Evidence prošlých tras

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » čtv pro 15, 2022 8:02

Mawenzi píše:muzes si v nemecku zaridit schranku s preposilanim do cr a pak by to asi slo

Nějak si teď nemůžu vybavit, k čemu se to vztahuje, na co schránku?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 15, 2022 8:48

na olej, ale ted se divam, kde sem to sakrys cetla? :D tak tady to nebylo :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » čtv pro 15, 2022 13:13

Etheric píše:
pavproch píše:Mně byto úplně "zabilo" se o něco takového starat

Moje smrt by zas byla umývat kolo po každým výletu ;)

Máš pravdu, v tomhle sem taky otrokem - i dyž po každém výletě meju jen dyž je mokrý/bahnitý podzm/jaro, v suchém létě meju třeba jen každý 4-5 výlet. Boha, ja bych.... :bike: Mno, v sobotu i v neděli budu točit nohama na místě, v neděli má být (venku) až -15, to sem zvjedaff, jak moc mi bude v garáži zima na nohy.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Zdéňa » čtv pro 15, 2022 13:17

Tak si vezmeš do garáže zimní tretry :twisted:
U nás hlásí na víkend jasno, tak na chvíli vytáhnu snad bike.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod apuka » čtv pro 15, 2022 15:11

mike píše:Aktualni vysku zobrazi spravne i Locus na mobilu, to uz dneska GPS pri zastavce bezne zvladaji :D Zajimave je ovsem kumulativni prevyseni a to je uplne o necem jinem.
No... Locus mi napr. na Lyse hore stale tvrdi, ze jsem vyslapnul do max. vysky 1316 (ale nekdy jeste o par metru min), i kdyz ukazuje na mape, ze stojim presne na vrcholu (a fakt uz vys se da jedine lezt na strechy nejakeho staveni tam). Po aktualizaci vysek podle jeho dat. Pricemz v mape ma oznaceny spravny udaj. Asi holt, model terenu je jedna vec, mapove podklady jina.

A ano, jde o kumulativni prevyseni. Jo, ja nemam v mobilu barometr, tj. pouzivam vysky z GPS a vim, ze (i) proto mam nesmyslne radove odchylky. Chtel jsem to dat jako priklad toho, ze na vysku jen z GPS se spolehat opravdu neda - ani kdyz je dobry vyhled a nechodi se po zadnych hlubokych roklich. Asi jsem to mel primo napsat.
Napr. (jeden z tech extremnejsich prikladu, ale jen radove cca hodnoty) prijdu k autu po cca 5-6-tihodinovem slapani v Rohacich (trasa krome jedne kratsi casti v sedle - chyba se neposbirala tam - se stalym dobrym vyhledem na 3/4 "nebe", satelitu videl mobil stale 10+) a pred ulozenim vidim prevyseni nejakych 35.000 m nahoru a 28.000 m dolu (samozrejme okruzni trasa od auta k autu, GPS pocitala od prvniho az po posledni krok), Kdyz jsem to ulozil, tak jsem mel "uz jen" 5.500 m nahoru a 5.000 m dolu. Kdyz jsem to prohnal aktualizaci vysek, tak se to ustalilo na cca spravnou hodnotu (podle mapy), 1250 m nahoru i dolu, s rozdilem asi 1-2 metru.
Z toho mi plyne, ze Locus aplikuje nejake vyhlazeni dat pouze pri ukladani, ne pri pouzivani. Ale ze to neni nic extra vyhlazeni.

Uz jsem parkrat chtel ulozit screenshoty a dat to na OF jako zajimavost, ale netusim, jak mam udelat screenshot na svem mobilu (nikdy jsem to nepouzil, nemel jsem duvod to zjistovat) a kym prijdu domu, uz to zase zapomenu vyhledat (nebo vyhledam a do priste spolehlive zapomenu).

