Evidence prošlých tras

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod apuka » stř pro 14, 2022 9:10

Etheric píše:jako mladší jsem chodil přes noc i v zimě, vím moc dobře, co čekat
V tom pripade OK, podle Tvych prispevku na OF se spise zdalo, ze v zime ven skoro nechodis - bo prilisna zima a Tve telo to nezvlada.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod apuka » stř pro 14, 2022 10:08

mike píše:Blbe je, ze chyby jsou kumulativni a jen do plusu. ... Cislum, ktera lezou z krabicky, v principu neverim. Casto jsou spravna, ale obcas to pekne ulitne.

mike píše:Otazka je, jak vzniknul ten rozdil. Muze to byt vadny model, vadne pocitani, ale taky to mohla byt kosa, bylo mezi -5 az -9. I Locus pouziva barometricky vyskomer a ten na teplote zavisi, v zime ukazuje vic, nez v lete

No, rekl bych, ze presna cisla nedostanes nikde :-).
Modely terenu - uz jsem parkrat srovnaval "svoje" trasy, jak planovani, tak i import GPS (kde to slo): mapy.cz, Locus, Cykloserver, Hiking, Alpenvereinactive/Outdooractive a jeste neco dalsiho. Kdyz vezmu jen CR a SK (ty mirnejsi kopecky, podbne ceskym), tak uz i v planovani, kde se to drzelo evidovanych znackovanych tras vysly rozdily docela velke. Jo, i kolem 10%. Pri importu stejne GPS jeste vice. Samozrejme, zaviselo to od konkretni trasy.
Jak uz jsem parkrat psal, ani barometricky vyskomer Ti nezaruci presne udaje - a ano, mike ma castecne pravdu, ze cim casteji meris, tim je nepresnost vetsi. Navic kazde hodinky/vyskomer maji algoritmus (nekde s moznosti nastaveni, nekde automaticky), ktery eliminuje male prevyseni, nekde do pul metru, nekde az do tri metru a az po prekroceni se zacne pocitat. Tj. nepocita Ti metry pri zvedani/spousteni rukou, kdyz mas hodinky na rukou nebo pri kazdem kroku pokud mas cidlo na noze/botach. Ale taky timpadem nepocita male zvlneni terenu. Plus mozne vlivy teploty a vetru i jine (viz moje prispevky v jinem vlaknu).
Takze to, ze dole a nahore je spravna vyska, jeste neznamena, ze celkove namerene prevyseni je opravdu to, co se skutecne prekonalo. Vzdy tam budou chyby - ano, zdanlive malicke, ale prejetou vzdalenosti a casem se to dokaze pekne nacist. To same plati o cistem GPS zaznamu - kdyz zaznamenas kazdych 5 vterin nebo kazdych 10 m a prumerna chyba bude kazdy zaznam jen deset centimetru (to je silne preceneni presnosti), tak si spocitej sam, jaka nepresnost se tam muze v extremu scitat. Nastesti v tomto pripade je to v obou smerech, takze vetsina se vzajemne vyrusi.

Jeste jedna poznamka. Zjimave je, ze manzelka ma Suunto 9 Baro, syn Suunto 5 Peak Baro, jdou stejnou trasu, interval mereni by mel byt stejny, ale i tak dokazou mit na 2000m namerenem prevyseni rozdil i 150+ metru. Tam by se zdalo, ze by to mohlo byt nejakym jinym algortimem vyhlazeni. Ale stejne se stane, kdyz jeden z nich jde opakovane po stejne trase, tak ma rozdilne celkove prevyseni. Se stejnym nastavenim, cca ve stejnych podminkach (napr. teplota a velice mirny vitr), stejne obleceni, dokonce i prestavky +- na stejnych mistech a podobne delky.
Etheric píše:Převýšení v ČR nebude stačit ze zaznamenaný trasy, např z Locusu?
Kdyz vezmes napsane a jeste k tomu pripocitas mozne jine vlivy na GPS - treba ze v hustem lese budes mit vyrazne horsi prijem, stejne tak parkrat do roka se vyskytne meteorologicka situace (presne jake, to Ti nereknu), kdy GPS docela blbne a spatne chyta signal, at uz je od kohokoliv - tak docela ano.
Locus ma jeste jednu moznost - po ulozeni trasy si muzes nechat "aktualizovat" nadmorske vysky podle jeho modelu. Mimochodem je skvele se koukat na rozdily v namerene nadmorske vysce (z GPS, ne barometru!) v Locusu pred ulozenim trasy, po ulozeni trasy a po "aktualizovani". Rozdily jsou nekdy radove, nejvice to ukazuje pred ulozenim, pri ulozeni asi GPS prezene nejakym vyhlazovacim algoritmem, ktery vyhodi evidentni nesmysly a ulety, ale stale je to daleko od skutecnosti. Ta "aktualizovana" vyska uz je podobna te z planovace podle mapy a modelu terenu.

