Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jedlo na turach

Příspěvekod Rujir » stř úno 23, 2005 11:24

Tak ma napadlo. Ake jedlo nosievate so sebou na tury? Vlacite nejake konzervy alebo vzdy vystacite so suchou salamou a trochou polievky? *
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » stř úno 23, 2005 11:54

Na den tak 2 nudlový polívky, kus sejra, müsli tyčky. Někdy místo polívek nějaká ta kaša (ať bramborová nebo müsli). Někdy místo sejra kus salámu.
Jednou za čas si vemu konzervu (rybičky v tomatě) a ta skončí při první příležitosti v těch polívkách
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod ondrey » stř úno 23, 2005 14:46

konzervy a sklo jsou vrazedne tezky, navic se s tim pak musis tahat celou dobu (teda jestli nejses prase a nenechas to v horach). preferuju ruzny suchy veci (testoviny, ryzove nudle, instantni kase) do toho pro chut kus slaniny, sejra atd. Dobre jsou take treba knedliky, je s tim teda moc prace, ale pokud narazis na boruvky tak je to lahudka:-)
ale zajimaly by me taky naky vase recepty na lehky (hmotnostne) ale dobry jidla:-)
ondrey
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv pro 30, 2004 8:38

Příspěvekod Vojtos » stř úno 23, 2005 15:31

Na vandry fazolky, pak samozřejmě slaninu bez te ani ranu. A různý instantní těstoviny. Občas si si udělám sekanou vydrží dlouho. Jinak rychlý jídlo co zasytí je osmahnout pořádnou dávku cibule se slaninou a přidat do instantní bram kaše. Akorád pak ten odér ve spacáku :mrgreen:
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Světluška » stř úno 23, 2005 19:03

Tak já třeba v horách žiju na takovým mixu z musli(oříšky, mandle, vločky, cornflaky, kokos-zaleješ to karamelem ukuchtěným z cukru) a sušený mlíko.Je to poměrně lehký, sakra výživný a vážně dobrý:)
Jo, a hlavně cappucino a jesenka!!!!Ty nesmí chybět:)
Světluška
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 18, 2005 19:08

Příspěvekod Lipon » čtv úno 24, 2005 9:08

instatni kase (bramborova, musli), instatni polivky (jak parskove tak nudlacky), kdyz konzervovane maso tak jenom v hlinikovych mekkych obalech, ovesne vlocky, mix ruznych orisku a rozinek, na podzim je vyborny osmahnout 2 cibule na slanine, prihodit houby, prilejt vodu, povarit v tom testoviny nebo pridat instatni nudle a je mnamka :-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4876
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Lipon » čtv úno 24, 2005 9:09

jo a stanglicka lovecaku a kvadr tvrdeho syra :-))
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4876
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Horal Fanda » čtv úno 24, 2005 18:42

Tvrdý uzený sýr, anglická slanina, instantní polévky, Zlatá Hana, nebo podobný tuk, na kterém se dá smažit i se dá natřít na chleba, česnek, cibulka, mrkev, petržel, není problém udělat si rajskou, klobásu na česneku s instantní kaší, palačinky, apod. Jo koupil jsem si malou šikovnou pánev, na té půjdou palačinky a bramboráky smažit krásně. V zimě je na vaření dost času a jelikož si bomby plním sám, tak plynem taky šetřit nemusím. :D
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Příspěvekod Rujir » čtv úno 24, 2005 20:03

[quote]Tvrdý uzený sýr, anglická slanina, instantní polévky, Zlatá Hana, nebo podobný tuk, na kterém se dá smažit i se dá natřít na chleba, česnek, cibulka, mrkev, petržel, není problém udělat si rajskou, klobásu na česneku s instantní kaší, palačinky, apod. Jo koupil jsem si malou šikovnou pánev, na té půjdou palačinky a bramboráky smažit krásně. V zimě je na vaření dost času a jelikož si bomby plním sám, tak plynem taky šetřit nemusím. :D[/quote]

Oprav ma ak sa mylim, ale to mi chces naznacit ze na turach vecer este vysmazas, varis polievku a robis si palacinky? Pana beka! Takto si ja nevyvaram ani na intraku! :lol: S tebou musi byt radost chodit na tury... :D
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Horal Fanda » čtv úno 24, 2005 21:20

Rujir píše:Oprav ma ak sa mylim, ale to mi chces naznacit ze na turach vecer este vysmazas, varis polievku a robis si palacinky? Pana beka! Takto si ja nevyvaram ani na intraku! :lol: S tebou musi byt radost chodit na tury... :D


