Spaní v mrazu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Spaní v mrazu

Příspěvekod fps » sob led 19, 2013 20:35

Hledal jsem, ale nenašel jsem vhodné téma kam dát můj dotaz týkající se spaní v mrazu, možná jsem hledal špatně?
Dokážete někdo odhadnout co si vzít na spaní aby mi nebyla zima při cca -20°C, možností mam několik, ale nerad bych tahal zbytečně moc věcí, a nebo pak abych zase litoval že jsem si něco nevzal. Jsem lehce zimomřiví, možná jako ženská? Budu spát ve stanu, na nafukovačce Therm a Rest NeoAir Xtherm.
První možnost je spát ve spacácích Sir Joseph Koteka 850 a Sir Joseph Koteka 500, na sobě ponožky Warmpeace, spodky Devold Active, nátělník Coolmax, triko dlouhý rukáv coolmax, Tilak Femund, silná Merino čepici.
Druhá možnost ke které bych se spíš přikláněl, spacák Sir Joseph Koteka 850, na sobě ponožky Warmpeace, péřové papuče Sir Joseph, spodky Tilak Serak, nátělník coolmax, triko dlouhý rukáv coolmax, Tilak Femund, péřová bunda Sir Joseph Apron, silná Merino čepici.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod DAV » sob led 19, 2013 21:36

:shock: Co to máš za výbavu,to je z říše snů, zajímá mne ta nafukovačka, už jsem si ji chtěl několikrát pořídit, ale když vidím ten flastr a fakt, že pokud ti buchne, tak jsi v prdeli. [-X
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod pavproch » sob led 19, 2013 21:45

v takovým mrazu ven na noc nelzu, sem už starší člověk... ale dyž je kosa, tak praktikuju variantu a) (v mém případě Koteka 290+290 nebo 500+290), takže za mně ty dva spacy a do nich ve slipoch... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod oodoow » sob led 19, 2013 21:49

@fps: Nemůžeš si to vyzkoušet na balkóně? Tohle je fakt individuální záležitost. Výbavu máš skvělou, to musí stačit snad i Tobě. Bral bych variantu 2. Místo druhé koteky musí péřové papuče a péřová bunda stačit. Mně by v tom ale bylo vedro, hlavně tolik vrstev nahoře, 2x coolmax, pws a ještě péřovku.
@DAV: taky o té karimatce uvažuju, ale dělá to prý trochu hluk, stejně jako ta moje letní neo airka
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod DAV » sob led 19, 2013 21:58

Mám 500 kotéku a dost mne tam sere zip, tou légou docela fest táhne, ale už mám fintu a spacák otočím tak, že spím na zipu.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod Indy » sob led 19, 2013 22:11

no a este poradna kukla a cepica.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod RUMcajs » sob led 19, 2013 22:55

To jak jestli ti se nebudes budit zimou ti nikdo nezodpovi.
Dam vsak radu:
Vem si i nenafukovaci karimatku.
Staci trochu naslintat do ventlu nafukovacky a pres namrazu ho nezavres.
Kolik budes mit pod sebou "nastlano" ma nejvetsi vliv na to jak se vyspis.

Ja to mel takhle:

Na Islandu jsem mel jen nafukovacku a budil jsem se zimou prestoze bylo par stupnu pod nulou.
Ve Finsku mel jen "klasickou" rolovci a budil se zimou taktez, jenze bylo -20.
Na Slovensku 2008 jsem mel obe vyse uvedene a nocleh byl naprosto v pohode.

Na Slovensku 2007 jsem mel jen nejakou slabsi nafukovacku a bivakovci pytel. Byla mi takova zima od zeme ze jsem rval chvoji ze stromu a cpal ho pod zdarak...

