Dogtrekking

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Dogtrekking

Příspěvekod Suzie » ned led 4, 2009 10:15

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo máte s tímto sportem zkušenost, jestli jste to někdy s pejskem zkoušeli... Mám doma hodně aktivního zlatého retrívra, teď s ní dělám agility, ale jelikož je mi chození po horách a krajích docela blízké, tak jsem uvažovala to spojit i s mým čtyřnohým mazlíčkem. Má teprve rok a půl, tak bych chtěla zkusit pro začátek něco nenáročného, jen mi chybí někdo do party s dalším čtyřnohým "třeštidlem" jako je to moje 8) . Tak kdybyste o někom věděli ze severní Moravy, kdo se tomu věnuje a přes jaro a léto by chtěl společníky, tak budu ráda :-). Nebo kdybyste měli nějaké zážitky, postřehy a tak, tak sem s nimi *
Uživatelský avatar
Suzie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 2, 2009 9:09
Bydliště: Brno

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Martini » ned led 4, 2009 11:38

mám kámošku z Opavska,co se věnuje těmto aktivitám...pokud chceš,dám Ti na něj ICQ
Kde je vůle,tam je i cesta
Uživatelský avatar
Martini
účastník
účastník
 
Příspěvky: 779
Registrován: ned bře 18, 2007 15:54
Bydliště: Kobeřice u Opavy(Prajzká)

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Suzie » ned led 4, 2009 11:47

Martini píše:mám kámošku z Opavska,co se věnuje těmto aktivitám...pokud chceš,dám Ti na něj ICQ



Tak to by bylo super :-). Mol bys mi kdyžtak poslat její ICQ do SZ? Moc děkuju
Uživatelský avatar
Suzie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 2, 2009 9:09
Bydliště: Brno

Re: Dogtrekking

Příspěvekod multimotyl » ned led 4, 2009 12:43

Suzie píše:severní Moravy


S bývalkou a jejím psem něco takového plánujem letos začít, takže se třeba můžeš přidat. Oba děláme taky Agility (ale poslední dobou spíše sporadicky, což je trošku škoda, ale není holt čas).

Oba jsme z okresu Opava.
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Suzie » ned led 4, 2009 12:53

ZB
No já se ráda přidám, neznám totiž nikoho, kdo by něco takového dělal, a mně to docela zaujalo, a myslím, že i mého psa by to mohlo bavit... A z agility je nadšená :-). Kde chodíte na agility? Děláte to jenom pro zábavu nebo jezdíte i na nějaké závody?
Uživatelský avatar
Suzie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 2, 2009 9:09
Bydliště: Brno

Re: Dogtrekking

Příspěvekod multimotyl » ned led 4, 2009 14:08

Moje Šelma ještě není na závody kompletně připravená a na další cviččení není v tuto chvíli ani pomyšlení, ale Brown už na několika byl. Chodili jsme do Suchých Lazec. Koukám, ale že jsi z Brna. Tak nějak nevím, jak to myslíš s tou Severní Moravou, ty sem nějak často jezdíš?
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Suzie » ned led 4, 2009 14:15

No já jsem momentálně více v Brně, protože tady dělám školu, ale psa mám doma u rodičů, takže doma jsem o víkendech a v létě přes prázdniny 8)
Uživatelský avatar
Suzie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 2, 2009 9:09
Bydliště: Brno

Re: Dogtrekking

Příspěvekod multimotyl » ned led 4, 2009 15:34

Suzie píše:o víkendech a v létě přes prázdniny 8)
Jasne, no něco by se určitě dalo vymyslet. Odkud přesně jsi?

Chceš to dělat nějak podle těch "dogtrekking" pravidel, nebo prostě jen udělat velký (byl bych klidně i pro několikadenní) výlet se psy bez nějakého vázání se na pravidla? Já osobně ta pravidla ve spoustě bodů nechápu, hlavně zákaz fyzického trestání psů a nemožnost jít se psem na volno.

