Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » ned dub 26, 2020 18:43

Prijde mi, ze je prestali delat, nejsou ani na jejich webu. Skoda, mne docela vyhovovaly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod FrantaKrajta » ned dub 26, 2020 23:26

To psi zradlo s "Kanguru" - to je s klokanama? ;)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 27, 2020 8:24

frantakrajta
jj, animonda dela hodne kvalitni konzervy, takze tam bych o tom nepochybovala:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Jedlo na turach

Příspěvekod zonn » pon dub 27, 2020 12:10

zonn píše:https://www.billa.cz/sortiment#tunak-v-olivovem-oleji
Dneska jsem koukal v Bille a jsou balene jako konzerva. Takze predtim to byla nejaka serie balena jinak a ted to prendali do plechu.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16
User is Online!

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 4, 2020 18:18

adventure menu light weight - vajicka se sunkou a chilli con carne. Mnam. Chilli con carne je pikant, kdo ma rad pikant, je to lehce stipkavy, kdo nema rad pikant, tak je to palivy jak svina :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » ned kvě 31, 2020 3:04

Musim se pochlubit, podarilo se mi vytunit proces vyroby ghee tak, ze z masla dostanu 78 % ghee. Maximum je 82, to uz neni velky rozdil (zacinal jsem na 60 - 66). Jelikoz jsem kupoval maslo za 33 Kc za kostku, ghee mne stoji 170 Kc/kg. A to je dost velky rozdil proti nejakym 750, za ktere se u nas prodava a navic si myslim, ze muj vysledek je lepsi. Cena jen za suroviny, ale energie nebude moc a vyroba mne bavi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 2, 2020 10:51

mike
to je super :) budu to uset nekdy taky zkusit.

jinak adventure menu light - ratatoule je moc dobry ale.je to kybl zeleniny. nehodi se na najezeni, takze za me volba na delsi cestu, aspon tyden bez moznosti zeleniny, ale cena neni prizniva k pomeru najezenosti, pokud chvi nacpat brisko.

decathlon mlety maso s br.kasi - ten papirovej pytel je naprd, blbe se odthava vrsek, at se nerozthne pytel, manzeta drzi naprd, snadno se stane ze se nedovre... cena 150 za baleni je ale zas dost prizniva a nebylo to uplne marny, hlavne za tu cenu me to i prekvapilo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Tomas » čtv črc 2, 2020 13:50

Mawenzi píše:decathlon mlety maso s br.kasi

Hmm, koukam že maj novej model.

Já už měl dostkrát od nich jak kuře na kari s rejží tak i boloňský těstoviny a v poměru cena/výkon je to asi bezkonkurenční. Rozhodně obojí můžu doporučit.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 2, 2020 20:08

tomas - to kure na kari tu mam taky, ale jeste neprisel jeho den :D ta kase nema moc masa, ja teda radsi masovej vyzivnej obed nez hromadu brambor, ale jako fakt za ty prachy chutove docela prekvapilo, mozna sem to cekala mnohem horsi. takze doufam, ze to kari bude taky dobry:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 4, 2020 18:02

GreyMouse píše:Nabídka jídelních termosek není tak velká jako u klasických nápojových. Já mám od Primusu typ, který už se asi neprodává; s jedním víčkem, váha cca 350 g. Víčko nijak extra neizoluje, oproti nádobě bývá dost teplé. Předpokládám, že např. Esbit, který má ještě druhé víčko (misku) by mohl izolovat líp (ale je podle očekávání těžší). .


