Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod amigo » úte říj 30, 2012 22:01

vylehčil jsem pár kusů výbavy, ale po přečtení několika posledních příspěvků jsem zjistil, že v porovnání s kartáčkem, strhnutýma nášivkama a klíčema jsem úplně mimo...ul mimino
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte říj 30, 2012 22:02

@deu: z ceho vseho se da udelat nabozenstvi... #-o Snad se to tu k necemu podobnemu nezvrhne.

@amigo: napodobne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » úte říj 30, 2012 22:12

Taky nejsem UL fanatik a nikdy nebudu,pro mě je na prvním místě komfort=dobře se vyspat v teple,nemít hlad atd. Lehčí váhu beru jako bonus,ale musí být rozumný poměr cena/výkon.Já se třeba zatím nemůžu odhodlat na delší výlet v běžeckých botách,přeci jen jít v rozmáchaných teniskách několik dnů mě neláká(i když rychleji schnou),ale mě se nohy moc nepotí ani v pohorkách a tak volím buď osvědčené Hanwag Alasky(2100g) do náročnějších podmínek a do lehčích podmínek nějaké textilní pohorky s goráčem od Salomonu - váhu mají poloviční a je to znát,ověřil jsem si na vlastní kůži že pravidlo kilo dolů na botech je ekvivalent batohu lehčího o 3 kila.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Indy » úte říj 30, 2012 22:14

tak kdysi jsem cetl o divnych lidech co vymackavaji vetsinu tuby se zubni pastou aby usetrili 50g a tak, zatimco si mohou odkladat pouzitou, ze ano.

pritom skutecne reseni lze dostat i zadara a jmenuje se sampler...

podobne to delam s roli zachodoveho papiru, pouzivam ty giganticke ale vem si beru vymotanou posledni tretinu...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Rembrandt » úte říj 30, 2012 22:40

indy: nějak podobně. Vždycky když jdu z domu seberu aktuálně rozdělanou pastu na zuby a aktuálně rozmotanou rulku papíru.
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Semo » úte říj 30, 2012 22:49

Zubnej pasty staci na vycistenie malo, takze s malou tubickou od zubara vystacia 2 ludia 2tyzdne OK. Plnim ju prilozenim beznej velkej a pretlacim do nej obsah.

Nasivky tusim strhaval Rakoncaj a odovodnoval, ze v sucte to spravilo 200g, ktore nemusel tahat na osmicky.

Pred 5 rokmi som sa zbalil na 18.5kg trek do Pyreneji. S jedlom na 9-10 dni (cca 450g na den), stanom (Jurek, 2.75kg) a vecami tak, ze v noci moze byt aj trocha pod nulou, co aj bolo. Dnes by som to iste zbalil o viac ako 2kg lahsie, pretoze TrekSport Tatran 80 = 3.2kg, kdezto Golite Odyssey = 1.6kg pri rovnakom objeme. A na perovom spacaku by slo tiez asi cca 0.6kg dole. Tusim v tych 18.5kg boli aj trekove tycky, ktore bezne na batohu nie su. Ostane veci, by som asi bral +- znova. Bolo to bez vody pretoze ta tam bola na kazdom kroku, tak som nikdy neniesol viac ako 0.5L.

To jedlo ale bolo asi minimum, co tak dlho rozumne vydrzim a dokladal som to palenim vlastneho tuku a svalov 0.5kg denne. Na presypani sackovych polievok (a podobnych veci so zbytocne odolnym obalom) do mikrotenovych pytlikov sa usetrilo asi 300-400g, ktore by som musel niest celu dobu az do civilizacie.

Namiesto penazenky nosim igelitovy sacek od chleba - netrha sa ako mikroten. Namiesto dalsich a dalsich zaloznych handier

Noz mam od cca 10 rokov stale rovnaky (len stale viac zbruseny) z dnesneho pohladu smiesny [url="http://www.mikov.cz/cz/produkty/mikov-lovecke-noze-klasicke-s-pevnou-cepeli/374-NH-1/mikov-zavazak.html"]Mikov Zavazak[/url], ale aj s posvou vazi 89g. Zatial stacil na vsetko, co som kedy potreboval. Niecomu lepsiemu a lahsiemu sa nebranim. Niekto to spominal nejakeho karbonoveho zatvaracieho Opinela (ak tym nemyslel uhlikovu ocel na cepel), ale nic som k tomu nenasiel. Nic tazsie nechcem, ja nepotrebujem zdrhat z vezenia rozoberanim malty v kamennych muroch.