Myslím, že by se to dalo zajímavě spojit třeba s Geocachingem (který chci taky vyzkoušet) nebo s ulovením pár http://tisicovky.cz/cs/]tisícovek v Jeseníkách, Králickém sněžníku nebo Beskydech.
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Suzie » ned led 4, 2009 16:16

no pro začátek bych byla spíše jen pro nějaký delší výlet, abyc zjistila, jestli to hlavně psa bude aspoň trocu bavit, klidně bych v létě vyrazila i na vícedenní trek po kopcích, docela ráda bych prošla třeba Jeseníky. Až později, třeba další rok, bych případně zkusila nějaký oficiální trek, případně letos na podzim, pokud by byl čas a chuť... Jelikož ale můj pes nic většího ještě nešel, maximálně tak 30-40km, tak to nechci ned lámat přes koleno jenom proto, že bych chtěla já. Zase když je dobrá parta, tak se i bez pravidel člověk dobře vandruje :wink:
Jinak bydlím kousek od Frýdku-Místku...
Uživatelský avatar
Suzie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 2, 2009 9:09
Bydliště: Brno

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Amaguk » úte úno 3, 2009 20:47

Ahoj, ja s mojim pesom (SH) trekujeme hodne, hoci na oficialnom dogtreku (preteku) sme este neboli, robime to zatial skor rekreacne a tak trochu aj treningovo, bo sa tohto roku chystam nejakeho preteku istotne zucastnit. treminovnik pretekov a dalsie info najdes, ked si do googlu hodis "dogtrekking" :wink:
ina tych 30-40 kilakov, co mate jednorazovo odskusanych, je uz celkom okej na nejaky mid, vacsina pretekov teraz robi aj tzv. turisticku/nepretekarsku kategoriu, pre tych co si to chcu len odskusat
ako je tvoja hafina stara? ked robis agi, tak kondicka by u nej problem byt nemala, ono obycajne so slapanim nemaju problem psy, ale ich majitelia :lol:
Uživatelský avatar
Amaguk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte úno 3, 2009 19:44
Bydliště: Male Karpaty

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Amaguk » úte úno 3, 2009 20:51

multimotyl píše:Chceš to dělat nějak podle těch "dogtrekking" pravidel, nebo prostě jen udělat velký (byl bych klidně i pro několikadenní) výlet se psy bez nějakého vázání se na pravidla? Já osobně ta pravidla ve spoustě bodů nechápu, hlavně zákaz fyzického trestání psů a nemožnost jít se psem na volno.


no, so zakazom fyzickych trestov plne suhlasim aj ja :wink: a pes sa na volno nesmie pohybovat z toho dovodu, ze na velkej vacsine uzemia je proste volny pohyb psov zakazany (polovny revir/honitba, plus chranene oblasti etc.)
Uživatelský avatar
Amaguk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte úno 3, 2009 19:44
Bydliště: Male Karpaty

Re: Dogtrekking

Příspěvekod multimotyl » úte úno 3, 2009 21:12

Amaguk píše:
multimotyl píše:Chceš to dělat nějak podle těch "dogtrekking" pravidel, nebo prostě jen udělat velký (byl bych klidně i pro několikadenní) výlet se psy bez nějakého vázání se na pravidla? Já osobně ta pravidla ve spoustě bodů nechápu, hlavně zákaz fyzického trestání psů a nemožnost jít se psem na volno.


no, so zakazom fyzickych trestov plne suhlasim aj ja :wink: a pes sa na volno nesmie pohybovat z toho dovodu, ze na velkej vacsine uzemia je proste volny pohyb psov zakazany (polovny revir/honitba, plus chranene oblasti etc.)


Jak tedy trestáš psa, pokud začne žrát chcíplou rybu, bobky. Co děláš, když v pubertě neuposlechne povel, který dobře zná?
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Kimit » úte úno 3, 2009 21:18

@multimotyl: Bublinu v těch případech, cos uvedl, trestám jednoduše. Stačí, abych se na ni koukl a trochu zvedl hlas a hned vidí, že je průser. Stáhne uši k sobě, přikrčí se a najednou je hodná jak anděl. :mrgreen: Pokud fakt něco provede, tak ji chytnu za krkem za kůži a to pak kvičí jak podsvinče. Naštěstí k tomuto způsobu se musím snižovat málokdy. Ale je fakt, že puberta s ní byla místa dost děsná. Prostě paličák.
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Amaguk » úte úno 3, 2009 21:23

toto konkretne som vzdy riesila radikalnym vybratim fujtajblu z mordy, spolu s nejakym zakazovym povelom (ja pouzivam pevnym az vrcavym hlasom slovo FUJ) a naslednou vymenou najdenej "dobroty" za pamlsok
osvedcilo sa aj jemne cuknutie voditkom, ked sa pes zacne natahovat za niecim zo zeme, s povelom fuj a naslednou odmenou, ked sa pes zamera na teba resp. ked svoju pozornost odputa od daneho fujtajblu

hlavne tomu psovi treba vysvetlit, co je spravne a co je nespravne a to sa da aj bez fyzickych trestov ... rozumie tvoj pubertak, ze fujtajble zo zeme nesmie pozierat? Pises, ze povel dobre pozna: znamena to, ze doteraz posluchal, povel uposluchol a teraz si zrazu s teba robi prdel a vystrkuje na teba prostrednicek? Ak ano, tak treba len dbat na doslednost, vyzadovat splenenie povelu za kazdych okolnosti a na to musis mat psa pod kontrolou - bud na voditku, alebo musis mat 100 privolacku

