Evidence prošlých tras

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 15:41

Jo, dát tam nějakou mrtvou simku a jet offline, to by mělo být v pohodě. Možná i lepší čtvrt kila v batohu navíc, než 10 tisíc za hodinky pryč..
Ani bych nemusel nic přehrávat, pokud to jde vše v tom Locusu jak bylo zmíněno
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 16, 2022 15:49

etheric
tam ani nemusis davat prece simku... jediny co to potrebuje je obcas dostat internet, aby naposilal zaznamy na server (strava), jak locus, to nevim, jestli to ma jen ulozeny v telefonu bez synchronizace nebo s, ale rozhodne moderni telefony jdou zapnout i bez sim :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 16:06

Bez sim to nešlape. Ale to nevadí, mám jich doma několik mrtvých..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod apuka » pát pro 16, 2022 16:24

Etheric píše:S tím logerem, nešlo by to udělat, aby to taky fungovalo, jako Locus?
Muzes v Locusu nmastavit pouziti externiho GPS cidla - podle mne ty loggery toto umeji udelat, jen jsou potom na toto vyuziti zbytecny, staci jen nejaky esterni GPS - mozna v tom mnou linkovanem obchode neco slusneho najdes.
Pokud bude logovat v Locusu z takove externi GPS, napr. pres Bluetooth, tak usetris spotrebu za zaplou GPS v mobilu. Pritom - pokud to bude Tvuj mobil mit - muzes v Locusu na vysky pouzivat barometr v mobilu. Ale to vubec netusim, kolik zere.

Popravde receno ale na Tve pouziti je fakt nejjednodussi reseni si koupit hodinky s barometrem. Nemusis predrazene Garminy, Suunta, Polary a pod. , hlavne ne ty supernamakane spickove modely, kde superfunkce, za ktere zaplatis vetsinu ceny v zivote nepouzijes. Na toto Ti postaci i vyrazne levnejsi - ale neptej se mne, ktere, urcite ale slusne najdes i v nabidce jako Xiaomi, Huawei, ... ale i Samsung Watch, klidne ne nejnovejsi verzi, tam ale zase si musis priplacet za cenu. Nebo si sezen pouzite - syn si takto koupil Suunto 3 Peak za nejakych 50 EUR. Skoro kazdy vyrobce ma svoji aplikaci, kde mas statistiky. Nejakou miru vyhlazeni si taky dela skoro kazdy program. Popravde receno - jak uz tady bylo psano - pokud chces mit vsechno automatizovane, tak uplnou presnost nikdy nedosahnes a pri tom objemu kilometru a vyskovych metru bych rekl, ze se nepresnosti +- vyrusi.

Jinak s tema hodinkama jde o jedno sparovani s mobilem na zacatku, stahnuti aplikace, pripadne jeho nastaveni, (pokud chces trasy pretahovat automaticky i do Stravy, Komootu a pod., tak jeste nastaveni tohoto prenosu). Potom kazdy den kdyz vyrazis, tak zapnout logovani na hodinkach, pri prichodu vypnout logovani, hodinky se automaticky sparuji s mobilem (pokud nejsou cely den), na Wifi nebo datech Ti na pozadi prenesou trasu do aplikace a Ty mas moznost se na ni v aplikaci podivat - nebo taky ne a kontrolovat statistiky jednou za cas, jak jsi na tom.

Pokud by ses na to dal, vyber si "damskou" verzi hodinek, protoze maji mensi cifernik. Nikdo nenarizuje, ze se hodinky musi nosit na rukou, klidne si je muzes dat po zapnuti trasovani do batohu/kapsy/... Konec-koncu, mnohe maji i specialni drzaky na kolo, aby na ne bylo videt. K nekterym prodavaji i jakesi "klipy" misto "naramku", pomoci ceho to muzes bezpecne prichytit k ramennymi popruhu batohu nebo nekam jinam. Atd.

