Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod tsunami » čtv dub 2, 2020 17:55

Dromedaro: nejtěžší věci dávám k zádům nahoru, dolů jen lehké (spacák, oblečení). Najdi si jak se balí batoh, je toho na netu spousta a určitě i tady na fóru. Batoh se dá testovat často v obchodě s plnou zátěží. I ten Decathlon umožňuje naložit do batohu něvímkolik kilo (mají na krámě zátěž) a pak můžeš po krámě chodit třeba dvě hodiny :-) Jinak já si do obchodu přivezl (jel jsem autem) několik flašek s vodou, kdyby tam nic neměli, abych vyzkoušel jak to sedí na zádech.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv dub 2, 2020 18:15

Tezke veci maji byt u zad a uprostred. Nahore rozhazuji teziste a batoh s clovekem kyve. A ano, je uplne bezne zkouset batoh s plnou zatezi v obchode. Nekde jsou na to i vybaveni, pytliky o dane vaze (kilo, dve, pet), jinde tam daji treba lana.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 2, 2020 18:18

Mrknu se na ty videa. Mně bylo řečeno, že když dám těžké věci nahoru, tak mě ten batoh stahuje dozadu a rozkolísává mě. Já zase nejsem člověk, který se sebere a jde cokoliv zkoušet. U mě musí být správná astrologická konstelace, klidný povrch slunce bez slunečních bouří a měsíc v novu. Pak je relativní naděje, že to zkoušení proběhne podle plánu a budu na něj naladěný. Z toho mi vyplývá, že ten batoh pak budu muset objednat přes ešop a zkoušet doma se zátěží. Ale stejně z toho člověk nepozná, jak mu ten batoh bude sedět při několikadenní chůzi v náročném terénu, kdy to různě poskakuje atd.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv dub 2, 2020 18:23

Co ti brani si vyzkouset ruzne zpusoby baleni batohu a zjistit, kdy se ti nejlip nese? Nacpi batoh necim lehkym (spacak, nafoukle igelitky apod.) a nahoru hod balik mineralek. Uvidis sam, jak to s tebou bude cvicit (tsunami je celkem tezkotonazni, takze to mozna tolik nepozna).

Nikdy jsem nad tim nepremyslel, ale ted mne napada, ze by nejtezsi veci mely byt co nejbliz tezisti tela, aby ho neposouvaly. Coz je prave u zad a uprostred.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv dub 2, 2020 18:27

Ad baterky (presouvat to nebudu): nezalezi na typu, zalezi na napeti. Nabijeci Li-Ion AA mivaji 1.5 V, protoze je tam regulator. Pak se daji pouzit misto klasickych nebo lithiovych AA. Pouzivam takove nabijeci AAA ve svitilne na klasicke 1.5 V. Jedina nevyhoda je, ze ty dva regulatory dohromady (v baterce i celovce) zpusobi, ze kdyz baterka dojde, tak svitilna bez jakehokoliv varovani zhasne. Zadne postupne snizovani, zadne poblikavani, proste jako kdyz se cvakne vypinacem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 2, 2020 18:34

Však tam píši, že těžké věci nahoře by se neměly nosit. Mně také dává smysl informace, že by těžké věci měly být uprostřed zad v těžišti. Já to do teď nosil rozprostřené po ploše na dně batohu do komínu od nejtěžších po nejlehčí. Stejně s tím zkoušením člověk pozná prd. V tom hodinovém zkoušení v obchodě také. Jde o to, že když ten batoh narvu sebevíc blbě, tak za tu hodinu nic nepoznám. To se projeví při těžké váze až při dlouhém treku, že ten batoh je v něčem blbý až když vám to likviduje tělo. S tím zkoušením zjistím tak leda, jestli je mi malý nebo velký,ale jestli mi ten nosný systém vyhovuje zjistím až s nákladem v terénu při dlouhém pochodu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv dub 2, 2020 18:38

Ale samozrejme, ze to poznas. Nalozis batoh, dat si rychle kolecko nebo nekolik kolem baraku a hned vidis, jak s tebou kyve, jestli ti skace po zadech atd. Chce se to soustredit a pozorovat. Nepoznas, co to s tebou udela na dlouhem treku, ale rozdily mezi jednotlivymi zpusoby baleni jo.