Ako to riesis ty? (apropo, co si predstavujes pod fyzickym trestom? )
Uživatelský avatar
Amaguk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte úno 3, 2009 19:44
Bydliště: Male Karpaty

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Amaguk » úte úno 3, 2009 21:28

Kimit píše: Pokud fakt něco provede, tak ji chytnu za krkem za kůži a to pak kvičí jak podsvinče. Naštěstí k tomuto způsobu se musím snižovat málokdy. Ale je fakt, že puberta s ní byla místa dost děsná. Prostě paličák.

na toto chytanie za kozu bacha, je to dost tvrdy trest (a nikdy so psom prosim, netrepte, plis, plis), mal by byt jednak umerny previneniu a dvak, nie kazdy pes na neho reaguje ziaducim sposobom (na mojho je napr. takmer nepouzitelny)...ale zase nechcem tu davat nejake kazanie, nepoznam teba ani tvojho psa, kazdy pes je iny, a vnimavy majitel to vascinou vie odhadnut, do akej miery moze na psa zatlacit :wink:
Uživatelský avatar
Amaguk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte úno 3, 2009 19:44
Bydliště: Male Karpaty

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Cvrk » úte úno 3, 2009 21:40

Jsou sice různé způsoby výchovy, ale přece jenom jsem se vždy řídil stejným heslem při výchově jak psů, tak dětí. "Pohlavek", umístěný v pravý čas, tak, aby káraný věděl za co byl, je nejlepší výchovný prostředek. To, že třeba vyměníš psovi jeho zdechlou rybu (což je pro něj sám o sobě pamlsek), za něco v podstatě stejného a nebo na něj, když je mladej furt voláš fuj bez toho fyzického trestu, podle mě povede jenom k tomu, že si na to zvykne a nebude to brát za větší přestupek proti kázni.
Ale já samozřejmě nejsem žádný chovatel, takže to berte jako můj osobní názor a postup.
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Suzie » úte úno 3, 2009 21:47

Amaguk píše:Ahoj, ja s mojim pesom (SH) trekujeme hodne, hoci na oficialnom dogtreku (preteku) sme este neboli, robime to zatial skor rekreacne a tak trochu aj treningovo, bo sa tohto roku chystam nejakeho preteku istotne zucastnit. treminovnik pretekov a dalsie info najdes, ked si do googlu hodis "dogtrekking" :wink:
ina tych 30-40 kilakov, co mate jednorazovo odskusanych, je uz celkom okej na nejaky mid, vacsina pretekov teraz robi aj tzv. turisticku/nepretekarsku kategoriu, pre tych co si to chcu len odskusat
ako je tvoja hafina stara? ked robis agi, tak kondicka by u nej problem byt nemala, ono obycajne so slapanim nemaju problem psy, ale ich majitelia :lol:



Moje zlatíčko bude mít teď v březnu dva roky, tak jsem si právě říkala, že už by něco takového mohla zvládnout (dříve jsem to nechtěla začínat kvůli jejím kloubům a kostře, aby pak neměla zdravotní problémy, kdybych toho chtěla moc příliš brzy), ale pro začátek jsem uvažovala o nějakém výletu tak kolem těch 40km, abychom si to obě vyzkoušely, a vůbec to nemusí být nic oficiálního, spíše jsem měla představu sehnat dobrou partu lidí a vydat se takhle občas o víkendu nebo přes léto na nějaký vandr. A když by byla možnost, tak klidně i na nějaký oficiální trek, ale opravdu to není podmínkou, spíše bych chtěla hezky strávit pár dní se svým psem v přírodě, než pořád jenom chodit kolem chalupy :wink:

