Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » úte říj 13, 2015 23:03

mike píše:babicka vykrmovala obrprasata, ke 200 kilum

Tak, tak, podle babičky čím větší prase, tím lepší. Marně jsme namítali, že nám tlustý maso nechutná.

mike píše:Unika mi, proc by to melo vadit, sadlo prece snese vysoke teploty... ale asi tam nejaky duvod bude.

No, já to vlastně dál nezkoumala, tak nemůžu tvrdit, že ten rozdíl v barvě nezpůsobilo něco jinýho. Ale zkusila jsem google (jak jsme jenom bez něj mohli žít?) a našla třeba tohle: "Teplotu při škvaření udržujeme kolem 110 až 120°C a občas zamícháme. Nad 130°C se sádlo začíná pálit, lahodná chuť je v nenávratnu a škvarky ztvrdnou na beton." nebo "Bílé sádlo získáte, škvaříte-li je při nižší teplotě, když se jen vaří." Teď ještě vědět jaká teplota byla v tom mým hrnci :? . Oni teda taky leckde psali, že se má sádlo na začátku podlít vodou a to mě ani nenapadlo a šlo to i bez toho.

mike píše: Bezna strava na dovolene u Baltu (more 14 stupnu...)

Aha, tak tady vznikla tvoje záliba v dlouhých zimních pochodech. V Baltu jsem se koupala jednou a než jsem došla do takový hloubky, aby se dalo plavat, bolely mě nohy :D

mike píše:
GreyMouse píše:Ale nejdřív ochutnám játrovou paštiku, kterou jsem takhle konzervovala na jaře. Od dubna byla v lednici, teď už ji mám asi týden v teple. Pokud bych se už neozvala, bude to znamenat, že tento postup je pro uchovávání potravin nevhodný a nikomu nedoporučuju ho opakovat [-X .

Jestli je sacek nafoukly a po propichnuti ti vymaluje kuchyn, tak to nedas ;-) Ono to dost smrdi :vom:

No, ze stropu bych paštiku určitě neolizovala, to by mi došlo, že je něco v nepořádku. Ale botulotoxin prý není není ani vidět ani cítit. Myslím, že jsem četla že hyenám nevadí, ale bohužel nejsem hyena (teda aspoň nemám jejich žaludek) :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř říj 14, 2015 2:28

GreyMouse píše:Tak, tak, podle babičky čím větší prase, tím lepší. Marně jsme namítali, že nám tlustý maso nechutná.

Jj, mama taky namitala a vyhrozovala, ze to jist nebude. Taky marne :)

GreyMouse píše:"Teplotu při škvaření udržujeme kolem 110 až 120°C a občas zamícháme. Nad 130°C se sádlo začíná pálit, lahodná chuť je v nenávratnu a škvarky ztvrdnou na beton."

Hmm. To by mne zajimalo, jak se toho na tom sporaku podarilo dosahnout... Ze by zkusenosti? Nebo se to ve velkem mnozstvi udrzuje samo?

GreyMouse píše:Aha, tak tady vznikla tvoje záliba v dlouhých zimních pochodech. V Baltu jsem se koupala jednou a než jsem došla do takový hloubky, aby se dalo plavat, bolely mě nohy :D

:D zrovna v tom pripade se dno svazovalo rychle. Nastesti, vzdycky jsme tam jen vbehli a zase vybehli. Kde to presne bylo si nepamatuju, ale ty jehlicky na kuzi jo :) Dlouhy vstup do vody jsem pozdeji zazil spis na jihu. Jinak to u Baltu nebylo az tak zle, mam pocit, ze jeden rok jsme snad meli i pres 20 stupnu ;-) A navic FKK 8-[ Akorat mi to pak spoluzaci na zakladce neverili, coz se mne dotklo.

GreyMouse píše:No, ze stropu bych paštiku určitě neolizovala, to by mi došlo, že je něco v nepořádku. Ale botulotoxin prý není není ani vidět ani cítit.

Nedavno jsem jsem si o botulinu neco precetl kvuli vyrobe sunky (a dosel k zaveru, ze trocha dusitanu nebude od veci). Vetsinu z toho jsem zas zapomnel, ale myslim, ze plyn je vedlejsim produktem vyroby botulotoxinu a proto bude zkazena pastika nafoukla. Nebo minimalne proto, ze tam nebude jen jeden druh bakterii a nektere urcite plyn a smrad vytvareji. Navic by se tam spory clostridii nejdriv musely nejak dostat a to neni az tak pravdepodobne. Ledaze bys tam davala med, v nem byvaji. No a pak se taky musi aktivovat. U sunky se to stat muze, jelikoz se dusi pri teplote okolo 80 stupnu, pri vareni by se to stat nemelo. Jestli to neni nafoukle a nebude to divne citit, tak bych se moc nebal.

