Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř úno 6, 2019 12:31

Aha, komínová sušička - nebrat s výjimkou Ezidri. Teplota je nerovnoměrná, sušení jakbysmet. U těch pod dva tisíce tuplem. Chce to něco takovýho, měl jsem podobnou, jen jinou značku.
https://susicky-potravin.heureka.cz/domo-do-353/
Tuhle plánuju koupit ;)
Jinak taveňáky doma nejím, ale venku jako občasný zpestření ta sejrovka bodla. K taveňáku sušený mlíko a jaká to byla šmakózní omáčka. Doma bych nad tím ohrnul nos :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř úno 6, 2019 12:42

Stejně mám nejradši Summit to eat, zašpiním jen lžíci :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » stř úno 6, 2019 14:38

GreyMouse píše:Tipuju, že vzhledem k velikosti kousků bude rehydratace dlouho trvat a od chuti bych si taky nic moc neslibovala
Pravdepodobne je uvedeny tvaroh asi takovy, jak jsem psal, ale nemel jsem to doma.
kousku jsou velike asi 4-8mm kulicky :-k, to asi problem nebude. A chut? Vsak TO je tvaroh, ne ten rozetreny ve vanickach t- ten je ten same, jen je strojove rozetreny a mozna mirne termizovany, at je tekutejsi. Podle mne by to mohlo chutnat lip. Ale podle mne hodne zavisi, jak to vyrobce vysusi/necha odkapat a udela.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » stř úno 6, 2019 15:15

Etheric píše:Aha, komínová sušička - nebrat s výjimkou Ezidri.

Tak jsem se podívala co to doporučuješ a ona je to asi novější verze té mojí veteránky :D

I doma se dá připravit jídlo, u kterého zamažeš jen lžíci ;-). Pokud vyrobíš něco instantního, stačí to nasypat do vhodného obalu (např. uzavíratelné obaly od čaje, oříšků, sušeného ovoce...)


@apuka: Nejvíc "vysušený" od výrobce je právě ten na strouhání. Od měkčích tvarohů se chuťově liší, po rehydrataci je ale jakžtakž podobný výchozí surovině. Ale chuťové preference jsou rozdílné, každý by to musel zkusit sám (můj manžel třeba tvaroh nejí, protože je prý bez chuti a dusí :D). Výhoda tvarohu na strouhání je ta možnost snadného usušení bez sušičky.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř úno 6, 2019 15:38

V tý novější se už nemusí přerovnávat plata, suší rovnoměrně. I tak to ale neni ideální, nejlepší jsou ty, jak jsem poslal v odkaze - konstrukce typu "trouba". Nejen kvůli proudění vzduchu, ale taky když něco kape, nekape to do motoru....

Uvařit třeba jehněčí stroganoff neni problém, ale jakej by byl výsledek po domácím usušení, to si netroufám říct. Tam bude hrozně záležet na teplotě sušení, to by se muselo vyzkoušet.

Máš vyzkoušenou nějakou hotovku, co lze usušit a pak jen rehydratovat, aby to bylo poživatelný? Uvařený jídlo /normální oběd/ jsem nikdy nezkoušel sušit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » stř úno 6, 2019 16:15

@Etheric: Ja jsem doma parkrat susil neco uvareneho na zpusob "rizota": zelenina, ryze, bulgur, v tom tempeh. Vysledky byly skvele - ususilo se to moc dobre i v te stare hanene kominove susicce, manzelka to pouzivala napr. na kurzu na Dachsteinu, jen zalila a po par minutach jedla, zadne presne odmerene mnozstvi, spise podle intuice. A bylo to vyborne, chutove stejne jako cerstve.
Masove jidlo jsem nezkousel, takove doma prakticky nedelame.
Jen se nesmis upinat na to, ze to rehydrovane ususene Te bude bazit taky vzhledem:-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Olchor » stř úno 6, 2019 16:19

Olchor píše:Kdysi jsem měl doma sušený jačí sýr z Himalu. Byl teda v kuse, daly se s ním zatloukat hřebíky. Zkoušel jsem ho namočit, nic. Vařit - jen lehce zgumovatěl. Strouháním bych si zničil struhadlo, tak letěl.

