Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 9, 2016 10:05

dneska sem se nasmála jako dlouho ne. Napsala sem do primal pantry o te plisni a oni me poprosili at jim tu tycinku zaslu, ze to nemaj zatim reportovany. Smala sem se hodne, hlavne ze bych si jako plesnivou rozbalenou tycinku chtela dovezt z anglie do cech a par dni ji pekne doma mnozit :D :D no ale mozna experimentalne jeste nejaky koupim, pokud budou dost stary
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » stř lis 9, 2016 10:08

Smejes se tomu, ale na druhe strane mozna oni jen chteji zjistit, jaka plisen se tam dostala a podle toho se asi da taky usoudit, odkud a jak a nasledne co ze je treba vylepsit na celem procesu vyroby, pocinajic uz nakupem surovin.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 9, 2016 10:34

ale já to naprosto chápu. Mě děsne pobavila ta představa, že si z anglie domů vemu do letadla otevřenou plesnivou tyčinku a budu ji nějakou dobu skladovat doma pro případ, že by ji někdo chtěl - navíc logicky když mě dopředu nenapadlo tohle udělat, tak zpětně už ji lovit do hotelový popelnice nepojedu. Prostě ta představa je vtipná, neříkám nic vůči tomu, že by se to asi hodilo. Ale zkusím v obchodě kde sem koupila tamty nějakou koupit a chvíli nechat doma experimentálně.

jo a nabídli mi, že mi pošlou nějaký za újmu :D takže koupí pár tyčinek ke sledování snad na buben nepřijdu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » stř lis 9, 2016 10:49

Ale pro jistotu jim nezapomen poslat i ucet za poslani postrou do Anglie :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř lis 9, 2016 21:55

Dobre, zes jim napsala a fajn, ze se ozvali. Mohlas plisen aspon pred vyhozenim vyfotit ;-)

Zkus se jich kdyz tak zeptat, jak dlouho tomu davaji expiraci a podle ceho ji urcuji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 10, 2016 7:20

ta fotka me fakt nenapadla, i to ze jim napisu me napadlo az po ty debate o trvanlivosti tady. Nicmene psali (to samo nemusi byt pravda) ze su prvni, kdo si na to stezuje - takze dneska koupim 2-3 tycinky pokud budou mit expiraci aspon do konce roku a uvidim. Mohla tam byt i teoreticky nejaka mikrothlina v obalu, diky ktere to vzniklo a teda nejhorsi je, ze sama zvazuju zda si kupovat tycky za 53kc ale na testovani jejich plesnivosti to vymaznu bez mrknuti oka :D asi by mi viz fb vlakno taky nikdo nedal pujcku - (uf, jeste ze uz ju mam).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Příspěvekod scinkk » čtv lis 10, 2016 8:19

Tak příčinu jsme už odhalili teď jde o identifikaci zla :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv lis 10, 2016 18:47

Mawenzi píše:Nicmene psali (to samo nemusi byt pravda) ze su prvni, kdo si na to stezuje

Kdybys vedela, kolikrat jsem tohle v zivote slysel... #-o I u veci, ktere musely vadit skoro kazdemu. Pravda to byt nemusi, ale muze, u nas jsou lidi zvykli nadavat v hospode, ale stezovat si tam, kde by to k necemu mohlo byt, to ne. No a samozrejme to ani neni zadny argument, podstatne je, jestli je stiznost opravnena a ne kolik lidi si stezuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod scinkk » čtv lis 10, 2016 19:21

A pritom by stacilo, rici: No ono si uz stezovalo vice lidi, ale nechce se nam s tim nic delat, zatim to nema vliv na zisk :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv lis 10, 2016 19:28

:smt023

Nejcastejsi dve vety v CR (myslim, ze i SR), kdyz si clovek na neco stezuje:
- ja za to nemuzu.
- jeste nikdo si na to nestezoval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » pát lis 11, 2016 8:56

Miku, omyl... Ta veta vetsinou nezin "JA za to nemuzu" ale "MY za to nemuzem"... :wink: (Kdybys delal nekde na zakaznicke lince na stiznosti, naucil by ses toto hned na jednom z prvnich skoleni :evil:)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát lis 11, 2016 18:13

Vetsinou slychavam JA, MY malokdy. Obranna reakce cloveka, ktery tim dava najevo, ze s firmou, pro kterou pracuje, nema nic spolecneho a za jeji chyby nemuze :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon lis 14, 2016 18:18

