Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » úte srp 4, 2015 19:11

Neco malo pres 200g hmoty na vyrobu tycinek stalo 32,85 kc. Dal jsem do toho moc seminek a to nema byt. dalsi varka bude levnejsi :)

Sezralo se vse, nikdo nemel zadne pripominky. Spis bylo malo. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 4, 2015 19:14

me by vic zajimalo, jak dlouho to vydrzi (pokud je to ten recept jen vychlazenej z lednice) v teple ke konzumaci, nez ze ste to vsechno sezrali druhej den :((
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » úte srp 4, 2015 19:17

Podle navodu se to muze susit v susicce. Takze po spravnem zabaleni to nepodleha rychle zkaze. Zasyti to hodne mooooc
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 4, 2015 19:35

nemam susicku, troubu ani nic podobnyho, proto me zajima toztuhnuti z lednice. tys to susil teda?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » úte srp 4, 2015 19:41

Nesusil, ale muze se to susit. Venku je dobra susicka :)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte srp 4, 2015 19:54

Bude to po suseni jeste RAW? ;-)

Proc by se to melo susit? Neprijde mi, ze by ty prodavane tycky byly susene a vydrz maji pul roku az rok. Spis jde asi o zabaleni bud ve vakuu nebo v ochranne atmosfere.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod scinkk » úte srp 4, 2015 20:02

Tak pokud se nepletu, vse je je ze suseneho ovoce, takze trvanlivost asi nebude spatna a zabalene v lednici moizna nekolik tydnu ale proc to tam nechavat tak dlouho :) Samozrejme fiky a datle po otevreni vydrzi mene nez orechy, ale i tak. Kor kdyz clovek pouzije sířene ovoce :) :vom:
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte srp 4, 2015 20:12

Jenze susene ovoce ma slupku, ktera ho pred zkazenim chrani. Kdyz ho rozemeles, tak to bude jinak.

Muzete zkusit napsat mail vyrobcum, jak to delaji ;-) Konzervanty by tam zadne byt nemely, krome cukru z ovoce teda. Tipuju na uzkostlivou hygienu plus baleni v ochranne atmosfere, jinak by to rok nemohlo vydrzet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod pavproch » úte srp 4, 2015 20:20

grco píše:Jezismaria, co to resite zas za bambusky a markulky?


+1

ježyšykryste, prostě přes den zežeru pár boruvkových či švestkových perníčků z Blberta á pětikačka a fertig, ni?

alternativně, pokud scu být kchůl, tak tatranky ze sedity.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte srp 4, 2015 20:25

Neres to, evidentne to neni tema pro tebe. Klidne si dal jez ty hnusy z Blberta a my si holt vezmem neco lepsiho ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod pavproch » úte srp 4, 2015 20:26

já to neřeším, já sa dívím, že to někdo může řešit.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte srp 4, 2015 20:34

Treba na to casem prijdes, az tva 3/4 objevi RAW modu :twisted: Mezitim si muzes na zkousku koupit jednu kokosovou Rawbite tycku a jestli ti to prijde stejne, jako hnus z Blberta, tak fakt nema smysl, abys cokoliv okolo jidla resil a klidne muzes jist treba hlinu ;-)

Moc si nedovedu predstavit, ze bych misto 12 Rawbite tycek, co jsem mel posledne s sebou, mel 12 pernicku z Blberta. Vzdyt by mi zabraly pul batohu, jelikoz jsou nafoukle, aby vypadaly vetsi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod pavproch » úte srp 4, 2015 20:37

už jen ta přípona dot eu mi jasně říká: NEŽRAT! :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte srp 4, 2015 20:40

:roll: ale zas to mas s tim cernobilym pohledem na svet jednoduche ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Zdéňa » úte srp 4, 2015 20:46

RAW PROTEIN (*) od BOMBUSENERGY s rýžovým proteinem.

(*) Pozor, link odkazuje na facebook :twisted: jejich stránky mi teď nějak neběží..