Koupil jsem si od Esbitu tu jídelní termosku s obsahem 750ml. Měli tam i tu 500ml. Ale když jsem se díval na tu půllitrovou, tak mi ten její vnitřní objem přišel celkem malý. Že to je na nějaké malé porce. Tak jsem zvolil střední cestu 750ml. Když ji mám ale položenou na stole a chodím okolo ní, nabývám čím dál více dojmu, jestli jsem neměl přeci jen koupit tu menší. Začíná na mě čím dál více působit jako dělostřelecký granát. Váhově je asi jen o padesát gramů těžší. O moc větší také není, ale... chci se zeptat, jakou ty máš zkušenost s vařením v té půllitrové. Máš to na svačinky a polévky nebo i nějaká vydatnější jídla. Jsem si říkal, že jestli se ta hydratovaná jídla mají zalít cca půl litrem vody + pevný podíl, tak je půl litru málo. Stejně tak, když nabobtná dvě stě gramů rýže nebo kuskusu plus sojové maso. Nevím, ta půllitrová mi přišla jako dětská porce. Ale nemám s tím zkušenosti, jsem v tom takhle ještě nikdy nevařil. Respektive, jestli je ta půllitrová pro ty dehydrovaná jídla dostatečná. Ta 750 mi přijde zase už asi o trochu moc, ale do většího méně dám zatímco naopak ne. Ideál by byl třeba 600ml. Prozatím ten Esbit nechci nějak moc testovat, že bych to třeba ještě vyměnil za ten menší.

Edit: Ještě jsem neměl ani ty prodávaná dehydrovaná jídla.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » úte črc 7, 2020 15:29

Na prodávanou expediční stravu termosku nepotřebuješ, tu stačí zalít horkou vodou přímo v sáčku a z něj po chvíli jíst.

Mně na moje domácí sušená jídla půllitrová termoska stačí, ale záleží na tom, jak máš velký žaludek ;-). Pokud sníš najednou 200 g rýže nebo kuskusu, tak ti stačit nebude. Já počítám 125 g na jednu porci večeře (př. ZDE) a to zaliju tak 250 - 350 ml vody, což se do půllitrové termosky vejde. Sladkou kaši na snídani (taktéž 125 g suché směsi, př. TADY) zaliju takovým množstvím vody, že je termoska plná. Podobně polévky na svačinu/oběd (např. čočková); 90 - 110 g suché směsi zaleju takovým množstvím vody, že je termoska plná a výsledkem je hustá polévka.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte črc 7, 2020 15:43

Standardni porce prodavanych susenych jidel maji i s vodou 500 g. Z toho bych vychazel, pak je pullitrova termoska tak akorat na hrane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte črc 7, 2020 15:55

BTW, pres vikend jsem snedl dve vic nez rok prosle kokosove raw tycinky od Lifebaru. Expirace 31.5.2019 tj. 13 a neco mesicu. Po rozbaleni jsem je peclive prozkoumal, zadne viditelna znamky kazeni nebo plisne, a tak jsem je snedl. Dobre, mekke, skvele odlezele. Nic mi z toho nebylo.

(doma jsem se nekouknul a mel jsem hlad ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Solymr » stř črc 8, 2020 18:15

Možná řeším "zbytečnost", ale nejsem výživový poradce ani nějaký expert na sport a zároveň výživu.

Budu týden ve Vysokých Tatrách s tím, že snídaně a večeře budeme řešit v privátu, kde budeme ubytováni, nebo v jeho těsné blízkosti (obchod, restaurace), takže se najím z toho, co mi chutná. Snídaně klidně bohatší, ať z toho člověk vyžije po podstatnou část dne.

Ale jak řešit jídlo a pití během túry? Jaké potraviny mám uvažovat, které člověka posilní a dodají mu energii a ne aby mu uškodily v podobě nafouklého žaludku, těžkostech v každém kroku a fungovaly např. jen jakoby placebo efekt.

Třeba mi chutná https://cz4.staticac.cz/foto/vyrobky/19 ... 976478.jpg ta spodní (čoko+ořechy), dále tatranky/horalky, ořechy v čokoládě, snesl bych i pikao. Jako svačinové jídlo plátkový sýr nebo paštika a pečivo. Jako pití třeba používám sirup a voda.

Prostě nevím, jestli mám jíst a pít jen to, co mi chutná nebo i uvažovat, aby při fyzické náročnosti toho dne mi to pomohlo a ne uškodilo. Díky za odpovědi.
Solymr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 18, 2020 10:24

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 8, 2020 19:35

Solymr - podle me cukry v jakekoli forme docela rychle spalis a zaroven budou dobry i pro regeneraci svalu. Asi bych uplne neresila jednou za cas cpat do sebe pres den cokoladu, tatranky, mysli.
(ja teda nejsu nejakej odbornik, spis tak selsky)

osobne mam problem s tim, ze mi po takovym jidle (samy tycinky) byva blbe a musim spis i neco tuhyho jakoze fakt jidlo. treba chleba se syrem. Kdybych snedla 5 tycinek, bude mi soufl. jak to mas ty?

nezapomen dodavat bilkoviny pri pohybu. tuky sou dobry na to, ze zasyti na dlouhou dobu. takze klidne orechy v cokolade zasyti, zaplacnou a zaroven mas ty cukry z cokolady. bilkoviny snad doplnis poradne rano a vecer sunkama, vajickama atd...