Jo, to už mi taky někdo říkal. Ale mimo jiné mě vaření baví, až tak, že jsem si na kuchaře i udělal papír. :D
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Příspěvekod ondrey » pát úno 25, 2005 8:48

souhlas s fandou, vecerni vareni nejake pochoutky u ohne je proste pohoda, lepsi nez do sebe nasoukat nejaky yumyumky a jit spat :smt015 do toho treba jeste muze nekdo brnkat na kytaru :rock: :smt023
ondrey
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv pro 30, 2004 8:38

Příspěvekod Rujir » pát úno 25, 2005 10:08

Tak hodte do placu nejaky dobry, vandracky receptik, pani kuchari! *
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pát úno 25, 2005 12:51

Rujir píše:Tak hodte do placu nejaky dobry, vandracky receptik, pani kuchari! *


moje řeč...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Horal Fanda » pát úno 25, 2005 20:26

Přípluv píše:
Rujir píše:Tak hodte do placu nejaky dobry, vandracky receptik, pani kuchari! *


moje řeč...


Dobře, tak třeba klobása na česneku s bramborovou kaší. Asi nikdo nevláčí po horách brambory, takže s instantní. :D Se mě už několik kamarádů ptalo, jaktože moje kaše nechutná uměle. Takže první pravidlo je, že kaši mícháme jako sádru, nikdy ne opačně. Jde to taky, ale už se to tak dobře nepromíchá a špatně se chytá správná hustota. Bez sole na hory ani ránu, takže osolit, můžeme přidat kapku drceného kmínu, ale to už není ani potřeba. V zimě není problém sebou vozit kousek tuku, nebo slaninu (ta se dá i v létě), rozpustíme tuk (nebo na kostičky nakrájenou slaninu), když je správně horký, vhodíme nadrobno nakrájenou cibulku, osmahneme dozlatova, přidáme hodně nadrobno nakrájený česnek (lepší je ho mezi něčím rozdrtit a utřít se solí), lehce zasmahneme a hned přidáme na kostičky, či na plátky nakrájenou klobásu. Během smažení přidáme pepř, sůl. Rozdělíme na porce, přidáme kaši a můžeme baštit. Pokud máte ostrý nůž (což kuchař jistojistě má), tak je jídlo hotové za čtvrt hodiny.

Určitě se sebou vyplatí vzít rýži ve varných sáčcích a pokud procházíme civilizací, koupíme si kousek masa, nějaký dvoudekový kousek na člověka, nejlepší je vepřová pečínka, kotleta nebo krkovice, nebo hovězí svíčková (to je ale přepych). V zimě není problém vzít si maso i rovnou z domu, rozhodně se nám jen tak nezkazí. A aby bylo večer veseleji, koupíme si víno, takový svařáček je v zimě bezva věc. Maso nakrájíme na malé kousky, osolíme, opepříme, dáme stranou. Rozpustíme tuk, osmahneme nadrobno nakrájenou cibulku dozlatova, přidáme maso, opečeme ze všech stran, pořádně promícháváme, opepříme, osolíme a podlijeme troškou vína (tak třetinu vína na celkové množství masa). Necháme pár minut podusit, doplníme trochou vody, podle toho kolik chceme mít šťávy a čekáme, až bude maso měkké. Smícháme s uvařenou rýží a rozdělíme na porce.

Ještě něco? :tonqe:
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Příspěvekod pripluv » pon úno 28, 2005 6:04

Mno, nevypadá to špatně. Variantu s bramborovou kaší kuchtím taky, ale to druhý vypadá moc zajímavě.

Jo, místo soli s sebou vozím grilovací koření, slaný to je dost a všechno jídlo je pak oranžový :D
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod ondrey » pon úno 28, 2005 11:00

