Přechod Sudet

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Přechod Sudet

Příspěvekod martinnakole » čtv čer 19, 2014 21:27

Předem se omlouvám za výbušný název, snad nikoho neurazí, ale prostě Sudety ve smyslu hor zní pořád líp než Krkonošsko-Jesenická subprovincie.

Trochu mě mrzí, že u nás nemáme žádné pořádné dálkové pěší trasy (typu anglické Pennine Way), takže jsem přemýšlel, jaké dlouhé a pěkné trasy by šly u nás vymyslet. Při pohledu na mapu mě pak napadlo, že docela zajímavá věc a slušná výzva by mohl být přechod hor u hranic s Polskem, od Lužických hor (resp. Českého Švýcarska) až někam po Jeseníky, a říkal jsem si, že to nadhodím sem k diskuzi.

Dalo by se to jít třeba takhle: Hřensko - Jetřichovice - Luž - Ještěd - Javorník - Bedřichov - Jizerka - Harrachov - Sněžka - Trutnov - Adršpach - Broumovské stěny - Náchod - Velká Deštná - Zemská brána - tvrz Bouda - Králíky - Kralický Sněžník - Ramzová - Praděd. Celkem asi 450 km, odhadem 2-3 týdny cesty. Dva národní parky, několik CHKO tři nejvyšší česká pohoří.

Takže pár otázek k nastartování diskuze:

- Nenapadá vás, jak by šel takový trek pojmenovat? "Sudety" nejsou úplně dobré slovo...
- Nemáte nějaké nápady a tipy, přes která konkrétní místa by trek mohl vést? (třeba v Jizerkách, na Broumovsku a v Orlických horách - tam to tolik neznám)
- A nakonec, šli byste něco takového? :)

Díky za podnětné názory!
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod mike » čtv čer 19, 2014 22:11

Nevidim nic spatneho na slove Sudety, ale tady to neni vystizne, jsou podstatne vetsi. Co treba severni hrebenovka? A co zacit uz o kousek driv, treba v Tise, pak na Sneznik a do Hrenska (je tam privoz)?

Nesel bych to. Ceske hory beru ciste vikendove a takova akce by pro mne byla ztrata casu a sil, ktere bych mohl lip pouzit v Alpach. Tj. kdyz uz bych chtel delat dvou a vicetydenni prechod, tak v Alpach, to je proste uplne neco jineho a (pro mne) lepsiho. Tj. kdyz uz, tak postupne po kouskach a vlastne uz jsem takhle asi pulku tehle trasy prosel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod martinnakole » čtv čer 19, 2014 22:29

Nejsem nijak zběhlej v geologii, ale z toho, co se mi podařilo vyčíst, ta oblast docela sedí. Akorát konec je až někde u Opavy, ale to je jedno. Jde mi spíš o to zkusit vymyslet nějakou smysluplnou trasu, řekněme obdobu té Pennine Way, a třeba si ji někdy celou projít.

Co se slova Sudety týče, tak problém je podle mě v tom, že to nikdo nebere jako název skupiny několika pohoří (podobně jako třeba Karpaty), ale jako okupovaný pohraničí (pojmenovaný mimochodem podle těch hor).
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod mike » čtv čer 19, 2014 22:37

Aha, mel jsem zato, ze tam patri i Krusne hory. Nic proti, kdyz na to mas chut, jdi do toho :) Ja bych si radej prosel rakouskou dalkovou trasu 02, co zacina nekde u Bratislavy, vede po alpskem hrebenu a konci v Lichtenstejnsku. Ta neni ovsem na tri tydny, ale na tri mesice ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod martinnakole » čtv čer 19, 2014 23:05

Jinak taky si dovedu představit spoustu zajímavějších tras někde ve vyšších horách nebo na severu. Ale pořád si vlastenecky říkám, že když jsem schopnej jít dálkovou trasu někde v zahraničí, tak by byla škoda něco takovýho nepodniknout i doma.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod mike » pát čer 20, 2014 0:01

Neboj, takove nesmysly te casem prejdou ;-) (myslim vlastenecke)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod oodoow » pát čer 20, 2014 0:11