Kdybys po vyzkouseni Free verze rozhodl si zaplatit Pro verzi (silne doporucuji), tak jeste bacha na to, ze jsou k dispozici dve verze - jedna je s predplatnym (platis za pouziti na kazdy rok) a druha je jednorazova platba a mas to nastalo. Pokud vim, jsou mezi nimi nejake rozdily, ale myslim si, ze na Tvoje ucely naprosto irelevantni. Ta Pro je plne dostacujici na Tvoje ocekavani - a daji se trasy vyexportovat do Stravy pro ty statistiky. Jen je to trochu vice kroku nez z hodinek.
mike píše:barometricky vyskomer a ten na teplote zavisi, v zime ukazuje vic, nez v lete (Suunto ma i vzorec na prepocet podle teploty, kdysi tu o nem byla rec).
Jo, jsem jinde na OF daval odkaz na stranky o letecke meteorologii, kde primo psali jako priklad o rozdilu, v jake minimalni predepsane nadmorske vysce (podle vyskomeru) maji letadla preletavat na Mt. Blancem v lete a v zime. Rozdil byl teda pekne velky, presne si nepamatuji ale myslim, byl kolem kilometru. To cele prave kvuli pripadne spatne ukazovane vysce kvuli teplotam pokud se pouziva barometricky vyskomer.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Tomas » stř pro 14, 2022 10:36

Já vám teda nevím, ale mě veškerý Garmin věci měří dost přesně. Ať dřív Forerunnery, tak dnes už Fenixy, nebo Edge na kole.

Konkrétně třeba altimetr u Fenixů v kombinaci s mapama/GPS - kdekoliv to kontroluju (typicky u turistických rozcestníků), tak jsem do deseti metrů.

Běh vyfiltruješ snadno, prostě při záznamu aktivity vybereš buď běh nebo "hiking", vyřízeno.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod milarepa » stř pro 14, 2022 10:55

zpráva z apuka vesmíru nepřekvapuje, tam nic nefunguje, věci nemají žádnou trvanlivost a lidé jsou všichni zlí....takže je jasné, že i ta Sunta si dělají, co chtějí..........asi je tam divná gravitace....

s dobrými kamarády chodíme víceméně každou středu po práci na Smrk, nahoru, až na drobné výjimky, stejnou trasou - hned za potokem vždy hangem, dolů se to občas mění, no a když je nálada, tak to z vrcholu Smrku zpátky na parkoviště v Ostravici vezmeme po žluté do Šancí a pak přes Lysou......tudíž mám dostatek dat, aby výstup byl nějak relevantní.........a svět v Garminu je naprosto v pořádku, ten výstup je u stejné trasy víceméně konstantní - odchylka na těch nastoupených cirka 850 m je plus mínus do 10 metrů, tudíž 1%.... kouknul jsem se na 20 tůr........tož asi tak nějak k té přesnosti.....a to většinou proto, že hodinky často nezapínám hned u auta, ale až když si vzpomenu...třeba po 200 metrech chůze..
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » stř pro 14, 2022 12:37

apuka píše:bo prilisna zima a Tve telo to nezvlada.

