Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte zář 26, 2017 0:03

Kdyz si koupis pohorky, tak budou jeste tezsi, budou mit vetsi drop a vydrz bude jeste uzasnejsi :twisted:

:sorac: nedalo se odolat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » úte zář 26, 2017 0:26

Tou výdrží si právě nejsem tak jistej, však jsi tu už několikrát psal, že se ti rozřízly o kamínky. :twisted:
Krom toho, Alasky stojí tak pět litrů, ne? Tyhle stály 2700,- takže bych mohl mít klidně dvoje.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte zář 26, 2017 1:18

O kaminky, kde bys se svyma prisel o nohu ;-)

Pridej, podrazily, aspon 6, spis 6.5 :evil: Vydrzi tak 6000 km podle terenu, ale pri tve vaze asi vic. Pocitam jednu vymenu podrazky, takze dalsi 2k, celkem tedy asi 1.33 Kc/km, u tebe mozna i 1 Kc/km.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » úte zář 26, 2017 19:22

oodoow: jo ja je taky chtel koupi ve sportisimu ve vyprodeji, i objednal, ale uz mi napsali, ze danou velikost neodohledali, koupil jsme misto nich salomon mantra 3, na sirokou spicku taky dobre, jen jsou pro mou potrebu uz na hranici minimalniho tlumeni, ale se sidas vlozkou jsme s nimi spokojen, jelikoz jsem toho letos nachodil zalostne malo, tak maji za sebou jen neclych 400 km, ale zatim teda taky drzi bez vytky.
Ctyrky jsem taky koupil ve sleve, takze me nesehnane trojky tolik netrapi :) Urcitou robustnost vitam, zivotnost potesi, kluzkost na kamenech zamrzi, ale trochu jsem to cekal, tyhle ctvercove spunty asi nejsou idelani, celkem me to stvalo na trailroc 255.
Ty Mantry maji malo agresivni vzorek a na mokrych sutrech drzi lepe, ale zas zaber na mokre hline je slabsi, clovek nemuze mit vse :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Yopo » sob říj 7, 2017 11:10

Niekde na fore som videl odkaz na ceske penazenky z tyveku. Neviem to vsak najst cez lokalne vyhladavanie ani cez google. Poradi niekto?
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » sob říj 7, 2017 11:39

.
Naposledy upravil booze dne úte dub 2, 2024 23:24, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod aksam » sob říj 7, 2017 13:56

Pokud si vzpomínám nějaký prototyp se objevil na nalehko.com nebo deu tady něco postoval.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 7, 2017 17:26

jo na nalehko webu nekde zminovali (nevim kdo) na fleru taky neco bylo tyvekovyho, ale to uz je hoodne davno co sme je resili...

yopo

budes vymyslet novy modely?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » ned říj 8, 2017 11:40

Yopo píše:Niekde na fore som videl odkaz na ceske penazenky z tyveku. Neviem to vsak najst cez lokalne vyhladavanie ani cez google. Poradi niekto?

Asi myslíš tyhle (musíš nascrolovat hodně dolů).
Jinak na youtube je spousta návodů a obálku z tyveku koupíš na poště.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Yopo » ned říj 8, 2017 19:10

Mawenzi píše:budes vymyslet novy modely?

nebudem nic vymyslat, nemam cas
chcel som si nieco kupit
ale mozno si nieco usijem

deu píše:Asi myslíš tyhle (musíš nascrolovat hodně dolů). Jinak na youtube je spousta návodů a obálku z tyveku koupíš na poště.


ano myslel som presne tu penazenku
ale mozno si nakoniec nieco vyrobim
po tyvek si skocim k petrovi do nalehko
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod bl0nd4k » pon říj 9, 2017 8:36

Ahoj všichni,
jsou to dva roky, co jsem si začal pořizovat lehkou výbavu na cesty do přírody. Načerpal jsem zde mnoho informací, za které Vám všem moc děkuji a třeba i pro inspiraci přikládám seznam věcí, které společně s přítelkyní na cestách táhneme na zádech +/- v období jaro-podzim do nočních teplot k nule.
gearlist OF.png
''Omnia mea mecum porto'' Bias of Priene
bl0nd4k
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned črc 27, 2014 17:03

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 9, 2017 17:43

pekny, to spaci triko progress je dlouhej rukav? se budu muset zas mrknout, co maj za nabidku :D sem vyrostla z myho merina
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pon říj 9, 2017 19:20

bl0nd4k


Pěkný!
A jde to i bez milionu příspěvků, povinného vybavení a kultovních postupů...
8)
Máme tam dost společnejch kousků

P.S.: V položce Hygiena vidím "kartáčky". Sou, doufám, uftklý?
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Chromý kůň » pon říj 9, 2017 19:57

@bl0nd4k
Zdá se mi to a nebo frajerka tahá těžší bágl než ty?

