Trénink vytrvalosti

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Trénink vytrvalosti

Příspěvekod martinnakole » ned pro 15, 2013 22:28

Brý večer vespolek :) Nemáte tu někdo nějaký tipy a triky, nebo nedejbože osvědčený metody k tomu, jak efektivně trénovat vytrvalost pro pěší turistiku? Tím myslím jaký objemy, jak často, kolik času dát regeneraci, jaký aktivity apod.

Jde mi jednak dálkový o akce typu Pražská stovka (bráno turisticky, ne běžecky) a pak dlouhý treky, kde bych se rád dostal k tomu, abych byl dlouhodobě schopnej jít 40 km denně (klidně i víc).

Na netu se dá najít spousta informací a tréninkovejch plánů k běhání, ale k pěší turistice prakticky vůbec nic. A tipnul bych si, že určitě bude existovat efektivnější způsob tréninku, než dát každej víkend 40 km túru pěšky nebo kilo na kole.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod progym » ned pro 15, 2013 23:11

Myšlenkou efektivního tréninku pro turistiku resp. VHT jsem se začal zabývat z důvodu vlastních problémů s fyzičkou při pohybu v kopcích.
Za roky zvedání činek v posilovně a léta silově-objemového tréninku, kde byla naprostá absence aerobní složky zátěže, bohužel došlo k tomu, že disponuji rozdílným množstvím bílých a červených svalových vláken.
Tohle se projevuje tím, že jsem býval rychleji zadýchaný, moje svaly spotřebovávaly více kyslíku a tedy únava přišla mnohem rychleji.
Protože mě hory braly víc a víc a zvedání činek mě nepřišlo jako to u čeho bych chtěl zůstat, tak jsem přemýšlel co s tím.
Převedl jsem do tréninku to co dělám v kopcích, tedy simulace chůze do kopce.
Sestavil jsem si tréning na běhací pás, který danná pravidla v % sklonu "kopce" a volitelnou rychlost.
Cílem bylo pouze ŕychlou chůzí (běh jsem vyloučil) dosáhnout co nejrychleji 5km při dodržení tzv. kopců a rovinek (kopec 20% sklon, rovinka 12% sklon).
První tréninky byli dost "na krev" pak jsem si zvykl a čas začal jít dolů. Samozřejmě podmínky na pásu jsou v té chvíli ty "ideální", ale když jsem potom nazul trekáče a s báglem si vyběhl na náš místní kopeček, tak jsem zjistil jak výrazně jsem se zlepšil.

Tedy moje zkušenost je velmi dobrá a takový vysokofrekvenční trénink u mě funguje bezvadně.
Paradox tohoto tréninku u mě je, že při něm i bezva hubnu přesto, že se to je již anaaerobní pásmo, kde se převážně spaluje svalový glykogen a sv. bílkovina.
Takže jako tréning dobrý, ale reál, kde kombinuješ výstup, sestup, traverz....to není.
Můj názor je tedy, že tréning by měl kopírovat cílovou aktivitu.
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod fps » pon pro 16, 2013 7:38

podle mě je rada jednoduchá, chodit každý den, a to aspoň 10km, a aspoň jednou týdně do toho vložit něco delšího
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod fps » pon pro 16, 2013 8:04

progym píše:Za roky zvedání činek v posilovně a léta silově-objemového tréninku, kde byla naprostá absence aerobní složky zátěže, bohužel došlo k tomu, že disponuji rozdílným množstvím bílých a červených svalových vláken.

"Typ svalových vláken je geneticky určen. Rychlostní a silové osobnostní znaky jsou podmíněny převážně ge­notypově." podle mě se ani dlouhodobým silovým tréninkem nedají změnit rychlá bílá vlákna, na pomalá červená vlákna, pouze se dá změnit jejich velikost, a nebo jejich objem, a to samé platí i obráceně
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod progym » pon pro 16, 2013 8:23

Máš pravdu, ale dlouholetá jednostranná anaaerobní činnost dokáže napomoci a aby konkrétní typ vláken byl více disponovaný a vytrénovaný.
Já jsem bohužel příkladem, že to možné je. :cry:
Bohužel o to víc musím dřít abych někam vylezl....