Co mi hlava nebere je, zes psal, ze Ti Locus "vybije" telefon a ze denni vylet bez powerbanky nedas. Psal jsi, ze baterie Ti sluzi jeste pomerne dobre. Ja mam Samsung A50, tri roky stary, vyjdu s nabitym napr. na 90%, po nejakych 6-7-mi hodinach slapani a logovani s nekolika delsimi koukanimi na mapy, potom 2-3 hod koukani na internet na datech, resp. prace s mapou (v mapach.cz i Locusu), obcas trochou hudby kdyz jeste loguji dalsi hodinku a neco, kdyz jdu manzelce naproti uz po tme abych upozornil na sebe medvedy (a nechci je stresovat svym "zpevem" :-)), tak bezne mam jeste docela dost nad 40%. Samozrejme, vetsinou celou dobu se zaplym Wifi (zapomenu vypnout; resp. az do okamihu zapnuti dat, protoze tehdy si to vsimnu). Pouzivam dve funkcni karty a na pozadi bezi docela dost veci, ktere zerou baterii. Mobil nosim vyhradne v kapse na bedernim popruhu ruksaku pouze s original tenkym knihovym obalem, co rozhodne moc neizoluje. Kdyz sedim v aute, mrznu ja i mobil, neni zaply motor.
Jak v lete, tak i pod -10, uz bylo i pres cely den, kdyz rano jsem vyrazeli pri -23, cely den jsem byl v Male nebo Velke Studene doline pri teplotach -15 az -20 bez slunka a az cestou zpet z Hrebienka do Stareho Smokovce svitilo zapadavajici slunce, ale i tak bylo pod -10.
Taky jsem uz bez problemu nejakych 5 nebo 6 hodin logoval v zime jak Locusem, tak i mapami.cz soubezne bez problemu, Jedine, co tehdy jsem zjistil bylo, ze mapy.cz spotrebuji o docela dost energie naterie vice nez Locus (a loguji mene presne).

Kdyz jsem mel jeste Samsung S3 Neo, tak jsem jednou s plne nabitym mobilem logoval v lete cestu autobusem z Brna pres Prahu do Basileje s delsimi (nekolik hodin) zastavkami na nakladku/vykladku veci v Praze a v Norimberku. Mobil celou dobu logoval v tasce strcene pod sedadlo. Kdyz jsem logovani vypinal, baterie byla nad 40%! A to ten mobil mel jen pomerne malou baterii - zato Android 4.4., kde nebylo tolik zbytocnosti na pozadi.

Takze mi prijde vybiti mobilu pomerne divne. I kdybych pocital, ze jej mas nabity jen na 80%.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod oodoow » čtv pro 15, 2022 15:28

Zdéňa píše:Já právě jen hodinky na začátku cesty zapnu a na konci vypnu. Tím to pro mě končí. Nabíjím je tak jednou za 7-10 dnů.

Dělám to stejně, ostatní věci jsou právě ta otročina a to už mě nebaví tím trávit čas. Dávat si to někam ručně do excelu, to by mě fakt mohlo.
Stejně tak mě ani nebaví umývat kolo. Na tom chci zas jezdit a ne se každej den o to starat. Ještě tak jednou za pár jízd znova namazat řetěz, ale tím to končí.

Jinak trackovat v mobilu místo hodinek jsem zkoušel, ale je to fakt náročný na baterku. To bych musel tahat s sebou velký pádlo místo mobilu. Hodinky mají teď už neskutečnou výdrž, takže se o baterku nemusím bát.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Tomas » čtv pro 15, 2022 15:31

Já kolo nemeju, spíš na něm jezdím. Gravel je nemytý několik měsiců, na funkci to nemá vliv, jestli je bahno někde na rámu. Stejně tak jen zmáčknu tlačítko na hodínkách když někam jdu a když tam dojdu tak to zas vypnu a mám tam vše.

@Mike Jakou teda navrhuješ metodiku aby jsme zjistili jak je to přesné ? Můžem porovnat mapy.cz se záznamem z GPS (a elevaci nahoru dolu) ? To mi připadne jediné logické. Jsem schopen tomu čas dát.

