Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod flames » čtv říj 22, 2015 17:53

..když se chodí dívat do sběrného dvora, kdo to zas zabalil.
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 22, 2015 20:02

takze kdyz deda umrel v 97 letech, tak du do stredniho veku v 48? tak to mam jeste casu dost:D

no s tim kolenem je to naprd, ze po operaci to nemusi byt lepsi a ze mam byt rada, ze ju zatim nepotrebuju. Kdyz se podari udrzet dostatecnym pohybem aspon nejakej sval (no coz s mou lenosti je trochu problem), tak se to moc zhorsovat nemusi a pokud jediny moje omezeni je, ze mam problem pres 30-40km den natezko v cr dle terenu, tak prej to neni zadnej problem :D a v zime musim vyresit nejaky navleky na kolena (ale naprd je, ze ty navleky na kolo prej se hrozne zhrnujou), protoze zima vyrazne zhorsuje bolestivost, coz muze souviset s nedostatecnou chrupavkou taky... ale chondra zeru, obcas na koleno cvicim, tak snad zatim dobry... (nebo ze bych si smikla to psi hlidani pekne stylove taky s kolenem? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv říj 22, 2015 20:10

Musis vzit prumer vsech prapredku ;-)

Aha, myslel jsem, ze operace by to vyresila, to pak nema cenu odkladat (rika ten, co jednu odkladal pres 10 let ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 22, 2015 20:30

no prave, to neni jisty, jestli by to bylo lepsi... jinak by to clovek taky asi moc nerozvazoval.

budu se muset naucit zit z prany, prej mensi vaha je lepsi a aspon usetrim jidlo v baglu :D

faj se ty suseny veci jist pripadne bez vody nebo je to tvrdy a hnusny
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » čtv říj 22, 2015 23:02

mike píše: vezmu vek, ktereho se obvykle doziva ma rodina a vydelim dvema 8)
Takže vezmu číslo mezi 30 a 90 a vydělím ho dvěma... no, to jsem se k výsledku moc nepřiblížila :?

mike píše:Jinak kazdy je pry tak stary, na kolik se citi. Ja zrovna uz druhy den asi na 80 :?
Tak mně to zatím vždycky, když přelezu do další desítky, přijde, že to není tak hrozný jak jsem čekala. Ty čísla vypadají zdálky mnohem hůř než zblízka. A s postupujícím Alzheimerem to bude určitě ještě lepší, číslo, na který si nemůžu vzpomenout mi nemůže připadat velký :D.
Na 80 let byla ta tvoje včerejší laboratorní práce skvělá, určitě budeš na univerzitě třetího věku patřit k nejlepším žákům :wink: (A teď bys tam mohl učit informatiku pro seniory. Ty citace a vkládání obrázků už docela umím, ne?)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát říj 23, 2015 1:49

Puvodne jsem chtel napsal, ze nehody a predcasna umrti v mladem veku se nepocitaji, ale myslel jsem, ze je to jasne #-o

Pravda, mne taky ne, ale kdyby se dalo ubrat 10 - 20 let, tak nevaham. Prece jen telo fungovalo lip, o mozku ani nemluve. Na univerzitu uz mne nikdo nedostane, od ceho mame Google? ;-)

Vcera na mne prisla krize az pozdeji, asi nejaka viroza ci co...

Jj, umis, mas male bezvyznamne plus :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pát říj 23, 2015 10:27

mike píše:Puvodne jsem chtel napsal, ze nehody a predcasna umrti v mladem veku se nepocitaji, ale myslel jsem, ze je to jasne #-o
Vynechání nehod by bylo v pořádku, ale předčasná úmrtí? Ten výsledek bude samozřejmě vypadat líp, když vynechám prababičku s pradědečkem, kteří zemřeli přirozenou smrtí ještě před padesátkou, případně vynechám všechny předky, kteří se nedožili aspoň 75, ale mám pocit, že výpovědní hodnota výsledku se tím poněkud sníží :? . Možná se radši budu držet toho, že každý je tak starý na kolik se cítí. A já se dnes cítím skvěle! * Půlku cesty autobusem se na mě smál takovej sympatickej mladej mužskej! * A nebyl to jen tak nějakej těžko postřehnutelnej úsměv, smál se až mu vypadnul dudlík!


