České středohoří

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pát pro 18, 2015 3:33

Jak pro koho ;-) Kdo rad chodi, tak nema problem si tam najit spoustu jednodennich 30 - 40 km tras. Zajimave, ze paraglide nebo vetron jsem tam nikdy nevidel a to tam jsem docela casto. S vyjimkou Rane, ale to je tradicni plachtarska zakladna. Celkem casto ale vidim ultralighty.

Jasne, ze by bylo lepsi, kdybychom takhle blizko meli Alpy. Co nadelame, kdyz prarotec Cech tezce zakufroval a vylezl na Rip misto na Grossglockner. Z te bidy, co v Cechach je, mi Ceske stredohori a Luzicke hory vyhovuji nejvic, jsou clenite a jsou tam aspon nejake kopce. Mas nejake lepsi napad? Krusne hory, Jizerky, Krkonose, tam vylezes na hreben a jdes skoro po rovine.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod dudy » pát pro 18, 2015 8:12

mike píše:Krusne hory, Jizerky, Krkonose, tam vylezes na hreben a jdes skoro po rovine.

To je snad dobře, ne?
Kdo se má furt drápat do nějakejch kopců?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: České středohoří

Příspěvekod scinkk » pát pro 18, 2015 11:33

Pěšky je ale přecházení mezi kopci dost zdlouhavé.

Chozeni pesky je zdlouhave vsude a vzdy, ale co je na tom spatneho? :)
Jinak jsem to sel skoro uplne stejne jako mike, jen z Decina jsem si to trochu protahl tim, ze jsem sel po zlute a koncil v Chuderove, pac akorat jel bus az na nadrazi, tak jsem si usetril cestu skrz Usti :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pát pro 18, 2015 15:04

@dudy: taky pravda, navic to s pribyvajicim vekem a vahou jde stale hur ;-)

@scinkk: tos ale prisel o Erbenovu vyhlidku a rokli v Usti. Mesto je hnusne, ale za tmy z rozhledny vypada zajimave. Rokle uprosted mesta taky neni obvykla a zbytek se celkem da prezit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod scinkk » pát pro 18, 2015 15:06

Prisel no, puvodni plan byl tak, jak si sel ty, ale tuhle trasu si asi i tak nekdy strihnu jeste jednou.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pon led 11, 2016 1:44

Vcera se mi nechtelo schazet z Lipske hory po uklouzane cesticce a jelikoz bylo tak 10 cm hutnejsiho snehu, vzal jsem to primo dolu svahem, asi na VSV. Uz jsem to sel jednou bez snehu, to je docela neprijemne, jelikoz je tam spousta listi, vetvi a jako podklad jsou volne kameny. Ve snehu to ale bylo docela zabavne, zvlast kdyz s celovkou v mlze skoro nebylo videt :) Byt tam pul metru snehu, tak by to bylo skvele na sneznice a v metru by to byly uplne orgie. To by uz ale mozna hrozily laviny, les je ridky a svah ma tak 35 stupnu, mozna i vic. Zvlastni je, ze nahore je sklon nejmensi a smerem dolu se postupne zvestuje, jak kopiruje tvar zraloci ploutve. Svihnul jsem sebou aspon trikat, do snehu to nevadi :) Skoda, ze tam ten metr snehu asi nikdy nebude, nejspis ani tech 50 cm.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod Zdéňa » stř kvě 4, 2016 20:47

Stojí tahle trasa za to, nebo by jste ji nějak upravili?
Jde mi o to, zda stojí za to lézt na Blešno a Košťálov nebo jestli to mám nějak upravit. Loni jsem šel začátek podobně, ale pak to stočil na Solanskou a Lipskou horu to byla pěkná trasa, ale chci změnu :wink:
V plánu to mám tuhle sobotu. Tak do 30 km a 1200 metrů převýšení, potřebuju být v neděli ještě použitelný :twisted:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » stř kvě 4, 2016 21:21

Prijde mi nejak kratka ;-) Blesno nevim, tam jsem kupodivu jeste nebyl, ale ten kopec vypada shora zajimave, zkusil bych to. Na Oltarik vede nova (neznacena) cesticka ze SZ, takze ho nemusis obchazet po znacce a muzes rovnou nahoru. Do Dekovky vede taky zkratka od stareho rozcesti pod nim. Muzu sem hodit mapku s GPS zaznamem, jestli chces, ale je to celkem snadne najit.

