České středohoří

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

České středohoří

Příspěvekod martinnakole » ned bře 30, 2014 12:58

Vyhlašuji soutěž o co nejbrutálnější trasu v Českém středohoří:

- minimální stoupání 2000 m+ (měřeno na mapy.cz)
- vzdálenost čím menší, tím lepší
- pouze po cestách (nemusí být turisticky značené, ale off-trail zkratky lesem, přes sutě apod. nejsou povoleny)
- na jeden kopec se smí vystoupit několikrát, ale pokaždé po jiné cestě a nikdy ne dvakrát za sebou
- trasa musí začínat i končit na místě dostupném veřejnou dopravou
- je možné použít železniční spojení z Lovosic do Žalhostic

Vyhrává trasa s co největším poměrem nastoupaných kilometrů ku vzdálenosti.

Tak co, kdo to dá? :P

-

Kromě toho je vítána jakákoliv off-topic diskuze týkající se zajímavých kopců, tipů na méně šílené trasy, vyhlídek, zřícenin hradů a vůbec Českého středohoří obecně. :)
Naposledy upravil martinnakole dne pon bře 31, 2014 20:55, celkově upraveno 1
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: České středohoří

Příspěvekod petrbw » ned bře 30, 2014 13:30

Vyhrává trasa s co největším poměrem nastoupaných kilometrů ku vzdálenosti.
Vyhrává co?Když soutěž, tak taky napiš o co soutěžíme.Jinak to není soutěž ale úkoluješ lidi aby vyřešili něco, co zajímá tebe.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: České středohoří

Příspěvekod martinnakole » ned bře 30, 2014 15:14

Ale no tak, ber to obrazně. :wink: Rád bych jen nashromáždil tipy na zajímavý trasy ve Středohoří a vůbec rozproudil diskuzi na tohle téma. Já to tam znám jako vlastní boty, ale z informací, co se tu třeba někdy objeví, může čerpat daleko víc lidí.

Jo a samozřejmě sem patří veškerý další off-topic nějak související s Českým středohořím a kopcema okolo. To zadání v prvním příspěvku berte spíš jako námět k diskuzi.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

České středohoří

Příspěvekod budo » ned bře 30, 2014 17:52

Popravdě taky jsem měl z toho dojem ze chceš aby ti někdo vymyslel trasu


(tapatalked)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: České středohoří

Příspěvekod martinnakole » ned bře 30, 2014 18:33

Tak jasně, chtěl bych, aby někdo zkusil takovou trasu vymyslet (jde to), ale jak říkám, nechci to primárně pro sebe, já to tam znám. Nenapadlo mě, že si to budete takhle vykládat :roll:
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: České středohoří

Příspěvekod scinkk » ned bře 30, 2014 19:17

Ja moc rad planuji trasy, ale tak nejak dle mych potreb a tohle zadani tomu nevyhovuje :)
Ja bych nahodil jine tema, dle meho (aspon pro me) praktictejsi.
Zajimaly by me tipy na prirodni vyhlidky, pekne bez stromu, vyhlidkova loucka ci skalka, kvuli foceni - predevsim kopce, kam nevede turisticka stezka, jelikoz ty drive ci pozdeji snad projdu vsechny :) Napada me jako priklad treba Lipska hora.
Na znacky rozhledu v mape se vetsinou neda spolehnout.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: České středohoří

Příspěvekod martinnakole » ned bře 30, 2014 19:35

scinkk píše:Zajimaly by me tipy na prirodni vyhlidky, pekne bez stromu, vyhlidkova loucka ci skalka, kvuli foceni - predevsim kopce, kam nevede turisticka stezka, jelikoz ty drive ci pozdeji snad projdu vsechny :)

Super výhledy jsou třeba z Křížový hory nebo Hradiště (směrem do Polabí, na Říp a tak), ale to asi budeš znát. Pak kousek od Hradiště je Lysá hora, tam už cesta nevede, zato výhledy jsou tam na všechny strany. Pak Krkavčí skála pod Varhoštěm. A jeden z nejlepších výhledů na Středohoří (třeba tahle fotka) je od vesnice Malíč z jakýhosi bezejmennýho kopce, tady.

