Evidence prošlých tras
Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev
Re: Evidence prošlých tras
od slash1111 » stř pro 21, 2022 10:16
- slash1111
- účastník
- Příspěvky: 434
- Registrován: úte srp 11, 2009 19:01
Re: Evidence prošlých tras
od slash1111 » stř pro 21, 2022 10:18
- slash1111
- účastník
- Příspěvky: 434
- Registrován: úte srp 11, 2009 19:01
Re: Evidence prošlých tras
od slash1111 » stř pro 21, 2022 10:39
Ved preto mame vsetci Garmin, s nimi si zabehame najviac
Pred par dnami som urobil 11 koleciek v parku (Garmin 955).
To prve kolecko je skoro ideal, tak to je v reale, potom sa to rozislo (jedno kolo bolo cca 6min)
No ale mapy.cz su mimo, takze za mna je ich vypocet prevysenia zly (na 55km trase s prevysenim +2100m udavaju 1830m)...
- slash1111
- účastník
- Příspěvky: 434
- Registrován: úte srp 11, 2009 19:01
Re: Evidence prošlých tras
od apuka » stř pro 21, 2022 10:48
S mapama.cz to delas spatne... Na mnoha mistech maji velky problem s vypoctem prevyseni - i v CR a rekl bych, ze vice ve zdanlive jednodussim terenu.mike píše:Zkusim vyresit SRTM data, ale zatim bych vsadil na mapy.cz
Moje zkusenosti taky ukazuji, ze kdyz tam importujes GPS, tak prevyseni dela pouze podle sebe. Teda alespon kdyz nemas barometricky vyskomer, jen tu GPS. Jak je to, kdyz mas barometr nevim, takovy telefon nemam - i kdyz se mi mari, ze jsem jednou zkousel importovat trasu z Garmin eTrexu 30x (nebo 35x ), tam barometr je a taky si s vyskou "delal co chtel".
Edit: Aby nedoslo k omylu ohledne tech vysek - o presnosti mereni zarizenimi nedokazu rict nic, jsem jen poznamenal sve zkusenosti, ze mapy.cz dokazou mit prevyseni docela nepresne.
- apuka
- outdoor maniak
- Příspěvky: 16607
- Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
Re: Evidence prošlých tras
od slash1111 » stř pro 21, 2022 12:18
slash1111 píše:K tej vcerajsej trase. Tam to prevysenie je +- 330m (mam to prebehnute viac ako 100x a vzdy je to cca tolko) aj podla Stravy s korekciou vysky podla ich dat to je 327m.
Teda myslel som celú trasu aj s odrezanými časťami. Bez nich je to prevýšenie cca 280m.
- slash1111
- účastník
- Příspěvky: 434
- Registrován: úte srp 11, 2009 19:01
Re: Evidence prošlých tras
od mike » stř pro 21, 2022 16:01
Tomas píše:Je to logické, protože to je parametr který u telefonu většinu lidí nijak nezajímá.
Jenze ta cast, kterou to zajima, mu muze udelat hodne spatnou reklamu. Navic je v tom telefonu i barometr, taky ne moc funkcni, a ten vyuzijou prevazne jen lidi, co pouzivaji GPS. Kdyby chteli setrit, tak ho tam vubec nemusi davat.
Navic jsou dobre funguji GPS chipsety bezne. Mozna to vidim spatne, ale rekl bych, ze tam bude neco jineho. Treba konstrukce telefonu. Mala antena, spatne umistena apod.
Etheric píše:tak jim to tam dáme a zbytek vodrbeme...
Ve firmach, ktere vyvijeji hw, pracuju pres 20 let a tenhle pristup jsem nikdy nezazil. Nikdo pricetny si netroufne vodrbat high end model a kdyz neco neni, jak ma byt, tak je to chyba a ne zamer.
-
mike - Moderátor
- Příspěvky: 49438
- Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
Re: Evidence prošlých tras
od jony800 » stř pro 21, 2022 16:07
Tohle je vyjádření od seznamu
"Výškový profil je vypočítán z digitálního modelu terénu, zde musíme upozornit, že uvedené hodnoty stoupání a klesání jsou pouze orientační."