Tahle severní hřebenovka se jezdí/chodí na Kopkově závodě 1000 mil. Loni to dal známý z Maďarska, co ho znám z dálkových pochodů, celé za 17 dní a to si nesl na zádech spacák a další povinnou výbavu. Jídlo a vodu sháněl asi někde po cestě, kde se dalo. Nikdo nechápe, jak to udělal a nikdo další to už asi nepřekoná.. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod dudy » pát čer 20, 2014 6:06

Sme kdysivá šli eště vyšší level. Pohraniční hory. Od Jindřichova Hradce do Opavy.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod scinkk » pát čer 20, 2014 9:33

Taky me trochu mrzi ze tu neni nejaka definovana dalkova trasa ale mozna je to tim, ze tu mame tak bohatou sit znacenych tras, ze si to prste radeji akzdy chodi po vlastni ose :) Pak je tu ta E3 a E10 ale ty mi prijdou trochu umele zvolene, bez tradice a v podstate dost nezname, ale v podstate ta E3 z vetsi casti splnuje tu trasu pres Sudety. A mozna tu E3 bych nekdy dal od Chebu k slovenske hranici :)

Jinak tvuj nastin prechodu by byl pekny, ja bych to asi nesel z toho duvodu, ze tyhle hory jsou pro me ty vzdalenostne nejdostupnejsi, tudiz je radeji vyuziju na jenodenni akce, ktere u me prevladaji. V podstate mam velkou cast z tve trasy uz proslou. Vcetne ciste hranicni trasy od cca Zaclere po Broumov. A na vicedenni radeji vyrazim nekam dal.

Ale hodne me laka jedna trasa, komplet pres Polsko - cca Kraliky - Klodzsko- Bardo - Walim - Lubawka - to jest predevsim prechod Sovich hor a Javori hory, ktere jsem trochu nakousl tou cestou do Broumova a libilo se mi tam :) Mozna na podzim.

Ted koukam ze to je taky zvetsi casti ta E3 - ta E3 neni tak blbe zvolena trasa :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod mED » pát čer 20, 2014 9:53

Nedávno jsem šel Novou hřebenovku (Sněžka - Chřibská). Na prodloužený víkend dobrý, ale souhlasím s názorem, že ČR hory jsou pro mě víkendovka.
next!
mED
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 29, 2013 13:31

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod martinnakole » pát čer 20, 2014 10:21

Ok, díky za názory. V tom případě doplňující otázka, šli byste takovou trasu, pokud by ji chodilo hodně lidí? Docela by mě zajímalo, jak by v tomhle případě fungoval nějaký prvek porovnání se s ostatními, výzvy, sounáležitosti a tak.

Když zůstanu u té Anglie, která je pro mě fakt velkou inspirací, co se týče dálkové turistiky, tak tam je podle mě drtivá většina National Trails dost o ničem. A stejně to spousta lidí chodí - podle mě někdy jen kvůli tomu, že po cestě potkávají ostatní, kteří jdou to samé, nebo někdy šli a tak (musím říct, že tohle byla hned po Lake Districtu a Fish & Chips nejlepší věc na Coast to Coast Walk :P ).


A ještě jedna věc, nevíte někdo něco bližšího o tomhle - http://en.wikipedia.org/wiki/G%C5%82%C3 ... ak_Sudecki? (jestli třeba víte o někom, kdo to šel na jeden zátah, nebo jestli je to jen vyznačené na mapě a pojmenované)
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod martinnakole » pát čer 20, 2014 10:26

scinkk píše:Pak je tu ta E3 a E10 ale ty mi prijdou trochu umele zvolene, bez tradice a v podstate dost nezname

Docela by mě zajímalo, kde se tyhle Evropské dálkové trasy vzaly. Občas mi totiž přijde, že to vymyslel nějaký turisticky nadšený úředník v Bruselu, a něvěřim tomu, že po těch trasách vůbec někdo chodí.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod pickard » pát čer 20, 2014 10:52

martinnakole píše:Ok, díky za názory. V tom případě doplňující otázka, šli byste takovou trasu, pokud by ji chodilo hodně lidí?


