Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » ned zář 11, 2022 20:05

Tuk s tukem a cukrem, aby to taky syty nebylo :D Pejsek s kocickou varili jidlo na cesty. Jak dlouho se da neco takoveho jist, nez se clovek poblije?

2 lzice vceliho pylu jsou taky sila, progrca proc? Mne by odrovnala i lzicka. Alergicky nejsem, ale boli mne po nem bricho, jakoze skoro po nicem jinem ne. Vyzkouseno opakovane, deda byl vcelar. Vceli pyl je lek, ne jidlo a cast lidi ho nemuze vubec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod tor88 » ned zář 11, 2022 22:00

Mě přišlo, že hlavní zadání receptu je ať je to hlavně drahé :⁠-⁠)
Zase prostor pro vylepšení stále je :wink: Gramik éteru by to povznesl na správnou úroveň *
https://morezprav.cz/mix/nejdrazsi-suroviny-na-svete
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon zář 12, 2022 0:13

Tak si ho kup a povznes, mne zas tak drahy nepripada :P

Ovsem trocha kokainu by to jiste vylepsila ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pon zář 12, 2022 4:18

Je to v pohodě, tenhle recept není ve stylu upatlej a nacpi se tím k prasknutí.. Dělal jsem z poloviční dávky a bylo z toho porcí dost.
Prostě mi to přišlo zajímavý a věci jsem doma měl, tak jsem vyzkoušel..přijde mi to jako něco na způsob toho, čím se futroval ten polárník, sušený mlíko, olej, cukr.. Nechtěl bych to mít jako jediný jídlo, ale jako doplněk 1x denně, proč ne..

Ohledně drahých surovin - včera jsem pil víno se zlatými šupinkami, takže dnes moje hovno bude mít karát :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pon zář 12, 2022 6:47

Jsem myslel, že každýmu dojde, že tohohle může sníst max jednu tyčinku..
Stejně, nejlepší snídaně na cestách je vzít pohankový vločky, trochu čokolády nebo kakaa, MCT olej, olej z vlašských ořechů, sušený mlíko, zalejt kafem, chvíli nechat a je hotovo. Chuťově je to ok a hlavně to plní vše, co od snídaně očekávám. Jen teda tyhle věci by rozhodně neměl jíst nikdo, kdo má malej výdej energie a kdo stravu moc neřeší, právě proto, jak psal Mike, jsou tam věci, který třeba přesně dávkovat a rozdělit tak všechny živiny, aby tělo dostalo jen tolik, kolik potřebuje. Není to tak složitý, jak se může zdát :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » pon zář 12, 2022 6:48

mike píše:. Vceli pyl je lek, ne jidlo a cast lidi ho nemuze vubec.

Nedávno jsem o tom četl článek. Že nějak přišel do módy a plno lidí jej nadúžívá. Přitom by se měl užívat jen v případě nějakých obtíží nebo vyjímečně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4344
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon zář 12, 2022 15:48

Nemas link?

Njn, klasika. Nekdo potreboval prodat, udelal z toho superpotravinu nebo tak neco, chytli se toho hipsteri nebo jini posahanci a je z toho moda :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » pon zář 12, 2022 16:16

Link nemám. Chtěl jsem se o tom něco dozvědět, tak jsem googlil a v rámci toho jsem našel i tento článek, ale kde, to už nevím.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4344
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon zář 12, 2022 16:56

Etheric píše:nejlepší snídaně na cestách je vzít pohankový vločky, trochu čokolády nebo kakaa, MCT olej, olej z vlašských ořechů, sušený mlíko, zalejt kafem

:shock:
Brrr, ještě že jsem skromná a nemusím mít všechno nejlepší, tohle bych asi nedala :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » úte zář 13, 2022 4:22

Je to vpohodě, vše v jednom, snídaně i kafe zároveň :)
Hlavně to plní všechno, co od snídaně požaduju
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Tomas » úte zář 13, 2022 7:03

Já mam teda kafe moc rád, ale tohle bych taky nedal :D
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » úte zář 13, 2022 7:20

Však v žaludku by se to stejně smíchalo, tak proč to neudělat rovnou :D
Zalitý kafem je to mnohem chutnější než vodou. S vodou je to takový mdlý, vodnatý.. S tím kafem se to dá. Je to takový zvláštní jídlo, ale na to se nehraje, účel jídla je dodat tělu potřebný živiny. V našem případě co nejjednodušeji a nejrychleji je to možné, přičemž hledíme i na poměr hmotnost vs nutriční hodnota. Prostě palivo pro tělo, nic víc, nic míň. Gurmánský zážitky si nechám na doma..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » stř zář 14, 2022 12:35

Etheric píše:Však v žaludku by se to stejně smíchalo, tak proč to neudělat rovnou :D

Kdyby šlo o večeři potmě, tak snad... ale ráno za světla? :((

Etheric píše:Zalitý kafem je to mnohem chutnější než vodou. S vodou je to takový mdlý, vodnatý.. S tím kafem se to dá.