- jony800
- nováček
- Příspěvky: 77
- Registrován: ned dub 10, 2016 6:21
Re: Evidence prošlých tras
od mike » stř pro 21, 2022 16:43
slash1111 píše:A teda Samsung ma evidentne problem s vyskomerom, hlavne tam kde je rovna cesta...
Ano, to je evidentni, ta chlupata cara je nestabilni vyskomer. A to uz jsou nejak vyhlazena data, z raw logu by to bylo jeste horsi. Tohle je fakt nepouzitelne.
slash1111 píše:K tej vcerajsej trase. Tam to prevysenie je +- 330m (mam to prebehnute viac ako 100x a vzdy je to cca tolko) aj podla Stravy s korekciou vysky podla ich dat to je 327m.
To ale muze znamenat jen to, ze chyba je konzistentni
slash1111 píše:Ved preto mame vsetci Garmin, s nimi si zabehame najviac
Bingo Presne o to mi od zacatku jde. Asi jsem vadnej, ale vadi mi falesne metry a kilometry. Radej budu mit min a spravne, proc podvadet sam sebe?
slash1111 píše:Pred par dnami som urobil 11 koleciek v parku (Garmin 955).
To prve kolecko je skoro ideal, tak to je v reale, potom sa to rozislo (jedno kolo bolo cca 6min)
Tohle ale vubec nevypada dobre. Kdyby to byl posun za cely den, tak OK, zmena pocasi, ale v radu minut?
slash1111 píše:No ale mapy.cz su mimo, takze za mna je ich vypocet prevysenia zly (na 55km trase s prevysenim +2100m udavaju 1830m)...
Jak vis, co je spravne? Nemuzes brat sve hodinky jako referenci, klidne to muzou mit spravne mapy.cz.
Tohle je prave zasadni problem, jak overit, co je spravne. Jeden zpusob bych mel. Mas tam nekde bezecky oval? Tak na nej zajdi, zapni logovani a dej si tak 10 kolecek (po 400 m, mensi radej vic). Jde o to, ze ovaly jsou na rovine a prevyseni by tudiz melo byt cista 0. Vem jak Garmin 955, tak ten Samsung a pak mi posli logy, abych je videl bez vyhlazeni. Na tomhle se prave projevi nestabilita vyskomeru. Zkousel jsem to kdysi se svymi Suunty. Pri intervalu logovani 60 sec byla chyba zanedbatelna, ale pri 10 sec uz tam neco bylo a pri 2 sec vetsi. Coz odpovida mym pokusum v terenu, se zkracovanim intervalu chyba roste. V podstate exponencialne a u 1 sec uz je prilis velka, aspon co jsem videl z cizich logu. Vyslo mi, ze optimalni interval pro turistiku je okolo 30 sec, ale uz je to par let. Jde o zmenu vysky mezi jednotlivymi vzorky versus chybu vyskomeru, to prvni musi byt podstatne vetsi, jinak meris kumulativni chybu. Z cehoz plyne, ze chuze po rovine je z tohodle hlediska nejhorsi pripad.
-
mike - Moderátor
- Příspěvky: 49438
- Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
Re: Evidence prošlých tras
od slash1111 » stř pro 21, 2022 17:43
Kedysi som to urobil tak, ze som si tie hgt subory stiahol prave z Locusu a pridal do Vikinga...mike píše:Jo, z modelu jsou vzdycky orientacni, ale v jednoduchem terenu byvaji docela dobre. Az sezenu ta SRTM data, tak to zkusim. Jestli nekdo vite, jak na ne, tak dejte vedet, at to nemusim hledat
Je to udaj z viacerych hodiniek s ktorymi som to bezal + Strava model, gpxstudio a podmike píše:slash1111 píše:K tej vcerajsej trase. Tam to prevysenie je +- 330m (mam to prebehnute viac ako 100x a vzdy je to cca tolko) aj podla Stravy s korekciou vysky podla ich dat to je 327m.
