Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » stř kvě 16, 2018 16:57

Neznam.nikoho, kdo by to zkusil. Treba se ti jeste nekdo ozve. Ale jen jsem chtel zminit, ze treba od jara byvaji zavody v dogtrekingu. Tj. trasy na cca 80 az 130 km. Jsou lidi, co dokazou tech 130 i horama urazit za cca 24h. I sem na forum chodil (chodi) takovy borec. A tam je povinna minimalni vybava, vcetna spacaku. Ale i ti nejrychlejsi borci rikali, ze by v tom spacaku nechteli spat, ze maji jen lekhy, kvuli povinnosti, ale ze by v nem urcite vykosli. Ovsem je to spacak! Folie je tusim povinna, ale pod tim uz vubec nikdo nespi, kdyz ani pod spacakem. Tak to jen prp srovnani pohledu. Folie je vylozene emergency zalezitost. Pokud to cilene vyzkousis, klobouk dolu, ale pocitej, ze to bude dost maso ;-)

Tak jsem dohledal ve starych SZ jeho nick - ma kohai - tak jeste muzes zkusit jeho, jestli nema takovou zkusenost nebo nekoho nezna, kdo pod tou folii spal.
Nebo bych se taky nedivil, kdyby to zkousel Booze - ten rad experimentuje.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » stř kvě 16, 2018 18:14

Predne - nezkousel jsem to. Ale tak trochu tusim, co Te ceka - mozna nebudes uplne klepat kosou (fakt nejakou dobu drzi telesne teplo, ale asi neudrzi celou noc) ale rozhodne budes cely zpoceny. Zkus se doma zabalit do igelitove folie (nebo alespon do alumatky a vydrzet v tom jen deset minut na balkone nekdy nadranem. S velkou pravdepodobnosti se pri ochlazeni zacne srazet vlhkost na folii zevnitr.
Je to opravdu vec na preziti, ne na "normalni" pouziti.

Kazdopadne, pokud bys to chtel zkusit, tak si radeji kup vicenasobne pouzitelnou a misto folie radeji pytel (dela se to, myslim ze dokonce i v Decathlonu to prodavaji).

Ja bych si ale radeji sehnal nejaky opravdu lehky spacak a kdybych chtel bez, tak alespon lehkou "teplou deku" (odkaz v podpisu uzivatele mike :-)).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » stř kvě 16, 2018 18:50

Outdoor Portable Waterproof Reusable Emergency Silver Foil Camping Survival Sleeping Bag
http://s.aliexpress.com/v2EfEJJb?fromSns=Copy to Clipboard


Ultralight Survival Emergency Sleeping Bag Outdoor Camping First Aid Sleeping Bags Warming Sleeping Bag Watrproof Emergency bag
http://s.aliexpress.com/QVZ7zEbe?fromSns=Copy to Clipboard
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » stř kvě 16, 2018 19:44

Tak filosofie spaní jenom ve fólii je v tom, že pokud klepeš kosu a nemůžeš usnout zimou, tak to znamená, že ještě nejsi dost unavený a máš běžet dál. :t:t :twisted:
Jsme jednou ztvrdli v Tvrdkově přes noc někdy na podzim, protože děsně pršelo a nikomu se moc nechtělo v tom chodit a tak jsem zkoušel se obalit fólií na lavičce pod slunečníkem a spát a jako ani náhodou, vždycky se někde udělal nějakej otvor kudy uteklo teplo. :)
Krom toho si člověk musí dávat pozor, aby to neroztrhal. Jako nakonec jsem usnul, ale komfort nic moc no.
Když už, tak si kup ten pytel z fólie jak postoval Budo (ten za ty dva dolary, ne ten za třicet), tam aspoň nebudeš řešit, že utíká teplo.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 17, 2018 4:48

znama ma vak a nejakej ten lehkej levnej spacak a celkem to kombinuje kdyz neni moc vlidne, ale taky to slouzi spanek cca 4h, fakt aby se telo trochu orazilo, kdyz ma.po 60km dost a pak razi dal
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » čtv kvě 17, 2018 7:55