Akorát ty trasy budu muset vyklikat, použijem tři zařízení co tady z nich mám záznamy. Z Garminu můžu exportovat GPX ale mapy.cz z toho nedělaj převýšení, ale vyberu nějáký stezkový nebo silniční. Tam je to poměrně jasný a bude to raz dva.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod milarepa » čtv pro 15, 2022 15:33

tady ta diskuse mi připadá jako kdyby někdo na Matfyzu vysvětloval studentům, že místo kalkulačky mají používat kuličkové počitadlo, bo kuličky, na rozdíl od technologií, jsou přesnější........
Naposledy upravil milarepa dne čtv pro 15, 2022 15:40, celkově upraveno 1
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Tomas » čtv pro 15, 2022 15:40

Je debilní a zbytečná, souhlasím. Nechť si Mike měří věci třeba provázkem a latí, ale nechci nikoho o ničem přesvědčovat (nemám proč, asi tak jako si někdo prdel vytírá a někdo ne, každýho boj).

Ale na druhou stranu mě to zajímá. Garmin má mnoho nedostatků, což už jsem tady hodněkrát psal, jednooký král mezi slepými.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » čtv pro 15, 2022 21:06

Presunul jsem diskusi sem, tohle je na ni spravne vlakno.

oodoow píše:Dělám to stejně, ostatní věci jsou právě ta otročina a to už mě nebaví tím trávit čas.

Kdyz jsem to presouval, prolitnul jsem predchozi diskusi tady a na ni je pekne videt, jak jsi posledni dobou zhipsterovatel, predtim jsi mel jeste obcas rozumny postoj ;-)

oodoow píše:Dávat si to někam ručně do excelu, to by mě fakt mohlo.

Vidim to jako formu odlozene spotreby. Da mi trochu (ale fakt jen trochu) vic prace zaevidovat trasu, ale mam diky tomu jednak lepsi data a jednak se mi s nima mnohem lip pracuje. Ty si usetris praci s evidenci, ale pak jsi omezen tim, co ti nekdo pripravil na Strave a musis pracovat s jejich hnusnym a pomalym webem. Evidence je jednorazova zalezitost, zatimco na data koukam a pracuju s nima opakovane, a tak se mi to bohate vyplati. Jako ostatne odlozena spotreba vzdycky, ekonomicky dela rozdil mezi zajistenyma a zadluzenyma ;-)

oodoow píše:Jinak trackovat v mobilu místo hodinek jsem zkoušel, ale je to fakt náročný na baterku. To bych musel tahat s sebou velký pádlo místo mobilu. Hodinky mají teď už neskutečnou výdrž, takže se o baterku nemusím bát.

Na jednodenni trasy mobil obvykle staci a nemusi to byt padlo. Muj mobil uz dneska patri spis k mensim (5.7", 163 g) a puvodne 3400 mAh baterka (dnes okolo 2500) mi za normalnich teplot staci na minimalne 12, ale spis 16 hodin logovani. V zime beru malou powerbanku. Na vicedenni akce porad logger.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » čtv pro 15, 2022 21:13

milarepa píše:tady ta diskuse mi připadá jako kdyby někdo na Matfyzu vysvětloval studentům, že místo kalkulačky mají používat kuličkové počitadlo, bo kuličky, na rozdíl od technologií, jsou přesnější........

:lol: tebe by na matfyzu nepustili ani pres vratnici, ale kdyby jo, tak by ti vysvetlili, ze technologie maji sve limity a abys je mohl efektivne pouzivat, musis jim rozumet a vedet, jakou maji presnost a jake chyby. A jak vysledek zkontrolovat.

Mimochodem, obcas nektery student vyleti proto, ze na kalkulacce spocital evidentni nesmysl, ale nevidi ho, protoze ji bezmezne veri.

Mne se svou naivni duverou v technologie pripominas kamionaky, kteri vjedou na lesni cestu a skonci nekde na lavce, protoze je tam navedla GPS :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » čtv pro 15, 2022 21:21

Tomas píše:@Mike Jakou teda navrhuješ metodiku aby jsme zjistili jak je to přesné ? Můžem porovnat mapy.cz se záznamem z GPS (a elevaci nahoru dolu) ? To mi připadne jediné logické. Jsem schopen tomu čas dát.

mapy.cz nejsou idealni reference, ale na beznych cestach u nas by to mohlo stacit. Nemely by tam byt nejake vetsi terenni anomalie, jako treba vystup na skalu a tak, to modely terenu vyhladi.