To ale muze znamenat jen to, ze chyba je konzistentni
tu je aj viking na ten zaznam z Amazfitu, ale je to bez "filtra"
Lebo v principe (mi) je jedno, ci zabehnem 3000 alebo 3500km za rokmike píše:slash1111 píše:Ved preto mame vsetci Garmin, s nimi si zabehame najviac
Bingo Presne o to mi od zacatku jde. Asi jsem vadnej, ale vadi mi falesne metry a kilometry. Radej budu mit min a spravne, proc podvadet sam sebe?
Nemoze to byt dost vyraznou zmenou teploty tych hodiniek? (Aj zacalo prsat tak po 20 min)mike píše:slash1111 píše:Pred par dnami som urobil 11 koleciek v parku (Garmin 955).
To prve kolecko je skoro ideal, tak to je v reale, potom sa to rozislo (jedno kolo bolo cca 6min)
Tohle ale vubec nevypada dobre. Kdyby to byl posun za cely den, tak OK, zmena pocasi, ale v radu minut?
Lebo iba mapy.cz dokazu toto (ten udaj som si pozeral vo viacerych mapach...)mike píše:slash1111 píše:No ale mapy.cz su mimo, takze za mna je ich vypocet prevysenia zly (na 55km trase s prevysenim +2100m udavaju 1830m)...
Jak vis, co je spravne? Nemuzes brat sve hodinky jako referenci, klidne to muzou mit spravne mapy.cz.
- mapy.jpg (18.4 KiB) Zobrazeno 7577 krát
Mam, ale oval je smrt, horsi uz je iba bezecky pasmike píše:Tohle je prave zasadni problem, jak overit, co je spravne. Jeden zpusob bych mel. Mas tam nekde bezecky oval?
- slash1111
- účastník
- Příspěvky: 434
- Registrován: úte srp 11, 2009 19:01
Re: Evidence prošlých tras
od apuka » stř pro 21, 2022 20:10
Pssst!!! Nesir tady kacirske myslenky!slash1111 píše:Nemoze to byt dost vyraznou zmenou teploty tych hodiniek?
Mne tady nekteri chteli roznest na kusy, kdyz jsem napsal (i s odkazy na leteckou meteorologii), ze teplota a vitr muze ovlivnovat presnost barometru .
- apuka
- outdoor maniak
- Příspěvky: 16607
- Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
Re: Evidence prošlých tras
od mike » čtv pro 22, 2022 2:31
slash1111 píše:Je to udaj z viacerych hodiniek s ktorymi som to bezal + Strava model, gpxstudio a pod
To ale furt nic moc neznamena Jestli vsechny hodinky loguji po sekunde, tak to muze byt prave z toho, prevyseni roste se zkracovanim intervalu a muze byt podobne pro vsechny pristroje.
slash1111 píše:Nemoze to byt dost vyraznou zmenou teploty tych hodiniek? (Aj zacalo prsat tak po 20 min)
Muze, ale v tom pripade tam nefunguje spravne teplotni kompenzace. Coz je pro dobry vyskomer zasadni vec. Tohle umi dobre Suunto a na hodinkach to vidim. Kdyz se prudce zmeni teplota tj. treba vyjdu z chladneho stinu na ledovci na prudke slunce, tak to s vyskou pohne, ale rychle tj. tak do pul minuty se zas srovna a ustali.
slash1111 píše:Lebo iba mapy.cz dokazu toto (ten udaj som si pozeral vo viacerych mapach...)
Pravda, takove veci uz jsem taky videl mapy.cz jsme tady zkoumali driv a prevyseni docela odpovidalo SRTM datum tj. bylo prevazne spravne. Jenze ono se to meni, to je zasadni nevyhoda webovych aplikaci...
slash1111 píše:Mam, ale oval je smrt, horsi uz je iba bezecky pas
Chapu, ale na pul hodiny by ses obetovat mohl Nemusis ani behat, staci to nekolikrat obejit, jde jen o to, abys stravil nejaky cas pohybem po rovine a na to myslim nic lepsiho neni. Z logu ve zvlnenem terenu toho zas tak moc nepoznas, jelikoz nevis, jake je tam doopravdy prevyseni. Tady jo, zadne, takze cokoliv nad nulu je kumulativni chyba vyskomeru a ta nas zajima.