Na druhý straně Labe bych si určitě vylezl na Oltářík a Solanskou horu, ale přijde mi, že tam je pěknejch výhledů o poznání míň (ale zase jsou tam lepší kopce).

A super výhledy podle mě budou ze všech těch nižších kopců na Lounsku, akorát tam mě vždycky odradí ten asfalt všude okolo, takže jsem tam ještě nebyl :?
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: České středohoří

Příspěvekod scinkk » ned bře 30, 2014 21:17

Vyborne diky. Nektere uz znam, nektere jsem jeste nestihl. Holy vrch je taky skvele misto, presne toto jsem myslel :) (Na mapy.cz jako Lysa hora, ale to je asi chyba). Skvely tip na ten kopec u Malice a Solanskou jsem si poznamenal jako tip, kdyz jsem nedavno cetl tvuj blog.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: České středohoří

Příspěvekod dudy » ned bře 30, 2014 21:55

chybka
Naposledy upravil dudy dne ned bře 30, 2014 21:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: České středohoří

Příspěvekod dudy » ned bře 30, 2014 21:56

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: České středohoří

Příspěvekod martinnakole » ned bře 30, 2014 22:02

Jo ještě je docela pěknej výhled od Kostelního sedla (http://mapy.cz/s/9xhd), kousek od rozcestí je tam takovej drobnej vrchol s travnatym jihozápadním svahem, takže vidíš dolů na Labe, Lovoš, Milešovku a všechny ty kopce okolo. A možná bych zkusil vylízt někam nad lom na Deblíku, ale bacha, je nejspíš v provozu.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pon bře 31, 2014 20:06

@martinnakole: schvalne jsem se kouknul do svych logu a nasel jen tri trasy v Ceskem Stredohori, ktere maji pres 2000 vyskovych metru. Vsechny maji okolo 45 km a dvakrat jsem sel pres 7 a jednou pres 6 vrcholu. Vrcholy jsou proste daleko od sebe a chodit vickrat na stejny vrchol nebudu, to bych si pripadal jako pako.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pon bře 31, 2014 20:16

martinnakole píše:Na druhý straně Labe bych si určitě vylezl na Oltářík a Solanskou horu, ale přijde mi, že tam je pěknejch výhledů o poznání míň (ale zase jsou tam lepší kopce).

Jj, Solanska hora je prekvapiva. Furt jdes mezi stromy na hrebeni bez vyhledu a najednou je na konci skvela loucka s peknym vyhledem.

martinnakole píše:A super výhledy podle mě budou ze všech těch nižších kopců na Lounsku, akorát tam mě vždycky odradí ten asfalt všude okolo, takže jsem tam ještě nebyl :?

Chybu delas. Asfaltu se da uplne vyhnout. Idealni je dojet busem do Rane u Loun a odtud muzes bud na Ranou nebo na Oblik (neznacena stezka primo nahoru) a z nej na Srdov a Brnik. Pokracovat se da pres nizsi vrsky pod nima a pak se da dojit az do Lovosic, pricemz cesty az po Oltarik jen krizujes. Vetsinou se jde mimo znacene stezky a obcas i volnym terenem, ale jednoduchym.

scinkk píše:Zajimaly by me tipy na prirodni vyhlidky, pekne bez stromu, vyhlidkova loucka ci skalka, kvuli foceni - predevsim kopce, kam nevede turisticka stezka, jelikoz ty drive ci pozdeji snad projdu vsechny :) Napada me jako priklad treba Lipska hora.

