České středohoří

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: České středohoří

Příspěvekod oodoow » úte dub 1, 2014 9:50

@wavrik: Mi to u hodinek, kde není barometr (310xt), automaticky nastavuje korekci podle mapy. Na delší akce, kde potřebuju i mapu, používám etrex vista hcx, z toho tam potom nahrávám ručně gpx soubor, takže GC neví, z jakého přístroje to bylo.
Jo, ta korekce je podle mapy, ale i s vypnutou korekcí to GC nějak přepočítává, protože mi to na gps přístroji ukazuje jiné hodnoty, než potom, když to hodím do GC.

Každopádně já už mám GC jenom jako takovou zálohu a přešel jsem na strava.com, kde je mnohem větší sranda. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: České středohoří

Příspěvekod martinnakole » úte dub 1, 2014 9:57

mike píše:Neni to tak hrozne. Vlakem se da dojet do Libesic a odtud je to na vrchol 4 km.

Jo, dá se to, ale už to neni tak pohodlný, jako dojet jen do Litoměřic nebo Lovosic, navíc si tam Sedlo stojí tak nějak osamoceně a přijde mi, že kolem něj neni nic moc zajímavýho. Ale i tak za to ten kopec stojí, o tom žádná. A aspoň tam neni tolik lidí.

(Já teda ještě navíc jezdim většinou po trati od Kolína, ne od Prahy, takže cesta směrem na Úštěk pro mě znamená přeběhnout celý Litoměřice na horní nádraží. Občas ty vlaky docela navazujou, ale posledně se mi povedlo jet domů z Liběšic přes Českou Lípu a Nymburk :? )
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: České středohoří

Příspěvekod wawrik » úte dub 1, 2014 10:06

oodoow píše:Jo, ta korekce je podle mapy, ale i s vypnutou korekcí to GC nějak přepočítává, protože mi to na gps přístroji ukazuje jiné hodnoty, než potom, když to hodím do GC.
Algoritmy pre kumulatívne dáta v prístroji sú iné ako na Connecte, vraj kvôli obmedzenému výkonu a/alebo životnosti batérie. Ale nič bližšie sa zistiť nedá ani na fórach, robia okolo toho veľké tajnosti.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte dub 1, 2014 16:39

martinnakole píše:Jo, dá se to, ale už to neni tak pohodlný, jako dojet jen do Litoměřic nebo Lovosic, navíc si tam Sedlo stojí tak nějak osamoceně a přijde mi, že kolem něj neni nic moc zajímavýho.

Neco by se naslo. Kalich, Panna, Trojhora.

martinnakole píše:Ale i tak za to ten kopec stojí, o tom žádná. A aspoň tam neni tolik lidí.

Jj, jeden z nejlepsich. Ale zas aby se nekdo netesil, kdyz je pekne, lidi tam byvaji. Ne moc, v nedeli jsem behem celeho prechodu hory a hrebene potkal do 10 lidi a to byly fakt vyletni podminky.

martinnakole píše:(Já teda ještě navíc jezdim většinou po trati od Kolína, ne od Prahy, takže cesta směrem na Úštěk pro mě znamená přeběhnout celý Litoměřice na horní nádraží. Občas ty vlaky docela navazujou, ale posledně se mi povedlo jet domů z Liběšic přes Českou Lípu a Nymburk :? )

Bydleni v Praze ma obcas i vyhody. Aspon to mas se sportovni vlozkou :twisted: Muzes ale vyjit z Litomeric a Sedlo mit jako cil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte dub 1, 2014 17:01

wawrik píše:mike: Korekcia znamená vyhodiť výškové údaje z barometra v GPS a prerátať ich podľa výškových údajov mapy zo stránky Connectu. Inými slovami, barometrický senzor (a algoritmus), ktorý používa Garmin vo svojich geretoch, je pekný črep. Zlaté Suunto :-)

