Evidence prošlých tras

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Krysha » čtv črc 17, 2014 15:49

mike píše:To uz jsem sem daval nebo ne? Narazil jsem na to pred casem, ale nic moc, zvlast editace je celkem k nicemu. I ten Garmini bazmek je na to lepsi.

To nevím, ale před postnutím jsem se díval a google ani místní hledání to tady nenašlo..
no editaci jsem nepoužil, ale na zobrazení gpx jsem zatím nic lepšího nenašel - obzvlášť, když potřebuju prohledat XX různých záznamů a podívat se, který vede kudy (třídil jsem hromadu nepopsaných souborů, resp. v nich něco hledal)

líbil by se mi program, který načte libovolné množství GPX a po kliknutí na kterékoliv rychle zobrazí trasu na zvoleném mapovém podkladu (ideálně s možností vlastních zdrojů) - v podstatě něco jako náhled (ctrl+q) v total commanderu kde v druhém panelu okamžitě vidím obsah zvoleného souboru...
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod wawrik » čtv črc 17, 2014 16:00

Asi sa budem opakovať, ale všetko, o čom sa bavíte (katalogizovanie, štatistiky, súhrny týždenné/mesačné/ročné..., editácia, filtrácia, zobrazovanie na rôznych mapových podkladoch), vie SportTracks. Používam (resp. používal som) nejakú predpotopnú verziu, lebo už dávno je to platené, ale aj tá predpotopná na všetko vyššieuvedené stačí.
ST.jpg
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » čtv črc 17, 2014 16:27

Jo ;-) Zkousel jsem to, uz kdyz jsi o tom psal poprve. No, staci... jak komu. Mne ne. Prijde mi to hrozne neprehledne a neohrabane, jsem si tu starou verzi ted pustil znovu. Ale mne z tech instantnich reseni nevyhovuje ani jedno. Chapu, ze kdyz si s tim nekdo nechce hrat, tak je to lepsi, nez nic, ale clovek aspon trochu schopny delat s Excelem dosahne lepsich vysledku a hlavne si to muze udelat na miru. Hlavni problem vidim v tom, ze do vsech takovych softwaru se nasypou raw data z pristroju, ktere mohou obsahovat a taky obsahuji chyby, se kteryma si software bude snazit nejak poradit. Jenze ne vzdycky se mu to povede, co clovek vidi na prvni pohled, software rozeznava tezko. Coz nutne vede k chybam, aproximacim a nesmyslnym vysledkum. Takze volim radeji pracnejsi, ale (pro mne) lepsi reseni. Vic programu, ktere umi ruzne veci dobre + manualni zpracovani dat, ktere zas umim dobre ja ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Zdéňa » čtv črc 17, 2014 19:36

Jo ten jsem zkoušel už před těma třemi lety než jsem začal používat Connect. Nebylo to špatný, mělo to většinu věcí co jsem potřeboval, ale to ovládání mě nějak nenadchlo a zvláštně to počítalo data z gpx souborů. Pak jsem na to zapomněl a teď se mi už k tomu nechce vracet. Ale uznávám, že to bude lepší a jistější než většina tich webových řešení kde nevíš kdy to zavřou, po*erou nebo zpoplatní.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » čtv črc 17, 2014 20:45

Tahle moda webovych a "komunitnich reseni" mne stve, takze ani moc nekoukam na nove pristoje od Suunta. Sva data chci mit u sebe, nechci je s nikym sdilet a chci mit u sebe aplikaci, o ktere vim, ze mi neprestane fungovat, az uz nebude pro vyrobce zajimava. Aplikace k X6 uz nebyla updatovana roky a porad funguje. Kde je web, co s nim tenkrat prisli?

Ja bych vsechny ty webove aplikace zakazal 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod wawrik » čtv črc 17, 2014 20:55

No, a ja som práve prešiel z toho SportTracku na garminovský web. Už som sa naučil, akú dĺžku a aké prevýšenia zvládam, takže sa nejako obzvlášť sledovať nepotrebujem, zato z času na čas potrebujem niekomu ukázať/poslať trasu, aj s príslušnou štatistikou. Na to sú tie webové riešenia na nezaplatenie. Stačí poslať link namiesto zložitého návodu, čo s tým GPX súborom vlastne má dotyčný urobiť.

