Trénink vytrvalosti

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod budo » úte led 13, 2015 1:03

S tim tempem - soustredim se na svuj dech a tepovku. Dech si drzim pravidelnej, nesmim se zadychavat. Pak je stoupani v pohode. Ale jak mne nekdo zene a na zacatku kopce si vedome nepohlidam prave vyse uvedene, funim jak sentinel.

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte led 13, 2015 6:17

je to normalne posilovacci pojem - predkopavani - v sede a natahovat ohy pred sebe vodorovne se zemi.

hm, tak to je pro me taky zalostne nedostizna meta s tim, ze po cr nenastoupam prakticky nic a stejne me boli kolena I pri sezeni :D

edit a to cviceni vypada zajimave, si asi postahuju
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte led 13, 2015 16:16

@budo: jo, ale rekl bych, ze zrovna oodoow o tom vi vsechno. Akorat je moc nabuseny a nedokaze se udrzet ;-)

Mne staci hlidat dech, tep se pak udrzi sam. Nemam ho ani jak prubezne merit, ale kdyz se srdce zacne rozbihat, tak to rychle poznam. Co jsem obcas zkusil spocitat, tak se pri stoupani pohybuju mezi 110 a 130. Cimz spaluju tuky a to je potreba.

Obcas se hlidam vyskomerem, kdyz jsem po ranu moc rozjety. Nesmim prekrocit 11 - 12 m/min i kdyz to chvili jde, jinak to spatne skonci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » úte led 13, 2015 21:28

mike píše:Proc nevis, jak je kopec vysoky?

Protože trasu většinou plánují jiní a i když ji vím dopředu, tak si to stejně nezapamatuju, těch kopců je tam prostě moc. Vlastně ani nevím, jestli bych dokázal odhadnout správné tempo, kdybych věděl, kolik metrů převýšení mě čeká.

@budo: Jo, hlídat si dech je nejlepší, když chci jít úplně na jistotu, tak dýchám jenom nosem a to vím, že se prostě nezadýchám, ale taky mi rychlost pěkně klesne. Většinou se ale snažím najít tu hranu, kdy tam vylezu co nejrychleji. To znamená, že se klidně můžu zadýchat, pokud to vydržím bez zpomalení až nahoru a tahle hrana se dost blbě hledá.

@mawenzi: Aha, sorry, jsem si to blbě přečetl. Původně jsem četl, že máš zakázaný předkopávání a tak předkopáváš a to mi nedávalo smysl. Jinak podle mého laického pohledu by ti ty výdržový cviky na kolena ublížit neměly. Je to o dost šetrnější než dřepy anebo nějaký poskakování.

@mitau: Jo, ty zahraniční akce jsou drahý, chce to spojit s dovolenou. Anebo si vybrat nějakej extra dlouhej (Tor des Géants) a brát jako dovolenou ten závod. :twisted:
V Praze je dost zajímavých kopečků, to by mi úplně stačilo. Klidně i jenom ta Stromovka.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte led 13, 2015 22:01

No jo, jiny styl. Ja si trasu planuju sam a obvykle jde do kopce aspon nekolik hodin v kuse, jestli ne cely den :) Na nasich kopeckach je to horsi a tam na euforii malokdy dojde, jsou moc male.

oodoow píše:V Praze je dost zajímavých kopečků, to by mi úplně stačilo. Klidně i jenom ta Stromovka.

:shock: ve Stromovce je nejaky kopec? Si to s necim pletes nebo snad myslis tech 20 metru k ruske ambasade? Jinak se kopce najdou, treba od Vltavy k nam nahoru, to je nejakych 100 - 120 metru prevyseni. Si rikam, ze bych tam mohl behat nahoru a dolu, ale pripadal bych si jako pako ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » úte led 13, 2015 22:14

Se závody je problém, že jakožto student prázdniny většinou tak dopředu naplánované nemám a nevím, jestli by se mi po skončení závodu podařilo někoho za známých přemluvit k nějakému treku. Jinak ty dlouhé věci by mě lákaly, ale chtělo by to mít předtím něco v Alpách naběhané a 500E za závod je taky docela slušná pálka.