:shock: ted jsi mne fakt prekvapil. Nemyslim si o Garminu a jeho produktech nic pekneho, ale zrovna barometricky vyskomer v GPS jsem povazoval za skvely napad. No, i skvely napad se da zmrsit... Algoritmem se da vylepsit nebo zkazit hodne, ale zrovna u vyskomeru by nemelo byt moc co resit. Moje hodinky proste zaznamenavaji vysku kazdou minutu a vystup odpovida realite, jelikoz pripadne chyby a nestabilita se vyrusi. Pri pokusech se vzorkovanim po 10 sekundach uz to bylo o neco horsi, chyby se zacaly akumulovat. Tim to u Garminu ale asi nebude, spis bych to videl na horsi senzor. K chybam typu 72 m vyse by dochazet nemelo pokud to neni systematicka chyba kvuli zmene tlaku. Coz tady evidentne nebyla (jinak by mel v Usti pod 70 m).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod wawrik » úte dub 1, 2014 17:53

Myslím, že to nie je také jednoduché. Po prvé na samotný výpočet výšky z barometrického tlaku existuje asi päť rôznych vzorcov s rôznou presnosťou a rôznymi parametrami - a to sú len tie najrozšírenejšie, každý má inú presnosť v inom pásme. Po druhé zahrnutie termokompenzácie do výpočtu tiež nie je nijako triviálne - hysterézia čidiel, tvar prívodných kanálov, ovplyvnenie teplom materiálu hodiniek atď, bavili sme sa už o tom v inom vlákne. A to je stále len čistý výpočet výšky.

A keď sa do toho zamontuje spracovanie kumulatívnych dát, rozdiely rastú. Jeden prístroj zaráta do kumulatívneho prevýšenia až zmenu výšky od 15 metrov, iný vďaka presnejšiemu čidlu a minimálnemu teplotnému ovplyvneniu už od dvoch. To je jeden z dôvodov rozdielnej presnosti medzi mojimi hodinkami Casio a Suunto.

Tie parciálne zmeny na barometrickom čidle nie sú nijako veľké, a správne vyhodnotiť a rozhodnúť, či ide o zmenu výšky, teploty, vietor alebo chybu pri čítaní údajov zo senzora atď. potrebuje celkom dosť skúseností. Kedysi v tom bol najďalej Suunto, vďaka svojim skúsenostiam z meracej techniky. Doba sa už síce odvtedy zmenila, ale nemyslím, že to dokáže každý výrobca GPS hneď navrhnúť a implementovať správne.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte dub 1, 2014 18:40

Jj, nic jednoducheho to nebude. Akorat bych cekal, ze Garmin koupi hotove reseni tj. senzor, ze ktereho uz lezou vycistena data. Neco jako GPS chip, tam je taky zpracovani slozite a minimalne Sirf III/IV umi sam data zpracovat a leze z nej vyhlazena krivka. Samozrejme ma spoustu moznosti nastaveni a vyladit ho pro konkretni pristroj neni jednoduche (jsem si sveho casu mailoval s vyvojarem firmwaru me GPS). Je mozne, ze vyladeni barometrickeho senzoru bude jeste slozitejsi. Jestli se ale pustili do vyvoje sami bez predchozich zkusenosti, tak mohou byt uzivatele radi, ze to funguje aspon takhle ;-)

Kumulativni zmeny castecne resi delka intervalu. Z mych X6 leze krivka vzorku v nastavenem intervalu a rekl bych, ze se tam neni zadna hranice a pocita se vsechno. U kratsiho intervalu by to byl problem a tam hranice potreba je. Prijde mi, ze pro turistiku neni potreba kratsi interval nez tech 60 sekund, mozna 30. Na kolo nebo lyze asi jo.

Njn, holt to chce kupovat od osvedcenych a zkusenych vyrobcu. Garmin uz dlouho vypada jako marketingem rizena firma za zenitem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod scinkk » úte dub 1, 2014 18:56

Na Sedlo se chystam, uz mam naplanovanou trasu z V. Zernosek do Libesic a kdyz jsem si ted tu trasu otevrel tak koukam, ze jsem ji dokonce naplanoval pres ten kopecek u Malice po sebehnuti z Radobylu, pak cestou Trojhora, Kalich takze asi o vyhledy nebude nouze :) A jeste prozkoumam Soudny kamen nad H. Tyncem.
To prebihani v Litomericich moc nepotesi, ale tak je to mene jak deset minut, tak se to da prezit, blby jen kdyz ty vlaky moc nenavazujou.