A k těm fyzickým trestům: myslím, že psi by se fyzicky trestat moc neměli, ale když už to musí být, tak i moje zlatíčko dostane pohlavek, jinak by ze mě za chvíli měla dobrý den. Teď už ví, že když zvýším hlas, tak udělala něco špatně, ale ještě před pár měsíci se to občas bez dobře mířené rány neobešlo. Díky tomu mám teď vychovaného psa, který poslechne s radostí každý povel a vždycky, jak přijedu mě celá natěšená vítá. Nejsem zastánce takových systémů výcviku kdy cvičitel púsa nakopne, když napoprvé neposlechne, to je podle mně příliš. Je třeba to brát rozumně a s citem, tak jako byste vychovávali dítě, a ke každému psovi přistupovat individuálně. Nemůžete praštit bázlivého psa, který se bojí už když zvednete ruku. Ale zase flegmatického psa nevyvedete z klidu ani kdybyste po něm řvali celý den. Takže to chce se vcítit do toho vašeho pejska a naučit se s ním dorozumět po dobrém...
Uživatelský avatar
Suzie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 2, 2009 9:09
Bydliště: Brno

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Cvrk » úte úno 3, 2009 21:49

:smt023 Asi tak nějak...
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Amaguk » úte úno 3, 2009 22:02

Cvrk, a co konkretne si predstavuje pod tym "pohlavkom" u psa? (ja som teda aj proti pohlavkovaniu deti, aj ked jedna dobre cielena vychovna ale len vo vynimocnych pripadoch spravi svoje :P :mrgreen: )

Cvrk píše:To, že třeba vyměníš psovi jeho zdechlou rybu (což je pro něj sám o sobě pamlsek), za něco v podstatě stejného a nebo na něj, když je mladej furt voláš fuj bez toho fyzického trestu, podle mě povede jenom k tomu, že si na to zvykne a nebude to brát za větší přestupek proti kázni.
Ale já samozřejmě nejsem žádný chovatel, takže to berte jako můj osobní názor a postup.

neviem, kolko mas skusenosti s vychovou psov, ale ja pisem len to, co zafungovalo u nas
volanie fuj do bezseba bez vynutenia si povelu je samozrejme kravina, to sme sa nepochopili (hoci vyssie pisem, ze treba za kazdych okolnosti byt dosledny a trvat na splneni povelu), preto pisem, ze psa treba mat na voditku a v pravej chvili nim jemne cuknut (ten cuk je vlastne ist forma trestu...) je zbytocne akokolvek inac toho psa trestat, ak este povelu nerozumie, bo to ho trestas za nieco, co este neovlada, okrem toho je to dost nefer od teba ako majitela. to je ako keby si sa isiel ucit anglicky, a hned na prvej lekcii by ta ucitel strieskal za to, ze mu nerozumies... :wink: :wink: :wink:

... a vela psov sa uci najlepsie na pamlsky :wink:
to vymenenie fujtajblu za pamlsok neznamena,ze mu miesto tej zdochliny zacnem hned cpat do huby piskot, odmenujem az vtedy, ked pes dobrovolne spolupracuje, ked sa mi podriadi, nebojuje o odpadok, ked si napr. priradim k nohe, dam mu sadni alebo inac uputam na seba pozornost...
...este co u nas zafungovalo, ked bol pes v rozpuku puberty a tvaril sa, ze v zivote ziadny povela neovladal a mna ani nepozna - hlavne pri tomto pozierani fujtajblov: vybrat hnusku z mordy a zaroven rukou obchytit papulu a jemne zatlacit smerom dole (je to napodobenie prirodzeneho trestu, ktory pouziva fena na stence) so zavrcanim, ci inym vyhubovanim tomu psovi...samozrejme bez naslednej odmeny. preto je dolezite rozoznavat v akom stadiu ucenie a porozumenia povelu ten pes je :wink:

uuups, ale to sme uz hooodne OT od dotazu na dogtrekking :oops:
Uživatelský avatar
Amaguk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte úno 3, 2009 19:44
Bydliště: Male Karpaty

Re: Dogtrekking

Příspěvekod multimotyl » úte úno 3, 2009 22:09

Tresty, které používám já:

Pes nepřijde na druhý vážný povel "ke mě"
Nasadím vodítko, zopakuju povel a škubnu (několikrát). Pak psa pustím "volno", zopakuju povel a velice výrazně ho pochválím, za pár minut znovu.

Pes žere rybu/hovno/ze stolu/cokoli
Chytnu psa za krkem, čumák mu strčím poblíž a několikrát zopakuju fuj. Až se od toho odvrátí, tak ho pochválím a odměním.