Idealni by bylo vzit na trasu barometricky vyskomer, logovat zaroven a porovnat vystupy. Nejaky bez pridane "inteligence" tj. nejlip asi starsi Suunto hodinky bez GPS, ty maji vyskomer kvalitni a firmware do toho moc nekeca.

Dalsi moznost je aplikovat na GPX SRTM data, to se da udelat myslim ve Vikingu. Umel to i nejaky server u nas, ale ted nevim, ktery.

Tomas píše:Akorát ty trasy budu muset vyklikat, použijem tři zařízení co tady z nich mám záznamy. Z Garminu můžu exportovat GPX ale mapy.cz z toho nedělaj převýšení, ale vyberu nějáký stezkový nebo silniční. Tam je to poměrně jasný a bude to raz dva.

mapy.cz z toho prevyseni udelat umi, musis trasu opravdu naimportovat, coz bez konta na Seznamu nejde. Driv slo, ale zmrsili to. Akorat si nejsem jisty, jestli to nespocita primo z vysek, ktere mas v GPX, pak samozrejme dostanes stejny a stejne spatny vysledek. Pokud mas trasy, ktere zvladne planovat, tak tam to asi bude nejrychlejsi a jako prvni priblizeni staci.

Jestli chces, tak mi nejake trasy hod nekam na uloziste a posli link pres SZ, kouknu se na ne. Jak na kvalitu (tu uz mam v oku), tak na prevyseni pres SRTM data.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » čtv pro 15, 2022 21:24

Výsledky by mě taky zajímaly, jestli má možnost někdo porovnat měření Locus vs nějaký hodinky. Ideálně v rámci jednoho výletu puštěný oboje, schválně, o kolik se to bude rozcházet
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » čtv pro 15, 2022 21:26

Locus a Suunto X6 pouzivam zaroven bezne a vysledky jsou velmi podobne. Jak jsem psal nekde vys, na posledni 39 km trase mi hodinky daly 1826 m prevyseni a Locus 1816 m. Ovsem na mobilu, ktery ma barometricky vyskomer.

Mimochodem, my jsme tahle porovnani delali uz driv a jsou nekde v historii tohodle vlakna. Jestli te to zajima, tak si ho procti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » čtv pro 15, 2022 21:30

Mám tam různý senzory na vše možný, ale ten výškoměr asi ne, toho bych si nejspíš všiml, kdyby tam byl
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » čtv pro 15, 2022 21:33

To nevim, koukni na specifikaci. Pokud nemas nejaky software, ktery ho pouziva, tak si nemas jak vsimnout. Jinak teda Locus umi i SRTM data, jak uz psal apuka, a z tech budes mit u nas dostatecnou presnost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » čtv pro 15, 2022 21:44

Ve specifikaci to není, takže to nejspíš nemá. Zato GPS modul to má solidní, baterku velkou, IP68,.. Až budu kupovat novej, kouknu na ten výškoměr. Pokud bude telefon, co má ten výškoměr a zároveň IP68. Telefon bez krytí nechcu, byť by byl sebelepší
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod karaya1 » čtv pro 15, 2022 21:46

milarepa píše: jako kdyby někdo na Matfyzu vysvětloval studentům, že místo kalkulačky mají používat kuličkové počitadlo, bo kuličky, na rozdíl od technologií, jsou přesnější........

Matfyz jsem absolvoval a kalkulačku za pět let na něm použil přesně nulakrát :wink: Dost často byla řešení nějaká iracionální čísla, která si člověk musel pamatovat a kde mu kalkulačka stejně byla k ničemu (typicky různé součty řad nebo hodnoty integrálů).

Tomas píše:Jakou teda navrhuješ metodiku aby jsme zjistili jak je to přesné ?

Já bych nápad měl, ale bohužel už nejlepší čas pro jeho realizaci pominul. Existuje několik různě přesných způsobů, jak určovat z GNSS dat polohu, a několik jiných způsobů, jak ze sledu poloh vyrobit trasu s délkou a převýšením. Měl jsem před lety ideu, že bych vzal hodinky a opravdu dobrý přijímač s opravdu dobrou anténou (klidně aktivní), který bude fungovat na dvou frekvencích a všech systémech, a posbírám surová data pro postprocesing. Měli jsme na to i "adaptér" na auto (v zásadě na zahrádku připevněný kus dřeva se závitovou tyčí, na kterou se našroubovala anténa), dráty vedly do auta a v kufru ležely přijímače, datová úložiště a několik UPS, které celou tu srandu poháněly.

