Trénink vytrvalosti

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » úte úno 3, 2015 19:48

fps píše:tak to je dobré, ty ani po tolika letech nevíš jak se má správně chodit z kopce

To byla reakce na boozeho post, jelikoz jsem si nebyl jisty, jak to mysli ;-) Ale popravde, nad tim, jak chodim, moc nepremyslim, ono to jde tak nejak prirozene samo. A ano, sestupuju s mirne pokrcenymi koleny, ovsem zrovna pri tom je ta bolestiva slacha zatezovana.

fps píše:zkus Walmark Žraločí chrupavka, mě to kdysi dávno pomohlo

Podobne veci jsou na klouby, tohle je zrejme neco jineho.

fps píše:a je taky dobré zredukovat tělesnou hmotnost, čím menší je váha co kolena nesou, tím lépe

Ano, to bych docela rad, ale nejak mi to nejde ;-) Jsem rad, ze se vloni konecne zastavil postupny narust vahy i kdyz vys, nez je vhodne.

fps píše:ale na stařecké neduhy ti už nepomůže nic :D, pouze penál

Nevim jak ty, ale ja jsem podle rodinne historie tak v pulce predpokladane delky zivota ;-) Teoreticky 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod booze » úte úno 3, 2015 20:41

f
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » úte úno 3, 2015 21:01

Ty taky umis potesit #-o :twisted: U jakeho doktora jsi byl? Ortoped nebo nejaky sportovni?

Podrazky seslapavam od mladi stejne a hnusne. Paty na vnejsi strane. Kdyz uz je tam nekolik cm rozdil, tak menim podrazku...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod booze » úte úno 3, 2015 21:14

f
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » úte úno 3, 2015 21:22

Jo, takovy doktor by se hodil, ortopeda si necham az pro pripad nouze. Nevite nekdo o takovem sportovnim doktorovi v Praze?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod Sirkka » úte úno 3, 2015 22:41

@Mike: Mám přímo podiatra v Pze - Mudr. K. Mašek. Byl na Malvazinkách v Rehabilitačním centru, ale v prosinci odtamtud odešel a je s Petrem Havlíčkem (ten co je známý z tv a novin přes výživu), někde na Novodvorské, předpokládám soukromé klinice. Ještě jsem se nepídila. Mašek je dobrý, sice je zaměřený na nohy, ale dívá se na tělo jako celek. Nový kontakt na něj zatím nemám, ale měli by ho dát na Malvazinkách, aspoň co mi tam sestra na podzim říkala. Mašek mě poslal před lety k fyzio na pobočku Malvazinek na Palackého, tam mají i rehabky (tedy to platilo cca dva roky zpět). Díky němu můžu v podstatě zase normálně fungovat.

Momentálně chodím k fyzio do CityMed na IPáku. K fyzio mě poslal Mudr. P. Benedikt. Kamarádka ho zná, umí akupunkturu, proto jsem tam původně mířila. Ofiko je Benedikt neurolog, ale tělo řeší opět jako celek. Poslal mě na magnetickou rezonanci a konečně se začal řešit můj problém s bederkou atd. CityMed celkově uznává jak východní tak západní medicínu. V budově jsou doktoři, fyzio a rehabka. Celkově se mi to tam více zamlouvá jak na Malvazinkách, tam mi to připadá spíš, že jim jde o prachy...
Nejdřív bych být tebou zašla k doktorovi a on pak určí, co dál. Jím zvolená fyzio mi naprosto sedla. :-)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » úte úno 3, 2015 23:17

Diky :) Zbytek pres SZ :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod ketrin » stř úno 4, 2015 7:29

Souhlasim. Mela bys nejaky tip, kam zajit? Idealne na Praze 8 ;-)

Já byla tady:
http://casri.cz/web/index.php/vystreni- ... hniky-behu
Je to kousek od Kulaťáku.
edit. nenech se zmást slovem běh v názvu vyšetření, já tam taky byla kvůli chození po horách.
a ještě jednou edit :roll: - pokud zvolíš toto vyšetření, klidně si tam vem s sebou ne jen jedny, jak píšou, ale třeba troje boty, ve kterých chodíš.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod Simi » stř úno 4, 2015 10:24

mike píše:Skvele... Jak dlouho uz to asi mas?