Ne, to že to chodí hodně lidí je argument, proč to nejít. Sounáležitost na horách mám rád v té podobě, že já jsem na vejletě a ostatní sounáleží doma.

Pokud jde obecně o myšlenku dálkových turistických tras v ČR:

1) Nemyslím, že je na tom nutno cokoliv institucionalizovat. ČKT to tu nalajnoval a natřel tak, že tu dálkovku vymyslí za pět minut kdokoli, kdo chce.
2) V mnoha místech se - alespoň moje - představa dálkovky tluče s ČR představou o ochraně přírody, která stojí na zásadě, že člověk do přírody nesmí, když už tam smí, tak tam nesmí nic dělat a když už tam smí něco dělat, nesmí tam dělat to, co by chtěl, jako třeba přespat ve žďáráku a uvařit si čaj, ó jaká hrůza. Nebudu si zpestřovat dálkovky hádkou s idiotama ze stráže přírody.
3) Nejsem vlastenec, takže to klidně můžu říct: České hory jsou hezké na nějaký ten výletík, ale na delší pochody jsou prostě moc malé, nevýrazné, nezáživné a neatraktivní. Vím, že existujou lidi, kteří nacházejí uspokojení z toho, že "prostě jdou" a budou šťastní, i když půjdou lesem po vysočině ze Žďáru do NMNM. Nejsem ten typ. Když to má být daleko, musí to být mimořádně krásné a alespoň místy těžké nebo zábavné. To v ČR nejde.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod scinkk » pát čer 20, 2014 14:11

Docela by mě zajímalo, kde se tyhle Evropské dálkové trasy vzaly. Občas mi totiž přijde, že to vymyslel nějaký turisticky nadšený úředník v Bruselu, a něvěřim tomu, že po těch trasách vůbec někdo chodí.


No prave, taky netusim, jak to vzniklo, proto jsem radeji pouzil to slovo umele.
U nas si dokazu predstavit dve takove trasy obe od zapadu na vychod - jedna by v podstate vedla jako E3 jen by zustala na nasem uzemi pres Orlicke a ta druha by mohla vest spodem - Cesky les, Sumava, Novohradky, Vysocina tak nejak asi na Bile Karpaty.
Ci jedna trasa pekne dokolecka :) Samozrejme nic nebrani tomu, aby si kdokoliv takovou trasu vytycil a prosel, ale chapu, co je mysleno tou "dalkovou ofiko trasou".

I pokud by tu takova trasa byla s nejakou tradici, nemyslim si ze by byla narvana lidmi s batohy, urcite ne vice nez soucasne hrebenevky apod.

Kdyz jsem coural minuly vikend v jiznich Cechach, tak jsem narazil (respektive cast trasy sdilel) s Stezka podél Lužnic. Coz me docela zaujalo, ted jsem si na to vzpomnel, tak se musim podivat o co de :) Vypadalo to mnohem promysleneji nez prave E3 apod., i kdyz jen kratka trasa.
Kdyz ted je takovy trend spis budovat cyklostezky.......

pickard: to vskutku nesdilim, rad chodim i u nas, snad jen bez nejakeho wow efektu, ktere zaruci vysokohorske stity apod. :) Ale chapu, to je to o preferencich :) Kazdopadne cim vic mist muzu navstivit tim lepe, takze se rad podivam jak do nizin tak do Alp :) Klidne bych travil i vic casu v Alpach, ale bohuzel nemam moznost tam byt kazdy vikend :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod martinnakole » pát čer 20, 2014 14:25

Na tu stezku podél Lužnice jsem taky před časem koukal přímo na webu KČT, ale nebyl jsem si jistej, jestli existuje jen na papíře nebo i v terénu. Jak to vypadá, nemáš třeba nějakou fotku značení a tak?
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod mike » pát čer 20, 2014 14:48

pickard píše:Ne, to že to chodí hodně lidí je argument, proč to nejít. Sounáležitost na horách mám rád v té podobě, že já jsem na vejletě a ostatní sounáleží doma.