-
mike - Moderátor
- Příspěvky: 49438
- Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
Re: Evidence prošlých tras
od karaya1 » čtv pro 22, 2022 8:20
Re: Evidence prošlých tras
od slash1111 » čtv pro 22, 2022 9:46
(nakoniec to bolo skoro jedine miesto kde nebola poladovica a dalo sa bezat )
Vyrezal som z celeho zaznamu iba ten oval, ak som to dobre spocital, tak som tam urobil 15 koleciek (po 250m), najskor 2x beh a potom 1x chodza, takze by to malo byt 3750m.
Samsungu sa s tym vyskomerom zase moc nedarilo, a Garminu s dlzkou
Len teraz neviem ako som vlastne pomohol Ethericovi, asi nijako
- slash1111
- účastník
- Příspěvky: 434
- Registrován: úte srp 11, 2009 19:01
Re: Evidence prošlých tras
od slash1111 » čtv pro 22, 2022 9:58
Mali rozne nastavenia. Aj teraz si teda idem nastavit tie 955 na "smart" zaznam.mike píše:slash1111 píše:Je to udaj z viacerych hodiniek s ktorymi som to bezal + Strava model, gpxstudio a pod
To ale furt nic moc neznamena Jestli vsechny hodinky loguji po sekunde, tak to muze byt prave z toho, prevyseni roste se zkracovanim intervalu a muze byt podobne pro vsechny pristroje.
Dnes som si zapol aj nahravanie teploty hodiniekmike píše:slash1111 píše:Nemoze to byt dost vyraznou zmenou teploty tych hodiniek? (Aj zacalo prsat tak po 20 min)
Muze, ale v tom pripade tam nefunguje spravne teplotni kompenzace. Coz je pro dobry vyskomer zasadni vec. Tohle umi dobre Suunto a na hodinkach to vidim. Kdyz se prudce zmeni teplota tj. treba vyjdu z chladneho stinu na ledovci na prudke slunce, tak to s vyskou pohne, ale rychle tj. tak do pul minuty se zas srovna a ustali.
Momentalne maju pre Slovensko asi najlepsi DEM model freemapy je tam vidno vsetko, skaly, lesne chodniky, nerovnosti atd...mike píše:slash1111 píše:Lebo iba mapy.cz dokazu toto (ten udaj som si pozeral vo viacerych mapach...)
Pravda, takove veci uz jsem taky videl mapy.cz jsme tady zkoumali driv a prevyseni docela odpovidalo SRTM datum tj. bylo prevazne spravne. Jenze ono se to meni, to je zasadni nevyhoda webovych aplikaci...
Tie vyskove udaje o maxime a minime maju tie mapy.cz spravne, "len" to nevedia dobre spocitat...
- slash1111
- účastník
- Příspěvky: 434
- Registrován: úte srp 11, 2009 19:01
Re: Evidence prošlých tras
od Zdéňa » čtv pro 22, 2022 10:03
Suunta jsou pro mě ve výšce celkem ok.
-
Zdéňa - Moderátor
- Příspěvky: 1488
- Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
- Bydliště: Příbram, práce v Praze
Re: Evidence prošlých tras
od mike » čtv pro 22, 2022 14:48
karaya1 píše:Na ovále mám kdyžtak záznam z 5km závodu, ale to jsou moje staré hodinky. Celkový výstup 23,7m, sestup 21,6m.
