Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod aksam » stř bře 2, 2016 21:11

Tenhle mi přijde civilnější http://mountainsmith.com/products/all-b ... am-55.html

jen škoda, že oproti předchůdci nedělají long verzi
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » stř bře 2, 2016 21:26

@scinkk pekna recenze :smt023
Jak jezdi ty zipy na bederaku? Na vodotesne zipy se mi ten uhel zda maly. Dekuji
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » stř bře 2, 2016 21:31

Jdou trochu ztuha ale jinak jezdi dobre, ta kapsa neni moc velka a je dost pevna, takze tu zatacku projedes zipem v pohode :) a treba (muj) telefon tam clovek v pohode da aniz by to musel rezepnout az dolu. Ja si ani v prvnim momente nevsiml, ze se to da rozepnout az dolu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » stř bře 2, 2016 21:45

Kolik kg jsi v nem mel a jak sedel?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » stř bře 2, 2016 21:56

Mel jsme v nem 10 kilo a pak jsem tam jeste nahazal nejake obleceni, to je ta fotka kde je batoh vic naplnen.
Mel jsem velikost M, mozna, az bych ho kupoval, zkusil bych radeji M i L na porovnani. Jinak me opravdu prokvapilo, jak je batoh pohodlny, ale me batohy bez pevnych zad vyhovuji. Ty kovove pruty udelaji trochu oblouk pres lopatky. Naplneny batoh bez tech prutu jsem teda nezkousel. Nevim, jak se projevi neprodysny a nenasakoavy material na zadech v praxi. Rozestup ramennich popruhu za krkem mi taky vyhovuje.
Batoh ukotveny jen bederakem taky dobre drzel.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » stř bře 2, 2016 22:04

A to ocko, co tam je na cepin, ma nahore "protikus" kde?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod wawrik » čtv bře 3, 2016 8:52

:smt023 Aj si s ním chodil? Dokáže sa bederák dobre zaprieť? Fľašu do bočného vrecka dokážeš dať aj s batohom na chrbte?

Inak mi naplnenie desiatimi kilami príde na tak veľký batoh trochu viac optimistické, ako je zdravé :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » čtv bře 3, 2016 19:29

@booze: batoh uz doma nemam, ale pokud jsem neco neprehledl, tak tam primo na toto nic neni. Takze bud si tam pripdat popruh na pric pres kapsu skrz ta provlekaci ocka, nebo na jednom udelat neajkou smycku, pripadne odpenout kompresak (odepina se na straneu u zad) a udelat smycku z nej.

@wawrik: souhlas, 10 kg je nejaka spodni hranice (navratova domu :) ) pro tento batoh. Ja to popravde moc neresil, proste jsem nalozil zavazi a obleceni, co jsem mel zrovna po ruce, spis abych ten batoh naplnil objemove. Jen jsem to pak zvazil, abych mel predstavu. Ten naplnenejsi mohl mit 11-12 kg.
Nechodil jsem s nim, mel jsem ho jen na prohlednuti doma, pocital jsem prave, ze kdyz, tak ho spis koupim pozdeji. kdybych ho mel jeste doma, tak to zkusim jeste nalozit 15 kg, ale myslim, ze dojem z batohu uz by tech par kilo navic snad nezmenilo. Chtel jsem tu minirecenzi sem postnou drive, ale nejak nebyl cas :) Az bych ho kupoval, jeste bych zkusil vice nalozit.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod pipe » pon bře 14, 2016 11:43

Zdravím, nechce se mi zakládat nové vlákno (pokud je to chyba, tak se omlouvám) ale má to i co dočinění s light backpackingem.

Vybírám kolíky k Tarpu Jurek UL, a rozhoduju se mezi MSR GroundHog (16g, 18cm), MSR Mini-GroundHog (10g, 15cm) a hranatýma jehlama z Decathlonu (9g, 16cm http://www.decathlon.cz/koliky-ultralight-5-ks-id_2873930.html).

Potřebuju jich na full vypnutí 10, minimum je 6-8.

Máte zkušenosti s MSR, jak drží, stačí těch 15cm u mini (jsou i uzší), nestačily by ty hranaté jehly z Decathlonu, budou držet o tolik hůř než Ypsilony? Nenakombinovat např Mini MSR na obvod tarpu a na napínací šňúry ty delší kolíky? Případně stejná kombinace jen s hranatýma jehlama?
Povrch klasika naše hory, jehličí hlína, rašelina, kombinace hlína šutry, měká tvrdá, ne písek ne sníh.

