplne k nicemu a nekoupim si tam skoro nic...

stejne jako ve skotsku... za 10 dni sem sehnala jidlo prvni den v glasgow, posledni den v glasgow a tech 8dni mezi sem sehnala jidlo presne 1x ktery sem nemusela jist ze zasob na hrbu...

a to sou reknemez vsechno celkem dost obydleny oblasti, ale musel bys celou dobu chtit zit na cokolade a bramburkach a salamu... kdyby si chtel spolihat na sortiment v obchode...

driv sem skoro nic nejedla a stacilo mi na 7 dni 1kg susenyho jidla... kde sou ty casy... dneska mam klidne ccca 500g na den... a na 7 je to 3.5kg jidla... v jistym ohledu by bylo fajn, kdyby mi zas stacilo kilo jidla na tyden... ale bohuzel, telo uz tento styl bojkotuje
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9388
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod lojzmen » úte pro 27, 2022 1:10

Mawenzi píše:
tak premyslim, ze pujdu neekologickou a neekonomickou cestou

kompostovatelnych obalu na polivku
... a pak to nekde vyhodim, ...


Ehm, OT, ono to s tím kompostováním bioplastů je ve skutečnosti pěkný ekologický průser.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 27, 2022 6:41

jako na zavolanou, stejne bych to dala do smesnyho, protoze to byva jedina dostupna moznost, ale asi je teda jedno, co do toho smesnyho nakonec hodim...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9388
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » úte pro 27, 2022 6:51

Ty "bio rozložitelný" plasty jsou pěkně debilní marketing. Tvrdit, že rozpad něčeho na miliardu kousků znamená, že se to ekologicky rozloží, zmizí, je úplně mimo a je to nehorázná manipulace lidmi
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod ntz » úte pro 27, 2022 12:47

Mawenzi píše:
na 1-2 noci je mi to jendo, to odtahnu cokoli, na tyden vyvstava problem ...


ja uz trosku mivam problem kdyz jdu na celej den s jednonocnim prespanim ... u me je proste strasne tezka ta technika .. kdyz si vezmu fullframe s poradnym stativem, tak mam 7.5kg jen ve foceni .. takze se to jidlo snazim tahat co nejlehci a snazim se co nejvic vyuzivat ruznejch moznosti po ceste (eg ze se nabastim nekde v restauraci po ceste, ze se snazim vyuzit kazdou vecerku co potkam, atd ...)

mas ale samozrejme pravdu, ze dobre dehydrovane jidlo je bonus ... dam tedka pristi rok tem dehydro jidlum vic sanci ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2052
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Treking