Cestou k Vlastislavi si muzes vybehnout na Plesivec, je tam zajimavy vyhled. Priblizne na jih od nej v nejvyssim bode tohodle useku je zebrik/schody pres plot. Prelezes a pak po cesticce na vrchol, je to kousek.

Kostalov stoji za to, jestli jsi tam jeste nebyl. Pak bych se ale nevracel po zlute, ale sel po zelene a pak pokracoval po ceste smerem na Borec. Bohuzel tam nedavno polozili novy asfalt. V lese, kde je zakaz vjezdu #-o Druha moznost je jit z Vlastislavi pres Teplou a na Kostalov po neznacene stezce nahoru, vyleze primo u rozcesti pod zriceninou (chodim tamtudy opacnym smerem). A pak pokracovat po zlute, jak tam mas.

Borec bych sel pres vrchol a pokracoval po okruhu. Pocitej ale s tim, ze tam neni skoro nic videt, je zarostly. Zajimavejsi je v zime, kdyz mrzne, v kopci jsou praskliny a zevnitr stoupa teply vzduch, takze okolo pruduchu je zeleno a kousek dal je snih.

Lovos je lepsi jit normalne po modre a pak sestoupit po zelene, jak tam mas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod Zdéňa » čtv kvě 5, 2016 20:36

Děkuju. Ten Plešivec určitě přidám, přemýšlel jsem i o tom Holém Vrchu u Sutomi. Ale jsou to všechno jen takový malý kopečky, možná to ještě prodloužím o Solanskou Horu. Sice se na ní jde těžko, cesta je tam špatná, ale zas je tam hezký výhled :wink:

Tu zkratku na Oltářík jsem tam viděl už loni a šel jsem po ní dolů. Na Děkovku tu zkratku snad pak najdu, bude začínat někde na východ nebo severo-východ od Oltáříku, ne? :)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: České středohoří

Příspěvekod scinkk » čtv kvě 5, 2016 20:58

Na Holy vrch si taky urcite vybehni, maly travnaty kopecek ale moc pekny.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » čtv kvě 5, 2016 21:11

Jo, je to maly kopecek a za vybehnuti stoji.

Zdéňa píše:Tu zkratku na Oltářík jsem tam viděl už loni a šel jsem po ní dolů. Na Děkovku tu zkratku snad pak najdu, bude začínat někde na východ nebo severo-východ od Oltáříku, ne?

Spis na sever a mozna jeste maly kousek na zapad. Pujdes normalne po znacene stezce a az skoro uplne dole, kde se narovnava, budes mit po prave ruce strom, na kterem jsou zbytky stareho rozcestniku. Pod nim vede stezka na Dekovku, zabocis doprava aspon o 120 stupnu. Myslim, ze jina zretelna stezka tam neni, to najdes. Kousek pred tim stromem je jeste nova spojka/zkratka na ni, dlouha maximalne 10 metru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2020 16:50

Kdyz jsem vcera prijel v poledne do Lovosic, byla tam mlha a podzim. Krasne se udelalo az za dne hodiny pod Ostrym. Nadhera, ale jak jsem do te doby nikoho nepotkal, tak nahore to bylo naopak. Davy jak na Vaclavaku, bohuzel se autem da dojet az pod kopec. Prchnul jsem na Lhotu, tam jsem potkal jen dvojici asi mistnich a pak se vydal na Lipskou horu. Normalne tam byvam sam a myslim, ze jsem tam nikdy nepotkal vic, nez 2 - 3 lidi. Ted jich tam bylo aspon 20 #-o Peklo, dorazila to dvojice priblbel, co se motala po skalach, navzajem se fotila mobilem a hledala misto, kde budou vypadat nejlip. Znechucene jsem odesel. To byl napad, delat tam turistickou znacku :?

Klid nastal az se setmenim. Co jsem vytahnul celovku, tak uz jsem nepotkal nikoho :prayer: Tohle je neprijemny vedlejsi efekt koronaviru, zavrene hospodu a obchody a do prirody chodi resp. spis jezdi mnohem vic lidi. Uz jsem tam byl vic nez 100x a tohle byl naprosty extrem, nikdy tam nebylo ani vzdalene tolik lidi.

