Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » pon čer 25, 2018 8:19

Zpacks Dyneema Altaplex Size, constructed from 1.0 oz/sqyd Dyneema Composite Fabric - 36" x 90" (91 cm x 229 cm) / 2.9 oz (82 grams) - $90 - koupíš i na extremtextilu v metráži. Nebo holt Tyvek, který si seřízneš z velkého(230*90cm by mělo stačit). Bude vážit víc, ale zase vydrží násobně déle. Polycro se špatně balí, zvlášť když je mokré. Popř. ještě kvalitní silnylon(3000mm).
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » pon čer 25, 2018 9:45

Já se snažím si na tyvek netahat bordel a daří se mi to. Když to fotím, o žádnej naklizenej aranž se teda nejedná.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » pon čer 25, 2018 12:25

Za me urcite tyvek v puvodni sirce. Kdyz udelas uzly v rozich vznikne ti vana a voda ktera se dostane pod tarp, pokud ho mas postaveny v kopci, nenadela tolik skody na spacaku a vecech.
bordel.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hibiki » pon čer 25, 2018 13:19

Asi nejlehci sortky vubec, velikost L zvazena, ma 25g :shock:
https://theomm.com/product/sonic-shorts/
hibiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 12, 2016 19:07

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pon čer 25, 2018 18:22

jj taky mam tyvek pouzivam dle vseho cca 97x230 cm pri 135 g.
Jedna z vyhod tyveku je, ze az po x akcich zaprasi, tak si ustrihnu novou, a prave kdyz jsem jednu vyhazoval, tak novou uz jsem nechtel tech 60 cm na sirku ale sirsi aby bylo dost prostoru pro chozeni a odkladani vec okolo karimatky.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod PaKo » pon čer 25, 2018 19:33

#deu - díky za tipy, ale ty ceny :) Asi vyhraje ten tyvek. Btw koukal jsem dnes u vás na SMD Gatewood Cape - bude v dohledné době skladem? A vejde se tam člověk kolem 190cm v pohodě?

#booze - díky za šikovný tip

#scinkk - jestli to chápu dobře, tak sis pořídil rovnou roli? Koukal jsem zběžně a prodávají 50m, to je pro jednoho docela hodně, nebo jsi sehnal nějakou nespotřebovanou? :)
PaKo
 

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pon čer 25, 2018 20:16

jj presne, nespotrebovanou od brachy, kdyz delal strechu :) ale prvni jsem kupova na nalehko. Tohle je zas nevyhoda tyveku, ale mozna by v nejakych stavebninach by ti prodali mensi kus.
Tak jako tak bych si vzal do zasoby aspon 10 m :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pon čer 25, 2018 20:18

tohle by melo byt tech 97x230 pod tar xtherm
Obrázek
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon čer 25, 2018 21:55

K cemu je to vlastne dobre? Myslis, ze to ochrani nafukovacku pred propichnutim?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod GreyMouse » pon čer 25, 2018 23:01

@scinkk: Rozložil sis spaní přímo pod turistickou značkou? :D

@mike: Nečetl's Pakův dotaz na předchozí straně? Třeba když nechceš válet karimatku a spacák po mokrý zemi. Možná dokážeš spát tak, že ti spacák z karimatky nikdy na zem nesjede, ale všichni tak šikovní nejsou ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon čer 25, 2018 23:10

Necetl, az tuhle stranu :-k Nafukovacka je snadno omyvatelna, takze spina nevadi a kdyz je mokro, tak spim ve zdaraku, kde to taky nevadi (od toho je). Asi to bude tim zdarakem, normalne totiz spinu neresim, s tarpem bych to mozna videl jinak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod scinkk » úte čer 26, 2018 7:34

No to taky, ale u mě spíš abych mohl kolem karimatky "běhat" bos či v ponozkack a odkládam na to věci jako bagl, brýle mobil celovku a tak a jak jsrm psal časem je snazší vyhodit tyvek než čistit karimatku a prát spacák.
@gm no tak trocho. To je hřeben rychlebek, cesta vedla za těmi stromy spíš níž, ale ono tam těch rovných míst nebylo přehršel :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod PaKo » úte čer 26, 2018 14:36