Vcera jsem vyzkousel proslou merunkovou Lifebar tycinku. Expirace 1.11.2016, takze skoro dva tydny prosla. Po vybaleni jsem si ji peclive prohlednul a ocichal a jelikoz jsem nezaregistroval nic spatneho, tak jsem ji snedl. Byla dobra, prisla mi trochu mekci a sladsi nez normalne, takze dobre odlezela ;-) Nic mi po ni nebylo. Holt asi dost zalezi na baleni, Lifebar ma dobre, urcite lepsi, nez ty celofany od Makrolu a Marminky a papir od Bombusu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon lis 14, 2016 18:32

Vyzkousel jsem DM tycinku jablko & müsli. Nema oplatky a konzistence je podobna raw tycinkam, chut taky. Nejvic jsou poznat jablka, po nich je docela nakysla, pak rozinky, ovesne vlocky vubec.

Vyvoj byl presne opacny nez u jablecneho Hanibaru. Nejdriv jsem si rikal, ze tohle teda ne, ale kdyz jsem ji dojidal, tak uz mi docela chutnala a kdyby nebylo nic jineho, tak ji klidne koupim znovu. Normalne ale nemam duvod, jablecna od Lifebaru je o neco lepsi a pomer cena/vykon ma taky lepsi. Na rozdil od DM mandlove nema tahle vic energie a ma jen 40 g.

Muze to byt dobra alternativa pro ty, co nemusi skorici, v tomhle neni, ve vsech ostatnich jablecnych myslim ano.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod fps » pon lis 28, 2016 21:08

- už ňákou dobu sebou vozím slanou rychlou svačinku BiFi Roll, není to přesolené ani překořenění, a hlavně je to měkké, takže se to skvěle a rychle jí, dva 50g kousky mi stačí cca na 4h zasycení
- nevíte co na tomto https://www.youtube.com/watch?v=xdXqcioraJU videu řečí 7:54?
- akorát se to nedá moc sehnat, já to kupuji pouze v Tescu, kde nedávnou měli pěknou slevu, takže jsem si udělal zásobu
- jestli někdo víte o něčem podobným, tak dejte odkaz, je zajímavé že podobného není na trhu víc
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod fps » pon lis 28, 2016 21:17

ozkoušel jsem 8 různých tyčinek Lifebar, a chutnali mi cca stejně jako ty Bombusky a HaniBar, nejvíc Lifebar brazilská, akorát je trochu víc sladší
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon lis 28, 2016 21:30

Mas divne chute ;-) Stejne to urcite neni, Bombusky jsou chudy pribuzny. Zrovna ta brazilska mi nechutnala vubec, mel jsem ji poprve a naposled.

fps píše: nevíte co na tomto https://www.youtube.com/watch?v=xdXqcioraJU videu řečí 7:54?

V 7:54 video konci a na cele koukat nebudu.

Podle slozeni je to vyrobek z chemicky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod fps » pon lis 28, 2016 21:45

- a nebo máš divné chutě ty
- tak párkrát do měsíce to přežiji, jestli znáš lepší, tak dej odkaz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon lis 28, 2016 21:53

Kdyz chci neco slaneho, vezmu si chleba a uherak nebo susenou sunku. Dobre, obcas si koupim do vlaku v Panerii roller s parkem a nechci vedet, z ceho to delaji 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 29, 2016 19:38

prisla mi zasilka primal tycinek. 6 ruznych kusu k ochutnani :) tak doufam, ze ta jedna co schovavam co je do prosince z toho samyho obchodu bude spatna, aby za to meli jeste odmenu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod fps » úte lis 29, 2016 22:01

mike píše:Kdyz chci neco slaneho, vezmu si chleba a uherak nebo susenou sunku.

tak to bych se v mrazu moc nenajedl, jídlo zmrzlé na kamen chroustat neumím
mike píše:obcas si koupim do vlaku v Panerii roller s parkem

co to je? nic takového nenacházím
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Příspěvekod scinkk » úte lis 29, 2016 22:12

Při kolika stupních zamrza uherak? :-) nemůžu najít tabulky :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte lis 29, 2016 22:34

@fps: myslel jsem vlastne Fornetti, Paneria jsou kavarny, kde je taky prodavaji. Roller s parkem mas na zacatku druhe strany, ale myslel jsem to spis jako vtip. Obcas to koupim v Lovosicich na nadrazi, abych mel vecer na cestu zpatky. Slozenim to asi bude stejny hnus, jako to tvoje.

