Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pát úno 16, 2018 22:22

Mawenzi píše:taky sem ujidala psum granule
my včera naskladnili do auta 400 kilo, tak na nás taky třeba něco zbyde ... akorát špenátový teda nejsou :( :D Ale securiťák se ubezpečoval, že to je pro psy, že jim to užírat nebudem, což jsme skoro slíbili :(( :mrgreen:

GreyMouse píše:Včera jsem se dívala po sušené zelenině v Albertu... a nic. Buď blbě hledám nebo nemají. Doma mám asi tuhle. Na stránkách mají e-shop i kde se dají jejich výrobky koupit v kamenné prodejně, ale asi by se dalo něco podobného s nevelkým úsilím a bez sušičky vyrobit rychle i doma.
Dík Tobě i Maw za odkazy, na domácí výrobu už nemám chuť a sílu, už to u nás navíc začíná vypadat víc jak ve skladišti, než v (relativně normální) domácnosti, takže plechy se nějak nevejdou :mrgreen:
Buď příští týden v Brně koupím, nebo se obejdem bez ní, berem aspoň Würzl, ten taky trochu zeleninově dokoření.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pát úno 16, 2018 22:29

Wiking píše:No a kdyz uz jsme ve vlakne "Jidlo na turach".. vozite nekdo ssebou na tury suseny sojovy maso?
Vozíme. Kostky, ale letos berem i granulát, ten možná bude lepší.

Wiking píše:Nasel jsem firmu v Kurimi kousek severne od Brna, a tam je nejaka mi neznama firma co to taky vyrabi ... Nezna je tady nekdo??
Mám pocit, že zrovna od nich jsme koupili kostky v nějaké super akci v Kauflandu, asi za sedmdesát za kilo. Byly trochu menší, než od Bonavity, chuťově podobné.
Díky za odkaz, mě nějak nenapadlo po nich pátrat, kupuju to v obchoďácích, asi u nich uděláme časem větší nákup :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » ned úno 18, 2018 19:38

sobb
tak ujidat pejskum, to by bylo barbarstvi :D

Wiking
nahodou sem slysela ze tam delaj nejlepsi pho bo v brne :D asi to bude tema podminkama nesrovnatelnyma s konkurenci :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » ned úno 18, 2018 22:05

no, ale máme o sto kilo víc, než bylo původně spočítáno :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon úno 19, 2018 11:59

mike píše:Pak se ale nediv, ze procentualni ubytek casem klesa ;-) Kdybys pocitala vzdycky z aktualniho zakladu (tj. pomer vah jednotlivych dnu), tak mozna zustane stejny.

Nedivila jsem se, to byl jen popis sušícího procesu ;-) (Si tady z toho dělám poznámkový blok, papírky povalující se na kuchyňské lince mají tendenci mizet neznámo kde :|)


Na obrázku maso sušené týden v soli. Za 6 dní mimo lednici ztratilo skoro 20 % váhy (52 g po vyndání z lednice, 42 g po 6 dnech). Ostrým nožem jde ukrojit, ale chuťově to není jídlo, ale spíš potravinový doplněk pro doplnění soli. Fotky jsou jen z mobilu, ale sůl na povrchu snad vidět je.
maso_susene_v_soli.jpg
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon úno 19, 2018 12:07

sobb píše:Dík Tobě i Maw za odkazy, na domácí výrobu už nemám chuť a sílu, už to u nás navíc začíná vypadat víc jak ve skladišti, než v (relativně normální) domácnosti, takže plechy se nějak nevejdou :mrgreen:
Buď příští týden v Brně koupím, nebo se obejdem bez ní, berem aspoň Würzl, ten taky trochu zeleninově dokoření.

Tak třeba někdy příště ;-)

Vyfotila jsem pro porovnání zeleninu sušenou doma a kupovanou. Musím si svůj výtvor pochválit, ale je třeba říct, že vůči kupované zelenině to není moc fér, ona by i ta moje po skoro dvou letech v průhledném sáčku ztratila velkou část barvy.

susena_zelenina_1.jpg


A ještě jedno srovnání pro představu, jak se zelenina seschne. V mém případě ztratila 90 % své původní váhy, z 500 g zůstalo po vysušení 50.

susena_zelenina_2.jpg
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv úno 22, 2018 5:15

GreyMouse píše:Na obrázku maso sušené týden v soli.

