České středohoří

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » úte lis 14, 2023 11:27

mike píše:pohorkovy usek je vystup na Milesovsky Kloc (a jeste z JV na Kletecnou) a hlavne sestup

Tam jsem byl už před sedmi lety. Našel jsem trasu pochod Loučení v roce 2016 :) Trasa byla tenkrát dost úlet, samé stoupání a klesání kolmo na vrstevnice mimo značení. Kromě Kloce, se tak šlo ještě i na Kloč (ten se dřív jmenoval Pařez myslím) a pak ještě na Zvon. Start byl v pátek večer a v sobotu to myslím stihl jenom jeden člověk, ostatní došli až v neděli a docela nadávali.. :twisted:
Tohle ale byla až druhá etapa, první byla páteční padesátka. Takže někdy v Ústí v pátek ve 4 ráno se jelo autobusem na start páteční padesátky. Tu musel člověk stihnout dřív, než odjel večer bus na start druhé etapy. Ti rychlejší měli výhodu, že se stihli osprchovat najíst se a pospat mezi etapami. Ti pomalejší to někdy stihli tak tak na další autobus. :twisted:
Kletečnou chodíme kolmo nahoru skoro každý rok, když se jde někde v té oblasti. Bývá to kopec hned po seběhu z Milešovky.
Nic z toho bych nenazval pohorkovým úsekem a určitě to není tak, že bych to šel radši v pohorkách. Podle záznamu ze stravy jsem to šel v La Sportiva Akasha.
Pravdou ale je, že jsem každý rok koupil vždycky před touhle akcí nějaký nový La Sportivy a po tomhle a následující Pražské stovce měly už většinou nějakou díru. Naštěstí technologie pokročila a ty nový NNormal boty mají odolnost úplně jinde.

mike píše: Ptal jsem se sve terminatorky a pry by to do 24 hodin asi dala (ja ne).
Jestli chodí pravidelně běhat, tak by to dala, ale stejně si myslím, že by měla radši na nohách tenisky.

mike píše:Na jare jsme sli v pohorkach pres Luzicke hory, coz je podobny teren. 76 km s 3 km prevysenim za 23 hodin, ale to jsme delali dlouhe pauzy, jelikoz jsme meli dost casu, dokonce jsme si i trochu pospali. Jinak to bylo asi 16.5 ciste chuze, takze v zasade to dvojnasobku vcerejsi trasy odpovida.

To je dobrej výkon, ale na čistou chůzi to nejde počítat, někdy se pauza dát musí. Svaly si odpočinou, aspoň mně to dost pomůže.

mike píše:Pekny :)

milarepa píše:paráda, gratuluju

Dík, jako třetí stovka v řadě to sice v druhé půlce dost bolelo, ale pořád šlo kupodivu pomalu běžet. Teď konečně pauza na tři týdny.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte lis 14, 2023 17:24

oodoow píše:Tam jsem byl už před sedmi lety. Našel jsem trasu pochod Loučení v roce 2016

Z tehle strany je to nahoru vyrazne kratsi a jednodussi, je tam dokonce neco jako lesni cesta. Sestup je taky lepsi, min strmy a takovym brezovym lesem. Ten nas je strmym svahem plnym volnych sutru a vetvi pod listim. Doporucuju ;-)

oodoow píše:Trasa byla tenkrát dost úlet, samé stoupání a klesání kolmo na vrstevnice mimo značení.

Jj, vypada trochu prastene :D Tohle by mi asi vadilo, ty trasy v sobe maji nelogicke useky, jen aby se nahnaly kilometry a vyskove metry.

oodoow píše:Kletečnou chodíme kolmo nahoru skoro každý rok, když se jde někde v té oblasti. Bývá to kopec hned po seběhu z Milešovky.

Myslel jsem to opacne sutovym polem, co je na vychodni strane. Dalo by se i bez pohorek, ale s nima je to prijemnejsi. Zvlast ted, kdyz vsechno klouze a nevidis, co je pod listim.

oodoow píše:Jestli chodí pravidelně běhat, tak by to dala, ale stejně si myslím, že by měla radši na nohách tenisky.

Na tohle rozhodne. Pohorky si poridila az se mnou a vzdycky se mi podari naplanovat nejaky usek, kde je rada, ze je ma 8)

oodoow píše:To je dobrej výkon, ale na čistou chůzi to nejde počítat, někdy se pauza dát musí. Svaly si odpočinou, aspoň mně to dost pomůže.