To je ovšem čistě věc osobních chuťových preferencí, nic objektivního ;-). Já třeba kafe nepiju vůbec, ale mám pocit, že (asi hlavně) ženský to mají často tak, že kafe (a zákusek) mají spojené s nějakou chvilkou pohody a vychutnají si to pomalé pití. Nečekala bych, že by je tvůj "recept" nějak oslovil :-)

Etheric píše:Je to takový zvláštní jídlo, ale na to se nehraje, účel jídla je dodat tělu potřebný živiny. V našem případě co nejjednodušeji a nejrychleji je to možné, přičemž hledíme i na poměr hmotnost vs nutriční hodnota. Prostě palivo pro tělo, nic víc, nic míň.

To řešíš nějaký extrémní závod nebo boj o přežití? :-k Oni teda existují lidi, pro který je jídlo nutný zlo a je jim pak možná úplně jedno co do sebe nacpou, ale za sebe nevidím důvod proč si výlet kazit nějakým jídlem, u kterého nevím jestli ho budu schopná pozřít, případně následně udržet v žaludku. Osobně preferuju jídlo, na které se můžu těšit, vždyť to má být "odměna" po nějakém výkonu. Netvrdím, že nutriční složení je vždycky úplně optimální, ale to u těch tvých vloček s olejem zalitých kafem určitě taky není ;-)

Čímž ti takovou snídani nechci vymlouvat, pokud ti to vyhovuje, tak proč ne? Jen mi na to tvém "Stejně, nejlepší snídaně na cestách je..." vadilo, že to vyznělo jako bys psal o objektivně "ideálním" jídle, které tělu dodá všechny potřebné živiny v optimálním množství :-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř zář 14, 2022 13:29

Vzhled jídla nehodnotim, nezajímá mě.
Jídlo je něco, co mě spíš zdržuje od něčeho, co chci dělat, takže chci jíst rychle a jednoduše. Kafe taky nehodlám pít deset minut, ale kopnu espresso jako panáka.
Proč myslíš, že to nemá dobrý nutriční hodnoty? Má, jelikož je to součást celodenní stravy, kde je zastoupeno vše, ve správným poměru. Rozhodně ta moje snídaně je tisíckrát zdravější než koláč z obchodu. A pro mě i chutnější, než přeslazenej koláč, taky mi z toho nebude zle, zato z toho koláče ano.
Samozřejmě, že aspoň jednou denně vařím nějaký "normální" jídlo, typicky k obědu, kdy pauzuju. Ráno nemám čas, chuť ani náladu se mrcasit s něčím, co trvá připravit a sníst, večer to stejný.
GreyMouse píše:proč si výlet kazit nějakým jídlem, u kterého nevím jestli ho budu schopná pozřít, případně následně udržet v žaludku. Osobně preferuju jídlo, na které se můžu těšit

Jo, já bych třeba nesnesl bramborovej salát a řízek, to bych do sebe nedostal a v žaludku neudržel. Samozřejmě je blbost brát si cokoliv, co se ti hnusí..
Já se těším na ten výlet, nutnost při něm jíst ve mně vyvolává asi stejný nadšení, jako vykonání velký potřeby..
Btw moje kafová snídaně je stejně furt gurmánskej zážitek ve srovnání s jídelníčkem dle pana Nevrlého..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Tomas » stř zář 14, 2022 13:41

GreyMouse píše: Já třeba kafe nepiju vůbec, ale mám pocit, že (asi hlavně) ženský to mají často tak, že kafe (a zákusek) mají spojené s nějakou chvilkou pohody a vychutnají si to pomalé pití. Nečekala bych, že by je tvůj "recept" nějak oslovil :-)

To tak má většina lidí co má ráda normální poctivý kafe. Když koupim kvalitní kafe tak si ho chci vychutnat.