Jj, Lipska hora je ma oblibena. Bez stezek je to celkem tezke, ale treba na ty zminene vyse (Srdov, Brnik) znacena stezka nevede. Na druhe strane je fajn vyhled ze Sedla, tam sice stezka vede, ale moc lidi tam neni a vyhlidka je uplne na jiznim konci, kam uz vede stezka neznacena. Pak je nekolik vyhlidek ze skal na hrebeni a zvlast ze skaly s drevenym krizem. Jestli neznas, tak rozhodne doporucuju (byl jsem tam naposled vcera ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod oodoow » pon bře 31, 2014 20:39

Tady je třeba námět na celodenní túru. Teoreticky by se to dalo zkrátit pro lepší poměr délka/převýšení, ale takhle je to od vlaku k vlaku a ten konec po zelené do Ústí je moc pěknej.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: České středohoří

Příspěvekod martinnakole » pon bře 31, 2014 20:43

Jo, Sedlo taky doporučuju. Ta hora je prostě super, akorát hůř dostupná.

Mimochodem, nevíte někdo, jestli se dá nějak rozumně dostat nahoru na Vlhošť a jestli to stojí za to?
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pon bře 31, 2014 21:06

oodoow píše:Tady je třeba námět na celodenní túru. Teoreticky by se to dalo zkrátit pro lepší poměr délka/převýšení, ale takhle je to od vlaku k vlaku a ten konec po zelené do Ústí je moc pěknej.

To prevyseni je z GPS, co? Sorry, ale to cislo je nesmysl, polovina by byla pravde bliz (nechce se mi to oklikavat).

Jinak teda nevim, co je na zelene do Usti pekneho. To mi vzdycky prijde jako nejnudnejsi usek trasy, skoro rovina, nic moc okolo... ale tys psal, ze okolo sebe moc nekoukas, ze? ;-) Chodivam opacne, Usti - Milesovka a pak nekudy do Lovosic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pon bře 31, 2014 21:14

martinnakole píše:Mimochodem, nevíte někdo, jestli se dá nějak rozumně dostat nahoru na Vlhošť a jestli to stojí za to?

Nahoru se dostat da, jelikoz jsem tam byl ;-) Bohuzel pred 7 lety a to jsem jeste nemel GPS, takze trasu nemam. Jen log z hodinek a podle vysky jsem byl na vrcholu. Temer si to nepamatuju, ale mam nejasny pocit, ze vyhled tam neni kvuli stromum... a ohledne rozumne taky nedokazu nic rict ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod martinnakole » pon bře 31, 2014 21:35

mike píše:To prevyseni je z GPS, co? Sorry, ale to cislo je nesmysl, polovina by byla pravde bliz (nechce se mi to oklikavat

Přijde mi, že cykloserver měří stoupání lehce přehnaně. Ale podobnou trasu jsem před časem zkoušel naklikat na mapy.cz, který už podle mě měřej celkem rozumně a až tolik se to neliší. Na začátku se dvakrát klesá do kaňonu Labe, takže na tom se nabere dost metrů. Pak Milešovka, Lovoš a je to.

http://mapy.cz/s/9xOn (mimochodem splňuje zadání z prvního příspěvku 8) )
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pon bře 31, 2014 21:36

mike píše:Jinak teda nevim, co je na zelene do Usti pekneho. To mi vzdycky prijde jako nejnudnejsi usek trasy, skoro rovina, nic moc okolo...

Beru castecne zpet. Jsem si to oklikal, jelikoz mne zajimalo, jestli neco neprehlizim. Prevyseni vyslo tesne pod 2000 m (tj. bliz puvodni hodnote 2400 nez pulce) a pri detailnejsim pohledu jsem zjistil, ze zelene odbocuju uz nekde v pulce, takze zbytek nemuzu posoudit. Podle vyskoveho profilu vede porad nahoru a dolu podel Labe. Tam jsem tedy myslim jeste nesel, vzdycky smeruju spis ke kopcum :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod oodoow » pon bře 31, 2014 21:56