Puberta Šelmu už naštěstí téměř přešla, takže často stačí "ke mě" a "lehni" a chápe, že udělala něco špatně. Během puberty ji ale bylo potřeba párkrát opravdu hodně vyprášit kožich, protože zkoušela (jako každý terrier) co všechno si může dovolit a jestli náhodou nemůže být Alfa samicí. To jsem ji párkrát i chytl do zubů za kožich a vyzvedl do vzduchu. Sice jsem pak plival chlupy, ale je to velice účinné.
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Amaguk » úte úno 3, 2009 22:12

Suzie píše:Moje zlatíčko bude mít teď v březnu dva roky, tak jsem si právě říkala, že už by něco takového mohla zvládnout (dříve jsem to nechtěla začínat kvůli jejím kloubům a kostře, aby pak neměla zdravotní problémy, kdybych toho chtěla moc příliš brzy), ale pro začátek jsem uvažovala o nějakém výletu tak kolem těch 40km, abychom si to obě vyzkoušely, a vůbec to nemusí být nic oficiálního, spíše jsem měla představu sehnat dobrou partu lidí a vydat se takhle občas o víkendu nebo přes léto na nějaký vandr. A když by byla možnost, tak klidně i na nějaký oficiální trek, ale opravdu to není podmínkou, spíše bych chtěla hezky strávit pár dní se svým psem v přírodě, než pořád jenom chodit kolem chalupy :wink:

2 roky su uz uplne v pohode, my sme s mojim zacali trenovat po trochach tahanie v jeho cca 8 mich mesiach, v 13-14 mesiacoch sme s nim zacali intenzivnejsi chodit. Ofiko treky maju vekovu hranicu 12 mesiacov veku psa.
:)
P.S. moj ma 2 a pol a retriverky vo velkej oblube :wink:
Uživatelský avatar
Amaguk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte úno 3, 2009 19:44
Bydliště: Male Karpaty

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Suzie » úte úno 3, 2009 22:17

2 roky su uz uplne v pohode, my sme s mojim zacali trenovat po trochach tahanie v jeho cca 8 mich mesiach, v 13-14 mesiacoch sme s nim zacali intenzivnejsi chodit. Ofiko treky maju vekovu hranicu 12 mesiacov veku psa.
:)
P.S. moj ma 2 a pol a retriverky vo velkej oblube :wink:[/quote]


No já jsem s ní tak brzo nechtěla začínat, i když už od mala s ní chodím na delší procházky, ale přece jen na hory na delší túry jsem ji nebrala, přece jen je to větší pes a mívají často pak problémy s kloubama... Ale teď v létě chci někam vyrazit, ale nějak v mém okolí neznám nikoho, kdo by do tohodle sportu byl trochu zaujatý nebo by to chtěl vyzkoušet :-(
Uživatelský avatar
Suzie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 2, 2009 9:09
Bydliště: Brno

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Amaguk » úte úno 3, 2009 22:27

multimotyl, podla mna to robis v principe dobre - len ja napr. u nasho trvam (lebo musim) na privolacke uz na prvy povel (preto napr. v niektorych situaciach, ak je na volno radsej neprivolavam vobec resp. v niektorych situaciach na volno byt nemoze), a to sklbnutie by malo byt len raz (tak mi to bolo vysvetlovane vramci reflexneho obluka a vytvarania podmieneneho reflexu) fujtable nastastie uz davno nezele ale zial privolacka je stale trochu kamen urazu, najma od zveri (ako nakoniec u vacsiny SH)
u nas pri robeni zloby a ignoracii tiez dost pomahaja to zatlacenie papule smerom alebo kusnutie do ucha - to vtedy kuka jak puk :P

no myslim,ze v pripade dogtrekkovych pretekov sa pod fyzickym trestom mysli skor kopanie do psa, jeho mlatnenie a pod, nie korekcie tohoto typu

P.S. akeho mas pesa?
Uživatelský avatar
Amaguk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte úno 3, 2009 19:44
Bydliště: Male Karpaty

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Amaguk » úte úno 3, 2009 22:41

Suzie píše:
No já jsem s ní tak brzo nechtěla začínat, i když už od mala s ní chodím na delší procházky, ale přece jen na hory na delší túry jsem ji nebrala, přece jen je to větší pes a mívají často pak problémy s kloubama... Ale teď v létě chci někam vyrazit, ale nějak v mém okolí neznám nikoho, kdo by do tohodle sportu byl trochu zaujatý nebo by to chtěl vyzkoušet :-(

ak sa na to ide postupne, tak sa toho netreba bat, ak je zataz primerana
ono dlhe prechadzky prirodnym terenom sa odporucaju pre osvalenie aj pre psov s klbovymi problemami. Ale to dufam nie je vas pripad *
inac, odporucam navstivit http://www.doktrekking.info (snad neporusujem ziadne pravidla, ked to sem davam) a jukni tam na forum, ci tam nekapnes na particku z tvojho okolia :wink:
a ak sa ti chce vyrazit na SK, tak ja sa aspon na jeden chystam, neviem ale este v akom termine.
Uživatelský avatar
Amaguk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte úno 3, 2009 19:44
Bydliště: Male Karpaty