Ve vsech pripadech to bylo spani na snehu.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod Aggy » sob led 19, 2013 23:32

Měl jsem podobný problém a testoval jsem minulý týden na balkoně. Bylo sice jen kolem - 7 stupňů, ale účel to splnilo..odhadl jsem na co moje výbava má, na co má moje tělo a jestli mám s vrstvením přidat nebo ubrat.. :wink:
myslím si, že máš takovou výbavu, že bych se opravdu nebál ani jedné z variant.. :-k
Uživatelský avatar
Aggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon zář 3, 2012 20:01
Bydliště: Plzeň 92% / Sušice 6% /Hodslavice 2%

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod fps » ned led 20, 2013 5:52

DAV píše:zajímá mne ta nafukovačka, už jsem si ji chtěl několikrát pořídit, že pokud ti buchne, tak jsi v prdeli. [-X

spím ve stanu, takže propíchnutí skoro nehrozí, a případně sebou vozím lepení
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod fps » ned led 20, 2013 5:53

oodoow píše:taky o té karimatce uvažuju, ale dělá to prý trochu hluk, stejně jako ta moje letní neo airka

když je na ní spacák, tak nic slyšet není
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod fps » ned led 20, 2013 5:56

DAV píše:Mám 500 kotéku a dost mne tam sere zip, tou légou docela fest táhne, ale už mám fintu a spacák otočím tak, že spím na zipu.

když je do cca 0°C tak netáhne, lega je dostatečná, u 850 v cca -5°C co jsem zatím zkusil taky netáhne
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod fps » ned led 20, 2013 5:57

Indy píše:no a este poradna kukla a cepica.

Tilak Femund má kapuci, takže kuklu Polartec Power Stretcha kterou mam nepotřebuji, "silnou Merino čepici" jsem psal, a ještě jsem zapomněl na tunel Polartec Power Stretch který mam, a dávám ho přes ústa a nos až k očím
Naposledy upravil fps dne ned led 20, 2013 6:56, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod fps » ned led 20, 2013 6:04

RUMcajs píše:To jak jestli ti se nebudes budit zimou ti nikdo nezodpovi.

zajímá mě kdo co má na sobě při velkém mrazu, proto ten můj dotaz, je jasné že každému bude teplo v něčem jiném

RUMcajs píše:Vem si i nenafukovaci karimatku.
Staci trochu naslintat do ventlu nafukovacky a pres namrazu ho nezavres.

díky za připomenutí, při velkém mrazu se to může stát, při cca -5°C se mi to nestalo, Therm-a-Rest NeoAir XTherm nemusíš nafukovat pusou, ale pytlem ve které je nafukovačka přepravována http://www.youtube.com/watch?v=meVnWw3s0Hc
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod aksam » ned led 20, 2013 10:34

fps....Letos jsem zatím zažil jen -15, stan nemám, chodím se žďárákem a zimním spacákem, mně stačí 200g nebo 250g merinové spodky, 200g merino triko s dlouhým rukávem, pws ponožky od warmpeace, na hlavu merinovou kuklu. V batohu mám jako rezervu slabou péřovku nebo primaloftku,ale na spaní je ještě nepoužil, pod sebe 2cm pěnovku thermarestku a se spacákem, co má 1kg peří je teplo, zatím jsem s tím zažil nejvíc -25, myslím, že by se dalo i víc.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod RUMcajs » ned led 20, 2013 10:43

V mrazu na sobe mam porad softshelove kalhoty Crux od Tilaku.
Pod nima slabe spodky z coolmaxu.

Odvadi skvele pot,takze jsou porad suche.
Tzn. ze do spacaku lezu v tom v cem cely den chodim.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod dudy » ned led 20, 2013 11:37

RUMcajs píše:Tzn. ze do spacaku lezu v tom v cem cely den chodim.


To mi nepřinde ouplnej ideál. Špecijálně proto, že ten pot z hadrů se zahryzne do péří a to to jak známo nemiluje.
Cintace z mého příspěfku v tématu "Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)":
"Mínus šest - spodky PWS, fusky LORPEN thermolie TCT, dl. rukáv CRAFT Pro zero, rolák DEVOLD Expe, PWS kukla a v pohodě.
Spáno pod nataženou plachtou a na MAMMUT Slide stop 3,8.
Podotýkám, že sem se večer převlík z propocenýho do suchýho, vyjma trenclí."

fps píše:na sobě ponožky Warmpeace, spodky Devold Active, nátělník Coolmax, triko dlouhý rukáv coolmax, Tilak Femund, silná Merino čepici.

