Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » sob kvě 15, 2021 2:13

U mne se vetsina veci jist da ;-) Ale neni jich tam malo a lednice neni uplne mala. Nemam ve zvyku lednici nejak prolezat a navic mi nadava, kdy je dlouho otevrena. Proste si vezmu, na co mam chut a to jogurt obvykle neni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř srp 18, 2021 6:50

Objevil jsem zajímavou potravinu pro zpestření jídelníčku. Chutná to skvěle a nutriční hodnoty nemaj chybu. Jen je to bohužel drahý jak sviňa, ale to tyhle věci bejvaj
IMG_20210818_074845.jpg
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř srp 18, 2021 15:29

A kolik mi teda zaplati, kdyz to snim? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » stř srp 18, 2021 16:20

@etheric: zajdi nekam do akvarijnich potreb, za par korun si koupis kila moucnych cervu. No a doma si je muzes upect/osmazit/... i s ochucenim, jak chces. Nebo je potom muzes balit do Zip-locku a prodavat za tretinu ceny tohoto baleni :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř srp 18, 2021 16:32

@mike: Když to natočíš a uděláš z toho virál, pak možná i zajímavou sumu ;)
Jinak je 20g za 150 nebo 80g za 250. Je to fakt dobrý. Hlavně vítám cokoliv co trochu obohatí sice nutričně bohatou, ale chuťově poněkud dokola opakující se a tím pádem nudnou stravu na cesty. Fakt normálně uvažuju, že znova začnu na cestách vařit, aspoň nějaký rychlý a jednoduchý jídla. Co se týče studený stravy, už mě to nebaví, navíc to vyjde draho. Asi bude hrát roli fakt, že cestuju často, takže to jídlo chce prostě dost obměňovat.
Nebo si budu brát zas jídlo do krabičky, ale to se zas musím tahat s tou krabičkou.. Nejradši bych, aby lidi nemuseli jest. Nemuseli by pak ani srat :twisted:

@apuka: když už, tak chovat je doma. S ohledem na to, že budou pro lidskou spotřebu.
Náročný to neni a vzhledem k ceně červů se to rychle vrátí. Dřív jsem takhle choval cvrčky, ale to bylo moc hlučný. Červi jsou potichu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon říj 4, 2021 17:56

Vcera jsem si z vyletu prinesl pres 3 kila orechu. Sbiral jsem je za tmy s celovkou, zelene vyloupaval primo na miste a teprve doma jsem zjistil, ze mam cerne prsty. Hodne, vypadam jako prase a nechce se mi kazdemu vysvetlovat, o co jde. Nemate nekdo zaruceny zpusob, jak se toho zbavit? Samozrejme uz jsem hledal a zkousel citronovou stavu, sodu, smes, lih a ani tuk. No dobre, mozna maly tuk jo, ale to je tak vsechno. Takhle moc jsem to nikdy nemel...

Orechy jsou fajn, ale fakt mne nenapadlo si na vylet brat gumove rukavice :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » pon říj 4, 2021 19:47

Na to dobre zabira toto:
Obrázek :D

Jo, na toto nadaval muj otec (zcasti i ja) kazdy rok nekolikrat, kdyz ty orechy loupal. Ale za dlouha leta jsme nenasli rozumny zpusob zbavit se toho. Ja kvuli tomu si venku orechy v slupce ani radeji nesbiram, jen co jsou uz "svlecene".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod bonatius » pon říj 4, 2021 21:01

@mike: skus si ruky umyt s pracim praskom
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 175
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon říj 4, 2021 21:11

@apuka: kdybych chtel az takhle, tak zacnu Savem a pokracovat muzu kyselinou sirovou ;-)

@bonatius: nemam doma praci prasek. Uz mnoho let pouzivam jen gely. Zkousel jsem ale sodu, ktera by mela mit podobny efekt, a nepomohlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Olchor » úte říj 5, 2021 8:03

Ono to tak do 3 dnů sleze samo. Do té doby nos rukavice. :)
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » úte říj 5, 2021 8:34

Ono by tomu mela pomoci kyselina citronova. Problem ale je, ze pouzita ve vysoke koncentraci a dlouhou dobu (mnoho hodin), idealni v teplotach nad 60-70 stupnu. Coz si myslim, ze mike by pouzil radeji ty rukavice :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte říj 5, 2021 16:41

@Olchor: nemyslels spis tri tydny? ;-) Do tri dnu to nebude ani nahodou, uz je to dva, sice je to malicko lepsi, ale budu rad, kdyz to zmizi za tyden. Ono to bylo fakt hodne, jinak bych to nepsal.