Já bych to psychicky neunesl to kafe nalejt do toho "pokrmu".
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř zář 14, 2022 13:54

Kafe piju kvůli kofeinu, to je celý. Jako chutná mi, ale nemít kofein, nepil bych ho.
Hodně Čechů má zvyk cumlat kafe z hrnku 3dcl půl hodiny, proč ne, každého věc, já mám šálek na dva loky. Holt odlišnej zvyk, pro mě bylo vždy kafe synonymem pro něco, co do sebe rychle ráno hodim, než vypadnu z domu. Vstanu a 20 minut na to su ready odejít. Hodně lidí se pakuje hodinu, dvě..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » stř zář 14, 2022 14:32

Pro mně jsou kaše a tyčinky leda tak jako doplněk k jinému jídlu. Co je mi platné, že to má hromadu vlákniny, bílkovin, tuků atd, když se z toho nenajím a mám za půl hodiny hlad a jsem zesláblý. Mně tohle nikdy nefungovalo a musím si dát normální jídlo. Tak když jdu někam na jeden den, tak namažu rohlíky nebo chleby máslem, dám tam sýr a salám, k tomu nějakou zeleninu a třeba čokoládu. A jdu.
Na více dní je s pečivem problém, že dlouho nevydrží a zabere moc místa. To místo něj občas beru takové ty suchary co nahrazují chleba. I když to vypadá křehce, tak se mi to kupodivu nerozdrtí v batohu napadrť, ale už jsem si našel způsob, jak to tam dávat, aby se to nedrtilo. K tomu nějaký suchý salám a tvrdý sýr. Ale občas beru i normální chleba. Podle místa. Půl kila těch sucharů mi stačí na více porcí než půl kila chleba.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4344
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 14, 2022 15:04

dromedaro
to proto ze ty kase vetsinou nemaji predevsim tu hromadu bilkovi a urcite ani ne hromadu tuku.

ja si delam kase doma nekdy a potrebuju klid e 100-120g sypke hmoty, abych o tom mohla hovorit jako o dostatecne snidani
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » stř zář 14, 2022 15:10

Tak ovesné vločky mají 13g bílkovin, což není málo, tuk obsahují sami o sobě 7g, vlákniny 7g a já ještě do toho přidávám olej nebo máslo plus ořechy, rozinky a nějaký sladký sirup. Tak se to většinou všeobecně dělá. Nemluvím o samotné kaši. A já si doma třeba taky udělám kaši ze 200g vloček, ale stejně mám za chvíli hlad.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4344
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » stř zář 14, 2022 15:37

GreyMouse píše:za sebe nevidím důvod proč si výlet kazit nějakým jídlem, u kterého nevím jestli ho budu schopná pozřít, případně následně udržet v žaludku
Ja teda nevim, podle mne to muze byt docela dobre - s tim kafe, jen se musi vzit tak, ze kafe je prichut. Bylo by to jine, kdyby bylo mlete kafe (nebo nejaka kavova prichut) zamichane do vlocek a ne "zalit to kafe"?
Jinak je to - podle mne - uplne normalni predpis pro snidanovou kasi. Jsou tam vlocky (i kdyz pohankove, ale to je jenom plus), susene mleko, coko nebo kakao, olej z orechu je spise ochucovadlo nez samotny olej - az posud by to kazdy bral (no, mozna kdyby tam misto orechoveho oleje byly samotne orechy) jako normalni kasi, s primichanou kavou jako kasi s kavovou prichuti. Podle mne nejvice Vam (krome "zalit kavou" vadi, ze je tam pridany olej. No - kdyby tam bylo napsano, dejte na zalitou kasi maslo, znelo by to lip?
Ja osobne bych si to klidne daval na snidani, kdyz potrebuji "nahodit motory", napr. na dovolene, i kdybych vychazel z penzionu. Vlastne, i tak si neco podobneho davam - vlocky (bohuzel ovesne, pohankove nebyva), horke mleko, orechy/seminka, na ochuceni nejake ovoce nebo rozinky, bo ccokolada tam nebyva a na to maslo, kdyz maji, tak trochu sezamoveho nebo dynoveho oleje. Uz jsem si ale obcas taky do toho nalil trochu kafe. Tj. obsahove je to hodne podobne, jen s prihlednutim k mistnim moznostem.
Dromedaro píše:Pro mně jsou kaše a tyčinky leda tak jako doplněk k jinému jídlu. Co je mi platné, že to má hromadu vlákniny, bílkovin, tuků atd, když se z toho nenajím a mám za půl hodiny hlad a jsem zesláblý.
Mel jsem to tak v mladi taky. Na snidane pred vyslapem se naladovat smesi vlocek a rozinek nasucho ze sacku a zapit to cajem. Vyrazil jsem, ze jsem vsechny predbehl. Ale za 15-20 min. jsem uz nemohl, mel jsem velky hlad - musle jsem si sednout a dat si novou porci. Kupodivu, potom mi to vydrzelo az do obeda.