Pokud nemusím venku spát a jdu výlet vpodstatě ze dveří do dveří bez delších zastávek, tělo s tím problém nemá. Má s tím však problém hlava, který se do nejvyšší možný míry nelíbí zimní krajina. Všechno monotónní, depresivní, nikde nic k jídlu neroste /krom zimních hub atp/. Nelíbí se mi v zimě venku, to je ten hlavní důvod, proč nemám rád zimní výlety..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř pro 14, 2022 16:50

Mawenzi píše:pak by ethericovi stacilo cokoli v mobilu, vyexportovat do gpx a napr. v gpseditsoftu jen vzdy trasu "vyhladit".

Vsak jo. Mozna by mu stacilo na trasu kouknout primo na mobilu v Locusu, kdyz si ji zvetsi a projede, tak pripadne ulety uvidi. U nas je Locus docela uspesny, obvykle mam editace minimalni, casto jen odmaznu zacatek a konec trasy na nadrazi. Mobil ma snad dobry a jestli tam ma barometricky vyskomer, tak si s nim s rozumnou presnosti vystaci. Kdyz si nastavi intervaly, jak jsem psal. Proste nepotrebuje zadny bazmek od Garminu, upne si vystaci s tim, co uz ma. Akorat to nebude moct snadno sdilet mezi hipstery, ale to predpokladam ani nechce :twisted:

Mawenzi píše:nebo si zmerit delku kroku a na tom 10km useku ladit na hodinkach delku kroku tak, az bud epresne sedet.

Tohle ne, merit kroky k nicemu nevede a neni k tomu duvod.

Mawenzi píše:ty kroky se daj vylatit jeste trochu lip, jinak ale gpx z garminu mam zkusenoat od znamych ze na 24km oni maji 27km... protoze gps ustreluje, v kanonech, u skal... a pokud clovek trochu gpx neprojde a neupravi, tak mi prijde skoro spolehlivejsi pouzivat ten krokomer.

Z mych zkusenosti ani nahodou, delka kroku se meni celkem dost. Ted koukam, ze mi na nedelni trase, ktera mela 39 km, mobil zaznamenal 58292 kroku :shock: Tedy prumer 67 cm na krok, coz mohly zpusobit useky ve volnem terenu. Kdyz se skrabes do kopce ve vrstve listi a snehu, tak delsi krok neudelas. Pri chozeni tady okolo Prahy mi ale vychazi pres 90 cm. Jak to chces zprumerovat?

Neni k tomu zadny duvod, uplne staci projet GPX a vyhodit pripadne ulety.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř pro 14, 2022 17:14

milarepa píše:tak je vidět, že mike absolutně nemá páru, jak funguje outdoorový hipster

To nemam, diky za nahled, je to fakt zabavne :lol: Zvlast tva naivni duvera v technologie, ja v tomhle oboru delam a vim, jak vznikaji ;-)

milarepa píše:a když outdorový hipster zabloudí v neznámém prostředí, třeba někde v litevských nekonečných rovinách, kde je všechno stejné, tak není nic snadnějšího, než si na mapě v hodinkách kliknout na "zpět na start", tudíž nemusí volat vrtulník....., který by mu stejně byl k hovnu, bo si nepamatuje ten krkolomný název místa, odkud před několika hodinami vyběhl....

Tohle umi i muj pres 12 let stary GPS logger :D A umely to nemapove GPS odnepameti. Obcas to vyuzivam, kdyz si nekde v horach necham nekde veci a vybehnu si nalehko na vrchol, protoze najit je bez toho je nekdy prekvapive obtizne.

oodoow píše: Asi máš hodně času, ostatní tolik času na blbosti nemají, takže si věci automatizují. :wink: Jebat se po každé aktivitě s excelem, to by mě fakt mohlo. :D

Travis hodiny casu behanim a pak nemas par minut na zaznam? Nevim, jestli je to vic smutne nebo smesne ;-)

oodoow píše:Jinak že ti přeskočí gps kvůli skalám někam do pryč a zase zpátky už umí sw pořešit. Není to zas tak těžký, protože je celkem jasný, že se tak rychle nikdo nemohl doopravdy pohnout.