@scinkk: nevim, mne se ho jeste zamrznout nepodarilo a to ho s sebou beru na hory skoro pokazde ;-) Rozhodne tuhne pomaleji, nez treba Hanibar tycinky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

jidlo do Terenu

Příspěvekod Karin90 » stř lis 30, 2016 14:32

ahoj vsem. Chystame se na 12ti denni turu a prece jen nechci sebou tahnout plne tasky jidla. Nasla jsem ted na netu (www.adventuremenu.cz) specialni potraviny s jednoduchou pripavou. Jsou pry tezsi nez praskova jidla ale jsou chutne. Uz jste to nekdo vyzkousel?
Karin90
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 30, 2016 14:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod fps » stř lis 30, 2016 14:38

to je jídlo co je na jednodenní výlety na jaře a na podzim, v létě bych salámy nebo něco v čem je mleté maso na vícedenní výlet neriskoval, to samé platí do mrazu třeba i pro pečivo nebo chleba, ale třeba i pro snickers, kolik byl přesně mráz si už nematuji, ale nemohl jsem snickers vůbec ukousnout, jsem si málem vylomil zub, jak je jídlo které je málo dehydratované přes noc v mrazu, tak se druhý den nedá jíst, na tohle si v zimě dávám bacha, kdysi se mi stalo že jsem byl na šest dní na těžko ve VT, a přes noc mi málo dehydratované jídlo zmrzlo na kost, a já měl problém co jíst
scinkk píše:Při kolika stupních zamrza uherak?

stačí si ho dát do mrazáku, a sám poznáš za jak dlouho a při kolika stupních bude na kámen
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jidlo do Terenu

Příspěvekod fps » stř lis 30, 2016 14:42

Karin90 píše:Chystame se na 12ti denni turu a prece jen nechci sebou tahnout plne tasky jidla.

kdyby sis to tady přečetl, tak by si se dočetl, že se vozí Travellunch a Mountain House
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod S4TYR » stř lis 30, 2016 15:01

@fps: ona ta Karin90 vypada spise jako nick pro reklamu - prvni prispevek a uz linkuje jedna radost :D
8-[ cekal jsem jestli sem mrkne mike, mozna se mylim.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » stř lis 30, 2016 15:14

a to ještě v novém, jedinečném vláknu :wink: #-o
po úvaze jsem to jen přesunula a nechala, pár zmínek už tu sice je (poslední tuším od Mawe, že je to hnusný :mrgreen: ), ale třeba tu jsou další zkušenosti a někoho to může zajímat
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř lis 30, 2016 19:36

fps píše:to je jídlo co je na jednodenní výlety na jaře a na podzim, v létě bych salámy nebo něco v čem je mleté maso na vícedenní výlet neriskoval

Jasne, vzdyt pisu, ze to byl vtip. Ono to stejne nevydrzi ani do druheho dne, jak je to dopekane ze zmrazenych polotovaru. Teda, vydrzi, ale uz to neni moc k jidlu.

Ale neni salam jako salam. Pravy uherak Pick vydrzi v pohode tyden ve vedru, maximalne se trochu "poti" (tece z nej tuk). Urcite by vydrzel i vic, ale sezere se. On se totiz normalne skladuje pri pokojove teplote, klidne mesice a neublizi mu to. Samozrejme nemyslim nejake estebacke parodie na uherak :vom:

fps píše:to samé platí do mrazu třeba i pro pečivo nebo chleba, ale třeba i pro snickers, kolik byl přesně mráz si už nematuji, ale nemohl jsem snickers vůbec ukousnout, jsem si málem vylomil zub

Jj, to same Deli tycinky, pod nejakych -5 se nedaji kousat. I s dobrou cokoladou je problem, ale ta se da ulomit a nechat rozpustit v puse. Tohle je vyhoda raw tycinek, ty obvykle moc netuhnou. S vyjimkou Hanibaru, ty byly tuhe uz pri par stupnich nad nulou a v mrazu je zkouset nebudu, necham to na tobe ;-) Mandlova tycka z DM taky vypada bez problemu.

Uherak v mrazaku zmrzne, ale v beznych podminkach s nim neni problem. Tak do -10 bych tipnul, -5 urcite. To same chleba a dobre syry. Do vetsich mrazu neni spatne si nachystat svacinu predem v teple, nakrajeny salam, ale i dobra sunka, ze kousat da.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pát pro 2, 2016 12:34

Mam dotaz na sypace bcaa.
Jake bcaa pouzivate?
Jsem doted obcas zobnul nejake s NO (znacku nevim) a doktorka byla celkem v soku, ze z neznameho duvodu mam extremne malo bilkovin v krvi.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Treking