@mike: ta zelená je takovej pěknej trochu vlnitej traverz s občasným výhledem na Labe, pěkná lesní pěšinka akorát tak na proběhnutí :-)
Převýšení bere cykloserver ze své mapy, někdy mu to ale dost ulítává ať už nahoru nebo dolů. Podle gps s barometrem to vychází na 2.290m
Mapy.cz teď v poslední době dost zabraly a vylepšily se, ale pokud vím, tak se tam nedá naklikat trasa úplně kudy chci. Vždycky to musí být jenom po nějaké značené cestě, žádný lesní cesty natož pak úplně mimo cestu, takže pořád používáme pro klikání tras cykloserver.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: České středohoří

Příspěvekod martinnakole » pon bře 31, 2014 22:03

oodoow píše:Mapy.cz teď v poslední době dost zabraly a vylepšily se, ale pokud vím, tak se tam nedá naklikat trasa úplně kudy chci. Vždycky to musí být jenom po nějaké značené cestě, žádný lesní cesty natož pak úplně mimo cestu, takže pořád používáme pro klikání tras cykloserver.

Tohle jsme teďka řešili vedle, asi čtrnáct dní nebo měsíc to už umí pořádně. Uměly to i dřív, ale teď konečně zobrazujou i stoupání / klesání. Viz třeba http://mapy.cz/s/9xP5, dole máš odkaz "Výškový profil".
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: České středohoří

Příspěvekod oodoow » pon bře 31, 2014 22:09

@martinnakole: Aha, tak to je super, že to tam konečně dodělali. Jak budu mít náladu, zkusím tam překlikat nějakou delší trasu, schválně co to udělá s převýšením oproti cykloserveru.
Ještě by tam mohli přidat možnost nahrávání tras z gpx souboru.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pon bře 31, 2014 22:20

@oodoow: njn, ty mas trochu jine predstavy o idealu ;-) Prumerna rychlost 7.2 km/h na 55 km trase s prestavkama... to by mne zabilo, ale tobe patri :smt023 Tu zelenou si asi nekdy projdu, je to jedna z mala tras, ktere jsem tam jeste nesel, jestli ne jedina :)

Mas tam Elevation Gain: 2.290 m Elevation Loss: 2.198 m, coz by znamenalo katastrofalni zaplavy ve strednich Cechach, jelikoz by nadrazi v Usti bylo o 92 m vys, nez v Lovosicich ;-) V realu je to samozrejme naopak a rozdil je do 20 m. Min Elevation: 72 m taky neni nic moc, kdyz nejnizsi bod v CR ma 115 m na vytoku Labe u Hrenska. Bych ten vyskomer v GPS reklamoval :twisted: Pres 2000 m ale ta trasa mit bude, odhaduju 2100 - 2200.

Jj, klikat muzes kam chces. Prevyseni bude asi mensi. Trochu jsem si s tim hral a nefunguje dobre vyska vrcholu, neda se trefit tak, aby to ukazalo skutecnou vysku. Ukazuje mensi a to i o 50 m. Jinak se to zda fungovat dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pon bře 31, 2014 22:24

oodoow píše:Ještě by tam mohli přidat možnost nahrávání tras z gpx souboru.

Ta moznost tam je, to uz jsem taky psal. Pretahnes tam soubor pomoci drag&drop. Akorat ho to jen zobrazi, neda se prochazet a nevygeneruje z nej zadne udaje. Ale zas tam tech souboru muzes natahat, kolik chces.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pon bře 31, 2014 22:29

Vysledek natahani nekolika tras do mapy vypada treba takhle:
seznam.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod oodoow » pon bře 31, 2014 23:24

@mike: Jo, to máš pravdu, někde jsi to tu už psal. Jenže bez těch údajů to moc nepomůže. Chtěl jsem to tam hodit, abych nějakou tu trasu nemusel ručně překlikávat, až budu porovnávat převýšení.
Ale i tak se to může hodit, můžu aspoň vyzkoušet, jestli mají na mapy.cz aktuálnější mapy než na cykloserveru, kde to už mnohdy vůbec nesedí s realitou.
Vidím, že to tam máš důkladně prochozené. :)