Kluce mam sice bezne mosadzne, ale uz som pilil 2/3 placky na drzanie, pretoze bola velka ako do dlane a otravovalo ma to aj pri beznom noseni po meste.

Domaca vaha sa hodi, pretoze vaha oblecenia sa strasne blbo odhaduje a funkcne 2 rovnake veci (napr. Polartec podvlikacky vs. IceBreaker podvl.) skusmo podobnej vahy mozu byt aj 250g ku 400g. V tom velkom objeme sa to neda odhadnut. Obzvlast v tmo priklade su jedny podvlikacky objemne a lahke a druhe naopak. Do batoha teda idu ine ako do kaps na bike.

Z trekovych dovodov ma neoslovuju zrkadlovky ani nezrkadlovky, ale tesim sa konecne slusnemu pokroku v luxusnych kompaktoch (Panas LX7 a kolegovia od konkurencii), ktore vazia okolo 250g, so slusnym obalom 350g.

V poslednom case zacinam chodit v menej masivnych topankach a pomaha to. Aj ked do tych Pyreneji by som zase volil B/C pretoze sa chodilo aj po snehu a suti.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Rembrandt » úte říj 30, 2012 22:58

Když už se tu řeší i váha bot, co třeba i oblečení? Co obvykle míváte na sobě, zvlášť v zimních měsících?
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » úte říj 30, 2012 23:17

deu píše:Já se třeba zatím nemůžu odhodlat na delší výlet v běžeckých botách,přeci jen jít v rozmáchaných teniskách několik dnů mě neláká

tak tohle bych já už neriskoval, kdysi jsem to zkusil, ale má to plno nevýhod
- je docela velké nebezpečí že si podvrtnu kotník, nebo si ho dokonce zlomím, já většinou chodím mimo jakékoli stezky, takže nebezpečí je o to větší
- v nízkých botách bolí o hodně víc celé nohy než ve vysokých aspoň B/C botách
- taky v B/C botách ujdu za den víc kilometrů než v nízkých
- do nízkých bot padá neustále bordel, takže neustále zouvání, a když jsou nízké boty membránové, tak hrozí proražení membrány kamínkem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » úte říj 30, 2012 23:27

Rembrandt píše:Když už se tu řeší i váha bot, co třeba i oblečení? Co obvykle míváte na sobě, zvlášť v zimních měsících?

já jako teplou vrstvu používám Polartec Power Stretch a Polartec Classic 200, na chození v zimě podle mě nic lepšího není, ale první vrstvu mam z coolmaxu, váhu co mám v oblečení na sobě já vůbec neřeším, na rozdíl od batohu, kde to hlídám dost, jak jsem už psal pro mě ideální váha batohu cca 10 kg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » úte říj 30, 2012 23:40

no a mně zase přijde, že řešit tu gramy a pak si obout na nohy něco tak těžkýho jako alasky je dost neefektivní
je to jako řešit jestli kvůli zdraví kupovat na snídani jabka nebo biojabka a potom večeřet chipsy
(tohle se samozřejmě netýká případů, kdy jsou už vysoké boty nutnost, jako třeba na sněžnice/mačky atd.)
@fps: z těch bodů:
- kotník si podvrtneš jen pokud neumíš chodit nebo se nedíváš kam šlapeš
- nohy tě bolí protože nemáš nachozeno
- že ujdeš víc kilometrů ve vysokých botách je asi o tom, že máš už nefunkční svaly na nohách a bez podpory v botě dál nedojdeš. Otázkou je, jestli by nebylo lepší ty svaly zase zfunkčnit i za cenu dočasného zkrácení kilometráže. (vyřešilo by to i tu možnost podvrtnutí kotníku)
- jo, bordel tam semtam padá, pokud tam je někde škvíra, můžeš ale použít návleky
- nízké boty s membránou považuju za vývojový omyl a doteď nechápu, že to někdo kupuje a pořád se to tím pádem drží na trhu :twisted:

@deu: ony ty moderní "tenisky" fakt schnou celkem rychle, přes noc skoro celé uschnou a ráno jsou už jenom trochu vlhké, pokud by to stejně vadilo, tak se to dá ještě řešit nepromokavými ponožkami
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte říj 30, 2012 23:54