Kostelního sedlo jsem minule vynechal, neb jsem to strihnul z modry na zlutou po druhy strane kopce, tak nekdy to vemu pres sedlo.

Na Vlhost jsem loni sel jen klasicky po te zlute kolem, ktera je celkem o nicem, nahoru na kotu jsem nesel, dle letecky mapy je asi komplet zarostej.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte dub 1, 2014 19:03

Trojhora je zajimava skala, tu urcite nevynechej. Z Kalichu moc vyhled neni, ale za vystup stoji. Na Soudnem kameni nic moc neni, ale kdyz mas cestu okolo, proc tam nevylezt. Akorat bacha na divocaky a pani, co pase dole na louce kozy ;-) Nema rada, kdyz ji slapes po trave.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod scinkk » úte dub 1, 2014 19:12

Prislo mi prave ze na na tom Soudnem kameni pripadne sousednim bezejmenem kopci pri zelene jsou nejake loucky z kterych by mol by vyhled, no prozkoumam a uvidim (ci neuvidim :) A dam si dole pozor abych pani neponicil obzivu pro ty sudokopytniky :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: České středohoří

Příspěvekod martinnakole » úte dub 1, 2014 19:16

Na Soudnym kameni to vypadá jak někde v Brdech, prostě nudnej smrkovej les a široká lesní cesta do kopce. Možná je tam nějaký suťovisko (až nahoře jsem nebyl), ale jinak fakt nic moc zajímavýho. Ale když teď koukám na tu mapu, tak bych nahoru možná přece jen vylez a pak to vzal přes pole rovnou k místu, kde zelená odbočuje ze silnice směrem na Sedlo. Vyhneš se tak asfaltu a Hornímu Týnci. Mimochodem pod Sedlem ze severní strany jsou nějaký podělaný rozcestníky (zelená ukazuje oběma směrama na vrchol, což je volovina) a trasy tam nejspíš byly přeznačený (v mapě KČT z roku 2011 je mám úplně jinak), tak se nenech zmást.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: České středohoří

Příspěvekod martinnakole » úte dub 1, 2014 19:17

Jo ale dole pod Soudnym kamenem je fajn studánka, přímo na zelený :)
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte dub 1, 2014 19:45

martinnakole píše:Ale když teď koukám na tu mapu, tak bych nahoru možná přece jen vylez a pak to vzal přes pole rovnou k místu, kde zelená odbočuje ze silnice směrem na Sedlo. Vyhneš se tak asfaltu a Hornímu Týnci.

Ano, takhle bezne chodim. Neni nutne lezt az na vrchol, da se obejit dokola po lesni ceste. Tj. neodbocis po zelene doprava smerem na Horni Tynec, ale budes pokracovat na SV. Na vrsek se vylezt da, je tam takova skalka a ridsi les, takze neco videt je.

Kozi loucka je po zelene nad Hornim Tyncem. Jednou jsem to vzal pres vrchol a dolu svahem. V lese pobihali divocaci a divne na mne chrochtali, a tak jsem vypadl co nejrychleji z lesa na tu loucku a tam zenska s kozama. Vrcela na mne, ze ji slapu po trave. Mel jsem na jazyku neco jako mate pekne kozy (ty co pasla), ale zavcas jsem se zarazil, jinak bych uz tu asi nebyl :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod martinnakole » úte dub 1, 2014 20:56

Btw, tak mě napadá, nevíte někdo, co je tohle za stavbu?