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Suzie » úte úno 3, 2009 22:53

Amaguk píše:
ak sa na to ide postupne, tak sa toho netreba bat, ak je zataz primerana
ono dlhe prechadzky prirodnym terenom sa odporucaju pre osvalenie aj pre psov s klbovymi problemami. Ale to dufam nie je vas pripad *
inac, odporucam navstivit http://www.doktrekking.info (snad neporusujem ziadne pravidla, ked to sem davam) a jukni tam na forum, ci tam nekapnes na particku z tvojho okolia :wink:
a ak sa ti chce vyrazit na SK, tak ja sa aspon na jeden chystam, neviem ale este v akom termine.



A můžu se zeptat, odkud jsi? Kdyby to od nás ze severní Moravy nebylo daleko, tak bych si i udělala výlet na Slovensko :wink:
Uživatelský avatar
Suzie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 2, 2009 9:09
Bydliště: Brno

Re: Dogtrekking

Příspěvekod multimotyl » úte úno 3, 2009 22:54

Amaguk píše:P.S. akeho mas pesa?

Kukni na fotky:
Obrázek
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Dogtrekking

Příspěvekod multimotyl » úte úno 3, 2009 22:55

Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Cvrk » úte úno 3, 2009 22:58

No, asi se budu muset naučit více rozepisovat, protože některé myšlenky z toho, co píšu utíkají a nebo je někdo či situace vyžaduje vysvětlit .... :oops:

Ten, který vychovává, musí být schopen poznat možnosti vychovávaného a dobře určit chvíli, kdy trestá a taky samozřejmě výši a způsob trestu, aby byl adekvátní prohřešku, aby trestaný věděl, za co ten trest je. Toho motta "pohlavek v pravou chvíli" se držím, ale týká se většinou silných prohřešků.
Psa jsem zkrátka místo pohlavku švihnul takovým speciálním trestacím pleteným karabáčem po prdeli. Ten karabáč jsem nosil s sebou a postupem času už stačilo ho jenom vytáhnout a pes věděl.(byl to obrovský vlčák) U druhého jsem měl trošku upravenou plácačku na mouchy (to zas byla kolie), ale ten byl strašně chytrý a poslušný, takže trestat nebylo ani moc třeba.
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Vilík » úte úno 3, 2009 23:18

Já teďka hlídám psa u sestřenky a strejdy a netrestám ho... Teda nemám za co. Je poslušnej, takovej zvyklej na byt, ale i na delší procházky (tři hodiny jí nedělají problém). Jen strká čumák všude, ale pak stačí fuj a nechá to na pokoji... I když na mojí lékárnu to nešlo a to jsem jí musel po fuj ještě do toho čumáku lisknout. Ale jen málo... Snad to dělám dobře, když je na toto zvyklá a svoje domácí poslouchá na slovo...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Suzie » úte úno 3, 2009 23:25

No já jsem mého psa vychovávala takhle (po tom, co se naučila základní povely): např. mi pes žere nebo dělá něco, co nechci. Řeknu Fuj!Nesmíš! důrazným hlasem. Pes neposlechne, tak totéž zopakuju ještě jednou. POkud poslechne, dostane pochvalu (slovní, nadšeným hlasem řeknu Hodná hola, nebo tak něco, případně jí hodím aport, to je její oblíbené :-)). Když neposlechne ani na podruhé, tak dostane po zadku nebo po čumáku, když něco třeba žere... Vždycky dostane možnost poslechnou na podruhé, ale když se tak nestane, přijde trest. Tohle mi radilo i mnoho zkušených výcvikářů, a je fakt, že se mi to osvědčilo a pes poslouchá na slovo (teda občas jí něco ujede, ale to hned jak přijde se staženým ocasem ví, že to bylo špatně).
A musím říct, že ve většině případů poslechne na poprvé a ke kroku číslo 3 dospěju jen velmi zřídka :-)
Naposledy upravil Suzie dne úte úno 3, 2009 23:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Suzie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 2, 2009 9:09
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Treking