Ani není potřeba to kupovat. Správnou lepící páskou se z té fólie dá slepit doslova cokoliv :tonqe:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod flyerkuba » čtv kvě 17, 2018 8:05

Asi máte pravdu, že spaní ve folii by byla jen nouzovka na pár hodin, ne na celou noc. Zase nechci z toho mít úplně survival :)

Foliovej vak vypadá docela dobře, aspoň to teplo neuteče...Mám takový pocit, že někdy v půlce června by noce mohly být dostatečně teplé na to, že by stačilo mít jen "něco přes sebe" pro pocit. Úplně tepelná nutnost přikrývka snad není třeba.

A co třeba tohle ?
flyerkuba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 16, 2018 15:12

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » čtv kvě 17, 2018 8:18

Tak bavlna nebo hedvábí by bylo příjemnější. Ale zase za těch pár babek, proč ne....
Když jsou v létě ty velký vedra, tak spím doma jenom přikrytý tímhle.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » čtv kvě 17, 2018 9:07

Tak uplne idealni z hlediska vykonu/vahy by byl pytel z pertexu (zkratka spacak bez vyplne a jen s jednou vrstvou sustaku misto dvou) ale nevim, jestli jde takova vec sehnat za dobrou cenu. Preci jen pouziti pro bezne lidi je trochu omezene, protoze neco z bavlnu/polyesteru/hedvabi bude vyrazne pohodlnejsi (i kdyz trosku tezsi). Dela se napr Cumulus Bivi. Nevim, jak by takova vec fungovala, ale tak od stolu to vypada rozumne, kdyz od toho nechces tepelnou izolaci ani pohodli.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » čtv kvě 17, 2018 10:21

Ta termofolie se da na nahe telo a pak se na ni obleces. Da se v tom prezit.
Myslim, ze jeskynari maji podobny survival pytel s venkovnim zateplenim. Zkousel jsem stavebni reflexni folii s bublinkami a funguje vyborne, ale problem je kdyz prasknou bublinky. Takze reflexni miralon je boozi jako nouzovka.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » čtv kvě 17, 2018 13:34

Hahahaha, já věděl, že to zkusil ..... :D

No taky jsem kdysi zkusil v zimě jít na procházku jen v merino roláku a pod ním jsem měl na sobě pytel do koše .... Takže lítající kuba by možná mohl pročíst tento a navazující článek, udělat pár testů a dát nám vědět... Ale myslím, že ve statický poloze stejně vykosne.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv kvě 17, 2018 16:21

mitau píše:Tak uplne idealni z hlediska vykonu/vahy by byl pytel z pertexu (zkratka spacak bez vyplne a jen s jednou vrstvou sustaku misto dvou) ale nevim, jestli jde takova vec sehnat za dobrou cenu.

Pertex se da koupit jako metraz a tohle usije kdokoliv se sicim strojem. Nejlehci latky maji okolo 20 g/m^2, tohle mi hrubym odhadem vychazi na 3 m^2, takze se sitim tak 70 - 80 g.

mitau píše:Preci jen pouziti pro bezne lidi je trochu omezene, protoze neco z bavlnu/polyesteru/hedvabi bude vyrazne pohodlnejsi (i kdyz trosku tezsi).

Bavlna je vyrazne tezsi (vlozky do spacaku maji okolo 400 g), hedvabi je fajn, ale venku bych se v nem asi nevalel, zaspini se, mozna potrha a ochrana proti vode zadna. Moje stara vlozka do spacaku ma 105 g bez obalu.

mitau píše:Dela se napr Cumulus Bivi. Nevim, jak by takova vec fungovala, ale tak od stolu to vypada rozumne, kdyz od toho nechces tepelnou izolaci ani pohodli.