Jde mi o to, abych neřešil úplně každý gram na úkor funkčnosti, variability a spolehlivosti, tzn. nechci jít cestou stupid ultralight, jak říká Skurka, nepletu-li se.
A taky MSR nejsou nejlevnější, takže zvažuju hodně i proto, že čím víckrát budu různé kolíky kupovat, tím dražší budou...
Díky
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod [b2e] » pon bře 14, 2016 12:14

"Y" budou drzet v zemi vzdycky trochu lip, podotknul bych vsak, ze jsou potreba (zkusenost s MSR mini-groundhog) vzdy zatlouct vice sikmo, protoze by z nich hodne snadno lanko sklouzava. Maji moc drobne ocko, to je celkem vopruz. Coz bude stejny problem jako u tech koliku v Decathlonu (ale mimochodem zajimavy tip, diky, podivam se na ne). Do tvrde zeme se "Y" fakt blbe tlucou.
U tech "Y" jsem mel pak problem naopak s vyndanim je ze zeme, kdyz pres noc poradne mrzlo - neni je za co poradne chytit a drzi tam jak pribite. Naposled (OF zimni taboreni 2014) jsem takhle pri zoufalych pokusech (vsemi prostredky) o vyndani dva ulomil (v tom zuzenem miste, kde je ocko) a jeden tam uplne nechal, protoze to bylo marny. To bylo moje vubec prvni pouziti tech ground-hogu - takze zklamani. Pri te cene za kolik (u MSR) me to privedlo k jinym prioritam vyberu koliku :-). Takze krome hmotnosti a pevnosti pak predevsim cena a potom taky delka. Cena proto, ze se proste koliky obcas ztraci, obcas nici, obcas nejaky nekde zapomenes. A delka proto, ze mi prislo, ze jsem s delsim kolikem vzdycky zahral lepsi divaldo nez s kratkym Y, ktery ma vetsi plochu. Podminkou je taky, aby byl hranaty (at uz 3hran nebo 4hran) a to kvuli tomu, ze hranate se snadno opravuji, kdyz dojde k jejich ohnuti.

Kdybych kombinoval, tak bych naopak ty Y-koliky (napr. mini groundhogy) pouzil k napnuti tech delsich kotev na zajisteni plachty nebo predsine, a na obvod (pudorys) stanu bych pouzil klasicke, delsi jehlove hranate koliky. Predevsim z toho duvodu, ktery jsem uvedl uplne na zacatku (vyskakovani lanka z ocka).

Jeste bych pridal k vyberu koliky Jurek TriPeg (11g/ks). Mam celkem dobre zkusenosti s jejich pevnosti (kompromisni vzhledem k hmotnosti i cene). Jsou to klasicke jehly s ohnutym koncem, ale maji trojuhelnikovy profil. Dobre se s nima pracuje v obou smerech.
Naposledy upravil [b2e] dne pon bře 14, 2016 12:24, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod S4TYR » pon bře 14, 2016 12:21

souhlas.. 15cm je vesmes u vsech typu koliku opruz. 18cm je akorat a klidne i delsi na zimni treky.
:) ty kolik TriPeg od Jurka se akorat dost blbe shani. Loni v lete jsem je chtel objednat aspon ve 12ks a kdyz mi dosla odpoved, ze je budou mit nekdy v zari, tak jsem si to rozmyslel.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod pipe » pon bře 14, 2016 13:20

Ahoj díky za rady, přesně tak jsme to myslel, hranaté na obvod a na vypínací lana ty MSR Ypsilony, asi 18tky....
Jinak ty Jurky Tripegy by šly asi nahradit tímhle: http://www.hanibal.cz/stany/doplnky-ke-stanum/koliky/13874-hilleberg-tri-peg/#.VuaomE32aUk

Takže možná pro začátek koupím ty Decathlony (přijdou mi od pohledu v poměru cena výkon váha fajn, nejdřív se na ně zajdu podívat, co se jejich vytahování týče, našel jsme nějaké tipy ale i tak to bude boj si myslím), a až zjistím kde a jak nestíhají, tak bych k nim dokoupil třeba dva Ypsilony na napínací šňůry. Dva kusy mě nezrujnují, kor když si pro ně můžu zajet do Opavy.

Nevíte ještě o nějakých jiných hranatých kolících třeba i s dírkou na REEPku? Někde jsem nějaké viděl v článku o kolících ale vsadím boty, že byly dělané na zakázku nebo upravované.