To jako ze mas vyskomer s presnosti na 10 cm nebo jak vznikly ty desetiny? Jak je spocitana ta vyska? Z raw logu nebo nejak vyhlazena? Tady je zajimavy zaznam, ne co z nej udela nejaky software. Raw data umi poscitat Viking, to je asi nejjednodussi.
slash1111 píše:Ked su tie Vianoce
muzes mi prosim zase zabalit a poslat ty logy?
slash1111 píše:Samsungu sa s tym vyskomerom zase moc nedarilo, a Garminu s dlzkou
Podle obrazku ma podstatne vetsi problemy s trasou Samsung, tam musi byt nejaky agresivni vyhlazovaci algoritmus, ktery zkracuje zatacky Ze ma vyskomer mimo uz vime, ale ale ten Garmin nevypada z obrazku nijak skvele. Zobrazena cisla nejsou moc zajimava, to je po zpracovani softwarem. Podstatna jsou zdrojova data, protoze se spatnymi zadny software nic neudela. Garbage in, garbage out.
slash1111 píše:Len teraz neviem ako som vlastne pomohol Ethericovi, asi nijako
Etheric uz ma prece vyreseno a dal je to na nem. Tohle uz je obecna diskuse k tematu vlakna Pomuze mu to akorat v tom, aby slepe neveril cislum, ktera vypadnou z krabicky, to uz je tady pekne videt ted.
slash1111 píše:Dnes som si zapol aj nahravanie teploty hodiniek
Spravne, je to teplota hodinek. Mam 20 let a nikdy jsem nepochopil, k cemu je to dobre
-
mike - Moderátor
- Příspěvky: 49438
- Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
Re: Evidence prošlých tras
od slash1111 » čtv pro 22, 2022 15:22
logy mas v SZ
- slash1111
- účastník
- Příspěvky: 434
- Registrován: úte srp 11, 2009 19:01
Re: Evidence prošlých tras
od mike » čtv pro 22, 2022 15:24
Diky, kouknu na ne vecer
-
mike - Moderátor
- Příspěvky: 49438
- Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
Re: Evidence prošlých tras
od apuka » čtv pro 22, 2022 18:31
Uz jsem to psal - toto je jedina teplota, kterou hodinky na rukou mohou merit. Predpoklada se, ze vzduch u senzoru barometru (ten je vetsinou ulozeny v jakesi "dire", jakoby trubicce) bude mit stejnou teplotu. Coz docela plati, pokud je teplomer i cidlo (a jeho "dira") soucasne pod rukavem bundy/mikiny nebo oba jsou "jen tak" bez prikryti a je bezvetri. Ale neni to spravne, pokud jedno z nich je prikryte a druhe ne nebo kdyz zafouka vitr. Situaci zhorsuje, ze ty cidla jsou nekdy i na opacne strane hodinek.mike píše:Spravne, je to teplota hodinek. Mam 20 let a nikdy jsem nepochopil, k cemu je to dobre
Bohuzel, neexistuje zadny rozumny zpusob, jak vyresit presnou teplotni kompenzaci tlaku, ktery bude fungovat presne za kazdych okolnosti.
- apuka
- outdoor maniak
- Příspěvky: 16607
- Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
Re: Evidence prošlých tras
od mike » čtv pro 22, 2022 20:33
apuka píše:Uz jsem to psal - toto je jedina teplota, kterou hodinky na rukou mohou merit.
A o cem se tu asi tak bavime? Jedina a uplne k nicemu.
apuka píše:Bohuzel, neexistuje zadny rozumny zpusob, jak vyresit presnou teplotni kompenzaci tlaku, ktery bude fungovat presne za kazdych okolnosti.
V apukavesmiru jiste ne, v tomhle Suunto umi teplotni kompenzaci udelat tak, ze funguje pouzitelne v naproste vetsine pripadu a extremy nejsou podstatne. Realne jsem za 20 let pouzivani nevidel, ze by se vyska rozhodila na dyl, nez na par desitek sekund a i tyhle pripady bych spocital na prstech.