Taky jsem si malem nabil hubu na petisetletem suchu. Tolik bahna jsem tam asi taky jeste nezazil, klouzalo uplne vsechno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pon bře 14, 2022 2:44

A jeste se pochlubim. Dal jsem 10 kopcu Ceskeho stedohori, coz je na puldenni (10 hodin) trasu asi rekord. Uz jsem dal vic, ale to jsem koncil az druhy den rano :)

Necelych 37 km a 1800 m prevyseni. A to jsem uvazoval, jestli vubec jet, jelikoz se pred tydnem zas probudila chronicka infekce, co si ji 30 let pestuju, a slusne mne slozila. V prvnim kopci se mi jeste podlamovaly nohy, ale asi tak po hodine se telo vzpamatovalo az uz to bylo jen lepsi. Jestli zitra vstanu ovsem nevim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 14, 2022 10:07

to bych mela na 2 dny:D (mozna spis na 12 -14h) nicmene s davama des asi je jaro vyhnalo
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pon bře 14, 2022 16:30

S davama to prekvapive nebylo tak zle, sice bylo krasne, ale celkem kosa. Vlastne jsem posledni lidi potkal na ctvrtem vrcholu a pak uz nikoho. Coz je i tim, ze chodim castecne mimo znacene stezky. Tech mimochodem tady pribyva, coz mne nijak netesi, protoze tam pak lezou lidi. Nova je treba na Ovcin, kde jsem driv nikoho nepotkal a vcera ujecenou rodinku :roll:

Stehenni svaly teda dneska boli pekne. Asi nebyl nejlepsi napad prebehnout na zaver Lovos ;-)

V Alpach nalehko je takove prevyseni spis prumerne a druhy den muzu jit znovu, jenze tam je to na polovicni vzdalenosti a nejdu zdaleka tak rychle. Z rychle chuze v pohorkach holt boli nohy. Blbe je, ze diky dennim vychazkam se mi sice zlepsila kondice a snizila vaha, ale zas jsem si zvyknul chodit rychleji, pricemz namaha a poskozeni svalu evidentne roste s rychlosti nelinearne...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod apuka » pon bře 14, 2022 17:52

mike píše:namaha a poskozeni svalu evidentne roste s rychlosti nelinearne.
Hm, predminuly vikend jsem byl na Lyse, z domu jsem rano spechal 2,7 km pres mesto na vlak. Nemel jsem tu trasu nijak odmerenou, tak jsem opravdu spechal, na svoje pomery 6,7 km/h. Vzhledem k tomu, ze ja nemohu delat moc dlouhe kroky ani mit rychlou frekvenci kroku. Nedaji to svaly v trislech, jak jsou tam ted uz na obou stranach svorky po operaci, tak mi vzdy tahnou sval a on se "brani"... Nejdrive bolesti z natazeni jdouci az do kycel a zacatku stehennich svalu a trvajici nekolik dnu, kdyz si nedam rict, tak zanetem.
Ted to zustalo jen u te bolesti - ale skoncilo to tak, ze me silene bolely nohy uz kdyz jsem nastoupil do vlaku. Citil jsem to jeste v tuto sobotu rano...

Neni to Tvuj pripad, ale ono ty svaly pracuji podobne, jen tobe se "natahnou prirozene", nemas tam umelou barieru. Alespon Te to o neco rychleji prejde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pon bře 14, 2022 18:20

Uz jsem to tu myslim psal. Asi tak pred 4 lety jsem spechal na posledni bus v Terchove. Poslednich 5 km ze Stefanove jsem dal prumerem 8.1 km/h. V pohorkach a pote, co jsem z Kralovan presel pres Stoh a Rozsutec. Rychleji uz to neslo, to bych musel bezet a to je v pohorkach snad jeste horsi. Bus jsem stihnul, ale dalsi dny to bylo fakt peklo, bolely snad desitky svalu a slach v celych nohach :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod Vexo » pon bře 21, 2022 22:32

U mě premiéra v sobotu 37km/1400m, inspiroval jsem se trasou uvedenou v jiném vlákně (Lovoš, Ostrý, Lipská hora, Oltářník) a super... po Beskydech, Bílých karpatech, Valašských a Hostýnských vrších zase změna. Připomnělo mi to Zemskou korunu u Zhořelce, což je takový slabší odvar. A zdá se, že voda z místních zdrojů byla pitná vč. na nádraží povedeného tankového staropramenu 10°. Jenom ty vlakové zastávky v Praze Holešovicích mohli nějak výrazněji odlišit v názvu ](*,) :D
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2022 22:41

:smt023 tras se tam da nakombinovat opravdu hodne. Klidne se ptej, mam tam nachozeno skoro 5000 km :) BTW, Oltářík bez N.