Samozrejme, ale vyjit z ciste chuze se da. Ta mi dava tak tech 25 hodin a k tomu vic pauz, takze do 30 - 35 bych se vlezt mohl. Zkouset to (v dohledne dobe) nebudu, i kdybych to usel, tak ne bez nasledku na tydny az mesice a to mi nestoji za to. Ja bych to v pohorkach jit musel, v behacich bych si netroufnul ani na 30 km, uz na 20 se mi ozyva plantarni fascitida :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod oodoow » úte lis 14, 2023 20:10

Ještě si z minulých ročníků pamatuji vyhlídku Josefínka, kde je to dost blátivé a technické, ale už jsi tam asi byl. A pak noční kolmici na Stříbrný roh, kde jsi asi ještě nebyl. Tam jsem si říkal, že tohle by si na žádné zahraniční akci nedovolili. Kolmo nahoru a dolů terénem, kde jsem pořád ujížděl a měl fakt problém to vylézt. Cestou dolů se tam potom kameny sypaly ve velkém. Kupodivu tam nikoho nic netrefilo. (nebo trefilo ale přežil :twisted: ).
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » stř lis 15, 2023 3:45

Na Josefince jsem nebyl, z Usti na tehle strane chodim nerad, je to dlouho skoro po rovine a dost nezazivne. Na Stribrny roh nekdy zajdu, az pujdu okolo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod bonatius » pon úno 26, 2024 17:36

Ahojte,

rozmyslam nad prechodom Ceskeho stredohoria. Moja predstava je tulat sa je 7 - 8 dni.
Zatial som si navrhol tuto trasu https://en.mapy.cz/s/juputebufo

Chcem sa spytat ci som nevynechal nejake zaujimave miesta, ktore su po ceste, alebo je lepsie viest trasu inak?
Ako je to s pristreskami, alebo miestami kde by sa dalo prespat v stane ci tarpe? Ci je lepsie zobrat si hamaku?

Ako je to s vodou po ceste? V akom stave su studnicky v mesiacoch maj - jun (kveten - cerven)?
Su po ceste restauracie, krcmy kde by sa dalo najest, alebo obchody na doplnenie potravin?

Ak mate tipy na inu zaujimavejsiu trasu tak dajte, prosim, vediet.

Dakujem.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » čtv úno 29, 2024 4:27

Tuhle oblast znam az po Vernerice, takze nejake postrehy. Trasa je vedena docela dobre, ale nejake zmeny bych udelal:
- zacatek z Loun je vyrazne lepsi jit po modre na Ranou. Jednak je skoda ji vynechat a jednak je silnice do Dobromeric fakt neprijemna (provoz), tam jit nechces.
- z Rane se da jit primo na Oblik, nejsou tam znacky, ale cesticky jasne. Muzu ti poskytnout zaznam nebo mapku.
- z Brniku je lepsi sestoupit na sever a jit pres Krizove vrsky, je to pekne a zajimave, opet mam zaznamy
- z Lipske hory se da jit na Ostry pres Lhotu, ale jestli chces hospodu, v Kocourove je dobra
- usek od Kletecne do Usti je docela otrava po cestach, pry je lepsi jit po zelene kolem Labe, ale sam to tam neznam, kdyz jsem sel vyjimecne z Usti, tak jsem sel po cervene pres Milbohov
- jit pres zdymadlo pod Strekov je zajimavy napad, vis jiste, ze je to pruchodne? To mne nikdy nenapadlo :) Sam bych to sel pres Vetrusi, jelikoz chodim od nadrazi k nadrazi. Takhle prijdes o nezapomenutelny ustecky folklor a setkani s mistnimi kmeny, kterym je rozumet akorat "more" ;-)
- od Vysokeho Ostreho chodime na Sedlo severni cestou pres Magnetovec a Sokoli hreben, castecne neznacene. Tvoje varianta ale taky nemusi byt spatna.

Mista na spani se urcite najdou, ale tipy moc nemam, asi jak ti to vyjde casove, pak neco najdes sam. Pristresky obcas jsou, ale spis na sezeni, nez na spani. Spaci utulna je na Milesovce, mimo vikend by tam melo byt prazdno.

