Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 29, 2020 16:53

dromedaro
a to myslis, ze v membranovce to tak mit nebudes? plastenka je sice total igelit, ale zase je vzdusnejsi nez opla bunda s rukavy ... cos vubec koupil za bundu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 29, 2020 18:30

Koupil jsem Tilak Storm C-Knit. Tak asi to bud lepší než pod tím igelitem. Ale tak já ji nekupoval jen jako pláštěnku, ale proto že ji můžu využít i jako pláštěnku. Oproti pláštěnce jsem si polepšil váhou, můžu ji mít jako horní vrstvu a tak. Stejně jsem nějakou bundu nosil jako případnou horní vrstvu. Takto jsem ušetřil půl kila. Já už jsem měl nějakou od Huskyho, která měla mít parametry vodního sloupce 20 000 a prodyšnost nějakých 18 000. A jako v pláštěnce jsem v tom zapařený nebyl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4355
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 29, 2020 18:39

Dromedaro
tak pak po nejakym chozeni hod zkusenosti.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 29, 2020 18:57

Já jsem volil mezi Rabem Mantrou a tím Stormem a nakonec vybral ten Storm. Pak napíši. Já si ji šetřím do hor. Takhle u nás po venku na přespání u ohně na jednu noc , kdy toho moc stejně nenesu, tak mám bundu od Huskyho, která váží 800g, ale nebude mi vadit, když ji zničím, protože stála tři tisíce a ne osm jako Tilak.

Taky mám radost z nového nerezového ešusu, který jsem si koupil na víkendové akce, kdy třeba budu spát u řeky s tím, že si budu vyvařovat na ohni. Šel jsem smířen s tím, že pořídím ten těžkotonážní nerez od ALBu, ale cestou jsem se stavil ještě v jiném obchodu a tam jsem zahlédl třídílný nerez od Yate,který má cca 530g, zatímco ten od ALB snad nějakých 830g. A taky ten od Yate byl levnější - stál pětikilo. Ten nerez od Yate není tak silný jako od ALBu, ale ještě není tak tenký, že by ho člověk prohnul rukou a působí pevně. No, uvidím.
Naposledy upravil Dromedaro dne stř črc 29, 2020 20:42, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4355
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod slash1111 » stř črc 29, 2020 19:42

Že som taký smelý: Na aké treky všetko to vybavenie kupuješ?
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 29, 2020 20:45

Proč? Aby jsi mi sdělil, že jsem vyhodil peníze za výbavu, kterou nepotřebuji?

Já to mám na všelijaké destinace. Já slovo treky moc nemusím, spíš pobyt v přírodě. Chci zkusit vzdálenější destinace než zde u nás ve střední Evropě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4355
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod slash1111 » čtv črc 30, 2020 14:05

Nie ved su to Tvoje peniaze, len som chcel vediet co su to za akcie, sa mi zda, ze kupujes vsetko naraz.
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 30, 2020 14:37

slash1111 píše: sa mi zda, ze kupujes vsetko naraz.

Promiň, jsem nyní trochu vznětlivý na tyto otázky, protože to teď slyším ze všech stran, že utrácím za pi*oviny a co všechno jiného a lepšího by se dalo koupit než krámy na cestování,protože jsou to vyhozené peníze. Řečeno slovy druhých. A že za to mohla být pračka, dovolená u moře, atd... bla bla bla

Jo, já teď kupuji nejen věci na přechody hor v zahraničí, ale i na táboření tady u nás, případně na přechody hor spojené s pobytem v přírodě (že někde pár dní zůstanu atd)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4355
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 30, 2020 19:48

exos 38 nalozen na 13kg. S karimatkou zvenku. Su zvedava, jak se to ponese (do vlaku budu mit 14kg, protoze jeste smoothie na cestu)

- budu zkouset exos vel M
- zapujceny tarp lanshan 1p pouze tropiko bez vnitrniho stanu
- skladaci karimatku z decathlonu

- pripravene smesi domaci pohankove kase s proteinakem v sous vide pytlikach v alu stojanku ala greymouse

ps: zasadne ztracim zlicu! uz me to fakt neba, musim si jich koupit asi 10, jeste vcera se tu valela a dneska zmizela jak para nad hrncem.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Kjuba » sob srp 1, 2020 14:15

Kjuba píše:Až je budu mít doma, koncem týdne, tak je přeměřím. Několikrát vybiju, nabiju a dám sem krátký report. Samo jestli vydrží 1000 nabítí nebo ne nezjistím. To až časem.


