České středohoří

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: České středohoří

Příspěvekod Zdéňa » pon led 19, 2015 21:09

Milešovkou to chce začínat nebo končit :) Ale daleko víc mě oslovil Ostrý, tam se mi moc líbilo :wink:

Kdybych to České Středohoří neměl tak z ruky, tak jsem tam častěji, málokde je ten terén tak členitý.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte led 20, 2015 0:35

Sirkka píše:Já tam byla pprvé a někdy se tam zase vrátím. Od Phy celkem blízko, ideální.

:shock: bydlis v Praze, na OF jsi skoro 7 let a bylas tam poprve? Ze se nestydis :twisted:

Muzes to snadno napravit. Jak pises, z Prahy je to kousek (hodina vlakem) a tras se tam da udelat spousta. Malokde se u nas da za den vylezt na tolik peknych kopcu a navstivit nekolik zricenin. Myslim, ze v tomhle vlakne najdes spoustu tipu.

Zdéňa píše:Milešovkou to chce začínat nebo končit :) Ale daleko víc mě oslovil Ostrý, tam se mi moc líbilo :wink:

Koncit; idealne za tmy, kdyz uz tam nikdo neni ;-) Zacinat je lepsi Lovosem, aspon se clovek zahreje. Ostry neni spatny, ale je to jen takovy kopecek, muj favorit je Lipska hora. Pak Sedlo, Oblik, Otlarik atd, atd. louka na Hradistanech v nedeli taky nebyla spatna, jak byl nahore snehovy poprasek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod Sirkka » úte led 20, 2015 9:27

:ú Když už, tak výletím po Jizerkách.

Milešovku jsem měla pořád pocitově daleko. Všici byli překvapení, že autem jsme byli za 40 min ve Velemíně. Ostrý se mi líbil, je z něj pěkný výhled (v době naší návštěvy byla Milešovka v mlíku). Lovoš jsme jen lízli, časově už bysme to nestíhali a ani kamarádce už se na vrchol nechtělo. Ale někdy tam chci zajít, podle aut dole na parkovišti tam byl asi nával...
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: České středohoří

Příspěvekod Zdéňa » úte led 20, 2015 13:08

Sice jezdím skoro všude autem, ale Český Středohoří je dle mě ideální vlakem / busem. Jezdí toho z Prahy dost a nemusíš se vracet zpět k autu. Za den se dají 3-4 kopečky v pohodě stihnout i v těchto kratších dnech. Když o tom tak přemýšlím, tak bych tam hned vyrazil :ú
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte led 20, 2015 16:58

Sirkka píše:Když už, tak výletím po Jizerkách.

A pritom je Ceske Stredohori bliz a je peknejsi a zajimavejsi ;-) Jizerky v zime na sneznice, bez snehu nic moc (nemam rad placate kopce a asfaltky).

Sirkka píše:Lovoš jsme jen lízli, časově už bysme to nestíhali a ani kamarádce už se na vrchol nechtělo. Ale někdy tam chci zajít, podle aut dole na parkovišti tam byl asi nával...

Na Lovosi je bohuzel taky bufet a nekdy tam byva narvano. Idealni je jit pres vrchol rano nebo vecer, kdyz uz tam nikdo neni. A stoupat z Lovosic, kopec je vetsi a prijemnejsi, z druhe strany je cesta tahla a celkem nudna.

Zdéňa píše:Sice jezdím skoro všude autem, ale Český Středohoří je dle mě ideální vlakem / busem. Jezdí toho z Prahy dost a nemusíš se vracet zpět k autu. Za den se dají 3-4 kopečky v pohodě stihnout i v těchto kratších dnech.

Presne tak. Jezdit tam autem je zvrhlost ;-) 3 kopecky je naproste minimum, 4 se daji bezne a rekord mam 7, ale to uz da trochu prace ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod Zdéňa » úte led 20, 2015 19:59

mike píše: muj favorit je Lipska hora.

Odkuď nejlépe na Lipskou Horu? Z map jen vidím, že z jihu to asi nebude, ale jinak netuším :-)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte led 20, 2015 20:14

Takhle:
lh.jpg

Cervena je znacka, modra zaznam trasy. Ze sedla vede neznacena cesticka na vrchol, poznas ji podle cedule s popisem prirodni rezervace. V podstate se neda minout ani bez toho, odbocuje v nejvyssim bode. Cesticka je dobre viditelna, misty strmejsi. Problem by mohl byt akorat, kdyby byl cerstvy snih, to by ses nekde v pulce stoupani mohl ztratit. Jinak tam byva proslapnuta stopa.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod Zdéňa » úte led 20, 2015 21:04

Díky, to mi stačí. Potřeboval jsem jen trochu navést. Zkusím ty Třebívlice - Oltářík - Lipská a uvidím kam až dojdu, pak je dost možností kam dál. Jen kdyby trochu vyšlo počasí, nechce se mi trmácet takovou cestu aby pak bylo celý den šedivo :?
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte led 20, 2015 22:49

Jj, to je obrovska vyhoda Stredohori, ze trasa se da snadno menit podle situace a potreby (kdyz clovek vi, kde je ;-)).

