Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Chromý kůň » čtv čer 14, 2018 19:21

V normálním životě se přidržuju primal stravy (takové mírnější paleo) - fakt moc mi to vyhovuje z tréninkových i zdravotních důvodů, a navíc to odbývám jedním jídlem denně. Pokouším se tenhle koncept přenést i do čundrovejch jídel. Zatím to řeším vajíčkama, sušeným masem, sýrem, zeleniou a ovocem, ořechama, sádlem, máslem a kokosovým olejem.
Máte někdo podobnou zkušenost? A když, jak se vám na tom funguje na delších tůrách, v řádu týdnů?
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod dudy » čtv čer 14, 2018 19:33

Jedno jídlo denně?
Zdechneš, popř si uženeš vředy, nebo alespoň reflux...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 14, 2018 19:35

a to nosis kila zeleniny, jak resis vajicka a treba maslo, sadlo? jak to treba prenasis nebo uchovavas pred zkazenim?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv čer 14, 2018 19:50

@dudy: po propagatorech peti malych jidel denne na zhubnuti se ted objevili nejaci extremisti, co propaguji opak. Zaznamenal jsem to v diskusich u clanku o jidle. Basni o blahodarnych ucincich pustu a jezeni jen v urcitou dobu behem dne. Maji na to treba tri hodiny, kdy muzou jist a zbytek dne neji. Nekteri treba jen hodinu. Jsou pry zdravi a plni energie. Dokud nezdechnou :twisted:

K tematu: na delsich turach jim "poradne" dvakrat denne, rano a vecer, ale pres den musim obcas neco snist, obvykla davka jsou tri raw tycinky, pripadne dve raw plus jedna sladka. A obcas trochu cokolady. Kdybych pres den nejedl vubec, tak mi proste dojde energie a dal to nepujde. Vyzkouseno, obcas si nevsimnu, ze uz mi dochazi, pak zacnu zpomalovat, lezu jak chrobak, coz mne prinuti zastavit, snist tu tycinku a pak to najednou zase slape.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 15, 2018 5:28

@chromykun - mozna kokosova kase by se ti mohla libit,kokosova mouka se susenym mlikem (ty asi hen smetanu? ta se asi taky dela susena) s oriskama a maslem, ja to pouxivam misto "krupicne" kase kdyz mam chut na kasi a v lete si to vemu na dovcu, kdyz bude nejhur, teplou vodu sezenu. Vzala bych do ni ghii ale moc nevim, jak prepravovat "bezpecne"
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pát čer 15, 2018 11:52

Chromý kůň píše:V normálním životě se přidržuju primal stravy (takové mírnější paleo) - fakt moc mi to vyhovuje z tréninkových i zdravotních důvodů, a navíc to odbývám jedním jídlem denně. Pokouším se tenhle koncept přenést i do čundrovejch jídel. Zatím to řeším vajíčkama, sušeným masem, sýrem, zeleniou a ovocem, ořechama, sádlem, máslem a kokosovým olejem.
Máte někdo podobnou zkušenost? A když, jak se vám na tom funguje na delších tůrách, v řádu týdnů?

Na podzim jsi psal, že na treku sníš tak 20 000 kJ/den. To chceš taky sníst na posezení? Přijde mi to jako šílený množství. Ani si nechci představovat jak zle by mi bylo, kdybych do sebe takový množsví jídla nacpala najednou, pochybuju, že bych byla schopná se potom hýbat. V kterou denní dobu jíš, že ti to při tréninku nevadí?


Mawenzi píše:... v lete si to vemu na dovcu, kdyz bude nejhur, teplou vodu sezenu.

Chystáš se vyrazit bez vařiče? :-k

Mawenzi píše: Vzala bych do ni ghii ale moc nevim, jak prepravovat "bezpecne"

Neřešili jsme to už? Malá krabička se silikonovým těsněním ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 15, 2018 13:12

greymouse - jo, do igelitaku. Ale kdyz je pekne tekuty... :D jedu s cestovkou, jen leharo nalehko, na dotaz zda se v arealu chat muze varit mi napsali, ze nabidka jdla na chatach je dostatecna:D a jdyz se ptal znamej lehce zmatenou otazkou, zda se na chatach da varit, protoze nechce jist mistni jodlo jdyz nevi, jak by to snasel, mu odepsali, ze pokud chce zrusit hotelovou snidani druhy a posledni den, ma to nahlasit zavcas :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pát čer 15, 2018 14:10

Na nějaké instantní pokrmy by stačil i ponorný vařič. Tedy pokud je tam co se chystáš elektřina a měla bys případně i vhodnou redukci, bude-li nutná.