Koukám, že scinkk i booze mají SMD Deschutes, budo zase (alespoň pokud jsem koukal na blogu dobře) Gatewood Cape. Kolik měříte a jak se pod ty tarpy pohodlně vejdete? Mám 187 a někde jsem četl, že to je na Gatewood Cape už moc a je lepší sáhnout právě po Deschutes?
PaKo
 

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » úte čer 26, 2018 15:26

SMD GC má 2 poutka. Za ně můžeš vyvázat prostor nad hlavou nad nohama. Když to uděláš je to dostatečnej komfort pro mých 178 cm.
Když aspoň na jedný straně, furt to ještě jde.
Když vůbec, tak si už musíš hlídat, kam si lehnout, abys neštrachal nohama o stěnu.

S odstupem času GC hodnotím jako dobrou minimalistickou věc, ale kdybych měl volit znovu, rozhodl bych se pro Deschutes.
Jednak proto, že je prostornější, jednak proto, že GC jako poncho moc nevyužívám. Důvody jsou v zásadě 2. Ve větru dost poletuje. A bojím se, abych to neškubnul. Takže jsem raději pořídil bundu. Taky přemyklíkovat to z ponča na stan a opačně s řešit to v dešti by asi znamenalo, že člověk pořádně zmokne, takže moje představy, že tím vyřeším jako MUG položkou nepromok bundu + ochranu báglu + stan vzaly za své. Na druhou stranu kdybych měl vyrážet na dlouhej trail, tak bych to asi právě kvůli hmotnosti vzal a za cenu občasného nižšího komfortu snížil hmotnost bagáže. Že by to bylo vyloženě malý ale říct nemůžu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod aksam » úte čer 26, 2018 16:29

Pako....mám 195 cm a svého času jsem SMD GC a Deschutes zkoušel, mně to přišlo malé. Jako první tarp jsem měl Appy Trails MarkIII, do něj jsem se složil bez problémů, nahradil jsem ho Rab Element 2, prostorově je ještě o něco lepší jen se staví na 2 hůlky.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod PaKo » úte čer 26, 2018 18:28

Díky moc za tip, popravdě mne ten Appy Trails Mark III docela zaujal. Na pěší výlety nosím hole, takže tyčky by mohly být doma, naopak na bikepacking bych nemusel vymýšlet nějaké alternativy a přibalil bych tyčky, co jsou součástí balení. Rab Element 2 vypadá pěkně (hlavně hmotnost), ale je to už spíš plachta - tu já víceméně mám nyní, ale rád bych něco s 360° ochranou. A u těch SMD jsem byl právě dost na vážkách s funkčním prostorem, protože po pročítání recenzí na netu se všude objevuje, že nejsou pro nás vyšší úplně vhodné.

Díky za odpovědi.
PaKo
 

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » úte čer 26, 2018 18:47

Jsem s deschutes dost spokojen, ale souhlasim, ze to pro vyssi lidi moc neni, mam jen 174, a toho mista navic zas tak moc neni, je to samozrejme dano zkosenim sten, trochu pomuze to lehke vypnuti za bocni poutka, ale neni to nic zasadniho. Dal zalezi na karimatce, ono tech par centaku nad zemi je znat, dale pak samozrejme cim teplejsi spacak tim sance skrtat nohama o stenu, muze pomoci postavit tarp vys, ale na to se neda spolehnout, pokud by clovek kvli pocasi potreboval, aby byly okraju u zeme. Ostatne ono pod nej zalezat neni tak snadne, kdyz clovek nechce lezt po ctyrech :) Jako dal bys to, ale treba by ti jiny vyrobek poslouzil lepe.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod PaKo » úte čer 26, 2018 20:52

