Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pon úno 29, 2016 18:18

Kdo? co?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon úno 29, 2016 18:22

Ty. Vetracky pod radiatorem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pon úno 29, 2016 18:32

Jsem to delal ze stavebnice Teplotní spínač -10 až +100°C a ventilatory z pc. Funguje to skvele, jen musis to pak mit vsude, protoze rozdil teplot v jednotlivych mistnostech je i 7°C :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 29, 2016 18:36

tak to by se dalo susit i vevnitr v masine, ne? :D jen se tam toho asi moc nevejde:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon úno 29, 2016 18:43

@booze: diky. Pockam si na letosni ucet za teplo. Jestli to ma smysl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pon úno 29, 2016 19:02

@mawenzi muzes byt prukopnik :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 1, 2016 6:42

by me to mysi sezrali ](*,)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » úte bře 29, 2016 18:26

Nekdy hoodne davno se tady psalo o vlockach s bujonem. Kolik se toho ma davat? Jaky bujon? Bohuzel jsem to nenasel. podarilo se mi uvarit nechutnou srajdu
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » úte bře 29, 2016 23:06

booze píše:podarilo se mi uvarit nechutnou srajdu
Co chceš od vloček s bujónem? :wink: I kdyby se ti povedlo namíchat to tak, aby to jakž takž dobře chutnalo, tak to bude vypadat pořád dost hnusně. Možná nějaká sušená zeleninová směs by mohla dojem vylepšit. Taky jsem uvažovala o ovesný kaši na slano, ale nějak jsem nenašla odvahu ji zkusit. Našla jsem jen záznam nějakýho svýho pokusu, kde vloček bylo kolem 20%. Konkrétně 20 g vloček, 30 g sušeného mletého masa, 50 g červené čočky, 1/2 lžičky sušeného česneku, 1 lžička majoránky, sůl, 250 ml vody (možná i víc, pokud jsem přilévala a zapomněla si to napsat). Díky čočce to nevypadalo moc odpudivě, chuť dodalo maso a snědla jsem to celkem bez přemáhání. (Ale žádný zázrak to samozřejmě taky nebyl.) Na vločky s bujónem by to asi chtělo větší hlad a tmu :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » stř bře 30, 2016 6:09

trosku zahustit nudlovou polevku, ale je to fest slizke. V noci jsem malem umrel, po tom bujonu me bolelo bricho. Presne natunil jsem to zeleninou.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod lidoser » stř bře 30, 2016 8:22

Zajímalo by mě, proč někdo jí dobrovolně bujón plný éček a zvýrazňovačů chuti. To zdraví asi moc nepřidá. Když už člověk chce ušetřit váhu a rozměry za jídlo, tak mi přijde lepší naučit se vařit z okolních plodin. Nebo vynechat něco jiného z výbavy a raději si vzít jídlo. Například řapíkatý celer nevaží a nezabírá zas tak moc místa a pokrm krásně provoní jako magi, jen je to zdravější.
lidoser
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 18, 2016 11:39

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod fps » stř bře 30, 2016 9:32

slyšel si někdy o Vitana Natur bujón, a nebo si můžeš bujón udělat sám
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » stř bře 30, 2016 19:08

@lidoser v Alpach na kopecku moc plodin v zime neni. Jedine grilovat kozorozce.
@fps diky neznam, vyzkousim. Pouzivame Alnatura
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » čtv bře 31, 2016 9:40

Booze, nech lidosera, at si uvari polevku z tech trav, azalkovych bobu a arniky s ledovcovym piskem a snehem. Alespon bude hodny (casti) sveho jmena :-).

Od Alnatury existuje vyborna sypka smes, myslim, ze oficialne na dochuceni polevek, ale je to sama susena zelenina a dela se z toho zalitim vrouci vodou vyboprna polevka. Jen si nejsem jisty, ze to dostat i u nas v DM, my jsme to pouzili (resp. ja jednou, manzelka casto, kdyz byla parkrat na nejaky ten tyden v D). Do toho bych mozna misto vlocek / k vlockam pridal cervenou cocku a bulgur.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod grco » čtv bře 31, 2016 9:58

lidoser píše:Zajímalo by mě, proč někdo jí dobrovolně bujón plný éček a zvýrazňovačů chuti. To zdraví asi moc nepřidá.


