Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mila6032 » sob zář 21, 2019 18:41

Vím, no, i jsem chvíli přemýšlel, jestli nejsou nějaké dvě verze, nebo jestli u toho mého kusu nějak neulítli s kvalitou. Každopádně si vůbec neumím představit, že to někomu vydrží třeba týden. Fakt mi to přišlo jen jako o trochu chytřejší pytlík na svačinu nebo malířská zakrývací folie. Jak říkám, zadarmo drahý. A to mi ještě prodavač říkal, že s tím Amíci choděj PCT a drží jim to celou sezónu. To je daleko za hranicí toho, co moje fantazie dokáže vykreslit. Já bych se bál, že to stihnu zničit i cestou na zahradu. Ale uvidíš sám, třeba jsem jenom nešika a pes je pro ten produkt taková obdoba crashtestu.
mila6032
nováček
nováček

Příspěvekod Etheric » pon zář 23, 2019 5:04

Nejlepší by bylo otestovat polycro s evazotkou, to nepíchnu. Jenže cestovat s tou megarolí na boku 35l batohu... :roll:
Nohy si meju v potoce, živim se lesním plodem...

Pravda vítězí - no jo, ale čí???
Etheric
účastník
účastník

Příspěvekod mitau » úte zář 24, 2019 22:32

Tak ono zrovna pro igelit muzou psi drapy predstavovat o hodne horsi zatizeni nez se zpusobi pri beznem spani. Jak je polycro kluzky, tak pes automaticky potrebuje stabilitu, a tak se poradne zaryje do podlozky. Pak se nedivim, ze to nevydrzi.
Experimentoval nekdo s teckami silikonu na polycru? Neoairka na polycru slusne klouze a radeji bych experimentoval na kusu igelitu za par korun nez na karimatce za par tisic. Ale nevim, jestli na kluzkem materialu bude silikon dobre drzet. Mate nekdo zkusenosti?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí
mitau
účastník
účastník

Příspěvekod Etheric » stř zář 25, 2019 4:29

Zlatá Prolite, ta neklouže na ničem :)
Spíš mi jde o to, že se pohnu a ostrá jehlička nebo něco takovýho projede skrz polycro. Tyvek je dost silnej aby to vydržel. Dá se z něj udělat taková vana, aby bordel zůstal mimo, no bohužel s polycrem se mi to nepodařilo tak úspěšně, neni holt tak silný tak to nedrží tvar.

Etheric
účastník
účastník

Příspěvekod Etheric » stř zář 25, 2019 13:32

Praktický test ukázal, že je polycro na spaní v lese vpodstatě nepoužitelný. I na vyčištěnym místě. Jehličí tim projede jak máslem a zapíchne se do evazotky. Chrání to karimatku tak leda před zašpiněním, což je nedostačující. Tohle se s Tyvekem jentak nestane.
Takže šetřit váhu tady nakonec neklapne a polycro poslouží jako secsafra drahej odolnější igelit na krytí nábytku při bourání zdi #-o

Etheric
účastník
účastník

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 25, 2019 16:48

tak to me fakt prekvapuje, ze se to prodava jako podlazka a mila bude smutnej, protoze asi to nebylo vadnym kusem :lol:
Mawenzi
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Etheric » stř zář 25, 2019 17:14

Podlážka tak do kempu. A to jen v případě, že neni zaschlá posečená tráva, jinak to ty strbouly taky prorazej.. Na písku by taky prošla, nebo na opravdu měkký půdě v listnatým lese ale náš českej les je na polycro moc pichlavej. Místo vybírám podle proudění vody a vzduchu, nemůžu si vybírat ještě podle půdy. Jaká je, taková je.
Jako je to určitě lepší než nemít pod sebou nic. Příšernej komfort použití su ochotnej za cenu váhy tolerovat, však s tím dělám jen 2x denně, ale extrémně sníženou odolnost tolerovat ne-e.
Verdikt zní: je to naprd a prozatím tedy zůstávám u Tyveku zzzz

Etheric
účastník
účastník

Příspěvekod Chromý kůň » sob zář 28, 2019 15:49

Měl bych otázečku na majitele SMD Deschutes. Měřím 180čísel, používám nafukovačku TR neoair a zajímalo by mě, jestli se do něj vejdu i se zimním spacákem.
V jaro, léto, podzim, zvládám pod plachtičkou 3X3, ale na zimní sněžnicový a běžkový vejlety bych si už přál něco uzavřenějšího.
Děkuju pěkně.
Chromý kůň
nováček
nováček

Příspěvekod booze » ned zář 29, 2019 20:20

Merim 178 cm a vlezu se s rezervou s nafukovackou kymit
booze
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Chromý kůň » úte říj 1, 2019 5:52

Fajn, díky, klimitku znám, vozí ji parťák a je asi o 1,5cm tenčí než TR, tak snad by to teda neměl bejt problém ani se zimní duchnou.Taky uvidím jak moc se v tarpu budu mlít při lezení a vylejzání ze spacáku - zimní mám ušitej jako francouzskou mumii.
Chromý kůň
nováček
nováček

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 16, 2019 6:11

Petrovi vysla knizka https://www.nalehko.com/produkt/kniha-n ... ouhy-trek/ koho to zajima a nesleduje fb. uz ji mam doma, nejen jako podporu jeho prace, tak se tesim, az nakouknu.
Mawenzi
inventář fóra
inventář fóra

Předchozí

Zpět na Treking