Na Prahu si z hlediska kopců asi nemám co ztěžovat. Bydlím kousek od Divoké Šárky, a tam se výškové metry dají docela nabrat (viz např. ŠUTR). Z běhání do kopce ve Stromovce bych se teda asi zbláznil :) To už je lepší ze školy domů +180m na 5km.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » úte led 13, 2015 22:55

@mike: No jasně, je tam spousta schodů anebo delší asfaltka mírně stoupající od výstaviště. Jestli je nahoře ambasáda to nevím, je tam myslim nějakej hřbitov, co si pamatuju. Musíš to brát z poměrů Olomouce, kde není ani to.
Od Vltavy nahoru a dolů vedla trasa letošní P100, chvílema jsem si fakt připadal jako pako, protože i já se svým nulovým orientačním smyslem jsem poznal, že se tak nějak lítá pořád nahoru a dolů na stejnou stranu. Kolem Prahy ale nic lepšího vymyslet nejde a tohle bylo skrz zajímavá místa.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » úte led 13, 2015 23:09

P100 měla fakt hodně kroucenou trasu (při přibližování mapy se objevují nové a nové zákruty :-). Když chceš ale nabrat to převýšení, tak ti fakt nic jiného nezbývá. Kromě dlouhých vraceček tam a zpět se mi ale trasa líbila.Asi jsem na to nabírání metrů z běhání v okolí Prahy zvyklý (a nebo jsem s tím byl dopředu smířený). V Olomouci bych asi na běhání v horách rezignoval.
Dík, žes mě vyvedl z omylu, že na běžecký trénink mám špatné podmínky. Ale to už jsme opravdu trochu OT.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř led 14, 2015 0:25

@oodoow: myslel jsem toto, trochu kopecek je k letohradku. Jinak bida, ale uznavam, ze vse je relativni ;-) Ty to mas zas dve a plu hodiny vlakem do Ziliny, takze muzes v pohode na vikend nebo i na den na MF a hned mas poradny kopec. Bydlet tam, tak tam jezdim kazdy druhy vikend.

Ta P100 vypada docela fraktalove ;-) To by pravoverny turista nesel 8)

Panove, tohle je opravdu OT. Nechcete si na tohle tema zalozit nove vlakno? Nebo uz nejake vhodne mate? S radosti to tam presunu, jen reknete kam, pripadne jak se to ma jmenovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » stř led 14, 2015 1:07

Co třeba sem?

A nebo by to šlo klidně smazat, i když vím, že to se na OF moc nedělá.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » stř led 14, 2015 1:19

Jo :smt023 Presunuto, diky,

Proc bychom to meli mazat? :shock: Nedela, mne osobne se naprosto prici smazat neco, s cim si dal nekdo praci a venoval tomu svuj cas. Delame to naprosto vyjimecne. Z technickych duvodu, spam, kdyz se objevi psychopat apod. Plus mizerne inzeraty, ale ty posilame autorovi pres SZ k oprave.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod Mawenzi » stř led 14, 2015 7:28

dyz tady je to tezky, zvrhnout se do OT je lehky jak facka:D

oodoow no asi zkusim nejakou zmenu, az me ty dementni kolena prestanou bolet :? zima je pro mě vždycky nějak výrazně horší. Pro mě je blbý, že nějaký statický nudný cviky sou pro mě mor, jak to není trochu záživný a pokaždý jiný, tak mě to rychle přestává bavit a ne vždycky se k tomu pak donutim. A to bych ještě asi ideálně měla ty o dveře "dřepy" dělat s naloženým báglem, ať si taky zvyká na větší váhu, když už, protože s báglem je to dycky horší. Asi těch 10-12kg + váhy navíc, na kterou tělo není normálně zvyklý taky nedělá úplně nejlíp.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod scinkk » stř led 14, 2015 10:40

oodoow: diky za tipy - ten wall slide obcas cvicim a uz jsem hledal i najeky cviky na posileni stredu tela. Myslim, ze je dost svalu, ktery clovek jen chozenim/behanim nevytrenuje a tyhle vytrvalostni cviky pomuzou, jen si musim z toho neco sestavit, abych do toho mohl zanest nejakou pravidelnost :)

to video Insanity-Cardio-Recovery je i na uloz.to, jen je v tom videu asi chyba a nejde prehrat poslednich 5 min.