Obrázek

Je to na Radobýlu hned vedle značený (žlutý) trasy v tom místě, kde se jde okolo lomu. Vim, že je tam někde ta podzemní továrna Richard, tak by mě docela zajímalo, jestli to s tim nějak souvisí, nebo jestli je to něco úplně jinýho. Na účel stavby jsem každopádně nepřišel.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: České středohoří

Příspěvekod oodoow » stř dub 2, 2014 17:10

Nevím, jestli je to pořád České středohoří, ale zeptám se tady. Je tu někdo z Děčína a ví, jak to vypadá s ferratou na Pastýřskou stěnu? Jestli už je to dokončené a v provozu? Jediný zajímavý link jsem našel tady a tam někdo v komentářích píše, že už by to mělo fungovat ale chybí úvodní žebřík.. Nejradši bych proto info někoho místního nebo od někoho, kdo tam už byl.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: České středohoří

Příspěvekod scinkk » úte dub 15, 2014 19:21

Tak jsem si o vikendu opet probehl cast levobrehoveho stredohori, tak sem hodim par fotek, kdyz uz jsem tu vyzvidal ty vyhlidky, i kdyz pocasi nebylo foceni prilis nakloneno. Z puvodniho planu jsem kvuli pocasi vypustil Plesivec a v nedeli z casovych duvodu Kletecnou (ale zelena trasa Bilka-Kletecna je taky pekna cast), tak ty nekdy priste :)
Tady je trasa

Potesil vyhled z Holeho vrchu nad Sutom (nevim jak se to sklonuje :)

Obrázek

Solanska hora je vskutku taky moc pekna, mozna nez vyhled je opravdu jeste hezci ta cesta po hrebeni tam :)
Tahle fotka je z opacneho konce - na mapy.cz pojmenovan jako Třtín.

Obrázek

No a jeste jeden vyhled z Lipske.

Obrázek
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte dub 15, 2014 20:05

To na byt trasa na dva dny? 8) Chtel jsem se kouknout, kde jsi spal, ale exportovany GPX soubor neobsahuje udaje o case :? BTW, jak ses dostal do Vchynice? Ja v tom miste uz mivam 3.5 km z nadrazi.

Na Trtine jsem byl v nedeli a litoval, ze jsem si nevzal fotak prave kvuli tomu pohledu co mas na fotce. A zrovna tam mne napadli mali pavoucci z vlakna o klistatech ;-)

(Sutom bez Sutomi, myslim)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod scinkk » úte dub 15, 2014 21:09

njn ostuda :) tech kilometru bylo nakonec nejak mene nez bylo v planu, asi jsme si nejak odvyknul na tezsi batoh :) Jsem letos zatim chodil jen jednodenni, i kdyz padesatku za den jsem letos taky jeste nepokoril :)

Start byl ze Sulejovic, jen jsem zapomnel zapnout zaznam trasy. Spal jsem primo na Lipske. Chtel jsem zkusit cvaknout neco pri vychodu slunce, coz se nezadarilo, ta fotka co je tady je focena asi v osm, kdyz se prehnal dest.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte dub 15, 2014 21:49

:twisted: ja taky zatim jen jednodenni a maximalne 40.

No vidis, popojet do Sulejovic mne nikdy nenapadlo. Vzdycky chodim rovnou z Lovosic. Pritom pripoj hned navazuje... Ne ze by to byl velky rozdil, ani ne 2 km, ale nemusel bych pres Lovosice.

Spani na Lipske se primo nabizi, mel jsem to v planu, ale nikdy jsem se k tomu nedostal. Je to moc blizko ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod scinkk » stř dub 16, 2014 9:23

Ja musim prave tak jako tak prestupovat v Litomericich s hodinovou cekackou a pak rovnou do tech Sulejovic. Nejlepsi je pro me zacinat ci koncit v Usti. Ten prestup je jeden z duvodu proc jsem vyrazil na dva dny, ac to kilometrove nemam tak daleko, ale Labe mi trochu komplikuje cestu :) Mozna nekdy zkusim privoz v Lovosicich ci V. Zernosekach :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » stř dub 16, 2014 19:18

Aha, v tomhle je Praha lepsi ;-) Zacinat nebo koncit v Usti neni nic moc. Jednak je to hnusne smradlave mesto a jednak je to k tem peknym kopcum docela dalka. Zlate Lovosice proti tomu.