Nafouklou pastiku se kdysi pokusil otevrit soused na koleji. Opravdu to skoncilo az na strope a chudaci jeho spolubydlici pak hledali azyl u nas, nedalo se to vyvetrat :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 14, 2015 9:08

mike píše:Nedavno jsem jsem si o botulinu neco precetl kvuli vyrobe sunky (a dosel k zaveru, ze trocha dusitanu nebude od veci). Vetsinu z toho jsem zas zapomnel, ale myslim, ze plyn je vedlejsim produktem vyroby botulotoxinu a proto bude zkazena pastika nafoukla. Nebo minimalne proto, ze tam nebude jen jeden druh bakterii a nektere urcite plyn a smrad vytvareji. Navic by se tam spory clostridii nejdriv musely nejak dostat a to neni az tak pravdepodobne. Ledaze bys tam davala med, v nem byvaji. No a pak se taky musi aktivovat. U sunky se to stat muze, jelikoz se dusi pri teplote okolo 80 stupnu, pri vareni by se to stat nemelo. Jestli to neni nafoukle a nebude to divne citit, tak bych se moc nebal.

Mám pocit, že k tomu nafouknutí dojde, když máš "štěstí" a kromě clostridií jsou tam i jiný bakterie, který se postaraj o to, že konzerva vypadá podezřele. Podle toho, co jsem četla, by v mase mohly být živé clostridie a ty by měl i s botulotoxinem zničit var. Spóry clostridií ničí teplota až nad 120°, takže při obyčejném varu přežijí, ale stačí počkat jeden až dva dny a převaření zopakovat, protože se spóry mezitím v příjemném prostředí konzervy "probudí", mohou začít produkovat botulotoxin, ale ztratí odolnost proti vysokým teplotám. Spóry by sice měly být spíš v půdě, takže kontaminace hrozí víc u zeleniny, ale i tak jsem radši sterilovala dvakrát i ty svoje masový výrobky. Teď budu doufat, že moje věta "Já myslím, že je ta masová konzerva v pořádku" nebude mojí poslední :D

Šunku jsem taky zkoušela a trochu dusitanový soli tam přidala. Ale asi málo, protože zdaleka nebyla tak růžová jako ta v obchodě, takže mi ti moji šmejdi zmlsaný (čti moje milované děti) řekli, že TOHLE teda jíst nebudou. Jejich chyba, aspoň neubylo. "Vařila" jsem ji na krbových kamnech v zavařovacím hrnci s teploměrem. Když teplota vyšplhala na 80°, hrnec jsem sundala a vrátila ho zpátky na kamna, když zase klesla na 75°.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 14, 2015 10:39

100% oriskovy maslo - tak pred 14ti dnama sem si dala lzicku, jako zadna extra lahudka ale celkem se to pojist dalo, vydrzi to 4tydny do 25stupnu po otevreni, takze dnes po 14ti dnech prichazi hlad a lenost si udelat obed a lednice uz prazdna... tam sem dala 3 lzicky, napodruhe je to o neco lepsi (nebo ma vliv ze mam hlad), mozna to nekdy zkusim i na ten vandr, krabicka v igelitu by to mohla zvladnout
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř říj 14, 2015 16:48

Co na to EU? Kdyz zakazali pomazankove maslo, tak tohle je uplne jasne ;-) Cekal jsem neco jineho, tohle nema s maslem spolecneho vubec nic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř říj 14, 2015 17:05

GreyMouse píše:Mám pocit, že k tomu nafouknutí dojde, když máš "štěstí" a kromě clostridií jsou tam i jiný bakterie, který se postaraj o to, že konzerva vypadá podezřele.

Zas si vem, jaka je asi pravdepodobnost, ze se tam dostanou jen clostridie a nic jineho.

GreyMouse píše:Podle toho, co jsem četla, by v mase mohly být živé clostridie a ty by měl i s botulotoxinem zničit var. Spóry clostridií ničí teplota až nad 120°, takže při obyčejném varu přežijí, ale stačí počkat jeden až dva dny a převaření zopakovat, protože se spóry mezitím v příjemném prostředí konzervy "probudí", mohou začít produkovat botulotoxin, ale ztratí odolnost proti vysokým teplotám.