Mam neco podobneho od Montbellu, ale z GTX a pouzivam to jako UL zdarak (ma neco okolo 200 g). Tohle je jeste lehci, ale zas bude mit horsi prodysnost. Vyhoda je slusna ochrana proti zivlum, ale tepelny komfort spacaku to nezvysuje (vyzkouseno), nekdy spis naopak. Jako nouzovka, kdybych nemel nic jineho, by to ale slo. Ze vseho, co tu padlo, mi tohle prijde jako nejlepsi pomer vaha/vykon. S zadnym teplem bych ale nepocital, proste se to bude chtit oblect a pak zalezt to tohodle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » čtv kvě 17, 2018 19:46

Jasne jak se zaparis je to dobre, ale pri delsi zastavce v tom zacina byt kosa. Jsem mel salwa zdarak a v nem bez bot bylo par hodin k preziti.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod lukasj » čtv kvě 24, 2018 10:11

flyerkuba píše:Ahoj, nevím přesně, kam svůj dotaz zařadit, ale sem mi to tak sedí.

Máte nějaké zkušenosti se spaním jen pod záchrannou alu folií?

Chci sám vyrazit na běžecký výlet se spaním venku, ale brát spacák moc nejde (je velký a těžký, a jen kvůli třeba jednomu výletu ročně si nebudu kupovat spacák za x tisíc).


A o aký bežecký výlet sa jedná? Ako dlho, koľko km? Či je vôbec nutné to riešiť a nedať to radšej celé na jeden záťah.

Napr. Štefánik trail aj s blúdením bolo 150 km a dal som to za 25,5 hod v jednom oblečení, jedných botách, so sebou iba fukerku, lekárničku, vodu, čelovku a niečo na zahryznutie v 4 L batohu.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod lukasj » čtv kvě 24, 2018 12:33

Dnes mi prišli tieto nohavice https://www.sportrysy.sk/northfinder-no ... nts-black/

Za tú cenou som sa ich rozhodol vyskúšať, keďže väčšinu času budú v batohu. Zatiaľ len tak doma. Po bokoch majú celorozopínacie zipsy, čo je fajn na obúvanie aj s obutými Alaskami. Váha celého balíčka podľa údajov z pošty bola 330 g.

Akurát som objednal XL, že nech sa mi dajú cez gate, ale sú veľmi veľké. Takže výmena za L.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod flyerkuba » čtv kvě 24, 2018 13:11

lukasj píše:A o aký bežecký výlet sa jedná? Ako dlho, koľko km? Či je vôbec nutné to riešiť a nedať to radšej celé na jeden záťah.

Napr. Štefánik trail aj s blúdením bolo 150 km a dal som to za 25,5 hod v jednom oblečení, jedných botách, so sebou iba fukerku, lekárničku, vodu, čelovku a niečo na zahryznutie v 4 L batohu.


Je to samozřejmě taky varianta, ale nejsem tak rychlý jako ty :) Nejvíc jsem běžel/šel 88 km cca 17 hodin)

Ale já to spíš chtěl pojmout jako takový mini etapák, v pátek večer 20, přespat, ráno/dopo 20, v klidu oběd, odpo 20, přespat, ráno/dopo 20 a jet domů. Tak nějak mi to vycházelo na trasu např. Liberec - Pec p.S. nebo tak něco. Čili jsem plánoval 80-100km za víkend nějak rozloženě.

Ještě se mi teď v hlavě usídlila myšlenka na Prominentní vrcholy Lužických hor, což je cca 105km do 24hodin, tam bych samozřejmě to spaní taky nepotřeboval. Ale uvidím ještě, na co se budu cítit.
flyerkuba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 16, 2018 15:12

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod lukasj » čtv kvě 24, 2018 13:57

A tie prestávky (obed) to si chcel na chatách, alebo variť, alebo len s tým, čo máš so sebou bez varenia? Nebude to na beh príliš veľké a ťažké?
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod flyerkuba » čtv kvě 24, 2018 14:07

Spíš chaty, kiosky, možná někde přes město, jak by vyšla trasa.
Vařit z báglu určitě ne. To bych s sebou měl spíš jen pár tyček, pyré a tak.
I tyhle zastávky bych chtěl naplánovat, abych právě věděl, kolik toho s sebou musím táhnout nebo zda to pokryju z těchto zdrojů - i kvůli vodě samozřejmě.
flyerkuba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 16, 2018 15:12