V Usti nekdy koncim, kdyz jdu z Decina (pres Sneznik a Tisou).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod scinkk » stř dub 16, 2014 21:30

Tak zas tak hrozny to neni, zas mam dobry spoj na tu druhou pulku stredohori :) Nebo primej rychlik do Luzickejch a tak :)
No Usti se teda taky rad vyhnu. Ty dve trasy co z leveho stredohori do Usti vedou jsem si prosel, takze nejspis priste uz to vemu pres Lovosice tam i zpet i za cenu delsi cesty :)
jj Decin - Tisa - Usti je pekna trasa.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » stř dub 16, 2014 21:48

Primej rychlik do Luzickejch by se mi hodil, tam se mi libi, ale z Prahy uz je to z ruky. Bud SA do Liberce a pak vlakem do Hradku nad Nisou nebo nejakym divnym busem do Noveho Boru (posledne prijelo tohle #-o). Zpatky pak z Jedlove nebo neceho po trati pres Decin. Na jednodenni akci je to skoro hranicni.

Jj, okruhu z Lovosic se da udelat spousta, v podstate jen vybiras kopce, pres ktere pujdes :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod martinnakole » stř dub 23, 2014 7:42

Do Lužickejch jezdí párkrát denně rychlík z Nymburka, na ten se dá v pohodě dostat i z Prahy. Staví to přímo v Jedlový. Zpátky se tim dá dostat taky docela dobře.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » stř dub 23, 2014 16:18

Rychlik je v tomhle pripade zbytecne silne slovo :twisted: Ano, dostat se da, ale je to nejpomalejsi spojeni z Prahy. I pres Decin vlakem je to rychlejsi. Navic posledni zpatky jede na mne strasne brzo. Takze v sobotu jsem jel busem do Liberce a dalsim do Jitravy (necele 2 hodiny) a zpatky poslednim vlakem ve 20:45 z Jedlove pres Decin.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod scinkk » stř dub 23, 2014 16:46

Tak tak, ke konci uz je to spis takvej spesnak :), ale jinak jsem za tohle vlakove spojeni rad, jen by mohl z nymburka vyrazet o hodku driv.
Zpatky krom zimnich mesicu uz musim osobakem a to jeste tusim ten posledni zacina ve Svoru.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » stř dub 23, 2014 17:51

Navic na trati do Decina ted jezdi nemecke vlaky a to presne ty, ktere mam v Rakousku rad. Proti predchozi Regionove zasadni vylepseni. A jeste je to zabava -- ceska hlaseni jsou evidentne namluvena Nemcem a chvilema to zni jak Alles Gute z Ceske sody. Asi jsem ujety, ale pokazde mne to rozesmeje :mrgreen:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod martinnakole » stř dub 23, 2014 22:07

mike píše:Asi jsem ujety, ale pokazde mne to rozesmeje :mrgreen:

Jo, "Příští stanice Schöna, přestup na přívoz do Hřenska" nemá chybu se všema těma "ř" :mrgreen:
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: České středohoří

Příspěvekod martinnakole » stř dub 30, 2014 19:23

Máme na zítra v plánu nějakou takovou trasu - http://mapy.cz/s/9Ml4 - nevíte někdo, jak je schůdná ta část od Oblíku přes Libčeves až po červenou značku u Skalice, co jsem tam naklikal? Případně kudy to vzít jinudy, ať moc nekufrujem? :P

Díky za rady.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » stř dub 30, 2014 19:36

Takhle je to celkem v pohode, doladite v terenu. Sestup z Obliku je timhle smerem docela strmy, ale da se. Sestup primo z Brniku dolu neni uplne dobry napad, je potreba se vratit do sedla a odtud vede lesni cesta. Z Libcevsi pres Kamyk jsem sel jednou priblizne takhle a na cervenou jsem dosel. Pozdeji sem muzu hodit mapu se zaznamem z GPS, az ji najdu.

Zacatek z Loun je docela otrava, lepsi je dojet do Rane u Loun, stavi tam bus. Nebo to vzit po modre pres Ranou, ten kopec taky stoji zato. Na Oblik se da vylezt primo od odbocky na Ranou, je tam cesticka a je to pekny trhak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Treking