Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Indy » ned pro 14, 2014 19:04

puvod lidstva nesedi ani nahodou. bylo to podle vseho jinak. a uz se to vi dlouho.

tak ano, uvarenim vajicka vznikne uvareny vajicko zatimco zahrivanim smesi s lecitinem vznikne koncentrovanejsi lecitin ktery se nesmi zahrivat bo to je spatne?

ano, to jsou opravdu dve ruzny veci, to je nepochybne pravda.

kdyz ten lecitin jakoze neni koncentrovany, tak se jakoze ohrivat moze ale cisty ne?

prosim Te, nechces radsi naprit usili jinym smerem?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod martinnakole » ned pro 14, 2014 20:35

martinnakole píše:Hmm, někam se ztratila diskuze na téma flapjack.
...
Dělal jste to někdo už? Na jak velkej pekáč je tahle dávka cca? Tím myslím, abych neměl placku o výšce 3mm :D
Jaký ovoce byste doporučili - s ohledem na energii? Určitě nějaké ořechy nebudou k zahození a dál? :) zkoušeli jste tam někdo dát ještě čokoládu - estli to nebude moc sladké pak ?

EDIT: Nemáte někdo zkušenost s výrobou domácí ovesné kaše, která by se dala použít na treku?


Jo. Kdybych to nezkoušel vyrobit a nebylo to dobrý, tak to sem přece neposílám. :) Pekáč cca 20x30, dej pod to pečící papír. Ovoce tam dávám sušený hlavně na dochucení, nejvíc se mi osvědčil právě ten zázvor. Celý to pak chytne dost pálivou chuť a chutná to jako gingerbread. Brusinky jsou fajn, protože jsou kyselý, obecně bych tam nedával nic moc sladkýho, samo o sobě je to sladký víc než dost. Nezkoušel jsem čerstvý ovoce, ale dovedu si představit, že bych tam třeba nastrouhal jablka a nasypal skořici. Čokoládu bych moc tam nedával a když už, tak bych rozhodně vynechal med. Jednou jsem jedl celkem nepovedenou variantu flapjacku a přišlo mi, že největší podíl na tom měla právě čokoláda, ale jinak proti gustu žádnej dišputát. Ořechů bych se nebál, zkusil bych třeba najemno nasekat mandle.

Domácí ovesnou kaši uděláš tak, že vezmeš (drcený) ovesný vločky, přidáš sušený mlíko, cukr, možná nějakou skořici a ovoce. Víc bych v tom nehledal. Když najdeš nějakej optimální poměr surovin, tak ho sem pošli. :)

Jinak k dotazu, do čeho flapjack zabalit - normálně do potravinářský fólie. Ekologicky jsem uvažoval i o novinách, ale nějak jsem neměl chuť na tiskařskou barvu.
Naposledy upravil mike dne pon pro 15, 2014 3:01, celkově upraveno 1
Důvod: zkraceny citace
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Indy » pon pro 15, 2014 0:30

min obvykly je na tom akorat to ze se to spoji, a ze by bylo sikovny mit to nahotovo v tyckach nebo tak neco.

slusel by tomu cesky nazev, protoze zas tak kosmicky aby pro to cestina nazev nemela to neni...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon pro 15, 2014 3:17

fps píše:no pravě že si nejenom ty o množství Lecitinu ve vejci nic nenašel, tak tohle neberu jako relevantní, kdyby ve žloutku bylo tak velké množství čistého Lecitinu jako si vypočítal, tak by všechny potravinové doplňky obsahovali Lecitin ze žloutku, a ne ze soji, asi bude někde ňáký problém

Je tam problem. Cena. V kile soji je rekneme 25 gramu lecitinu a na stejne mnozstvi bys potreboval asi tak 14 zloutku. 14 vajec urcite stoji podstatne vic, nez kilo soji.

fps píše:jako třeba tenhle "Už při ohřátí na 50°Celsia ztrácí lecitin účinek a působí škodlivě na srdce, podobně jako vařený tuk."