K tomuto HW už přístup nemám, tak mám v plánu, až ježuch strčí pod stromek forerunnery, co mi od září leží v šuplíku, udělat něco podobného s DFMC-capable telefonem, který už taky mám k dispozici (umí sbírat taky raw data - raw pseudorange i raw carrier phase). Původně jsem tím chtěl ukázat, jaký je rozdíl v přesnosti polohy pro code-only, smoothed pseudorange a PPP.

Následný postprocesing dat z mobilu se bude opírat zhruba o to, že existují některé výpočetně složité metody (PPP/RTK), které umí za určitých podmínek přesnost polohy "sundat" až někam k několika centimetrům (ale na začátku je potřeba mobil nechat třeba 20 minut na místě, aby "zkonvergoval"). Pak bude potřeba ještě z této sady velmi přesných poloh vyrobit i tu trasu a neztratit se v parardoxu délky pobřeží. Což bude snad ještě těžší, než oprášit staré znalosti RTK knihoven a přinutit je přechroustat data a hlavně ověřit, že to sedí.

Takže horizontem to vidím tak do roka a do dne :wink:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Tomas » čtv pro 15, 2022 21:46

mike píše:mapy.cz z toho prevyseni udelat umi, musis trasu opravdu naimportovat, coz bez konta na Seznamu nejde. Driv slo, ale zmrsili to

Spočítá to leda hovno. K importu musíš být tak jako tak příhlášený, jinak ti to neumožní zhola nic (nějáký účet tam mám).

A i když tam naimportuješ GPX nikdy ti to převýšení nedá nijak. Dá ti to pouze u naplánované trasy.

Zkus si někde vyexportovat své GPX a naimportuj do map a dozvíš se tak akorát vzdálenost. :roll:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Tomas » čtv pro 15, 2022 21:48

karaya1 píše:
Tomas píše:Jakou teda navrhuješ metodiku aby jsme zjistili jak je to přesné ?

Já bych nápad měl, ...

Já mám taky nápadů dost, ale je třeba nějáký praktický.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » čtv pro 15, 2022 21:50

@Etheric: to jo, ale kdyz uz ma vyskomer, tak bude mit i IP68. Vylozene nutny ten vyskomer neni, u nas to pujde i bez nej. V Alpach by to bylo horsi, ve clenitem terenu modely nefunguji.

Mam LG G6 a jsem s nim dost skokojen, pricemz jsem ho koupil na zaklade jedne debilni diskuse tady, takze prece jen k necemu jsou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » čtv pro 15, 2022 21:54

Tomas píše:Zkus si někde vyexportovat své GPX a naimportuj do map a dozvíš se tak akorát vzdálenost. :roll:

To uz jsem samozrejme zkousel, myslis, ze bych ti to radil, kdybych to nevedel? Tady mas priklad: https://mapy.cz/s/kezahuhega. Vidim tam vyskovy profil, 39 km, 1720 m nahoru a 1736 dolu, pricemz je neco evidentne spatne, jelikoz to byl okruh, proto bych jim uplne neveril.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » čtv pro 15, 2022 21:57

To LG by mi nestačilo, telefon používám hlavně jako pracovní nástroj a tu by mi chyběl výkon. Musím hledat mezi těmi vyššími řadami, např 6giga ram je pro mě minimum, 4 vážně nestačí, zasekám to hned, když na tom otevřu dvacet karet v prohlížeči, editory textu, všechny ty nástroje Googlu,...
Taky jen 3300mAh baterie, v kombinaci s IPS displejem velký špatný...
Naposledy upravil Etheric dne čtv pro 15, 2022 21:58, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » čtv pro 15, 2022 21:58

@karaya1: ja ti fandim a na vysledek jsem docela zvedav, ale tady by to fakt chtelo neco praktictejsiho ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod oodoow » čtv pro 15, 2022 21:59