Etheric mi ukazal chleba balviten vicezrny chlebik maj ho treba v lidlu. chleba je to spis orechovo tucnej nez sacharidovej, ale je trvanlivej, vcelku chutnej, muze se hodit to mit pribaleny s sebou i s nejakym sejrem ci tou pastikou, kdyby ti dosli rohliky nebo nejakej klasickej chleba.

bezne nadymavy sou zelenina, lusteniny. Pokud na to nejses zvyklej, tak to nejez ani na dovolene. Jinak nekomu dela blbe i delsi cestovani, zmena rezimu, trochu jina voda... muze se stat, ze budes nadmutej nebo zarazenej i kdyz budes jist co ses zvyklej, nekdo na to pri cestovani proste docela trpi.

syr/pastika a pecivo + sladkosti sou v pohode, kdyz das prednost tomu co ti chutna + budes myslet na bilkoviny (s cimz maj lidi potize v horach, hlavne treba sunky, syry, vajicka se hur nosej, takze si je dat rano/vecer) tak bych to vubec neresila.

na piti klidne nejaky iontaky na doplneni ztary soli, mineralu nebo mineralku...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 8, 2020 19:57

GreyMouse.
Díky. Já si tu od tebe četl, že ty máš na porci třeba 125g vloček nebo rýže, z čehož jsem vycházel, že tobě ten objem stačí. Já si ale dělám na porci třeba těch 200g rýže. Co se týká toho dehydrovaného jídla, tak i to chci dávat do té termosky, přestože to jde v tom obalu. Nechal jsem se totiž inspirovat Ethericovým dobrým nápadem, používat termosku na vaření v oblasti, kde jsou medvědi.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 23, 2020 16:54

dotaz: cim se da nahradit takovej ten obal, co v nem je dehydro jidlo? kdybych potrebovala treba 1-2 porce treba kase s sebou, ale radsi budu na zadech nosit prazdnej spinavej obal, nez se snazit umejt esus. Jasne, ze v nejhorsim budu mit kafe ci caj s prichuti ovesnych vlocek s mastnejma kolama, ale...
bylo by super mit treba vlastni nejakou moznost
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod jony800 » sob črc 25, 2020 22:12

Něco podobného jsem řešil taky. Z toho co je k dostání u nás se mi nejvíc zamlouvaly varné sáčky SOUS-VIDE 121°C/2h. Naplnit zavakuovat pak rozříznout zalít přeložit zajistit sponkou a čekat. V US se dají koupit přímo vařící sáčky se zip uzávěrem ale dolar za kus. Spousta lidí tam používá freezer bag cooking čili silnostěnné zip sáčky do mrazáku a horká ne vroucí voda. Vakuovačku nemám a otázka co se může uvolňovat ze sáčků které nejsou na tak vysoké teploty dělané. Nakonec jsem to vyřešil tak že večer uvařím summit to eat, vyberu co to jde, nasypu směs vloček z většího balení a přidám studenou vodu. Ráno mám snídani hotovou a ušetřím nějaký čas i plyn. Akorát místo vloček v čaji můžeš najít ve vločkách kousek hovězího.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » ned črc 26, 2020 7:14

jony800 - diky za tip na ty sacky. Aktualne to taky delam tak, ze pokud lze, tak bud vlozim do pouziteho sacku, nebo treba sacek oplachnu a doma domyju a pouziju priste... ale ted zrovna mam decathloni jidla a ty jejich papiraky mi prijdou tak tak na to jejich jidlo.