Tohle ano, ale je to jen jeden pripad z mnoha. Sveho casu, kdyz jeste zadne Stravy nebyly, jsem premyslel o tom, ze bych si software na automaticke zpracovani tras napsal sam. Jenze po analyze chyb v trasach jsem dosel k tomu, ze to spolehlive udelat nejde a ze bez manualni kontroly by to stejne neslo, a tak mi to nestalo za to. Nektere veci se rozlisit ani nedaji, jen ty vis, jestli jsi pobihal na miste nebo jsi sedel a udelala to nudici se GPS ;-)

oodoow píše:V Saském Švýcarsku si pamatuju, že tam byla místa, kde nebyl gps signál na mém starém garmin etrex přístroji vůbec, ale už je to hodně dávno a snad technologie od té doby pokročila.

Tohle neni vec technologie, ale fyziky. Kdyz z nejake prurvy nevidis ani jednu druzici, tak s tim zadna technologie nic neudela. Zlepsila se citlivost prijimacu, takze zvladaji lip i horsi atmosfericke podminky, muzou pouzit vic druzic, takze se chytaji i tam, kde driv ne, ale obcas to proste nejde. Zlepseni vidim na mobilu proti staremu loggeru. Mobil drzi trasu lip a editaci je min, ale furt se obcas neco najde.

oodoow píše:Občas někdy něco uletí, ale mě zajímají dlouhodobé trendy a tam je velice dobře poznat, jak moje výkonnost závisí na tom, kolik jsem nachodil / naběhal.

Jiste, ale to same bys zvladnul i v Excelu a lip a presneji. Kdybys nebyl liny a zhipstereny ;-)

oodoow píše:Jinak běh se tam dá vyfiltrovat snadno

Ja jsem si beh vyfiltroval, psal jsem o prisernem ovladani a "rychlosti".

oodoow píše:Nemá no, je prostě zatvrdlý ve svých názorech, které si kdysi udělal. Stává se to bohužel s přibývajícím věkem, že lidi ztrácí nějakou tu elasticitu myšlení a prostě si sedí na svém, i když svět kolem už je dávno jinde.

:lol: zabavne je, ze ma pritelkyne, ktera je mladsi, nez ty, tvrdi, ze jsem v technice moc progresivni. Ja totiz kdyz vidim neco lepsiho, tak na to rad prejdu. Ale musi to byt opravdu lepsi, coz neni tenhle pripad. Stravu znam, dokonce jsem si tam i udelal konto, ale vubec mne to nenadchlo a pro me ucely to nestaci. Ono je spis neco jako FB pro bezce, podstatne je hlavne sdileni a srovnavani se s ostatnima, coz mne vubec nezajima. Zajimaji mne data a nechci mit falesne kilometry a v tom Excelu si udelam lepsi prehled, nez maji tam. Navic mne to i bavi. Ty bys to zvladnul taky, ale to bys nesmel byt liny :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 14, 2022 17:26

mike
me to docela sedi, po kalibraci z par vyletu, ale je taky pravda, ze to byly fakt vylety, teda mista, kde chvili natahnes krok a chvili mas minikrucky... takze beru na vedomi, ze je to spis vyjimka, nez pravidlo.

myslela jsem to spis tak, kdyby nic nechtel resit, tohle je asi podobna presnost a spis se ty odchylky oflitruji sami tim, ze jednou to bude kratsim krokem a jindy delsim...

zatimco kratsi gpx zazname sem jeste nikdy nevidela, krom mista kde mam rovnou caru mezi body A a B misto trasovani, to se stat asi vyjimecne muze, ale i tak sem to videla za svuj zivot s loggerem mozna 2 (urcite ho mam tak 7-8let) a vetsinou mista mezi skalama (v cr).

nicmene fakt by asi stacilo ty logy zaznamenavat v mobilu klidne i v te strave a nepotrebuje zadny hodinky, maximalne powerbanku
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř pro 14, 2022 17:29

Tomas píše:Já vám teda nevím, ale mě veškerý Garmin věci měří dost přesně. Ať dřív Forerunnery, tak dnes už Fenixy, nebo Edge na kole.