Ale ještě popřemýšlím nad těma trojúhelníkama.
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » pon bře 14, 2016 16:33

já doporučuji tvar "Y" a MSR MiniGroundhog Stake, použil jsem je 160x celoročně, zatlučení kamenem do zmrzlé půdy žádný problém, jsou to držáci, ty slabé hranaté a nebo jehly špatně drží v měkké zemi nebo písku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Víťa » pon bře 14, 2016 16:55

Mě se osvědčily tyhle: http://www.hanibal.cz/stany/doplnky-ke- ... uben7NwWcw
Vydrží skoro stejně jako Y a jsou menší a lehčí. A zase budou držet v zemi líp než běžné jehly.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pon bře 14, 2016 19:35

Pouzivam k tarpu ty Jurek Tripeg, zatim spokojenost, ale zas tolik toho nakolikovano jeste nemam :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod S4TYR » pon bře 14, 2016 19:48

co takhle rozriznout bambus o potrebnem ø napric a vydlabat do kousku nad kolinkem zlabky na vyvazovani? :D :D :D vaha - pevnost - cena = ideal
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » pon bře 14, 2016 20:02

Ty z decathlonu mam. Dostal jsem je od cinana k tarptentu. Funguji dobre, ale spatne se hledaji. V lese je lepsi pouzit bud delsi Ti jehlu, nebo nejake tvaru V,Y na hlavni snury.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Morty » pon bře 14, 2016 21:43

Mám jak ty malý MSR (standardně ke stanu dávají asi tak půlku kolíků co je potřeba) a i ty decathlonový. MSR jsou lepší, Ty z decathlonu jsou taky dobrý, ale blbě se vytahujou, je potřeba vyprostit alespoň jeden kolík a tím si pak pomoct s ostatníma. MSR zase zadržujou dost blata a tím pádem je potřeba je před uložením víc očistit.
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pon bře 14, 2016 21:47

jj, ty od Jurka taky vytahuji jednim kolikem a to maji asi vetsi oko nez ty z decathlonu
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod pipe » pon bře 14, 2016 22:10

V Opavě v zebře mají MSR klasiky za 43 jeden a mini za 68.
No... :-D poměrem cena+výkon+váha = kompromis mi vychází MSR Groundhog následovaný verzí mini která se o místo pere s Hilleberg V-pegy. Decathlonové kolíky mi když nad tym přemýšlím přijdou jako UL náhrada klasických jehel od Jurka, o dva cm kratší, o půlku lehčí, o půlku dražší, kdyby měly díru na provlečení šňůrky aby se lépe hledaly a vytahovaly tak je asi vemu....

Přijde mi, že těch 160g vs 100g u kolíků už je zbytečné honění gramů asi, obzvlášť když mi stačí vynechat v batohu jedny fusky a těch 60g tam hned je ... stejně se teď s výbavou už pohybuju na hranici komfort vs váha, co naženu na Tarpu od Jurka ušetřím výměnou spacáku za peří cca ... no a oběma Ypsilonama i tím V pegem bych asi získal něco lepšího než originální Jurek jehly si tak tipuju.

Mimochodem ten bambus taky není marný nápad :-k , ono i mě napadlo koupit hliníkový V nebo T profil v hornbachu a ty kolíky z toho nažezat, jen si říkám, že to bude asi pěkné bláto ten hliník a taky se mi s tym nechce j.......
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod S4TYR » pon bře 14, 2016 22:20

pipe píše:Mimochodem ten bambus taky není marný nápad :-k , ono i mě napadlo koupit hliníkový V nebo T profil v hornbachu a ty kolíky z toho nažezat, jen si říkám, že to bude asi pěkné bláto ten hliník a taky se mi s tym nechce j.......

Me nebavi blbe napady :) .. zkousel jsem v Blansku tri typy a prave ze ten pricne prorezany vychazi dokonale. Ja ale resim koliky ciste vzhledem k DD Tarpu, kde je potreba 6 koliku pro jaks taks rozumny komfort spani/lezeni uvnitr.
Nesehnal jsem ø5, tak jsem si pilkou na zelezo prorizl ø2cm nad kolinky upizlal drazky a pod kolinkem udelal diru na prostrceni repky - fungovalo to super. Jen jsem podcenil skoseni hran a koliky pak vic spinily. Pri pristim moznem kupu vezmu vetsi ø a hrany so skosim do spicky a budu to praktikovat na novo s upravenymi. Vydrzi to maras hodne, tvrda zmrzla zem, sterk, pisek (ten asi hlavne diky pulkruhovemu profilu) :) tak asi tolik k bambusu (idealni delka je cca 20cm = 2 kolinka)

