5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod Voko » úte říj 16, 2012 18:56

A vydrží to dost a dosvtí to rozumě? Moc nevěřím té výdrži u čelovek na jednu baterku při silným výkonu.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod oodoow » úte říj 16, 2012 19:43

Na nabíječku asi 4 hodiny, pak to vyměním. Tak dobrej, abych řešil minutu zdržení kvůli vyměně baterek zatím nejsem. Na lithiovku to vydrží tak dvakrát tolik, ale kdo by to kupoval za ty prachy.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod mike » úte říj 16, 2012 20:07

Prosimte, to ti ten zavod jednou za cas nestoji za nejakych 40 Kc? :twisted: Vydrzela by ti celou noc (8 - 9 hodin).

Ja je kupuju, protoze maji skvely pomer vaha/vykon a na delsich akcich se to pozna.

Jinak gratulace vsem zucastnenym a tem, co dosli az konce, zvlast :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod oodoow » úte říj 16, 2012 20:22

Nojo, jenže když chodím takhle skoro každej týden, tak to máš vždycky do čelovky + do gps + musíš řešit nějaký polovybitý kusy. Musel bych se starat o dokupování a hlídat si která je plná a která už ne. Takhle mám jistotu, že mám plně nabité baterky a nezhasne mi to nikde předčasně. Kdybych používal čelovku jenom někde na dojití, když zatmím, tak si asi taky pořídím lithiovky. Jednu do čelovky, kde by mi vydržela dlouho a druhou jako náhradní.
Litihovky maj ale ještě výhodu, že se prý nevybijí v mrazu, takže jak bude nějaká zimní akce a bude fakt mrznout, tak si je pořídím.
S tou váhou máš pravdu, jsou mnohem lehčí než ty moje nabíjecí. (dokonce tak lehké, až k nim nemám důvěru, že tam je fakt nějaká energie v nich :twisted: )
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod šíp » úte říj 16, 2012 20:26

oodoow píše:Litihovky maj ale ještě výhodu, že se prý nevybijí v mrazu, takže jak bude nějaká zimní akce a bude fakt mrznout, tak si je pořídím.

To není tak úplně pravda. Ve Finsku při -42°C všechny baterie odešly do hodiny.
Letos, při několika výpravách do zimních Beskyd /žádný extrém, max. do -12°C/ jsem pár náhradních baterií nosila v nepromokavém pouzdře ve vrchlíku batohu. Jaké bylo moje překvapení, když jsem je chtěla použít. Čelovka s nimi zhasla prakticky okamžitě a když pak doma Luboš změřil kapacitu, byla kolem 15%. Zřejmě se takto vybily právě v tom vrchlíku batohu.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod mike » úte říj 16, 2012 20:30

Aha, tak to chapu. Teda vlastne nechapu, chodit takhle kazdy tyden, tak bych do 14 dnu umrel :twisted:

S mrazem je to pravda, ani v -20 jsem nepozoroval nejake zasadni snizeni vydrze. Pricemz alkalicke baterky odchazely hodne rychle. Neboj, energie maji na rozdavani, lithium je holt lehke ;-)

@sip: mysleny jsou normalni mrazy, v -42 nikdo normalni nevyleze z domu ;-) V tech Beskydech to byly lithiove? To se muselo pokazit neco jineho, ja jsem s nima nemel problem ani ve vetsich mrazech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod šíp » úte říj 16, 2012 20:33

Jo, kupuju jen lithiové. Měla jsem jich s sebou víc, cca 5-6 kusů a kapacita kolem 10-20% byla v každé z nich, tedy to nebyla náhoda.
Kde přesně je nosíš? Já je opravdu měla přímo v horní kapse vrchlíku, tedy prakticky přímo na mrazu. Byly se mnou takto asi na 3-4 zimních akcích. Možnost, že byly špatné už při koupi je nejspíše nesmysl, kupovala jsem je v různých obchodech v různou dobu.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod Voko » úte říj 16, 2012 20:37

mě lithiovky taky nepřesvědčily - zásadně delší dobu svícení jsem nezaznamenal a to nebyla zima, už bych za ně ty peníze nedal.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod mike » úte říj 16, 2012 20:38

@sip: jenom pro jistotu, myslis opravdu tyhle? Nosim je v sacku volne pohozenem v batohu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod šíp » úte říj 16, 2012 20:38

Voko píše:mě lithiovky taky nepřesvědčily - zásadně delší dobu svícení jsem nezaznamenal a to nebyla zima, už bych za ně ty peníze nedal.