Toto Ti pisu jako ten, kdo tyto chytre hodinky nema moc v oblibe a nechysta si je ani vyzkouset, bo na me ucely staci ten Locus - a statistiky si nedelam, chodim pro radost, ne pro cisla. Ale - zatim - nevidim lepsi reseni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 17:59

Já si s těmito věcmi moc nerozumím, takže si s tím zřejmě dost "užiju"... No co, nemůžeme všichni být dobří ve všem, to by pak na světě byla hrozná nuda :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 16, 2022 18:21

apuka
no bacha aby logger s BT + zapnuty a komunikujici BT v telefonu nezralo stejne nebo vic, nez zaznam toho GPS signalu... ono jako BT taky muze neco zrat i kdyz je jen ready to go ale nedochazi ke go...

etheric
jako fakt existuji modely mladsi nez z roku 2005 (muj mobil to jeste potrebuje, ale odpustim mu krz vek) ze bez sim se ani nerozebehnou? to bych teda takovej kram nechtela
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 18:23

Krám? Krám k ničemu je právě jakejkoliv mobil bez sim a zejména bez dat. Smartphone bez sim a tím pádem bez dat je jako k čemu?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod sobb » pát pro 16, 2022 18:48

Navigace, mapy, focení, wifi, záznam či pouštění zvuku, atd. Mám ho půl roku a SIMka v něm stále není a asi ani tak brzo nebude :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 19:37

Ale kolik vás takových je :)
Wifi jsem na telefonu ještě nepoužil, ona totiž většinou není tam, kde potřebuju. Navíc veřejná wifi je riziko. Zlatý data, 100 giga za 300kč měsíčně bez úvazku a nemusím mít ani pevnej net na pc. Takže ušetřím.
Bezmála všichni, co si koupí smartphone, ti řeknou, že bez dat je to jen drahý těžítko. A ty mapy bez dat, taky nic moc - nenačteš foto přístřešku o kus dál - nevíš, jestli je použitelnej, to stejný info o vodě atd.
Fakt málokdo si koupí takovou věc za účelem, co píšeš :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod sobb » pát pro 16, 2022 19:52

Netuším. Ptal jsi se, k čemu chytrej mobil bez SIMky může být, tak jsem Ti to vypsala :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 20:03

Z toho tedy chápu, že pro běžného uživatele smartphonu bude ten přístroj bez simky k ničemu. Ale chápu, někomu stačí mapa bez možnosti zjistit víc o možnostech a zdrojích v okolí. Proti gustu žádný dišputát, ale takový používání je fakt těžce okrajová záležitost
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 20:30

Mawenzi píše:mike
co mas za tu appku co ti meri baterku? dik

AccuBattery. Mozna je i nejaka lepsi, nezkoumal jsem, tohle byl takovy pokus a uz jsem u ni zustal. Mam free verzi, uz mi to parkrat nabizelo slevu na Pro za par USD, ale platba neprosla, a tak jsem to dal neresil.

Pri nastavene urovni (defaultne 80 %) te to akorat zvukove upozorni, odpojit nabijeni musis sama. Upozornuje opakovane po kazdych tusim 5 dalsich procentech. Lepsi by bylo, kdyby to zvladla odpojit softwarove, ale co jsem koukal, tak je na to potreba rootnout mobil a to delat nehodlam.

Etheric píše:Proti gustu žádný dišputát, ale takový používání je fakt těžce okrajová záležitost

Nachodit tisice kilometru za rok je taky okrajova zalezitost :roll: Netusim, jestli se muj mobil rozbehne bez SIMky, nemel jsem potrebu to zkouset, ale bezne ho prepinam do airplane modu, coz vyjde nastejno. Treba kdyz jsem nekde venku, neni duvod, aby zral baterku hledanim signalu a aspon mne nikdo nemuze otravovat ;-) Pouziti to samozrejme ma, mobil je kapesni pocitac a pocitace se pouzivaly davno predtim, nez existoval Net v dnesni podobe.

Etheric píše:Ty je máš zas přirostlý k pc, to je vpodstatě to samý..