ty o dveře "dřepy"


to je mysleno co? :) nemyslim si, ze jakykoliv drep je potreba cvicit se zvysenou zatezi, samotna vaha tela vetsine lidi musi stacit, proste clovek prida pripadne jen vice serii ci opakovani, coz je pro telo lepsi nez cvicit s vetsi zatezi.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod Mawenzi » stř led 14, 2015 10:52

obrazek "wall cosi" z predchozi stranky, nevim, jak se tomu rika.

ale zas ono ja na ty nohy cvicim ale jak vemu batoh, tak mam pocit, ze se bolestivost dostavuje driv - jestli to proste neni tim, ze koleno najednou nese vyrazne vetsi vahu navic...

se to da vpoho stahovat i z youtube na ff pres netvideo hunter...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod scinkk » stř led 14, 2015 13:02

No to nejsou prave drepy, jen se do teto pozice opres zady o zed a zustanes tak dokud to jde :) respektive treba nejaky tech 10-15 vterin a pak znovu :) A pokud mas nohy do praveho uhlu a ruce pri zdi tak to zas tak jednoduchy neni, to zkus :) Dost to zatizi stehna a zrejme hlavne ruzne upony.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod Mawenzi » stř led 14, 2015 14:32

jednoduchy to neni to vim, ale boli me z toho koleno, proto sem to mela v uvozovkach ty drepy pac netusim, jak se tomu rika.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod oodoow » pon úno 2, 2015 17:56

a kdo mi tu nevěřil, že směrem dolů je to za odměnu, tak se může podívat tady :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » pon úno 2, 2015 18:39

Nechybi u te fotky popis Jak jsem si strasnym zpusobem rozbil hubu? :twisted:

Zrovna vcera jsem sbihal z Oresniku do Hejnic, nejakych 400 vyskovych metru. Protoze jsem mel furt dost casu a najednou zadny #-o Na sneznicich to jeste slo, do snehu jako do perin, ale pak jsem je musel sundat a i kdyz jsem se tlumil hulkama (na uklouzanem snehu bych si bez nich rozbil hubu), tak kolena citim jeste ted. Slachy zepredu pod ceskou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod booze » pon úno 2, 2015 18:59

To mam ze spatneho doslapu pri sebehu. Malo pokrcene koleno, doslap na prohnutou nohu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » pon úno 2, 2015 19:08

Nejak nechapu... malo pokrcene koleno ktere? Pri dopadu na pokrcenou nohu se ty slachy urcite namahaji, ale na natazenou to zas bude strasna rana a odnese to kloub, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod booze » pon úno 2, 2015 20:26

noha.jpg
Koleno na doslapove noze (ta predni) pri sebehu mam nohy pokrcene, jako kdyz si sedam na wc. Natazena noha (rovna) se mi pri dopadu prohne smerem dozadu a pak brecim, ze me boli kolena.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » pon úno 2, 2015 20:38

Aha, takze noha by mela byt pri dopadu pokrcena?

Nevim presne, z ceho to mam, ale uz mne to otravuje skoro rok a posledni dobou vic. Co jsem hledal, tak je to asi zanet slach vepredu pod ceskou a na uponu svalu, co je vepredu na holeni (boli to na tlak na holenni kosti tesne pod hlavici). Tusite nekdo, co s tim a jak tomu predchazet? Zatim mazu kostivalovou masti, coz pomaha, jednou to po tydnu zmizelo uplne, ale po case se zas vratilo... Jen jedna noha, takze se mi nezda, ze by to bylo vylozene spatnou chuzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod Sirkka » úte úno 3, 2015 10:33