A mimochodom som zistil, že Google maps dokáže volať GPX súbor ako parameter, presne tak, ako som si to predstavoval v tomto vlákne pred pol rokom. Akurát ten GPX súbor musí byť online, nie lokálne.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Zdéňa » čtv črc 17, 2014 21:10

Garmin Connect byl fajn, ale co začali dělat ten nový web, tak to občas padalo, občas nešlo filtrovat, občas nešlo importovat gpx soubory. Poslední kapka byla, když jsem zjistil, že výška se liší klidně i o 50% bez ohledu na to, zda mám zapnutou korekci nebo ne. Oba výsledky byly špatně. [-X

To je dobrá věc, díky, tohle by se mohlo někdy hodit. ŠKoda jen, že k tomu google nehodí i alespoň vzdálenost. :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Lipon » čtv črc 17, 2014 21:38

používam ve smártfounu aplikace od Runtasticu (MountainBike a Pro pro chození), na webu je komplet historie i s mapama, GPX si stáhnu z aplikace do počítače pro lokální zálohu; na kolo se to umí připojit k tepáku a na webu je pak i krásně přehledně zobrazeno v jakých pásmech jsem jel, jak dlouho a kde
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » čtv črc 17, 2014 21:51

wawrik píše:Už som sa naučil, akú dĺžku a aké prevýšenia zvládam, takže sa nejako obzvlášť sledovať nepotrebujem...

Zlom si nohu a budes mluvit jinak :twisted:

wawrik píše:zato z času na čas potrebujem niekomu ukázať/poslať trasu, aj s príslušnou štatistikou. Na to sú tie webové riešenia na nezaplatenie. Stačí poslať link namiesto zložitého návodu, čo s tým GPX súborom vlastne má dotyčný urobiť.

To se prece nevylucuje. Data si zpracovavat lokalne a kdyz je chci nekomu ukazat, muzu je uploadovat do nejake takove aplikace. Jde o to, co je primarni, webova aplikace je pro tyhle ucely IMO nebezpecna.

wawrik píše:A mimochodom som zistil, že Google maps dokáže volať GPX súbor ako parameter, presne tak, ako som si to predstavoval v tomto vlákne pred pol rokom. Akurát ten GPX súbor musí byť online, nie lokálne.

Ten GPX soubor si primo rika o editaci ;-) Nebo jsi pod vrcholem opravdu behal dokolecna jako posuk a v sedle skakal jako koza? :twisted:

Mimochodem, normalni a webovi programatori jsou jina sorta lidi (znam obe). Ti prvni obvykle postupne vyvijeji a vylepsuji neco, co prezije dlouho a proto se mj. snazi o konzistenci a zpetnou kompatibilitu. Webovi chteji mit naopak rychle hotovo neco, co dobre vypada a kdyz se jim to prestane libit nebo to prestane byt free cool in, tak to zahodi a udelaji neco jineho. Jinymi slovy, prvni davaji duraz na funkcnost, druzi na prvni dojem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod grco » pát črc 18, 2014 6:40

@mike: myslim, ze by si este mal rozlisovat medzi enterprise web programatormi a nejakymi typkami co kodia "najnovsi cool startup"
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod wawrik » pát črc 18, 2014 9:02

mike píše:Ten GPX soubor si primo rika o editaci ;-) Nebo jsi pod vrcholem opravdu behal dokolecna jako posuk a v sedle skakal jako koza? :twisted:
Pravdupovediac, skákal :-) Ale jo, je to surový GPX na skúšobné účely, filtrovanie úplných úletov mi robil SportTracks cez nejaký plugin s nastaviteľným prahom a robil to celkom fajn.

Hlavná výhoda trás na webe je tá, že je stále poruke. Som v robote, dohovárame sa na bajkovačku, tak len pošlem link na prejdenú trasu a vidia aj náročnosť, aj cestu, aj výhľady :-) Vlastne si ani nespomínam, kedy som naposledy niečo posielal z domu, vždy z roboty, z víkendového výletu atď. To je pre mňa hlavná a neprešťateľná výhoda. Ale že to máš inak je v poriadku.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod grco » pát črc 18, 2014 9:14

Co je akoze nebezpecne na tom, ze mam na webe proslu trasu? Akoze mi ju niekto ukradne a pojde tou istou cestou?