Vody je celkem dost, ale je to vsechno blizko civilizace. Minimalne to chce filtr, ale radej bych bral po hospodach. Nejake info o zdrojich najdes myslim tady: https://www.estudanky.eu/.

Hospody i obchody po ceste jsou, ale jsou to vesnice, takze je lepsi se predem kouknout na provozni dobu. Hospody muzou fungovat jen v patek a sobotu. Fajn hospoda je v Kocourove, neco je urcite v Milesove, hospoda je na Milesovce, ale koukni, jestli nefunguje jen o vikendech. Dostatek obchodu i hospod je samozrejme v Usti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod bonatius » čtv úno 29, 2024 12:53

@mike: dakujem za navrhy a informacie.

Zaciatok z Loun na Ranu som si prekreslil. Sice na mape vidim kade by sa dalo ist, ale mapa pise, ze je to NPR Oblik a je tam zakaz vstupu. Ktorou z tych dvoch zakazanych ciest je lepsi ist? Tu co vedie okrajom, alebo ta co ide priamo hore?

- z Brniku je lepsi sestoupit na sever a jit pres Krizove vrsky, je to pekne a zajimave, opet mam zaznamy

tu by som Ta chcel poprosit o mapu cesty.

- z Lipske hory se da jit na Ostry pres Lhotu, ale jestli chces hospodu, v Kocourove je dobra

tu nerozumiem ako si to myslel? Na Lipsku horu chcem ist z Lhoty a pri zostupe idem cez Medvedice a Kocourov na Ostry. Prehliadol som nieco?

- usek od Kletecne do Usti je docela otrava po cestach, pry je lepsi jit po zelene kolem Labe, ale sam to tam neznam, kdyz jsem sel vyjimecne z Usti, tak jsem sel po cervene pres Milbohov

tu budem musiet tych par km po ceste pretrpiet, lebo tie Tebou navrhovane cesty mi pridu ako velka obchadzka

- jit pres zdymadlo pod Strekov je zajimavy napad, vis jiste, ze je to pruchodne? To mne nikdy nenapadlo :) Sam bych to sel pres Vetrusi, jelikoz chodim od nadrazi k nadrazi. Takhle prijdes o nezapomenutelny ustecky folklor a setkani s mistnimi kmeny, kterym je rozumet akorat "more" ;-)

cestu cez zdmyvadlo mi ponukla mapa, tak dufam, ze je to priechodne, vedie tade zlta turisticka znacka a mapy.cz nepisu ziadne obmedzenie
este rozmyslam nad variantou od Vrkoca ist stale po zelenej okolo Humboltovej vyhliadky k Vetrusi a odtial cez mesto na Strekov. Mozno tak budem musiet ist kvoli doplneniu potravin. Je na tejto ceste nieco zaujimave?

- od Vysokeho Ostreho chodime na Sedlo severni cestou pres Magnetovec a Sokoli hreben, castecne neznacene. Tvoje varianta ale taky nemusi byt spatna.

tu by som Ta tiez poprosil o mapu Tvojej trasy.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » čtv úno 29, 2024 16:58

bonatius píše:Zaciatok z Loun na Ranu som si prekreslil. Sice na mape vidim kade by sa dalo ist, ale mapa pise, ze je to NPR Oblik a je tam zakaz vstupu. Ktorou z tych dvoch zakazanych ciest je lepsi ist? Tu co vedie okrajom, alebo ta co ide priamo hore?

Primo nahoru. O zakazech nic nevim 8-[

bonatius píše:tu by som Ta chcel poprosit o mapu cesty.

https://mapy.cz/s/cezurufela mas tam i prechod z Rane na Oblik. Za Libcesvi mozna prejdi na svou puvodni trasu, tam uz chodim cestou necestou pres sady a obcas i nejaky plot 8-[

bonatius píše:tu nerozumiem ako si to myslel? Na Lipsku horu chcem ist z Lhoty a pri zostupe idem cez Medvedice a Kocourov na Ostry. Prehliadol som nieco?

Jo, ze Lhota je kopec na sever od Lipske hory. Mne ale zas nedoslo, ze Lhota je i vesnice pod Lipskou horou na druhou stranu :D Sorry za zmateni. Tady mas mapu: https://mapy.cz/s/resezacomo. Sestup z Lhoty je kousek trochu strmejsi.

bonatius píše:este rozmyslam nad variantou od Vrkoca ist stale po zelenej okolo Humboltovej vyhliadky k Vetrusi a odtial cez mesto na Strekov. Mozno tak budem musiet ist kvoli doplneniu potravin. Je na tejto ceste nieco zaujimave?