Ani nahodou, ja na PC pracuju a sedim, kdy u nej chci sedet, ale nenosim ho s sebou a uz vubec ne ven :P

Etheric píše:když koupím telefon za 25k, nechcu si logováním za rok dojebat baterii jako třemi lety používání...

Slysel jsi nekdy o tom, ze baterka se da vymenit? V servisu, ale i tak to stoji radove min, nez novy telefon.

Etheric píše:Já si s těmito věcmi moc nerozumím, takže si s tím zřejmě dost "užiju"

Zacni tim, ze si nainstalujes a vyzkousis Locus a pak uvidis. To je zadarmo a temer bez namahy. Kdyz si koupis hodinky, tak zcela jiste zjistis, ze ti v necem nevyhovuji, to uz je z tehle diskuse jasne :D

Mawenzi píše:ono je to tezky, kdyz erik chce neco co pracuje idealne na principu ovladani myslenkou, nic to nevazi, nic to nestoji, nebude mu to zrat baterku z mobilu a nemusi s tim vubec nic on delat a vse se udela samo... tak je jakejkoli napad spatnej

Jj. Pro mne je strasne jednoduche sledovat jeho myslenkove pochody a v zasade ho i chapu, ale nekdy je to fakt unavne, jako ta diskuse o SIMce vyse :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod sobb » pát pro 16, 2022 20:39

Etheric: Záleží, z jakého důvodu si kdo smartfoun kupuje. Já jej byla nucena pořídit čistě kvůli použití bankovní aplikace.

Ty jej bez simky (nebo tedy s mrtvou, pokud ten Tvůj telefon bez ní nejede) můžeš používat třeba na to logování. A hned by byl další uživatel smartfounu bez simky :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 20:57

mike píše:Nachodit tisice kilometru za rok je taky okrajova zalezitost

ja na PC pracuju a sedim, kdy u nej chci sedet, ale nenosim ho s sebou a uz vubec ne ven

Slysel jsi nekdy o tom, ze baterka se da vymenit? V servisu, ale i tak to stoji radove min, nez novy telefon

I v komunitě na OF? To snad ne :)

Já to stejný. Že ho nosím ven neznamená, že ho venku vytáhnu. Když už ho tahám, v 98% případů kvůli mapě nebo kouknout kolik je hodin, do kdy má otevřeno ten či onen obchod cestou atp.

V telefonu s IP68, kterej je vpodstatě slisovanej do jednoho kusu, to nemusí jít vůbec, nebo přijdeš o těsnost, což je problém, pro mě velký problém.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 21:01

@sobb: kdysi jsem měl starou Nokii, na který bez simky šlo pouze hrát hada. Na jiný, novější Nokii, jsem taky neměl sim, jen paměťovku a sloužila místo mp3. Beztak jsem nebyl jedinej, kdo to tak používal, ale to je prostě okrajová záležitost.
Pokud ti to stačí bez sim, tedy s výrazným omezením možností, co ten telefon nabízí, pak ok. Ale takových vážně je poskrovnu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod oodoow » pát pro 16, 2022 21:07

Když ruční garmin Etrex navigace začaly zaostávat za smartphonama a hodinky ještě nebyly tak kvalitní, tak jsem celkem vážně uvažoval, že si na navigaci pořídím odolný smartphone a budu ho používat místo toho Etrexu. Tím pádem bez simky. Navigace, plánování tras a vůbec celé používání by bylo mnohem uživatelsky přívětivější.
Tím chci říci, že to není zas až tak okrajové použití, smartphone bez simky.
Hodinky tu navigaci ovšem pořešily ještě lépe, mají ten bonus, že se u každé zatáčky nemusí vytahovat mobil.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 21:12

JohnyFK píše:Škoda že zatím někdo nevymyslel něco čím by šlo logovat i v zimě a co by se dalo nosit někde na těle aby baterka tolik nemrzla. Třeba na zápěstí ? :P

:D Pratele, outdoorove hodinky jsem zacal pouzivat mozna jako prvni z vas. Suunta X6 v roce 2002, koupil jsem je hned, jak se objevily, protoze to bylo presne to, co jsem chtel (logovani trasy s moznosti stazeni dat, to bylo nove). Na dnesni penize staly nejspis vic, nez ten nejnovejsi Fenix.