Beru si občas i kaši bez vaření. Sušená ovocná přesnídávka + instantní vločky (rýžové, jáhlové), večer zaliju studenou vodou, ráno sním. Na zimu by to nebylo, ale jako lehčí letní snídaně to jde :)

ovocna_kase_1.jpg


ovocna_kase_2.jpg
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 15, 2018 14:22

jestli tam bude elektrina, netusim... nebo hodne mooozna. Budu vlat kilometr za cestovkou a nemuzu si brat ani gram.navic nebo me tam nechaj :D Mam.problem, ze fakt nemam rada kase, takze pokud je nejhur, musi byt aspon tepla:D tu "krupicnou" si taky dam s chuti 1x za rok ale musi byt jeste horka jinak by h to nepozrela i kdyz se na ni tesim
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Chromý kůň » pát čer 15, 2018 15:01

Díky za typ na tu kokosovou kaši. V podstatě dělám něco podobného, strouhaný kokos, kokosový olej, máslo, kakao, semínka a oříšky. Je to polotuhé, nahradí to čokoládu a dá to spoustu kalorií.
Vajíčka, sádlo, máslo a tuk dopravuju v podobných krabičkách jako je na příspěvku výše.
Co se týče schopnosti to sníst najednou, dříve mi to trvalo tak čtyři hodiny, ale posledních asi půl roku jsem schopen to sníst v podstatě jako jedno jídlo tak v průběhu dvou hodin. Ono taky příprava různých chodů zabere trochu času. Špatně od žaludku mi není. Strava je založená spíše na tucích, bílkovinách a zelenině + trochu ovoce a není tak objemná a v žaludku dále nebobtná jako škroby. Je jí prostě méně s vyšší nutriční a energetickou hodnotou. Jím to večer, kdy už mám za sebou práci, dvě či tři tréninkové fáze. Obvykle tak od pěti do sedmi, kolem deváté jdu bez pocitu přeplnění do hajan. Ráno si splním smlouvu s telekomem, a na lačný žaludek můžu jít trénovat, potom do kolbenky, pak další trénink, případně těsně před jídlem další. Hlady netrpím, jen je třeba víc pít.
Neberte to prosím jako nějakou propagaci. Mě to sedí, někomu dalšímu by to mohlo škodit. Každý jsme jiný a každý si na svůj model stravování musíme přijít sami. Já mám možná jen tu výhodu, že pro mě vždycky bylo jídlo jenom palivo, chutě mě moc neoslovují a spíš mi vadí ztráta času při přípravě a jedení.
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 15, 2018 16:12

tak ta tvoje polotuha smes taky vypada zajimave, mozna nekdy zkusim doma. Bala bych se ty polotuhy konzistence, jestli bych na to mela vubec chut. Asi neni jednoduchy primal dodrzovat pri vicedennich/tydennich akcich, protoze jinak je jako klasika takovy trvanlivy veci jako placky, ryze, testoviny... a tyhle trvanlivy kategorie v primal vubec nejsou... Na vareni se daji sehnat bilkovinny cockovy nebo fazolovy "testoviny" a staci jim i povarit malo aby byli jedly, kdyz je nejhur fakt staci chvilka at povoli a daji se jist, jen sou kousavejsi.

taky mi vyhovuje rio mare salaty tunakovy, konkretne mexicana. v akci sou za 50kc tak jich koupim treba 15 na celej rok, sou v mekke plastove konzerve, v oleji s fazolema a kukurici. lehce pikant. na spestreni je to super
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Pierre111 » stř čer 27, 2018 9:24

Ahoj, nedávno tu někde bylo vlákno, kde dotyčný testoval jídla jako expres menu a podobné. Nemůžu to najít. Byla tam značka jednoho jídla, která je prý dobrá, tak jsem to chtěl někde koupit, ale zapomněl jsem, jak se to jmenuje. Nevíte někdo ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » stř čer 27, 2018 9:32

Myslíš tohle?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Pierre111 » stř čer 27, 2018 10:45

Díky, to je ono. Bohužel sterilovanajídla lze koupit jen v Pradubicích a nebo poslat poštou což nestíhám. Podívám se asi po hotovkách, ty vypadají kvalitněji než expresmenu.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pát črc 20, 2018 12:37

Něco pro boozeho :-)
(smažené vepřové zabalené pomocí vakuovačky z Lidlu a sterilované v hrnci s vodou; vlevo tři plátky kotlety (po cca 11 dkg v syrovém stavu), vpravo dva (jejich nezávadnost budu testovat příští týden; pokud přežiju, tak větší porce přijde na řadu v srpnu :)))

sterilovane_veprove.jpg
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Wiking » stř říj 3, 2018 6:29

Dobry den pratele.