To mas nejak overene nebo si to jen myslis? Ja tyhle veci overuju a zrovna z Garmin bazmeku obcas lezou hausnumera. Tady je pekny priklad: viewtopic.php?p=557207#p557207. ntz ukazal Garmin 62.4 km, zatimco realne to bylo 46.2. Tedy 35 % chyba. Na muj vkus nepouzitelne. Ano, je to zrejme starsi model, ale ntz mu taky veril. Zas je to ale standalone GPS s antenou, ktera bude mit podstatne lepsi prijem signalu, nez hodinky.

Tomas píše:Konkrétně třeba altimetr u Fenixů v kombinaci s mapama/GPS - kdekoliv to kontroluju (typicky u turistických rozcestníků), tak jsem do deseti metrů.

Z toho ovsem nic neplyne pro presnost delky trasy a prevyseni. To je uplne jiny sport.

Tomas píše:Běh vyfiltruješ snadno, prostě při záznamu aktivity vybereš buď běh nebo "hiking", vyřízeno.

Jo, po peti minutach cekani :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř pro 14, 2022 17:40

Mawenzi píše:zatimco kratsi gpx zazname sem jeste nikdy nevidela, krom mista kde mam rovnou caru mezi body A a B misto trasovani, to se stat asi vyjimecne muze, ale i tak sem to videla za svuj zivot s loggerem mozna 2 (urcite ho mam tak 7-8let) a vetsinou mista mezi skalama (v cr).

Vsak to pisu, ze chyby jsou jen do plusu tedy falesne kilometry. Rovna cara je opravdu vyjimecna, jen kdyz uplne vypadne signal, taky jsem to videl jen nekolikrat ze stovek tras.

Mawenzi píše:nicmene fakt by asi stacilo ty logy zaznamenavat v mobilu klidne i v te strave a nepotrebuje zadny hodinky, maximalne powerbanku

V mobilu ano, ve Strave ne, to je fakt hnus. Locus to umi sam od sebe. Powerbanku jo, v normalnich teplotach mi mobil v pohode vystaci na cely den a jeste se ve vlaku kouknu na Net, v nedeli mi chcipnul uz po pulce trasy a musel jsem ho pripojit na powerbanku. A to byl v rukavici :)

apuka píše:No, rekl bych, ze presna cisla nedostanes nikde

Presna ne, ale pouzitelna ano. Taky neni od veci se zamyslet nad tim, co je to vlastne "presna". Odpoved je prekvapive netrivialni, jde prave o tu delku pobrezi. Takze si clovek musi rozmyslet, co vlastne chce merit. A podle toho nastavit vzorkovaci intervaly.

apuka píše:Locus ma jeste jednu moznost - po ulozeni trasy si muzes nechat "aktualizovat" nadmorske vysky podle jeho modelu. Mimochodem je skvele se koukat na rozdily v namerene nadmorske vysce (z GPS, ne barometru!) v Locusu pred ulozenim trasy, po ulozeni trasy a po "aktualizovani". Rozdily jsou nekdy radove

Jedine v pripade, ze nemas v mobilu baromerticky vyskomer. Ale i tak bych chtel videt ten rad, prehanis rad a hodne :D U mne rozdily nejsou, jelikoz barometricky vyskomer mam. A ano, umi pouzit SRTM data, o tech uz tu byla rec pred lety. Taky to neni vselek, vetsinou dobry, ale jsou pripady, kdy z nich lezou nesmysly (udoli reky se skalama okolo).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 14, 2022 17:48

mike
ale ja nerozporuju, zes to nepsal :D

no ja to chapu tak ze etheric nechce nic resit, jen proste zapnout a vypnout logovani a pak nekde videt ten prehled. at to dela v cemkoli, co to umi, to je fuk :D

ps: do ty garmin appky (a pravdepodobne do jakoekoli jine) jdou nahravat i cisky gpx takze klido mit jen neco trasovaciho, zlehka to projet, rychle to zbavit pripadnych hnizd a sup do nejake webove appky pro sdileni nebo klido do te xls, ale pochopila sem to tak, ze erik se timto zaobirat nechce
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř pro 14, 2022 17:54