@Mike: klidně to může být špatnou chůzí, v podstatě tak nerovnováhou celého těla, byť Ti to nepřijde. Obvykle ze špatné chůze bolí právě jen jedna noha. Třeba dáváš jednu více dopředu, více vytáčíš atd... Já mám obdobný problém co ty, jen mě bolí střed holeně. Hlavně když běhám. V pohorkách no problém.
Na zpevnění středu těla je fajn zajít k fyzioterapeutovi. Ukáže správné cviky a ohlídá, že se dělají jak mají a tak mají i tu potřebnou účinnost. Momentálně tohle absolvuji. Plotýnka se mi cpe kam nemá, chodím na rehabky.
Po netu se hodně šíří výzvy na měsíc. Když budeš cvičit denně to a to, budeš mít pevný zadek apod. Podle mě celkem blbost. Když gaučový člověk začne něco takhle dělat, tak se akorát zrasí. Stejně tak s sviky na kolena. Začít opatrně a pak postupně přidávat, aby si kolena zvykla na větší zátěž.
Z kopce nebo ze schodů chodím rychleji. Když se vleču, tak se brzy ozvou kolena. Třeba trasa z Luční boudy do Špindlu, Dívčí lávky. Půlka šutry a půlka asfalt. To na pochodu (Noční pochod na Sněžku za východem slunce) vždycky skoro běžím, ač mám v nohách nějakých 40 km nebo kolik to vychází. Ostatní se vlečou, ale to mě ničí víc jak když jdu rychle. Navíc tahle část trasy není ani moc výživná.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod booze » úte úno 3, 2015 11:57

mike píše:Aha, takze noha by mela byt pri dopadu pokrcena?

Ano, ale ne moc.

Pokud mas moznost nekde se zvazit na dvou osobnich vahach, tak je dej vedle sebe, postav se na kazdou jednou nohou. Rovnovahu rozloz jako kdyz jdes a odecti hodnoty vah.
Dej si pochod, beh na 10 km a nebo neco, co te rozdodi a citis trosku unavu. A opet, bez odpocinku! si stoupni na vahy a odecti hodnoty.
Pokud budes mit 50% na 50% je to OK. Pokud neco jineho, tak vitej v klubu a muzes si za to sam, ze uhybas jedne noze.
Sportovni doktor ti pomuze urcite. Zanet mit nebudes, to je ku :-# va bolest.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod ketrin » úte úno 3, 2015 12:30

se zvazit na dvou osobnich vahach, tak je dej vedle sebe, postav se na kazdou jednou nohou. Rovnovahu rozloz jako kdyz jdes a odecti hodnoty vah.

A není už teda lepší - než tohle samodomo- absolvovat normální profesionální vyšetření na tlakoměrné desce? Navíc Mike jako Pražák za tím nemusí nikam daleko cestovat.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod fps » úte úno 3, 2015 13:15

mike píše:Aha, takze noha by mela byt pri dopadu pokrcena?

tak to je dobré, ty ani po tolika letech nevíš jak se má správně chodit z kopce

mike píše:Tusite nekdo, co s tim a jak tomu predchazet?

zkus Walmark Žraločí chrupavka, mě to kdysi dávno pomohlo

při sestupu nesmíš mít kolena propnutá, ale lehce pokrčená, a je taky dobré zredukovat tělesnou hmotnost, čím menší je váha co kolena nesou, tím lépe, ale na stařecké neduhy ti už nepomůže nic :D, pouze penál
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod Simi » úte úno 3, 2015 14:04

mike píše:Nevim presne, z ceho to mam, ale uz mne to otravuje skoro rok a posledni dobou vic. Co jsem hledal, tak je to asi zanet slach vepredu pod ceskou a na uponu svalu, co je vepredu na holeni (boli to na tlak na holenni kosti tesne pod hlavici).

