Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Stani » sob zář 9, 2017 20:14

Fajn, díky.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod FrantaKrajta » pon zář 11, 2017 8:20



Podobne mam a zkousel jsem. Nevim, jak dlouho vydrzi (hodne tenky ten plech), ted uz ho nevozim (vozim ted spis jiny varic ke kteremu uz je zavetri kratke), ale neco asi jo. Jedna nevyhoda - pokud si to nevytunite (coz nevim uplne jak, mozna aspon zastrihnout ty ostrejsi rohy dokulata), okraje toho plechu jsou pekelne ostre. Uz jsem si takhle na snehu pekne fiknul palec :D

Ad Cuben - zde http://www.zpacks.com/materials/waterproof-fabric.shtml je docela pruhledny, s vyssi gramazi je videt ze min. Ale je to laminat dvou vrstev dyneemy svarene mezi dve plastove vrstvy, takze by tam urcite slo zalaminovat jeste tmavou ci mene pruhlednou vrstvu, a zalezi taky na barve te dyneemy. I ti zpacks prodavaji camo verzi.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » pon zář 11, 2017 9:21

dudy - ale máme Tě rádi! :-)

booze - díky za ten link na titan, to vypadá lákavě.

Jen člověk musí pohledat jinej, tenhle už neprodávaj.

A kdybychom to chtěli rozjet ve vekým ... :lol: https://www.aliexpress.com/item/0-05mm- ... l2pcDetail
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » pon zář 11, 2017 21:45

Poradíte někdo kde sehnat zelenou kombinézu z tyveku?
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » úte zář 12, 2017 10:58

Tobě se 'kosmonaut' na pobíhání po lese nezamlouvá? :D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pát zář 22, 2017 23:50

Tak sem, abych furt nevařil z vody, od nejmenovaného člena fóra, koupil Inov8 X-Talon 212, abych objektivně porovnal naše spory ohledně bot.
Momentálně v nich mám odchozeno cca lehce pře 100 kiláků.
Musím konstatovat, a to sem chtěl být extrémně objektivní, jak vůči oponentům, tak vůči sobě, že můj předpoklad se potvrdil.
Ty boty prostě nejsou vhodné na turistiku!
Po cestách v ČR se jeví jako na hovno, neb cesty se tu vinou rozličným terénem.
Na zpevněných cestách je to utrpení, o asfaltu ani nemluvím, ale to je povaha většiny cest u nás.
V jemné suti a šotolině je to už koleda o úraz.
Nebudu posuzovat voděodolnost, neb tu boty prostě nemají.
Nicméně nulové tlumení je na českých cestách (viz. výše) průser jak barák. Je cítit každý vystouplejší kořen a to nemluvím o ostřejších šutrech.
Po 25 kilometrech z toho bolí nohy jako kráva a celkově jsem, i přes váhový rozdíl obuvi, unavenější než z bot na turistiku.
Bota je nestabilní, jednotlivé výstupky podešve se otiskují do chodidla jak u fakíra s tupejma hřebíkama.

Za mě dobrý botky na to, jít se na hoďku proběhnout do lesa mimo cesty. Ale strávit v tom víkend na českejch turistickejch cestách je masochismus.

Ta bota byla prostě apiori vyvinuta na běh (ostatně i Inov8 dělá boty určené na turistiku. Proč asi?) a jiné použití je kontraproduktivní. to je jako jezdit do práce wéercéčkem...

S radostí se vrátím ke svým LOWA ATC nebo Fitnes, co jsem používal do teď.

Ale abych jen nehučel.
Na měkkém lesním povrchu grip překvapivě drží a boty nekloužou ani na mokrých dlaždicích v hospodě, kde jsou turistické boty na hraně.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » sob zář 23, 2017 0:38

:mrgreen: A cos čekal? Koupil sis celkem minimalistické boty s minimálním dropem, určené speciálně do měkkého terénu jako je hluboké bláto anebo sníh.
Přesto existují lidé, kteří si je berou i na delší 100km+ dálkové pochody u nás, kde kromě terénu jsou nevyhnutelně i úseky po zpevněných cestách a asfaltu. Jenže ti jsou na takové boty s nulovým tlumením zvyklí a za ten grip a obratnost v terénu se jim to vyplatí. Jestli jsi chtěl zkusit tenisky na turistiku, měl sis koupit třeba La Sportiva UltraRaptor v kterých chodí Pavproch.

Je to jako kdybych si já na zkoušku koupil C nebo D pohorky, pak se v nich prošel tady po Hané a řekl, že to je dost na pytel, že se v tom nedá normálně chodit a ještě z toho mám puchýře, prostě nepoužitelné.