V každém případě jsme si myslím za jedno jak by měl vypadat trénink pro turistiku nebo VHT. :wink:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod fps » pon pro 16, 2013 9:51

- prostě máš pomalá červená vlákna zvětšená, a rychlá bílá vlákna zmenšená
- a nejlepší trénink podle mě je
fps píše:chodit každý den, a to aspoň 10km, a aspoň jednou týdně do toho vložit něco delšího
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » pon pro 16, 2013 16:47

martinnakole píše:A tipnul bych si, že určitě bude existovat efektivnější způsob tréninku, než dát každej víkend 40 km túru pěšky nebo kilo na kole.

Mozna existuje, ale mne se vikendove chozeni docela osvedcilo. Akorat mi jednu dobu uz nestacil den, prijel jsem rano prvnim vlakem, vracel se poslednim a bylo to malo. Takze jsem parkrat sel pres noc az do rana. No a pak jsem si v horach zlomil nohu a od te doby s tim nemam problem ;-)

Pomaha zvysovat zatez. Nic si neulehcovat, takze chodit s batohem a v pohorkach. Co nejvic po kopcich, naslapana vyska je lepsi nez vzdalenost. U nas je to trochu problem, jelikoz poradne kopce nejsou a jsou daleko od sebe, ale pri trose snahy se pouzitelna trasa najit da. Neni spatne cas od casu vyjet nekam, kde ty kopce jsou. Do Alp se to vyplati i na 3 dny, na Slovensko i na min. V Ziline jsi z Prahy za 5 a neco hodin a stoupani ze Strecna na Suchy je idealni trenink. Samozrejme non-stop. To je taky dulezite, nedelat zbytecne prestavky, chce to jit aspon dve, ale radej 3 - 4 hodiny bez zastavky (kratke na piti nebo odskoceni si nepocitam). Ono to jde tak nejak samo, postupne, ale jestli chodis 40 km, tak uz to asi znas.

Taky neni spatne si delat zaznamy. Nachozene km a nastoupane metry. A sledovat, jak se to postupne zlepsuje. Je to beh na dlouhou trat, ale o to prece u vytrvalosti jde, ne? ;-)

Jeden cas jsem uvazoval o pridavani zateze na nohy, nekde je tu na to tema diskuse. Nakonec na to kvuli urazu nedoslo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod Petras » pon pro 16, 2013 20:36

mike píše:...U nas je to trochu problem, jelikoz poradne kopce nejsou a jsou daleko od sebe...

...tak mne napadá,byl jsi někdy vůbec v Beskydech...? :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » pon pro 16, 2013 20:59

Prekvapive jo ;-) Vyrustal jsem na Valassku a Beskydy zacinaji asi 10 km vzdusnou carou odtamtud. I tak na tom trvam a kdyz prijedu na navstivit rodice, tak si radej udelam vylet na MF, nez do Beskyd.

Schvalne jsem se kouknul a naposled jsem sel z Roznova do Francove Lhoty. 43 km, 1500 m prevyseni. To jsou fakt houby kopce, i v Ceskem Stredohori udelam na na takove vzdalenosti vetsi prevyseni. Pro srovnani, na MF se da v pohode stejne prevyseni na 15 - 20 km. V Beskydech tak leda dat Smrk a Lysou v jednom dni, coz je krajinove uplne jinde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod grco » pon pro 16, 2013 21:12

Valaska Dubova - Velky Choc, 4.8km, 942m prevysenie, tam trenujem ja :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » pon pro 16, 2013 21:18

Dobry zacatek, jake je pokracovani trasy? Strecno - Suchy je asi 1100 m a pokracovani po hrebeni je fajn.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod grco » pon pro 16, 2013 21:24

Nepokracujem, idem zpatky dole k autu :) Ja ale netrenujem na ziadne "stovky"... Inak osobne mi pride prave 1000m na 5km uplne ideal.