@Mawenzi: "Prána na túrách" - to už bude na založení nového vlákna :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát říj 23, 2015 16:08

V mladem veku. Proste aby slo ciste o genetiku a ne nahody typu botulin v pastice ;-) Pripadne spanelska chripka apod.

Mozna bys mela rozlisovat, jestli se smal na tebe nebo tobe :twisted:

GreyMouse píše:"Prána na túrách" - to už bude na založení nového vlákna :D

Jen to ne #-o Takove vlakno uz tu nekde je a pro velky uspech bylo jako jedno z mala uzamceno. Link davat nebudu, muzes si ho najit, ale predem varuju, cteni na vlastni nebezpeci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 23, 2015 16:19

sakra, ja se budu muset po ty prane na turach podivat, protoze uz se kulatim do toho batohu pekne :D

greymouse: :D to sem necekala takovy rozuzleni teda:D i kdyz uz me zacinaji obcas rikat "pani" a ne "slecno" tak uz to taky asi neni co to byvalo v mym pripade:D

at nejsu oplne mimo, na vylet sem si smichala tucnej tvaroh, dva strouzky domaciho cesneku a 100g strouhanyho eidamu... taky sem zjistila, kdyz sem tu hledala neco na zub, ze mi VUBEC nechutnaj zadny tycinky co tu mam, uz pri predstave ze to mam jist se mi nedela dobre:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát říj 23, 2015 16:29

Jo vidis, to by mohlo byt taky kriterium. Stredni vek zacina, kdyz ti mladi na turach zacnou na pozdrav misto "Ahoj" odpovidat "Dobry den" :twisted: (jeste jsem si nezvykl)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod dudy » pát říj 23, 2015 16:46

A proto jseš pečenej vařenej v Alpách, aby Ti říkali Grűss Gott, Servus, Tschűss..... aby ses cítil mlád?
:evil:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát říj 23, 2015 16:51

Bingo :twisted: Taky Hallo, Salve... ale ja tam stejne vetsinou nikoho nepotkavam ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pát říj 23, 2015 22:10

Mawenzi píše: ...uz se kulatim do toho batohu pekne :D
... uz pri predstave ze to mam jist se mi nedela dobre:D

Já ti nevím, ale silně mi to něco připomíná. Mám ti prozradit, kdy se mi dělalo špatně při pomyšlení na čokoládu? Ale po pár měsících se to srovnalo :D . Pokud mike myslel tou pránou vlákno "Body-mind-hiking", tak to je teda výživný, přečetla jsem asi 3 stránky a mám dost :shock:

mike píše:Mozna bys mela rozlisovat, jestli se smal na tebe nebo tobe :twisted:

Mluví z tebe závist :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » sob říj 24, 2015 0:43

Jj, myslel a uz asi chapes, proc jsem nedal rovnou link. Vlakno patri do zlateho fondu OF a jako takove by melo byt uchovavano v trezoru :twisted:

Mozna, ale co bych mel vlastne zavidet? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 24, 2015 7:08

greymouse :D

ja uz ho asi kdysi videla, ale asi se taky zas zkusim zacist, ale neslibuju ze zvladnu tolik co ty :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » ned říj 25, 2015 20:05

Tak omacka na rajcata OK, ale cerstve testoviny to znechutily.Nejsou uvarene ani po 20 min.
Omacka: oliv. olej, cesnek, ancovicka, cibule, rajcata, raj. protlak.
potrebuji nejakou inspiraci na nove jednoduche recepty, ktere se daji susit. Lososa jsem prejezeny.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon říj 26, 2015 16:04

To si děláš sám i těstoviny :shock: ? Co jsi do nich dal, že nebyly uvařený ani za 20 minut? Kupovaný sušený by tak dlouho nevzdorovaly.
Omáčku jsem zkoušela podobnou, jen místo ančoviček mletý sušený maso.
Já myslela, že přecházíš na MH. (Lososa jsem se ještě nepřejedla, asi na sobě nějak šetřím.)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Reccol » pon říj 26, 2015 17:08

Jestli je na to někde lepší téma, tak mě tam pošlete.