-
mike - Moderátor
- Příspěvky: 49438
- Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
Re: Evidence prošlých tras
od mike » pát pro 23, 2022 2:08
slash1111 píše:Vyrezal som z celeho zaznamu iba ten oval, ak som to dobre spocital, tak som tam urobil 15 koleciek (po 250m), najskor 2x beh a potom 1x chodza, takze by to malo byt 3750m.
Jo, je to spravne, 15 kolecek. Garmin je trochu ujety do sirky, proto napocital 4 km, tedy o dabelskych 6.66 % vic. Zajimave, pokud jsi bezel po vnitnim kraji, tak to neni nic moc, vnejsi by celkem odpovidal. Samsungu to sice vyslo lip, ale to je jen nahoda, jelikoz se rozjizdel na obe strany a chyby se vyrusily Jinak je to hrozne.
Zajimava je vyska. Samsung mimo, 67 / 64 m, vyska postupne roste a osciluje. To je fakt nepouzitelne. Garmin je na tom podstatne lip, Viking ukazuje 22 / 22 m, ale nejsem si jisty, jeslti je to spravne, jelikoz mi prijde, ze nepocita s desetinnymi cisly. Jak ty logy vznikly? V hlavicce je:
- Kód: Vybrat vše
creator="Viking 1.10 -- http://viking.sf.net/"
a hodnoty vysky jsou velmi necela cisla, se mi nechce verit, ze tohle leze z hodinek. Spis to vypada, jako by to nejaky sw prevadel z jinych jednotek a nezaokrouhloval:
- Kód: Vybrat vše
<ele>196.39999389648438</ele>
<ele>196.1999969482422</ele>
Je mozne, ze Viking to zaokrouhluje na cela cisla a pak mu vyjde kumulativni chyba relativna dobra, ale kdyby pocital opravdu hodnoty z GPX, tak by mohlo byt podstatne vetsi...
Jinak se mi tenhle test libi. Patologicke jsou v podstate oba pripady tj. jak prevyseni, tak vzdalenost. To druhe proto, ze se furt toci a ukaze se, jak dobre drzi GPS stopu. V terenu by byl Garmin v pohode, par metru vedle je OK, ale tady to dela pres 5 % chybu. Asi vezmu mobil z Locusem a stara Suunto a zkusim to taky. Ale az pristi rok.
-
mike - Moderátor
- Příspěvky: 49438
- Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
Re: Evidence prošlých tras
od slash1111 » pát pro 23, 2022 9:14
mike píše:Jak ty logy vznikly?
Orezaval som to vo Vikingovi a potom export do GPX. Pozeram, ze tie "desatiny" tam ma Garmin priamo uz v exporte.
- Kód: Vybrat vše
<trkpt lat="48.89379828236997127532958984375" lon="18.03412131965160369873046875">
<ele>196.399993896484375</ele>
<time>2022-12-22T06:53:37.000Z</time>
<extensions>
<ns3:TrackPointExtension>
<ns3:atemp>14.0</ns3:atemp>
<ns3:hr>153</ns3:hr>
<ns3:cad>87</ns3:cad>
</ns3:TrackPointExtension>
</extensions>
</trkpt>
Este mi napadlo sa pozriet ake su vlastne data v Connecte, som si to kruzenie oznacil ako "lap" a teda je tam prevysenie 0m/0m
- slash1111
- účastník
- Příspěvky: 434
- Registrován: úte srp 11, 2009 19:01
Re: Evidence prošlých tras
od slash1111 » pát pro 23, 2022 9:40
Ale zmenil som nastavenia:
Garmin 955 - Zaznam "Smart" (nemusi logovat kazdu sekundu) a GPS: "Best Accuracy" (All Systems + MultiBand)
Locus: 1m, 1s, 100m
Bezal som (aj vcera) po vnutornej drahe.
Vyzera to, ze pri Samsungu to logovanie po 1sekunde vyskomeru pomohlo, gpsku nie...
Connect dnes napocital prevysenie na ovale 2m/-3m
Dnes som ten oval vyrezal v Notepade, aby sa tie cisla v exporte nezmenili...
