Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 26, 2020 8:42

Ale jo, něco jsem koupil a pak uviděl něco lepšího, tak jsem to koupil taky. Třeba jedny záložní kalhoty,takový lehký,který jsem měl v plánu nosit jen když mi zmoknou ty mé na sobě nebo aby mě pustili do autobusu. Ale vypadám v nich jak na vycházce z psychiatrické léčebny, tak když sem pak viděl takové normální a lehké,které si obleču i jindy,tak jsem je koupil místo těch UL záložních.Ty dám do bazaru,kdyby to někdo chtěl. Pak jsem koupil UL hůlky,ale asi je také dám do bazaru. Já je koupil, že budu nosit jen jednu,která mi poslouží jako vzpěra pro stavbu UL přístřešku a kterou můžu využít i jako podpěru při chůzi.Jak se říká,aby to bylo víceúčelové to vybavení. Já se podpíral občas větví, kterou jsem našel někde u cesty. Ale zase jinak nevím,jestli není lepší nést lehčí stanovou tyč a vzít si ten klacek někde u cesty,který pak můžu někde odložit. Zase to tak často nepoužívám a i ten klacek mi občas spíš překáží, než by pomáhal.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4368
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 26, 2020 9:26

Nebo třeba místo voděodolného zápisníku chci koupit diktafon, protože ten voděodolný sešit váží sto gramů, stránek tam moc není a zapisování do něj zdržuje a kolikrát se mi nechce. Takto můžu zaznamenat co chci do diktafonu za chůze, vejde se tam x hodin záznamu a doma si to přepíšu. Obrázky pak můžu nakreslit podle fotek. Chci si dělat takové deníky. A některé diktafony váží třeba jen o 20g víc než ten sešit. Ještě ale nejdřív zjistím,jestli nebude už nějakou takovou funkci mít telefon.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4368
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » ned črc 26, 2020 9:40

dromedaro
urcite telefon neco bude umet, dostanes k nemu sluchatka s mikrofonem (kvuli telefonovani) tak muzes diktovat do nej a usetris za diktafon. Pripadne bych dala sesit do nepromokavyho obalu.

Nebo muzes delat poznamky rovnou do telefonu, pak mas min prace s prepisovanim z papiru/diktafonu. ale jasne, za chuze je asi diktovani lepsi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Krysha » ned črc 26, 2020 9:55

Díky poslednímu tématu jsem si uvědomil jsem, že má letitá powerbanka už moc nevydrží a zapátral po možnostech - vybral jsem si tuhle což by mohlo být zajímavé i pro @Etheric vzhledem k jeho Huawei mobilu a tomu, že 40W nabíjí nejen mobil, ale i sebe (takže se dá snadno dobít během chvilky pobytu v civilizaci)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 26, 2020 10:04

Mawenzi píše:dromedaro
urcite telefon neco bude umet, dostanes k nemu sluchatka s mikrofonem (kvuli telefonovani) tak muzes diktovat do nej a usetris za diktafon. Pripadne bych dala sesit do nepromokavyho obalu.

Jsem si myslel, že ty nové telefony už budou něco takového mít. Ty sešity jsem nosil v nepromokavém obalu,ale je to blbý, když člověk píše někde ve velkým vlhku nebo dešti. Stačí pak jedna dvě kapky a když to pak člověk schová,tak to neschne a vlhne dál a trhá se to a je to na prd. Taky ty běžný pera se rozpíjí a dávat osm stovek za voděodolná pera co jsem viděl v pod7kilo, se mi nechce. Tužkou se mi blbě píše. Jen měkkou,ale ta se snadno rozmazává.

Viděl jsem deníky nějakého cestovatele a to byla nádhera. Měl to pěkně výtvarně zpracované. On měl i jejich výstavu,ale já už zapomněl jeho jméno a teď mě to štve, protože bych se na ně chtěl podívat na webu. On si taky dělal jen poznámky, sbíral různé předměty a pak ty poznámky přepisoval, vlepoval tam ty předměty,dokresloval obrázky. Říkal, že na normální zapisování a zakreslování není během cest čas, tak to pak dodělává dodatečně.