Vyzkousel jsem v obchodech spousty batohu a ty dobre poznal okamzite. Proste pocit "jo, tohle je ono".
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod tsunami » čtv dub 2, 2020 18:40

No je fakt, že v batohu vlastně nenosím víc jak cca 10% své hmotnosti, takže to možná tak moc nemusím řešit. Nahoru u mě znamená mezi prostředek zad a ramena. Nad ramena rozhodně nic těžkého nenosím.

Nevím jak to mají ostatní, ale batoh jsem vyzkoušel v obchodě, dal jsem si pozor zvlášť na věci co mě štvaly na minulém/jiném batohu. Batoh co mi seděl a byl tam ten pocit "to je ono!" jsem poznal hned během chvíle po nasazení. Prvních několik výletů o víkendu jsem si dal na batoh opravdu hodně pozor abych ho případně mohl obratem prodat nepoškozený, kdyby mi neseděl. Sice bych o něco přišel, ale to bych zvládl. Na víc dní bych si nevyzkoušený batoh nebral. :-)
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv dub 2, 2020 19:00

@mike: u některých svítilen, který jedou na AA, je přímo uvedeno, že do nich nesmí li-on. Vždycky to chce zjistit..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 2, 2020 19:02

tsunami
mozna jde i o to kolikatej kupujes batoh.... ja svuj prvni chodila do obchodu zkouset dlouho, ten kestrel 48 asi 3x a stejne mi nakonec nesedel uplne dobre ale pocit z nej byl dokonalej :D protoze ten predchozi byl desnej...

hm, 10% vahy bych nedala ani s etherikovym pocitanim kazdyho gramu :D to je asi taky vyhoda

dromedaro
ale to ze je batoh dobra znacka a hodne lidem sedi a chvali si ho neznamena, ze bude sedet tobe. vsichni si chvali deutery a me proste totalne nepasuje na zada... tobe zas nemusi pasovat ten osprey. proste u batohu je fakt dulezity zkouset...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv dub 2, 2020 19:15

Etheric píše:@mike: u některých svítilen, který jedou na AA, je přímo uvedeno, že do nich nesmí li-on. Vždycky to chce zjistit..

Ano, ale to znamena, ze tam nesmi normalni Li-Ion, ktery ma 3.7 V (nabity az 4.2). S regulovanym na 1.5 V proste nepocitali, nenapadlo je to, tyhle baterky jsou celkem nove. Svitilne je uplne jedno, jakou ma baterka chemii, kdyz jsi v mezich spravneho napeti, tak je to OK.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » čtv dub 2, 2020 19:18


- tak ten se v přírodě pohybuje asi jen když je pěkné počasí, péřák i péřovku nedoporučuje do ničeho balit, proti dešti má přeci pláštěnku na batoh, jak nacpe nezabalený stan na nezabalený péřák je dost slušný, já tedy ve většině případu ráno balím mokrý stan, to bych pak mohl večer při vybalování péřák rovnou ždímat, a ani nemá nepromokavé kalhoty
- používá pouze funkční prádlo Merino, že prý hodně rychle schne, tak to asi ještě nezkusil kvalitní umělotinu, jako je třeba Polartec Power Dry, CoolMax nebo TG 900
- ale nejvíc mě pobavil úplně na konci, batoh si zvážil na cca 7 kg, ale před tím řekl, že na každou stranu batohu si dá 3l vody, to je slušný UL když tahá jen ve vodě 6 kg, a k tomu ještě 2 kg jídla, to se pak není čemu divit, že potřebuje mít základ hodně UL aby se celkově vůbec vešel do cca 15 kg
- mě váží základ 8 kg + jídlo 2 kg + voda 1 kg, celkově cca 11 kg, a to nejsem žádný gramhonič
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » čtv dub 2, 2020 20:15

@fps No mozna nejsi gramhonic ale zas jsi podle me celkem extrem v zasobovani vodou, ja mivam pres dva litry zcela bezne a navecer zasobuji pres tri pokud nevim, zda u spani bude voda. Pro normalne ci vice potiveho cloveka, je proste vic vody nutnost a na hrebeni ji nenajdu a dost nerad kvuli vode schazim z trasy pokud to neni nutne a nutne to neni kdyz mam zasobu :) Samozrejme je to ovlivnenou teplotou dne a lokalitou ale s litrem fakt ne.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » čtv dub 2, 2020 20:17