Tak dávám report ohledně kvality článků LiitoKala 18650 s integrovanou ochranou.

Není to nic vědeckého. Baterie jsem dal do inteligentní nabíječky Opus BT-C3100

https://www.aliexpress.com/item/33005046766.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.79a6691fW4rLiw&algo_pvid=82156d53-55c3-4a77-a135-f3aaf5736688&algo_expid=82156d53-55c3-4a77-a135-f3aaf5736688-1&btsid=0ab6f83915962859603132485e0add&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

a dal nejprve dobít. Pak jsem všechny 4 články vyzkoušel v těch mých LED světlech a nechal je vybít.

Následně jsem v dobíječce spustil program CHARGE&REFRESH, který by měl baterii opakovaně vybíjet (max. vybíjecím proudem) a následně nabíjet do plné kapacity. Poté nabíječka vypočte reálnou kapacitu článku integrací dobíjecí křivky. Tyto cykly se opakují tak dlouho, dokud se zvětšuje hodnota max. reálné kapacity. Když už neroste, cyklus se ukončí. Tento program by měl sloužit pro regeneraci poškozených, podvybitých baterií.

Výsledné hodnoty jednotlivých článků:

I. článek
Reálná kapacita: 3324 mAh
Napětí: 4.18 V
Udržovací proud: 0 mA

II. článek
Reálná kapacita: 3398 mAh
Napětí: 4.18 V
Udržovací proud: 0 mA

III. článek
Reálná kapacita: 3341 mAh
Napětí: 4.18 V
Udržovací proud: 0 mA

IV. článek
Reálná kapacita: 3341 mAh
Napětí: 4.18 V
Udržovací proud: 0 mA

Jak je vidět, tak hodnota udržovacího proudu je u všech 0 mA, takže to vypadá, že opravdu ochrana proti přebití funguje a článek po dosažení nějaké limitní hodnoty napětí odstaví od dobíjení. Toto běžné články bez ochrany nedělají a i při plném nabití do nich tečou nějaké nízké hodnoty proudu. Je toto moje vysvětlení správné, nebo ne? Prosím místní "dráťáky" o potvrzení/vyvrácení.

Jinak za mě teda úplně v pohodě.

V rámci zachování objektivity je nutno dodat, že nejsem schopen nic říci o tom, jak se baterie budou chovat v čase. Jestli vydrží 50 nebo 5000 dobíjecích cyklů. To se uvidí až s časem.

Takže celkově to vidím na stříbrného bludišťáka. Pokud vydrží v čase, pak dostanou zlatého. Na moje použití plně postačují.

Baterie dorazily 3tí den od objednání a při ceně 149 Kč/kus jde o slušnou koupi. Nijak nechci snižovat Ethericem používanou baterii od Fenixe, třeba má nějakou další přidanou hodnotu, ale cena těchto je přesně 4x nižší.

Odkaz na produkty:

Baterie LiitoKala 18650 s ochranou 3400mAh
https://pajenicko.cz/baterie-liitokala-18650-3400mah-s-ochranou?search=LiitoKala

Baterie LiitoKala 18650 bez ochrany 3400mAh
https://pajenicko.cz/baterie-liitokala-18650-3400mah?search=LiitoKala

Baterie LiitoKala 18650 s integrovaným microUSB konektorem 3400mAh
https://pajenicko.cz/baterie-liitokala-18650-s-usb-3400mah?search=LiitoKala

Snad to někomu pomůže s výběrem.

P.S. Pro úplnost dodávám, že nejsem ani majitelem webu pajenicko, ani společnosti LiitoKala, tak mě snad nikdo nebude podezřívat ze SPAMU nebo product placementu. :D
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » sob srp 1, 2020 23:14

Super, to fakt vypada dobre. Zkus to znovu treba za rok nebo dva, jestli se to nejak zmeni. Podle poctu cyklu, do nejakych 200 - 300 by mel byt pokles minimalni.