Chodim na LH obvykle z Lovosic pres Kostalov a Oltarik, nekdy i Solanskou horu. Kdyz pridas Ostry, mas peknou celodenni trasu a muzes se jeste dorazit na Lovosi ;-) Z Trebivlic jsem ted sel poprve, neni to spatne, ale bus z Lovosic je priserny courak, byl bych pomalu na Kostalove, nez se tam doplazil.

Sedivo tam byva v zime casto, ale nijak zvlast to nevadi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod Zdéňa » stř dub 29, 2015 21:06

Nakonec jsem v zimě nevyrazil, tak snad jeden z těchto prodloužených víkendů. Chtěl jsem se jen zeptat kudy na Solanskou horu? Z mapy mi to přijde asi nejlepší z východu přes ten dlouhý vrch co je hned vedle..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » stř dub 29, 2015 21:24

Jo, z vychodu po hrebinku. Chodim to takhle nejak:
sh.jpg

Na prvni kopec zadna cesticka neni, proste se vyskrabes svahem, kus je i sutoviste. Pak zajdes na vyhlidku a po hrebinku uz je v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » stř dub 29, 2015 21:53

Kdyz uz mam tu mapu otevrenou, jeden tip:
ovcin.jpg

Ovcin je takovy nenapadny kopec nad Radosticema, ktery jsem vzdycky mijel po zelene. Ted v zime mne ale jednou zaujal, asi ze byl v lese lip videt, odbocil jsem na nej a byl prijemne prekvapen zajimavym vyhledem. Ac to zespoda nevypada, nahore je je holy a je videt na vsechny strany.

Napoprve to doporucuju vzit od Radostic, odtud je to jednoduche. Tam kde se poprve v lese lomi zelena znacka to staci vzit nahoru a porad do kopce. Sestup na druhou stranu je taky primocary, ale trefit ho zespoda neni uplne snadne. Akorat to asi chce co nejdriv, nahore je cesticka prosekana krovim a ted v nedeli uz zacinala byt spatne pruchodna. Za mesic mozna nebude vubec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod Zdéňa » čtv dub 30, 2015 7:03

Díky, tak nějak jsem si to myslel. Ta vyhlídka..myslíš to na východním konci hřebene, jak tam máš ten kousek slepé cesty? :wink:
Pokuď půjdu z Lovosic, tak zkusím i ten Ovčín.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » čtv dub 30, 2015 15:12

Jo. Uvidis sam, tam uz se neda zabloudit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod Zdéňa » sob kvě 9, 2015 18:53

Tak jsem nakonec prošel tuto trasu:
Schránka01.jpg

Oltářík se mi moc líbil, ráno kolem deváté bylo jasno, ale do dálky moc vidět nebylo. Solanská hora mě extra nezaujala. Výhled nebyl špatný, ale ta přístupnost :roll: Naproti tomu Lipská Hora mě dostala. Hezká cesta nahoru a nahoře hezký místo. Naštěstí bez lidí stejně jako na předchozích kopcích. Pak jsem už zamířil na pro mě známou cestu Ostrý - Lovoš. Na Ostrým bylo několik rodinek z dětmi a psama. Chtěl jsem si tam dát jídlo, nakonec jsem to vzdal. Na Lovoš jsem přišel akorát ve chvíli, kdy začlo pršet a trochu bouřit. Cesta z Lovoše do Lovosic stála za to. V tom kluzkým bahně jsem jen čekal, kdy se vysekám, nakonec to odnesli jen špinavý kalhoty a boty.
Celkově České Středohoří super, škoda jen, že je to pro mě trochu z ruky.. :?
Celkově to vyšlo na 28,8 km a 1236 výškových metrů :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » sob kvě 9, 2015 23:40

:smt023 tak uz vis, proc mam Lipskou horu nejradej ;-)

Co se ti nelibilo na vystupu na Solanskou horu? Uz je to tam asi pekne zarostle, co? Teren je jinak pohoda proti sestupu z Lipske hory primo na vychod, to jsem zkusil posledne poprve a celkem sila. Vrstva listi na volnych kamenech a smerem dolu je svah stale prudsi a prudsi az k nejakym 40 stupnum. Nahoru by to nejspis bylo po ctyrech, zkouset to nebudu ;-)