To zase já ano, za plusových teplot a nepříliš velkých teplotních výkyvů pozoruji výdrž delší cca 1,5-2,5x /dle typu přístroje - čelovka, GPS apod./
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod mike » úte říj 16, 2012 20:44

Ja pro zmenu kupuju uz jen tyhle. Vydrz v celovce je znatelne vetsi a vazi polovinu, co jine. Jen je mi divne, co se stalo s tema sipcinyma... Nebylo v tom pouzdre vlhko?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod šíp » úte říj 16, 2012 20:46

mike píše:@sip: jenom pro jistotu, myslis opravdu tyhle?

Jasně že jo [-X Jsem sice ženská a technický antitalent, ale úplný blb nejsem :ú
Přílohy
baterie.jpg
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod šíp » úte říj 16, 2012 20:47

mike píše: Jen je mi divne, co se stalo s tema sipcinyma... Nebylo v tom pouzdre vlhko?

Naopak, bylo to takové to pouzdro zamezující vnik vlhkosti zvenku
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod mike » úte říj 16, 2012 20:52

Taky by to mohly byt nabijeci ;-)

Co je to v tom pouzdre za kontakty? Nejsou nahodou ty baterky propojene do serie? Pak by treba stacilo dat jednu opacne. Nebo omylem zkratovat vnejsi konkakty, treba vlhkosti v batohu...

edit: ono by uplne stacilo, kdyby byla vadna jedna. Pak by se ostatni vybily na jeji uroven aniz by se to muselo zkratovat. Jestli je to fakt propojene, tak to neni vhodne pouzdro na baterky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod šíp » úte říj 16, 2012 20:55

Fotila jsem baterie v čelovce, protože nyní žádné nové náhradní nemám, nebyla jsem na treku od července a tak brzo se nedostanu, tak proč je mít doma do foroty.
To, v čem je nosím volně v batohu, je takové to průhledné pouzdro určené třeba na doklady - kupovala jsem to tuším v Hudy nebo Eliášovi. Mám tam vždy několik baterií volně vedle sebe. Je otázka, zda by se opravdu takovým kontaktem mohly samovybít - zkusím seto zeptat Luboše, zda je to možné či ne.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod mike » úte říj 16, 2012 20:58

Aha, mates verejnost :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod šíp » úte říj 16, 2012 21:00

To se omlouvám :oops: . Měla jsem je prostě vyndat a nafotit pouze ty baterie jako důkaz, že mluvíme oba o těch stejných.
Nosím náhradní baterie v něčem podobném.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod DAV » stř říj 17, 2012 7:39

5BV jsem dával se Sparkem je to ta nejvýkonější čelovka na jednu AA baterku.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod karaya1 » stř říj 17, 2012 12:08

Voko píše:Šlo to obejít po hřebeni - my jsme šli Smilovice - Řeka - sjezdovkou na hřeben - Ropice - Slavíč - Sedlo pod M. Polomem - Sulov - Konečná - Bílý Kříž - Sedlo pod M. Polomem - Slavíč - Kozubová - Horní Lomná - Muřínkový vrch - Sedlo pod M. Polomem - Slavíč - Ropice po hřebeni a po žluté do Řeky a do Smilovic.

Minimum asfaltu a převýšení.