@oodoow: zalezi na tom, proc chodis. Jestli chces dojit co nejdal a nejrychleji, tak mas pravdu, tezke boty jsou neefektivni. Ja ale beru vikendove chozeni prevazne jako trenink na hory, kde ty tezke boty fakt potrebuju. Takze chodim zasadne v Alaskach a nohy jsou na ne tak zvykle, ze vahu nevnimam, a pak mi nevadi ani na horach. Taky muzu i u nas jit libovolnym terenem a nevadi mi, ze se brodim bahnem nebo potokem. Treba ted v nedeli jsem se byl projit jen kousek za Prahou a vratil jsem se v botach az nad kotniky od bahna. V nizkych bych mel vodu, blato a snih.

Nizke boty s membranou jsem si zrovna koupil. Protoze tyhle bez membrany nejsou, aspon ne u nas #-o Ne ze bych ji k necemu potreboval, ale boty jsou jinak fajn, a tak je holt drzim na trhu...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » stř říj 31, 2012 7:35

oodoow píše:- kotník si podvrtneš jen pokud neumíš chodit nebo se nedíváš kam šlapeš
- nohy tě bolí protože nemáš nachozeno


To je názor hodný neomylného nadčlověka, kterému takové přízemnosti (úraz, únava) nehrozí. To já když jdu v suti, nebo v bahně, nedejbože v noci a po celým dnu utahanej jako kotě, kdy Tvá pozornost upadá a jseš rád, že vůbec jdeš, tuhle možnost připouštím. Ale na otázku pozornosti vlastně odpovídáš druhým bodem. Nemám nachozeno a natrénováno, protože pak by mě nebolely nohy a nebyl bych unavenej. Ale bohužel jsem pouhopouhý člověk co dělá chyby a má své limity.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod wawrik » stř říj 31, 2012 8:03

Ale prdlajz neomylný nadčlovek. To len písaný prejav má tendenciu byť taký ostentatívny.

Ja s ním súhlasím. Aj dlhé treky v Himalájach som chodieval v bežeckých teniskách Salomon (XA pro 3D mid), síce vysokých, ale ultraľahkých, majú okolo 300 gramov. Samozrejme, pokiaľ nie je v ceste ľadovec alebo nejaké technické úseky, čo na tých najvychytenejších diaľniciach nie sú.

Na chodníkoch sú oveľa príjemnejšie, človek sa menej unaví, minimalizuje sa záťaž na kolená, lebo otrasy a vibrácie žehlím kotníkom. Keby ma na tých trekoch neštvalo, že zbytočne vláčim dva páry topánok (turistické som mal v bágli kvôli tým pár ťažkým úsekom), tak v nich chodím stále. Ale našiel som mäkšie béčkové turistické boty, tak už chodím iba v nich. Ale za tými Salomonmi mi je smutno.

Na druhej strane je pravda, že pri zvýšenej únave vyžaduje chôdza v zlom teréne viacej pozornosti. Ale všetko je riešiteľné a je na každom, aby si zvolil vlastný kompromis. Ako vždy. Pre mňa sú ťažké topánky osobný nepriateľ :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Vachon » stř říj 31, 2012 9:00

Semo píše:uz som pilil 2/3 placky na drzanie,


Co je placka na drzanie?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » stř říj 31, 2012 10:03

oodoow píše:- kotník si podvrtneš jen pokud neumíš chodit nebo se nedíváš kam šlapeš

to co píšeš platí jenom pro ty co chodí po cestách, u mě platí hlavně pokut nevíš kam šlapeš, a chodíš mimo stezky, jak jsem už psal, takže vůbec nevíš co v listí nebo křoví je, taky si nedokáži vůbec představit že bych měl při každém ze cca 40 000 kroku koukat kam šlapu, to je absolutně nereálné

oodoow píše:- nohy tě bolí protože nemáš nachozeno

tak to asi nebude můj problém, já mam ročně nachozeno cca 3 000 km na turistice, a k tomu ještě každodenní chození po městě

oodoow píše:- že ujdeš víc kilometrů ve vysokých botách je asi o tom, že máš už nefunkční svaly na nohách a bez podpory v botě dál nedojdeš. Otázkou je, jestli by nebylo lepší ty svaly zase zfunkčnit i za cenu dočasného zkrácení kilometráže. (vyřešilo by to i tu možnost podvrtnutí kotníku)