FANDA: mnam mnam, pis dalsi =D> :tonqe:
varianta k te kasi: misto klobasy uzeny, taky mnamka, pak se daji jeste vzit okurky, ale to je spis prechych (samozrejme ne v skle, ale v v tom zatavenem igelitu). Do te rejze se zase da prihodit neco nasbiranych cerstvch hub...
klasika je smazak, ale to urcite vsichni znate, jenom zkusenost: je lepsi si to predem obalit doma a na horach jen osmazit, je to rychly. Ale bacha aby se nezkazilo vejce! :vom: Testoviny se slaninou, cibulkou a kecupem (rikame tomu milano), to je uplny zaklad, alternovat se to da syrem tvrdym+tavenym a trochou tatarky = testoviny alla carbonara ;)
kure v alobalu v uhlikach pecene asi znate taky, to se ale musi snist hned prvni den, nez se zkazi:-) bacha, kdyz ho nechate moc dlouho tak z toho alobalu zmizi (shori), i kdyz alobal je neporuseny... :smt018
No a s kurecim masem se da delat cokoli: pridej zeleninu, chilli, sojovku a je cina, pridej curry a kokosovy mleko a mas super chicken curry atd... Pokud se maso nakraji na kousky a nasoli uz doma, tak taky par dni v zime vydrzi...
ondrey
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv pro 30, 2004 8:38

Pánev

Příspěvekod Horal Fanda » úte bře 1, 2005 7:47

Jo jinak je taky dost šikovná malá pánev (jednu takovou malou jsem si pořídil, skoro nic neváží a místa moc nezabere). Stačí odlehčená, k tomu dřevěná stěrka (s tou dělám raději než s vařečkou) a můžeme kuchtit o106. Jak už psal ondrey, tak čína na kupu způsobů, různé placky, třeba i vdolky, apod.

Jo jinak není špatné si udělat dobrou frankfurtskou polévku. Koupíme gulášovku v pytlíku, měkký salám, zahuštěné mléko nebo smetanu. Uvaříme klasicky gulášovku z pytlíku, na pánvi osmahneme na cibulce salám, ke konci trošlu posypeme sladkou paprikou, promícháme a dáme pryč. S paprikou opatrně, nesmíme ji mít na ohni dlouho, jinak nám zhořkne. Obsah pánve nasypeme do polévky, chvilku povaříme, a zjemníme mlékem nebo smetanou. A je hotovo. :)
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Příspěvekod Vojtos » úte bře 1, 2005 9:05

Tož já taky něco přidám:

Jedna specialitka k ohni. Vemem rohlík ukousnem špičku a dovnitř rohlíku nacpeme tavený sýr co se ho tam vejde, následně opékáme.

Pak moje oblíbená klasika. Rozpustíme kousek špeku, přidáme cibuli, na kostičky nakrájenou anglickou slaninu, pak malinko podlejem a přidáme nakrájenou papriku. Chvilku povaříme. Na závěr přidáme faozlky bonduell, utřený česnek a trochu grilovacího koření.

A když už sme u těch receptů tak z jiného soudku pokud někdy budete grilovat maso nebo i celé kuře, zkuste ho naložit tak min ni 24h do jogurtu rozmixovaného s cibulí, česnekem a grilovacím kořením. Je to lahůdka a maso se pak úplně rozpadá :smt023
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod ondrey » úte bře 1, 2005 13:50

Vojtos: hmm taky dobry:-) akorat misto Bonduelle preferuju Heinz:-)
K tomu sejru, lahudkou je opekany obycejny eidam. Musi se ale opekat nad uhlikama, ne v plameni, a pomalu. Potom vnitrek syru se roztece, ale povrch se opece, cili vznikne takova kapka - ale pozor at si nespalite usta :-#
ondrey
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv pro 30, 2004 8:38

Příspěvekod Vojtos » úte bře 1, 2005 14:33

ondrey píše:Vojtos: hmm taky dobry:-) akorat misto Bonduelle preferuju Heinz:-)
K tomu sejru, lahudkou je opekany obycejny eidam. Musi se ale opekat nad uhlikama, ne v plameni, a pomalu. Potom vnitrek syru se roztece, ale povrch se opece, cili vznikne takova kapka - ale pozor at si nespalite usta :-#


Heinz kdepáák ja na bonduell nedám dopustit heinz mi nepřijdou tak dobře kořeněný dle mě sou takový moc kečupový:-) Ale každému dle jeho chuti. 8)
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

fusky...