:smt023 Mne ale nevadi, kdyz na horach obcas nekoho potkam. Kdyz to obcas neni casteji, nez jednou za 4 - 5 dni :twisted: Souhlas i s tim zbytkem.

@martinnakole: nas si nevsimej, my jsme hnusni individualisti ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod scinkk » pát čer 20, 2014 14:57

Ja na to narazil u Stadleckeho mostu, kde byla info tabule i se schematickou mapou trasy. Tak jsem si rikal ze se pak musim an netu podivat oc jde. Ani me nak nenapadlo, ze je to celkem cerstva novinka. Pak jsem sel po cervene do Tabora a nevybavuji si, ze bych nejake jejich znacky videl, ale klidne mohly byt na smerovkach a jen jsem si jich nevsiml.
Jeste jsem si rikal, ze bych si v informacich mohl kouknout, co tam k tomu maji za material, ale uz jsem si an to pak nevzpomnel.
Ten web zatim moc informaci nenabizi, me by zajimalo, jestli tam treba vybudovali nejake pristresky, zda je to neco vic, nez jen "naplanovana" trasa.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod martinnakole » pát čer 20, 2014 15:08

Hmm, u Stádleckýho mostu jsem byl na podzim a ničeho jsem si tam nevšimnul. :? Ale tak podílel se na tom KČT, tak snad to bude nějak propagovat a bude to žít. I když z toho webu mám ale spíš pocit, že to jsou vyhozený peníze EU.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod mike » pát čer 20, 2014 16:43

oodoow píše:Tahle severní hřebenovka se jezdí/chodí na Kopkově závodě 1000 mil. Loni to dal známý z Maďarska, co ho znám z dálkových pochodů, celé za 17 dní a to si nesl na zádech spacák a další povinnou výbavu. Jídlo a vodu sháněl asi někde po cestě, kde se dalo. Nikdo nechápe, jak to udělal a nikdo další to už asi nepřekoná.. :twisted:

Moment, 1000 mil tj. 1600 km za 17 dni? :shock: Nebo jsem to spatne pochopil? V takovem pripade nejspis jidlo a vodu snahet nemusel, jelikoz to neni clovek, ale Terminator.

Ta trasa se mi moc nelibi. Useky, co znam, ze daji jit lip, trasa se ponekud nesmyslne snazi drzet hranic (treba Sluknovsky vybezek). I kdyz... jestli je ucelem co nejvic trasu natahnout, tak jo. Vy se vlastne po okoli stejne nekoukate ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod martinnakole » ned čer 22, 2014 10:05

Konečně mám čas pořádně reagovat.

pickard píše:Ne, to že to chodí hodně lidí je argument, proč to nejít. Sounáležitost na horách mám rád v té podobě, že já jsem na vejletě a ostatní sounáleží doma.

Tenhle názor nesdílim (přestože si docela rád občas vyšlápnu sám), ale beru ho, ok.

pickard píše:1) Nemyslím, že je na tom nutno cokoliv institucionalizovat. ČKT to tu nalajnoval a natřel tak, že tu dálkovku vymyslí za pět minut kdokoli, kdo chce.

S tímhle nesouhlasím, ani náhodou. Naopak, podle mě je tu síť turistického značení je v ČR až tak hustá, že 1) musíš ty místa, kudy chceš jít, znát, abys šel nějakou pěknou trasou 2) i když si někdo dokáže navrhnut vlastní trasu po značkách KČT, skoro nikdy ji nebude sdílet s ostatními, protože ti půjdou jinudy (tady opět vycházím z toho, že se mi na dálkových trasách prostě líbí, že tam potkáváš ostatní lidi se stejným cílem).

pickard píše:2) V mnoha místech se - alespoň moje - představa dálkovky tluče s ČR představou o ochraně přírody, která stojí na zásadě, že člověk do přírody nesmí, když už tam smí, tak tam nesmí nic dělat a když už tam smí něco dělat, nesmí tam dělat to, co by chtěl, jako třeba přespat ve žďáráku a uvařit si čaj, ó jaká hrůza. Nebudu si zpestřovat dálkovky hádkou s idiotama ze stráže přírody.