Jo a zkusil jsem na garmin connectu překliknout na elevation correction a on to teď celý nějak přepočítal to převýšení, asi tam udělali nějaký upgrade.
takže teď to se zapnutým elevation correction ukazuje:
Elevation Gain: 1,980 m
Elevation Loss: 1,968 m
Min Elevation: 138 m
Max Elevation: 822 m

a s vypnutým:
Elevation Gain: 2,136 m
Elevation Loss: 2,049 m
Min Elevation: 72 m
Max Elevation: 838 m

Ten nejnižší bod je tedy pořád mimo, asi gpska neměla zrovna svůj den. Cíl v Ústí byl o trochu dál po cestě nahoru od nádraží, ale nebylo to moc.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte dub 1, 2014 1:59

Ja vim, taky bych ocenil, kdyby to udelali lip. Tak, jak to melo TrekView. Ted vlastne jen vykresli trasu a pridaji ji jako dalsi vrstvu a data nejspis zahodi. Treba se casem dockame. Muzes jim napsat; ja to asi udelam.

Jj, pro mne je to idealni treninkova oblast. Libi se mi tam, vlak mi jede kazde dve hodiny, za hodinu jsem tam a posledni zpatky jede v pul desate vecer. Coz je sice porad moc brzo, ale aspon neco ;-) Da se tam nakombinovat spousta ruznych tras s rozumnou delkou a prevysenim. Na tom obrazku jsou trasy jen za letosek a jeste ne vsechny, kdybych tam natahal vsechno, co jsem tam kdy nachodil, tak nejspis moc volneho mista mezi trasami nezustane ;-) Asi to nekdy zkusim.

No vidis, s korekci uz je to lepsi. Tusis, jak to delaji? Tipuju prumerovani v case, jak to delalo TrekView. Sice to urizlo vrchol Milesovky (coz by se normalnimu turistovi nestalo, jelikoz se tam na par minut zastavi, ale pocitam, ze vy jste tam jen probehli ;-)), ale taky to vyrusilo tu chybu se 72 m. 138 uz pro Usti odpovida, nadrazi ma neco mezi 130 - 135.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte dub 1, 2014 4:03

martinnakole píše:Jo, Sedlo taky doporučuju. Ta hora je prostě super, akorát hůř dostupná.

Jeste k tomuhle, jelikoz jsem zrovna zpracoval nedelni trasu, ktera pres Sedlo vedla.

Neni to tak hrozne. Vlakem se da dojet do Libesic a odtud je to na vrchol 4 km. Pak se da pokracovat ruzne. Ted jsem sel do Decina pres Bukovou horu, coz dalo celkem 40 km a to jsem si trasu trochu protahl pres Plan. Trasa se da zkratit a na vlak z Bukove hory sejit do Techlovic nebo Maleho Brezna, z Plane do Velkeho Brezna. Nebo se da jit primo do Usti nebo Litomeric, to je asi nejkratsi. Samozrejme i opacne, parkrat uz jsem byl na Sedle za tmy. Z toho jednou v mlze a za snehu a normalne jsem na vrcholu bloudil :)

Sedlo je fajn kopec, jeden z mala s poradnym stoupanim. Z tohodle hlediska je lepsi jit ze severu, je tam vetsi prevyseni a myslim, ze i strmejsi svah.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod wawrik » úte dub 1, 2014 8:03

oodoow píše:takže teď to se zapnutým elevation correction ukazuje:
Elevation Gain: 1,980 m
Elevation Loss: 1,968 m
Min Elevation: 138 m
Max Elevation: 822 m

Používať Connect bez zapnutej korekcie dáva výškové údaje vycucané z prsta. Bohužiaľ to stránka nevie zapnúť default, treba to po každom nahratí urobiť ručne ](*,) Dúfajme, že nová verzia Connectu, čo ju avizujú, to bude vedieť.

mike: Korekcia znamená vyhodiť výškové údaje z barometra v GPS a prerátať ich podľa výškových údajov mapy zo stránky Connectu. Inými slovami, barometrický senzor (a algoritmus), ktorý používa Garmin vo svojich geretoch, je pekný črep. Zlaté Suunto :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11


Další

Zpět na Treking