A teda tymto odovzdavam pochoden betatestera zase niekomu dalsiemu
- slash1111
- účastník
- Příspěvky: 434
- Registrován: úte srp 11, 2009 19:01
Re: Evidence prošlých tras
od mike » pát pro 23, 2022 20:51
slash1111 píše:Orezaval som to vo Vikingovi a potom export do GPX.
Jo tak, tos nemusel, bych si to orezal sam. Oval bych jeste poznal
slash1111 píše:Pozeram, ze tie "desatiny" tam ma Garmin priamo uz v exporte.
Jj, zajimave je, ze co mam starsi Suunto zaznamy i z hodinek s GPS, tak jsou vysky zaokrouhlene na cele metry. Tahle cisla nedavaji smysl, to musi byt z nejake konverze. Protoze jsou na 15 desetinnych mist a pritom stejna.
slash1111 píše:Este mi napadlo sa pozriet ake su vlastne data v Connecte, som si to kruzenie oznacil ako "lap" a teda je tam prevysenie 0m/0m
Kdyz mu napovis, tak z toho udela nulu, aby to nevypadalo tak blbe Ucelem naseho cviceni je ale prave tenhle patologicky pripad, jelikoz je na nem videt, co doopravdy dela vyskomer.
slash1111 píše:Vyzera to, ze pri Samsungu to logovanie po 1sekunde vyskomeru pomohlo, gpsku nie...
Nepomohlo nic, katastrofa tak jako tak. Prevyseni 109 / 111 m, to je mimo jakoukoliv rozumnou toleranci a vyskomer je velmi nestabilni, v podstate kmita. Zaznam polohy vypada spis jako spatny vtip. Tenhle Samsung neni na zaznamy tras pouzitelny, snad se z nej da aspon telefonovat
slash1111 píše:Connect dnes napocital prevysenie na ovale 2m/-3m
Jenze realne je tam 28 / 28 m. Coz sice neni tragedie, ale dobre taky ne. Vyskomer moc stabilni neni, rozdil mezi minimalni a maximalni vyskou jsou 3 m a to behem 4 minut.
slash1111 píše:A teda tymto odovzdavam pochoden betatestera zase niekomu dalsiemu
Diky moc, je to zajimave. Zkusim vyhodnotit vic logu a udelat tohle mereni sam s tim, co mam, jsem docela zvedavy na svuj mobil.
Komu se chce, tak tohle muzete udelat taky a logy mi poslat (SZ nebo mail, kdo mate). Zpracuju je az zacatkem roku, ale urcite se neztrati. Nemusite behat, staci chodit, chtelo by to aspon 20 - 30 minut pohybu po ovale. Logovani s co nejmensim krokem tj. po 1 sekunde, na tom jsou chyby vyskomeru videt nejlip. Napiste mi k tomu cim to bylo merene a GPX pokud mozno bez konverzi a zpracovani nejakym softwarem. Orezavat nemusite, to zvladnu sam. Diky
-
mike - Moderátor
- Příspěvky: 49438
- Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
Re: Evidence prošlých tras
od slash1111 » pát pro 23, 2022 21:31
Konverzia z Imperialistov?mike píše:Jj, zajimave je, ze co mam starsi Suunto zaznamy i z hodinek s GPS, tak jsou vysky zaokrouhlene na cele metry. Tahle cisla nedavaji smysl, to musi byt z nejake konverze. Protoze jsou na 15 desetinnych mist a pritom stejna.
To nebude tým. Lapom označíš ľubovoľný úsek, z toho nevie že to je ovál. To vie keď použijem "Track run".mike píše:Kdyz mu napovis, tak z toho udela nulu, aby to nevypadalo tak blbe Ucelem naseho cviceni je ale prave tenhle patologicky pripad, jelikoz je na nem videt, co doopravdy dela vyskomer.