Inak webove aplikacie maju jednu obrovsku vyhodu, vacsinou funguju nezavislo na platforme, narozdiel od roznych trapnych aplikaciich urcenych len pre Windows...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod wawrik » pát črc 18, 2014 9:29

Nie, ale keď zrušia službu, prídeš o archív. Mike asi nepozná lokálne zálohy :-)

Zdéňa píše:Poslední kapka byla, když jsem zjistil, že výška se liší klidně i o 50% bez ohledu na to, zda mám zapnutou korekci nebo ne. Oba výsledky byly špatně. [-X
No neviem... Garmin Connect odjakživa ukazuje hausnumerá. Pred časom sme sa o tom bavili s mikom, ich barometrický snímač v bežných geretoch robia asi kladivami, ten je dosť mimo, preto sa v Connecte dá vypnúť. A rátanie prevýšenia z mapového podkladu je približné už z princípu, keď máš presnosť zamerania 3-4 metre, naskáču tam hlúposti. Odhliadnuc od nepresnosti mapových podkladov, to je kapitola sama osebe.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod grco » pát črc 18, 2014 9:35

A trosku ina otazka, pouzivate aj nieco na planovanie tych tras? Aby som potom podla toho sa mohol navigovat v terene?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod wawrik » pát črc 18, 2014 9:41

Ja sťahujem a kombinujem tracklogy od ľudí, ktorí už tú trasu prešli, a mám to ako zálohu v prístroji. Prípadne plánujem cez Mapsource, keďže mám Garmin. Mne celkom vyhovuje, hlavne preto, že je routovateľný a netreba trasu vyklikávať. Stačí zadať štart a cieľ, prípadne prechodové body.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod grco » pát črc 18, 2014 9:48

MapSource software only runs on Windows® operating systems.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Zdéňa » pát črc 18, 2014 9:54

wawrik píše:No neviem... Garmin Connect odjakživa ukazuje hausnumerá. Pred časom sme sa o tom bavili s mikom, ich barometrický snímač v bežných geretoch robia asi kladivami, ten je dosť mimo, preto sa v Connecte dá vypnúť. A rátanie prevýšenia z mapového podkladu je približné už z princípu, keď máš presnosť zamerania 3-4 metre, naskáču tam hlúposti. Odhliadnuc od nepresnosti mapových podkladov, to je kapitola sama osebe.

Já si to tak úplně nemyslím. Jejich barometrický výškoměr ukazuje celkem přesně, podle mě to teď prasí nějak ten connect. A to myslím obě možnosti s vyplou i zaplou korekcí.

Malá ukázka ze včerejšího kola podél Berounky (Zdice - Praha Štepánská):
Garmin connect s vypnutou korekcí: +62;-119 metrů
Garmin connect se zapnutou korekcí: +161;-169 metrů
Import na cykloserver: +298; -345
Zobrazení v BaseCampu (MapSource): +244; -294
Zobrazení v přístroji: +209; -245

Z logiky věci je zapnutá korekce u garmin connectu úplně mimo, protože začátek trasy byl ve 269 m n. m. a konec v cca 215. Tzn. cca 50 metrů rozdíl. Garmin connect je mimo i tom prvním případě. Jen u Černošic se nastoupá na jednom úseku 50 metrů. V obou případech, co jsem procházel tu trasu, tak nejreálnější údaje jsou u toho BaseCampu. Na té cyklostezce je několik kopců, nejede se jen podél řeky.

GPX soubor jsem nečistil, na druhou stranu jel jsem na kole bez jediné zastávky, takže nebylo co čistit. :wink:

Edit: tak pardón, u té zaplé korekce je to +161;-199 nějak jsem se přehlídnul. To už má k realitě mnohem blíže :wink:
Naposledy upravil Zdéňa dne pát črc 18, 2014 9:59, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Zdéňa » pát črc 18, 2014 9:56

grco píše:A trosku ina otazka, pouzivate aj nieco na planovanie tych tras? Aby som potom podla toho sa mohol navigovat v terene?

U nás používám cykloserver nebo mapy.cz. Z obou jde vyexportovat gpx soubor. V Rakousku třeba toto.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod wawrik » pát črc 18, 2014 10:08

Kedysi som robil úplné zveriny, lebo mi nešlo do hlavy, prečo takáto kozmická technológia dáva výsledky vycucané z prsta. Okrem iného som nakazil aj známeho, čo prednášal na stavarine a ten zobral študákov na geodetické cvičenia do Karpát, kde presne zmerali prevýšenia na jednej trase, ktorú som potom chodil s prístrojmi :-) Sme boli ako magori :-)

Na kumulatívne meranie prevýšenia (v zmysle bežná turistika) nič presnejšie ako barometer nie je, ale musí byť presný vrátane naozaj vycizelovanej teplotnej kompenzácie. To je alfa a omega. O garminovských baro čidlách ani algoritmoch nič poriadne nenájdeš, o kalibrácii nehovoriac. O tom, ako je „presné“, hovoria aj odozvy užívateľov, ktorí húfne žiadali, aby sa dali údaje z neho v Connecte vypnúť. Potom tam Garmin dorobil ten šťukateľ na korekciu výšky.