A když už jsem v tom psaní. Nikomu do ničeho nechci kecat, a asi už jsem "stará puška", ale to fakt ten víkend nevydržíte bez mobilů, nabíječek, powerbank a dalších kravinek tohodle typu? Osobně beru na milost tak sotva foťák a to jen občas a čtečku - bo bych si jinak vzal stejně (těžkou) papírovou knížku.

Ale abych jen tak blbě netlachal, tady je moje úprava čelovky. Nyní 19gramů včetně baterií, poznej deset rozdílů... :wink:
DSCN3118.JPG
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod bl0nd4k » pon říj 9, 2017 20:38

Mawenzi: Spací progress je dlouhý, ten bambus je strašně příjemný na tělo, jak na spaní tak na chůzi, mám ho taky ale né na trek, to je to merino lehčí :lol:

dudy: jde to :) :supz: ono když to vezmeš trochu vážně tak pak už tolik možností z čeho vybírat není... i když ještě je co zlepšovat :finga:
já mám samozřejmě kartáček zkrácený, žena by mě za to zabila :roll: :lol:

Chromý kůň: no takhle na papíře má těžší - spacák a jiné zateplení, nemá tuk no, co nadělá :-D
ale v praxi to máme vždy rozdělený tak že o něco víc mám já... ani si neneseme každý svoji výbavu, třeba spacáky nesu já oba - jeden nepromokavý obal, ona zase v jednom nepromokavém všechno oblečení :wink:

elektronika - mobil mám longcz s témeř nulovou baterií na sms a volání domů, powerbanku a solár mám na mobil, čelovku, foťák a druhý mobil, který máme pro jistotu na GPS, ale bývá většinu času vypnutý. Rád jsem soběstačný

krásná úprava čelovky, tak daleko jsem ještě nedošel :prayer: :supz: =D>
''Omnia mea mecum porto'' Bias of Priene
bl0nd4k
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned črc 27, 2014 17:03

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » úte říj 10, 2017 5:26

Chromý kůň píše:...to fakt ten víkend nevydržíte bez mobilů, nabíječek, powerbank a dalších kravinek tohodle typu? Osobně beru na milost tak sotva foťák a to jen občas a čtečku - bo bych si jinak vzal stejně (těžkou) papírovou knížku...


Nevím, mobil mi, alespoň v mém případě, přijde jako docela praktická věc.
Můžu si zavolat, když si třeba zlomím hnátu tak se tahle možnost docela šikne, dovolá se mi rodina, kdyby se stal průser, má to navigaci a turistickou mapu offline, záznam trasy, foťák, kameru, dá se zjistit spojení, koupit jízdenka, zjistit počasí, otvíračky potřebného, najít krám, špitál, lékárnu, přepočítat prachy, nouzové světlo, budík, možnost online platby, dá se poslouchat rádio, hudba...
A knížku si raději vezmu papírovou, protože, já vím, je to barbarství, ale kindlem si v nouzi prdel neutřeš...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte říj 10, 2017 5:45

Prijde mi, ze hajzlpapir je lehci, nez knizka ;-)

dudy píše:Můžu si zavolat, když si třeba zlomím hnátu tak se tahle možnost docela šikne, dovolá se mi rodina, kdyby se stal průser, má to navigaci a turistickou mapu offline, záznam trasy, foťák, kameru, dá se zjistit spojení, koupit jízdenka, zjistit počasí, otvíračky potřebného, najít krám, špitál, lékárnu, přepočítat prachy, nouzové světlo, budík, možnost online platby, dá se poslouchat rádio, hudba...