Tak. Prave proto jsem usoudil, ze u sunky bude rozumnejsi tam nejaky dusitan dat. Spory se totiz muzou probudit i teplem, tusim nejakych 60 - 80 stupnu, coz se prave stane pri duseni sunky.

GreyMouse píše:Spóry by sice měly být spíš v půdě, takže kontaminace hrozí víc u zeleniny, ale i tak jsem radši sterilovala dvakrát i ty svoje masový výrobky. Teď budu doufat, že moje věta "Já myslím, že je ta masová konzerva v pořádku" nebude mojí poslední :D

To urcite nebude, ono to neni tak rychle. Nejspis budou nasledovat vety "Proc ja nestastna jsem to jedla", "Kde je ta sanitka" a tak podobne ;-) Ale vazne, jestli se budes bat to jist, naprogramujes se a spatne ti bude i bez botulinu. Po dvoji sterilizaci bych se nebal vubec, jestli to jinak bude vypadat dobre.

GreyMouse píše:Šunku jsem taky zkoušela a trochu dusitanový soli tam přidala. Ale asi málo, protože zdaleka nebyla tak růžová jako ta v obchodě, takže mi ti moji šmejdi zmlsaný (čti moje milované děti) řekli, že TOHLE teda jíst nebudou. Jejich chyba, aspoň neubylo.

Jak sis je vychovala... :twisted: Davam asi ctvrtinu Pragandy z celkoveho mnozstvi soli, coz je porad o 75% min, nez v obchode. Pokazde mi vysla pekne ruzova, uz jsem ji delal minimalne 10x. Lehce sednout zacina az tak po trech dnech v lednicce, ale do te doby se uz vetsinou sni.

edit: vycerpavajci info k botulinu vcetne prevence je tady. Dvojita sterilizace nebo dusitan je doporucena prevence.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » stř říj 14, 2015 18:25

Pokud delas skvarky na sporheltu, tak se pod hrnec davaji zatky od piva, aby byl ve vzduchu. Skvarky se nazacatku podlevaji mlekem. Pokud je delas v kotline, tak je dobre topit klasky od kukurice. Musi to varit, nesmi to vrit.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod fps » stř říj 14, 2015 20:46

poté co přestala Bonavita dělat krupicové kaše, tak nemohu najít nikoho kdo by dělal ochucené mléčné krupicové kaše, které se jenom zalijí vroucí vodou, a je hotovo, všude nacházím jenom kojenecké krupicové kaše, máte někdo tip na nějakého výrobce?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod dudy » stř říj 14, 2015 21:25

Nebul, padesátiletej chlap nemá co žrát krupičku, ale má jet špek s cibulí a zalejvat to dvanáctkou.
:twisted:
Sem myslel, že seš vodpůrce chémijí a jinačích sraček a pak si kupuješ instantní kaše vochucený a vokolórovaný kdovíjakym ropnym derivátem?
:shock:
Nejni vono lepčí si koupit inštantní krupici a nalámat či namlejt do ní třá křížaly, hrozinky, nasypat kakalo a sušený mlíko?
:((
Já sem dobytek, co z chemky nehysterčí, ale kášky (ale vostaně skoro všechnu stravu) si dělám léta letoucí sám, páč mě ty maliny z Lovochemy moc nešmakujou.
Si dokonce myslim, že ty mý směsky budou zdravější, než ty kojenecký srágory.
8)
Ty se sice vyhejbáš všemu, vod chleba, sádla a bůčku, přes pepř, sůl a cukr, po pívo, víno atd., ale když přestanou vyrábět chemickou srajdu, tak si v kýblu?
](*,)
Upřímně, já když dostanu chuť na kaši, tak vemu mlíko, krupici a normálně si jí uklohnim a pak jí posypu kakaem a cukrem a přidám máslo (já vim, to Ty nejíš), nebo vemu vločky, med, vořechy, a vovoce a mám müsli jako z koncernu. A asi i lepší a zdravější, než z Bonavity.
:-..
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř říj 14, 2015 21:41

:lol: to od tebe nebylo pekne ;-)

Jak se ale tva prvni veta popere s predposledni? :twisted: Ja jsem teda krupicovou kasi nejedl tak ... hmm... aspon 30 let ;-)

fps neji maslo? :shock: Co je spatneho na masle?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod remy77 » stř říj 14, 2015 21:54

mike píše::Ja jsem teda krupicovou kasi nejedl tak ... hmm... aspon 30 let ;-)


Mas traumu este z detstva alebo z vojenciny? ;)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř říj 14, 2015 22:03

Ani jedno, jen nevim, proc bych mel neco takoveho jist. Jim to, co mi chutna nebo v nejhorsim co mi nekde daji, ale kasi snad davaji jen v materske skolce, ne? ;-) Fakt si nevzpominam, kdy jsem ji mel naposled, urcite to bylo u rodicu, kdyz jsem byl maly, pak uz nebyla prilezitost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod dudy » stř říj 14, 2015 22:15

mike píše:...Jak se ale tva prvni veta popere s predposledni? :twisted:...
...fps neji maslo? :shock: Co je spatneho na masle?