Mě by teda jen zajímalo, co s tím sýrem Nepálci pak dělají. Byl koupený normálně na tržnici, takže na něco to používat musej.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » stř úno 6, 2019 16:27

@Etheric: Mně do motoru nic nekape, pod sušící plochou je plast [-( :-)

V sáčku jsem zkoušela nejdřív prodávanou bramborovou kaši s (doma sušeným) mletým masem. Jen přesypat do sáčku na "vaření" stačí kupovanou instantní čočku (Semix, Maggi). Doma připravené mám takové variace na "čínu"; nevařím to jen smíchám suché suroviny. Ale je to takové lehčí jídlo, tebe by to asi moc nezasytilo (předvařená rýže/ rýžové nudle/pšeničné nudle + zelenina (co zrovna najdu; před sušením ji krátce tepelně zpracuju v mikrovlnce) + sušené mleté maso + koření + škrob (+ arašídy, žampiony)).

Problém je s masem, do instantních jídel zatím používám jen mleté, větší kousky vyžadují namočení předem nebo vaření, aby změkly. (Nadějně vypadá metoda domácího vymražování větších kousků, ale zatím to je ve stádiu pokusů.)

Omáčky musíš vyzkoušet, někdy bude asi vhodné sušenou omáčku umlet/rozdrtit. Tady a tady je něco o mých pokusech s boloňskou omáčkou.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř úno 6, 2019 16:32

Apuka, dík za tip! S tím tempehem je to super nápad. Z další vejplaty bude sušička, dnes jsem vypláz 7800 za spacák, tak holt musim počkat :roll:
Ony i ty komínový sušičky fungujou, jen je dooost otravný to přerovnávání, třeba když se suší nějaký oddenky 16 hodin, to je pak zážitek :nasranost:
Akorát ty levnější maj problém s teplotou, což je pro mě zásadní, sušim hlavně bylinky.
Na vzhled prdim, pokud to bude dobře chutnat :) Doma si s jídlem vyhraju, venku mě ale estetika a kultura stolování fakt nezajímá ;)

GM, taky děkuji za inspiraci, zkusit usušit mletý mě ještě nenapadlo :((
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř úno 6, 2019 17:51

Pokus s bolonskou omackou jsem udelal taky a vysledek bych oznacil jako pouzitelny. Pro dobrou rehydrataci je nutne ususenou hmotu rozdrtit najemno nebo pomlit. Jelikoz mlynek nemam, drtil jsem. Nejdriv jsem podrtil ne uplne najemno a vetsi kousky byly ve vysledku znat, nepomohla ani delsi (15+ minut) rehydratace. K jidlu to ale bez problemu bylo. Ted mam hmozdir a v nem se to da podrtit jemneji.

Vysledna chut zalezi na chuti puvodni omacky, tu je potreba udelat dobre. Dobre suroviny, hlavne rajcata, stavnate maso, dobre vino a 5 - 6 hodin pomaleho duseni. Chut se susenim zvyrazni a neni spatne omacku pred susenim nechat par dni odlezet v lednicce. Rehydratovanemu jidlu prospeje pridani tuku, idealne prepusteneho masla. Pri suseni totiz o cast tuku prijde a i v puvodnim receptu se tuk pred smichanim s testovinama pridava.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř úno 6, 2019 18:02

GreyMouse píše:Nevím jak vadí ty těžké svaly na trupu, ale co jsem slyšela, tak velké svaly na nohách při chůzi dost překážejí; některým nabušencům z posilovny by dělalo problém ujít i pár kilometrů (kdyby je to náhodou napadlo)

Jj, znal jsem jednoho v prvaku na VS (pak ho vyhodili). Byl v podstate zacatecnik a uz i tak mel problemy koupit kalhoty, jelikoz je nemohl oblect pres stehna. A chodil jako namornik :D

GreyMouse píše:Takže jsem byla prozíravá a nikoli krkavčí matka, když jsem před dětmi schovávala svoji čokoládu

Omlouvat si to muzes jak chces, ale sama dobre vis, jak to bylo :twisted:

GreyMouse píše:Když moje sušička hřeje i na nejnižší nastavenou teplotu, vycházející vzduch je pocitově teplý. Teď jsem sušila vepřový kůže na pamlsky pro psa a odkapávalo z nich sádlo.