Příspěvekod uplne jinej martin » úte bře 1, 2005 18:56

snad bude thread úspěšnější než ponožky! (kéž by...)
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Světluška » úte bře 1, 2005 20:03

Víte co nechápu?Holky si v horách vařej tak maximálně čongovky a pytlíkový blivajzy a kluci si vyvařujou jak v Hiltonu..:)))Paradox:)
Světluška
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 18, 2005 19:08

Příspěvekod pripluv » stř bře 2, 2005 6:39

Zato doma to je naopak :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lipon » stř bře 2, 2005 8:24

mno, když jsem pobýval na koleji, tak to vypadalo taky tak
holky si uvařily pytlíkačku s dvouma (celozrnejma :-) rohlíkama) a kluci vyvařovali o 106 :D
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4876
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Lipon » stř bře 2, 2005 8:25

Přípluv: jak kde :?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4876
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Rujir » stř bře 2, 2005 8:47

Teda pani ja pred Vami smekam... Velmi rad by som aj ja prispel nejakym receptom, ale ja sa aj z 2dnovej tury vraciam o 5 kilo lahsi, lebo sa mi nechce "uvarit si" ani chleba s pastekou :lol: Ale uz opisujem vase recepty a vzhuru do hor - varit! :wink:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vojtos » stř bře 2, 2005 10:33

Hodně dobrý je taky takový špíz opečenej na ohni a vytvořenej z cibule, slaniny, špeku, buřtíčků a klobásky :mnam:

Jinak pak jeden recept na energetickou bombu podobný tomu co už se tu objevil: smícháme musli, oříšky, kokos, rozinky prostě co kdo rád zalejeme to salkem tak aby vznikla taková mírně tekutá hmota kterou následně vylejeme na plech s pečícím papírem. Dáme do trouby cca 150-200 stupňů a pečeme tak až hmota zatuhne. Poté vyndáme z trouby a po vychladnutí rozdrobíme. Následně pak v horách či na vandru konzumujeme a jak se řiká v jedné starší reklamě "je to dobrý, a výživný" :lol:
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Lipon » čtv bře 3, 2005 8:56

Vojtos: obdobně připravujem "energetickou bombu" z müsli, oříšků, rozinek, kokosu apod., vezmem plastovy obal od instantniho caje (dle libosti a počtu účastníků lze menší či větší nádobu, v hrnci rozehřejeme nutelu, smícháme s výše uvedenou směsí a nalejem do připravené nádoby, jak to ztuhne, dá se to dloubat dobře žící :-)
po snídani tak jednu dvě lžíce tohoto s několika doušky kapalných švestek funguje jak Shell V-Power, žádnej kopec neni pak nepřekonatelnej :D
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4876
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

hory

Příspěvekod Borsa » čtv bře 31, 2005 16:16

Tak a já přihazuju dve typy, když zrovna jste někde nahoře, nebo si nemůžete dovolit takovej komfort s vyvařováním.
1)snídaně: Instantní rýžová kaše (bohužel nemůžu sehnat už s mlíkem, ale to trocha sušenýho spraví). nasypeme do vroucího mlíka(vody) a necháme **min. odstát - mezi tím se dá stihnout spousta dalších věcí. Potom přidám nějaký mysli (muže být i tyčinka) , nasypu kakao. Velice vydatná, energetická snídaně
2) večeře: klasicky udělám instantní bramborovou kaši, místo másla přidám tuk, co je na vepřovce (v platu asi jako paštika), nechám chvilku odstát a přidám ji tam celou .. Okořením, osolím a ani ta umělá chuť nejde poznat. Velice rychlé, a dá se toho najíst. ---- Pokud je přece jenom ta možnost, stačí jenom na ešusu udělat dvě míchaná vejce a přimíchat satčí pullitr vody a dva se nají jak nic...

Ale jíst to každej den- bych se zbláznil : ) tak někdy (většinou kolem těch 4000) už na večeři uvařím jenom jednu polívku (ani na nic jinýho chut není - i s ním mám občas problém)s trochou pečiva. A snídám jednu müsli tyčku, čtvereček čokolády a čaj... a v průběhu dne zase tyčinky. Ale dole pak sežeru naráz třeba 2 konzervy s chlebem a nějaký to ovoce : )


Kdyby měl někdo typ na nějakou podobnou rychlovku, rád se něčemu přiučím : )
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

na vandr...

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv bře 31, 2005 19:20

Potoční polívka:
Zutaten: čínská nudlová polívka, párek drůbeží vakuovaný z billy, voda (např. z potoka)

Ohřejeme v ešusu vodu z potoka (odtud název), když je dostatečně teplá (není na škodu převařit), odstavíme, vsypeme obsah pytlíku - ne olej, nakrájíme 2 párky z billy (neni tam maso - nezkazí se, a docela i ujdou) tak na osminky a necháme provést tepelnou výměnu - párek se ohřeje a polívka se trochu ochladí, aby se dala jíst :-)...
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Další

Zpět na Treking