Asi fakt nemám co na práci. :D
Tak jsem zkusil naimportovat víkendový výlet, záznam exportovaný z Garmin Connect (možná ještě zkusím soubor rovnou z hodinek jestli se to bude lišit) a opravdu to z vrstevnic (stačilo to tam zakliknout) spočítalo převýšení. Trasa tady
https://en.mapy.cz/s/culocegoto

Pak jsem zkusil ještě jednou a zaklikl jsem ať to naimportuje i převýšení ze záznamu.
Trasa tady
https://en.mapy.cz/s/jesafohefe

Jinak na Garminu Connect záznam tady
https://connect.garmin.com/modern/activity/10119390432

A na stravě tady
https://www.strava.com/activities/8236390640

Liší se to ne jenom převýšením ale dokonce i vzdáleností, ale v obojím jen nepatrně.
Garmin + Strava 31.15km, 1,037m+ tohle se dřív lišilo, protože si to strava nějak sama přepočítavala, zřejmě už to nedělá
Mapy.cz převýšení z terénu: 32.3km, 1 005 m
Mapy.cz převýšení z gpx z hodinek 32.3km, 981 m+
Ještě bych mohl natrasovat to přímo na mapách, jak to bude vypadat.

edit: naťukaná trasa v mapy.cz tady 30.9km 985m+
https://en.mapy.cz/s/pabulufete

Rozdíly tedy celkově minimální.
Naposledy upravil oodoow dne čtv pro 15, 2022 22:08, celkově upraveno 1
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod karaya1 » čtv pro 15, 2022 22:05

mike, Tomas: Pak už jen vybrat trasu, která bude čistě stoupací/klesací (případně "pila" bez rovinek) a u které jsou známy nadmořské výšky extrémů. Něco tu za barákem mám, tak to pak můžu jen s hodinkama taky vyzkoušet.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Tomas » čtv pro 15, 2022 22:12

mike píše:To uz jsem samozrejme zkousel, myslis, ze bych ti to radil, kdybych to nevedel? Tady mas priklad: https://mapy.cz/s/kezahuhega. Vidim tam vyskovy profil, 39 km, 1720 m nahoru a 1736 dolu, pricemz je neco evidentne spatne, jelikoz to byl okruh, proto bych jim uplne neveril.

Máš pravdu, musí se to uložit, pak to elevaci ukáže. To jsem netušil, nenapadlo mě to ukládat abych zjistil převýšení, když trasu vidím. Ok.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Tomas » čtv pro 15, 2022 22:15

@oodoow Jo, mě to je vcelku jasný a není moc o čem mluvit, akorát jsme za hipstery protože používáme něco z tohohle století.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » čtv pro 15, 2022 22:25

Jo, ulozit, to jsem zapomnel napsat. Prave ze jen po importu to neukaze. Coz mne docela stve, driv se s tim pracovalo podstatne lip.

Jinak vam panove unika pointa. Nejde o technologie, ja je pouzivam taky, ale jejich meze a kontrolu. Klidne to muze byt tak, ze 9 tras z 10 bude v pohode, ale na te desate ulet, ktereho si nevsimnete, protoze na to nekoukate. Ja jo a tyhle veci vidim. Z mobilu u nas je to prevazne v pohode, editace minimalni, ale v Alpach uz to vypada jinak, tam bych mel bez editaci falesne vyskove metry i delkove kilometry a to fakt nechci. Druha vec je vlastni evidence, to uz jsem psal vys, ja s temi daty pracuju a to se v Excelu dela podstatne lip a efektivneji. Treti vec je, ze weby se meni a co slo vcera, nemusi jit dneska, viz mapy.cz a zmeny k horsimu. V extremnim pripade o data prijdete, az Stravu koupi Musk a rozhodne se s hipstery zatocit :twisted: V tomhle konzervativni jsem, chci mit data u sebe a ne ulozena na nejakem webu, ktery zitra nemusi existovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Tomas » čtv pro 15, 2022 22:26

Jinak jsem tak jen kouknul na záznamy Garmin Edge z kola za poslední období, protože výchozí bod je vždy stejný a tak by měly sedět metry nahoru i dolu.

Největší rozdíl tam vidím 11m.
Přílohy
1.JPG
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Treking