Kdyz to mas z ruky, naplanuj si to na dva dny. Se zdarakem by se dalo prespat na Lipske hore, se stanem na vic mistech. Napada mne treba louka na Hradistanech. Akorat si rozumne rozvrhnout trasu, aby tam clovek dosel k veceru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod Zdéňa » úte kvě 12, 2015 7:26

Jo bylo to docela zarostlé. Hlavně ten výstup nahoru z jihu a pak první část hřebene z té vyhlídky na Dlouhý vrch. Pak už to šlo, ten vršek s tou loučkou se mi líbil, tam bych si taky dokázal představit přespat :wink: Sestupoval jsem po vyježděné cestě na severo-severo-západ, ale když jsem s ní pak odbočil, tak jsem se dostal do dost podmáčeného terénu.

Mimochodem bylo všude dost mokro. Ten průdký výšlap kus za Lhotou do sedla před Lipskou Horou byl jedno velké bahno a malem jsem se tam párkrát vysekal. Dolů bych to jít nechtěl.

Přespání bude asi nejlepší varianta. Ještě pořád je tam toho dost, co by mě lákalo a to i včetně té východní části za řekou :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte kvě 12, 2015 18:13

No vidis, kdybys pokracoval po te ceste a sestoupil az na silnici, tak by ses Lhote vyhnul a pod Lipskou horu dosel po lesni ceste pod hrebinkem a vyhnul se i tomu stoupani. Kdyz je tam bahno, tak to opravdu stoji za to. Dolu je to jako na lyzich, sjezdovy postoj a jedes ;-) Normalne tam ale tak mokro nebyva, asi dost naprselo.

Vychodni cast je uplne jina, doporucuju Sedlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod apuka » úte kvě 12, 2015 18:25

Ze by ceska Mala Fatra (Klak a okoli, Stefanova a okoli, ...)???
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České středohoří

Příspěvekod scinkk » úte kvě 12, 2015 18:32

Ten průdký výšlap kus za Lhotou do sedla před Lipskou Horou byl jedno velké bahno


poprve jsem se taky nechal nachytat, priste jsme sel jinudy a vyhnul se i te Lhote :)

Na Solanske hore mam nejradeji tu hrebenovou pesinku :) ale vyhledy jsou taky pekne.

Pravy breh mam rad, mam to tam i vice prochozene, pac je to pro me dopravne dostupnejsi. Kopce jsou tam sice mene vyrazne, ale zas jich je tam asi vice :) A i tak nejak se tam da naplanovat i vice tras a mozna se lepe da vyhnout silnicim a vesnicim.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte kvě 12, 2015 18:47

Zas neprehanejte, sel jsem tam mnohokrat a poradne to klouze tak jednou z peti az deseti pokusu ;-) Navic je to jen kousek a v nejhorsim se da obejit lesem, coz jsem udelal asi dvakrat. Driv tam dokonce vedla znacka, ale popadaly pres ni stromy a zarostla.

BTW, jednou jsem tam potkal debila s terenni motorkou. Moril se s ni, snazil se ji vytlacit svahem a ja jsem mu jeste vynadal :twisted:

scinkk píše:Pravy breh mam rad ... A i tak nejak se tam da naplanovat i vice tras a mozna se lepe da vyhnout silnicim a vesnicim.

S tim nesouhlasim. Vic variabilni mi prijde levy breh, tam se da improvizovat uplne skvele. Kdykoliv muzes pridat nebo ubrat kopec nebo dva ;-) Akorat clovek nesmi brat jen znacene stezky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod Zdéňa » úte kvě 12, 2015 20:25

mike píše:No vidis, kdybys pokracoval po te ceste a sestoupil az na silnici, tak by ses Lhote vyhnul a pod Lipskou horu dosel po lesni ceste pod hrebinkem a vyhnul se i tomu stoupani. Kdyz je tam bahno, tak to opravdu stoji za to. Dolu je to jako na lyzich, sjezdovy postoj a jedes ;-) Normalne tam ale tak mokro nebyva, asi dost naprselo.