Mawenzi píše:Nebo muzes delat poznamky rovnou do telefonu, pak mas min prace s prepisovanim z papiru/diktafonu.

To nechápu, protože z toho mobilu to stejně budu muset také přepsat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4368
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 26, 2020 10:55

Etheric píše:@Dromedaro: však už máš něco nachozeno, sice s těžkou výbavou, ale máš. Takže už musíš mít představu, co ti vyhovuje a co ne. Pak už jen stačí nakoupit

Jo,ale já jsem prostě vždycky zašel do armyšopu, koupil bavlněný kalhoty se směsí syntetiky za osm stovek.Vyzkoušel,zaplatil,během chvilky odešel a víc jsem neřešil. Vydržely dlouho,ale to bylo tak všechno. Jsou těžký,neprodyšný a občas i pohodlný. Tady u těch nových věcí zaměřených přímo na turistiku člověk musí zvážit mezi materiálem,cenou,prodyšností,odolností,pohodlností... je tam mnoho faktorů a kolikrát mám v obchodě pocit, že jdu do zkratu a omdlím tam. :) Hlavně,když tam řeším víc druhů zboží. Něco,jako když procesor zpracovává a promýšlí mnoho variant zároveň,aby pak ideálně vyplivl nejlepší variantu. A když je toho na ten PC procesor moc nebo na to není stavěný,tak se systém zasekne a musí se restartovat :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4368
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » ned črc 26, 2020 11:29

dromedaro
mohl bys to mit v elektronicke verzi sem myslela, a pak treba tisknout s fotkama do fotoknih. nevim, zda poznamky nasledne budes digitalizovat, takze pokud ne, tak bezpredmetny.

ja driv psala pentelkou.

jo, tyhle deniky asi vypadaj fakt skvele, kdyz to nekdo i umi kreslit a tak, je to fajn se tim probirat a prohlizet...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Kjuba » ned črc 26, 2020 13:16

Když už se tu probírají ty 18650 články sem se chtěl zeptat těch, co se v elektrice vyznají.

Neměl by někdo nějaký odkaz, kde koupit kvalitní články 18650 s co největší kapacitou? Vzal jsem pár z Aliexpressu, ale stály za prd. Výrobce samozřejmě nevím, asi nějaký přebrandovaný no-šmejd. Jaká je teď vlastně max reálná kapacita?

Někde v hlavě mám zakódované, že kvalitní byly Sanyo články. Vím, že kvalitních výrobců bude asi málo, a že se dají koupit kvalitní za slušný peníze, když člověk ví, že jsou to přeznačené originály.

Budu ale potřebovat ty pro běžný konzumní trh s pinem. Dají se koupit i průmyslový, co pin nemají. Ty používají třeba modeláři a bastlí si z toho vlastní battery packy třeba na lítání.

Používat to budu do LED světel, co mám zbastlený na makro focení.

Potřebuji cca 6 kusů

Díky

P. S. Jo a dobíjel bych to pomocí dobíječky Opus BT C3100 V2.2
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 815
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Kjuba » ned črc 26, 2020 17:09

Tak jsem trochu pohledal. Co tyhle?

https://pajenicko.cz/baterie-liitokala- ... Heureka_cz

Je to čínskej šmejd, nebo se to dá? Jsou s ochranou proti přebití a podvybití. Cena se zdá být dobrá.

Články bez ochrany asi nejsou pro ty moje LED světla vhodná, co?
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 815
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned črc 26, 2020 19:12

Panasonic/Sanyo 3500 mAh (NCR18650GA). Tady mas test.

Kde je koupit, aby to byly opravdu ony a ne nejaky podvod, ti neporadim. Muzes je koupit prebrandovane od Fenixe, akorat bohuzel za ctyrnasobnou cenu (rozumna je 5 - 7 USD za kus). Asi bych zkusil hledat a kdyz neco bude vypadat duveryhodne, tak bych dve vzal na vyzkouseni a kdyz to bude OK, dokoupil zbytek.

Dej kdyz tak vedet, jestli se ti neco povede, bude se hodit i dalsim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned črc 26, 2020 19:34

Dromedaro píše:Proč?

Kupujes veci a pak je vracis, protoze sis to rozmyslel.