Jj, editace je jednoducha a rychla, ale hipsteri holt nezvladaji ani to :D Etheric si fakt muze klidne cely rok logovat jen v Locusu a na konci roku se podivat, kolik toho nachodil. Mozna si to bude muset rucne poscitat, ale jak delka, tak prevyseni jsou primo v seznamu, takze by to bylo jednoduche. Aspon bude mit to prekvapko na konci a nebude sledovat prubezny stav :twisted:

(mozna tam jsou nekde i soucty, na prvni pohled to nevidim, ale ja to pouzivam jinak)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » stř pro 14, 2022 17:56

Pokud s tím Locusem dostanu záznam trasy a budu muset jen někam exportovat soubor, to ještě su ochoten dělat. Ale přehrávat něco někam x krát, nedejbože manuálně někam zapisovat, to už ne. Pokud v Locusu stačí jen zapnout a vypnout stopování jako v Mapách a ono se to samo zaznamená a samo bude sčítat, bylo by to ideální.
Bylo by pro mě lepší měřit aplikací, ta nepřekáží na ruce a nestojí deset tisíc
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř pro 14, 2022 18:05

Ano, staci na zacatku zapnout a na konci vypnout a ulozit (jedno tlacitko). Nemusis to ani exportovat, statistiku to umi samo. Podrobnou pro jednu trasu i zjednodusenou v seznamu tras. Akorat to scitani nevim, nikdy jsem to nepotreboval.

A ano, pisu to prave proto, ze vim, ze nosis mobil, na tohle hipsterske hodinky fakt nepotrebujes. Jediny problem je vetsi spotreba, ale ne pro jednodenni trasy a stejne to nejak poresene mas.

Nainstaluj si free verzi, vyzkousej a uvidis sam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » stř pro 14, 2022 18:10

Spotřeba tolik nevadí, však jsme počítali, kolik stojí nabití telefonu. Baterie je velká a v novým telefonu bude ještě větší, na jeden den netřeba řešit dobíjení jinde, než doma.
Btw ti hipsteři, to je hrozná móda. Byl jsem v Brně, tam jich je... Teď všichni nosí starý foťáky, vsadím boty, že většina v nich nemá film a ani neví, jak se tam ten film vůbec dává :D
Hodinky jsem na hipsterech nijak nezaregistroval, zato starej foťák měli na krku všichni..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Zdéňa » stř pro 14, 2022 18:16

Kdysi jsem si taky vedl excel. Stáhl GPX z Garmina (etrex 30 myslím), hodil to do nějakého softwaru od garmina a lehce zeditoval jako mike. Dělal jsem to léta a mám takhle záznamy 2012-2018. Pak jsem zjistil, že ty suunto hodinky měří pro mě dostatečně přesně a to včetně nastoupaných metrů. Mám několik tras, které chodím pravidelně a na 100 výškových metrů mi to ustřelí třeba o 2 - 5 metrů. Ve vzdálenosti je to podobné. Možná kdybych chodil často někde v kaňonech tak to řeším jinak, ale nyní mi export ze suunta do Stravy dostačuje. Pak používám ten statshunters.com, který sice není nejrychlejší, ale funguje pro mě dobře.
Takže jsem si jednoho krásného dne všechny ty gpx 2012-2018 zpětne do stravy naimportoval. :twisted:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř pro 14, 2022 18:20

@Etheric: nejde o cenu nabijeni, ale aby ti nechcipnul pred koncem trasy. Jestli nechodis v zime, tak to asi neni potreba resit, ale ted je rozdil fakt velky a bez powerbanky by to nedal.