Dromedaro píše:Mně jednou nějaký zkušený tramp, když viděl jak skládám batoh, řekl

No rady od zkuseneho trampa a zkuseneho backpackera muzou byt dost odlisne ac maji batoh oba :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 2, 2020 20:21

Nevím, nejsem v tomhle znalý, takže nejsem pro ani proti. Jen jsem četl i jinde, že někteří ty spacáky také nebalí, max dají do igelitky. Spíš mě zarazilo, že on tam, zmiňoval, že on to merino spodní prádlo používá, když jde do města.Jsem pochopil, že ze sebe vysvleče to špinavé prádlo a pak jde do toho města v té spodní funkční vrstvě. To mi přišlo vtipný.
Pak jsem moc nepochopil, proč do té přírody chodí,když na treku poslouchá ve sluchátkách vrzavé disko. Ale to je každého věc. Ale úplně jsem si nebyl moc jistý, jestli ví co dělá, když na některých videích z toho amerického trailu spolu s ostatními si ulehčovali cestu, že sjížděli po zádech (někteří po nohách :shock: ) sněhové svahy s kameny. Mně to přišlo jako nejlepší a nejrychlejší způsob, jak si uprostřed hor zlámat nohy nebo si přivodit jiný úraz. To samé, jak tam překonávali některé řeky. To mi taky přišlo jako hurá akce, že můžou být rádi, že je tam nestrhla peřej nebo si nerozbily hlavy. Ale ať si to dělají jak chtějí. Já sdílím názor, že ty americké traily jsou teď v modě, ale když pak člověk zkoumá kudy ti lidi šli, tak sice se chlubí, že dali celý trail,ale ty nejtěžší úseky obešli, část šli po dálnici nebo si různě zkracovali cestu lehčími úseky atd.
Jinak mi nepřijde nic divného na tom, že tahá šest litrů vody. Já šel kolikrát trasy,kde dva tři dny nebyla žádná voda a jídlo si také člověk musel nést na pět dní a podobně. To on asi myslel jako možnost, že tam může nést šest litrů vody. Ten litr vody to si člověk může dovolit, když má během dne kde nabírat vodu. Já ji v létě také nosím hodně, protože mám velkou spotřebu a není vždy možnost nabrat podle potřeby.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv dub 2, 2020 20:58

Dromedaro píše:když pak člověk zkoumá kudy ti lidi šli, tak sice se chlubí, že dali celý trail,ale ty nejtěžší úseky obešli, část šli po dálnici nebo si různě zkracovali cestu lehčími úseky atd.

Jj, tak jisto Camino, kdy spousta ujde poslední úsek, vyfasuje osvědčení a pak se chlubí "já prošel Camino" :D

Já osobně, kdybych šel PCT, vynechám Sierra Nevada. Objel bych ty kamenitý ledový kopce. Ale netajil bych se, že jsem to objel po silnici..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv dub 2, 2020 21:11

mike píše:Jedina nevyhoda je, ze ty dva regulatory dohromady (v baterce i celovce) zpusobi, ze kdyz baterka dojde, tak svitilna bez jakehokoliv varovani zhasne. Zadne postupne snizovani, zadne poblikavani, proste jako kdyz se cvakne vypinacem.

Zrovna dneska. Zastavit, poslepu vytahout nahradni lithiovou baterku z penezenky, vymenit, dojit. Doma nabit a zas vymenit. Sranda bude, az mi jednou dojde i ta lithiova nahradni, coz se jednou stane. Nemam tuseni, kdy, uz ji takhle pouzivam aspon rok.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv dub 2, 2020 21:23

@scinkk: litr vody je extrem, sest litru taky :) Nosim maximalne 3, to na den obvykle staci. Kdyz vim, ze po ceste voda bude, tak i ten litr, ale to je minimum. U nas na jednodenni akce vzdycky 3, dve 1.5 litrove PETky.