Přesně nevím, ale už určitě tak 2-3 roky.

mike píše:trochu jsem hledal a odpovida to (uponova entezopatie). Mazani mi taky pomaha, ale ne natrvalo.

Když na to koukám, tak to by mohlo být ono: "Jinou častou entezopatií je „skokanské koleno“. Zde dochází k postižení úpon šlachy čtyřhlavého svalu stehenního. Bolest pak cítíte pod kolenem a brání vám v podřepu, odrazu i maximálním ohnutí nohy v koleni."
Mě se to nejčastěji nastartuje, když začnu trochu intenzivněji a hodně často jezdit na kole. Nebo občas po nějakých dlouhých sestupech s batohem. Mám tedy k občas se mi objevujícímu oštěpařskýmu loktu něco dalšího do sbírky. :mrgreen:

mike píše:Tvuj post mi opravdu dodal na optimismu #-o :twisted:

Není zač... :twisted:
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod fps » stř úno 4, 2015 10:41

mike píše:
fps píše:zkus Walmark Žraločí chrupavka, mě to kdysi dávno pomohlo

Podobne veci jsou na klouby, tohle je zrejme neco jineho.

žraločí chrupavka není jenom na klouby, ale je i na jiné věcí, třeba na vazy, šlachy, úpony, měl jsem kdysi podobný problém cca rok, bolest v přední části kolen při dlouhodobé chůzi z kopce na turistice, doma jsem o nič ani nevěděl, asi únava či namožené vazy, šlachy, úpony, zkoušel jsem vše možné, ale pomohla mi až Walmark Žraločí chrupavka
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod apuka » stř úno 4, 2015 12:51

Mawenzi píše:...kdo mi poradi, jak zhubnout aby moje kolinko lip fungovalo a nemusela sem se zivit pranou ani denne 2hodiny nekde makat v posilce:D
"Sezen" si par tasemnic nebo nejake ty breberky uplavice a pod... :wink: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » stř úno 4, 2015 17:38

ketrin píše:Já byla tady:
http://casri.cz/web/index.php/vystreni- ... hniky-behu
Je to kousek od Kulaťáku.
edit. nenech se zmást slovem běh v názvu vyšetření, já tam taky byla kvůli chození po horách.
a ještě jednou edit :roll: - pokud zvolíš toto vyšetření, klidně si tam vem s sebou ne jen jedny, jak píšou, ale třeba troje boty, ve kterých chodíš.

Diky :) Pomohlo ti to? Jakym zpusobem? Zkouselas jen vysetreni doslapu nebo i neco jineho?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » stř úno 4, 2015 17:45

Simi píše:Přesně nevím, ale už určitě tak 2-3 roky.

Takze to samo od sebe nezmizi... #-o

Simi píše:Když na to koukám, tak to by mohlo být ono: "Jinou častou entezopatií je „skokanské koleno“. ... Mám tedy k občas se mi objevujícímu oštěpařskýmu loktu něco dalšího do sbírky. :mrgreen:

Jj, na to jsem taky narazil a castecne to odpovida. Spis mi ale prijde, ze je to upon svalu na holeni, ale taky to muze byt oboji.

Taky mam sbirku; pred par lety jsem si blbnutim s PowerBallem vyrobil (asi) tenisovy loket. To nastesti uz preslo samo, kdyz jsem blbnuti nechal, ale obcas se to ozyvalo snad rok ](*,)

fps píše:žraločí chrupavka není jenom na klouby, ale je i na jiné věcí, třeba na vazy, šlachy, úpony...