Jak sem písal f tom samom tématu ("Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)"), dokonce dvakrát:
"Možná dos dělaj ty spodky Active vs. PWS, ty Active mi nepřijdou úplně teplý."
"Ale furt tam máš jen jedny spodky Devold Active které jsou poměrně tenké a svým složením jsou určené spíš pro aktivní pohyb, než statické ležení v pytli, viz citace z webu: "ideální pro podzimní a zimní sporty (lyže, kolo), turistiku a jiné aktivity v chladných dnech při teplotách -20 °C až +10 °C"
Všichni ostatní tady zmiňujeme spodky PWS které jsou o řád jinde. A vony ty chlazený kejty dokážou vychladit celýho čolověka."
Ty Sereraky jsou asi vhodnějšejší.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod amigo » ned led 20, 2013 12:49

nafukovačku si beru v zimě pokaždý a žádný problém jsem nikdy neměl, žádnej zmrzlej ventil, hororový historky s vyfouknutou nafukovačkou a proklepaný noci. mám 4 sezónní od TaR a nikdy mi nebyla kosa od země.

nosím nějaký obyč termo spodky od sensoru, rolák devold aktiv a v tom taky lezu do spacáku. nevím proč sebou tahat další zbytečný hadry (se pak nelze divit, že jsou všichni UL posedlíci, když sebou vláčí celou garderóbu :twisted: ).
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod dudy » ned led 20, 2013 13:04

Vedle v témě o vybavení do začátku píšeš:
fps píše:taky jsem začínal jezdit do přírody na začátku osmdesátých let, celoročně i při -25°C, měl jsem věcí z ČSSR armády, nebo jsem si něco upravil z bazaru

Nač tedy celý tohle vlákno?
Tos to eště nevymakal, za tu dobu?
Nebos to zapomněl?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod fps » ned led 20, 2013 20:10

ve velkých mrazech začínám zase jezdit, ale z té doby bych dneska už nic nepoužil, a vymakaný jsem to měl v těch osmdesátých letech, ale to jsem měl úplně jiné vybavení
Naposledy upravil fps dne ned led 20, 2013 20:14, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod fps » ned led 20, 2013 20:12

dudy píše:Jak sem písal f tom samom tématu ("Spacák Alpy, (ČR, SR - zima)"), dokonce dvakrát:
"Možná dos dělaj ty spodky Active vs. PWS, ty Active mi nepřijdou úplně teplý."
"Ale furt tam máš jen jedny spodky Devold Active které jsou poměrně tenké a svým složením jsou určené spíš pro aktivní pohyb, než statické ležení v pytli, viz citace z webu: "ideální pro podzimní a zimní sporty (lyže, kolo), turistiku a jiné aktivity v chladných dnech při teplotách -20 °C až +10 °C"
Všichni ostatní tady zmiňujeme spodky PWS které jsou o řád jinde. A vony ty chlazený kejty dokážou vychladit celýho čolověka."
Ty Sereraky jsou asi vhodnějšejší.

četl jsem to tam, taky jsem zakoupil PWS spodky Tilak Serak, v "První možnost je spát ve spacácích Sir Joseph Koteka 850 a Sir Joseph Koteka 500, spodky Devold Active" mam k těm spodkám Devold Active dva spacáky, což se mi zdá i při cca -25°C dostatečný, v "Druhá možnost ke které bych se spíš přikláněl, spacák Sir Joseph Koteka 850, spodky Tilak Serak" mam do jednoho spacáku ty PWS spodky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod fps » sob úno 2, 2013 12:16

test proběhl minulí víkend na Hrubém Jeseníku, ve stanu na nafukovačce Therm a Rest NeoAir Xtherm, první noc cca -12°C, spacák Sir Joseph Koteka 850, na sobě ponožky Warmpeace, péřové papuče Sir Joseph, spodky Tilak Serak, nátělník coolmax, triko dlouhý rukáv coolmax, Tilak Femund, silná Merino čepici, nákrčník Polartec Power Stretch, krásné teplíčko celou noc
druhá noc cca -18°C, spacák Sir Joseph Koteka 850, na sobě ponožky Warmpeace, péřové papuče Sir Joseph, spodky Tilak Serak, nátělník coolmax, triko dlouhý rukáv coolmax, Tilak Femund, silná Merino čepici, nákrčník Polartec Power Stretch, k ránu mi začala být zima na ramena a ruce, nasadil jsem Sir Joseph Apron, a bylo opět teplíčko
varianta s bundou Sir Joseph Apron by zvládla i cca -25°C? i při těch -18°C jsem nafukoval Therm a Rest NeoAir Xtherm pusou, a žádný problém nebyl
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod mike » pát led 22, 2016 21:25

Koukal jsem na jeden odkaz od boozeho a narazil tam na tohle. Myslite, ze by to bylo rozumne na spani ve vetsich mrazech? Normalne mi staci Buff satek na hlavu, ale min, nez v nejakych -7 jsem nespal. Mensi teploty by uz mohly byt o omrzliny... Jak to vlastne resite? Omrznout by mohl hlavne nos...