Tam jsem sel asi jen jednou a uz si to nevzpominam. Jestli chces v Usti nakoupit, tak to tudy bude lepsi, obchody jsou spis v centru.

bonatius píše:tu by som Ta tiez poprosil o mapu Tvojej trasy.

Takhle jsme to sli v nedeli: https://mapy.cz/s/futugolere. Opacnym smerem, ale to je fuk. Mimo zimu byvaji nad Bynovem kravy, takze to chce jit okolo po ceste a ne primo pres louky, jako my.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod bonatius » čtv úno 29, 2024 19:01

@mike: dakujem, idem si tie mapy prestudovat a upravim svoju trasu
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: České středohoří

Příspěvekod oodoow » čtv úno 29, 2024 20:03

@bonatius: Pokud vím, tak přes zdymadla se dá projít ale jenom někdy. Na noc se to uzavírá ale přesnou otevírací dobu neznám. Asi bych to taky přešel přes Větruši, ta cesta tam je celkem pěkná.
Ta žlutá na Podlešín bude dost nudná. Kdyby ses rozhodl jít přes Větruši můžeš to vzít takto https://en.mapy.cz/s/cakatedahe

Jinak se mi trasa celkem líbí vede přes spousty krásných míst. Samozřejmě nejde to vzít přes všechny zajímavosti, ale takhle jich poznáš pěknou řádku.
Ještě se můžeš podívat do Bobří soutěsky na Bobří vodopád, když už půjdeš kousek kolem.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: České středohoří

Příspěvekod bonatius » čtv úno 29, 2024 20:20

@oodoow: o tom zdymadle som nasiel tento clanok https://www.kudyznudy.cz/aktivity/masar ... -nad-labem , ale este si to overim

dakujem za mapu trasy, pouvazujem nad nou
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: České středohoří

Příspěvekod bonatius » sob bře 2, 2024 10:34

este k tomu zdmyvadlu, tu som nasiel tento text ohladom pristupu

http://www.ceskestredohori.cz/mista/zdy ... trekov.htm

Zdymadlo, které se nachází přímo pod skálou hradu Střekova, slouží zároveň jako lávka pro pěší. Přístup na ní rozhodně není bezbariérový, z obou stran je nutné zdolat poměrně vysoké schodiště. Vstup na zdymadlo je možný z obou hlavních silnic, které vedou podél labských břehů z Ústí nad Labem do Lovosic a Litoměřic. Na pravém labském břehu prochází skrze areál zdymadla cyklostezka z Ústí nad Labem do Velkých Žernosek. Z ní je možné vystoupat po schodech na lávku přes Labe. Ačkoliv je přechod zdymadla po lávce nyní zpřístupněn 24 hodin denně, průchod cyklostezky se na noc uzamyká (20:00-6:00).
Zdymadlem prochází z jednoho břehu na druhý žlutě značená turistická stezka vedoucí z hradu Střekova do Podlešína a Dubiček (na levém břehu Labe je možné pokračovat po zelené značce k Vaňovskému vodopádu, skalnímu útvaru Vrkoč nebo na Větruši).
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: České středohoří

Příspěvekod bonatius » sob bře 2, 2024 12:17

tu je odpoved praimo z magistratu mesta:

přes Masarykovo zdymadlo se dá normálně přejít každý den od 6:00-20:00.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » ned bře 3, 2024 0:17

Diky, dobre vedet :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod oodoow » ned bře 3, 2024 7:16

Jo, tak to odpovídá. Mlhavě si pamatuju, jak jsme tam měli závod a ti pomalejší už to museli obcházet, protože už bylo pozdě a zavřeno.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: České středohoří

Příspěvekod ntz » pon dub 15, 2024 15:49

Ahoj ..

prijede mi kamarad fotograf (z Finska) a rad by videl trosku z Ceskyho stredohori ... Co rikate na tohle ? Je to dost reprezentativni pro fina ?

