Okolo rieky Střela

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Okolo rieky Střela

Příspěvekod Borek » sob říj 12, 2013 10:10

Už tradične chceme na jar zahájiť sezónu putovaním okolo nejakej rieky. tentokrát sme zvolili rieku Střela. Z mapy a fotomapy je to skoro všetko ok, ale je tam jeden úsek, kde sa značka vyhýba korytu rieky, uteká od nej preč a vyzerá to celkom "tvrdo". Rieka tam vytvára krásne meandre a myslíme si, že tam by to mohlo byť naozaj bezvadné. Je to úsek od obce Nebřezany po križovatku s modrou značkou. Značka síce nevedie korytom až po obec Dolní Hradište, ale od modrej už to vyzerá celkom dobre. A tak by som rád našiel niekho , kto to prešiel, alebo to dobre pozná, a mohol by povedať, či je to priechodné a za akých podmienok. A tiež by som rád vedel, aká je Střela, či sa dá pri normálnom stave brodiť a pod. Ďakujem
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Re: Okolo rieky Střela

Příspěvekod JohnyFK » sob říj 12, 2013 12:52

Tři roky zpátky jsem tamtudy šel, ale horem, mezi zelenou značkou a řekou - jsou tam krásné vyhlídky, takže být vámi klidně si v tom úseku od řeky na chvílí odskočím.

U Bílého potoka - kamenná vyhlídka

Na suchých - kamenná vyhlídka

Ševcova skála
Přílohy
6314846f-1345-48d3-b0a2-2f858c6c887c.jpg
U Bílého potoka
6314846f-1345-48d3-b0a2-2f858c6c887c.jpg (88.32 KiB) Zobrazeno 3812 krát
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Okolo rieky Střela

Příspěvekod Kuba Turek » ned říj 13, 2013 18:27

Projít se to dá, když se rozhodneš, že furt podél řeky, al je to opruz. Musíš jít ve strmých zalesněných svazích bez cest.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Okolo rieky Střela

Příspěvekod Borek » úte říj 15, 2013 12:21

Ďakujem za odpovede. Je to sranda, že som dostal iba dve odpovede. Keby som sa pýtal na nejaký trek v Himalájach, bolo by tu radcov habadej.
JFK : Samozrejme, že uvažujeme aj o tej variante, že to prebehne nad riekou nejakou cestou. Pozeral som satelitnú mapu a je tam pár ciest, ale nikde som nevidel tie tebou spomínané vyhliadky. Ale veď mi ich nájdeme.
Kubo: Aj z mapy vidieť, že je to tam drsné. Ale niekedy sa nájdu nejaké trampské utajené chodníčky či iné cestičky. Ale ak niesu, tak čo sa dá robiť, prejdeme to vrchom.
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Re: Okolo rieky Střela

Příspěvekod JohnyFK » úte říj 15, 2013 12:43

Dal jsem pod ty názvy vyhlídek přímo odkazy na mapy.cz - na satelitní mapě jsou ty dvě kamenné vyhlídky i vidět (když si to dostatečně přiblížíš), jinak v turistický mapě o nich zmínka nikde není. A ani ze zelené značky tam žádný ukazatel nebyl, co si pamatuji.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Okolo rieky Střela

Příspěvekod Borek » pát říj 18, 2013 8:03

JOHNY, ďakujem, už aj si to zapisujem do mapy. Ahoj
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Re: Okolo rieky Střela

Příspěvekod deu » pát pro 20, 2013 9:35

Čus,tenhle výlet už mám taky nějakou dobu v seznamu,můžeš sem pak napsat jak to bylo s průchodností mimo značky?
Dík moc.Tom
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Okolo rieky Střela

Příspěvekod Locika » pon bře 17, 2014 23:14

Střela je věc, jí šla bych vstříc, ale nejsem sebevrah. Kdyby někdo vymyslel trasu na dva dny, se postřílet a nabídl do pléna, tak jdu. Jestli náhodou na značku narazit nebo po nich jít, je mi jedno.
4% of something's better than 10% of nothing.
Locika
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát srp 6, 2010 22:17
Bydliště: Praha a venkov


Zpět na Treking