Evidence prošlých tras

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » stř bře 26, 2014 17:53

Lepis? Do denicku? Chces snad rict, ze si to tisknes? :shock: :twisted:

Jj, tenhle je jeden z nejstarsich. Prijde mi, ze se to za ty roky moc nevyvinulo. Spatne to neni, ale chybi mi trocha interaktivnosti. Zajimaji mne treba, kde jsem mel pauzu a jak dlouho, v kolik hodin jsem byl na kterem vrcholu apod. Tohle se dalo vycist z Trekview...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod zonn » stř bře 26, 2014 17:59

Jo, tisknu :D Nelepím si grafy, ale tabulky s datumem, časem, km. Dokonce si do něj dávám i razítka. A pak doma připojím jen pár poznámek, nějaké zajímavosti. A po letech je celkem zajímavý si to pročíst.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » stř bře 26, 2014 18:06

Takovy mlady a tak konzervativni ;-) Ja si to taky ukladam, ale do Excelove tabulky. V tuhle chvili tam mam 550 tras a to jsem jeste nezpracoval posledni pulrok. Kdybych to mel tisknout, tak je z toho silena hromada papiru, ve ktere se neda vyznat. V Excelu to muzu libovolne tridit, filtrovat, delat si souhrnne tabulky apod. Najit libovolnou trasu je otazka chvile a pak mam hned odpovidajici GPX soubor, ktery si muzu zobrazit. Obcas se to hodi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod martinnakole » stř bře 26, 2014 18:09

Tak ten barometrickej výškoměr ti to taky nemusí změřit dobře, když se přes tebe přežene nějaká fronta :P I když to se myslim zrovna tuhle sobotu nestalo.

Jinak jsem trochu zkoumal ten výpočet profilu na Seznamu a vypadá to, že tam teďka heightmapu s přesností na 20 m. Ale těžko říct, jak to skutečně vypočítávaj a jak to vůbec funguje, jestli je tam nějaká interpolace a tak. A jak to vůbec celý funguje, protože očividně se to vypočítává přímo v prohlížeči, data se berou bůhví kde a je to fakt rychlý.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » stř bře 26, 2014 18:24

To sice nemusi, ale jelikoz slo o okruh, da se to celkem snadno poznat. Tentokrat je zacatek i konec ve stejne vysce. Uz se mi stalo, ze tam byl 80 m rozdil, ale 110 jeste asi ne.

Vyskove mapy existuji a je fajn, ze ji pouzili. Na ten vypocet se schvalne kouknu, primo v prohlizeci by mne docela prekvapilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod martinnakole » stř bře 26, 2014 18:28

Hmm, tak jsem se kouknul pořádně, profil trasy se stahuje ze serveru. Každopádně ta přesnost tý jejich heightmapy je dobře vidět na krátkejch trasách, zobrazej se krásně zubatý se skokama po těch cca 20 m.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » stř bře 26, 2014 18:37

Jo, vypada to tak. Akorat ty schody mi vychazeji po 25 metrech, ale to je celkem fuk. Dost dobra presnost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod zonn » stř bře 26, 2014 21:07

@Mike: konzervativní ano, s tím mládím to tak horký není :-D Mohl bys mi prosím poslat ukázku tvojí tabulky?
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » stř bře 26, 2014 21:31

Mladi je relativni vec; ber to jako basnicky obrat ;-)

Nejsem si jisty, jak si predstavujes ukazku tabulky. Prikladam screenshot z kousku jednoho roku. Nahore jsou souhrnna data (jednodussi je udelat to pomoci kontingencni tabulky) a pod tim data o jednotlivych trasach jak je vytahnu z hodinek a GPS. Ne vsechno je dulezite a podstatne, ale kdyz uz ta data z hodinek lezou, tak proc je nepouzit, jde ciste o zkopirovani kousku databaze.

Na kazdy rok mam separatni list. Tabulka vznikala za pochodu a urcite by se dala udelat lip. Jenze jsem v Excelu zadne slozitejsi zpracovani dat predtim nedelal a na tomhle se to v podstate ucil.

tabulka.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod zonn » stř bře 26, 2014 21:51

Díky, vypadá to zajímavě.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod wawrik » čtv bře 27, 2014 8:29

mike píše:Schvalne jsem to zkusil. GPX to vzalo, ale zobrazilo jen cast, asi tak prvni pulku.
Však som to písal - rozkúskuje to na úseky zhruba po 1500 bodoch. Zvyšok budeš mať na ďalších stránkach mapy.

Inak pekná tabuľka, niečo podobné mi robil SportTracks v časoch, keď bol ešte zadara. Akurát k tomu ešte vykresľoval mapu a grafy.