Jo, tohle beru. A obzvlášť mizerné je to se stanováním. Nedovedu si představit, jak bych třeba přes ty Sudety šel se stanem, abych někde neporušoval zákon. I když nemám nic proti tomu zaplatit za kemp, tak bych měl smůlu, protože bych asi po cestě žádný nepotkal.

pickard píše:3) Nejsem vlastenec, takže to klidně můžu říct: České hory jsou hezké na nějaký ten výletík, ale na delší pochody jsou prostě moc malé, nevýrazné, nezáživné a neatraktivní. Vím, že existujou lidi, kteří nacházejí uspokojení z toho, že "prostě jdou" a budou šťastní, i když půjdou lesem po vysočině ze Žďáru do NMNM. Nejsem ten typ. Když to má být daleko, musí to být mimořádně krásné a alespoň místy těžké nebo zábavné. To v ČR nejde.

Ok. Ze Žďáru do Nového Města jsem šel loni v létě a bylo to super. :) Tak jako tak nesouhlasím s tím, že v ČR to není krásné (možná ne vždycky mimořádně, ale je - a navíc je to tady úžasně různorodé) a co se obtížnosti týče, tak pokud vyloženě nehledáš vysokohorský nebo horolezecký terén, tak si myslím, že jde u dlouhých tras hlavně o to, za jak dlouho to chceš ujít - což si můžeš nastavit podle sebe tak, aby to byla dostatečná výzva.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod oodoow » ned čer 22, 2014 22:14

mike píše:Moment, 1000 mil tj. 1600 km za 17 dni? :shock:

Pochopils to správně, sice mohl jít podle pravidel jako chodec kudy chce a jenom projít danými body, ale co jsme sledovali na gps, tak na nějakou taktiku kašlal a šel prostě po trase, jak byla daná.
mike píše:V takovem pripade nejspis jidlo a vodu snahet nemusel, jelikoz to neni clovek, ale Terminator.

No, co ho znám a vídám, tak jídla a pití opravdu moc nepotřebuje, ale nějaké ano a je fakt záhada, kde to vzal, protože neumí skoro ani jedno slovo jiným jazykem než Maďarsky. Asi vždycky v obchodě jenom ukazoval, co chce. :twisted:

mike píše:Ta trasa se mi moc nelibi. Useky, co znam, ze daji jit lip, trasa se ponekud nesmyslne snazi drzet hranic (treba Sluknovsky vybezek). I kdyz... jestli je ucelem co nejvic trasu natahnout, tak jo. Vy se vlastne po okoli stejne nekoukate ;-)

On je to závod hlavně pro cyklisty a má to být jakože česká obdoba Iditarod na Aljašce, kde Honza Kopka závodil. Takže se asi snaží, aby to bylo co nejvíc mimo civilizaci a taky chtěl, aby to mělo 1000mil. Chodců se tam přihlásí každý rok jenom pár, většinou to jsou lidi, co nemaj šanci to ujít, pár jich ale došlo aspoň do půlky. (Některým pak došla dovolená.. :twisted:) Taky se tam často přihlašuje jeden borec na koloběžce.
Předloni to dal jeden chodec z česka za myslim 23 dnů no a letos maďar za 17. Tu je zápis od Kopky jak došel do cíle.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod mike » ned čer 22, 2014 23:44

Diky. Myslim, ze je z toho naprosto jasne, ze mam pravdu a ze to neni clovek ;-)

BTW:
Rozhovor se nám nějak nedaří, on nerozumí mě a já jemu. Nakonec z něj přeci jenom vypadává slovní spojení, kterému rozumím: „Tatra, Fatra – good. Cigáňos – no good.“ Tím jsme skončili. Z toho si domýšlím, že závod se mu líbil.