O hodinkach s GPS jsem uvazoval od doby, co se objevily a zatim je nemam, protoze pro mne maji porad vic nevyhod, nez vyhod. Puvodne byla zasadni nevyhoda mala vydrz pri logovani, to uz se v zasade vyresilo. Nevyresila se ale nutnost nabijeni pri delsich akcich, pro mne je primarni funkci hodinek zobrazeni casu a kdyz jsem v horach tyden nebo dva, tak by to bez dobijeni neslo a mohl bych o cas prijit (samozrejme bych logoval). Ta stara Suunta vydrzi na baterku rok i s logovanim, asi bych skousnul mesic, ale do toho je daleko. Dalsi nevyhoda je velikost, na mne uz jsou vsechny moc velke. Paradoxne ale i maly displej, ten je dobry na cisla, ale ne na mapu, aspon s myma starnoucima ocima, tady mobil jasne vede. Nevylucuju, ze si nejake casem poridim, ale Garmin to skoro jiste nebude.

Cela diskuse nebyla z me strany o tom, jestli hodinky ano nebo ne, ale o zpusobu zpracovani dat z nich. Jednak chybejici kontrola, ktera nutne vede k chybam a jednak FB-like weby typu Strava, ktere mi naprosto nevyhovuji. Takze i kdybych si je casem poridil, tak bych si data stahoval k sobe a pracoval s nimi jako doted. Protoze vychytam chyby a protoze Excel mi umoznuje daleko vic a pohodlneji a rychleji, nez ty webove aplikace. A ano, musi se s nim umet, aby byl clovek efektivni a musi se pri tom premyslet, coz chapu, ze je pro mnohe prekazka.

BTW, platite za ty weby neco? Jestli ne, tak plati poucka, ze produktem jste vy :twisted: Uplne stejne jako na FB.

milarepa píše:tak má naivní důvěra v technologie je ověřená praxí, prostě mi ty Garminy fungují jak mají a nemusím díky tomu pak už nic řešit, stačí se mi po aktivitě jen podívat na statistiky a vím, která bije........

Praveze nevis. Abys vedel, musel by sis ty zaznamy rucne overit, jestli tam nejsou nesmysly. Aspon tak stovky, abys mel rozumnou jistotu. Takhle tomu proste jen veris a presvedcils sam sebe, ze je to spravne. Ja to na rozdil od tebe overuju, a tak vim. Taky neco vim o kvalite Garmin softwaru, jelikoz je to muj obor, a neni to nic pekneho.

milarepa píše:pokud bych chodil jen ně nějaké vycházky, tak by mě ani ve snu nenapadlo si to nějak komplikovaně měřit a hlídat všechny možné parametry, jako nechápu, na co to vlastně máte, a už vůbec nechápu, proč tomu dávate tolik energie a času

Protoze nas to bavi. Ber to tak, ze bez lidi, jako jsem ja, bys ty hodinky vubec nemel, protoze software pisou prave lidi, co je bavi pro tebe divne veci. Mne zivi vyvoj firmwaru uz pres 30 let a klidne bych mohl delat i u Garminu, kdybych chtel. Nechtel.

Jinak ja ti to neberu, verim, ze ti hodinky pri treninku pomahaji a ze vyuzijes i funkce, co ostatni ne. Rec je ale o necem jinem. V tvem pripade o nekritickem nadseni, ktere ukazujes i jinde. Fandeni vede k ignorovani reality, to jde zcela mimo mne a proto se uplne mijime.

Jeste dodam, ze na denni vychazky zaznamy nepouzivam, to si jen zapisu kilometry do tabulky. Loguju celodenni trasy u nas a v Alpach. Mam jich pres 1000 a jeden z duvodu je, ze vidim dlouholety vyvoj. Dalsi je, ze dokazu behem chvilky najit libovolnou trasu a kouknout se na neco, co si uz nepamatuju. Neco co chce vedet nekdo tady.

apuka píše:Popravde receno - jak uz tady bylo psano - pokud chces mit vsechno automatizovane, tak uplnou presnost nikdy nedosahnes a pri tom objemu kilometru a vyskovych metru bych rekl, ze se nepresnosti +- vyrusi.