Varianta po červené a přes Malý Polom šla ještě na začátku optimalizovat, většina lidí šla sjezdovkou až nahoru a pak přes Lipový a Ropici, to ale bylo zbytečné. Stačilo druhou cestou utéct doleva a došlo se stálým mírným stoupáním na Šindelnou a pak po modré dál na rozcestí pod Ropicí, oba kopce se tak podešly a převýšení bylo minimální. (Tip z B7.) Podle klikání na mapách to bylo sice o něco málo víc než 200 metrů delší, ale vynechaly se dva zbytečné vrcholy a šlo se krásně.

Jenže to je člověku stejně kulový platné, když ho po deseti kilácích chytne koleno špatné z Koulení kola, a když mu začne ulevovat, tak se přidá i to druhé ](*,)
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod lara » pon říj 14, 2013 9:37

tak co, jak se vám letos šlapalo? výsledky jsem si přečetla v tabulce... všem velké gratulace, oodoowovi obzvlášť! =D> :smt023
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod DAV » pon říj 14, 2013 12:04

Letos debakl, skončili jsme hluboko pod mé současné psychické i fyzické možnosti :t:t ](*,) :toimonster: :smt022
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod lara » pon říj 14, 2013 12:23

copak, parťák to nedal? :shock:
co bylo letos za vrcholy?
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod oodoow » pon říj 14, 2013 13:02

Letos to byla fakt sranda, byl jsem na tom blbě už na startu (asi už těch akcí bylo letos moc), ale pak se ukázalo, že parťák je na tom ještě hůř a dost si to celý protrpěl. V noci mlha, bahno, velkej liják, nešlo nic vidět, místo na Tanečnici jsme vylezli na Čečín, nějakej vrchol, co ani není na značce. Tak tam tak stojíme v dešti, tmě a mlze asi šest lidí a nikdo neví kde jako jsme a kam máme jít. Parťák říkal, že už na to kašle a jde někam dolů a domů... :twisted:
Jedna holka měla ale i buzolu, tak té jsme se pak drželi a našli značku, každopádně tak hodina v čudu. ](*,)
Pak už to bylo lepší, jen jsme zase přeběhli Smrkovinu, protože jsem nečekal, že kontrola nebude vůbec na značce. Přes den se udělalo celkem pěkně a užíval jsem si to, protože jsem nebyl ten pomalejší z týmu. Závěr jsem i celkem vychytal s trasou a i když už byl parťák na šrot a pomalu se vlekl, tak se nám povedlo díky kratší trase předehnat pár týmů.
Vrcholy byly
- nástupní bod Vsacká Tanečnice (jsem si pamatoval z Hrozenkova jak jsme tam byli na chajdě)
- Lukavice - to bylo někde daleko v pekle furt po červené, dalo se jít kousek po silnici, na Bumbálku, ale to jsem se ještě o mapu nestaral
- Smrkovina - mimo značku, ale nakonec jsme to našli
- Čertův Mlýn - na výběr byly dvě cesty, my zvolili přes Ostravici a Čeladnou pěkně po asfaltu, to se mi líbilo, protože se nedalo zabloudit :)
- Velký Javorník - tam to bylo celkem jasný kudy, asi šli všichni stejně
- Oprchlice - tam se šlo zpátky na Malý Javorník a pak hřebenovkou po červené, ale s tím, že jsme obešli všecky ty vrcholky po cestě (tím jsme taky pár týmů předešli i když oni ještě mohli běžet a my už ne)
- zpátky do Rožnova jsme šli nějakou lesní cestou dolů do Zašové a pak po silnici

Každopádně to bylo mnohem drsnější než loni, už kvůli výběru vrcholů a i kvůli počasí. Příště už budu držet mapu pořád v ruce a pořád kontrolovat kudy to bude nejkratší, je to lepší než zmateně pobíhat a pak se divit, že některý lidi člověk předbíhá i víckrát. :((
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: 5 Beskydských vrcholů - Extrémní závod v Beskydech

Příspěvekod lara » úte říj 15, 2013 7:48

waw! tak to koukám, že to bylo fakt pestré! z těch vrcholů znám tři! :oops:
takže ještě jednou velké gratulace!
oodoow - i přesto, že jsi "byl na tom blbě už na startu", krásný výkon! :wink:
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Předchozí

Zpět na Treking