Neni hipster jako hipster ;-) Nekteri se realizuji, jak pises, ti jsou smesni uz na pohled. oodoow jako hipster nevypada, ale myslenim asi je ;-)

@Zdéňa: uprimnou soustrast ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » stř pro 14, 2022 18:23

@mike: vnitřní kapsa bundy udržuje telefon a baterii v optimální teplotě i když je hluboko pod nulou, takže nic jako ztráta kapacity se nekoná. A celej den logovat to vydrží, ještě zbyde.

Free verze Locus je okleštěná full verze, nebo je to jako full verze, jen s časovým omezením používání?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř pro 14, 2022 18:27

Jo tak, ja ho nosim ve viku batohu. Torrid naprsni kapsu nema (coz je dost minus), ale stejne by mi tam mobil vadil. Pak to teda asi resit nemusis.

Koukni se na web, myslim, ze je to full verze s reklamama, ale uz jsem presel na plnou pred lety.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 14, 2022 18:28

etheric
tyjo kdy si tu byl? ja tu zadny hipstery se starejma fotakama nevidela nikdy :D ale jednou sem byla v praze na hipsterske party (vanocni vecirek czechitas) a to byl hipster vedle hipstera, delalo mi vubec problem najit v nich nejaky rozdily:D nebo je to dneska uz bezna panska moda ? ja vlastne ani nevim a su rada, ze v moji socialni bubline porad funguji maskace, kapsace, neobtazeny rifle proste bezna moda socialne nizsi stredni tridy :D

jee nasla sem test a vyslo mi

Patříte do strádající třídy. Ta tvoří 18 % populace.

Je to třída, která jako jediná nedisponuje žádným typem společenského kapitálu, o který by se mohla opřít.
Často jsou to důchodci, patří do ní ale lidé ze všech generací a věkových skupin.
Kvůli malému majetku a chybějícímu sociálnímu kapitálu je výrazně ohrožují rizika jako nezaměstnanost a exekuce.

zas podle me je lepsi mit mikrodum, kde sem roky chodila na kadibudku a topila uhlim a nemeli sme ani odpady ani teplou vodu, ale zase aspon nejsu zadluzena na 40let, ktery me budou strasit, kdyz prijdu o praci :D

no nic, proste su asi rada, v me socialni bubline hipsteri nejsou :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř pro 14, 2022 18:29

pavproch píše: Souhlas, věci sou na (radost z) používání ne být jejich otrokem.

Jak tady koukám na to množství a rozsah postů o používání pohybového loggeru, tak semi do hlavy zase hned vkrádá ten otrok. :twisted:
Mně byto úplně "zabilo" se o něco takového starat, já sem ale (asi) divný/staromilský. Ale dyž vás to baví..... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Zdéňa » stř pro 14, 2022 18:31

Já právě jen hodinky na začátku cesty zapnu a na konci vypnu. Tím to pro mě končí. Nabíjím je tak jednou za 7-10 dnů.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 14, 2022 18:39

zdena
vydrzi ti 10 dni logovani? to je dost slusny...

@pp
no... pro me je 30x min prace to z loggeru stahnout a naimportovat GPS znacky do fotek, nez psat "na zlute znacce pred rosicema", "modra za rosicema" a tak :D a nakonec sem to i zacala pouzivat k realnymu trasovani vyletu proto, ze si ze zvedavosti delam statistiky co vydrzej ktery boty, jinak sem si driv na konec denicku s prehledem vyletu stejne psala kilometraz z mapy, jen nebyla tak presna :D

ale pokud nekdo beha a trenuje treba na zavody, tak tam ma docela smysl sledovat vselijaky hodnoty a zaobirat se jimi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » stř pro 14, 2022 18:42