Teoreticky, keby som chcel vacsie prevysenie, tak mozem ist Dubova - Choc - Lucky a zpatky tou istou cestou, to je 1989m prevysenia na 25km.

PS: Bavime sa o treningu, nechodim tam proste na "vylet", takze mi nevadi, ze nejdem nejaky okruh alebo co. :) Snazim sa vzdy ked som doma na slovensku tam ist, mam to "za barakom".
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod wawrik » pon pro 16, 2013 21:30

Môj tréningový kopec je Baranec :-) Z 900 na skoro 2200 m za dve a pol hoďky. A hlavne je človek po hodine nad pásmom lesa a má motivačné výhľady... Potom Plačlivé, Baníkov, a o tretej som naspäť pri aute a môžem sa venovať famílii.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod AlexBeck » pon pro 16, 2013 21:32

Ono záleží kolik má dotyčný času. Není třeba hned lámat rekordy. Trénink vytrvalosti stojí obrovské množství času. Pro nás co se neumíme zmáčknout tak tolik nebolí jako ten silový.
Výhoda je že a ani po případně delší pauze o něj zcela nepřijdeš !!! Já stále těžím z mladých let a velkých objemu na kole. Z části to je ale i genetické. Mám hodně nízké tepy a to už jsem řádně zlenivěl.
Určitě to chce trénovat sólo. Poslouchat MP3jku a hlavně své tělo. Nebo techničtější jedinci sporttestr a hlídat tepové pásma.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod scinkk » pon pro 16, 2013 21:32

@martinnakole: dobre tema, myslim, ze na tom jsem zamerem stejne :)

Taky bych rekl, ze i ty vikendove celodenni akce zajisti slusny progres vykonosti, alepson u me to zatim funguje :)
Chodit denne minimalne 10 km by bylo prima, ale osobne na to cas bohuzel nemam :) Ten, kdo ma za barakem nejaky slusny kopec, ma v tomto vyhodu, pac se ta casova narocnost srazi potrebou vydatnejsi zateze. V tomhle ma podle me behani velkou vyhodu, za mnohem kratsi cas muze clovek donutit telo dosahnout hranice aktualniho vykonu. Pokud se clovek vyrazne unavi treba az po vice jak sesti hodinach chuze tak se trenuje hur :)
Podle me pokud chces trenovat i mimo vikendy respektive kratsi casove useky, tak pak asi nezbyva nez nejake posilovani nohou, jak bylo receno, treba sikmy bezecky pas nebo nejaky stroj, ktery simuluje chuzi do schodu. Nebo alespon drepy a vypady na stehna, ruzne zvedani nohou, stoupani si na spicky na posileni lytek apod, vse spis vytvravlostne jen se zatezi vlastniho tela. Kor pred vicedenni akci to praktkuji, abych byl lepe "nastartovany" :)
Chodit s nejakou vetsi zatezi ci v tezkych botech mi neni uz po chuti :)

Podle me je taky dulezity nezapomenout na stravu po vydatnejsim vykonu, tedy rekneme 40+ km. Jako dodat hned na konci poradnou davku rychlych a pomalych cukru a pozdeji slusnou davku bilkovin. Aby clovek zajistil dobrou regeneraci a vyzivu pro rust zatizenych svalu. Pro tu regeneraci je samozrejme dulezite, aby clovek ten svuj vykon neprepalil. Toto se ale mnohem lepe praktikuje u jednodennich akci :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod scinkk » pon pro 16, 2013 21:34

grco, wawrik: zavist tem co maji za barakem takovy kopec :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod grco » pon pro 16, 2013 21:35

@wawrik: a ty nebyvas v blave? :)

@scinkk: nemusis az tak moc zavidiet, pretoze som tam asi len tak 3 krat do roka teraz ;)

@martinnakole: inak ti este mozem odporucit http://www.mtnathlete.com/, kupil som si tam 1 program a cvicil som podla toho 3 mesiace, ked som sa chystal na prve 4tisicovky a narast vykonnosti bol znatelny :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod progym » pon pro 16, 2013 21:47

grco píše:..... mam to "za barakom".