OK, diky, ulozim do pameti a kdyz tak casem tohle nebo neco podobneho zkusim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod ketrin » čtv úno 5, 2015 6:50

Mně pomohli. Hlavně zjistili příčiny potíží (jiné než kdysi tvrdil ortoped), poradili mi s volbou bot (sami žádné neprodávají, což v mých očích zvyšuje důvěryhodnost), uklidnili mě (ukázalo se, že na tom nejsem tak zle, jak se zdálo). Byla jsem jen na tom vyšetření došlapu, trvalo to 2 hodiny. Výstupem z vyšetření je podrobná písemná zpráva, se kterou se pak jde ( v mém případě) na sportovní rehabilitaci.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 5, 2015 7:57

apuka
hm, tasemnici taky uplne nechci ale je obecne otazka, jestli pro koleno je opravdu nejlepsi co nejnizsi vaha nebo staci kdyz to neni nadvaha? protoze zas laicky kdyz nosi vic, vic makaj ty svaly, takze beru treba rozdil zhubnuti ze 110kg na 90 ale treba mezi 90 a 88 asi rozdil bude nulovej, ne?

jinak ja se budu opakovat, me pomohla navsteva dornovy "masaze" kde mi ukazal cvik jak si snadno srovnat doma za 5minut delku koncetin a dost mi to pomohlo a koleno o neco min boli, a pritom ten rozdil 1.5cm by jeden nerek, ze muze napachat "tolik" skody a zvysovat bolestivost v problemovym kolenu, hlavne cloveka ani nenapadne,ze by ty nohy stejne dlouhy nemel pokud nema vylozene nejakej obrovskej rozdil na prvni pohled viditelnej
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » čtv úno 5, 2015 21:39

@ketrin: diky. Uvidim, jak se to bude vyvijet a jestli se to v rozumne dobe nevyresi, tak by tohle byla jedna z moznosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod dudy » čtv úno 5, 2015 22:06

To sou mi ale vifikundace.
Kamarádovi Miloňovi stačí když ho bolí koleno ho (to koleno) zmlátit klackem.
Je mu skorem pade a třikrát vyhrál Sherparallye.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod booze » čtv úno 5, 2015 22:34

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:11, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » čtv úno 5, 2015 22:36

@dudy: sva kolena mlatit klackem nebudu, ale mohl bych pretahnout tebe. Myslim, ze by to pomohlo. Minimalne na psychiku a to je zaklad uspechu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod budo » pát úno 6, 2015 22:35

Sirkka píše:@Mike: klidně to může být špatnou chůzí, v podstatě tak nerovnováhou celého těla, byť Ti to nepřijde. Obvykle ze špatné chůze bolí právě jen jedna noha. Třeba dáváš jednu více dopředu, více vytáčíš atd... Já mám obdobný problém co ty, jen mě bolí střed holeně. Hlavně když běhám. V pohorkách no problém.
Na zpevnění středu těla je fajn zajít k fyzioterapeutovi. Ukáže správné cviky a ohlídá, že se dělají jak mají a tak mají i tu potřebnou účinnost. Momentálně tohle absolvuji. Plotýnka se mi cpe kam nemá, chodím na rehabky.
Po netu se hodně šíří výzvy na měsíc. Když budeš cvičit denně to a to, budeš mít pevný zadek apod. Podle mě celkem blbost. Když gaučový člověk začne něco takhle dělat, tak se akorát zrasí. Stejně tak s sviky na kolena. Začít opatrně a pak postupně přidávat, aby si kolena zvykla na větší zátěž.
Z kopce nebo ze schodů chodím rychleji. Když se vleču, tak se brzy ozvou kolena. Třeba trasa z Luční boudy do Špindlu, Dívčí lávky. Půlka šutry a půlka asfalt. To na pochodu (Noční pochod na Sněžku za východem slunce) vždycky skoro běžím, ač mám v nohách nějakých 40 km nebo kolik to vychází. Ostatní se vlečou, ale to mě ničí víc jak když jdu rychle. Navíc tahle část trasy není ani moc výživná.