Ano, tych par bujonov, co na treku zjes ta zabije, a ak nie, tak sa z toho budes dostavat minimalne 20 let... :D

Tito "zdrava strava hipstri" su fakt vtipny :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod pickard » čtv bře 31, 2016 10:12

Nikdo tomu nerozumíte. Řapíkatej celer je tajná zbraň Uliho Stecka. Dycky se tím nadopuje a pak na to jede celou cestu od kostela v Zermattu do marketu v Zermattu. Tam si bohužel musí dát bujón, ale za ten výkon to stojí.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod grco » čtv bře 31, 2016 10:18

@pickard: :lol: =D>
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » čtv bře 31, 2016 10:52

Apuka diky, tu smes mam. :prayer: Ted jsem to zkousel s green curry pastou a je to presne to, co jsem potreboval :tonqe:
Nejdokonalejsi thajska nudlova polevka. Snedl jsem pres litr. :tonqe:
Slo mi o to vyrobit neco pouzitelneho na jidlo, abych to nemusel susit.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56


Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » čtv bře 31, 2016 20:20

Staci horka voda. Zatim nemam prepocet na gramy, ale jen lzicky. Nudle z LIDLU. :tonqe:
Lzice oleje
lzice susene smazene cibule
lzicka suseneho cesneku
mensi lzice Alnatura bujonu (existuje i houbovy)
lzicka houbove moucky
lzicka zazvoru
lzicka cervene curry pasty
lzice a pil zelene curry pasty
lzice kokosove moucky
mala lzicka citronove kury (travu doma nemam)
lzice koriandru
pulka LIDL Thajskych bezvajecnych testovin
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod dudy » čtv bře 31, 2016 21:21

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3964
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » sob dub 2, 2016 16:26

masove tycinky pokud to tady jeste nebylo.

- konecne (ja su hrozna brzda) mam sprovoznenou pujcenou horkovzdusku a nakoupeny maso a nejakou ryzovou smes z tesca. du experimentovat, akorat sem myslela, ze dneska ususim a zitra sezeru, tak uvidim, jestli to bude realny. (horkovzduska umi 100 - 250 stupnu po cca 10stupnich), coz pro tu zeleninu muze byt smrtak... mozna treba na 10 minut zapnout na 100, pak nechat treba pul hodky a pak zas chvili zapnout? nebo to risknout, co to s tim udela? (asi prijde o ziviny, co...)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 4, 2016 19:32

nutne potrebuju susicku:D

- muze vysuseny mlety maso vypadat furt podobne objemne? to moje je asi trochu spaleny, ale hlavne vypadalo furt stejne mi prislo:D ale bylo tvrdy jak broky pred zalitim vodou. jinak sem dala do horkovzdusky dve patra, zelenina dole se udelala po krajich ale veprostred se nevysusila, tak tu sem vyhodila, ta vysusena celkem OK.

myslim, ze mlety maso se zeleninou v polivce je pro me celkem i chutove OK vec
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pon dub 4, 2016 19:53

Dej 100°C a pootevri dvirka bude to OK
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte dub 5, 2016 1:07

Zpet k necemu normalnimu 8)

Uz jsem skoro dojedl prvni pixlu aminokyselin. Malou, 200 tablet. Rekl bych, ze to funguje, zrychluje regeneraci. Musi se ale brat hned po skonceni tury. Jednou jsem si na sneznice zapomnel vzit s sebou, vzal si obvyklou davku az po navratu tj. asi po 4 hodinach a druhy den byl rozdil k horsimu docela znat. Na sneznicich to pomahalo nejvic, bral jsem dve tablety v prubehu, asi tak po 3/4 tury a pak tri hned po skonceni. Na horach jsem to predtim zkousel rano a vecer, taky 5 denne, ale prislo mi, ze ranni davka nema vliv tj. ze vykon v prubehu dne to nijak (zvlast?) nezlepsuje, ale pomaha jen na regeneraci po ture. Coz ma samozrejme vliv v dalsich dnech. Takze to letos na horach asi zkusim jako na sneznicich, cast odpoledne behem tury a zbytek po skonceni. Dava to smysl z hlediska toho, jak to ma fungovat? Nevidim do toho a moc se mi nechce prolezat kulturisticke weby.

Dneska mi prisla druha pixla, ted uz 400 tablet. Pripadam si docela divne, je to dost velka pixla... aspon ze k ni tentokrat nepribalili casopis s gorilama.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 5, 2016 4:57

ja mam takovej ten hrnec s poklici s ventilatorem v poklici, tak nevim, zda to pujde (snad jo). problem spis s tim, ze ty dve patra zaraz nelze pouzit a na suseni po jednom patre zvlast je to obluda nenazrana.

mike a cos konkretne mel?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » úte dub 5, 2016 10:22

@mawenzi dej odkaz
@mike zkus bcaa s NO
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 5, 2016 10:28

neco takovyho podle modelu sem na netu nenasla vubec nic, taky ma tak 10-15 let, je to trouba z pozustalosti, co neni u pribuznych potreba, tak ji mam v docasne peci...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod scinkk » úte dub 5, 2016 10:51