Dromedaro píše:Etheric za odlehčení dal přes sto tisíc :) A teď vítězoslavně ohlašuje, že už mu chybí jen batoh. :supz:
Co jsem se díval na různé blogy a četl zde, tak těch 60tisíc je celkem "běžná" částka.

Nejde o castku, ale o to, ze na ni nemas. Financne gramotny clovek resi nejdriv nezbytne veci a az pak zbytne a nikdy se kvuli zbytnym nedostane na mizinu. Nezbytne jsou jidlo a bydleni. Nasleduje financni rezerva a az pak konicky. Financni rezerva ma byt i normalne na pul roku, ted radej vic. Krize teprve lehce zacala a muze prijit mnohem horsi. Co budes delat, jestli prijdes o praci a nova nebude? Najis se outdoorovych veci?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Kjuba » ned črc 26, 2020 20:08

Super, díky za tip. Jen nevím, jestli tohle nejsou ty průmyslové bez pinu. Nevím, jestli rozměrově (hlavně délka) je stejná jako u těch s vystouplým + pólem. Pokud ne, tak by možná nedošlo ke spojení na + pólu a byly by krátký. Pak jedině je buď vypodložit nebo na + pól nabodovat kousek plechu a nějak si ten pin vytvořit.

Jinak co se týká toho Fenixu, tak ne. Takovou lumpárnu podporovat nehodlám. Už z principu. Ta potištěná fólie s nápisem pro mě nemá hodnotu 450 Kč.

Jo, někde u nás kouknu po těch červených a koupím na zkoušku a dám pak vědět.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 815
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned črc 26, 2020 20:20

Myslim, ze jsou a jsou kratsi, mely by mit tech 65 mm. Pouzivaji se bud prumyslove nebo jako zaklad pro takove, jako jen ten Fenix. Neni to jen folie, ale prave i ten pin + ochranna elektronika. Ty jsou ale fakt predrazene, za 200 - 250 Kc by jeste sly.

Muzes zkusit hledat NCR18650GA, jestli nenajdes clanek s pinem a ochranou, ktery ho ma jako zaklad. Kdyz to nekdo na ferovku prizna, jako Fenix (za to maji plus).

Ty LiitoKala, cos nasel, muzou byt uplne v pohode, ale nic o nich nevim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Kjuba » ned črc 26, 2020 20:24

Hmm, tak u nás prdlajs. Všechno drahý.

Zkusím tyto:

https://www.ebay.com/itm/264555781796

Prodejce je v pohodě, free shipping and returns, cena necelých 170 Kč/kus.

Uvidíme, jak se kluci Litevský předvedou.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 815
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned črc 26, 2020 20:33

Jj, taky jsem koukal, nevedi, co by si za to rekli :?

Tohle nevypada spatne, dej vedet, jak to dopadlo. Nebude ti ale chybet ten pin a ochrana?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 26, 2020 20:42

mike píše:Kupujes veci a pak je vracis, protoze sis to rozmyslel.

Jo, takhle si to myslel. Jo, to máš pravdu, v tom mám rezervy. Furt je co zlepšovat. Mně se to na mně taky už přestalo líbit. Dřív žádné lhůty pro vracení nebyly a člověk si musel třikrát rozmyslet, než něco koupí.

Mike píše: Nezbytne jsou jidlo a bydleni. Nasleduje financni rezerva a az pak konicky. Financni rezerva ma byt i normalne na pul roku, ted radej vic. ?

Jo, to je ideální stav. Pro mě to není koníček,ale nějaká životní náplň, které bych se chtěl věnovat víc než dosud a nechci ztrácet čas. Koníček je pro mě něco,kdy člověk chodí každý čtvrtek do keramiky plácat hrníčky. Ale jo, i v tomto mám rezervy. I zde je co zlepšovat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4368
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Kjuba » ned črc 26, 2020 20:51

No s tím pinem to asi nebude tak horký. Koukal jsem na uchycení té baterie v držáku a asi to půjde i bez pinu. Já myslel, že je ten kontaktní plech +pólu na držáku jakoby utopený o cca výšku toho pinu. Ale není to tak. Bude mi stačit když +pól nebude utopený na těle baterie. A to se zdá, že není. Pak to kontakt vytvoří.