Garmin na Connecte zmenil mapové podklady. Aspoň som asi pred pol rokom čítal niekde zmienku, kde sa chválili „spresnením“.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod grco » pát črc 18, 2014 10:52

@Zdena: Jo, v CR sa daju mapy.cz, ale ked idem niekde do Alp, tak je problem :) Mohol by sa google vykaslat na glass a podobne hovadiny a namiesto toho dat do svojich map topo mapy celeho sveta :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Zdéňa » pát črc 18, 2014 11:10

Ještě používám ten BaseCamp kde mám Open street mapy celých Alp, ale ten funguje jen v placených OS :twisted:

Mapy.cz jsou fajn, ale jsme zase u stejného problému. Na zobrazení výšky je daleko přesnější: Níže přikládám obrázek vygenerovaný ze stejné trasy jako výše uvedená trasa Zdice-Praha.

Uznávám, že tahle trasa není úplně vypovídající, protože je skoro pořád po rovině. S prudším svahem bude růst asi i přesnost, ale stejnak se mi mapy.cz úplně nezdají :wink:
Přílohy
Clipboard02.jpg
Clipboard02.jpg (13.19 KiB) Zobrazeno 10518 krát
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Zdéňa » pát črc 18, 2014 11:16

wawrik píše:Kedysi som robil úplné zveriny, lebo mi nešlo do hlavy, prečo takáto kozmická technológia dáva výsledky vycucané z prsta. Okrem iného som nakazil aj známeho, čo prednášal na stavarine a ten zobral študákov na geodetické cvičenia do Karpát, kde presne zmerali prevýšenia na jednej trase, ktorú som potom chodil s prístrojmi :-) Sme boli ako magori :-)

Mám svou trasu, kde vím počáteční i konečnou výšku a vzhledem k tomu, že se jde jen do kopce, tak podle toho občas testuji ty jednotlivé služby, jak vyhodnocují přesně. Jako já jsem schopný nepřesnost tolerrovat klidně i do 5% možná do 10%, ale naštvalo mě, když mi v connectu na identické trase začali výsledky lítat i o 40% jinam.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod grco » pát črc 18, 2014 11:40

@Zdena: BaseCamp mam, ten ide aspon na Mac OS...

Su tie openstreetmapy alp pouzitelne? Pretoze garmin topo mapy su drahe jak svina...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Zdéňa » pát črc 18, 2014 12:33

Kdybych měl používat jen je, tak nejsou vždycky ideální, ale to nejsou ani ty Topo mapy. Většinou koukám stejně na víc mapových podkladů najednou, tzn bergfex, kompass a právě ty OSM. Stahuju je odsuď. A používám z nich freizeitkarte-osm.de (routovatelné) a Reit- und Wanderkarte (neroutovatelné ale zas mi přijdou lepší). V GPS pak mám nahraté obojí.
Co se týká podkladů, tak už se to tu někde řešilo jak moc je to horší oproti klasickým mapám. Ha, tady.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pát črc 18, 2014 16:14

grco píše:MapSource software only runs on Windows® operating systems.

A i to je znacne prehnane tvrzeni :twisted:

grco píše:Inak webove aplikacie maju jednu obrovsku vyhodu, vacsinou funguju nezavislo na platforme, narozdiel od roznych trapnych aplikaciich urcenych len pre Windows...

Ano, pro nekoho, kdo pouziva jakesi obskurni operacni systemy, pro ktere nikdo nepise aplikace, to vyhoda je, pro ostatni naprosto nepodstatne 8)

grco píše:@mike: myslim, ze by si este mal rozlisovat medzi enterprise web programatormi a nejakymi typkami co kodia "najnovsi cool startup"

Znam i ty enterprise. O neco lepsi, ale ten rozdil tam porad je. Vem si treba, jak se meni Google API a porovnej treba s tim, jak dlouho se snazi udrzovat zpetnou kompatibilitu API Microsoft (az je to nekdy na skodu).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pát črc 18, 2014 16:29

wawrik píše:Nie, ale keď zrušia službu, prídeš o archív. Mike asi nepozná lokálne zálohy :-)

Prijdes o praci, kterou jsi do toho vlozil. Zalohovat muzes sva puvodni data, ale uz ne to, cos s nima udelal na webove sluzbe, kterou zrusili. Resp. muzes ale je ti to k nicemu, kdyz uz sluzba neexistuje. Kdyz mam nejakych 600 tras a kazda by mi zabrala jen 5 minut, tak je to 50 hodin prace. Coz neni problem, kdyz to clovek prubezne dela roky, ale na odstrel, kdyby to mel delat vsechno znovu najednou. Samozrejme, pokud tam nekdo ta data jen nasype, tak to tolik casu nezabere.