Myslim si, ze je to jednak ne uplne vhodne pro lidi s hodne rychlym travenim (coz jsem byval ja, protoze jsem se vzdy stezoval pri obede, ze kdyz s haldem usednu, za chvili se konecne nasytim, ale kdyz to dojim a vstanu, uz mam zase hlad). A jednak mne se hodne osvedcilo si ty vlocky dat spise ve forme horke kase nechane nejakou dobu "nabobtnat". Vydrzi to "v zaludku" dele nez "suche" a zda se mi, ze i ty soucasti vlocek se lip vyuziji. Hlavne ale se nesmi zapomenout doplnit tuky ve forme orisku a seminek, dobre je i pridat nejake sacharidy ve forme suseneho ovoce. Bo vlocky (100g) sice maji nejakych 68 g sacharidu - ale jenom 2g cukru, to ostatne se musi nejdrive rozstepit, tj. nemas z nich okamzitou energii a i proto zacnes byt brzo slaby.
Co se tyce tuku a bilkovin - 13/7 g se mozna zda dost, ale kolik vlocek mas v jedne sve porce kase?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Jedlo na turach

Příspěvekod Lipon » stř zář 14, 2022 15:55

My jsme letos v létě zjistili, že nám stačí ráno jedna porce instant kaše vytuněná hrstí rozinek, na oběd dvě müsli tyčky, za hodinu až dvě na sváču pár malých kousků sušeného masa a v 5 pak větší porce Travel Lunch.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » stř zář 14, 2022 16:25

apuka píše:Co se tyce tuku a bilkovin - 13/7 g se mozna zda dost, ale kolik vlocek mas v jedne sve porce kase

Psal jsem, že dávám cca 200g vloček. Já kolikrát, když ráno ty vločky dojím, tak hned od stolu utíkám na velkou. Ale to si myslím, že způsobuje ten olivový olej.

Lipon píše:My jsme letos v létě zjistili, že nám stačí ráno jedna porce instant kaše vytuněná hrstí rozinek, na oběd dvě müsli tyčky, za hodinu až dvě na sváču pár malých kousků sušeného masa a v 5 pak větší porce Travel Lunch.

Já jsem zkoušel něco podobného a musel jsem slézt do údolí do vesnice pro konzervy, protože jsem se třepal hlady a neměl jsem vůbec sílu. Mně i to sušené maso připadá, že to nelze srovnávat s normálním. Snědl jsem třeba 150g sušeného masa (což by mi vycházelo podle údaje na obalu jako 450g normálního masa) + k tomu dvě nějaké raw tyčinky a měl jsem pořád hlad a pocit, jako bych ani nějak nejedl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4344
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod milarepa » stř zář 14, 2022 16:36

Etheric - plně sdílím tvůj pohled na jídlo, ale s tím kafem bych to takhle neprasil, zkus si pořídit kofeinové tabletky, mám Kofex od Naturvity, a dobře fungují, beru si je na noční běhy, když potřebuju nakopnout, je tam asi 15 minutové dopravní zpoždění, než to začne působit, ale nakopávají slušně...

Dromedaro - tvůj problém je v hlavě, hlad je dvojího druhu, fyzický a psychický, s fyzickým hladem většina neměla tu čest, no a ten psychický hlad je jen pocit, a s tím se dá vědomě pracovat
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 14, 2022 16:48

Lipon
tohle mi stacilo 10 let az sem zacala skokove pribirat. duvod? nedostatek jidla a zivin... reseni? zdvojnasobit porce...na vylete i ztrojnasobit... zhubnout sice nedokazu, ale aspon se vaha drzi pote, co dokonce trochu slezla na muj standart... takze za me uz setrit na objemu jidla nikdy... a taky mi 10 let stacilo snist za den pul hlavkovyho salatu se syrem a hlad sem nemela

dromedaro
presne jak je psano, kolik tech vlocek mas? jetsli mas 100kg tak bys mel mit klidne 80-100g bilkovin za den.

ve 200g vlockove kase bys mel 26g bilkovin, coz na porci neni spatny ale 200g vlocek asi nemas mozna ani tech 100...

milarepa
taky myslim, ze to s tim kafem nemusi byt tak zly, kdyby to byla kase bez ovoce prave kase/orechy/maslo/tak mozna i ta kavova prichut by nebyla tak zla, spis to pusobi divne. ale kavovoorechovy veci byvaj docela dobry. s ovocem uz ale nevim.

mozna si nachystam kasi na nedeli experimentalni:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř zář 14, 2022 16:56

@apuka: ještě tam je MCT olej, velice podstatná ingredience v tom všem, bez toho by to nebylo ono. Ten olej nemá žádnou chuť ani vůni, zato dodá energie jak sviňa a to v tý nejlíp využitelný formě.
Ořechovej olej je tam z jediného důvodu - na cesty je kompaktnější než ořechy a narozdíl od ořechů se nemusí kousat, líp se tráví..