Našel jsem ještě toto:

https://www.ebay.de/itm/323958598083

Ale je to už s poštovným ekonomicky nevýhodné.

No co se týká té elektroniky, tak nevím, jestli je moje dosavadní články vůbec měly. Někde jsem četl, že ty nechráněné články nejsou vhodné do kapesních svítilen, ale nevím proč. Jestli kvůli tomu podvybití. Že by v těch světlech se mohly moc vytlouct a mohlo by je to oddělat. Jak píšu, nejsem v tomhle zdatný a myslel jsem, že třeba Ty, Dudy nebo Lipon by jste mohli vědět.

Jako samo je možnost zkusit ty LiitoKala. Je to web pajenicko.cz, tak snad to jsou nějaký dráťáci a vědí, co prodávají. Kdyby to bylo na mallu, tak na to rovnou dlabu.
Naposledy upravil Kjuba dne ned črc 26, 2020 21:08, celkově upraveno 5
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 815
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned črc 26, 2020 20:54

@Dromedaro: fajn, uvedomit si to je prvni krok :) Zivotni naplni rozumim, ale i tak jde o priority. Jist musis a mit nejake zazemi taky vetsina lidi potrebuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned črc 26, 2020 21:02

Kjuba píše:Že by v těch světlech se mohly moc vytlouct a mohlo by je to oddělat. Jak píšu, nejsem v tomhle zdatný a myslel jsem, že třeba Ty, Dudy nebo Lipon by jste mohli vědět.

No, ja mam sice elektrofakultu vystudovanou, ale realne se od skoly zivim programovanim, takze R = U/I si jeste pamatuju, ale me prakticke zkusenosti s up-to-date elektrotechnologiema jsou velmi kuse :) Myslim, ze jde presne o to, co pises, je potreba zastavit vybijeni na nejake hranici. Coz ne vsechny svitilny musi umet (Fenixy myslim jo).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Kjuba » ned črc 26, 2020 21:28

No, zkusím se zítra zeptat na ty LiitoKala. Uvidím, co se dozvím. Vycházejí z článku s označením NCR18650-34B. Ty originál jsou označený jako NCR18650GA. Čert ví, jak si je to podobný.

Možná, že si vezmu na zkoušku i od nich. Strčím do nabíječky a změřím reálnou kapacitu a uvidím. Když tak jim je hodím na hlavu. Ale ta ochrana by se asi hodila.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 815
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 27, 2020 5:01

mike
to je hezka predstava ve state kde vetsima lidi nepracuje ani za prumernou mzdu ale bydleni a jidlo sezere 80% platu tak pak uz muzes bud setrit a cumet vetsinu zivota do zdi, nebo zit na hrane, s konickama a bez pulrocni rezervy.

nerikam, ze nemit zadnou, to je samozrejme spatne, ale osobne asi radsi jen dva mesice rezervu a spokojenej vikend s konickama, nez sedet doma a cucet nasrane do zdi, ze napred musim 5 let pockat nez to nasetrim a pak si teda yeprve muzu dovolit koupit novej a pohodlnej batoh, ze kteryho me neboli zada?

to proste taky neni reseni. Naopak v krizi zase muzu jit a nastehovat se k nekomu, kdo je na tom taky hur, slevit ze svyho komfortu napr. v bydleni, ale ponechat si moznost venovat se veci, co me bavi.

a hromada lidi ma tu smulu, ze proste maji praci, kterou vlastne maji jen aby plnili penezenku, zadna radost... a pak je tezky chodit do prace co nemam rada a doma sedet a cumet do zdi, protoze je to spravnejsi nez si koiput krosnu a listky..

byl by to hodne smutnej zivot.