Moment, tys to nechala v soli celou dobu? :shock: V receptu na kachni prsa je v soli 12 hodin, pak sul pryc, oskrabat, klidne umyt a dal bez ni.

GreyMouse píše:Ostrým nožem jde ukrojit, ale chuťově to není jídlo, ale spíš potravinový doplněk pro doplnění soli.

Vsak vis, komu to mas poslat ;-)

GreyMouse píše:Si tady z toho dělám poznámkový blok

Hmm, kdy mam vlastne vytahnout kachni prso z lednice ja? A jaky je vlastne rok? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod skutrjohny » čtv úno 22, 2018 10:06

stalo se nekomu z vas, ze jste se poblili ze snehu? ja si o vikendu delal 4dcl caje prave z rozpusteneho snehu (krasne bily z centralni casti hor), prevaril jsem ho, vse ok, ale ani jsem ho nestacil dopit a vse slo ven. pravda, pil jsem ho na prazdny zaludek a byl to cerny caj ze dvou sacku.. ale i tak.. z caje jsem nikdy neblil a ani nevolno mi nebylo
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » čtv úno 22, 2018 11:27

:shock: taky se mi to jednou stalo, ale spis jsem to prikladal vysce a tomu, ze ten cerny caj byl hnusny a poranu mi moc nejel. Kombinace vody a teinu mohla vyvolat zvraceni. Kazdopadne jsem nedavno skoncil s cernym cajem venku a je mi lepe.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod skutrjohny » čtv úno 22, 2018 11:51

ona to sice byla centralni cast hor, ale nedaleko mesta s prumyslem. napadlo me, jestli to proste nebyl snih obohaceny o nejakou tu primes neceho fajnovejsiho :) Ruzomberok byl zdaleny pres kopec cca 9km. nikdy me nenapadlo, ze by to melo mit takovy vliv. no, minimalne s cernym cajem taky koncim. na snih se mi zanevrit nechce :)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » čtv úno 22, 2018 15:28

mike píše:Moment, tys to nechala v soli celou dobu? :shock:

Ale o tom tady už dobré tři týdny hovoříme, studente :roll:
Zkoušela jsem dva kousky. Jeden v soli celý týden, jak se na to ptala Mawenzi, druhý jsem ze soli po 24 hodinách vyndala a suší se v utěrce.

mike píše:Vsak vis, komu to mas poslat ;-)

Pozdě, sežráno. Poslední kousky ale manžel zajídal celý večer :?

mike píše:Hmm, kdy mam vlastne vytahnout kachni prso z lednice ja? A jaky je vlastne rok? :-k

Máš si dělat poznámky ;-). Já kýtu prozkoumám dneska, jsou to tři týdny, co jsem ji vyndala ze soli a zabalila do utěrky.


skutrjohny píše:napadlo me, jestli to proste nebyl snih obohaceny o nejakou tu primes neceho fajnovejsiho :)

Pokud by to obohacení mělo pocházet z fabriky a mělo takovou sílu, tak by v okolí museli bejt všichni mrtví, ne? :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv úno 22, 2018 20:52

GreyMouse píše:Poslední kousky ale manžel zajídal celý večer :?

Ten ma ale vydrz, Maryso ;-)

GreyMouse píše:Máš si dělat poznámky ;-). Já kýtu prozkoumám dneska, jsou to tři týdny, co jsem ji vyndala ze soli a zabalila do utěrky.

Dobre, dobre, nasel jsem tu, ze jsem to balil pred 20 dny, takze zitra.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv úno 22, 2018 21:02

GreyMouse píše:Pokud by to obohacení mělo pocházet z fabriky a mělo takovou sílu, tak by v okolí museli bejt všichni mrtví, ne? :-k

A po lese pobihat mutanti ;-) Jestli to souviselo se snehem, tak snad jedine nejaka jedovata rostlina v okoli. Jehlici, bobule... napada mne jedine tis.

booze píše:Kombinace vody a teinu mohla vyvolat zvraceni.