https://en.mapy.cz/s/letajunese

Snazim se to jeste nejak skloubit se zapadem a vychodem, protoze jsme se dohodli, ze budeme spat v aute, abychom si vecer pofotili zapad a vylet zacali druhej den hodne casne zrana, proto jsem vybral tu Krkavci skalu, kde uz jsem jednou drive byl a moc se mi tam libilo (tzn. zapad na Krkavci skale, pak slezeme zase zpatky dolu k Sebuzinu a rano hodne casne pred svitanim znovu pres Krkavce dale ... ze bychom teoreticky mohli stihnout vychod a nebo nejake pekne casne ranni svetlo na Varhosti .. )

Nebo mate jinej tip na vylet < 20km (fotime, loudame se) aby byl co "nejreprezentativnejsi" ?

d
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pon dub 15, 2024 16:34

Neni. Resp. na pravou stranu Labe to neni spatne, ale reprezentativni Ceske Stredohori je na leve. Zajed do Medvedice a jdete na Lipskou horu a tam nekde okolo (Oltarik, Dlouhy vrch, Milesovsky kloc, Milesovka, Kletecna...).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod ntz » pon dub 15, 2024 16:54

Hmm ... diky .. uvazoval jsem o tyhle casti, Milesovka je ale jako fotolokace pitoma (ja bych dal 1.5 hvezdy z 5ti) a ty vrcholky v tehle oblasti jsou vsechny zalesneny ... Snazil jsem se vymyslet takovej vylet, aby se toho na mnozstvi stihlo co nejvice ... a zaroven do toho nejak naroubovat, ze bychom spali v aute (a nebo u auta) abychom si dali foceni nejakych zapadovek vecer a idealne jeste neco stihli po ranu ...

ja ty kopecky beru hlavne z fotografickyho hlediska, ackoliv tam bude na houby svetlo, az tam budeme, ale Hradiste je krasnej kopec, ta Krkavci skala je taky krasna a hodne si slibuju i o te Lyse hory (tam jsem asi nebyl a nebo si to nepamatuju)

diky ale jeste jednou za tip ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte dub 16, 2024 0:11

Jo, Milesovka nic moc a navic tam lezou lidi. Z nekterych kopcu ale vyhled je i kdyz ne na vsechny strany. Lipska hora, Solanska hora, Trtin (viz treba tady: https://mapy.cz/s/pobopuseju, prepalene barvicky by se ti mohly libit ;-)), Oltarik. Vlastne jeste Plesivec, tam se ted myslim muze, cast roku je uzavreny. Pripadne i Holy vrch, to je docela maly kopecek, ale vyhlidka pekna.

Uplne nezalesnene kopce jsou na zapade. Rana, Oblik, Srdov, Brnik, to znas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod ntz » úte dub 16, 2024 9:52

jj, Oltarik mam uz delsi dobu v planu, tam jsem jeste nebyl ... myslim ale, ze jsem to nakonec vymyslel docela dobre, protoze do tech necelejch 17ti km je toho napechovano fakt hodne a jsou to vlastne vetsinou panoramatka na zapad (tedy k Milesovce a okoli)

jo a Holy Vrch pridavam na seznam cilu, tam jsem (taky :D) nebyl ... ten vypada dobre

Ten spodek kolem te Rane, to je takove na celodenni vylet pitome ... co se tyce kompozice a panoramka, tak Srdov a Brnik je proste top ... tam to mam nejradsi .. je to ale strasne proflakle
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte dub 16, 2024 16:08

Oltarik je fajn, ale lezou tam lidi. Bohuzel se da zaparkovat kousek pod nim, takze o vikendu jsou tam furt nejake rodinky s detma. Lepsi je ten Trtin s vyhledem na Oltarik, tam nevede znacena stezka a vetsinou tam neni nikdo.

Nic proti tve trase, ale psal jsi reprezentativni a to IMO neni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod ntz » úte dub 16, 2024 17:37

@mike - znas parametry, navrhni neco lepsiho ;) ... ja jsem otevrenej jakemukoliv napadu .. tvuj prvni pokus ale podle me nevysel, neb vylet na Milesovku je meh .... z fotografickeho hlediska je Milesovka podle me o hovne a kolem jsou akorat lesy .. muj vylet je pres nekolik zajimavejch mist

https://en.mapy.cz/s/letajunese

Krkavci skala - super, tam je to fakt krasny
Varhost - rozhledna, co chces vic (snad bude otevrena)
Lysa hora + Hradiste - dva vrcholky s vyhledem (na Lyse jsem nebyl, vypada ale dobre)
vycep ve Hlinnym - kdyby vyschlo v krku
Plesivec - co si pamatuju tak moc peknej a fotogenickej vrchol
z Plesivce zpet po panoramaticke modre s vyhledem na zapad ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte dub 16, 2024 20:24

Vetsinu tve trasy jsem jednou prosel v ramci neceho delsiho (Litomerice - Usti) a nijak mne nelaka tam jit znovu. Ale jo, zrovna tahle cast mi prisla nejlepsi, ale zbytek docela hluchy a ja chci trasu na cely den.