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod lukasj » čtv kvě 24, 2018 14:25

A nemôžeš teda na chate aj prespať? A teda nič so sebou ťahať?
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod flyerkuba » čtv kvě 24, 2018 14:28

to je zbytečně drahé a není to dobrodružství :) i 250/noc mi přijde zbytečné v tomhle případě...
flyerkuba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 16, 2018 15:12

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » čtv kvě 24, 2018 14:36

lukasj píše:Dnes mi prišli tieto nohavice https://www.sportrysy.sk/northfinder-no ... nts-black/

Celej "slavnej" NorthFinder je šuntová městská rádobyoutdoorovka, která drze zneužívá podobnosti loga s TheNorthFace.
Tolik můj upřímný odpor k této pseudoznačce, mimo jiné založený i na osobní zkušenosti.
Naposledy upravil mike dne čtv kvě 24, 2018 14:46, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena kompletni citace
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod lukasj » čtv kvě 24, 2018 14:44

Veď hej, len sa tu spomínajú aj veci z Decathlonu, tak som to sem preto dal, vzhľadom na cenu. Keď to bude extra nanič, tak zainvestujem :D
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 24, 2018 15:00

ono se hodi i nejaky recenze takovych tech levnych veci, ktery pritom by mohl splnit celkem za rozumnou cenu vic parametru... on ne kazdej si zas muze/chce koupit kalhoty za 3000... ps nikdy sem si te podobnosti nevsimla, ted me to bude trapit dycky kdyz vytahnu svoji zimni suntovou bundu, kterou miluju :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » čtv kvě 24, 2018 15:23

Právě že mi běželo hlavou, že bych raději v tomto případě místo toho NF koupil Raincuty za pár korun... akorát ano - nemají rozepínání...
(mám je doma)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hibiki » ned kvě 27, 2018 15:39

Protože jsem si nemohl vybrat stan, postavil jsem si vlastní :mrgreen:
Natocil jsem s kamaradem takove kratke predstaveni, je to anglicky, ale jsou tam pripadne i ceske titulky.
https://youtu.be/gYl9WlngMOk
hibiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 12, 2016 19:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Stani » ned kvě 27, 2018 16:15

Pekná práca. Pozerám, že si cuben tiež len lepil, alebo máš tam aj šitie? Je to jednovrstvový stan, zväčšil by som vetranie, v zadu ani žiadne nevidím. Pomáha to prúdeniu vzduchu. Budeš dorábať ešte aspoň spodnú sieťovinu - spodný lem? Zips máš s cubenom tiež len zlepený? Alebo si zlepil páskou a potom ešte prešil? Tiež si použil obojstrannú pásku 3M?

Takisto je fajn vytiahnuť kovové priechodky mimo lemu, pekne to rozloží sily ťahu. Ja som to robil takto (viac vo vlákne Stan pre jedného):

Dsc00168 upr priechodky.jpg
Dsc00168 upr priechodky.jpg (34.99 KiB) Zobrazeno 8540 krát

Dsc00198 upr priechodky.jpg
Dsc00198 upr priechodky.jpg (22.94 KiB) Zobrazeno 8540 krát
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hibiki » ned kvě 27, 2018 18:10