Tein je jen jine jmeno pro kofein, ten by mel naopak pusobit proti zvraceni. V caji jsou ale dalsi latky, hlavne trisloviny, ktere sviraji a mozna by to zpusobit mohly. Zvlast kdyz:
skutrjohny píše:pil jsem ho na prazdny zaludek a byl to cerny caj ze dvou sacku

To uz by bylo docela silne i na mne, zvlast jen ve 4 deci vody. Jak dlouho se to luhovalo? Kofein je rychly, trisloviny naopak pomale a uvolnuji se az pozdeji. Furt to ale jeste chce slaby zaludek a mozna nejakou lehkou virozu.

booze píše:Kazdopadne jsem nedavno skoncil s cernym cajem venku a je mi lepe.

Proc? Caj je skvela vec, ale musi se s nim umet zachazet, jako s kazdou drogou ;-) Jeden Jetboil vody na jeden sacek (2.5 g) ke snidani a jsem schopen fungovat. Bez toho to neni ono. Nebo ted v zime litr do termosky, opet na ten jeden sacek, ale k tomu 4 lzicky cukru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 23, 2018 6:35

greymouse
s tou slanosti mada je to zajimavy, to co sem jedla ja slany nejak nebylo, hlavne hlja nesolici clovek, to by me mohlo zabit a ne chutnat :D

sktrjohny
znam hodne psu, co blejou kdyz zerou snih, tak je dobry, aby ho moc nezrali... nemohs mit podrazdenej zaludek nebo snist neco co ti nesedlo a snih by to jen dorazil? tuplem s tak silnym cajem?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod skutrjohny » pát úno 23, 2018 9:36

mike píše:Jak dlouho se to luhovalo?

asi 6 min. a virozu jsem zadnou nemel..
Mawenzi píše:.. nemohs mit podrazdenej zaludek nebo snist neco co ti nesedlo a snih by to jen dorazil?

cely den jsem se citil dobre. na obed jsem mel dehydrovanou stravu a odpoledne nejakou Achva Chalva Izrael tyčinku :) ..jo a pred cajem jsem v rozmezi cca 1,5hod vypil 2 panaky slivovice :-) ale taky mi sedla :))
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » pát úno 23, 2018 12:21

skutrjohny píše:stalo se nekomu z vas, ze jste se poblili ze snehu? ja si o vikendu delal 4dcl caje prave z rozpusteneho snehu (krasne bily z centralni casti hor), prevaril jsem ho, vse ok, ale ani jsem ho nestacil dopit a vse slo ven. pravda, pil jsem ho na prazdny zaludek a byl to cerny caj ze dvou sacku.. ale i tak.. z caje jsem nikdy neblil a ani nevolno mi nebylo
Ja jsem se jeste nepoblil ze snehu, dokonce se nepamatuji ani ze z caje. Zato si vsak pamatuji, ze parkrat mi bylo hodne blbe a to hodne rychle po (presneji pri) piti caje, i kdyz se to delalo doma nebo v praci ze stejne vody a stejne krabici caje a ve stejnem pomeru jako jindy. Vetsinou to bylo prave tehdy, kdyz jsem mel poradny hlad, dele jsem nejedl a navic jsem mel za sebou nejaky fyzicky vykon - nic extra ale citelne vetsi nez bezny. Mozna jsem se v techto pripadech nepoblil kvuli tomu, ze jsem si to vsiml hned, pil jsem pomalu a jak mi zacalo byt blbe, hned jsem s tim prestal a co nejrychleji jsem se najedl. Alespon susenku nebo kus rohliku/chleba. Dalsi caj uz byl v poradku.
Taky se mi stava na vyletech, ze obcas se telo nebo zaludek okamzite ozve ze to nemam delat, kdyz se napiju caje, at uz zeleneho nebo cerneho.

Mozna u Tebe se mohlo taky projevit, zes mel hladem "podrazdeny" zaludek, telo mirne vycerpane namahou (pohybem), pripadne jsi caj vypil rychleji nebo vice toho najednou a zpusobil si mirny sok v zaludku. Proste cekal neco jineho. A ten caj mohl byt fakt dost silny, silnejsi nez zaludek v tom stave zvladal.
Ve snehu bych problem nehledal. Taky si myslim, ze kdyz kolem Ruzomberka fouka, dym z fabrik jde vetsinou nekam jinam nez zrovna na ty hory.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod skutrjohny » pát úno 23, 2018 12:32