Nevyrusi. O to mi celou dobu jde, chyby jsou kumulativni a jen do plusu. Takze mas nalogovano vic, nez jsi skutecne usel a nevis, o kolik vic. Asi jsem perfekcionista, ale mne by to vadilo.

Vyrusi se chyby dane fyzikalnimi vlivy. Jako treba vliv teploty na mereni vysky, jelikoz v lete se kvuli tomu nameri prevyseni mensi a v zime vetsi, pres cely rok se to zprumeruje. Nebo vliv zmeny tlaku behem dne, to je nahodna velicina, ktera se dlouhodobe vyrusi. Ale kumulativni chyby jen narustaji.

Etheric píše:Sice nevím, co je na tom hipsterský, ale když se tomu tady tak říká...

Hipstersky nejsou (vetsinou) hodinky, ale zpusob prace s nima a daty z nich. Hipstersky ve smyslu povrchni (zmacknu tlacitko, nemusim se o nic starat a hned vsechno sdilim) a pozersky (mam nejlepsi hodinky na svete, ktere umi veci, co umely loggery uz pred 20 lety ;-)). Pricemz na Fenixech je hipstersky to, ze maji mraky funkci, ktere nepotrebujes, ale hipsteri se s nima muzou chlubit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 21:17

oodoow píše:Hodinky tu navigaci ovšem pořešily ještě lépe, mají ten bonus, že se u každé zatáčky nemusí vytahovat mobil.

To neni bonus ;-) Pozoruju to i u mobilu, je strasne snadne se kouknout, kde zrovna jsem a clovek si to nejak omluvi tim, ze specha (na vlak). Trochu s tim bojuju, protoze tim jednak prichazim o orientacni smysl a jednak i o jiste kouzlo hledani cesty v nezname krajine.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 21:22

Etheric píše:I v komunitě na OF? To snad ne :)

V zasade i tady, ale rec byla vseobecne, ne?

Etheric píše:V telefonu s IP68, kterej je vpodstatě slisovanej do jednoho kusu, to nemusí jít vůbec, nebo přijdeš o těsnost, což je problém, pro mě velký problém.

Neni slisovanej, ale slepenej a servisy to umeji. Se zachovanim tesnosti a mely by ti na to dat i zaruku. Nehledej vymluvy, proc neco nejde, jinak ilustrujes prave tu ceskou povahu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 21:36

Když jsem se na výměnu baterie u svého telefonu ptal, bylo mi řečeno to co jsem psal ohledně těsnosti, tak jsem žil v domnění, že to plnohodnotně nejde. Byl to ofiko servis. Tak nevim. Třeba to nejde u toho mého konkrétního telefonu, ale u jiných to jde, nevím, píšu zde to, co mi napsal servis
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 21:38

A co ze to mas za model? Byl to oficialni servis vyrobce?

Na TyTrubce se daji najit navody, jak jednotlive telefony rozebrat a zase slepit (tady vyjimecne dava video smysl ;-)). Zkus tam pohledat ten svuj.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 21:49

Huawei p20 pro. Ano, psal jsem na oficiální servis. Ale taky jsem si říkal, že mi to mohli napsat proto, že chtějí, abych telefon zahodil a koupil si novej. Těžko říct.. Každopádně měnit baterii u současného, 4.5 roku starého mobilu, je nesmysl. Už má celkem dost i přes factory resety. Upřímně se divím, kolik toho vydržel a že ještě nějak funguje. Prostě jsem ten telefon kompletně spotřeboval.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 21:58

Tak si kup novej a predem si zjisti, jak je to s vymenou baterky. Rec byla o tve obave, ze ji logovanim spotrebujes moc brzo. Kdyz pujde vymenit, tak to pada.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 22:06