Apropó, načo tam máš stĺpce s rokom a mesiacom, keď hneď vedľa je dátum? Ale priemerný začiatok a priemerný koniec je zaujímavý údaj :smt023
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » čtv bře 27, 2014 15:43

A jo, vubec jsem si nevsiml, ze jsou tam dalsi strany :shock: Prijde mi to naprosto ujete a muzu jen zopakovat, zlaty Seznam proti tomu. Mimochodem, umis KML nebo GPX naimportovat do tech novych map, se kteryma ted prisli? Tam jsem to zatim nenasel a na tyhle pokusy musel prepnout na stare.

SportTracks jsem sveho casu zkousel, ale uplne jsme si nesedli. Radej si to udelam podle sebe. Pocitam, ze kdybych se hodne snazil, tak tu mapu dostanu i do Excelu, ale asi mi to nestoji za to. Staci, ze podle tabluky lehce najdu puvodni GPX soubor a muzu si ho zobrazit v cemkoliv.

Mesic a rok je tam ciste kvuli kontingencim tabulkam, aby se daly udelat snadno a rychle prehledy pres mesice a roky. Samozrejme se ty sloupce pocitaji z toho data vedle. V podstate jsou to pomocne vypocty, ktere by mohly byt jinde, ale takhle mi to prislo jednodussi. Na rocnim listu je zbytecny rok, ale mam jeste jednu kompletni tabulku, ktera taha data z tech rocnich a je prakticke, kdyz maji stejny layout. Jak jsem psal, na tomhle jsem se komplexnejsi zpracovani dat v Excelu ucil, a tak vysledek samozrejme neni optimalni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod wawrik » pát bře 28, 2014 9:29

mike píše:A jo, vubec jsem si nevsiml, ze jsou tam dalsi strany :shock: Prijde mi to naprosto ujete a muzu jen zopakovat, zlaty Seznam proti tomu. Mimochodem, umis KML nebo GPX naimportovat do tech novych map, se kteryma ted prisli?
No, neviem, preto stále robím v starých :-) Ale že je ten googlacký interface celkovo idiotský súhlasím. A naozaj nechápem, prečo sa nedá tá mapa používať tak, že GPX alebo KML súbor zavolám ako parameter, napríklad

Kód: Vybrat vše
https://maps.google.com/file=http://uloz.to/trasa.gpx?zoom=fit
Hotovo.

Pozerám tie tracklogy na Sezname... No, nie je to zrovna doladené. Posúvam mapu, ale trasa v okne (Firefox) ostáva stále na rovnakom mieste :D A po chvíli mi nejde zväčšiť ani zmenšiť. Blbne to.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pát bře 28, 2014 16:17

Zvlastni, to se mi jeste nestalo. A to tam klidne nahravam tech tras vic najednou, posouvam mapu, menim zoom, menim podklad... Taky FF. Nemas vyfiltrovane nejake scripty? NoScript, AdBlock apod. Ja mam u NoScriptu vyjimku a tu nikdy nedavam bezduvodne, asi to bez ni nefungovalo. AdBlock to vetsinou problemy nedela a tam vyjimku nemam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Zdéňa » stř čer 25, 2014 18:20

Nemáte někdo tip, kde si zobrazit prošlou trasu z Rakouska? Trasy z CZ a SK prohlížím na cykloserveru, případně na mapy.cz, ale nic takového s turistickou mapou jsem pro Rakousko nenašel. Jde mi jen o jednorázové zobrazení prošlé trasy, evidenci nepotřebuji.
Znám akorát bergfex, ale tam jsem to nezkoušel.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » stř čer 25, 2014 18:31

Google maps? Pripadne mapy Alpenvereinu, jestli mas a jestli je oblast pokryta.

Pouzivam AV nebo Ozi Explorer s vlastnimi naskenovanymi nebo nekde stazenymi mapami.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Zdéňa » stř čer 25, 2014 18:59

Google maps mi moc nesedí, rád bych prošlou trasu porovnal s turistickou mapou. Ještě zkouším software od garmina a open street mapy, ty ale nejsou ideálně podrobný. Mapy od Alpenvereinu myslíš ty offline? To by možná bylo řešení.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » stř čer 25, 2014 19:03

Jo, myslim tyhle. Koukni ale na pokryti, nejsou tam zdaleka cele rakouske Alpy, zvlast ty nizsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Zdéňa » stř čer 25, 2014 20:11

Ok, podívám se. Výhledově bych to možná koupil, zatím si, ale budu muset stačit s něčím levnějším :-)
Teď projíždím ty OSM mapy pro garmin a zjišťuju, že je v nich obrovský rozdíl co do kvality, přesnosti, množství zájmových bodů cest atd..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » stř čer 25, 2014 20:36

Nechci navadet k nepravostem, ale kdyz budes trochu hledat, tak mozna najdes neco, na cem si to budes moct pred koupi vyzkouset ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Zdéňa » stř čer 25, 2014 20:45