Apuka: taky bych to tak videl. najist se rychle me napadlo, ale nechtel jsem plitvat s jidlem a riskovat, ze ho vyzvracim:)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pát úno 23, 2018 13:16

mike píše:Ten ma ale vydrz, Maryso ;-)

Njn, zapoměla jsem na zapíjení servírovat kafe od žida :((


Mawenzi píše:greymouse
s tou slanosti mada je to zajimavy, to co sem jedla ja slany nejak nebylo, hlavne hlja nesolici clovek, to by me mohlo zabit a ne chutnat :D

To mě právě překvapilo u toho prvního kusu masa naloženýho týden v soli. Bylo to dost slaný i pro běžnýho člověka, tak mi nebylo jasný, jak by to mohlo chutnat někomu, kdo slanou chuť nemá rád. Možná tvoje kamarádka použila jiný postup nebo jinou sůl (hrubší?), tak její výtvor tak slaný nebyl :-k


A ještě krátké info o druhém kousku. Za jeden den v soli a tři týdny v utěrce ztratil 32,5 % své původní váhy (nebo jinak: na 100 g sušeného masa bylo použito 148 g čerstvého). Vzhled, vůně i chuť podle mě OK, slanost není zdaleka tak výrazná jako u prvního kusu. Po ochutnávce se neobjevily ani žádné problémy jako po požití skutrjohnyho čaje :-)

maso_susene_22dni.jpg
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pát úno 23, 2018 13:42

Hruba sul jsou to granulky jak granko asi je morska nebo nevim.
http://bushcraft.cz/nutne-k-preziti/pot ... oto-navod/
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát úno 23, 2018 19:36

@GreyMouse: maso vypada pekne :smt023 Jaka cast zvirete to presne byla?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát úno 23, 2018 19:59

skutrjohny píše:jo a pred cajem jsem v rozmezi cca 1,5hod vypil 2 panaky slivovice :-) ale taky mi sedla :))

A jsme doma ;-) Slivovica (a vubec tvrdy alkohol) pripravi zaludek na jidlo tj. zvysi vylucovani zaludecnich stav. Kdyz to nezajis ani nezapijes vodou, zustane zaludek lehce prekyseleny a podrazdeny, toho si normalne ani nevsimnes. Kdyz do nej ale nalejes silny caj, tak trisloviny (po 6 minutach uz je jich tam hodne) zpusobi sevreni a muze to dopadnout takhle. Proste se najednou zbavi vseho, co mu vadi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pát úno 23, 2018 20:08

Pradeda si do nejakych 94let daval rano panaka slivky na ni cerny caj, sedl na kolo a jel si koupit snidani. Bliti vynechaval :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát úno 23, 2018 20:11

Tohle je OK, protoze slivovicu hned naredis. Kdyz ale tvrde nezapijes ani nezajis, tak to zaludek podrazdi a staci malo. Taky jsem si to kdysi vyzkousel a stacil jeden panak...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » pát úno 23, 2018 20:47

To jednou kolega "dej mi tu slivovicu, po te hruskovici me uz pali zaha." :lol:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » sob úno 24, 2018 1:24

Vytahnul jsem z lednice susene kachni prso. Vypada dobre, neni citit, zadna plisen. Vaha klesla ze 304 g po vytazeni ze soli na 268 g, takze asi o 12 %. Puvodni vahu pred nasolenim bohuzel nemam :?
kachni_prsa.jpg

Maso je prekvapive mekke, ale bohuzel presolene. Zvoral jsem to #-o
mike 2.2.2018 píše:No a taky mne nenapadlo, ze kdyz to vybalim dalsi den ve stejnou dobu, tak to neni 12 hodin, ale 24

Nejedle to neni, ale sul prebiji chut masa. No nic, zkusim znovu a dam si pozor. Stejne jsem pri tomhle pokusu zjistil, ze jedno prso se na panvi pece lip, nez dve. Prestoze se tam v pohode vejdou, panev je velka. Jedno ma krupavejsi kuzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon úno 26, 2018 15:40

booze píše:Hruba sul jsou to granulky jak granko asi je morska nebo nevim.
http://bushcraft.cz/nutne-k-preziti/pot ... oto-navod/

Dík. Návod v odkazu jsem četla před prvním pokusem, ale přišlo mi to celkem pracný :?