Tiše závidím, můj tréninkovej kopec má na 3,5km převýšení cca 280m :cry:
Sice aspoň jedno místo má 33% ale zas tma můžu chodit skoro každej den :)
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod grco » pon pro 16, 2013 21:58

Ako som pisal, uz tam nebyvam, preto to "za barakom" bolo v uvodzovkach, ale ked uz sa vam to tak paci, tak vam aspon ukazem fotku :)

choc.jpg
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » pon pro 16, 2013 22:02

grco píše:PS: Bavime sa o treningu, nechodim tam proste na "vylet", takze mi nevadi, ze nejdem nejaky okruh alebo co.

Neni spatne spojit prijemne s uzitecnym. Pro mne hraje docela slusnou roli tohle:
wawrik píše:A hlavne je človek po hodine nad pásmom lesa a má motivačné výhľady... P

Ne ze bych nechodil i bez toho, treba vcera jsem vyrazil v podvecer a sel 4 hodiny s celovkou, ale prijde mi lepsi mit i neco ke kochani. Tohle je treba velkem minus Beskyd, same lesy a moc videt toho neni.

grco píše:Snazim sa vzdy ked som doma na slovensku tam ist, mam to "za barakom".

Jasne, taky na Valassku chodim porad na stejne kopce (podstatne mensi), protoze jsou za barakem. Mit za barakem tohle, tak tam budu kazdou chvili.

Ale panove, puvodni dotaz byl na vytrvalost. Ne ze by se timhle nezlepsila, ale stejne si myslim, ze se vic vylepsi na celodenni trase (tj. 8 - 10 a vic hodin ciste chuze) nez za dve hodiny na kopci, i kdyz se slusnym prevysenim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod grco » pon pro 16, 2013 22:06

@mike: No mozes chodit 10 hodin na ten kopec hore-dole ;)

A vyhlad tam je, ale az z vrchu http://cestovanie.pravda.sk/hory/clanok/5714-najkrajsi-vyhlad-je-z-choca/
Naposledy upravil grco dne pon pro 16, 2013 22:08, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod martinnakole » pon pro 16, 2013 22:07

Taky závidím komukoliv, kdo má kopec za barákem... Bohužel bydlim pět minut chůze od Labe, což se mimo jiný projevuje tim, že kdybych se chtěl rychle dostat k prvnímu kopci, tak bych se musel dát na běhání maratonů a možná bych tam nebyl ani tak :twisted: Zaplaťbánpůh aspoň za to Český Středohoří nebo jihozápad od Prahy, tam to celkem jde.

Ale zpátky k původní otázce: zajímalo by mě, jestli máte třeba někdo nějak výrazně pozitivní zkušenosti s běháním. A jak se běžecká kondice projevuje při dlouhý chůzi, jestli hodně, nebo jen málo a tak.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod martinnakole » pon pro 16, 2013 22:08

Sakra lidi, Tatry, Fatry a Beskydy si řešte jinde a neplevelte mi tu téma :axe:
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod mike » pon pro 16, 2013 22:10

grco píše:@mike: No mozes chodit 10 hodin na ten kopec hore-dole ;)

Taky muzu chodit 10 hodin k Vltave a zase zpatky, je to asi 100 m prevyseni. A pak pri ceste domu blazincem jen neprojit, ale rovnou tam zustat ;-)

@martinnakole: neprskej, jsi na foru prvni den? :twisted: Tohle k tematu docela patri.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod grco » pon pro 16, 2013 22:11