@milarepa: kofein v různých tabletách, kapslích a jinak jsem zkoušel, no su po něm nějak roztěkanej /moc vysokou dávkou to neni/, kofein z kafe mi to nedělá.
S tím kafem je to hlavně pro chuť, mně se k tomu mlíku a čokoládě hodí, je to chutnější, než s vodou či suchý.

Mám teď v plánu využít počasí a projít jindy lidnatou trasu 74km tak přemýšlím, co vezmu na jídlo. Na vaření ani nějakou kulturní konzumaci nebude kvůli délce trasy čas.. Zato můžu počítat s různým ovocem cestou.

@Mawenzi: ta kaše je dobrá i s některým ovocem, konkrétně ostružina a aronie. Zkoušel jsem i různý jiný ovoce, ale výsledek mě nijak neoslovil
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » stř zář 14, 2022 17:35

Mawenzi píše:presne jak je psano, kolik tech vlocek mas? jetsli mas 100kg tak bys mel mit klidne 80-100g bilkovin za den.ve 200g vlockove kase bys mel 26g bilkovin, coz na porci neni spatny ale 200g vlocek asi nemas mozna ani tech 100...

Vždyť už poněkolikáté píšu, že si je dělám ze 200g vloček ty kaše. Teď už ale ne, kaše už jím jen výjimečně. Na túrách si je dobré třeba udělat po ránu trochu kaše, aby šlo něco teplého do žaludku a pak k tomu ještě ty knäckebrot se salámem a sýrem a něco sladkého na závěr plus kafe. Mně se to na trecích nějak mění, že odpoledne nemám hlad ani moc chuť, tak už kolikrát ani nevečeřím. Celkově to mám, že se mi dopoledne jde hůře i pomaleji, ale pak třeba cca kolem třetí čtvrté se to přehoupne, že se mi jde dobře a svižně, nepotřebuji jíst. Zajímavý.
Naposledy upravil Dromedaro dne stř zář 14, 2022 17:36, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4344
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř zář 14, 2022 17:36

Etheric píše:kofein v různých tabletách, kapslích a jinak jsem zkoušel, no su po něm nějak roztěkanej /moc vysokou dávkou to neni/, kofein z kafe mi to nedělá.

Kofein z kafe je rychly tj. prudka spicka a celkem rychly pad. Z tablet bude nejspis jeste rychlejsi tj. vyssi a uzsi spicka. Zkousel jsi guaranu? Tam je naopak rozlozeny v case, postupny nabeh tak hodina a dojezd az 8 hodin. A rekl bych, ze celkovy ucinek vzhledem k davce vyssi.

Ja teda beru kofein jako nouzovku, kdyz je to fakt potreba (ranni litr caje nepocitam, to je zvyk). Vede to na vetsi unavu/poskozeni svalu, protoze se vypnou obranne mechanismy tela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř zář 14, 2022 17:42

Dromedaro píše:Na túrách si je dobré třeba udělat po ránu trochu kaše, aby šlo něco teplého do žaludku a pak k tomu ještě ty knäckebrot se salámem a sýrem a něco sladkého na závěr plus kafe.

Asi ti není známo, jak spolu v trávicím traktu reagují různý potraviny. Bodeť by se nešlo těžko, hned po ránu dát svýmu zažívání takovou pecku. Na zpracování toho všeho v týhle kombinaci je potřeba velký množství energie, která logicky bude chybět jinde
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř zář 14, 2022 17:45

@mike: tvůj ranní čaj má víc kofeinu, než moje kafe. Já to piju jen jednou denně hned ráno pro rychlejší rozjezd. Guaranu jsem zkoušel tak dávno, že už ani nevim, jaký to bylo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř zář 14, 2022 17:52

O tom silne pochybuju, jelikoz ten litr uvarim z jednoho sacku tj. 2.5 gramu caje. Bohuzel se mi zrovna nedari najit obsah kofeinu v susenem caji, vsichni pisou obsah ve 200 ml hotoveho, coz je udaj uplne k nicemu #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Treking