Jo, to si určitě zjistím, jak a zda baterii vyměnit.
Jen mě sere, že někdo neunesl úspěch Huawei a tak ho zlikvidovali, teď mám vybírat jako z čeho? Jedinej s parametry co mi vyhovují je Samsung /do likvidace Huawei dvojka na trhu/, kterej mi zrovna uživatelsky moc nevyhovuje a nejsu si jist, zda bych si na to prostředí zvyknul :|
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod oodoow » pát pro 16, 2022 22:30

milarepa píše:pokud bych chodil jen ně nějaké vycházky, tak by mě ani ve snu nenapadlo si to nějak komplikovaně měřit a hlídat všechny možné parametry, jako nechápu, na co to vlastně máte, a už vůbec nechápu, proč tomu dávate tolik energie a času..........roky jsem bez hodinek chodil po všemožných horách, daleko a i vysoko, a nechybělo mi to, v podstatě mě asni nenapadlo, že bych si to měl měřit, na co taky.....


Já ty statistiky používám hlavně k tomu, abych věděl kam se ještě můžu přihlásit a který závod mám reálně šanci dokončit v časovém limitu. Třeba Andorru jsem tak nějak stihnul, když jsem měl naběháno víc a ve větší rychlosti. Tím pádem vím, že se současnou kilometráží nemá smysl se něčeho obdobného zúčastnit.

Jinak pokud máš hodinky hlavně na trénink na maraton tak jsi vůbec nemusel kupovat ty nejdražší 7x, stačil by ti nějaký model Forerunner, který toho umí stejně jenom má menší baterku, kterou stejně nevyužiješ a jsou celkově menší a lehčí a tím pádem pohodlnější na nošení.

mike píše:To neni bonus ;-) Pozoruju to i u mobilu, je strasne snadne se kouknout, kde zrovna jsem a clovek si to nejak omluvi tim, ze specha (na vlak). Trochu s tim bojuju, protoze tim jednak prichazim o orientacni smysl a jednak i o jiste kouzlo hledani cesty v nezname krajine.

To samozřejmě je bonus, když jsi na pevně dané trase závodu, který je hodně dlouhý a hodně těžký a opravdu si nechceš přidávat další km a výškové bezcílným blouděním. :roll:
Jinak samozřejmě pokud se jdu někdy proběhnout, tak mám rád běžet kam mě zrovna napadne po různých lesáckých nebo zvířecích cestičkách, že pak ani nevím kde přesně jsem. Stejně tak to někdy dělám na kole.

Ovšem hodinky mám primárně na navigaci na závodech. Proto jsem taky koupil ty s tou největší výdrží. Při některých závodech může být sejití z trasy i nebezpečné, když jsi v noci ve vysokých horách a je mlha. Nebo když prší, to opravdu nechceš vytahovat mobil s dotykovou obrazovkou a řešit něco s mapama zatímco ti na display teče voda a mrznou ti prsty. To už jsem zažil a hodinky jsou v tomto k nezaplacení. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 22:35

U zavodu to smysl dava, ale to je velmi specificke pouziti neobvykle i tady ;-) Proste dobry sluha, ale zly pan, to jsem myslel. Zpohodlnet je strasne snadne a zrovna orientacni smysl povazuju za docela zasadni.

Myslel jsem, ze dotykovy displej je i u tech hodinek, tam ti to nevadi? U mne prave dalsi minus.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod milarepa » sob pro 17, 2022 8:00