Tak na druhý pohled už z toho Marku III nejsem zrovna odvařený. Kromě toho, že si někdo v diskuzi stěžuje na velmi bídnou kvalitu zpracování, tak sám prodejce Petr Kosek v komentářích píše, že kupující musí počítat s homemade úpravami, protože se vytrhávají očka, jsou nekvalitní švy a podlepení. Promiňte mi jestli zním jak rozmazlenec, ale to mi nepřijde ani trošku legrační. Pokud by mi přišla plachta, která by už z výroby vypadala, že má podobné vady, tak ji okamžitě vrátím a pokud by se mi začala trhat kotvící oka, tak jde obratem na reklamaci.

Je to pořád plachta za více než 3000 Kč a čekal bych, že za cenu daného výrobku dostanu 100% výrobek a tohle je buď důvod takový výrobek přestat prodávat (což se dle slov prodejce už na čas stalo), nebo počítat s tím, že bude silně reklamovaný. Ale aby prodejce už předem radil uživatelům, co za to ty peníze u něj utratí, ať počítají s tím, že si ho budou muset sami "dodělat" (a to ne v pozitivním slova smyslu jako třeba u SMD - zatřít švy, ale opravit výrobní vady!), to mi přijde jako silné kafe - ve vší úctě k týmu nalehko.com.

Defakto tím prodejce varuje zákazníky, aby si stejně jako on uvědomili, že za své peníze dostanou výrobek jen na půl (chtěl jsem napsat čínský krám, ale nechci nikoho z uživatelů tohoto tarpu urazit).

Jako nechám se klidně poučit, že čtu někde něco blbě, nechápu to a je to třeba úplně jinak, ale to co tu píšu jsou přímo Petrova slova (i když datovaná pár let zpět v diskuzi u výrobku a jeho recenze).

edit: Nová verze by měla mít lépe řešená ta trhací očka, otázka je, jak si vede verze 2 ve zbytku zpracování.

#aksam - ty máš / měls jakou verzi?
PaKo
 

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod aksam » úte čer 26, 2018 21:25

Měl jsem první verzi, pokud se pamatuji, stála cca 2,5k, problémy jsem s ním neměl, jediné, co jsem udělal bylo, že po koupi jsem ho celý impregnoval Revivexem od Mcnett. Prodal jsem ho uživateli axi12. Můžeš se podívat i po Mountainsmith shelter, velikostně pro vyšší ok, látka a zpracování lepší než Appy Trails jen váha už je skoro 1 kg.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod PaKo » stř čer 27, 2018 7:54

Díky za tip, ale jde mi o co nejlehčí přístřešek. V současné době mám tarp od DD Hammocks - 3m x 2.9m a 490g (hmotnost samotné plachty bez kolíků a úvazů, se vším to má cca 650g - mám k tomu 8 obyč. kolíků po 18g a 4 provázky), takže pokud bych utrácel za jiný přístřešek, musel by splňovat 360° ochranu (aby byl lepší než současný setup tarpu postaveného jako stan - obr níže) a se vším (tarp, kolíky a úvazy) by měl být hmotnostně lepší, než těch 650g. Jinak nedává smysl upgradovat s tím, že si v jednom z těchto bodů pohorším či nepomohu.

Tarp stavím cca takto:

Obrázek

Možná přestanu vymýšlet békoviny a zůstanu zatím u tohoto...
PaKo
 

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » stř čer 27, 2018 8:21

Vidíš ... já zase ke všem těm krámům, co doma mám, právě o 3x3m DD tarpu uvažuju. Nechci to ale kupovat, aniž bych to měl možnost vidět někde postavené naživo.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » stř čer 27, 2018 8:31

Jo jeste jsem zapomnel napsat ze deschutes je podle dobry pro ty, co nenosi hulky, pac s nimi, jakozto dve podpurne tycky, si myslim, ze se najdou lepsi konstrukce nez ma deschutes na jednu tyc.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod PaKo » stř čer 27, 2018 8:41