Tyhle jsou postaveny na starsim Panasonic clanku, ktery se prodaval jako 3400 mAh a ktery tu par lidi uspesne pouziva. Fenixy v sobe maji ten novejsi, co se prodava jako 3500 mAh a realne ma podle testu asi 3450 mAh. Rozdil 100 mAh, coz jsou asi 3 % a to fakt za ctyrnasobek ceny nestoji :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 3, 2020 7:21

Kjuba
super test :D mozna je cas na novej akumulator do moji baterky, co tu mam doma a uz dlouho lezi ladem :D

takze lanshan 1p pouze tropiko bez vnitrniho stanu
- stavi se to fakt dost rychle a jednoduse
- mam 168cm a prijde mi to tak akorat abych nemela hlavu nebo nohy uz fakt nacpany pod hranama latky (v sobotu silena vlhkost, asi mi nevadilo si to vse neutirat do spacaku
- bez vnitrniho stanu krasne prostorny

Exos 38L vel M
- tak nakonec i to Mko je celkem pouzitelny, nalozeny jak su zvykla to sedi o fous lip nez v obchode, kde sem mela obavy, zda to pujde, tak to jde
- popruhy jak psal dudy. Su mala, s uzkym vrskem a zadnyma ramenama a to polstrovani konci tak na hrane pouzitelnosti (pro predstavu si kupuju damska tricka velikosti S), nejakej ramenatej XL chlap bez sance, by mu to snad koncilo na zadech
- zada super pohodlny
- absence kapes voser, ale poradila sem si aspon na kapesnik a jelenoch, coz mi staci mit po ruce (ustrizena a poupravena "Bezpecnostni" ledvinka z decathlonu s nasitym popruhem zezadu, aby sla navlect. Netlaci to mezi bederakem a telem, ani o ni nevim.
- spodni vstup by mi asi nevadil, ale roky sem ho nepouzivala, tak to mam za to, ze sem ho driv mela za zbytecnej
- do velikosti 38l nedostanu karimatku dovnitr, coz mi trochu vadi ale zase dole zvenku krasne stabilizuje batoh a ten skvele stoji

Karimatka z decathlonu https://www.decathlon.cz/penova-karimat ... 92712.html
- vazi 360g na moji vaze s jednou gumickou
- snadno se poskodi treba o vetve, skalu a tak, takze pena je nejaka dost mekka, asi k ni musim poridit obal
- spi se na ni pohodlne, asi dost podobne jako na zlite
- rekla bych, ze na leto bude super, ale po sezone bude asi pekne slehla.
v kazdym pripade pokud ma nekdo podobny problemy jak ja s robens zigzag, ktera je z evy a je teda tvrda a po jedny nosi sou hrby otlaceny v tele tak, ze druha noc je nerealna, tak je to asi dobra cenova varianta, sice mekka a rychle odejde, ale za necely 300 lepsi, nez treba zlite za 1200 nebo nejaky ty kopie yate za 700 a beztak podobny peny mekky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 3, 2020 7:26

ps: https://arduino-shop.cz/arduino/34680-p ... 18650.html
tohle bych si koupila ja, kdybych chtela delat ty powerbanky z 18650, proc za to utracet :D (ale nasla sem i na 14500, ktery mam do baterky, takze nejaky reseni ala nabijecka na 18650 + led svetlo (aspon trochu regulovatelny) by pro me bylo super reseni, baterie s nabijeckou v jednom.

ted mam takovej bazmek z tchiba, vazi to 106g, baterii ma 2200mah a neni to vymenitelny ani to neni regulovatelny, takze kdyz to na me cucelo pod stromeckem, byla sem trochu rozpacita, ale nakonec to obcas vezmu, kdyz vim, ze nebudu svitit a je to nouzovka, tak je to lepsi nez baterka + powerbanka, kdyz ani nevim, zda budu chtit nabijet :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 4, 2020 6:08