Druha vec je, ze nejaky frikulin na webu neco zmeni a tim i stare vysledky. Ke starsi aplikaci se da vratit, u webu cesta zpatky neni.

Jeste jedna web. Kdyz clovek s necim pracuje delsi dobu, tak si na to zvykne. S aplikaci se da pokracovat i pote, co se na ni autor vykasle, po zruseni webove sluzby nezbude nez hledat a ucit se novou. Viz treba TrekView.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pát črc 18, 2014 17:12

wawrik píše:Pravdupovediac, skákal :-) Ale jo, je to surový GPX na skúšobné účely, filtrovanie úplných úletov mi robil SportTracks cez nejaký plugin s nastaviteľným prahom a robil to celkom fajn.

Neverim, ze bys doskocil tak daleko :twisted: Kdyz jsem z GPS zacinal, mel jsem chut si napsat software, ktery to vycisti za mne. Docela jsem si to rozmyslel a analyzoval data. Abych casem dosel k tomu, ze zakladni vyhlazeni, ktere dela GPS chipset je naprosto dostatecne a zbytek se moc algoritmicky resit neda. Protoze je to pripad od pripadu a opravdu se da udelat jen na zaklade nejakych prahu a i to nezafunguje vzdycky spolehlive a muze naopak pridat dalsi chyby. Vysledek byl, ze bude jednodussi a presnejsi to editovat rucne. Chyby jsou obvykle videt na prvni pohled, co neni videt neni podstatne, protoze to vysledek moc nezmeni a nejiste pripady resim tim, ze se kouknu do mapy a vzpomenu si, co jsem tam vlastne delal. Sedel na chate a GPS se z nudy toulala okolo nebo hledal cestu a opravdu tam nachodil pul kilometru dokola?

wawrik píše:Hlavná výhoda trás na webe je tá, že je stále poruke. Som v robote, dohovárame sa na bajkovačku, tak len pošlem link na prejdenú trasu a vidia aj náročnosť, aj cestu, aj výhľady :-) Vlastne si ani nespomínam, kedy som naposledy niečo posielal z domu, vždy z roboty, z víkendového výletu atď. To je pre mňa hlavná a neprešťateľná výhoda. Ale že to máš inak je v poriadku.

Jasne, kazdy to ma jinak. Odlisil bych ale dva pripady: data pro sebe a jejich sdileni. Nevylucuji se, muzes mit data pekne zpracovana pro sebe a porad je jeste sdilet pres nejakou webovou sluzbu. Samozrejme se bez zpracovani muzes obejit.

U mne je to komplikovane jeste tim, ze mam pro jednu trasu data z hodinek (vyska) a z GPS (trasa). Pochybuju, ze by to nejaky web umel zpracovat. Kombinovany pristroj si zatim kupovat nebudu, jelikoz jsem s obema pomerne spokojen a zadnou rozumnou nahradu, ktera by umela to same a vydrzela stejne dlouho, nevidim. A kdyz jeden selze (typicky baterky), porad mam jeste data z toho druheho a z nich se da druha pulka s mensi presnosti rekonstruovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod grco » úte črc 22, 2014 8:45

Som v nedelu testoval zaznam trasy a musim povedat, ze mobil + endomondo je dost mimo (dalo sa cakat) :)

Podla mapy.cz ma mat trasa, ktoru som siel ~8.8km a prevysenie ~430m.
Mal som so sebou Garmin GPSMAP 62st a podla zaznamu trasy som presiel necelych 9km a prevysenie ~430m, co sedi skoro presne.
Kdezto podla endomonda na mobile som presiel ~9.5km s prevysenim len ~340m! Dost bieda :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod grco » úte črc 22, 2014 9:00

@Zdena: Tak som si stiahol OSM slovenska a je to dost bieda, tam nie su ani vrstevnice, nie to este turisticke chodniky...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Zdéňa » úte črc 22, 2014 9:33

@grco: ty OSM mapy občas nejsou ideální, ale zrovna vrstevnice a chodníky tam mají. Mám tu v práci stažené jen dvě mapy a nejsou úplně ideální, ale tady je jedna z nich:

V Rakousku používám jiné, kdyžtak je sem hodím večer :wink:
Přílohy
Clipboard02.jpg
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

PředchozíDalší

Zpět na Treking