Sem jí (tý kaši) přišel znova na chuť když se dudy začal množit.
Nicméně nosná linie mého stravování to není.

A k tomu druhému:
viewtopic.php?p=371885#p371885
Naposledy upravil dudy dne stř říj 14, 2015 22:20, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod remy77 » stř říj 14, 2015 22:16

Ja som si ju urobil dnes na ranajky. Na to vela granka a masla, dobrota :)

Edit: Nam ju varili aj na vojencine...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř říj 14, 2015 22:32

No, i kdybych na ni snad dostal chut, tak stejne nemam doma mleko, to uz jsem taky nemel od zakladky (zadna ideologie, laktozova intolerance, funguje jako projimadlo).

@dudy: aha... asi bude jednodussi zjistit, co ji. Instantni kasi, suchy celozrnny chleba a raw tycicky, to bych asi ztratil chut do zivota ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod remy77 » stř říj 14, 2015 22:39

Mike: tak z mlieka samotneho by som sa posral aj ja :)

mike píše:asi bude jednodussi zjistit, co ji. Instantni kasi, suchy celozrnny chleba a raw tycicky, to bych asi ztratil chut do zivota ;-)

Zabudol si ale poukazat na nutnu kvalitativnu stranku... ;)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod dudy » čtv říj 15, 2015 6:41

mike píše:.....funguje jako projimadlo....

No a?
Vobčas je dobrý se posrat.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 15, 2015 6:47

tak to ja rada plnotucny mliko nebo rovnou smetanu ke slehani do kafe, pul na pul *

jinak abyste se s tou kasi nedivili, nekde sme byli v restauraci s muzem a on rad kasi, doma ju teda moc nedelame a oni ji tam meli v dezertech tak si to objednal nadsene a sezral :D

ale o existenci instantni krupicne kase slysim prvne teda.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod wawrik » čtv říj 15, 2015 7:36

Však tu už párkrát o tom bola reč... Krupičná kaša so škoricou, fajnovo zahrieva v mrazivých ránach. Síce sa už prestali vyrábať, ale vďaka Aximu som dostatočne predzásobený na pár rokov dopredu :-..

Inak to bola konkrétne táto.
Naposledy upravil wawrik dne čtv říj 15, 2015 9:45, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » čtv říj 15, 2015 9:45

mike píše: ...jestli se budes bat to jist, naprogramujes se a spatne ti bude i bez botulinu.

Ona ta smrt ze strachu by byla možná příjemnější, botulismus moc lákavě nevypadá :)

mike píše: Pokazde mi vysla pekne ruzova, uz jsem ji delal minimalne 10x.

Moc hezká, začínám mít hlad. S tím krájením mám taky problém, tenký plátky mi nejdou, sežeru jí pak mnohem víc než kupovaný :(

mike píše:vycerpavajci info k botulinu vcetne prevence je tady.

Tak to jsem si to pamatovala docela dobře, Alzheimer se tentokrát zachoval celkem milosrdně, jen mi to trochu zestručnil a vynechal cizí termity :)

@booze: Ten "šporhelt" dorazil na Moravu ze Slovenska? U nás ve východních Čechách jsem to nikdy neslyšela, musela jsem si to vygooglit. Na podlévání škvarků mlékem jsem taky narazila, ale přišlo mi to divný (na co by mělo být v sádle mlíko?), takže jsem to vynechala a nic se nestalo.

@remy77: Zkusila jsem sníst další sušené vejce, tentokrát ještě s eidamem. 1 sušené vejce (14g), sušený strouhaný eidam (taky 14 g, aby se mi to dobře pamatovalo), smíchat s cca 55 ml vody, nechat chvíli odstát. Pak jsem v tom obalila půl krajíčku chleba a opekla ho na přepuštěným másle. Ze zbytku byla ještě (mini)omeleta, do který jsem dala rozlámaný kousky slunečnicovýho trvanlivýho chleba, kterej nám zbyl z dovolený. Bylo to jedlý bez problémů (alespoň pro mě), nepříjemný bylo, že se to v cestovním hrnci trochu přichytávalo na dno, na což nejsem u svojí domácí blbovzdorný pánve zvyklá.