@Mawe: o víkendu jsem byl v Brně, bral jsem děti na výlet. Trhy, Vaňkovka, hlavně žrádlo, to nás všechny zajímalo nejvíc :D
Hipsteři byli to první, čeho jsem si všimnul. U nás to vůbec není, ani jeden kus mezi více než 20 tisíci obyvateli.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » stř pro 14, 2022 19:31

pavproch píše:Mně byto úplně "zabilo" se o něco takového starat

Moje smrt by zas byla umývat kolo po každým výletu ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod milarepa » stř pro 14, 2022 22:56

Garmin rulezz.........

dnešní Smrk opět přesný - výstup 862 m, nejvyšší bod trasy - 1274,6 m, přičemž Smrk má 1276 m.........tady fakt není dále co řešit.....

a to dneska byly podmínky ne zrovna přívětivé, celou trasu hustě sypalo, čelovka často nestíhala, sněhu všude spousty, děalali jsme stopu až nahoru, většinou po kolena v prašanu, nahoře přes metr sněhu, občas jsme se brodili po pás, fajné to bylo.....a nikoho jsme celou trasu nepotkali
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod sobb » stř pro 14, 2022 23:02

Etheric píše:Hipsteři byli to první, čeho jsem si všimnul.
Nemáš fotku? :D My sice minulej týden taky byli v Brně, ale v rámci čekání na servis auta jsme si pro zahřátí akorát obešli nějakých dvacet kiláků okolo města, páč mezi dav někam do obchoďáku se nám nechtělo. A v lesích byli k vidění jen pejskaři. A pak už byla stejně tma :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » čtv pro 15, 2022 4:01

Lidi nefotim, tuplem ne v Brně, to mohlo být o život :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » čtv pro 15, 2022 4:04

pavproch píše:Mně byto úplně "zabilo" se o něco takového starat, já sem ale (asi) divný/staromilský. Ale dyž vás to baví..... :prayer:

Jo, to jsi a navic tomu nerozumis :twisted: Nejde o zadne starani se, ale o zabavu a jo, bavi. Mne by zabilo jezdit na trenazeru v garazi, denne vypisovat, kde mne zas pichlo a kopirovat sem predpovedi pocasi :D

milarepa píše:dnešní Smrk opět přesný - výstup 862 m, nejvyšší bod trasy - 1274,6 m, přičemž Smrk má 1276 m.........tady fakt není dále co řešit.....

Neni, protoze o tohle vubec nejde. Aktualni vysku zobrazi spravne i Locus na mobilu, to uz dneska GPS pri zastavce bezne zvladaji :D Zajimave je ovsem kumulativni prevyseni a to je uplne o necem jinem. Ale jinak fajn, s timhle pristupem jsi vdecnym cilem marketoidu. Nechces si koupit iPhone? :twisted:

Mawenzi píše:jee nasla sem test a vyslo mi

Patříte do strádající třídy. Ta tvoří 18 % populace.

často čelí exekucím [-X A proto si kupuji nejdrazsi Torrid na svete ;-) Hele, zrovna u tebe plati kazdy sveho stesti strujcem. Delas v IT za podprumerny plat, coz je fakt rarita. Ovsem ciste tvoje volba, klidne bys mohla z fleku jinde dostat dvoj, mozna i trojnasobek. Akorat by ses musela prekonat a zmenit zamestnani.

(vysla mi zajistena stredni trida, ovsem maly kulturni kapital, protoze misto chozeni po davovych akcich chodim po venku :D)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 15, 2022 7:33

to scriptovani je ale moje rakev, a bez nej su nezamestnatelna v tom co me bavi, proste ztracenej pripad.

ten test je celej divnej nicmene, proc jako vadi ze neznam zadny pravniky, lekare, atd, ale mezi myma nejblizsima sou prodavacky a uklizecka? :D

jo, ten torrid me pekne stve, jeste navic, kdyz ted prisel ten HP epic... a stoji pulku... a vypada vlastne skoro stejne

ale uznej, aspon se muzete diky me popadat za bricha :D a rikat si, jak ste dobre nakoupili:D

etheric
muzes si v nemecku zaridit schranku s preposilanim do cr a pak by to asi slo ale podrobnosti neznam
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Treking