@apuka: kyselina citronova s horkou vodou funguje, ale ja ty prsty jeste budu potrebovat ;-) Jak jsem psal, citronova stava zastudena skoro bez efektu, ale ono jde asi dost o cas, ja jsem ji pouzil az dlouhe hodiny po loupani, ma se hned.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » stř říj 6, 2021 9:17

mike píše:ono jde asi dost o cas, ja jsem ji pouzil az dlouhe hodiny po loupani, ma se hned
Tak to Te mohu uklidnit, ze jsi nic nezanedbal. I kdybys to udelal hned po navratu, dokonce hned po oloupani, bys to mel stejne. Mozna a chloupek min tmave, ale uz by to tam zustalo. Vyzkouseno... :twisted:

S kyselinou citronovou (a asi i s citronovou stavou) jde o cas, ale ne od uspineni, ale delku ucinku - s citronem by to slo taky, ale trvalo by to nasobne dele. I kdybys pouzil primerene teplou lazen, po machani rukou v koncentrovane lazni by Tve prsty vypadaly asi docela bidne. Prece jen je to kyselina.

Jo, pomaha tomu trochu i hrabani se prstami v mekcim firnu. Takze Ti staci si pockat na snih a az pujdes na sneznice, dej si dole rukavice a hrabej, stejne to mas v oblibe :-). Mozna bys mel pro jistotu odlozit do mrazaku par neloupanych orechu, at mas jistotu, ze do te doby nesleze :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř říj 6, 2021 15:08

Nevim, ze jde o cas jsem cetl, kdyz jsem hledal, co s tim. Smysl mi to trochu dava, jelikoz ta orechova latka udela s kuzi nejakou chemickou vazbu, proto to nejde umyt. A pry to potrebuje trochu casu. Ale to uz je stejne fuk.

Pomalu to bledne, rekl bych, ze za tyden az dva by to mohlo zmizet, do te doby holt budu za prase 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » čtv lis 18, 2021 10:42

Vyzkoušel jsem celej den na NRG-5. Kupodivu se to dá pozřít úplně v pohodě, je to takovej suchej, mdlej a drobivej piškot. 500g má 2300Kcal, má to být dávka na jeden den a jo, dá se, vpoho, čekal jsem to tisíckrát horší, takže su vpodstatě mile překvapen. Ne že bych se tím hodlal futrovat často, ale na občasný použití, kdy bude potřeba opravdu řešit každej gram a každej kousek místa a hlavně nebude vůbec čas se nějako zdržovat jídlem, tady to občas využiju. Dá se koupit v akci, trvanlivost 20 let.
Jo a to mám citlivější zažívání a totok úplně v pohodě, aj šiša pevná. Za mě OK :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod AlexBeck » čtv lis 18, 2021 13:33

Zajímavé ale takovej gramař asi nebudu. Určitě by to šlo i něčím otuningovat na chuťově fajnou kaši. Ta trvanlivost / skladovatelnost je super 20 let :shock: . To je kvalitním zabalenim nebo čím, že to např neplesnivý?

Mě ovesné kaše moc nejedou zato ty rýžové. Těch jsem se ještě nepřejedl. V Tesku mají např tyto https://www.fitfruit.sk/produkty
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » čtv lis 18, 2021 14:47

Není v tom snad ani miligram vody, suchý to je úplně do mrtě, není v tom vzduch a je to fest uzavřený. Proto to vydrží tak dlouho.
Vytunit by to šlo na 100 způsobů.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv lis 18, 2021 19:48

Etheric píše:500g má 2300Kcal, má to být dávka na jeden den

Hmm, 450 - 500 g jidla mam na den na horach normalne a je to celkem normalni dobre jidlo.

mike píše:Pomalu to bledne, rekl bych, ze za tyden az dva by to mohlo zmizet

Za dva tydny to zmizelo z vetsiny prstu, za tri z palcu a asi za mesic z nehtu na palcich :roll: Teda, bledlo to prubezne a po dvou tydnech uz jsem nevypadal jako vylozene prase.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát lis 19, 2021 5:21

Takovej kouzelník nejsu, aby mi stačilo půl kila normálního jídla na den. Leda bych vzal 3x lyo, ale stejně by to chtělo ještě něco na svačinu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát lis 19, 2021 5:35

Jedno susene jidlo cca 150 g na veceri. 3 tycinky po 50 g pres den dalsich 150 g. Asi 80 g salamu, suseneho maso nebo syra + 120 g chleba na snidani. Celkem 500 g. Jeste teda mam s sebou cokoladu, obvykle 100 g tabulku na tyden a vic. Kdyz jdu okolo chaty, tak se tam stavim a neco sezeru, kdyz slezu do udoli pro zasoby, tak taky. Ale tech 500 g na den je zaklad.