Nevím,jestli to sem úplně patří, ale zase úplně mimo to snad nebude. Poslouchal jsem nějaký pořad, kde nějaký cestovatel vychvaloval hamaky a jako velkou výhodu zdůrazňoval to, že si nad tou hamakou může natáhnout tu plachtu, která ho zároveň chrání před deštěm, když si vaří, převléká se pohodlně ve stoje a prostě má nějakou střechu nad hlavou, pod kterou se může volněji pohybovat. Na rozdíl od UL tarpu, kde je člověk vtěsnaný, špatně se mu tam převléká, kondenzace, atd plus když vystrčí hlavu hned na něj leje. Což mě přivedlo na myšlenku, koupit k tomu UL tarpu nebo stanu pro jednoho tu plachtu nad hamaku, že bych si ji pak mohl natáhnout hned vedle tarpu a mít tak kousek místa, kde se člověk může v dešti v klidu postavit, vařit si, převléci atd. Protože to mi třeba také vadí, to co popisoval ohledně těch UL tarpů a stanů. Že člověk má jen kousek stěsnaného místa pro sebe a když vystrčí hlavu,tak už je v dešti,takže vylézat jen v nepromoku nebo ponču atd. Co si o tom myslíte o tom tarpu plus hamakové plachtě? Používá to takto někdo třeba už?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4355
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 4, 2020 7:40

dromedaro
pokud ti ta moznost postavit se bez plastenky/nepromoku stoji za to tu vahu nosit... tak musis taky treba myslet na to, ze to lze jen v lese, nebo bys pokazde musel najt jeste nejake dost vysoke klacky + mit snury na kotveni, pak je taky otazka silnejsiho vetru, jak by se to chovalo, protoze striska nad hamakou ja klasicky acko, a ty bys asi nechtel vedle tarpu stavet druhy vysoky acko ve dvou metrech...

kdyz si koupis o trochu vetsi stan/tarp tak se prece prevkliknes v pohode i v sede a varit muzes v predsince, na to nemusis nutne stat... me teda vyhovuje, kdyz u vareni muzu sedet a varim treba v predsince, neprijde mi nejak pohodlny vedle varice stat.

nicmene je to vzdycky jen o tom co uneses a pripadne jsi ochotny nosit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 4, 2020 8:52

Není to o tom, abych se jen mohl postavit bez pláštěnky a stát u vaření... u vaření sedím. To můj příspěvek nebyl pochopen,ale vytvořit si prostě nějaký kus místa vedle tarpu,kde nebude pršet a mít tam nějaký prostor pro sednutí venku,vaření atd. Samozřejmě, že je to omezené okolními stromy. Proto mi to přijde lepší tato kombinace než hamaka, kde je člověk na těch stromech závislý, což já se vždy nepohybuje v místech,kde jsou stromy. Když nebudou stromy,tak si holt postavím jen ten tarp. A v lese asi úplně problém s větrem atd nebude jako někde na hřebenu. Ale asi by to mělo smysl jen do opravdu deštivého podnebí,kdy člověk čeká, že bude každý den nebo druhý den pršet. Kvůli pár dnům s deštěm,které ani nemusí přijít to asi nemá smysl tahat. Máš pravdu, možná vymýšlím hlouposti. Také by se to asi dalo řešit levněji nějakou plachtou třeba ze stavebnin. I váhou by to asi vyšlo na stejno,ale podstatně levněji.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4355
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 4, 2020 10:46

dromedaro
neco jak zastresena veranda u karavanu... k nekterym stanum se to snad i dela... nevim, zda neni lepsi mit proste trochu prostornejsi stan, kterej by ti umoznoval to vse v pohode delat vevnitr v nem.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 4, 2020 15:16

Mawenzi píše:dromedaro
nevim, zda neni lepsi mit proste trochu prostornejsi stan, kterej by ti umoznoval to vse v pohode delat vevnitr v nem.

Lepší to je, ale teď už je pozdě když mám koupený UL přístřešek :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4355
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 4, 2020 17:43

dromedaro
a cos koupil?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 4, 2020 19:08

smd deschutes plus
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4355
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 4, 2020 19:14

nepsal si nekde, ze jsi hodne vysoky?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 4, 2020 19:46

Však proto jsem koupil toto. Ten je na moji výšku. Ostatní tarpy by mi byly krátké, což je škoda. Bych je rád vyzkoušel a jsou lehčí. Jsem si teď uvědomil, že jsem napsal špatný typ ... mám smd lunar solo... Se mi to už všechno plete dohromady.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4355
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 4, 2020 20:27

ja se teda v nabidce az tak neorientuju, ale neni lunar solo v podstate stejnej jako deschutes?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 4, 2020 20:54

Tak já mám 192 cm a ta podlážka má délku 230cm. Když do toho započítám ještě spacák, tak by to mělo být v pohodě. Žádné prostorové orgie to nebudou,ale na přespání to snad stačit bude. Zběžně jsem to zkoušel doma a vypadá to ok.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4355
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv srp 6, 2020 6:27

Dromedaro píše:Zběžně jsem to zkoušel doma a vypadá to ok.