S tim nic neudelas. Tuk pomalu okapava i z uheraku, kdyz ho nechas viset ve spizi pri teplote mensi nez 20 stupnu. Hodne pomalu, v radu dni, ale se zvysujici se teplotou to poroste mozna i exponencialne.

GreyMouse píše:Taveňáky sušit nebudu, protože mi nikdy nechutnaly a když jsem si před lety přečetla, že vlastně ani nejsou zdravé, tak jsem přestala zkoušet

Nejsou zdrave je nejspis eufemismus :) Syry mam rad a jim jich hodne, ale tavenak uz jsem nemel snad 20 let. Jednak mi taky nikdy moc nejely a jednak jsem si taky precetl, jak a z ceho ze vyrabi :vom:

GreyMouse píše:Neřekla jsem si Jé, ten vypadá :roll:, ale Hele, zajímavej stan

No, ja jsem si rekl Proc ma na zadech batoh? a pak se kouknul bliz a zjistil, ze nema ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř úno 6, 2019 18:21

mike píše:Pro dobrou rehydrataci je nutne ususenou hmotu rozdrtit najemno nebo pomlit

Nebo rozmlátit v dobrým mixéru.
S tím odležením v lednici je to taky super nápad, guláš je taky nejlepší třetí den :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř úno 6, 2019 18:38

Mixerem si nejsem jisty, idealni je, kdyz je z toho uplne jemny prasek. Dokaze to mixer? Ani kousky o prumeru 0.5 mm uz se poradne nerozpusti. K jidlu to je, ale citis je na jazyku.

Aktualne mam bolonskou omacku v lednici uz paty den a je den ode dne lepsi :) V chladnejsim boxu, kde je okolo dvou stupnu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř úno 6, 2019 18:52

Pro mixér s pořádným výkonem a pulsem by neměl bejt problém udělat z toho prach. Určitě to zvládne líp, než já hmoždířem ;) a za zlomek času.
Ste mě na tu boloňskou navnadili, nikdy jsem jí vařit nezkoušel. Teď akorát bude problém sehnat dobrý rajčata, o víkendu je budu teprv sázet. Ty z obchodu jsou teď ee, teda s vyjímkou cherry rajčat 1/4kg za 50Kč :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř úno 6, 2019 19:34

V zime rajcata jedine italska konzervovana. Cherry se na to stejne nehodi, maji jinou chut. Lepsi jsou vcelku, nez krajena (pokrajis sam) a chce to opravdu slusnou znacku, zadna Giana nebo nejaka superhyper "znacka". Pouzivam ted vetsinou tohle: https://konzervovana-nakladana-zelenina ... ela-400g/#, ale daji se najit i jine dobre.

Nedavej tam mleko, neni potreba a GreyMouse s tim udelala spatnou zkusenost. Vino musi byt takove, ktere bys byl ochoten pit, zadny krabcak ;-) Maso jsem ted pouzil 2/3 klizky a 1/3 krkovice pomlete dohromady, ale takhle spis kvuli aktualnimu vyberu u reznika.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř úno 6, 2019 19:44