Vexo píše:A zdá se, že voda z místních zdrojů byla pitná

Kde konkretne? Nikdy jsem to nezkousel, na den si vystacim s vodou z domu a kdyz nahodou ne, tak se stavim pro piti v hospode (obvykle Kocourov).

Vexo píše:vč. na nádraží povedeného tankového staropramenu 10°

V Lovosicich? :shock: Jsi odvazny ;-)

Vexo píše:Jenom ty vlakové zastávky v Praze Holešovicích mohli nějak výrazněji odlišit v názvu

:D ta mala jeste funguje?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod Vexo » úte bře 22, 2022 10:13

mike píše:Kde konkretne? Nikdy jsem to nezkousel, na den si vystacim s vodou z domu a kdyz nahodou ne, tak se stavim pro piti v hospode (obvykle Kocourov).
Pumpa Pod Třešňovkou, čerpadlo studánka Boreč (nad Režným Újezdem). V Boreči není pitná. V Sutomi je pumpa nepoužívaná, zarezlá, z toho jsem nic nevydojil. V Děkovce si k pumpě dali ceduli soukromý pozemek. U Kocourova jsem měl ještě vlastní zásobu.

mike píše:V Lovosicich? :shock: Jsi odvazny ;-)
Nevim jestli to byl vtip, ted je tam min nakazenych na 100tis. nez v Praze. Nicmene me dneska trochu zaclo bolet v krku :mrgreen:

mike píše: :D ta mala jeste funguje?
Funguje. Tezky bronx. Jezdi tam lokalka, co stavi u kazdyho patniku, ale do Lovosic to taky dojelo.
Naposledy upravil sobb dne úte bře 22, 2022 10:38, celkově upraveno 1
Důvod: zrušeny vnořené citace
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte bře 22, 2022 15:27

Vexo píše:Pumpa Pod Třešňovkou, čerpadlo studánka Boreč (nad Režným Újezdem). V Boreči není pitná. V Sutomi je pumpa nepoužívaná, zarezlá, z toho jsem nic nevydojil. V Děkovce si k pumpě dali ceduli soukromý pozemek. U Kocourova jsem měl ještě vlastní zásobu.

To mas takovou spotrebu vody nebo ji nosis tak malo? Vsechny tyhle pumpy si vybavuju, ale nikdy jsem je nepouzil a ani nevedel, jestli je tam pitna voda. Mne 3 litry, co nosim, obvykle do 50 km vystaci ;-)

Vexo píše:Nevim jestli to byl vtip, ted je tam min nakazenych na 100tis. nez v Praze. Nicmene me dneska trochu zaclo bolet v krku

Tak napul. Nemyslel jsem covid, ale ze je tam taky pekny bronx ;-) Na covid mas myslim jeste moc brzo.

Vexo píše:Funguje. Tezky bronx.

Jj, sveho casu tam stavel rychlik, jelikoz druhou trat opravovali ci co. Co bylo k videni a slyseni z ubytovny pres koleje byla obcas sila. A celkove je tam velmi kulturni prostredi :twisted:

Vexo píše:Jezdi tam lokalka, co stavi u kazdyho patniku, ale do Lovosic to taky dojelo.

:lol: to uz bys mel pomalu rychlejsi jit pesky, ne? Rychliky stavi na Podbabe, nejblizsi misto, kde prestoupit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod apuka » úte bře 22, 2022 15:48

mike píše: Na covid mas myslim jeste moc brzo.
Jen technicka - na soucasne mutace ne. Ty se dokazou projevit klidne uz hned dalsi den, rozmnozuji a siri se znacne rychleji nez predesle.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České středohoří

Příspěvekod Vexo » úte bře 22, 2022 16:39

mike píše:To mas takovou spotrebu vody nebo ji nosis tak malo?