:lol: :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod cezaryol » stř čer 25, 2014 20:27

martinnakole píše:A ještě jedna věc, nevíte někdo něco bližšího o tomhle - http://en.wikipedia.org/wiki/G%C5%82%C3 ... ak_Sudecki? (jestli třeba víte o někom, kdo to šel na jeden zátah, nebo jestli je to jen vyznačené na mapě a pojmenované)

Každý rok na zminenou cestu vyrazi několik polských turistů kteří se snaží jit na jeden zátah.
Ku příkladu:
http://gorskiewedrowki.blogspot.com/201 ... ropki.html
Cesta jes vyznačena červenou značkou.
Popis trasy, ubytovani atd:
http://sudecki.republika.pl/index.htm
cezaryol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob čer 16, 2012 21:35

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod martinnakole » sob čer 28, 2014 17:45

Tak jsem v Jizerkách narazil na tohle: link 1 link2 - jakási rádoby dálková trasa z Lužických hor někam na Jizerku. A zase mám pocit, že si někdo dal akorát práci s utrácením evropských dotací :?
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod mike » sob čer 28, 2014 22:36

A hele, to jsem potkal, kdyz jsem byl nedavno v Jizerkach. Taky mi nejak unika smysl, vedla normalne po starych znacenych stezkach a krome toho, ze pribyla na mapach v terenu, jsem si zadne zmeny nevsiml. Kdyby to aspon vedli nejak nove mimo asfalt, tak by to mozna k necemu bylo... Njn, penize EU nejdriv odvedeme a pak je milostive dostaneme zpatky na blbosti, kterou jsou v lepsim pripade k nicemu, v horsim vylozene skodi a generuji dalsi naklady #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod martinnakole » ned čer 29, 2014 8:47

No, přesně. Jsou tam všude nový mapy, vypadá to, že se kvůli tomu přeznačilo několik tras, takže půlka úplně novejch map je hned uřezaná a leží na zemi, protože už je neaktuální, a tak. Jsou tam všude nový rozcestíky s nápisem "Hřebenovka" a samozřejmě tam nechybí logo EU. Kdyby na ty mapy aspoň napsali, že to je dálková turistická trasa, ale ono to fakt na první pohled jako věc úplně k ničemu. Co mě ještě fascinuje, je neshoda v názvech - někde je ta trasa pojmenovaná "Severní hřebenovka", jinde "Nová hřebenovka", na rozcestnících jen "Hřebenovka" a na některých mapách pro změnu "Jizerská magistrála pro pěší turistiku". Ale hlavně že je tam to logo EU. [-(

Aspoň to vypadá, že z těch 17 mega šlo něco na opravu cest a nový lávky (třeba v okolí Holubníku), ale tipuju, že bez tý habaďůry okolo by to muselo stát tak 10x míň.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod mike » ned čer 29, 2014 17:56

Lavky v okoli Holubniku jsem si vsiml, netusil jsem, ze je nova. Byl jsem tam poprve bez snehu ;-) Ani to se mi moc nelibi, ale porad lepsi, nez asfalt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod martinnakole » ned čer 29, 2014 18:30

Nevim, ptal jsem se nějakýho místního cyklodědy, kudy mám jít, abych se vyhnul asfaltu, a poslal mě přes Ptačí kupy a Černou horu. Řikal, že jsou tam pěkný nový lávky a cesty, jen nevim, jestli nový znamenalo rok nebo deset let.

Na tý Černý hoře jsem tý lávky taky už měl už plný zuby (je dlouhá snad kilometr), ale asi lepší než jít přes rozbahněný rašeliniště.


Edit - tohle je ono. Skoro celá žlutá od Sedla Holubníku až po Rozmezí je jedna dlouhá lávka:

Obrázek
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod mike » ned čer 29, 2014 18:59

Jo, to je ono, videl jsem to u odbocky na Cernou horu. Nesel jsem tam, jelikoz bych nestihl posledni bus z Liberce. V zime na sneznicich je tenhle usek pekny, zvlast Ptaci kupy.

Prkna nevypadaji, jako by mela par mesicu, spis par let. Vubec bych se nedivil, kdyby 17 mega padlo jen na ty cedule ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Přechod Sudet

Příspěvekod martinnakole » pon čer 30, 2014 14:33

Ha, dokonce to má vlastní internetový stránky: http://www.hrebenovka.cz/cs/o-projektu.html

Takže mega za web a šestnáct na cedule. Pořád nechápu smysl toho projektu, jako by tam ty turistický trasy předtim nebyly. [-(
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Další

Zpět na Treking