Z jinyho soudku
mam pujcenej od PaKa lanshan 1p. cca 560g bez koliku jen vnejsi stan.

mam 168cm a prijde mi to na hrane, ahych nemela latku priplesklou na ksichte a nohach (nemela sem to teda vyply, spis sem to stavela jen cvicne) ale stavi se to fakt rychle a je to celkem sikovny.

takze o vikendu ozkousim exos 38 vel M (no, mozna sem si mela koupit 48, do 38 se nevejde karoska), prodala jsem talona 44 definitivne, a ten lanshan a hrbatou karosku z decathlonu. za necely 300 su zvedava, jaky to bude oproti stare zlite. doma na dlazbe pocitove stejny.

jinak dudyho stiznost na kratsi polstrovani popruhu exose beru, ja su nastesti drobna v ramenou a teda mam to polstrovani na hrane, ale nedovedu si gubec predstavit, ze by ten batoh mel nosit ramenatejsi chlap, to je batoh pro susinky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pon črc 27, 2020 5:55

Mawe, proč bereš pěnovku, když máš nafukovačku?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 27, 2020 6:07

Mawenzi píše:mike
to je hezka predstava ve state kde vetsima lidi nepracuje ani za prumernou mzdu ale bydleni a jidlo sezere 80% platu tak pak uz muzes bud setrit a cumet vetsinu zivota do zdi, nebo zit na hrane, s konickama a bez pulrocni rezervy

Dívám se na to podobně. Proto jsem tam psal, že to je ideální stav, na který ale dost lidí nedosáhne nebo za podmínek, které popisuješ. Já si to převedl do svých finančních podmínek. Člověk se z toho nesmí posrat a žít furt ve strachu, co by kdyby. No tak co, přinejhorším si půjdu lehnout na ulici. Na ty dva měsíce by člověk měl mít,aby měl něco než si najde jakoukoliv novou práci. Hlavně nemít půjčky a dluhy u různých společností.To je pak likvidační, když člověk není schopen splácet.

Mawenzi píše:Naopak v krizi zase muzu jit a nastehovat se k nekomu, kdo je na tom taky hur, slevit ze svyho komfortu napr. v bydleni, ale ponechat si moznost venovat se veci, co me bavi.

U nás se tomu říká "holka do nepohody" :) Vypadá to, že máš schopnost se přizpůsobovat a nemáš s tím problém. Teď během pandemie bylo dobře vidět, že plno lidí mělo strach ne z viru,ale že vlivem současných okolností přijdou o svůj životní standard, na který byli zvyklí a jen ta představa je přiváděla do stavů, kdy kolem sebe kopali.

Ještě jsem přemýšlel o těch nepromokavých vacích. Teda spíš o tom, mít v batohu jeden velký, ve kterém budu mít všechno místo několika malých.Pak taky, že bych teda měl v sáčcích jen drobnosti, které se blbě hledají a které můžou zapadnout plus jídlo a ten zbytek, měl volně.Je fakt, že toho prádla zase tolik netáhnu. Jestli je dobrý nápad mít to takto a ušetřit na váze, že nebudu mít pláštěnku na batoh a že prostě batoh může promoknout. Protože je pravda, že ta pláštěnka od určitého stupně deště ztrácí smysl, když to stéká po zádech nebo je takový liják, že prostě mezi záda a batoh prší, že ten batoh promáčí. Protože, když budu mít na vše nepromokavý vak(jako organizer) plus jeden velký plus pláštěnku na batoh, tak tím naberu váhu,ale i do toho dám dost peněz do těch vaků. By mě zajímalo,jaká je jejich výrobní cena...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4368
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 27, 2020 7:51

ja pouzivam vetsinou jen plastwenku, do skotska i nepromokavy vak na cely obsah batohu a nejakej pytlik na drobnosti klidne, ale jinak prave ja mam system drobnosti nacpanych do der ala podvlikacky se vedle spacaku tvaruji lip, kdyz je neomezuje dalsi pytel.

mam "vak" na na to pradlo + fusky, a na sluchatka s mp3 (kvuli kotani sluchatek). ted sem si usila jeste na plynovou bombu at ji nestrkam spinavou do esusu.

pokud mam velkej nepromok vak, davam mokrou celtu mezi vak a batoh, pokud velkej vak nemam, mam.na.celtu jeste zvlast nepromok vak malej - nenosim ji v origo obalu protoze mokra se tam casto blbe cpe.