Nooo, to sice vsechno muzes, ale fakt to delas? Ty? :twisted: Nejdulezitejsi je to prvni a ciste kvuli tomu je potreba si mobil brat, vsechno ostatni je bonus navic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 10, 2017 5:48

mam to podobne jak dudy...

samozrejme nekdo chce do prirody vypadnout odpicinout si od toho ale pro me chuze v prirode neznamena, ze kdyz mam mapu (mobil ma vetsina lidi tak jak tak, moje investivmce 3500), a koupit mapy cele CR klidne na 2000 vyjde a tak mi uz prijde fajn, ze nemusim mapu kupovat vubec nebo staci i 15let stara s neaktualnim znacenim, presne, koupim si jizdenku kdyz potrebuju, mrknu jak jde fronta, pokud z ni mam obavy...

kzdej to ma jinak ale ja si svuj volnej cas chci uzit a kdyz vidim pri sezeni u vyvaru ze fronta prejde az za hodinu tak si dam jeste hlavni a kdyz vidim ze za chvilu tak uz jdu platit a nevidim duvod treba zbytecne moknout, kdyz bych pak do vecera schla (boty) kdyz staci nekde o 20min dyl posedet anebo vidis, ze proste neprejde tak des hned.

ja jezdim primarne po cr, beru ze nekam do alp na 14 dni to bez mapy asi neni ideal nebo kamkoli jinam, ale u nas nevidim duvod ty mapy.cz nepouzivat, nenajit si spoje z jinyho mista kdyz partak treba nemuze chodit a nemrknout na tu predpoved... proste pro me to je standartni soucast zivota a nevidim nic spatnyho na tom ty vydobytky pouzivat. Kdo nechce nemusi. Nejde o to, ze bych to nevydrzela, ale to je jako proc treba nejedu v kanadach a tezkym vojenskym povoskovanym kabatu misto modernni gtx bundy a bezeckych kecek?

vzpominam jak ve skautu vozila vedouci dvoukilovou by/ichlu s jizdnima radama. Fakt mam tahat tohle kdyz v tom mobilu, kterej mam u sebe, to je taky? jen pro ten pocit?

@bl0nd4ak a velikost ji sedi dle tabulky? ja od progresu nic nemela uz dlouho, po dlouhym.triku aktualne koukam a na bambus od progresu sem.se taky divala, posledni triko tak 5let zpet objednany dle tabulky sedelo skvele ale nevim zda to tak furt plati

@mike ale blbe si v nem poctes
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte říj 10, 2017 5:57

https://www.kupma.cz/p/6032/vtipny-toal ... ir-s-vtipy :twisted:

Zrovna jizdni rady v mobilu pouzivam skoro porad, ale furt je to jen bonus navic ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 10, 2017 6:10

pro me to je bonus navic, kterej vyuzivam, protoze muzu. Kdyz uz to mam, at to slouzi k ucelu, kterej to ma vykonavat. To he jako kdyz si nekdo koupi pc s tv kartou aby mohl sledovat televizni zpravy kdyz samotna tv by vysla mnohonasobne levneji... kdyz mam smartphone proc bych z nej mela jen volat a neuzila si i tech veci, kvuli kterym sem si smartphone koupila?

pro me duvod ke smartphonu byli mapy, jizdni rad a tohle vsechno k dispozici prave venku na vylete. vzhledem k tomu ze do nej musim.mit druhou sim kvuli vydrzi a internetu tak mi prijde smesny si ho poridit prave kvuli bonusu tohohle vseho kdyz nejsu doma a pak teda ostentativne ho odmitat pouzivat venku jakoze prece tam chodim uniknout od techniky. nechodim. ja nemam problem uzivat si prirodu a zaroven uzivat bonus smartphonu. Proste mi to prijde jako si koupit skvelej vychytanej batoh ale jezdit s neforemnym pytlem, pac v prirode musis trpet aby sis ji uzil... ze prece kdyz te nic neboli tak si byl asi venku spatne. kdyz nemas pychyre, asi si byl venku malo, kdyz nejsi promocenej asi si nezmokl... kazdej to mame jinak a ja si nemyslim, ze si prirody uziju min kdyz misyo v mape preplajujh trasu v mobilu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » úte říj 10, 2017 6:38

mike píše:Nooo, to sice vsechno muzes, ale fakt to delas? Ty?