Chtel jsem se zeptat, zda uz nekdo z vas vyrabel doma takove ty trvanlive susenky (keksy)
neco v tomto smyslu: https://www.asmc.de/images/product_imag ... 5078_0.jpg

Maji opravdu nekolik roku trvanlivost a vyrabi je nejen mnohe civilni firmy, ale treba v Nemecku jsou velmi popularni i v Bundeswehru pod jmenem Hartkekse, Panzerkekse, Panzerplatten atd.. (Cesky prelozeno asi jako "Tvrde keksy, pancerove keksy, pancerove platky")

Pouzivaji se proste jako nahrada chleba..

Ta vojenska verze ma mit trvanlivost dokonce kolem 10 roku a na youtube je k nalezeni mnoho maniaku kteri tyto keksy testuji, a jedna se o keksy stare desitky let.. jeden testoval dokonce keksy z roku 1982 stare 35 let, ale ty uz nebyly dobre :roll:.. ale keksy stare 10 az 15 let jsou uplne v pohode, dle techto youtuberu..

Video z testu 35 let starych keksu je zde: https://www.youtube.com/watch?v=9xrJPIcBVuY&t=332s

Pri me domaci vyrobe nepouzivam zadne konzervanty a vzhledem k pouzitym surovinam (olejnata seminka jako len a sezam) mu vystaci trvanlivost tak asi 6 mesicu :mrgreen:

Ja uz delam nekolikatou sarzi a stale jeste pracuji na optimalni recepture, ale myslim si ze uz jsou velmi chutne. Rad se s vami podelim s fotkama a receptem, bude-li zajem.
Na rozdil od originalu pouzivam ale 100% celozrnnou zitnou a spaldovou mouku (zvysi to mnohokrat nutricni hodnotu), klasickou bilou psenicnou nepouzivam
.
Diky za opovedi!
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 3, 2018 12:24

Recept i s fotkama můžeš dát třeba sem; mělo by to být vlákno na recepty, ve kterém se bude líp hledat.

Jak to myslíš s tou náhradou chleba? Máš slanou verzi, která opravdu může chleba nahradit (třeba jako příloha k salámu nebo sýru) nebo je to myšlené tak, že když není chleba, budu jíst něco jinýho, v tomhle případě sladký sušenky? Pokud jsem totiž dobře rozluštila složení u těch odkazovaných, tak bych řekla, že to jsou vcelku obyčejné levné (obsahují palmový olej a glukózový sirup) sladké sušenky, které se od běžně prodávaných liší možná pevnějším obalem a větší tvrdostí, která zajistí, že se v batohu tak snadno nerozdrobí. Výživově nic moc, ty tvoje budou určitě lepší ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Wiking » stř říj 3, 2018 13:29

Nahrada chleba je myslena tak, ze to nejsou zadne sladke krekery z bile mouky.
Davam tam sice jednu cajovou lzicku cukru na asi pul kg mouky, ale soli davam take tolik.
Takze vysledna chut je proste ne sladka.. ale ani ne nijak presolena..
Proste takova univerzalni, ze se na to da namazat jak sladka marmelada tak slana pomazanka

Palmovy tuk kvuli kteremu se provadi vyvrazdovani orangutanu a ktery zpusobuje infarkt tem jez ho konzumuji a glukozofruktozovy sirup zpusobujici cukrovku tam samozrejme nedavam :axe:
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř říj 3, 2018 14:48

Wiking píše:... ale treba v Nemecku jsou velmi popularni i v Bundeswehru pod jmenem Hartkekse, Panzerkekse, Panzerplatten atd.. (Cesky prelozeno asi jako "Tvrde keksy, pancerove keksy, pancerove platky")

Pouzivaji se proste jako nahrada chleba..