Jak řešíte stravu u nějakých delších pochodů, dejme tomu 70 km a víc v kuse? Na normální jídlo není čas ani chuť, ale vzhledem k tomu, že poslední podobnou věc jsem šel na sušeným mase, čokoládových tyčinkách a jednom sacharidovým gelu, říkám si, že musí být lepší alternativa (ani ne nutně chuťově, ale pro stálej výkon.)
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pon říj 26, 2015 18:17

GreyMouse píše:To si děláš sám i těstoviny :shock: ?

Ne byly kupovane. Vyrobce si nepamatuji. :axe:
GreyMouse píše:Omáčku jsem zkoušela podobnou, jen místo ančoviček mletý sušený maso.

Je v tom jen jedna ancovicka na ovoneni oleje. S masem to je pasta bolognese s tou ancovickou to je pasta puttanesca (neplest s puttanou :twisted: )

GreyMouse píše:Já myslela, že přecházíš na MH. (Lososa jsem se ještě nepřejedla, asi na sobě nějak šetřím.)

Co jsem si nasusil, tak jsem po 10 dnech snedl. Tak jsem musel prejit na MH, jinak bych dalsi tyden zil pouze z prany.....
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pon říj 26, 2015 18:19

Reccol píše: ani ne nutně chuťově, ale pro stálej výkon.

olej, snickers, ovocne RAW tycinky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Reccol » pon říj 26, 2015 18:46

booze píše:olej, snickers, ovocne RAW tycinky.

Snickers jsem tahal, pití oliváče jsem se chtěl vyhnout. Moc času na experimenty nemám, nejbližší podobná blbost mě čeká za 2 týdny :)
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pon říj 26, 2015 18:56

lepsi je orech a dyne.
Uzeny syr a nejake susene salamy jsou taky dobre
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2015 19:01

Das si deci a pak uz budes jen bezet a bezet a modlit se, aby uz byl cil :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 26, 2015 19:12

klobasky? orechy? sadlo? maslo?

i kdyz teda ja nikdy 70km v kuse nesla, a u 50ti zas chut mam v pohode. Asi bych to nekdy mohla zkusit, ale se obavam, ze fyzicky na to nemam a vyzkouset, na co sem mela nejvetsi chut.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2015 19:21

70 km jsem sel jednou a tak ve 2/3 jsem se stavil na gulas v hospode. Zadny problem, ale nikam jsem nespechal. Do 50 - 60 km si vystacim s tim, co rano koupim nebo mam s sebou. Driv nejake buchty, ted raw tycinky a to by nemusela byt spatna volba ani na ten zavod. Ale jsou tady taci, co chodi podobne veci pravidelne, a ti by meli vedet lip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pon říj 26, 2015 19:22

@mike to jsem si taky myslel, ale nefunguje to tak [-X
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2015 19:25

Co nefunguje? Ty raw tycinky? Mne jo, i na horach. Ale je pravda, ze chodim maximalne 9 - 10 hodin ciste chuze a za to bych 70+ nedal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 26, 2015 19:25

ze se to nekde nad 50ti zacne lamat? a uz jako fakt nechces jist? (a vadi, ze clovek neji, az kdyz dostane hlad?)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pon říj 26, 2015 19:41

mike píše:Co nefunguje?

mike píše:Das si deci a pak uz budes jen bezet a bezet a modlit se, aby uz byl cil :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2015 19:52

Jo tak #-o

Jako ze to nestihnes? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Treking