Tak tyhle rajčata mám ve špajzu 3 konzervy, celý loupaný, víno tam mám Chardonnay pozdní sběr od Michlovskýho a poctivýho řezníka mám hned u baráku :)
Ale už vidim, jak tu hustou směs spálim, když to nebudu míchat co pět minut. Nebo nespálim? :D V čem radši, v hluboký nepřilnavý pánvi, nebo v nerez hrnci s bytelným sendvičovým dnem?
Naposledy upravil Etheric dne stř úno 6, 2019 19:46, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod skutrjohny » stř úno 6, 2019 19:45

mike píše:No, ja jsem si rekl Proc ma na zadech batoh? a pak se kouknul bliz a zjistil, ze nema ;-)

teda, to se me i dotklo. je pravda, ze se hrbim, ale hlavne jsem mel pod tim perovou bundu a tak to me drzeni tela jeste umocnilo.
a uz opravdu mlcim :)
a radeji otestnu tu MANU :drinkers:
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř úno 6, 2019 19:50

@Etheric: 3 konzervy jsou akorat na kilo masa, ale na prvni pokus bych mozna delal min. Z kila masa jsou dve kila omacky, coz jsem ted delal a je toho opravdu hodne.

Kdyz to budes delat podle receptu od Marcelly Hazan vyse a vynechas mleko, tak nespalis. Pozor musis davat jen do vyvareni vina. Pak pridas rajcata, v tech je vody dost, a stahnes plamen na minimum, aby to jen velmi mirne probublavalo (jako kdyz delas vyvar). Chce to hrnec se silnym dnem a pak staci tak dvakrat za hodinu zamichat. Voda se postupne odpari a po trech hodinach to zacne byt jedle. Po 5 - 6 to jeste zhoustne a chut se zvyrazni. Vodu jsem tam ted nepridaval vubec, ale jestli to vydusis na tuk driv, muze byt trocha potreba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř úno 6, 2019 19:52

@skutrjohny: sorry, to byl napul vtip ;-) Neres to, puvodne slo o toho Arnolda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř úno 6, 2019 21:32

Zkusím to z půl kila masa a dvou konzerv, to by mohlo bejt rozumný množství :) Asi su hovado, ale mě boloňská chutná nejvíc s fazolema, přijde mi to jako super omáčka k nim :) Rád si jí dám i s kuskusem, chlebem,...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř úno 6, 2019 22:31

Na dve konzervy je tak 70 deka masa. Ostatni suroviny a jejich pomer mas v tom receptu. Jestli chces fazole, tak si misto bolonske omacky uvar chilli con carne, princip je podobny ;-) Omacka je dobra sama o sobe, ale k testovinam se fakt hodi. Akorat si ji zrovna dam barbarsky se spagetama, jelikoz tagliatelle nemam.

Jinak vino nemusi byt pozdni sber. Na vareni kupuju obvykle trochu lepsi jihoamericka, kdyz jsou ve sleve. Ale zas je fakt, ze z beznych moravskych kyselin by to dobre nebylo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř úno 6, 2019 22:47

Tak už mám plán na víkend, bude boloňská :)
Část jí zamrazim a pak zkusim usušit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » čtv úno 7, 2019 8:25

Etheric píše:Apuka, dík za tip! S tím tempehem je to super nápad.
Jo, je to s tim (my pouzivame uzeny) o necem jinem (pokud dotycny proti nemu nema chutove nebo psychicke vyhrady :-)).
Jeste takove jidlo muzes vylepsit pridanim ruznych seminek (slunecnice, dyne, sezam, len, ... podle chuti a preferenci) nebo/i skorapkovych plodu (arasidy, mandle, orechy, ...), to si ale musis doma nejdrive vyzkouset, abys to neprehnal. Ale jejich pridanim se zvysi energeticka hodnota, navic to bude energie, ktera se uvolnuje postupne.
Dalsi moznosti zvyseni nasyceni i energetick hodnoty jsou lusteniny - prvotne cervena cocka (kvuli doby vareni), muze byt i obycejna. My jsem davneji davali "predvarene" (dyz je hned z hrnce das do malych flasi, nechas pod perinou vychladnout (nebo nechas projit sterilizaci), tak to pouzijes postupne) fazole adzuki - kvuli tomu, ze se vari o dost kratsi dobu nez bezne fazole a maji (pro nas) prijemnejsi chut.