Jako myslíš, že dudy je takovej drsoň, že když si zlomí hnát, tak netelefonuje?
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Chromý kůň » úte říj 10, 2017 9:33

dudy
...kindlem si v nouzi prdel neutřeš...
Tak to je jasný, ale já nenosím ani toaleťák. Ani ne tak proto, že by to bylo drsně ultralight, ale protože Nanao Sakaki a jeho báseň Dámy a pánové! http://www.camelquerque.cz/autori/nanao-sakaki

Co se týče toho mobilu a ostatních elektronických věciček... Tak čundr je pro mě takovej last stand. Místo kde nejsem kolečko zapadající do ostatních. Je to takovej prostor ve kterým vstupuju do řádu přirozena, říkejme tomu třeba zálesácký ethos, umět si poradit, spolehnout se sám na sebe, přijmout důsledky svýho jednání.
Ale jak už jsem psal, jsem stará puška a moje teoretický východiska leží spíš v Zapletalovi, Nevrlým, Elstnerovi, Pavlíčkovi...
Spíš mě tak zajímalo jak to maj mladoší dneska nastavený.
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 10, 2017 10:15

asi dost jinak, protoze technologie maj od mala cedle sebe a sou prirozenou soucasti danyho prostredi.

a pak se to deli rekla bych na lidi ala ja, ktery to vyuziji kdyz iz maji moznost a lidi jako ty, kteri pred tim "utikaji" a pouzit vlastne ani nechteji a nejaka seda zona mezi tim.

to neznamena ale, ze celej den cucis do mapy a poslouchas radio... ale me zas vyhovuje kdyz vim, kde su a jak daleko to mam napr. k vlaku pac nejsu typ cloveka co si chce zajit +10km "omylem" protoze na to nemam. jasne, v divocine unru a proto jezdim jen cr :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » úte říj 10, 2017 10:30

Chromý kůň píše:dudy
Ale jak už jsem psal, jsem stará puška a moje teoretický východiska leží spíš v Zapletalovi, Nevrlým, Elstnerovi, Pavlíčkovi...
Spíš mě tak zajímalo jak to maj mladoší dneska nastavený.



Já sem eště starší puška...
:supz:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod slezacekm » úte říj 10, 2017 10:34

nebylo by tedy vhodné, aby každý měl za svým nickem rok narození? :supz: některé příspěvky by možná začaly dávat větší smysl
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » úte říj 10, 2017 11:25

Kdo chce, má ho v profilu, kdo nechce, nebude ho mít ani za nickem...
8)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 10, 2017 17:53

a neni jedno, jak je kdo stary a jestli smarfone je pro nej nejvetsi zlo a utika od lidi a techniky anebo je nepostradatelnej kamos a vecer na bivaku kdyz je osamelej se muze virtualne druzit s dusema, ktery to maj podobne, kdyz v realu takovy treba nezna? dulezity je byt v prirode a citit se v ni dobre, ne?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » úte říj 10, 2017 18:22

od jakeho veku clovek zacne spadat pod stare pusky?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte říj 10, 2017 18:33

To je relativni. Nekdo od 20, jiny od 80 ;-)

Kdyz zacnes rikat to za nasich mladych let a ti dnesni mladosi, tak uz asi jo :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte říj 10, 2017 19:14

Mawenzi píše:pro me to je bonus navic, kterej vyuzivam, protoze muzu. Kdyz uz to mam, at to slouzi k ucelu, kterej to ma vykonavat.

Ale jasne, proc ne. Tohle ma kazdy jinak a at si to udela tak, jak se mu libi. Ja proti technice nic nemam a bezne ji vyuzivam, ale venku nejak nemam potrebu. Coz je tim, ze jsem dost jednoulohovej. Kdyz jsem venku, tak jsem venku a nepotrebuju nic cist, ani poslouchat, ani nic jineho. Staci jit a koukat se. Prakticke veci jo, jizdni rady, pocasi, mozna i ta mapa, kdyz je potreba. Ve vlaku se klidne kouknu na Net. Na ture mam ale mobil vypnuty a zapnu ho jen vyjimecne, kdyz se potrebuju podivat, co mi kde jede. Protoze jednak nemam potrebu a jednak beru furt mobil jako bezpecnostni pojistku pro pripad nouze a na to se hodi mit nevybitou baterku.

Uz jsem to tu psal. Jezdim uz dlouho do Rakouska do penzionu, kde se usidlim a denne chodim do hor a zpatky. Pred casem pan domaci zavedl WiFi, takze jsem si zacal vozit tablet. Ma to sve nepopiratelne plusy (pocasi, jizdenky...), ale prijde mi to trochu divne. Je to jine, nez driv, kdyz jsem byl od Netu odseparovany a byl jsem soustredeny jen na hory.

P.S. Kdyz uz to vyuzivas, nemohla bys taky zkusit vyuzit nejaky ten automaticky korektor? :twisted: Ja vim, ze se opakuju, ale ono se to vazne cte dost blbe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Treking