Špatná chůze může (nemusí, ale může) být způsobena celkovou ochablostí svalstva, hlavně porušením rovnováhy mezi břišním a zádovým. Typický důsledek sedavého zaměstnání a absence posilování těchto partií. Není potřeba řešit to posilovnou, lepší jsou vhodný cviky, jak píše Sirkka. Vynikající jsou Tibeťani a dva další cviky na záda, který nevím, jak se jmenujou a nechce se mi je popisovat (snad časem natočím). K tomu samozřejmě pravidelnej pomalej běh aspoň min 3x týdně.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod budo » pát úno 6, 2015 22:42

:)

http://video.idnes.cz/?c=A150104_102742 ... behani_mad

(je tu i vlákno vtipy, ale když se tady řeší vytrvalost ...)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod Viiki » pon led 15, 2018 11:41

Prošla jsem si tohle vlákno a chci se zeptat, jestli je vůbec možné trénovat vytrvalost, když jsem silně limitovaná nedostatkem času (malé dítě, dvě práce) a nechci běhat.

Na jaře se mi nejspíš podaří se na týden utrhnout, což bych chtěla využít k nějakému přechodu natěžko, a chtěla bych se na to trochu připravit. Aktuální stav: denně nachodím cca 2-6 km (pes, pochůzky), 1-2 x týdně chodím cvičit, posiluju s vlastní vahou (dřepy, kliky). Venčení psa jsem upravila tak, abychom chodili co nejvíc z kopce/do kopce, žádný pořádný kopec v okolí ale bohužel nemám. O víkendech občas výlet, ale s klukem, takže nic extra dlouhého. Představa, že bych si mohla dát třikrát do měsíce víkendovku a denně k tomu chodit třeba 10 km, je v současnosti z říše snů.

Dá se s tím něco dělat? Pomohlo by třeba desetkrát (20x, 30x …) vyjít pět pater schodů v baráku nebo to je úplná blbost? Co jiného?
Viiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 24, 2017 21:20

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod remy77 » pon led 15, 2018 13:45

Vsetko naviac je k plusu.
Kolko ma syn? Ak este je do nosica, tak to mas akurat za batoh natazko.
Alebo si naloz do batoha nejake zavazie (flase s vodou) a daj si tie schody v baraku. Ak budes namakana, mozes vahu prilozit, alebo brat schody po 2. Tie schody urcite nie su blbost.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod booze » pon led 15, 2018 15:34

Schody se zatezi nahoru ano, ale dolu ne.
Nosit tu zatez i se psem a do fabriky. Doma svihadlo, vylety s fakanama v nositku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » pon led 15, 2018 17:40

booze píše:Schody se zatezi nahoru ano, ale dolu ne.

To se ale v poslednim patre budou hromadit hornici, ne? :-k :twisted:

Viiki píše:Pomohlo by třeba desetkrát (20x, 30x …) vyjít pět pater schodů v baráku...

O tom jsem sveho casu taky uvazoval, ale zavrhnul jsem to. Jednak mi to prislo bezohledne vuci sousedum (hluk z dupani, smrad jak v posilovne, pripadne jeste zvyseny ucet za vytah pri jizde dolu...) a jednak to neodpovida bezne namaze venku. Potrebujes jit do kopce stalym tempem delsi dobu a ne 15 m nahoru, pauza (pripadne 15 dolu), zas pauza... To by musel mit barak 50 a ne 5 pater :) Asi by to nejaky efekt melo, ale za ten opruz mi to nestoji.