@mike: kdysi jsem si o tom nejke veci precetl, ale detailu si uz tolik nepamatuji, takze jen orientacne, co jsem si z toho vyvodil, a klidne at me nekdo opravi ci doplni.
Navic plno tech clanku se bud venuje kulturistice ci nejakemu narocnejsimu sportu/zavodum.
Behem nejkeho fyzickeho vykonu to telo jede hlavne na sacharidy, v ramci turistiky to predevsim podle me hlavne znamena, ze clovek nesmi mit hlad, uplatni se jak jednoduche tak slozene sacharidy, takze toho clovek vytahne dost treba z peciva, a neco sladkeho taky pomuze, proste se dostatecne krmit. Jinak treba zobat hroznovy cukr behem dne nemusi byt pro kazdeho dobre, pac to muze rozhodit glykemicky index.
Hned po skonceni vykonu se opet spis doporoucuje vyraznejsi prijem hlavne jednoduchych sacharidu pro doplneni spotrebovaneho glykogenu, aby proste telo melo z ceho rychle dozasobit energii + ty bilkoviny/aminokyseliny v rychle stravitelne podobe, pricemz se asi hodne rychle zapoji predevsim ty ze skupiny BCAA. Ale udajne bilkoviny se do celeho procesu zasadneji zapoji az pozdeji, takze se vetinou udava ze po aktivite cukry a mensi mnozstvi bilkovin a pak klidne po par hodinach dalsi bilkoviny, ktere dopomuzou dalsi regeneraci a priapdne nastartuji rust svalu, aby z toho clovek taky neco mel :) Pokud clovek skonci u kvalitni vecere, tedy treba hlavne maso, tak ma podle me splneno.
Takze muj nazor je, ze ty tablety rano a behem dne nemaji prilis smysl, aspon pro turistiku, kde ta zatez na svaly neni tak narazova, to mnozstvi aminokyselin ktere tim prijmes je relativne zanedbatelne vuci zbytku ziskane ze stravy behem dne (pokud je aspon trochu pestra) a telo i tak bude spis sahat po cukrech, nez dojde k tomu, ze ses uz v klidu a je mozno nastartovat regeneraci.
Po ture muze byt vyhodnost rychlost vstrebani tech aminokyselin v teto podobe a ty aminokyseliny se muzou rychle zapojit do toho procesu regenerace. Takze podle me je opravdu dobre je vzit hned, k tomu nejlepe nejake sacharidy a pak se casem poradne nadlabnout bilkovin/masa i kdyby to bylo pozdeji.
Myslim, ze nez je brat rano a pres den, tak bych si vzal jednu davku tesne pred spanim ten vecer, kor na videdenni ture, pokud ti jde hlavne o regeneraci. Pripadne nejakou pomalou bilkovinu, ktera telo behem noci prubezne zasobuje aminokyselinama, coz je predevsim treba nejaky kaseinat, pokud clovek nekoupi izolat, muze zdlabnout treba vanicku tvarohu :)

Jinak ja po jednodenni ture si hned po prijezdu domu dam cca 4 g L-glutaminu a pak se normalne najim a s regeneraci jsem spokojen :) Ze sneznic beru ten glutamin tak do dvou hodin od skonceni tury, pac to nevozim s sebou. Kdyz prijedu treba z kola, tak ho beru hned. A nekdy pak do sebe hodim jeste pred spanim ten kaseinat.
Vyhoda tech bilkovin v tabletach je, ze si je clovek muze vzit s sebou, kor na vicedenni akce, sice to mnozstvi prijatych aminokyselin neni nijak velke, ale lepsi neco navic nez nic, kor kdyz v horach clovek hure udrzi kvalitu slozeni veskere stravy.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » úte dub 5, 2016 11:33

Mawenzi píše:muze vysuseny mlety maso vypadat furt podobne objemne? to moje je asi trochu spaleny, ale hlavne vypadalo furt stejne mi prislo:D ale bylo tvrdy jak broky pred zalitim vodou.
Smažila jsi ho nejdřív na pánvi nebo jsi ho dala rovnou do trouby? Vypadalo nějak takhle nebo jinak? Tvrdý to samozřejmě je, ale ne vždycky stejně. Některý moje vzorky se daly celkem dobře jíst i bez namočení, jiný byly horší, ale v nouzi by se dalo sníst i v suchým stavu všechno.

Mawenzi píše:jinak sem dala do horkovzdusky dve patra, zelenina dole se udelala po krajich ale veprostred se nevysusila, tak tu sem vyhodila, ta vysusena celkem OK.
Zkus to během sušení občas zamíchat ať to proschne všechno. Taky při tom odvětráš páru. Špejle by pod víko nešla strčit, aby to víc větralo průběžně? Trouby samy o sobě moc nevětrají, protože většinou není žádoucí obsah vysušit, v tomhle případě bude dobrý tomu trochu pomoct.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

PředchozíDalší

Zpět na Treking