Takto si poskladas svoje jidlo, ja pouzivam parbolizovanou ryzi v kombinaci s celozrnnym bulgurem/jahlami/pohankou (ta se hodi v zime)/sapldovymi kroupami, vzdy 1 porce obilovin a 2 vody, mnozstvi zeleniny a seminek/orechu podle chuti, na zacatku jej 2-3 min. "predsmazim" na trose oleje (klidne muzes pouzit maslo, i propustene), nasypu obiloviny, vodu (zalivam vrouci z rychlovarne konvici kvuli setreni casu) a varim vzdy cca. 15 min od varu a necham dojit pod poklickou min. 10 min, dele je lepsi. Vyber koreni je na Tobe (klidne svoje susene bylinky), muzes do toho k zelenine pridat i nejakou klobasu, z hlediska dalsiho suseni nejlepsi asi bude cabajkoveho typu.
A mas co susit. Rozlozis to v nejake primerene vrstve na susicce a po ususeni nemusis nic drtit, staci, kdyz si "nalames" do sacku primerene velke kusy nebo v nejhorsim mezi dlanemi trocha "rozdrvis". Toto jidlo se po zaliti vrouci vodou dobre rehydruje - teda s klobasou jsem nezkousel, ale zelenina, tempeh a obiloviny v pohode, naberou do sebe i trocha vice vody nez je nutne minimum.
Az si nasusis i trochu strouhaneho syru, udelas bastu raz-dva. 8)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » čtv úno 7, 2019 12:41

Psychické výhrady k tempehu? Jakože to je zkažená sója? Takovej člověk by nemoh jíst ani sejra, když to je nahnilá tělní tekutina jistého kopytníka :mrgreen:
Co se týče chuti, tempeh neni vůbec špatnej, jen se musí dobře dochutit. Ideálně bylinky, chilli,... Venku po kořeněnym s výrazným jídle prahnu mnohem víc, než doma. Hlavně tempeh zasytí a má víc než dobrý výživný hodnoty.
Budu mít opravdu co zkoušet :) Venku poslední dobou odmítám vařit cokoliv, čím zašpiním víc než lžíci. Jednak se mi večer fakt nechce mejt nádobí, nechat to do rána zaschnout taky neni nejlepší a hlavně ne vždycky jsem někde u vody a s sebou jí nenosím tolik, abych s ní mohl umejvat nádobí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv úno 7, 2019 16:44

Jakoze je to soja. Ta se nehodi pro chlapy. Se koukni na apuku, co to s nim udelalo, uz leta ma problem rozeznat zensky od chlapu :twisted:

Etheric píše:Venku poslední dobou odmítám vařit cokoliv, čím zašpiním víc než lžíci.

Typicky vyvoj ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod grco » čtv úno 7, 2019 16:46

xyz neni vůbec špatnej, jen se musí dobře dochutit


hahaha, toto je klasicka hlaska kazdeho vegana...

ani polystyren nebude spatnej, ked ho dobre dochutis :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv úno 7, 2019 16:48

Polystyren skripe mezi zubama :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv úno 7, 2019 17:53

jo jo, lepsi je karimatka, muzes ji pouzit na jidlo i izolaci :D

hmm, pro UL nadsence, jedla karimatka? Chytilo by se to? Patricne draha, samozrejme :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv úno 7, 2019 18:13

Jdi do toho, kdyz to spravne zpropagujes, tak se po tom hipsteri utlucou. Eko-superfood-raw-vegan-karimatka! :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » čtv úno 7, 2019 18:47

:D však lidi, kteří seřezávaj karimatky na velikost pod trup by to využili, začali by s celou a na konci treku by měli ul :D
Objevil jsem super recept na veganskej nářez:
Chytneme středně velkého vegana, udeříme pálkou a přidáme několik ran pěstí. Poté za stálého skandování "maso neni vražda!" kopeme do ledvin, chvíli podusíme a podáváme vidlemi :mrgreen:
Btw proti veganský stravě nic nemám, chutná mi, ale maso je maso ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Treking