Ale abych nepropagoval pořád jenom běžecké boty, tak jsem se rozhodl taky zkusit jiný typ bot. Hodlám koupit La Sportiva TX2 na turistiku do hor, možná to bude fakt lepší.
Tady v recenzi si je borec pochvaluje, že dřív chodil výhradně v trailrunning teniskách a tohle se mu zdá lepší, tak jsem zvědav.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » sob zář 23, 2017 0:58

oodow: Na tu recenzi na TX2 jsem taky koukal. Jestli je vyzkoušíš, budu rád, když někam napíšeš svoje zkušenosti.

Jinak docela trefné přirovnání s těmi X-Talony, to je fakt specifická bota pro ty, kteří vědí, co chtějí. Když jsi zmínil ty Mutanty, tak v Hudy mají 40% slevu na běžecké La Sportivy.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » sob zář 23, 2017 1:13

Zkuste pohledat zpětně...
Šlo o spor kdy sem tvrdil, že bežecký boty nejsou určený na turistiku.
Nevím jestli šlo o konkrétně tenhle typ.
Nicméně já se, v rámci ojektivity, obětoval, vyhodil prachy a zakoupil a zkusil to, co mi, za rozumný prachy přišlo pod ruku, a a argument, že tamty mají o 2 mm vyšší drop neber jako bernou minci.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » sob zář 23, 2017 20:28

v podobných teniskách jsem kdysi zkusil vyrazit na lehkou turistiku, ale po několika hodinách to bylo šílené utrpení, možná kdybych v nich chodil dlouhodobě na turistiku, tak by se to mohlo zlepšit? ale kdybych při špatném počasí, a nebo v zimě zase nosil pohorky, tak by si nohy na tenisky při turistice zase odvykli, a na jaře bych začal zase na novo se zvykáním se na tenisky při turistice, takže dle mě by si moje nohy nikdy nedokázali zcela zvyknou na tenisky při turistice, leda že bych chodil na turistiku jen když je pěkně a teplo, což ale nehrozí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » sob zář 23, 2017 21:09

Posledni rok jsem ten prechod zkusil. Roky jsem chodil do prirody jen v pohorkach, ted jsem pridal 5 - 10 km denne v nizkych botach. Podstatne vic odpruzenych, nez ty dudyho. Pul roku jsem mel s nohama potize, pricna klenba zvykla na bocni podporu se rozjela do stran a skripaly se nervy v metatarzech. Postupne to odeslo a nohy se zlepsily. Prechod zpatky na pohorky neni problem, ale zas je pravda, ze ted po navratu z Alp mne asi tyden bolely slachy ve slapkach.

S botama, co ma dudy, by to myslim bylo podstatne horsi. Na ty sve uz jsem zvykly a dovedu si predstavit, ze bych v nich chodil sve bezne nedelni 30 - 40 km trasy, ale proc bych to delal? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod shoe » ned zář 24, 2017 0:22

Už jste zkusili Salomon SpeedCross 4? I klidně verze 3 (mají ale méně odolnou podrážku než 4ky).

Mají dobře odpruženou patu, jsou lehké, dobře drží v terénu (nemají tedy rády hladké mokré kameny:-) ).

S jedním párem můžete ujít tak 1000 km.
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Chromý kůň » ned zář 24, 2017 6:33

Myslím, že je to jen o návyku. Běhám co týden od sedmdesáti do sto km hlavně trailové terény a samozřejmě na čundr si beru i lehké boty - aktuálně mám lasportiva anakonda (které se už bohužel nevyrábějí) a necítím problém ani po čtyřiceti kilometrech chůze. Co do toho samozřejmě promlouvá je váha batohu. Naopak teď vnímám jako nepříjemný si brát pohorky a nebo třeba na práci těžký fáračky.
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 24, 2017 8:35

Shoe jo, ja je zkousela - panska 43 na moji damskou 39 byla nejmensi velikost, ktera mi nedrtila spicku nohy... no zatim sem se k nim nerozhoupala, protoze mi v tom fakt dost lital kotnik... ale jinak by se mi ty boty fakt libily...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » ned zář 24, 2017 8:51

Já taky pohory nenosím, pokud to není nutné.
Normálně používám povícero bot, dle terénu atd.
Nejčastější jsou asi Lowa Gorgon GTX popř. starší Lowa Zephyr GTX Lo, alternativně pak Salewa MS Speed Ascent.
V létě s dobrou předpovědí pak Keen Versatrail, popř Salewa MS Firetrail.
Do těžšího terénu nebo delší akce pak Lowa Renegade Lo nebo Haglöfs Crag GT.
Na hrubější akce pak kotníkové Lowa Kody GTX Mid či Lowa Ronan GTX Mid.
Ani jedno nejsou pohory.
Ale všechno to jsou boty na turistiku.
Přitom třeba ty Gorgony nebo Versatraily či oboje Salewy jsou lehké a dynamické boty...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » ned zář 24, 2017 11:43

Základní myšlenka propagátorů běžeckých bot je, že na spoustu věcí stačí lehké nízké boty. Každý si v té kategorii musí vybrat boty, které mu osobně budou vyhovovat. Protože spousta lidí také běhá a jejich nohy jsou zvyklé na běžecké boty, tak jim pak podobné boty nejlépe fungují i na turistiku. Když ty jsi zvyklý na maličko tužší turistické, tak ti ty turistické budou logicky vyhovovat víc. Já bych se třeba neodvážil experimentovat se Salewa Speed Ascent, protože mi přijde ta geometrie boty divná a že by si na to moje chodidlo muselo zvykat (možná vzhled a první dojem klamou).