když jsem zvažoval nákup nových hodinek, tak v podstatě jasnou volbou byly poslední garminácké Forerunnery, případně jsem ještě pokukoval po Corosech.......no a zrovna v tu dobu se objevily první zprávy o nových Fenixech, dost jsem si o nich přečetl, a vyhodnotil si, že to je přesně to, co chci..........nejlepší sporttester a nejlepší outdoorové hodinky v jednom, plus skvělé mapy a garminácký ekosystém, navíc vypadají i fakt dobře, cena sice vysoká, ale vyhodnotil jsem si, že má finanční situace není špatná, a že mi za to stojí, takže jsem na ně udělal několilk předobjednávek a vzal je tam, kde se objevily jako první :-). A velká spokojenost, byla to ta nejlepší volba pro mě.................váhu jsem též řešil, trochu jsem se toho bál, ty plasťáky váží polovinu, ale je to naprosto v pohodě, ani už nevím, že je mám na ruce, a na běhání po horách s sebou nemusím tahat mobil, který mě vždycky jen sral........moje další hodinky budou Fenix 9 nebo 10

mike - tvá snaha neustále shazovat vše od Garminu už přešla do obsese, stejně si nakonec koupíš Fenixy 7, nebo Epix.....ten dotykový displey můžeš samozřejmě deaktivovat a používat jen čudlíky........což se děje automaticky při každé aktivitě
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 832
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 17, 2022 11:34

etheric
on je asi rozdil v tom, ze ja se po pristrescich nebo zdrojich vody divam jeste doma a v terenu si fakt nepotrebuju nacitat info o studance. Pokud to nekdy potrebuju, stejne v tom miste zas nebyva signal... v podstate data sem si driv platila jen vyjimecne do zahranici, v cr sem je nepotrebovala a stacila treba wifi ve vlaku. ono hledani signalu a hledani fotek a dat na vylete stejne zere baterku, takze to delam nerada, i proto, ze na pc je prave s mapou a planovanim vyletu vyrazne lepsi, nez na telefonu.

pouzivam ho na foceni, videa, mapy a jizdni rady :D

sobb
se hrozim az se nepujde prihlasit do bankovnictvi bez aplikace, to budu muset asi emulovat android na PC, coz je proste fakt strasnej voser misto sms je emulovat celej dementni operak

aneb kdyz se chci z pc prihlasit do banky, standartne u sebe mivam telefon (na sms) a ne nutne smartphone, kterej klido lezi zapomenutej v praci nebo nekde polozenej po ceste po byte, vybitej... asi jako by po me nekdo chtel, ze kdyz se chci prihlasit do banky tak zavolaji mym sousedum a oni mi pak ustne musi sdelit kod :D proste otrava jak svina
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod apuka » sob pro 17, 2022 14:29

Etheric píše:Huawei p20 pro. Ano, psal jsem na oficiální servis. Ale taky jsem si říkal, že mi to mohli napsat proto, že chtějí, abych telefon zahodil a koupil si novej.
Hm...

Koukni se sem na oficialni Huawei stranky, Tvuj model tam je, tj. vymena baterie za 499 Kc v ofic. servisnim stredisku.

Jinymi slovy ten servis Te dobre podvedl.

Jinak by se Ti na to logovani dal pouzit (zase - bez SIM, jen pro tento ucel) napr. Samsung XCover 5 nebo XCover 6 Pro. Oba jsou odolne mobily a hlavne maji uzivatelsky vymenitelne baterie, tj. klidne si muzes koupit pet nahradnych bateriii a na dlouhem treku je v pripade potreby vymenit za nahradni z kapsy na tele. Pokud bys to pouzival pouze na Locus, tak Ti muze byt jejich GUI a ovladani uplne v /nekde/...
Nebo hledej jine mobily, ktere podobnou moznost maji taky. Ale moc jich neni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » sob pro 17, 2022 15:09

Nj, nevadí, já se ptal na výměnu baterie jen pro zajímavost.. Zřejmě tedy chtěli abych koupil novej telefon..

apuka píše:Jinak by se Ti na to logovani dal pouzit (zase - bez SIM, jen pro tento ucel) napr. Samsung XCover 5 nebo XCover 6 Pro.

Hm, loger za 10 tisíc :D
IP68 má jen ten Pro. Na používání jinak než jako loger hledám vyšší výkon a podmínkou je led displej. Přičemž absence 3,5mm jacku by taky byla výhodou, ale tohle bych přežil kdyby tam jack byl. Hlavní je ten výkon a led displej, to musí být.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Treking