tak to taky nebude můj případ, roky jsem chodil v nízkých botách, měl jsem nachozeno tisíce kilometrů ročně, ale nebylo to ono, až když jsem nasadil pořádné aspoň B/C boty, tak to je to pravé ořechové

oodoow píše:- jo, bordel tam semtam padá, pokud tam je někde škvíra, můžeš ale použít návleky

sem tam tam padá bordel těm co chodí po cestách, já chodím hlavně mimo cesty, jak jsem už psal, takže bych čistil nízké boty neustále, vím o čem píši, tohle jsem zažil, a už nikdy více, návleky nosím jenom v zimě, v letě si je nedokáži vůbec představit na noze, proč taky když stačí vysoké boty a dlouhé kalhoty

ale jsem mimo toto téma "Light Backpacking - turistika nalehko" klidně to můžete přesunou do správného tématu, jestli tady takové je?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Rembrandt » stř říj 31, 2012 10:39

Vachon píše: Co je placka na drzanie?


nejspíš ta kulatá nebo oválná hlavička klíče
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » stř říj 31, 2012 11:37

- ruzne mini veci: zubni pasty, sampony/sprchace, opalovaci kremy a mozna dalsi mini veci se dobre nakupiji v DMkach

- pokud neni doma zrovna spravna velikost toaletaku, tak proste z jednoho noveho premotam pulku na druhy novy :)

- add obleceni- kdyz to budu brat od nejvyssich teplot tak mam na sobe jen perforovany scampolo od craftu a kdyz jde tepolota dolu tak prihazuju postupne merino 200 dl. r. - PWS fleecku pripadne jeste jedno triko dl.r. - kdyz fouka tak Pertexku, ktera se osvedcila i v hodne silnem vetru takze membranovku vytahuji az do deste.

- add boty - taky jsem uz zacal nosit vysoke boty i na "vychazky" :) jak tu bylo psano, clovek nikdy nevi jak bude cesta, kde bude bahno, voda, klacky, kdy muze blbe slapnout atd. Snizeni vahy chuzi v nizkych botach by pro me bylo za cenu snizeni komfortu a bezpecnosti a tim padem pro me nema snizovani vahy smysl. Navic snizeni vahy na nohach mi prijde mene vyznamne nez snizeni vahy batohu, pokud jde o nejaky komfort chuze a ne o zdolani co nejvice kilometru.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod wawrik » stř říj 31, 2012 11:42

scinkk píše:Navic snizeni vahy na nohach mi prijde mene vyznamne nez snizeni vahy batohu
Práve naopak. Poučka hovorí, že kilo na nohách je ako tri kilá na chrbte. U mňa to celkom platí.

Samozrejme, že ľahké boty nie sú do náročného alebo zradného terénu.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » stř říj 31, 2012 11:56

scinkk píše:kdyz fouka tak Pertexku, ktera se osvedcila i v hodne silnem vetru takze membranovku vytahuji az do deste
jo máme to stejně,dokonce už většinou neberu softshelku ale místo ní flísku a pertexku :) váhově nastejno ale když není extra zima a fouká,tak mám jen triko a pertexku,prostě je to variabilnější.Softshelku mám hlavně na zimu.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » stř říj 31, 2012 11:57

wawrik píše:
scinkk píše:Navic snizeni vahy na nohach mi prijde mene vyznamne nez snizeni vahy batohu
Práve naopak. Poučka hovorí, že kilo na nohách je ako tri kilá na chrbte. U mňa to celkom platí.

Samozrejme, že ľahké boty nie sú do náročného alebo zradného terénu.


No ano ale podle me jen z pohledu vykonostniho. Chapu, ze ty nohy museji nazvedat mnohonasobne vetsi vahu, ale porad to obstaraji svaly a ty se daji vytrenovat. Pokdu budes mit lehci boty, tak vzdy ujdes vice nez s tema tezsima, ale zalezi, zda je to pro tebe to nejdulezitejsi.
Batoh na zadech je pak uz nutny zlo, pres veskere snahy zadovych systemu, pro telo neprirozene, ktere pak v podstate zatetzuje svalove vetsinu tela vcetne tech noh a pak vidim smysl, co nejvice redukovat vahu. Podle me u batohu to neni jen o samotne vaze a sile smerem dolu, ale i o vybalancovani tela a ramena taky zrovna nejsou evolucne vyprofilovana pro popruhy :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Vachon » stř říj 31, 2012 12:24