Nicmene diky za navedeni, tohlo by mohlo fungovat asi nejak tak, jak potrebuju:) vakuovacku sice nemam, ale to asi nevadi. nasla jsem i zip sacky od firmy foodsaver ale je fakt, ze to vychazi ke dvacce za kus, ale da se to normalne koupit u nas. Takze asi zitra razim na nakupy :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř črc 29, 2020 6:22

Ty Decathlon jídla mě zajímaj, dej vědět, jaký byly ;)

Dělal jsem poprvý svůj fermentovanej čaj /z vrbovky úzkolisté/. Pracný jak sviňa, ale povedlo se, černý je to jak bota a dokonce to i dobře chutná. Když jsem viděl, kolik za tento čaj chcou v obchodě, málem mě jeblo... Mám ho tak za 3 tisíce :((
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 29, 2020 6:52

mela.jsem.hovezi s bramborovou kasi, zadnej zazrak ale ani hruza, jako za 150 me prekvapilo, ze bylo lepsi, nez jsem cekala. spis mdle, ale snedla jsem.ho v pohode.

indie asi o fous lepsi, na lyo nebo ste to dosahuje tak na 70% bych rekla, proste v pohode indie opet za 150 kc prekvapeni spise pozitivni.

blby sou ty pytliky, trhaj se, blbe drzi zavreny, ale co.

dneska si jdu do alzy pro ty zipovy sous vide a su zvedava :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 29, 2020 8:01

co do kafe kisto mlika?

suseny mliko rychle zlukne a tak ho vic vyhodim. ted sem koupila kokosove susene mleko, ale ro se samotny v tom kafi neda.

mate nwco, co byste doporucili?

- pytliky 2v1 nekupuju protoze sou hrozne preslazeny, nicmene beru i tipy na 2v1 neslazene, ale i tak byva mlika min, nez bych chtela. diky.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » stř črc 29, 2020 8:55

Mawenzi píše:suseny mliko rychle zlukne
:(( Zajimave. Ja jsem mel normalne balene susene mleko prodavane v obchode naposled nekdy na zacatku devadesatych let, ale tehdy jsem mel krabici otevrenou asi dva roky, kym jsem jej spotreboval a nebyl s nim zadny problem... Zeby "zmena technologii"? Mne to vzdy jen "zhrudkovatelo" a nikdy jsem nebyl schopen ani z cerstveho udelat jen michanim mleko bez hrudek.
Mawenzi píše:co do kafe kisto mlika?
Toto je trocha zaludna otazka, protoze zavisi i od toho, z jakeho duvodu si to mleko do kafe normalne davas. Jen kvuli chuti, kvuli zjemneni chuti nebo kvuli zmenseni paleni zahy nebo v zaludku (mirne neutralizovani zal. kyselin).

Kvuli chuti susene veci vylucuji, protoze chutnaji jinak. Na to ostatni krome bezneho sus. mleka se Ti muze hodit neco jako sojove mleko (a jeho varianty), ryzove mleko, ... co se prodava ve zdravych vyzivach. Nekdy to vyrabela firma Zajac, ted netusim kdo. Ale, bohuzel, chute si musis odzkouset, jestli Ti vubec nektere "mleko" bude pasovat. Ja jsem jistou dobu v praci obcas daval do kafe "Kokosovy napoj", to nebylo stejne jako kokosove mleko, ale vice-mene sojove mleko s casti extremne jemne mleteho ("instantniho") kokosu. Kafe z toho dostalo mirne kokosovou prichut, mne to chutnalo, ale nedaval jsem tam moc. Myslim, ze neco podobneho s podobnym nazvem se stale vyrabi.
Ale u techto nahrazek nepocitej s tim, ze zneutralizuji zal. kyselinu!

Muzes zkusit Travellunch susene mleko (maji tam asi i mensi baleni za 68 Kc, ale uplne bez popisu). Mozna bys po pouziti ziskala i jeden sacek na svoje kase :-). Mohlo by to byt podobne jako co jsem ja za socaku pouzival, to bylo "instantni susene mleko", tam se zadne hrudky netvorily, jen to bylo v mensim baleni a drazsi. Nic podobneho jsem ale odtehdy nevidel.

Potom v praci mame kafemasinu a k te dovazeji takove kilove baleni suseneho mleka (opravdu, obsah je cca 97-98% mleko a nejaka latka branici vytvareni hrudek), to dokonce chutna jako mleko vuce nez bezne susene mleko. Ale nevim, kde jej sehnat, je to jen na "prumyslove" pouziti ve velkem. Takze sezenes to asi spise v specializovanych velkoobchodech.