Jinak jsem od Bombusenergy zkusil tu Coconut & cocoa a ta byla výborný, ta Maracuja mi za to vůbec nechutnala. Další jsem zatím neměl.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte srp 4, 2015 20:58

Jj, proto jsem vzal mix krabici, abych vyzkousel vsechny a pak uz budu kupovat jen to, co mi chutna. Od Deli taky kupuju jen rozinkove (a musim pro ne do Blberta, jelikoz v DeBille maji vsechny ostatni, ale tyhle ne ](*,)).

Kokos s kakaem je dobry, ale schvalne zkus tu kokosovou od Rawbite, ta je jeste o level vys. Maji je v Hanibalu, ale bacha, koukej na expiraci, jsou schopni prodavat prosle a jeste se tvari, ze je to normalni :?

BTW, v ryzi je protein? A jak ho z ni dostanou, aby to porad bylo RAW?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » úte srp 4, 2015 21:26

mike píše:Bude to po suseni jeste RAW? ;-)

Proc by se to melo susit?

Pokud se to susi teplotou do 40°C je to jeste RAW
Protoze kesu pred pomletim je nalozene ve vode.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod grco » úte srp 4, 2015 22:52

nemam nic proti orieskom a susenemu ovociu, ale som alergicky na tie healthy-food kydy, ten rawbite je jak generator buzzwords, organic, gluten free, dairy free, raw... no fakt, jak sme doteraz bez toho mohli zit? jakto, ze sme este od vynalezu ohna nevymreli vsetci? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod nephirus » úte srp 4, 2015 23:39

booze píše:Protoze kesu pred pomletim je nalozene ve vode.

Ma to namaceni orechu nejakej rozumnej duvod, kdyz se to pak zase susi?
nephirus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát srp 16, 2013 21:43

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř srp 5, 2015 1:29

@grco: jo, ale to uz jsme probrali na zacatku. Ano, jsou to strasne kydy a neinformovaneho cloveka to odradi, ale kdyz vis, o co jde, muze ti to byt ukradene. Experimentoval jsem s ruznyma tycinkama dlouho a tyhle mi zatim chutnaji nejvic a kaloricky jsou na tom taky dobre. Neni v nich nic spatneho a jestli je to jeste navic zdrave, tak co chtit vic. Asi nejsme cilova skupina, to jsou podle tech zvastu zrejme hipsteri a pipiny z Mimibazaru, ale s tim nejak dokazu zit. Podstatne jsou ty tycinky a nesmysly okolo muzou rozhodit jen pavprocha, ktery neskousne ani .eu domenu ;-)

Nakupujes aminokyseliny ve fitness shopech a tam je to snad jeste horsi. Sice z jineho soudku, ale kecy strasne a weby jeste horsi. Dost se mi pricilo tam neco objednavat, ale jestli to pomuze, tak vem to cert.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 5, 2015 4:58

se po tech rawbite budu muset mrknout.

prave kvuli rozsekanymu ovoci me zajima ta trvanlivost, jestli ti muze vydrzet 3 dny v lednici + 3 dny v baglu. zatim delam jen "falesnou coko" ale ta je v poho. nicmene jist furt hermos, falesnou coko a kokosovou markolku (ty kokosovy bombus sou furt vyprodany ale vcera wem nasla v brne obchod kde to pry ta firma dela a meli jich tam tunu:) taky me prodavacka sjela za to, ze wem rekla cokoladovy kdyz cokoladovy boby sou prece neco iplne jinyho:D

zacinam byt v chutove pasti hermelinu, polskych mini klobasek a vyse uvedeneho.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » stř srp 5, 2015 8:55

Dneska mam hotovo Coconut Crack Bars natunene mandlemi. Pecka, chutna to jak takove ty kulicky kokosove Ferrero.

nephirus píše:Ma to namaceni orechu nejakej rozumnej duvod, kdyz se to pak zase susi?