Dromedaro píše: Ale úplně jsem si nebyl moc jistý, jestli ví co dělá, když na některých videích z toho amerického trailu spolu s ostatními si ulehčovali cestu, že sjížděli po zádech (někteří po nohách :shock: ) sněhové svahy s kameny. Mně to přišlo jako nejlepší a nejrychlejší způsob, jak si uprostřed hor zlámat nohy nebo si přivodit jiný úraz

Moje oblibene tema :twisted: A ano, nakonec jsem si tu nohu zlomil, ale zlomily mi ji macky, od te doby si je bud sundam nebo nejedu. Sjizdeni po nohach je celkem bezpecne, kdyz umis lyzovat. Po zadku bez macek jeste vic, kdyz mas cepin a umis s nim zachazet. Az na vyjimecne podminky, coz byla ta ma zlomena noha (pod snehem byl led a snih po nem jel). Nechci to rozebirat, jen jsem chtel rict, ze to nemusi byt tak spatne, jak to vypada (na video jsem nekoukal a nebudu).

Dromedaro píše:Já šel kolikrát trasy,kde dva tři dny nebyla žádná voda a jídlo si také člověk musel nést na pět dní a podobně.

Kde? Jidlo na 5 dni je normalni, klidne na 10, ale aby aspon jednou za den nebyla voda bezne neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv dub 2, 2020 21:34

Dromedaro píše:Spíš mě zarazilo, že on tam, zmiňoval, že on to merino spodní prádlo používá, když jde do města.Jsem pochopil, že ze sebe vysvleče to špinavé prádlo a pak jde do toho města v té spodní funkční vrstvě. To mi přišlo vtipný.

Netusim, co presne nosi a jak to vypada, ale kdyz jedu do hor, tak mam jedno merino triko na cestu (vlak, bus, letadlo). V horach ho pouzivam na spani nebo jako polstar, jinak nosim funkcni trika z umeliny. Merino pak pouziju zas na zpatecni cestu. Protoze nesmrdi. Moje trika vypadaji normalne, chodim v nich bezne do mesta i do prace.

BTW, merino neni funkcni vrstva, ac to nekteri tvrdi. Nema jeji vlastnosti tj. neodvadi pot a pomalu schne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 2, 2020 21:56

Na Ukrajině na horách jsme šli úseky, kde nebyla dva dny voda. Na Slovenských poloninách jsou také úseky, kde člověk nepotká dva dny vodu, pokud nechce slézt do údolí k nějakému potoku, které jsou stejně v horkých létech vyschlé. To platí i o pramenech po cestě. Takže pokud já na mapě vidím, že dále potkám jen jeden pramen, tak já si naberu vodu jako kdyby tam nebyl, protože ty prameny už začínají být čím dál více vyschlé a nedá se na ně spoléhat.
On měl ty funkční spodky - uplé triko a kalhoty. To mi přišlo vtipný jít takhle do města. To já bych nešel. Já to dřív řešil, že smrdím, ale už to neřeším. To k vandrování patří. Mně to nevadí a pokud to vadí někomu jinému, tak ať ode mě jde pryč nebo si odsedne. Protože jsem zjistil, že zatímco jsem se snažil brát ohled na ostatní, tak ti na to kašlou a na ohled nikoho neberou. Takhle jsem se kolikrát chytl s lidma, když jsem je slušně poprosil, jestli by v kupé nebo autobuse mohli přestat řvát, hlídat si svý otravný děcka nebo si ztišit muziku a akorát mě poslali do pr*le
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv dub 2, 2020 22:20

S timhle pristupem by se za chvili jako hovada chovali vsichni. Chovej se k jinym tak, jak bys chtel, aby se oni chovali k tobe. Vetsina lidi je slusnych, ale bezohledna hovada jsou holt vic videt.

edit: priklad: Po nejcennějších místech Krkonoš se proháněly motorky, policie je pochytala
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 2, 2020 22:23

Etheric píše:
Dromedaro píše:když pak člověk zkoumá kudy ti lidi šli, tak sice se chlubí, že dali celý trail,ale ty nejtěžší úseky obešli, část šli po dálnici nebo si různě zkracovali cestu lehčími úseky atd.

Jj, tak jisto Camino, kdy spousta ujde poslední úsek, vyfasuje osvědčení a pak se chlubí "já prošel Camino" :D

Já osobně, kdybych šel PCT, vynechám Sierra Nevada. Objel bych ty kamenitý ledový kopce. Ale netajil bych se, že jsem to objel po silnici..