Diky, je to cele jen lepene, sici stroj nemam a rucne bych si netroufl. Krome toho, jsem se dopredu dival co si mysli ostatni a je to tak pul na pul, s tim ze hlavni argument pro siti byl, ze pri -17 stupnich uz ta adheziva nemaji moc velkou silu. Coz me uprimne moc netrapi, vzhledem k tomu, ze v takovych teplotach se s tim stanem nemam v umyslu vyskytovat, plus ze cela konstrukce je z jednoho kusu, na prilepenych kusech nic nevisi.
Otvor je vepredu i vzadu, nebude se pouzivat nad ~15 stupnu, takze velikost zatim neresim, uvidim za mesic, az ho pouziju.
Sitovina mozna pribyde casem, ale zatim vaham mezi spodnim lemem a mezi spojenim podlazky se stanem prave sitovinou, ale nevim, jak resit vstup, takze zatim to bude bez, muj predchozi pristresek sitovinu taky nemel.
Zip je jen lepeny byt z obou stran, vsechno je pres tu 3M, nemam po ruce kod.
Ty pruchodky by mozna byly fajn, ale znamenalo by to, ze jsou tam jen nalepene a tomu neverim, takhle by se musely vyrvat primo z materialu...ono jiste by byly lepsi konkavni krivky, ale to bych nezvladnul ani spocitat, ani vyriznout.
Ten tvuj vypada dost profi :).
hibiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 12, 2016 19:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Stani » ned kvě 27, 2018 20:45

Ďakujem, tvoj stan je takisto super. Vždy sa poteším, že sa tu objaví niekto ďalší, kto sa tomu venuje. Používam obojstrannú pásku 3M 9485.

Vykrojené strihy - krivky - na cubene som ich nerobil ani ja, predsa len nylon je v tomto tvárnejší. Ale nemám tak dlhé strany, no na tú najdlhšiu - strechu - by som už o zakrivení uvažoval. Viď stany od Yama Design model Cirriform Tarp.

Priechodky - rozumiem. Ja som to na skúšku rval, mierny posun v lepenej vrstve vidno, ale po uvolnení sa vrstva vracia späť. Mám to ešte posichrované tak, že nalepím cuben putko s narazenou priechodkou + nalepím ešte ďalšiu vrstvu cubenu (krytku), ktorú zahnem až za lem. To proste len tak neurveš, to mám vyskúšané. Tiež som to robil tak ako ty, je to predsa len jednoduchšie na výrobu, ale nebol som spokojný s napínaním plochy a lemu.

Potom napíš, ako sa ti tvoj stan osvedčil.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod kohai » úte kvě 29, 2018 11:34

flyerkuba píše:to je zbytečně drahé a není to dobrodružství :) i 250/noc mi přijde zbytečné v tomhle případě...


Chápu, že do toho nechceš moc investovat.
Beru to tak, že čím je člověk starší, tím je ochotnější si připlatit za pohodlí.

Levné je to běžet v kuse. Jídlo v hospodě je zbytečně drahé a taky to dost zdržuje - ztratíš tím hodinu dvě a to není málo.

Koupit si lehký spacák - na léto stačí levný a nouzově v něm na alumatce přespíš. Na to že táhneš všechno na zádech se dá zvyknout.

Nebo poběžíš nalehko a cestou si naplánuješ ubytování. On je rozdíl po 50-70km vstávat hladový, rozlámaný ze studené země, nebo vylézt vysprchovaný z pořádné postele a vybíhat dál.
kohai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř říj 29, 2008 17:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 31, 2018 9:09

Sestra se rozhodla obejít ČR podél hranic. Startovací set je následující:
batoh Mammut Creon Tour 28 - 1080g (má ho už z dříve, takže nekupovala nic nového)
vodní vak Source Widepac 3L - 230g (nově koupeno)
spacák Deuter Trek Lite - 980g (pujčil jsem já, asi ještě časem pořídíme nějakou lehčí "slinu")
karimatka TaR NeoAir X-Lite - 350g (nově koupeno)
sada nádobí Esbit CS985HA - 430g (hrnec+pánvice, vařič na tekutý líh, vařič na tuhý líh, nově koupeno kvuli snad snažší dostupnosti tekutého lihu než plynu v kartuších)
stan Rock Empire Trail - 2200g (cenově z nejdostupnější stanu s duralovou konstrukcí a nylonovou podlážkou; jen plachtu nechtěla)

Až bude mít něco odejíto, tak dám další info. Zatím má cvičně vyzkoušenou jenom karimatku a prej jako v peřince.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

PředchozíDalší

Zpět na Treking