Jeste me napadava zkusit nekde sehnat susenou smetanu, ale rozumne jsem to nasel jenom ve dvoukilovem balemi za nejakych 2250 Kc :-).

Kazdopadne se vyhybej vsemu, co ma napsane na sobe "Coffey whitener", "Coffey creamer" - to nejsou susena mlika, ale co je tam napsane, prasky na beleni kavy. Precti si tam slozeni a prejde Te chut.

Edit: Jeste mne napadlo susene mandlove "mleko", to by taky nemuselo byt spatne, je jen trochu drazsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 29, 2020 9:15

diky. spis na zjemneni chuti (kafe mi nechutna bez mlika, ale pomaha na cinnost strev) jinej duvod neni.

me doma dlouho otevreny suseny mliko smrdi a v kafi divne chutna...

mandlovy mliko susemy neznam, podivam se, to sem zkousela a da se.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř črc 29, 2020 10:02

apuka píše:sehnat susenou smetanu, ale rozumne jsem to nasel jenom ve dvoukilovem balemi za nejakych 2250 Kc :-)

Dřív to bylo v plechovce nebo pytlíku, přesnou váhu nevím, čtvrt kila to mohlo mít, víc ne
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod skutrjohny » stř črc 29, 2020 13:04

Mawenzi píše:cim se da nahradit takovej ten obal, co v nem je dehydro jidlo?

misto toho Decathlonu kup alespon jednou neco od Summit to Eat a az to snis, tak si obaly vymyj a z vesela dal pouzivej. ja je pouzivam opakovane a nebyl s nimi zadny problem. drzi stale dobre. no a mas obaly zadarmo.
ja je teda jeste lehce vytunil tim, ze jsem zastrihl okraje a odlepil tu zbytecnou samolepku, ale to je uz detail
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 29, 2020 14:53

skutrjohny
to samozrejme delavam, ale jde mi i o to, ze treba nejde kdyz je malo vody dokonale vymyt obal hned a pak kdyz ho 3 dny nosis se zbytkama jidla, tak do toho uz nejdu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod skutrjohny » stř črc 29, 2020 16:43

aha, tak to mne nevadi:) kazda spina da se umyt.. a vzdycky je to pak jak nove
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 29, 2020 16:50

skutrjohny
teoreticky jo :D ale ja su slecinka. muze to byt z vecera nevymyte, ale ne tri dny noseni v horku a umyty doma... to fakt radsi vyhazuju.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » čtv črc 30, 2020 9:46

@Mawenzi:
Ad obaly: V Lidlu se dají koupit ovocné čaje (vím, ty jsi odmítla, že je nepiješ :-)), sušené brusinky nebo různé ořechy v obalech, které jsou pro tyhle účely použitelné. Ořechy už sice většinou nemají na znovuuzavření "zip", ale pouze lepící pásek, ale i ten stačí.
obaly_1.JPG


Obal není tak velký a tuhý jako u prodávané expediční stravy (taky má jen cca 7 g oproti 20 g), ale velikostně s rezervou dostačuje na zalití 125 g sušeného jídla. Stabilitu lze zvýšit použitím izolačního obalu vyrobeného ze sluneční clony do auta nebo alumatky (mám 2, oba s dvojitými stěnami; menší má 9 g, větší 13 (je navíc už opravovaný leukoplastí)).
obaly_3.JPG


Ad mléko: Musím se přidat k apukovi - nevzpomínám si, že by mi sušené mléko někdy zežluklo a to ho často dojídám po datu spotřeby, protože kromě cestovních jídel ho skoro nepoužívám. Zkus se podívat po menším balení (viz foto); ty 150gramové sáčky určitě neměli všude a ani nevím, jestli je ještě prodávají, ale pokud bys je někde našla, získáš nejen menší porci sušeného mléka, ale i použitelný obal na "vaření" ;-). A sušené mléko nemusíš dávat jen do kafe, ale můžeš jím vylepšit i prodávanou sladkou nebo bramborovou kaši. Plnotučné má přes 2000 kJ/100 g, takže se hodí na zvýšení energetické hodnoty jídla.
obaly_2.JPG
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

PředchozíDalší

Zpět na Treking