Viz Indy, je to pekna ukazka, jak se na info sebrane ruzne po webu neda spolehnout. Reseni je tady ale jednoduche, muzes jist ty zloutky syrove ;-)

fps píše:tohle ale neplatí o Lecitinu, o Omega-3 nenasycených mastných kyselinách, a o antioxidantech

Proc myslis? Kazda doba ma sve elixiry. Ty bys jeste mel pamatovat, jak komunisti vyhlasovali "pijte mleko, je zdrave", kdyz ho zrovna bylo moc.

Schvalne jsem si o lecitinu neco precetl a jak se zda, je to vyznamna prumyslova surovina, ktera se dava do spousty veci. Cokolady, pecivo, krmivo... Protoze ma vyhodne vlastnosti, jako emulgator umi veci vylepsit. Takze bych se vubec nedivil, kdyby ruzne "studie" o tom, jak je lecitin prospesny, vznikly na podporu prumyslu. Aby se lidi nezacali divit, proc to svinstvo najednou cpou vsude. No a na studie se samozrejme nabali dementni novinari, kteri cast veci zvelici, cast prekrouti a zbytek si klidne vymysli.

Tim nechci rict, ze by lecitin nebyl pro telo dulezity, ale pochybuju o tom, ze je dulezite (a rozumne) ho brat v tobolkach. Pokud ti teda neni 70 a neprestava ti fungovat mozek, pak mozna jo. Mimochodem, muj pradedecek se dozil dvaadevadesati a jsem si temer jisty, ze lecitin v zivote nebral a nejspis ani nevidel (je to skoro 40 let).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon pro 15, 2014 3:19


Byly v těsném příbuzný, přítel s přítelem...

Sodoma, Gomora! :twisted: Bych ty strojove preklady zakazal ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod dudy » pon pro 15, 2014 7:38

Tak lecitin propagovali už komouši, viz ten masox v kostkách anž se zoval Vitalecitin.
Přílohy
vitalecitin.jpg
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon pro 15, 2014 17:00

A jo, to si pamatuju, hnus. Nenasel jsem, kdy to bylo, mam pocit, ze az v 80. letech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod simonazakova69 » úte úno 3, 2015 16:55

Zrovna jsem našla nejlevnější nabídku na sušené maso Biltong
<spam_link_smazan>
simonazakova69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 3, 2015 16:52

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte úno 3, 2015 18:03

A hned ses zaregistrovala, jen abys nam to sdelila.

Pro ostatni: myslim, ze 25 gramu suseneho masa za 50 Kc po sleve az tak dobra nabidka neni a o nic jste neprisli ;-) Maso si muzete najit, spam mel propagovat spis nejaky debilni slevovy server.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 11, 2015 8:25

neznate neco, co by bylo jako "proteinova" tycinka ale byla to spis "tukova" tycinka? ze by tam proste byla energie z nejakych tuku? mohla bych konzumovat kokosovej olej, ale kdyz neni ztuhlej z lednice tak mi to nechutna:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod dudy » stř úno 11, 2015 9:11

Slanina!
:twisted:
Velké množtví tuku
je v Sójovém suku.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 11, 2015 9:19

:D
no a slanina vydrzi v poho 4dny bez lednice?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod dudy » stř úno 11, 2015 9:22

Dobrá slanina se do lednice nedává.
No a takový salámy typu Lovečák, Uherák, Fuet, nebo Čabajka, Chorizo, Paprikáš... ty vydržej dlouho i v teple a žádná dietárna to není.
Naposledy upravil dudy dne stř úno 11, 2015 9:36, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 11, 2015 9:30

:D mam mezery ve vzdelani, to je fakt. Tak to asi vyrazim na pruzkum trhu. od ty doby, co muzu celkem v pohode jist desitky let zapovezeny veci, ze kterych mi byvalo zle jak psovi, nejak nemam prehled ze existuji, kde se kupuji ty kvalitnejsi a ze by se to vlastne taky dalo jist:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod deckardph » stř úno 11, 2015 9:34

Co Jesenka (oslazena ztuzena smetana v tube) ? Ma 20% tuku a je super :)
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 11, 2015 9:40

jj, jasenka je jasna volba, akorat ji nemuzu jist 5x denne pac by to nedopadlo asi dobre :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod dudy » stř úno 11, 2015 9:43

A málem bych zapoměl.
Když je to to outdorfórum a má to bejt na tu tůristiku:
Přece Turistický salám!
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod axi12 » stř úno 11, 2015 9:56