To mám taky... :mrgreen: Prostě se to někdy ozve a nějakou dobu to otravuje (někdy pár týdnů, někdy půl roku). Pak teda delší sestupy jsou k vzteku a bolavý. Na kole to pak taky bolí, při běhu a normální chůzi po rovině je to většinou ok. Taky to dost bolí, když při lezení dělám kozí nohu. Podezíral jsem meniskus. Je to podle me reakce na přetížení a asi zanětlivýho charakteru. Obvykle mi pomůže nějaký mazání (Ibalgin, Voltaren apod). S doktorama jsem to konzultoval a nic moudrýho mi taky neporadili. Kámoš ortoped by nejradši rovnou řezal... :twisted:
Jo a mám to jen na pravým koleni. Že bych nějak blbě chodil nevím, ale možný je všechno...
Naposledy upravil Simi dne úte úno 3, 2015 14:57, celkově upraveno 1
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 3, 2015 14:49

se obavam, ze tady je jednodussi jist chrupavku a jist za odbornikem, nez zhubnout :D (aneb kdo mi poradi, jak zhubnout aby moje kolinko lip fungovalo a nemusela sem se zivit pranou ani denne 2hodiny nekde makat v posilce:D na druhou stranu kdyz vic nosi, vic se posilujou svaly kolem, ne?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » úte úno 3, 2015 19:31

Simi píše:To mám taky... :mrgreen: Prostě se to někdy ozve a nějakou dobu to otravuje (někdy pár týdnů, někdy půl roku). Pak teda delší sestupy jsou k vzteku a bolavý.

Skvele... Jak dlouho uz to asi mas?

Simi píše:Podezíral jsem meniskus. Je to podle me reakce na přetížení a asi zanětlivýho charakteru. Obvykle mi pomůže nějaký mazání (Ibalgin, Voltaren apod).

Myslim, ze meniskus to nebude, na ten je to moc nizko a boli jinak. Aspon kdyz mne kdysi otravoval, jestli to teda byl on. Spis zanet slachy nebo slach vepredu, trochu jsem hledal a odpovida to (uponova entezopatie). Mazani mi taky pomaha, ale ne natrvalo.

Simi píše:S doktorama jsem to konzultoval a nic moudrýho mi taky neporadili. Kámoš ortoped by nejradši rovnou řezal... :twisted:

Jj, proto se mi za ortopedem nechce. Ten co mi spravoval zlomeny kotnik je skvely, ale hlavne na rezani a vymeny kloubu. U podobnych veci rekne mazat a mesic nebo dva nezatezovat a o to nestojim.

Tvuj post mi opravdu dodal na optimismu #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » úte úno 3, 2015 19:40

Sirkka píše:@Mike: klidně to může být špatnou chůzí, v podstatě tak nerovnováhou celého těla, byť Ti to nepřijde. Obvykle ze špatné chůze bolí právě jen jedna noha. Třeba dáváš jednu více dopředu, více vytáčíš atd...

Muze byt. Mam pocit, ze to vzniklo pote, co jsem mel zlomeny kotnik na druhe noze. Nejdriv mi zacaly problemy s druhym kotnikem, pricemz ten zlomeny je v pohode. A dalsi rok tohle. Nejspis jak jsem zlomeny kotnik rozchazel a vic zatezoval druhou nohu, ktera navic vzdycky byla o neco slabsi.

Sirkka píše:Na zpevnění středu těla je fajn zajít k fyzioterapeutovi. Ukáže správné cviky a ohlídá, že se dělají jak mají a tak mají i tu potřebnou účinnost. Momentálně tohle absolvuji.

Muzes nejakeho doporucit? Ne ze by se mi tam chtelo, ale mozna by to stalo za pokus.

Sirkka píše:Z kopce nebo ze schodů chodím rychleji. Když se vleču, tak se brzy ozvou kolena.

Mne to zhorsuje spis rychly sestup. Kdyz mi jede posledni vlak a rychle dolu proste musim, jako v nedeli.

ketrin píše:A není už teda lepší - než tohle samodomo- absolvovat normální profesionální vyšetření na tlakoměrné desce? Navíc Mike jako Pražák za tím nemusí nikam daleko cestovat.

Souhlasim. Mela bys nejaky tip, kam zajit? Idealne na Praze 8 ;-)

booze píše:Sportovni doktor ti pomuze urcite. Zanet mit nebudes, to je ku :-# va bolest.

Zanet ma ruzne stupne, tohle podle chovani (bolestivost na pohmat, zlepseni po protizanetlivych mastech) zanet je, jen ne moc velky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Treking