PS: Al profil z Hornbachu jsem testoval loni a je to mekke jak.. :(( vinkl, Tprofil i ctvercove se hodne zohybaji pri stretu s kamenim v podlozi
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod pipe » pon bře 14, 2016 22:27

Problém je, že co si pamatuju, tak místní hobby shopy mají nějak ndostatek bambusu s větším průměrem, i dvojka bývá problém. No kouknu a uvidím :-D
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod S4TYR » pon bře 14, 2016 22:35

:D ale ale.. mno pritulka me muze predzasobit - diky jejimu aranzovani toto sezene celkem v pohode, ale ty ø jsou fakt potiz.
Mi to minuly tyden poradil soused, kdyz jsem si na pavlaci postezoval na jehlove koliky, co prisly s DD Tarpem. Ze proc nezkusim bambus? :D Nejdriv jsem to bral jako dobry vtip, ale kdyz se mi to ulezelo v hlave a zjistil jsem, ze ma bambus sakra pevnost, tak jsem si ty profily zkusil obrabet a skoncil u pricneho rezu a drazek :)
+ odolnost vuci vlhku (pri zvlhnuti je pevnejsi)
+ lehkost (2m dlouhy prut ma po vysuseni cca 120g)
+ odolnost vuci podlozi (nevadi mu sutry, jil, pisek..)
- spotreba materialu pri samotne vyrobe
- podelny lom (bez skoseni se trepi)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod [b2e] » stř bře 23, 2016 21:02

Narazil jsem ted na toto, tak jen pro zajimavost:
https://gearjunkie.com/vargo-titanium-t ... kes-review
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod aksam » pon dub 4, 2016 8:09

Ve středu 6.4. otevírá nalehko.com v Liberci obchod.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod shoe » úte dub 5, 2016 21:59

@[b2e]: Ještě stále mám nové nepoužité titanové kolíky k dispozici:-) Používám stále stejné kolíky 4 roky...a ještě jsem ani jeden nezlomil:D Váha je přes 5 gramů při 15 cm délce...

viewtopic.php?f=10&t=17835
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod S4TYR » stř dub 6, 2016 10:07

shoe píše:Prodám nové nepoužité titanové kolíky po 90 Kč/kus.

i pres to jake mam predky, nemam prilis vyvinuteho obchodniho ducha.. nicmene dost na to, abych si spocital, ze za tu cenu mam TI stanove koliky ctyri!!! ;) Ale nekdo da za kus jiste i tech 90,- :D o tom zadna

pri dnesnim kurzu USD
Kód: Vybrat vše
0,90 U.S. dollars =
21,4224507 Czech koruny
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod pipe » pát dub 22, 2016 9:38

Kdyby to někoho zajímalo, Jurek má Tripegy opět skladem!
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod shoe » pát dub 22, 2016 22:29

@S4TYR: Můžeš to samozřejmě zkusit....asi jako já jsem zkoušel než jsem našel ty pravé (a dražší). Třeba budeš mít štěstí...a nebo dopadneš jako já, že jsem dostal kolíky, kde byl titan bud nekvalitní...a nebo jen deklarovaný:-) Kolíky jsem pak ohnul jako zteplalou čokoládu...a neměly tedy ani žádnou tendenci se vracet:)

Pokud budeš mít kvalitní kolíky z titanu, tak je ohneš opravdu s úsilím.. navíc se chtějí vrátit prakticky do původního stavu. Navíc zdroj, který uvádíš, je 2 USD za kus..což je při aktuálním kurzu (23,9), spíš 48 Kč + nevím, kolik je poštovné. Navíc se mi nezdá váha kolíku... 7g, když titan při těchto rozměrech má cca 5,6 g:-)


Každopádně prosím zkus koupit....a pak případně poreferovat.
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod S4TYR » sob dub 23, 2016 11:52

@shoe: jehlove koliky nechci prave vubec. Po nekolika pokusech jsem to s nimi nakonec vzdal, protoze jsou na me az prilis ohybatelne a protaci se.
Ten link jsem postoval spis kvuli tomu, ze me pobavil (nemile) ten rozdil v cenach, ale to je muj problem ;) tve koliky mozna budou o poznani lepsi, ale to uz ja neposoudim.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

PředchozíDalší

Zpět na Treking