jinak ale taky uz ale ty zmeny spatne nesu. jedna.vex je bejt pruzna v tom mysleni ale ta realizace uz je s vekem horsi. ale rikam i to, ze kdo chce, praci si najde i jako ten trhac visni treba... presto su rada, ze nemusim delat v penny ale praci co me bavi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Lipon » pon črc 27, 2020 8:36

variantou misto plastenky je ponco s hrbem na batoh
na zada ti nic zatekat nebude, pokud ponco nekde nedrbnes, do batohu ti taky tect nebude
baviem se ale o ochrane pri silnem nebo vytrvalem desti, funkcne je ponco jako plastenka, budes se pod nim potit
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4915
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon črc 27, 2020 15:21

Mawenzi píše:to je hezka predstava ve state kde vetsima lidi nepracuje ani za prumernou mzdu

Coz plati snad uplne ve vsech statech :twisted: Vyplyva to ze statistiky a bezneho rozvrstveni spolecnosti.

Mawenzi píše:nerikam, ze nemit zadnou, to je samozrejme spatne

Jenze prave o to tady slo.

Dromedaro píše: No tak co, přinejhorším si půjdu lehnout na ulici.

Ciste pro zajimavost, kolik ti je? Takhle uvazuji deti kolem dvacitky, ale casem se to meni.

Dromedaro píše:Na ty dva měsíce by člověk měl mít,aby měl něco než si najde jakoukoliv novou práci. Hlavně nemít půjčky a dluhy u různých společností.To je pak likvidační, když člověk není schopen splácet.

No aspon neco ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Kjuba » pon črc 27, 2020 15:43

Kjuba píše:No, zkusím se zítra zeptat na ty LiitoKala. Uvidím, co se dozvím. Vycházejí z článku s označením NCR18650-34B. Ty originál jsou označený jako NCR18650GA. Čert ví, jak si je to podobný.

Možná, že si vezmu na zkoušku i od nich. Strčím do nabíječky a změřím reálnou kapacitu a uvidím. Když tak jim je hodím na hlavu. Ale ta ochrana by se asi hodila.
Tak jsem tam volal. Pán v pohodě. Vysvětlil jsem mu oč mi běží a vznesl dotaz, jestli jsou to kvalitní články, na který se dá spolehnout.

Pán evidentně nebyl mými dotazy zaskočen. Řekl mi, že články má osobně vyzkoušené (i v čelovkách), a že jsou v pohodě. Dá se na ně spolehnout. Na moje slova, že si články jsem schopen přeměřit a eventuálně vrátit lakonicky odpověděl, že klidně, protože je má taky přeměřený a ví, že odpovídají deklarované kapacitě.

Jsou postaveny na originál článcích Panasonic. No tak jsem objednal. Myslím, že by měly být v cajku.

Až je budu mít doma, koncem týdne, tak je přeměřím. Několikrát vybiju, nabiju a dám sem krátký report. Samo jestli vydrží 1000 nabítí nebo ne nezjistím. To až časem.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 815
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon črc 27, 2020 15:46

Fajn, to zni dobre. Jsem zvedav na tva mereni :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Kjuba » pon črc 27, 2020 15:52

No, to bude velmi jednoduché. Nechám to na nabiječce. Po nabití umí ukázat reálnou kapacitu. Zřejmě integrací nabíjecí křivky. Žádný voltmetro ampérmetro mutlimetro oscilátory nemám :-).
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 815
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 29, 2020 16:41

Lipon píše:variantou misto plastenky je ponco s hrbem na batoh
.... budes se pod nim potit

Já mám pláštěnku od Tatonky s hrbem. Ale právě kvůli tomu, že se v tom zapařuji, jsem si pořídil bundu s membránou. Ale jako hodně jsem v tom byl zapařený, že to vůbec neplnilo svoji funkci a mohl jsem jít v dešti klidně bez toho a dopadlo by to stejně. Po stěnách zevnitř mi stékala voda a byl jsem propocený durch. To je dobré spíš na táboření tyhle pláštěnky. Ale jinak jsem s tou Tatonkou spokojený. Je odolná, má hrb na batoh, sepínání pod nohama, takže ve větru nelétá, prodloužená záda, a další vychytávky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4368
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Treking