#budo - na youtube máš spousty a spousty videí různých přístřešků postavených z těchto plachet, vím, není to naživo, ale člověk si i tak udělá lepší přehled, než z fotky

#scinkk - s holemi trajdám, takže pro mne není problém stavět na dvě, něco jiného je, když jedu na kolo, tam to chce systém, který se dá zavěsit třeba mezi stromy (což tarp rovněž splňuje)
PaKo
 

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » stř čer 27, 2018 8:51

PaKo to vím, ale nikdy jsem si nekoupil stan, aniž bych si předtím měl možnost do něj lehnout. Tohle je stejný.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod PaKo » stř čer 27, 2018 9:00

Pořád lze objednat a vrátit v případě, že se nebude líbit nebo nebude sedět (ale ne každému tohle může vyhovovat).
PaKo
 

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » stř čer 27, 2018 9:14

PaKo píše:Kolik měříte a jak se pod ty tarpy pohodlně vejdete?

178 a v pohode se vlezu, nekdy je stavba dost o laborovani s vypnutim, zvlast v nerovnem terenu. Hodne mista prida bocni vypnuti steny. Komplic ma 198cm, 100kg a je mu tesny. Vaha, vetrani, zpracovani a sbalitelnost je boozi.

PaKo píše:Tarp stavím cca takto

Tak prvni me pokusy byly postavit neco podobne, ale pokud mam nerovny teren, tak pro ma je neskutecny problem to postavit. Jsem bud totalni dlato a nebo to nejde. Vsechny mozne videa a fotky jsou vzdy na idealnim hristi. Tak jsem presel na DIY tarp, pak DIY tarptent, Hanah tarp, Rab tarp, cina tarp, cina tarptent az nakonec jsem si sedl s Deschutes.
Podivej se na Aliexpress jsou tam dobre tarptenty
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod PaKo » čtv čer 28, 2018 9:29

Nerovný myslíš jak nerovný? Pokud je nějaký hrbolatý terén, tak to není takový problém a někde ve svahu stejně na zemi člověk nespí... nebo jo (já to teda nezkoušel :) ). Pokud by člověk musel někde ve svahu či členitém terénu přenocovat, tak si holt postaví jiný přístřešek - v tom je tarp vysoce variabilní oproti stanům, které se musí postavit vždy identicky - z tarpu vyrobíš bezpočet různých přístřešků.
PaKo
 

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod PaKo » čtv čer 28, 2018 12:53

booze píše:178 a v pohode se vlezu, nekdy je stavba dost o laborovani s vypnutim, zvlast v nerovnem terenu. Hodne mista prida bocni vypnuti steny. Komplic ma 198cm, 100kg a je mu tesny.


Co to znamená, že mu je jen tak tak, nebo se "trápí", páč se nevejde? :)
PaKo
 

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » čtv črc 12, 2018 23:21

mike píše:
dudy píše:A znovu sedám na mezka a vyrážím směr větrné mlýny.

A neni to zbytecne, done Dudy? 8) Mam pocit, ze mnohem vetsi sluzbu ostatnim udelal fps svym jedinym prispevkem o tom, jak to vypadalo s nizkyma botama v Nizkych Taurach. Jestli ani to lidi nepresvedci, tak si holt budou muset nabit hubu sami ;-)


@mike: fps vyrazil do Nizkych Tauru v nizkych botech? Nebo to je neco na mne?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod PaKo » pát črc 13, 2018 5:26

Je tu někdo, kdo zkoušel tuto levnější alternativu / kopírku SMD Haven Tarpu + NetTentu?

3F UL GEAR 2-man Lanshan 2 tent

http://frugalhiker.blogspot.com/2017/06 ... clone.html

Za $108.89 to nevypadá zle, otázka je kvalita.

2018-LanShan-2-3F-UL-GEAR-2-Person-Oudoo.jpg
PaKo
 

PředchozíDalší

Zpět na Treking

cron