Trochu mi to připomíná, jako by se před pár lety hádali zastánci odpružených a minimalistických bot. Běžec zvyklý na odpružené boty si koupí nějaké šlupičky jako Vivobarefooty a po pár dlouhých bězích se mu pokazí něco v noze. Udělá z toho logický závěr, že minimalistické boty jsou na běh nepoužitelné. Přitom někdo zvyklý na minimalistické boty v nich klidně může běhat i dlouhé tratě.

Zkrátka vše je o zvyku a změna vyžaduje čas. V dnešní době spousty lehkých turistických bot (jako třeby ty LS TX2) není velký rozdíl mezi objemovou běžeckou botou a lehkou turistickou botou skoro znatelný. Alespoň já tam žádnou rozdělující čáru neumím udělat.

Speedcrossy - zkoušel jsem je jen v obchodě a pro mě to byla hodně nesympatická bota. Měl jsem pocit, že mi v nich špatně držela pata. Byla to kombinace vysokého dropu a speedlace, která neuměla botu dobře a pohodlně přitáhnout na můj nízký nárt.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod PaKo » ned zář 24, 2017 11:45

dudy píše:Já taky pohory nenosím, pokud to není nutné.
Normálně používám povícero bot, dle terénu atd.
Nejčastější jsou asi Lowa Gorgon GTX popř. starší Lowa Zephyr GTX Lo, alternativně pak Salewa MS Speed Ascent.
V létě s dobrou předpovědí pak Keen Versatrail, popř Salewa MS Firetrail.
Do těžšího terénu nebo delší akce pak Lowa Renegade Lo nebo Haglöfs Crag GT.
Na hrubější akce pak kotníkové Lowa Kody GTX Mid či Lowa Ronan GTX Mid.
Ani jedno nejsou pohory.
Ale všechno to jsou boty na turistiku.
Přitom třeba ty Gorgony nebo Versatraily či oboje Salewy jsou lehké a dynamické boty...

Chudák žena, má v botníku alespoň jedno místo pro svoje boty? :D
PaKo
 

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » ned zář 24, 2017 13:00

PaKo píše:Chudák žena, má v botníku alespoň jedno místo pro svoje boty? :D



A to tam mám ještě dvoje pohory Lowa Tibet a Ranger, zimní Keeny, městské Lowy a Keeny, troje sandále, pracovní vysoké a nízké Lowy a Garmonty, ultrazimní Sorely, turistické a závodní tretry na kolo, plus ty běžecký Inov8...
Lyžáky, duplexy a troje lezečky mám v dílně...
:mrgreen:
Celkem cca 30 párů bot...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 24, 2017 16:09

su rada, ze ma nekdo vic bot nez ja... ja jich mam asi 15 a prijdu si uz fakt postizena :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod shoe » ned zář 24, 2017 16:28

Mawenzi píše:Shoe jo, ja je zkousela - panska 43 na moji damskou 39 byla nejmensi velikost, ktera mi nedrtila spicku nohy... no zatim sem se k nim nerozhoupala, protoze mi v tom fakt dost lital kotnik... ale jinak by se mi ty boty fakt libily...


Mají i ženské velikosti:) Které budou mit trochu jiný tvar než rozcáplé tlapy mužských:))
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » ned zář 24, 2017 16:55

shoe: Neznáš Mawenzi - má problém s tím, že má moc široká chodidla, takže skoro všechny boty jsou ji ve špičce moc úzké (fungují snad jen Altry).

Speedcrosy: Mám nízké nárty a speedlace mi pořádně nefixovala nohu v botě. Na pocitu nestability se asi podílal i vyšší drop než na co jsem zvyklý. To jsou ale jen rychlé postřehy ze zkoušení v obchodě.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » ned zář 24, 2017 18:58

dudy: no ja treba nosim na chozeni ty bezecke, ale zas jsem nikdy nepsal, ze bych si na chozeni koupil jakekoliv bezecke (kdyz pominu, ze mi vetsina nesedi), takze treba ty x-talony jsou boty, ktere bych si an chozeni nikdy nekoupil. Jak tu nekdo naznacil, podle me je nekde nejaka hranice kde hikingove boty prechazeji v bezecke a to ze je vyrobce vede jako bezecke, kor kdyz se na bezecke specializuje, podle me neni tak smeroplatne.