Zkoušel kde... V pokoji nebo na zahradě? Obojí je doma, rozdíl je velkej.
Stejně to musíš jít postavit a zatřít švy, jinak ti tam bude téct. Doma to nezatřeš pořádně.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 6, 2020 7:32

To já tady nemůžu snad ani zmínit, to mé zběžné zkoušení. Jsem si to natáhl v pokoji a lehl vedle toho :D Jste mě zase znejistili a znervózněli.

Proč to doma nezatřu? Jsem to chtěl zatírat doma. Jsem si umíchal to lepidlo podle návodu,který jsem našel, ale než jsem se k tomu dostal, tak mi ve sklince zatuhlo. Musím znovu. Přemýšlím,jestli je to stejně dobrý nápad dělat to s vlastnoručně namíchanou směsí lepidla. Abych to akorát tak celý nezničil... Jestli nemám raději koupit origoš na silnylon švy.

Ethericu, já teď špekuluju nad jednou věcí. Jak ty to děláš třeba s teplejším oblečením a kolik toho máš? Z jara nebo na podzim,kdy je i deštivo. Já si nakoupil dva fleece z polartecu, váha dobrý, ale skladnost nic moc. Jeden budu mít na sobě třeba a druhý na převlečení při propocení nebo promoknutí. Já mám pocit, že jsem si v tomto moc nepomohl. Jsem taky nosil dva svetry nebo mikiny,ale i ty dvě jsem měl durch a třeba na podzimní Šumavě jsem to měl promočené obojí, protože to neschlo a bylo to vlhké. Díval jsem se na péřové bundy, kde jsem četl superlativa o sbalitelnosti při velké hřejivosti. Ale zase na tu vlhkost atd je to problém. A nosit i v létě v batohu péřovku-není to trapas? Já s nimi nemám žádnou zkušenost. Jen tu čtu, že je používáte. V podstatě chci jednu mikinu třeba abych mohl mít na sobě a druhou pak na převlečení večer pro nějaké posezení, kdybych přes den se propotil nebo promokl. Pak mě napadlo ještě teda nějaký fakt teplý termoprádlo a mít jen tenké mikiny,ale to si stejně zase moc nepomůžu, protože co mi ubude na fleecu, to mi přibude na termoprádle.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4355
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 6, 2020 7:58

dromedaro
me ses neptal, ale ja nosim celorocne bud perovou vestu, nebo perovou bundu. v lete vetsinou jen vestu.

rano a vecer na bivaku se hodi, v noci do spacaku na pridani komfortu se hodi.

ja mam jednu mikinu z pontorero technostrech (zajo aniviers) a jednu z Polartec micro (taky zajo, uz se nedela). To mi staci do teplot kolem 5-10st. Jinak na teploty nizsi nosim WP thira.
Ty tenci maji cca 300g, ta thira asi pul kila. Nicmene vetsinou to mam na sobe, takze me to nevadi. Od loni mam HH lifaloft hybrid coz sem si do teplot kolem nuly fakt zamilovala i na aktivni pohyb.

Bud se hejbu a hreju, takze je to mozna vlhky ale zase to teplem schne, nebo se nehejbu a tak prihodim perovku a casem to taky teplem vyschne. Nejmin skladna je ta WP bunda, ale zase proste ji mam vetsinou na sobe, nebo ji proste nacpu nahoru do batohu... nosit takovouhle vrstu "pro jistotu na zatepleni" je celkem naprd, prave vaha a skladnost, ta perova vesta/bunda v takovym pripade udela mnohem vic muziky a treba WP drake je pomer cena vykon bezkonkurencni, kdyz ji navic sezenes treba ve vyprodeji...