Já vím, ale jak se znám, tak pak bych to už zkoušel napořád :mrgreen: Dokuď to nemám, tak je ještě šance, že si to koupím :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » stř čer 25, 2014 21:45

Njn, to se stava ;-) Jejich chyba, maji delat casove omezene demo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod apuka » čtv čer 26, 2014 17:47

Zdéňa píše:Ok, podívám se. Výhledově bych to možná koupil, zatím si, ale budu muset stačit s něčím levnějším :-)
Teď projíždím ty OSM mapy pro garmin a zjišťuju, že je v nich obrovský rozdíl co do kvality, přesnosti, množství zájmových bodů cest atd..
Pokud mas Alpenverein v sekci Edelweiss, staci napsat 15 tras na cestydoprirody.cz a mas zdarma DVD s mapou. A pri zadavani si muzes trasu nahrat z GPS a hned se Ti zobrazi v Google maps, budes mit i srovnani :-)
Jinak pokud vim, jeste i Kompass ma moznost takto zobrazit svou trasu, videl jsem to na nekolika mistech, ale nevim podrobnosti (nemecky neumim).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Zdéňa » čtv čer 26, 2014 20:30

Na to se podívám, ikdyž 15 není zrovna málo :-k
Asi to DVD nejdříve otestuju a uvidím.

Ono tich možností je celá řada, jen jsou všechny dost komplikované, našel jsem třeba celý bergfex pro OruxMaps, který používám na Nexusu7.

Prostě rád přehledně vidím, co jsem prošel, kudy jsem přesně šel, to mi google maps turistické mapy nevynahradí. :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » čtv čer 26, 2014 21:11

Koukni se na ten Ozi Explorer. Map se da ruzne postahovat celkem dost a kdyz tak si muzes naskenovat vlastni papirovou. S je ale celkem prace, kdyz nemas velkoplosny skener. AV mapy jsou fajn, ale maji male pokryti. Z hlediska funkcnosti je to podobne. Pouzivam oboji presne na to, co chces.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Zdéňa » čtv čer 26, 2014 21:32

OK, takže AV mapy stejně neřeší můj problém globálně, ale jen částečně. Jelikož chodím spíše nižší části (Nízké Taury a pod), tak zkusím i ten Ozi, kdysi jsem z něj nahrával mapy na mobil s WindowsCE :-D Mapy už někde snad najdu :wink:

Tak mě by vyhovoval i BaseCamp od garmina, ale tam mi zas nesedí mapy :-k
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » čtv čer 26, 2014 21:46

Prave ty NT moc pokryte nejsou, v podstate to konci Schladmingskyma Taurama. Ovsem zrovna tyhle mapy se i pro Oziho shani blbe. Papirovou mapu ale urcite mas, takze si ji muzes naskenovat. Kalibrace uz je pak jednoducha. Akorat by bylo idealni to skenovat vcelku, lepeni po A3 jsem zkousel a je to hrozna prace (aby mapa nebyla zdeformovana). V Praze jsou copy centra, kde to umi, myslim, ze mapa vyjde tak na stovku. Jeste jsem to nezkousel, jen se poptaval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Zdéňa » pon črc 14, 2014 21:18

Tak po změně grafického rozhraní Garmin Connectu a zjištění, že údaje o nadmořské výšce jsou značně zkreslené oproti datům v původním gpx souboru jsem se rozhodl, že budu trasy evidovat jinde. Zvažuji excelovou tabulku nebo něco jednoduchého v php/MySQL.
Zatím to asi vidím na ten Excel, na to php teď není čas. Co mě nejvíc štve, tak to zpětné překopírování tras za poslední 3 roky ](*,)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pon črc 14, 2014 21:58

Excel je fajn v tom, ze ti to nikdo nezk*rvi, vsechno si muzes zk*rvit sam :twisted:

Jsi mi pripomnel, ze mne ceka asi 40 tras od lonskeho podzimu #-o GPX soubory jsem sice zpracoval, ale jeste to musim vsechno naklepat do te Excelove tabulky. A pretahnout tam odpovidajici data z hodinek. Chjo, kdybych to tak delal prubezne...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Zdéňa » úte črc 15, 2014 18:24

Excel je fajn, že to z něj můžu vyexportovat bez problémů dál.
GPX třídím pravidelně, ale ne tak podrobně, jen rok a typ aktivity. Teď to začnu asi dělat podrobněji.

Snažil jsem se to dělat průběžně, motivovalo mě k tomu to těšení se na výsledky :wink:

PS: jak měří ty hodinky výšku? Pozoruješ tam nějakou větší odchylku od reality? Přeci jen u té GPS je to asi dorovnáváno tou GPS, tam by snad velký úlet hrozit neměl..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

PředchozíDalší

Zpět na Treking

cron