Libi se mi to. Asi si to poridim a budu v tom strasit lidi 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod grco » pát led 22, 2016 21:33

To sa robi pre ludi co pouzivaju quilt, pretoze nemaju spacak mumiu, takze nemaju nic na hlavu, takze 1 moznost je, ze si das perovku s kapucou, alebo si kupis len hentu cistu kapucu....

http://katabaticgear.com/shop/category/hoods/
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod mike » pát led 22, 2016 21:43

Jasne, ale u perovky kapuci nemam a kapuce u spacaku mi moc nevyhovuje, jelikoz lezim na boku. Tohle by se navic dalo pouzit jako nouzova cepice proti vetru, kdyby ostatni varianty selhaly.

No a hlavne se mi libi ten lidi desici potencial 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod grco » pát led 22, 2016 21:49

Njn, to je prave argument pre quilt... Ja nad nim dost uvazujem...

Ale perovku mam s kapucou :) aj primaloftku :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod mike » pát led 22, 2016 21:52

Ja ne, protoze nemam kapuce rad a skoro je nepouzivam. Akorat u membranovky v desti nebo vyjimecne, kdyz extremne fouka. U spacaku si davam do kapuce tricko nebo dve misto polstare.

User feedback, vidim to podobne:
"I like the Goose Hood so much more than a hood attached to my sleeping bag. I always end up with my face sideways in regular hoods and then have to shimmy the sleeping bag around until it faces the right direction. This is so much easier." -Amy F.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod Vojtos » pát led 22, 2016 22:49

Jelikož jsem hrozně línej se do spacáku oblíkat a tahat s sebou oblečení navíc tak v zimě chodím po horách už asi 7 let s tímto kousek výbavy https://www.mall.cz/zimni-spacaky/warmp ... wgodtawECA
Je to mrcha těžká 2kila, ale zas netahám žďárák a do spacáku lezu v trenkách a krátkém triku. Zatím asi nejvíc v -20, ale to už jsem si na sobě necha ljégrovky. Je to asi jeden z těch kousků výbavy co snad bude kluk dědit:)))

V zimě jsem otestoval i http://www.nalehko.com/Klymit_StaticV2_eshop tuhle karimatku se spaním na sněhu. V diskuzi se píše o malém tepelném odporu a že na zimu to není. V kombinaci s tím explorerem jsem necítil žádný diskomfort, ale mohlo být tak max -10.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod booze » sob led 23, 2016 9:54

@mike zkousel jsem si http://www.outdoorresearch.com/en/transcendent-beanie.html a kdybych v ni nevypadal strasne dobre, tak ji beru.
Ve vetsich mrazech neni dobre dychat do spacaku, navlhne a omrzne ti cely limec spacaku.

@vojtos taky mam dobre zkusenosti s Klymit, jen nez ji koupim pro sebe, chci si precist nekolik reklamaci a plivancu, protoze je skvela, az to je podezrele. Mel jsem pujcene dve a obe byly neskutecne pohodlne, skladne, nesustive, skvele izolovaly.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod mike » sob led 23, 2016 23:14

booze píše:kdybych v ni nevypadal strasne dobre, tak ji beru.

To jsem nejak nepochopil ;-)

Nechybi ti pak neco pres usi? Mne se libi ta kukla, ze chrani i usi a krk. Furt ale chybi nos, jak to resis? Prijde mi, ze v -20 uz to musi byt problem, kdyz spis jen ve zdaraku nebo i bez nej.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Spaní v mrazu

Příspěvekod booze » ned led 24, 2016 11:49

Staci jeste sitovka a vypadas jak duchodce.
OR_down-beanie.jpg


Spavam v PWS kukle od Tilaku plus Windstopperovy limec s tenkym PWS na nos. zatim nikdy nezmrzl tuky tuk. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56


Zpět na Treking