Rembrandt: To mě taky napadlo, ale že by se mu nevešla do dlaně? To má buď hodně malou dlaň nebo je kastelán na hradě.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod grco » stř říj 31, 2012 13:31

Na treky nenosim toaletak, ale beriem si namiesto toho papierove kuchynske utierky, su pevnejsie. Vzdy si ich par doma natrham, podla toho na kolko dni idem, zlozim na 1/4 a dam do ziplocku.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Ježo » stř říj 31, 2012 14:29

@grco: Myslím si, že klasický toaleťák je z hlediska principu Leave-No-Trace lepší (lépe rozložitelný). Samozřejmě, je to hnidopišství.
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Indy » stř říj 31, 2012 14:45

z hlediska toho vyssiho principu fekalniho je to zahrnuty pod drnem uplne sumak :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Vachon » stř říj 31, 2012 15:57

Aha, takovouhle diskusi (co se stolicí v přírodě), jsme tady už měli :vom:
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř říj 31, 2012 16:22

Dokonce i diskusi o vyberu toaletaku. amigo to sice tenkrat myslel ze srandy, ale jak videt, neni tema, ktere by se na OF nechytlo... Jestli v tom hodlate pokracovat, tak vas tam presunu ;-)

Abych nebyl OT. Kdyz nekam jedu na vic nez den, tak nic neodmotavam a beru celou velkou roli. Jeden nikdy nevi, co se cestou posere :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » stř říj 31, 2012 16:32

nechápu proč řešíte toaleťáky, pravověrný ultralight turista s sebou přece žádnou stolici netahá a to ani titanovou :twisted:
naopak smajl tleskám smajlu od Vachona, protože ukazuje, jak ještě více odlehčit :)


@mike: jo, jako trénink to chápu, ale pokud chce jít někdo ultralight, tak to chápu tak, že nejde na trénink ale chce minimalizovat vynaloženou energii
@fps: to co píšu, platí i pro pochody mimo cesty, třeba orienťáky, tam sebou taky nikdo nebere pohorky :wink: že si neumíš představit návleky bude asi malou představivostí
@wawrik: ten koeficient byl myslím ještě víc než 3, někde tu na to byl odkaz na nějakou studii od armády
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod grco » stř říj 31, 2012 16:35

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » stř říj 31, 2012 20:10

wawrik píše:Ale prdlajz neomylný nadčlovek. To len písaný prejav má tendenciu byť taký ostentatívny


Ale já jsem reagoval na tvrzení, že "kotník si podvrtneš jen pokud neumíš chodit nebo se nedíváš kam šlapeš", protože to je blbost a být každou pikosekundu absolutně soustředěnej na chůzi a zároveň zvládat vše okolo (já totiž když jdu, tak se rozhlížím, drbu, zaháním mouchy, nadávám.....), to je úkol pro nadčlověka. Já si kupříkladu vykloubil loket cestou po Praze, když mi ujely kopyta na bahínku.
A druhé že: "nohy tě bolí protože nemáš nachozeno", což taky není úplně pravda, protože nohy zpravidla bolí po překročení osobní dávky, ale to i když máš nachozeno, navíc tam hraje roli krom kondice i např. tělesná stavba, věk, váha, výška, nastupující choroba, momentální indispozice, bídná strava a dalších jánevim tisíc důvodů.
Prostě vono to nefunguje tak, že pozornej se nezraní a trénovanej neunaví.
Pak by se vyplatilo zřídit institut zvyšování pozornosti a můžeme rušit úrazovky.
To, že tohle se mě stát nemůže, jsem si myslel zhruba do třiceti a pak jsem zčistajasna i přes své "dlouhé zkušenosti", trénovanost a důkladnou pozornost ošahával vozíky v Kladrubech.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » stř říj 31, 2012 20:23

@dudy: To všechno bylo ale v porovnání k vysoké botě, jestli jsi to z kontextu nepochopil. Nejsou to žádná absolutní tvrzení, že se to nikdy nestane, ale pouze že šance na podvrtnutí kotníku není nijak větší, spíš menší. Stejně tak ta bolest nohou. :wink: Ale institut na zvyšování pozornosti není vůbec špatnej nápad.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Treking

cron