Za mne treba tohle: https://mapy.cz/s/jehefulase, ale nevim jiste, jak z fotografickeho hlediska. Vyhlidky jsou Lipska hora, Solanska hora, Trtin, Oltarik, Plesivec, Holy vrch, Ostry. Dalo by se to protahnout jeste pres Kostalov, tam je taky slusna vyhlidka. Takhle: https://mapy.cz/s/fufecacoja. Dobra hospoda je v Kocourove, z tehle strany hned na zacatku vpravo od cesty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod ntz » úte dub 16, 2024 20:38

Diky ... vylet je fazi planovani ... koukam na to .. fin (jussi) prijede do prahy pristi utery a bude odjizdet v patek ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: České středohoří

Příspěvekod oodoow » úte dub 16, 2024 21:07

@ntz: Mně to přijde jako dobrá trasa. Z rozhledny Varhoště se dají udělat pěkné fotky, když vyjde počasí. Je to jediná fotka, kterou jsem udělal za 16 hodin, co jsem ve Středohoří naposledy běhal. Původně jsem vůbec nic fotit nechtěl, bo závod, ale tady mě to tak omráčilo, že jsem přeci jenom jednu rychlou fotku udělal. :)
Byl tam i nějakej profi fotograf, bude to asi známé fotomísto.

Bleskurychlá fotka z mobilu tady.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: České středohoří

Příspěvekod ntz » stř dub 17, 2024 7:47

oodoow píše:Bleskurychlá fotka z mobilu tady.

husty
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: České středohoří

Příspěvekod Etheric » stř dub 17, 2024 8:37

Hezčí fotka, než mají mnozí s aparáty cenou, vahou a skladností převyšujícími komplet high tech výbavu na treking včetně spaní a vaření :lol: :smt023
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: České středohoří

Příspěvekod apuka » stř dub 17, 2024 9:00

oodoow píše:se dají udělat pěkné fotky, když vyjde počasí
ntz píše:fin (jussi) prijede do prahy pristi utery a bude odjizdet v patek
No, to asi zrovna moc dobre pocasi na foceni nebude... Zase pri trose stesti muze fotit "pocukrovane" kopecky, teda alespon na ktere bude videt.

Ja si myslim, ze ohledne moznosti foceni bude stejne nejvice zaviset ne na trase ale na aktualnim pocasi. Az budete sedet na v hustem desti v mraku a viditelnost bude tak 20 m, tak udelate stejnou fotku z louky vedle jakekoliv vesnice jako na nejlepsim vyhlidkovem miste.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České středohoří

Příspěvekod ntz » stř dub 17, 2024 10:12

Etheric píše:Hezčí fotka, než mají mnozí s aparáty cenou, vahou a skladností převyšujícími komplet high tech výbavu na treking včetně spaní a vaření :lol: :smt023

s prominutim jsi jak dite s touhle mantrou (a furt navic nechapes ten zakladni fundament):

1) lidi co foti fotakem, chteji fotit fotakem, protoze je to proste bavi .. a zde plati dvojnasob, ze (i) cesta muze byt cil
2) oodoowa fotka je fantasticka, kdyby to ale cvakl byt jen na low-end aps-c se skutecnym objektivem, tak kvalita te fotky (mereno potencialem pro vetsi format - treba pro tisk a nebo nejakou prezentaci) je o nekolik levelu nesrovnatele jinde .. tohle je proste sice bezvadna, porad ale jen fotka mobilem
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » stř dub 17, 2024 14:49

Hmm, ciste laicky. Ta fotka je pekna mistem a pocasim, ale mobil v tom vidim a kazi mi to. Jednak zkresleni, ale hlavne okraje, trochu to vypada, jako kdyby fotil klicovkou dirkou :) Muj mobil dela to same a kdyz jedu nekam, kde je to pekne, vezmu si kompakt a vysledky jsou lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Treking