Nemam tak kvalitni mixer, jen obyc Bosh nozovy a potrebujes, co nejvic namleti na moucku. Takze jsem dal na radu zkusenejsi a namocil jsem. :supz:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » stř srp 5, 2015 8:58

Mawenzi píše:zacinam byt v chutove pasti hermelinu, polskych mini klobasek a vyse uvedeneho.

Parmazan, olivovy olej, susene rajcata, dynovy olej, Nutella, placky (nejis lepek porad?)
Hermelin je dost pruda.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 5, 2015 9:06

nejim lepek porad, kdyz uz vim, z ceho mi poslednich 15 let bylo neustale zle :D a kdyz sem za tech cca 10mesicu 3x zhresila tak sem byla pokazde nalezite vytrestana :roll:

ten olej - to vozis v cem, aby si nezakydal pulku batohu? a to pak pijes? jen ta predstava je desna.
jasny, ruzny druhy syra se snazim, ale nejsu moc syrozrout, jindy nez na vandru to moc nekonzumuju. Taky suseny ovoce, orisky, suseny maso treba, hodne ty tycinky, trochu zeleniny. Nekdy koupim jatrovej syr nebo tak, ale v lete se vic bojim o zkazitelnost jidla, takze krome tech klobas a syru moc jiny "jidlo" nemam. Nejaky ty kukuricny/ryzovy chleby jo, ale furt potrebuju neco na to, kdyz neni teplo, nebojim se ani hummusu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod fps » stř srp 5, 2015 9:18

tak jsem taky zakoupil šest kousků Bombus tyčinek, a víkendu je ozkouším, mají je dokonce v potravinách Karel Vávra kam celkem často chodím, mají je tam za 27 Kč za kus
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » stř srp 5, 2015 9:23

Olivovy maji v makru v malych saccich. Dynovy- mam plastovou lahvicku.
V DM maji pastiku shitake a jeste nejake, jsou dobre a taky naproti Hudy v centru, je nejaky EKO kseft, kde maji spoustu pastik, hlavne veganskych... Ted jsem mel od Libanoncu grilovane lilky v rajcatove omacce :tonqe: Tobe by se hodila vakuova balicka :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 5, 2015 9:40

naznacujes tim, ze by sis ji pujcoval? :D :D si prej od jeziska :D

Hm, zivnostnak si zarizovat kvuli mini baleni oliv kupovat nebudu, ale taky by to byla alternativa:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod nephirus » stř srp 5, 2015 11:21

booze píše:Nemam tak kvalitni mixer, jen obyc Bosh nozovy a potrebujes, co nejvic namleti na moucku. Takze jsem dal na radu zkusenejsi a namocil jsem. :supz:

Kdyz jsem kdysi experimentoval s vyrobou mandlove pasty, tak jsem zjistil, ze misto mixeru je udajne lepsi kuchynsky robot. Mixer ma typicky uzkou vysokou nadobu delanou na mixovani tekutych veci, takze se mi orechy lepily na steny a za chvili se kolem nozu vytvorila kapsa, takze jsem musel sklepat a znova. Robot ma sirokou nadobu a jiny tvar nozu, takze by to melo jit lip. Ale nezkousel jsem to osobne, mam malickou kuchyn a dalsi kram se do ni uz nevejde 8-[
nephirus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát srp 16, 2013 21:43

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » stř srp 5, 2015 11:28

Mawenzi píše:naznacujes tim, ze by sis ji pujcoval? :D :D si prej od jeziska :D

tak jestli to tak moc chces. :twisted:
ty pokusy uz tady byly i na narozky, vyroci, nejlepsi zamestnanec atp. (asi jsem mrtvej Homolka)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 5, 2015 11:34

tak to ja nechapu, co pak dostavas, kdyz ne to, co si reknes :D ja kdyz si reknu na vanoce a vakuovou balicku (i s prislusnym odkazem do obchodu) tak mam 90% sanci ze ji dostanu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Treking