Doma samozrejme jim podstatne vic pri podstatne mensim vydeji energie. Na celodennich vyletech taky. Protoze muzu. Na horach nemuzu, protoze bych to musel tahat. Je zvlastni, ze hlad nemam, telo se proste prizpusobi moznostem a to presto, ze podava velmi nadstandardni vykon proti normalu. Samozrejme tam vzdycky necham hezkych par kilo, ktere po navratu zas naberu, cemuz se myslim rika jojo efekt 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 19, 2021 8:47

mike
u tebe krasne funguje to, ze mimo hory "zeres" na horach ne, takze telo to kratkodobe v pohode zvladne a doplni si zasobu z tuku, protoze vi, ze doma to zase dojis.

ja mam treba problem opacnej, horko tezko snim dost v tydnu, co by pokrylo bezny vydej, natoz venku, kdy mam vydej vetsi... takze ja naopak musim venku jist jeste vic, a po 2 letech zacinam mit fakt i pocit hladu, takze to co nosim se mi dari i jist.

na sumavo krusko luzko vandru sem si ale overila, ze zaroven prvni dny - 10, vubec nezvladam jist tolik, kolik bych mela ale zvladam v pohode jist o neco vic, nez v praci. az cca po 14 dnech sem zacala jist na hrane toho, co by se libilo nutricni a az 22 den sem mela fakt desnej hlad, kdy bych zrala od rana do vecera. pritom sem ani nechodila nejak moc a zadny velky vzdalenosti. domu sem prijela se stehnou vahou jako sem odjela, coz byl dost zazrak. vetsinou i po tydnu sem totiz prijela treba o 2-3kg tezsi a to uz zustalo hezky prilepeny az do dalsiho vandru:D

a vetsina lidi co znam to ma jako ty, takze par dni v horach nepredstavuje vubec zadny problem i se snizenym prijmem.

Objednala sem si ted pemikan https://www.lordyjerky.cz/pemikan/ ze to prubnu. uz sem o tom parkrat slysela driv, ale takova kuchticka abych to delala doma nejsu a nejak rozumne se to u nas koupit nedalo. tak su na to dost zvedava.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát lis 19, 2021 10:45

Mike, tvoje dávka by mi stačila do oběda včetně, možná by jedna tyčka zbyla. Já nevím, co všichni máte s tím, že na výletech nejíte. Jim stejně jako doma, často ještě víc.

Ten pemikan by mi za ty prachy zhořkl v hubě...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 19, 2021 15:34

etheric
to je takrikajic cena ze lenost, jak rika kennedy. proste bud se s tim muzes srat ve svym volnym case kdyz ho mas dost a bavi te to, nebo muzes svuj cas venovat jinejm pro tebe zajimavejm vecem a obcas si koupit predrazenou vec, protoze jeji cena tkvi v tom ze ji udelal nekdo jinej
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát lis 19, 2021 16:41

Jasně, taky spoustu cizí práce kupuju, ale zrovna tohle je tak předražený, že bych si to udělal sám. Ostatně se k tomu chystám už několik let, tak teď v zimě to snad vyjde. Najdu nějakej fajn recept a budu patlat :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát lis 19, 2021 21:08

Na pemikan se používá lůj, kdoví jaký to bude, asi mazlavá mastnota ten vychladlej lůj... Ale nebudu soudit dokud neochutnám
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod malejjarda » sob lis 20, 2021 8:44

Neměl by to být pravý bizoní? Proto ta cena. :P
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » sob lis 20, 2021 9:26

No tak za pravý bizoní bych ty peníze dal bez remcání :) Ale to není tento případ, toto je hovězí, který navíc můžu mít z mladých býků přímo z bourárny za cenu podstatně nižší, než u řezníka
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » sob lis 20, 2021 9:38

Udělám pemikan na zkoušku, hovězí z čistý přírody Žďárských Vrchů, pokud bude chutnat, můžu se podělit. Ono je vpodstatě jedno, jestli patlám 1kg nebo 3, zaseru stejně nádobí a strávím tím stejně času /s výjimkou tvarování těch 2kg hmoty navíc/. Jinak to vyjde nastejno, navíc to vydrží, takže jsem pro dělat ve velkým. Ale nejdřív několik menších várek na zkoušku a pak až bude recept vyladěn, dělat ve větším
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod ntz » pon úno 21, 2022 21:42

@sobb - cist to od zacatku je zabavnejsi :D a rekl bych ze mnohem blizsi nasemu (myslim nasi skotske party) pojeti :D
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2022 22:41

Prave, zacatek je 17 let stary a tenkrat to tak bylo. Ted uz neni, probehl celkem podstatny vyvoj. Taky jsem v te dobe vozil brkasi, testoviny, ryzi apod. Cinske polevky ne, po tech mi zacalo byt blbe uz po tricitce :) A taky jsem kvuli tomu tahal batoh tezky jako krava.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Treking