Nemuzes dat kluka aspon jednou za par tydnu na den k babicce a vyrazit na celodenni vylet? Kazdy pohyb se pocita, ale na vytrvalost potrebujes delsi pohyb pri mensi intenzite.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod apuka » pon led 15, 2018 18:30

Proc by se melo to decko nekam davat? Kdyz je do nosice, tak je to jasne, kdyz do kocarku, je treba chodit na cely den s kocarkem. A kdyz uz vyrostl z kocarku, co brani jej vzita nechat chodit po svych, kym mu to jde - a kdyz uz nejde, resp. v tezsim terenu ho vzitna ruce, posadit na ramena, atd. To je potom dobry trening. Neni k tomu nutne ani jit pres velke kopce.
Jsme to tak delali a meli jsme kondicku rozhodne skvelou. (Ale k tomu patri i to, ze syn se na telku koukal naprosto vyjimecne, pocitac ani neznal a my jsme tyto veci taky nepotrebovali pouzivat doma mimo prace. Zato knizka spohadkami se da vzit na kterykoliv vylet a pri zastavkach se z nej da cist.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » pon led 15, 2018 18:40

Protoze O víkendech občas výlet, ale s klukem, takže nic extra dlouhého. a Synátor chodí na první stupeň ZŠ, je poměrně zdatný chodec (loni 20+ km..., coz je fajn, ale na trenink vytrvalosti to nestaci. Na to je potreba aspon 7 - 8 hodin ciste chuze za den tj. rekneme 35 - 40 km, coz dite v tomhle veku neda a na neseni uz je tezke.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod scinkk » pon led 15, 2018 19:28

Taky bych rekl, ze delat neco je lepsi nez nic, na druhou stranu si myslim, ze zasadni progres ve vytrvalosti se dostavi az pri urcite porci km v kuse, tedy na chuzi skoro cely den. Ja tak nejak citim az ten 25. km ktery musim prekonat a jdu pak vetsinou v pohode na tech 35+.
Podle me nosit nejakou vetsi vahu, nez clovek pak nosi pri trekingu je spise pitomost.
Posilovani je dobre, ale obecne si myslim, ze pro ucel trekingu jen z poloviny nutne a taky muze byt castecne kontraproduktivni, pac roste hmotnost tela.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mitau » pon led 15, 2018 20:36

Chozeni do schodu mi prijde blbost - na to by snad nikdo nemel hlavu a stejne to podle me moc nepomuze
Posilovani s vlastnim telem je super - drepy, plank. Nabrani vahy bych se nebal (viz scinkk) - nebavime se tu o vyladeni formy na beh, ale o turistice, kde kilo navic tak velkou roli nehraje. Navic pri lehcich cvicich s vice opakovanim (15-20 opakovani a vice) pry neroste hmota svalu, ale hlavne se trenuje vytrvalost
Hodne dobre by bylo chvilku pred trekem zacit chodit klidne i se psem, ale hlavne na nejaky ten vylet s batohem podobne tezkym, jako planujes na trek. Ja mam pocit, ze si telo na batoh vzdycky po par dnech zvykne a jde se pak uz lip, tak ta pocatecni faze by sla castecne zvladnout doma.
Pri jakychkoli prochazkach je vse o tempu - zkus do kopce poradne pridat a zjistis, ze se zvladnes vycerpat a potrenovat i u chuze. Ja se dokazu chuzi na sto vyskovych metrech slusne odrovnat a pritom mam slusnou kondici. Dobre, mozna to neni tak uplne bezna chuze :mrgreen: , ale na ilustraci to staci.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod remy77 » pon led 15, 2018 21:02

booze píše:Schody se zatezi nahoru ano, ale dolu ne.


Preco dolu nie? Ved na horach treba ist aj dolu.

Su aj lepsie druhy treningov ako napr schody, ale vzdy hovorim, ze vsetko je lepsie ako nic.

mike: nemusis po schodoch chodit v lyziarkach, tenisky su celkom ok.
S brachom byvame v 13 p. schodisko oddelene a so zavazim v batohu sa tam bracho vie slusne vysantit
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

PředchozíDalší

Zpět na Treking