"Recept" od Mawenzi (maso na týden do soli a je hotovo) byl naopak velice jednoduchý, ovšem výsledek hrozně slaný. S větším kusem masa by to bylo nejspíš lepší, ale zkoušet to asi znova nebudu. Postup i chuť u druhého kusu (jeden den v soli a poté tři týdny sušení v utěrce) mě ale celkem zaujaly a nejspíš bude další pokus. Je s tím vlastně mnohem míň práce než s domácí dušenou šunkou a výsledek je i bez použití pragandy (alespoň na pohled) trvanlivější. Cena je sice o něco vyšší, ale maso je chuťově výraznější a také se dají krájet tenčí plátky, takže toho člověk najednou tolik nesežere :-D


mike píše:Jaka cast zvirete to presne byla?

Vepřová kýta.

mike píše:Vytahnul jsem z lednice susene kachni prso. Vypada dobre, neni citit, zadna plisen. Vaha klesla ze 304 g po vytazeni ze soli na 268 g, takze asi o 12 %. Puvodni vahu pred nasolenim bohuzel nemam :?

Moje prase se seschlo víc, úbytek od vyndání ze soli byl (za tři týdny) skoro 22 % (332 g -> 260 g).
Po dalších třech dnech v lednici se kousek zase trochu seschnul, vyšlo mi, že na výrobu 100 g bylo potřeba asi 160 g čerstvého masa. Což při kýtě za 100 Kč/Kg je 16 Kč/100 g sušené domácí šunky.

mike píše:Maso je prekvapive mekke, ale bohuzel presolene. Zvoral jsem to #-o

Musíš to konzumovat jako vzácnou delikatesu a ne se tím cpát ve velkým bez přílohy [-X

Někde jsem našla, že kýty na sušenou šunku nakládají do soli na tolik dní, kolik kilo váží. Ale třeba tady má autorka 1,5kilovou kýtu v soli asi 10 dní :-k ... tak si to přeber.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon úno 26, 2018 16:17

GreyMouse píše:Moje prase se seschlo víc, úbytek od vyndání ze soli byl (za tři týdny) skoro 22 % (332 g -> 260 g).

Prislo mi, ze jsem mel vetsi ubytek za tech prvnich 24 hodin v soli. Tloustka masa klesla tak na tretinu. Bohuzel jsem to predem nezvazil, ale cele to melo pres kilo, takze rekneme 530 g minus vykrojena kost. No nic, zvazim priste.

GreyMouse píše:Musíš to konzumovat jako vzácnou delikatesu a ne se tím cpát ve velkým bez přílohy [-X

Ono je to hodne presolene i jako tenky platek...

GreyMouse píše:Někde jsem našla, že kýty na sušenou šunku nakládají do soli na tolik dní, kolik kilo váží. Ale třeba tady má autorka 1,5kilovou kýtu v soli asi 10 dní :-k ... tak si to přeber.

To prvni mi prijde rozumne, druhe je delane trochu jinak. Micha to s korenim a cukrem, dava tam soli min, tezko rict...

Taky neni maso jako maso. Tipuju, ze drubezi natahne sul rychleji, proto to mam presolene. Ted jsem delal po dlouhe dobe kruti sunku (nastesti se povedla) a prekvapilo mne, jak moc jinak se maso chova proti veprovemu. To je po 10 minutach michani tak akorat na slepeni, kruti kdybych vyfotil, tak se hromadne poblijete ;-) Sunka je pri stejnem mnozstvi soli slanejsi a je v ni vic citit muskatovy orisek, zase stejne mnozstvi. Priste dam obojiho min a maso nakrajim na vetsi kusy, na rozdil od veproveho s tim nebude problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon úno 26, 2018 16:56

mike píše:Ono je to hodne presolene i jako tenky platek....

I na chlebu? Já bych toho samotnýho taky najednou moc nesnědla, ale s chlebem mi to přišlo akorát.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon úno 26, 2018 20:17

S pecivem se to da snist, ale neni to ono. Kruti sunka je mnohem lepsi. Dneska udelam dalsi davku, zachutnala mi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Pierre111 » úte úno 27, 2018 15:37

Když to tu čtu, tak jsem si vzpomněl na tento recept. Nemám to ale ozkoušené. http://www.sitalemvkuchyni.cz/recept/Fi ... e-marinato
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

PředchozíDalší

Zpět na Treking