Beru minimum, kdyz vidim, ze po ceste neco je. Navic ty proteinovy tycinky s vlakninou se musi hodne zapijet, pak susene maso atd. A vubec od ty doby co si na hodinkach muzu udrzovat statistiku vypity vody, tak jsem prisel na to, ze piju min, nez je doporuceny standard, tak si to vic hlidam. A jestli je pitna.. neoficialne asi jo :)

...a dalsi rychlik by dojel o ctvrt hodinky pozdejs, takze lokalka rulez.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte bře 22, 2022 17:05

To jako klepes do hodinek, kolik jsi vypil vody? :shock: Ti nevim, ale nez se zdrzovat hledanim vody a riskovat (doslova) pruser, tak si radej na jednodenni trasy beru ty tri litry a mam vystarano. Jestli vazi batoh 4 nebo 6 kilo pro mne neni podstatny rozdil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod apuka » úte bře 22, 2022 17:11

Vexo píše:jsem prisel na to, ze piju min, nez je doporuceny standard
:-k Uz Ti nekdo rekl, ze "doporuceny standard" se vztahuje na "prumerneho cloveka pri prumernych podminkach a prumerne namaze", jinymi slovy na toho, kdo a kdy se ve vsech ohledech strefi presne do prumeru? Jinak je to hodne individualni a co jednomu je optimalni, druhemu je velice malo a tretimu muze uskodit, bo je to prehnane...

Alespon videt dalsi vec, ktera nektere lidi po zacati pouzivani hodinek naprosto zblbne. Taky jsem na nejakymi premyslel, ale jak vidim kolem sebe, co to s lidma dela, jak jejich cinnosti a chovani to zmenilo (vetsinou ne zrovna k lepsimu) tak si radeji rikam NE! Ja se chci ridit podle sve hlavy a pocitu a ne podrizovat se nejakym tabulkam a vypoctum v hodinkach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České středohoří

Příspěvekod Vexo » stř bře 23, 2022 1:21

mike: presne tak to funguje a cim vic se hejbes, tim se navysuje target
apuka:spatne sis to vylozil, ja uz sem ten pocit mel delsi dobu, ale diky hodinkam jsem si to byl schopny nejakou dobu snadno sledovat (o te funkci jsem dopredu nevedel a kdo vi jestli bych se bez ni k necemu takovemu dokopal). nikomu nerikam, ze to ma pouzivat, ani nerikam, ze ty udaje jsou mne site presne na miru. ani to neznamena, ze to clovek musi delat 24/7/365. ziskas si hrubou predstavu, na zaklade ktere muzes trochu upravit svoje navyky k lepsimu. ale zda se, ze uz sis o tom svuj nazor dopredu udelal.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: České středohoří

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 23, 2022 6:48

taky budu muset prozkoumat zdroje na vandr do stredohori i kdyz nakonec pujdeme jen 70km, pac kamos je po kovidu a i tak me bude nenavidet (ja vim, ze jen my lemry ot amme na 3 dny, nornalni lidi na dva :D) ale i tak sem mu to asi o 15km zkrouhla

jinak ja normalne v praci vypiju tak pres litr a venku i ke 2... a taky vim, ze je to malo... ale sucha sou naprosto.lriserny aspon tady u nas a stavnatej duben asi uplne nebude... (na vandr nutne nepotrebuju celodenni deste) ale pruzkum zdroju/obchodu asi provedu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » stř bře 23, 2022 18:16

Mawenzi píše:ja vim, ze jen my lemry ot amme na 3 dny, nornalni lidi na dva

A nenormalni za jeden 8) Teda, bylo to jen 69 km a jednou, ale stalo to za to a ten kilak navic bych asi jeste zvladnul ;-)

Jo, zdroje to chce prozkoumat predem. Je jich tam celkem dost, ale ne vsechny jsou pitne. Na nekterych pumpach je to rovnou napsane, jine vypadaji podezrele.

Vode v CR se spis vyhybam a pouzivam jen kdyz vyjimecne jdu vicedenni trasu. Porad si pamatuju, jak jsme na gymplu v ramci laborek delali rozbory mistni vody. Na Valassku, cisty kraj, obehli jsme vsechny pumpy ve meste a ze jich bylo. Testovali jsme jen dusicnany a naprosta vestina jich mela nad limit a normu pro kojence snad nesplnila zadna. Pravda, bylo to jeste za sociku, ale iluze si nedelam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České středohoří

Příspěvekod apuka » stř bře 23, 2022 18:51

mike píše:Pravda, bylo to jeste za sociku, ale iluze si nedelam.
Nedelej... Jistou dobu krajska hygiena testovala nektere, casto i hodne navstevovane a pouzivane prameny v Beskydech. No... vysledky byly pomerne neprijemne... Ze by drtiva vetsina presla bez ztraty kyticky, tak to ani nahodou.
Myslim, ze jednou za cas se to jeste stale dela.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » stř bře 23, 2022 18:55

Nemas odkaz na ty rozbory? Docela by mne to zajimalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Treking