Dnes aspoň kmital okolo tých 210, lepšie ako včera . Aj podcasty sa na ňom dajú počúvaťmike píše:Nepomohlo nic, katastrofa tak jako tak. Prevyseni 109 / 111 m, to je mimo jakoukoliv rozumnou toleranci a vyskomer je velmi nestabilni, v podstate kmita. Zaznam polohy vypada spis jako spatny vtip. Tenhle Samsung neni na zaznamy tras pouzitelny, snad se z nej da aspon telefonovat
- slash1111
- účastník
- Příspěvky: 434
- Registrován: úte srp 11, 2009 19:01
Re: Evidence prošlých tras
od oodoow » pát pro 23, 2022 21:56
Protože to je to, co mě jako zákazníka zajímá. Jak k tomu výsledku došel může být klidně černá skříňka.
Takže pokud je na connecte 0 nebo skoro 0 tak je to super výsledek.
Jsem koukal do starých záznamů, ale doby kdy jsem kroužíval na oválu jsou už pryč. Ve starých záznamech z oválu mám všude 0m převýšení, ale to jsem měl starý garminy bez barometru.
-
oodoow - inventář fóra
- Příspěvky: 3099
- Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
- Bydliště: Olomouc
Re: Evidence prošlých tras
od mike » sob pro 24, 2022 5:41
Uvaha je takova, ze v realnem terenu z nekvalitnich dat kvalitni cislo neudelas. Cerna skrinka neco spocita, ale nemas tuseni, s jakou chybou a nemas to ani jak zjistit. Na to bys potreboval nejakou vyskove clenitou trasu se znamym prevysenim a kde ji vzit? Modely terenu na to nestaci, chtelo by to nejaky kalibrovany merak s presnosti radove vetsi, nez maji ty hodinky. Jenze nic takoveho nemame, a tak zkousim opacny pristup a vysledky jsou zajimave. Ze na raw datech zalezi je videt na puvodni trase, co posilal slash1111. Vyskomer na Samsungu je horsi, nez na Garminu a prevyseni je taky vetsi. Predpoklad tedy je, ze cim horsi raw data, tim horsi vysledek i po prohnani cernou skrinkou. Jak jsem psal, garbage in, garbage out.
Tresnicka na dortu je, ze oval je narocny i pro zaznam trasy a mereni jeji delky. To mne puvodne ani nenapadlo, ale zaznamy to ukazuji. Garmin v zatackach ujizdi a celkova delka trasy je o 5 - 6 % delsi, coz mi teda neprijde nic moc. To same bylo videt v terenni trase, psal jsem to puvodne, bere zatacky sirokym vnejsim obloukem a tim natahuje trasu. Amazfit byl v tomhle lepsi a delka bliz realite.
Teda, jestli mate nekdo lepsi napad, jak porovnat prevyseni z krabicky s realnym, sem s nim. Prevyseni z mapy.cz ani jineho modelu terenu to neni. Taky je nejdriv potreba odpovedet na otazku, co je to realne prevyseni, ja na ni znam jasnou odpoved jen u toho ovalu
-
mike - Moderátor
- Příspěvky: 49438
- Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
Re: Evidence prošlých tras
od Tomas » sob pro 24, 2022 8:17
oodoow píše:Protože to je to, co mě jako zákazníka zajímá. Jak k tomu výsledku došel může být klidně černá skříňka.
Takže pokud je na connecte 0 nebo skoro 0 tak je to super výsledek.
Vidím to stejně.
- Tomas
- nadšenec
- Příspěvky: 1215
- Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
- Bydliště: Plzeň
Re: Evidence prošlých tras
od slash1111 » sob pro 24, 2022 9:42
- slash1111
- účastník
- Příspěvky: 434
- Registrován: úte srp 11, 2009 19:01
Re: Evidence prošlých tras
od oodoow » ned pro 25, 2022 14:39
Co se týče převýšení v terénu, tam prostě nikdy nezjistíš přesně kolik ta která trasa doopravdy má převýšení. Mně osobně stačí hrubý odhad, na to k čemu to potřebuju je to úplně v pohodě. Pídit se po absolutně přesných číslech je nesmysl.
-
oodoow - inventář fóra
- Příspěvky: 3099
- Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
- Bydliště: Olomouc