To mi silne pripomina trpaslici chleba od Pratchetta ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pát říj 5, 2018 20:03

Hartkekse nebrat zabetonuji streva.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » stř pro 5, 2018 15:38

Mawenzi píše:mate zkusenosti s masem susenym v soli? proste flakota tyden nalozena tak v tune soli nekde v chladu? co vydrznost? asi to zkusim vytvorit ale mam trochu obavy, jestli by to treba dalo 5dni v lete nekde venku? dik

Ach ten Alzheimer, vzpomněla jsem si až teď... #-o V srpnových vedrech jsem na výlet doma sušené maso přibalila a vydrželo celý týden (ne že by se po týdnu zkazilo, bylo sežraný). Nešlo tedy o výše zmíněné týdenní rychlosušení, ale postup, o kterém jsem na minulých stránkách párkrát psala - maso (v tomto případě 3/4kilovou kotletu bez kosti) jsem na necelý den zasypala solí s trochou cukru a poté vyndala a v lednici pomalu dosoušela zabalené v utěrce. Tenhle konkrétní kus se sušil od května do srpna (data z hlavy nevím, ale cca 3 měsíce to byly) a seschnul se téměř o polovinu. Krájení masa už bylo docela obtížné a tak jsem ho z bezpečnostních důvodů nakrájela velkým nožem už doma.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » sob pro 29, 2018 21:42

Tak jsme se stali hrdými majiteli několika pytlíků Many :mrgreen:
Vezmem to až na Sever, doma by to asi nešlo. A říkáme si, že přeci jenom hlad je hlad, to člověk sní všelicos :)

Má někdo nějaké nové zkušenosti a zážitky s tímto pokrmem od poslední diskuze?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod FrantaKrajta » ned pro 30, 2018 8:32

sobb píše:Má někdo nějaké nové zkušenosti a zážitky s tímto pokrmem od poslední diskuze?


Ze se to (jako jakekoli veci s obsahem bilkovin) blbe myje. Nenechat zaschnout :D Jinak dobry, kdyz je clovek utahanej, nebo ve vyssi nadmorske vysce kdyz ti je blbe, lip prijme "tekutou" nez normalni stravu. Ale zkousel jsem to jen v normalni zime, zadnych -40 :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » ned pro 30, 2018 17:36

To zní celkem nadějně :) Původní majitelé nám to věnovali, že se to prostě nedá a ať to zkusíme vzít s sebou na vejlet a přinejhorším to máme dát slepicím :lol:

Budem to nejspíš míchat v termosce, takže do ní pak hned nalít další vodu, dík za upozornění :)

Dochucuješ si to nějak nebo necháváš tak jak je?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod FrantaKrajta » úte led 1, 2019 18:06

Nedochucuju, chutna mi kupodivu ta originalni neutralni "chut". Uvidite :) ale dochutit se to samozrejme da. Na to vymejvani fakt bacha, jakykoliv proteinovy prasek, kdyz zaschne, tak je jak beton :D (i treba okolo zavitu flasky). Ale treba uz se ta nova emulgovana (v nove recepture je olejova slozka rovnou v prasku, driv byla zvlast v lahvicce) chova lip, tu jsem jeste nezkousel. Akorat ta cena, no :( (trosku to kamufluji temi "porcemi" - jedna porce je jen petina normalniho denniho kalorickeho prijmu, tak to beru spis jako takovou rychlou svacinku).
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » čtv led 3, 2019 22:09

Bezva, dík. Začínám na to být docela zvědavá, ale doma to raděj zkoušet nebudem, abychom nedopadli jako původní majitelé a krabice se zbylými pytlíky se nestala putovní. I když další zájemci o ochutnávku by už byli :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv led 3, 2019 22:38

Doufam, ze to nespotrebujete vsechno a ze nebudu litovat, ze jsem si neodsypal hned 8) Normalne bych tipoval spis tu putovni krabici, ale hlad je svina, sam jsem na horach dokazal dojist tycinku s nejakym proteinem, coz bych doma nedal ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » čtv led 3, 2019 22:40

Budem se snažit na Tebe usilovně myslet :wink:
S tím hladem to vidím velice podobně a tudíž pro Manu celkem nadějně :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv led 3, 2019 22:44

Aspon se ukaze, jak moc je to hnusne :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » čtv led 3, 2019 22:52

Tak to snad ani nechceš, abychom Ti ten zbytek dovezli :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Treking