@martin: ja si myslim, ze behanie je dobre, hlavne preto, lebo za kratsiu dobu prejdes vacsiu vzdialenost, takze nemusis byt niekde 6 hodin, staci 2 hodiny bezat :) ale zas urcite nie je dobre len behat po rovine, bez batohu :)

A este by som povedal, ze neries uplne len efektivitu, ked ti niekto povie, ze behat kazyd den na pase 30km je najlepsie, tak to sice mozes skusit robit, ale po chvili ta to nebude bavit a prestanes. Ked mas chut ist behat, tak chod behat, ked mas chut ist sa prejst, tak sa chod prejst, alebo chod plavat, alebo chod na bajk... A inokedy kludne chod dvihat cinky do posilky a robit drepy.

Myslim, ze najlepsie je, ked to striedas.
Naposledy upravil grco dne pon pro 16, 2013 22:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod scinkk » pon pro 16, 2013 22:12

No ja taky chodim hlavne pro to, abych neco videl (pripadne vyfotil), proto me zatim nijak nebere chozeni v noci :) (pokud to neni ucelne, jako ze chci stihnout svitani na kopci :)
S tim souvisi i to, ze i kdybych mel cas po praci, tak chodit nejakou trasu pobliz domova by me asi brzo prestalo bavit.
Prave proto zavidim ten kopec za barakem, to je podle me totiz na trenink idealni, clovek si da za kratky cas pekne do tela.
Samozrejme to hlavni je pak celodenni a vicedenni akce o vikendu, o tom zadna :), ale v ramci prave toho treninku (na vikend) bych klidne vybihal nejaky ten kopec opakovane (pravdepodobne) :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod martinnakole » pon pro 16, 2013 22:13

mike píše:@martinnakole: neprskej, jsi na foru prvni den? :twisted: Tohle k tematu docela patri.

No né, já jen nechci, aby se to tu zvrhlo v hledání ideální trasy po Velký Fatře nebo politickou diskuzi, jak to tady občas vidim :mrgreen:
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod grco » pon pro 16, 2013 22:20

@scinkk: ano presne tak, ten cas je dolezity, ked ide o trening

jasne clovek, ked ma cas cez vikend, tak si zajde niekam sa "pozriet", ale ked chces trenovat, tak to musis mat toho viac a pravidelne, preto je idealne mat nieco blizko, kde mozes "skocit" po praci a este to stihnut vybehnut kym sa zotmie a vyhlady su vtedy druhorade :)

sestra ma takeho fanatickeho suseda, ktory kazde rano ten choc vybehne a potom ide do prace...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod AlexBeck » pon pro 16, 2013 22:22

grco píše:@martin: ja si myslim, ze behanie je dobre, hlavne preto, lebo za kratsiu dobu prejdes vacsiu vzdialenost, takze nemusis byt niekde 6 hodin, staci 2 hodiny bezat :) ale zas urcite nie je dobre len behat po rovine, bez batohu :)


Neřeší se tu náhodou: Trénink vytrvalosti ??? Ne o to co nejvíc si naložit... To je pak silový tréning. Leda mít fyzičku jako Ueli Steck pak můžeš trénovat vytrvalost i v 70° svahu na dvou piklech :lol:

:wink:
http://www.fsps.muni.cz/~tvodicka/data/reader/book-5/08.html
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Trénink vytrvalosti

Příspěvekod martinnakole » pon pro 16, 2013 22:24

K tomu běhání: nedávno jsem si dal za cíl běhat tak třikrát týdně tak 10 km (po rovině :oops: ), protože nemám přes týden pořádně čas někam vyrazit. K tomu ty víkendový akce v kopcích (většinou tak 25 - 40 km) nebo aspoň kolo, když túra nevyjde. Plus pořádný jídlo.

Tak by mě zajímalo, jestli je tohle rozumný, nebo jestli tady v Polabí, kde se veškerá kilometráž dělí dvěma :twisted: , pro to nemůžu udělat něco víc.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Další

Zpět na Treking