On tam na těch videích má zaznamenáno, že jeden úsek museli sejít z trasy k silnici a pak jeli stopem na další část, protože tam zrovna zuřili požáry, které jsou v té oblasti běžné. Takže to tam hasiči tu trasu uzavřeli. To by mě asi naštvalo, když si člověk vezme, kolik času stráví přípravou, kolik ho to stojí peněz a úsilí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 2, 2020 22:31



Šli jste někdo v sezonně přes Vizovické vrchy? To co tam, jsem ještě nezažil. Tam jsem si připadal jak kdybych šel po závodním okruhu. Motorky, čtyřkolky, od rána do večera řev motorů po celých hřebenech. Tam už mě nikdo nedostane. A normálně po turistických pěších trasách se tam proháněli v přilbách s tmavými skly a bez značek, že tam člověk musel pořád uskakovat. To jsem nechápal, že to tam nikdo neřeší. Aspoň jsem tam v některých místech natáhl pár volných klád přes úzkou cestu, ale marnost nad marnost.

Edit: Pro tyhle lidi pokuta nic neznamená, dokud jim za ty prasárny nezačnou ty stroje zabavovat nebo brát řidičáky, tak se nic nezmění.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv dub 2, 2020 22:46

Bez milosti srazit, když jdu po pěšině v CHKO a jede tam blbec na krosce, bez pardónu jde dolů a je mi u zadnice, co se mu stane, jestli bude mít trvalý následky nebo chcípat v křoví několik dní...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod tsunami » čtv dub 2, 2020 23:00

To že je někdo kretén neznamená, že se tak musíte chova ti vy.

A jeslti někomu cíleně ublížíš, tak jsi pro mě ještě míň než ten co vlítne na enduru do chko/np. Jasně, je to špatně, ale nic ti nedává právo ho zranit. To samé dělat nějaké pasti apod. (btw pár klád někde přes cestu většinu enduráků spíš pobaví).
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 2, 2020 23:34

No vzhledem v jakým místě a jakým způsobem jsem je natáhl, tak museli slést a odtáhnout si je. Nepovažuji to za kreténství. Aspoň jsem jim to trochu znepříjemnil, protože jsem si s tím dal tu práci a v tom úseku museli slézat dost často. Jestli to Etheric opravdu dělá tak jak popisuje, má mé sympatie. Já bych do toho nešel, protože tam jezdili po skupinách a kdybych jednoho s radostí skopnul nebo srazil větví, tak mě zbytek umlátí přilbama nebo ukope těžkýma botama. Navíc i kdyby byl jen jeden, tak oni si své jízdy nátačí na kameru, takže by pak měly pěkně zaznamenané, jak jsem je napadl. Takže na tohle bacha Ethericu. Zákon je prostě na straně těchto hovad.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv dub 2, 2020 23:50

Ze ja jsem ten link pridaval... #-o

Zeptal bych se, kolikrat a jestli vubec se takova vec stala, ale necham to na dudym :twisted: Si to nejak nedovedu ani prakticky predstavit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 3, 2020 5:24

dromedaro
je hodne bezne ze lidi chodi do mesta ve spacich spodkach, prave proto, ze jsou ciste a trochu aspon budi zdani ze nejsi bezdomovec. taky se v oplych spodkach citim fakt blbe, ale proste... nekdy ten pocit ze si clovek prekona ten stud ci nepohodli.

jinak s tim zkracovajim a tak - vzdyt je to kazdyho vec, jak to chodi... prece smysl nemusi byt pro kazdyho ujit kazdickej jeden metr te "spravne" cesty. pro kazdyho je ten cil i cesta uplne jina...

s vodou taktez, aspon 2,2 l, nekdy klidne 3, 3,5. zalezi. jeden rok na vysocine sme s kamoskou sli asi kolem 5 pramenu a studanek a vsechny byly uplne vyschly a posledni total brcal v 10cm vody, ja radsi ponesu vody trochu vic, nez musim, nez mit fakt 2l v 35 ve stinu na 2 dny...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 3, 2020 6:06