Aha, proč mě to nenapadlo :(( Člověk je nějak pořád fixovaný na to turistické značení a tam kde to neznám, tak se k němu podvědomě pořád vracím. Teď z mapy je mi to jasný.
Celou cestu mi přišlo dost mokro, tenhle úsek byl určitě nejhorší, ale třeba z Lovoše do Lovosic jsem litoval, že jsem neměl návleky. Takhle jsem bahno seškrabával z bot a ze stehen :mrgreen:

Východní část bude taky na plánu. Mám tu cestu prostě ještě o hoďku delší než z Prahy, ale i tak se tam zas brzo podívám.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte kvě 12, 2015 20:30

Kdyz to nekde neznam, tak se taky spis drzim znaceni. Aspon sis vyzkousel ten nejhorsi usek za mokra ;-) Sestup z Lovose v blate je taky zabava, ale jinak mivam kalhoty po kolena od blata bezne, zvlast na podzim a koncem zimy.

Na vychode muzes pro zacatek zkusit trasu Decin - Libesice pres Sedlo a Bukovou horu. Muzu dodat mapku, je to trochu delsi (neco pres 35 km tusim).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod Zdéňa » úte kvě 12, 2015 20:35

Jo díky to by se hodilo. Plánování mě baví, ale jako inspirace a zvlášť když to tam neznám :wink:
35 je asi v pohodě, tohle mělo 29 a už ve 4 jsem seděl ve vlaku zpět :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » stř kvě 13, 2015 1:52

Moje dve zakladni varianty, maji neco pres 36 km. Daji se jit obema smery a kazdy ma sve plusy a minusy. Jestli jedes vlakem, tak je lepsi dojet do Libesic a dojit do Decina, jelikoz odtud jedou vlaky vecer lip:
s3.jpg

s2.jpg

s1.jpg

Tyhle trasy nejsou uplne po znackach, i to se da, jen je to trochu delsi. Treba misto abych to vzal od Sedla okolo Soudneho kamene a na Doubravice se da dojit az na rozcesti na Loveckovicema a pak po zelene pres Predni Nezly, Hlupice, Blahov a na Plan a odtud po cervene. Pak uz to ale bude ke 40 km.

Z Bukove hory na Rychnov se jde po silnici (ne moc frekventovane). Driv vedla znacka pres louky na zapad od Kociciho vrchu, ale je zrusena, jelikoz jsou tam ohrazene soukrome pozemky a kravy. V zime se to projit da, v lete bych to moc nedoporucoval, jelikoz tech krav je tam hodne a nektere jsou i trochu agresivni (musel jsem jednou do lesa za ohradnik).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod chroust2 » ned zář 13, 2015 12:00

Zdravím,

včera jsem se vrátil z "levé" varianty výše uvedených tras z Liběšic do Děčína. Cesta je to opravdu moc pěkná :) Začínal jsem v pátek cca ve tři a po cestě jsem přespal nad Týništěm. Takhle rozdělený jsem to ušel v pohodě a dorazil do Děčína nějak před šestou, ale ujít to najednou tak asi zdechnu, sice bych díky tomu mohl mít na zádech jen pár kil místo desíti, ale stejně. (Dle měření na mapy.cz je to spíš 40 km...)

Takže Miku díky moc za inspiraci. Nebýt takhle pěkně načrtnuté trasy, asi bych nešel... rozhodnutí jít padlo až cca ve 23:00 ve čtvrtek :D
chroust2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 12, 2015 15:15

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pon zář 14, 2015 0:56

Super, jsem rad, ze te to inspirovalo :)

Na delku se pak kouknu, nemuzu ted levou variantu najit, ale prava je urcite pod 37. Vyjit ve 3, tak to taky do vecera nedam, chce to nejpozdeji do jedne ;-) Jinak je to vec zvyku, vzpominam si, ze kdyz jsem to sel pred hodne lety poprve a v kuse, tak jsem ke konci myslel, ze chcipnu a pak par dni nemohl chodit :) Dneska jsem sel po druhe strane Labe (Decin - Sneznik - Tisa - Usti), taky necelych 40 km a v pohode. Kdyby to nekoho zajimalo, tak sem muzu trasu hodit, taky pekna. A taky se da klidne rozdelit na dva dny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod chroust2 » čtv pro 17, 2015 11:12

Nevím co ostatní, ale mne by trasa zajímala. Plánuji vyrazit o víkendu a hledám inspiraci...
chroust2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 12, 2015 15:15

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » čtv pro 17, 2015 19:31

Takhle nejak, 38 km, 1300/1250 m prevyseni. Sel jsem to necelych 9 hodin i s pauzama.
tisa1.jpg

tisa2.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod Kuba Turek » pát pro 18, 2015 1:56

Mě teda přijde České středohoří zajímavější na horském kole (na vršky) nebo elektrokole (na sedla a silničky pod nimi). Určitě to bude nádherné na paraglidu nebo větroni. Pěšky je ale přecházení mezi kopci dost zdlouhavé.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Treking