Z tech co mas me zaujaly jen ty Keen Versatrail, ty jsem nejak nezachytil, hlavne by asi sedely na moji sirokou spicku, pac jedny keeny kotnikace mam. Co by mi asi u tech keenu vadilo, ze maji na pohled celkem malo agresivni grip, obecne jestli mi neco na tech keen koven vadi, tak to je prave vzorek, ktery je tak nejak hodne vychazkovy :)
Vsechny co vlastnis, aspon z meho pohledu, se tvari zbytecne tezke (ac asi enktere ne o moc) a malo prodysne (myslim i kdyz odmyslim membranu), v podstate vetsinu z nich bych si radsi koupil jako kotnikace, pac moc u nich nevidim devizu toho, ze jsou nizke, kor ty, u kterych vladne kuze.
Jinak mel jsme a mam, kozene scarpa zen, sic vedene jako approach, ale do hor je uz nenosim vubec.

Jinak sportisimo ma (ale uz jen dnes) 30 % na bezecke boty. Koupil nike wildhorse 4, mel jsem vytipovane na sirokou spicku lonske trojky, ale nestihl jsem je sehnat. Ctyrky jsem mel na noze a vypadaji dost zajimave a spicka snad opravdu sirsi.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » ned zář 24, 2017 20:13

.
Naposledy upravil booze dne úte dub 2, 2024 23:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod shoe » ned zář 24, 2017 20:19

mitau píše:shoe: Neznáš Mawenzi - má problém s tím, že má moc široká chodidla, takže skoro všechny boty jsou ji ve špičce moc úzké (fungují snad jen Altry).


Tak v tom případě opravdu asi jen Altry....ale zase ty moc nevydrží..

Co Hoky? (Ty tedy stojí pálku...)
Naposledy upravil shoe dne ned zář 24, 2017 20:22, celkově upraveno 1
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » ned zář 24, 2017 20:21

Jako Scarpa zen jsou dobry, dost drzaci, kdyz neberu v potaz sjety vzorek. Ale vadilo mi, ac bez membrany, ta prodysnost byla mizerna ale hlavne jsou mi uzke ve spicce, byly to jedny z prvnich outdoor bot a tu sirku ve spicce jsem tenkrat moc neresil, ted je nosim tak nejak obcas do mesta ci na nejake to pobihani.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » ned zář 24, 2017 20:39

.
Naposledy upravil booze dne úte dub 2, 2024 23:23, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned zář 24, 2017 22:11

dudy píše:Celkem cca 30 párů bot...

:shock: doufam, ze to neni nakazlive. Muzete s fps a tusim oodoowem zalozit spolecenstvi anonymnich botoholiku :twisted:

(si nedovedu predstavit to rozhodovani, ktere z 30 bot si vzit ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » ned zář 24, 2017 22:25

Jestli se mě botoholismus týká jsem už několikrát přemýšlel, akorát dříve jsem si myslel, že to postihuje jen běžce. Proto člověk musí chodit na OF, aby viděl, že je to celospolečenský problém :D Ať nejsem úplně OT, teď se cítím s cca 15 páry jako žabař :oops: \:D/
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 25, 2017 5:09

shoe
co znamena ze moc nevydrzi? mas nejaky porovnani?

kdyz vydrzi kolem 1000 km coz sou u me 2 sezony budu rada, zatim ke konci prvni sezony vypadaj dobre, okopana spicka...

jasne ze s nejakou trekovkou se to porovnavat neda, ale tem botam stejne po 1000km odejde tlumeni cimz se pro me stavaj na ven nepouzitelny krz koleno a na dochozeni se psem by vydrzeli veky.

mam teda zkusenost jen s asics gel 5 a ty tak tech 1000km dali, i kdyz pravda staly pulku :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » pon zář 25, 2017 23:59

Mně Altry pořád jakž takž drží i přes 1000km, ale jasně, nejsou to nejrobustnější boty.
Hoky ale taky nevydrží nic moc, spíš bych řekl že méně než Altry a ještě nejsou ani moc široký ve špičce a ještě stojí fakt pálku.
scinkk píše:Koupil nike wildhorse 4, mel jsem vytipovane na sirokou spicku lonske trojky, ale nestihl jsem je sehnat.

Já si koupil nedávno v Ostravském Sportisimu právě Wildhorse 3 za nějakou výprodejovou cenu a to jenom kvůli tomu, že všude píšou, kolik ta bota vydrží. Po 400km v terénu na nich není vidět žádné opotřebení. Jako sice jsou dost těžký a maj velký drop a na mokrém kameni kloužou jak na ledu, ale ta výdrž je úžasná. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Treking