Jsem včera objevil tady v jednom japanoso-šopu sušené maso 25g za 20kč, tak to o víkendu ochutnám...
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 11, 2015 10:27

to je velmi dobra cena teda

ono ale zas dneska koupit kvalitni vysocinu asi nebude snadny...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod axi12 » stř úno 11, 2015 10:28

právě proto jsem to koupil na ochutnání - nějaké krutí tuším
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod fps » stř úno 11, 2015 14:12

Mawenzi píše:jj, jasenka je jasna volba

u mě je jesenka taky jasná volba, a k tomu ještě Orion nugeta v tubě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 11, 2015 14:44

to vubec neznam takovou vec :D se po tom budu muset podivat a udelat si ochotnuvaci testy :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod fps » stř úno 11, 2015 15:13

balení v umělé misce jsem jedl už před cca 30 lety, arašídová má skvělou chuť, akorát to praktické balení v tubě je dost drahé, 50g cca 20kč
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř úno 11, 2015 17:44

:vom: jak muzete jist takove hnusy...

dudy píše:Dobrá slanina se do lednice nedává.

Presne tak. Klicove je ale slovo dobra. Dneska jsou nektera prasata schopna vyrabet "anglickou slaninu" s 60% vody. To uz nema se slaninou moc spolecneho a samozrejme to ani nevydrzi. Chce to poradne precist slozeni nebo sehnat nejakou domaci. Co jsme mivali doma ze zabijacky, kdyz jsem byl maly, tak to se krajelo ostrym nozem na velmi tenke platky (protoze by to clovek jinak neukousnul) a bylo to skvele. Klidne to mohlo viset pul roku ve spajzu.

dudy píše:No a takový salámy typu Lovečák, Uherák, Fuet, nebo Čabajka, Chorizo, Paprikáš... ty vydržej dlouho i v teple a žádná dietárna to není.

Plati to same, co pro slaninu, mozna jeste vic. Slozeni a obsah vody, aby salam vydrzel, musi byt hodne suchy. Osvedceny je uherak Pick, ten vyydrzi libovolne horko a maximalne se trochu zpoti. Celkem drahy (asi 50 Kc za 10 deka), ale chutove skvely a kaloricky taky. Je lepsi koupit takovy, ktery ma bliz konci zaruky, jelikoz se postupne vysusuje a cim sussi, tim lepsi. Pozna se mj. podle toho, ze se da snadno oloupat, cerstvy se loupe blbe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » stř úno 11, 2015 18:16

mike píše: Co jsme mivali doma ze zabijacky, kdyz jsem byl maly, tak to se krajelo ostrym nozem na velmi tenke platky (protoze by to clovek jinak neukousnul) a bylo to skvele. Klidne to mohlo viset pul roku ve spajzu.

Presne tak. Jeste vedle visely klobasky stejne vysusene a tvrde jak sutr. Ty rajcovaly chutove poharky na max.

Mawenzi píše:neznate neco, co by bylo jako "proteinova" tycinka ale byla to spis "tukova" tycinka? ze by tam proste byla energie z nejakych tuku?

Prodavaji se sacky na domaci nanuky. Nalejes tam olej a zatavis. Po ceste vytahnes, rozkousnes sacek, vycucnes a jedes dal.

Posledni dobou jsem fest rozezrany a varim na cesty a nasledne vysusuji v susicce. Zkousel jsem chana masala, tikka masala, vindaloo, dal masala. Pecka
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř úno 11, 2015 18:23

booze píše:Posledni dobou jsem fest rozezrany a varim na cesty a nasledne vysusuji v susicce. Zkousel jsem chana masala, tikka masala, vindaloo, dal masala. Pecka

Nejake podrobnosti? Vaha, vydrz, podovnani s Mountain House apod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod pickard » stř úno 11, 2015 18:26

Slaninu kvality mimořádné jest dobrodruhům toliko v Tyrolích zakoupiti!
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35


Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř úno 11, 2015 18:46

@pickard: rakouska se obcas da koupit i u nas, ale primo tam je o dost vetsi vyber.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod pickard » stř úno 11, 2015 18:51

Jen by na ni mela bejt sleva na AV, ostatně je to sportovní vyziva.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

PředchozíDalší

Zpět na Treking