Jinak s tim natazenim vedle...

terba ten lanshan ma taky snad 220cm nebo kolik, ale kdyz nechci, aby mi ty steny jezdili po ksichte a po spacaku dole v nohou, treba kdyz je dost vlhko a steny se orosej, tak to nechci mit setreny vse ve spacaku a mych 168cm je tak na hrane ty velikosti tak, abych fakt nestirala vodu ze sten... takze tohohle bych se treba bala, a to natazenim se vedle tarpu nezjistis.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv srp 6, 2020 8:55

Dromedaro píše:Přemýšlím,jestli je to stejně dobrý nápad dělat to s vlastnoručně namíchanou směsí lepidla. Abych to akorát tak celý nezničil... Jestli nemám raději koupit origoš na silnylon švy.

Psal jsem tu o tom podrobně, včetně postupu namichání směsi a fotil jsem i vlastnoručně vyrobenej štětec, jakým jsem to zatíral a povedlo se na 1+ :) hledej, znova se mi to psát nechce
Doma to zatírat je naprd, páč nejsou švy napnutý, nenateče to všude. A při napínání se ten silikon námahá, tudíž ti odejde dřív, než by musel a budeš to muset pracně sloupávat a dělat novej zátěr.
Venku to pořádně napneš, necháš mlátit hodinku ve větru, znova vypneš, za všechny body na max a zatřeš. Dostaneš se všude a silikon taky, když je teplo, slunečno a vítr, stihneš to za odpoledne. Máš zahradu? To je ideálka, jinak musíš ven a čekat než to zaschne. Takže hromada piva a grilovanýho masa, ať to utíká :)

Dromedaro píše:A nosit i v létě v batohu péřovku-není to trapas?
V létě taky bývá chladno, hlavně ráno, když vyrážíš se svítáním. Vylézt ze spacáku přímo do péřovky je super. V létě i na podzim.. V létě teda beru spíš jen primaloftku, na podzim primaloftku i péřovku /z toho jedno na sobě/ a k tomu mikinu. Plus spací oblečení, coolmax na léto, Devold na podzim. Tím vykryju všechny teplotní rozsahy pro konkrétní období.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » čtv srp 6, 2020 9:30

Dromedaro píše:Já si nakoupil dva fleece z polartecu, váha dobrý, ale skladnost nic moc. Jeden budu mít na sobě třeba a druhý na převlečení při propocení nebo promoknutí.
Z jakeho Polartecu to mas? Podle mych zkusenosti skoro jakykoliv (presneji Classic, Thermal Pro, WindPro, Powerstretch, Alpha) se ale vysusi velice rychle a i kdyz je navlhla (trochu pocitam, ze ji nenosis v desti jako svrchni bundu bez nepromoku), tak izoluje ("hreje") slusne. A susi se rychle i na tele.
Takze z tohodle hlediska nevidim duvod na prevleceni.

Jako jo, skladnost Polartecu (jakehokoliv) oproti primaloftce nebo perovce je jinde, kvuli tomu se ale taky nekupuje :wink:.

Jinak nevim proc by mela byt perovka v lete neco divneho? Ve vyssich horach i za horka to ma skoro kazdy slusneji vybaveny clovek, co jde na vice dnu. Hlavne na vecer a na rano na pobihavani kolem stanu/chaty. Ale taky kdyz vylezes na nejaky kopec, das si tam obed - zacne Ti byt za chvili kosa a je dobre se tam zahrat. Nedejboze, kdyz jsi na kopci, ktery cni nekde zpomezi ledovcu (i kdyz cesta na nej neni cez ledovec, takovych je docela dost), to potom tam nahore krasne sala ten chlad.
Ja nosim na takovy ucel primaloftovy svetr (bo lehkou perovku nemam).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » čtv srp 6, 2020 16:57

Jinak nejspíš budu muset hledat prostornější přístřeší, jelikož mám konečně dostatek času, můžu si pořídit štěně, který jsem tak dlouho chtěl. Nic extra velkýho, tak okolo 20kg dospělec. V Deschutesu nám bude asi těsno :|
Holt přibude váha, za toho psa mi to ale stojí
Naposledy upravil Etheric dne čtv srp 6, 2020 17:17, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Treking