Mawenzi: Jestli si poslouchala ten rozhovor, tak on tam zrovna vykládal jednu historku, když přišel do nějakého města doplnit zásoby, tak tam u supermarketu na něj začala nákupním vozíkem útočit dvojice bezdomovců a řvát na něj, že je to jejich rajon :-) Pak se to ale vysvětlilo a když zjistil, že jej považují za bezdomovce, tak jim vysvětlil, že jen prochází a že je hiker. Tak se udobřili a ještě mu pohlídali batoh, než si nakoupil. To měl docela odvahu, nechat si hlídat všechno své vybavení dvěma neznámými bezdomovci. Když se pak díval na záchodě do zrcadla, tak prý jako bezdomovec opravdu vypadal. Ale on asi patří do skupiny lidí, kteří si na tom zakládají. Prý tam pak potkal u toho supermarketu další dva hikery,kteří vypadali úplně stejně. To od něj vlastně zaznělo, jaký je rozdíl mezi hikerem a hikerem? Goretex.
Ano, je to každého věc, jak si to jde, ale pro mě to ve výsledku stejné není. Já to beru podle sebe, protože já bych z toho ten pocit neměl, že jsem ušel nějaký trail, když jsem si to zkracoval nebo někde ulehčoval a ještě bych to na sebe všude práskl, že tam a tam jsem si to zkrátil a ulehčil. A mně to vadí, když to o sobě někdo tvrdí, že ušel nějaký trail,ale už neřekne B. To pak můžu jít po nějakém rovinatém obvodu té trasy stejnou délku a tvrdit, že jsem zvládl náročný trail.
Já sem s tou vodou extrémista z druhé strany, protože ji tahám hodně. Nevím, co to způsobuje, jestli se projevuje nějaký nedostatek něčeho v těle. Ale když jdu v horku, tak mám furt hroznou žízeň, že někdy tu vodu hltám po litrech a nemůžu si pomoci. Jako fakt hltám a hltám a ten pocit žízně nejde uhasit. Takže než bych se trápil žízní, tak se radši taky pronesu. Ale chci s tím něco dělat a zjistit co za tím je, protože mi to nepřijde úplně normální.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 3, 2020 6:30

zatim mam odpouslouchano 20 minut, jak se na to plne nesoustredim tak nevim pak o cem to je, o vikendu si to snad stihnu poslechnout.

no jasne, pro nekoho to smysl ma, co sel, treba pro tebe tak reknes zes to sel a kdyz to neujdes tak reknes jak pises a i b. ale soudit nekoho za to, ze to ma jinak?

a neni mozna vic zajimavy, ze nekdo sel treba 4 mesice v kuse narocnej trail ve vyskach treba 2500mnm, neni to fuk jestli tenhle kopec obejdes a tenhle ne? nebo za 4 mesice ujdes spojitej usek 2/3 cesty nebo nesojitej s prevozama ale zas pomyslne dokoncis u nejakyho patniku?

ja taky rikam, ze sem sla whw ale nesli jsme conic hill, protoze kamos mel masakralni puchyr a sotva sel, cimz sme si celou trasu zkratili o kilak a pul a 300 vyskovych a nemam pocit, ze nemuzu rict, ze sem sla whw a jak by to zmenil jeden kopec? jasne muzu na blogu zmenit popis z whw na "dovolenou ve stopach whw" ale pro me to neni dulezity, kopec sem, kopec tam, libi se mi, ze sem mohla chodit peknou krajinou s prateli a nejakej kopec v tom z myho hlediska vubec roli nehraje. jasne, ty bys treba nerek, ze si sel whw, protoze by se ti to uz pricilo, ale je to jenom a jenom o vnitrnim nastaveni kazdyho z nas jedjotlive.

stejne jako ul. pro nekoho neni UL nekdo, kdo ma alu esus i kdyby zbytek vybavy mel 5kg, pro nekoho jinyho je UL clovek s 6,5kg... je to jen a jen o pohledu tebe jako jednotlivce.

nekdo je perfekcionista nebo jsou pro nej dulezity detaily. Pro nekoho je dulezita ta cesta, ze byl venku, ze neco zazil, a jestli neco preskocil - je to jeho cesta, jeho svedomi, jeho duvod proc to delal... a jeho nazor, zda je tak spokojen nebo to moh udelat lip...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Treking