@wawrik: Nebyl u tý tvojí kupovaný vaječný omelety problém v tom "DietLine"? Jak je něco dietní, tak tomu obvykle něco chybí a tady je to "něco" žloutek místo kterýho je tam betakaroten :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod wawrik » čtv říj 15, 2015 9:47

GreyMouse píše:@wawrik: Nebyl u tý tvojí kupovaný vaječný omelety problém v tom "DietLine"? Jak je něco dietní, tak tomu obvykle něco chybí a tady je to "něco" žloutek místo kterýho je tam betakaroten :?
Môže byť, ale iné som (vtedy) nenašiel. A porovnávať nemám s čím.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » čtv říj 15, 2015 10:11

wawrik píše:Môže byť, ale iné som (vtedy) nenašiel. A porovnávať nemám s čím.

Mně se zase po tý tvojí "recenzi" nechce kupovat DietLine omeleta v prášku. Asi budeme muset počkat, jestli to neotestuje někdo další :wink:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod wawrik » čtv říj 15, 2015 10:18

Ja ti to pokojne pošlem, našiel som tuším ešte tri zapadnuté. Ale je to dva roky po záruke :D (To mi inak nevadí, tri štvrtiny tých krupičných kaší som zakaždým jedol po záruke :-))
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » čtv říj 15, 2015 10:37

Že bysme si vyměnili testovací vzorky a porovnali? Ale nevím, jestli bych zvládla nezávislou recenzi, máme v Čechách přísloví "Darovanému koni na zuby nekoukej". A pokud vy Slováci podobné nemáte, mohla bych se psychicky zhroutit, až bych si přečetla "kupte si radši DietLine, je to sice hnusný, ale zdaleka ne tak hnusný jako to, co vyrábí šedá myš" :D
Minimální doba spotřeby je alibismus. Nedávno jsem vyhrabala instantní droždí, který bylo prošlý přes 10 let a nic mu nebylo (a mně následně taky ne).
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod wawrik » čtv říj 15, 2015 11:37

Nepotrpím si na potľapkávanie po pleci, takže to pokojne môžeš roznosiť na kopytách (to je metafora, je mi predsa jasné, že vy, myši, máte normálne labky). Pošli mi do SZ adresu, večer to vyhrabem zo skrine.

S tou zárukou súhlasím, špeciálne u sušeného jedla.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » čtv říj 15, 2015 12:04

Dobře, ale něco za něco, jinak nehraju. Takže s tím vyhrabáváním ze skříně nemusíš spěchat, musím ti nějaký testovací vzorek usušit. Mám už jen 2 vejce žloutek s bílkem sušený dohromady a pak 3 usušený zvlášť žloutky a zvlášť bílky, ale to jsem ještě neochutnala, takže to nemůžu nikomu cpát (jak každý ví, nejdřív se testuje na myších).
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 15, 2015 12:36

tak ty bilky, to bys mela jak smakoun, toby se dalo i necim dochutit?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » čtv říj 15, 2015 12:58

Já chci jen zkusit, jestli když budu mít usušený zvlášť žloutky a zvlášť bílky nebude výsledek na pohled víc připomínat klasický míchaný vajíčka (jako že by tam byla vidět žlutá i bílá). Ale kdo ví, co to udělá po zalití vodou, usušený žloutek je v kusech, z bílku jsou jen malý průhledný slabě nažloutlý krystalky.
O jiným použití jsem neuvažovala. Ten šmakoun je k jídlu? Mě ten název nějak odrazuje, ale podle "smakoun.eu" je to pomalu Jára Cimrman mezi potravinami :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 15, 2015 14:22

no myslim, ze to ji vegetariani na bilkoviny. Ja to zkousela na festivalu a fuj teda, ale rikala kamoska, ze nektery prichute sou supr na grilovani a sou pak moc dobry. Nicmene kdybych prahla po bilku, rozsekam si mandle a smicham s bilkem a mam falesnej marcipan, v zime do krabicky na vylet lahudka :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod wawrik » čtv říj 15, 2015 15:23

GreyMouse píše:Takže s tím vyhrabáváním ze skříně nemusíš spěchat...
Nuž, z medzinárodného všestranne výhodného bartru nebude nič. Už som tie sušené vajcia nenašiel, asi som ich pri poslednej inventúre vyhodil :oops:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

PředchozíDalší

Zpět na Treking