Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát dub 6, 2018 19:46

Crux AK37 prisel. Tohle budu muset dukladne zvazit. Neni to ten pocit "tohle je presne ono". Neco se mi na nem velmi libi, ale z jinych veci mam obavy. Hlavne mi ale prekvapive uplne nesedi ramenni popruhy. Coz je zvlastni, protoze u Ultrahiku mi sedi perfektne a zada i popruhy vypadaji skoro stejne. Zkusim si s tim pohrat a nejak to seridit. Zato bederak sednul hned a batoh je diky titanovym vyztuham velice pevny, zvlast na to, jak je lehky. No, uvidim...

Ma par zajimavych vychytavek. Treba zapinani bereraku je docela nezvykle, byla to takova zkouska inteligence, ale po par pokusech bych rekl, ze je to lepsi, nez klasika. Zavesy na cepiny taky, libi se mi, ze cepin nevisi pod batohem jako u klasickych ocek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát dub 6, 2018 19:54

Michal82 píše:Já ti nevím - jo máte mě tu za šílence ULTRA HAEVY ale když jsem měl natřískaný Mission 50 a celej komplet batoh jsem vložil do 3,3kg Kajky 75 tak se mi to neslo výrazně líp i přes tu váhu navíc.
Prostě vybral bych si batoh dle konstrukce co ti vyhovuje a tak aby ti seděl, měl kapsy co chceš a td - váha je až to poslední co by mě u batohu zajímalo.

Dulezite je oboji. Musi se dobre nest, ale vaha je podstatna, zvlast v horach. Fyziku neoklames, proste tu vahu nahoru vytahnout musis. Presel jsem na Lightwave Ultrahike z Deutera, pohodlne jsou asi tak stejne, Deuter mozna malinko vic, ale to usetrene skoro kilo je v horach sakra znat. Ultrahike je trochu mensi, takze ho mam pri delsich akcich uplne narvany (viz fotka vyse), ale stejne mi to stoji za to prave kvuli usetrene vaze. Nad jistou hranici (~15 kilo) poznam v kopcich kazde deko. Takze resim i vodu, kdyz vim, ze po ceste bude, tak beru jen tolik, kolik budu potrebovat, nez tam dojdu s malou rezervou. U jednodenniho batohu do 10 kilo to neresim, beru 3 litry a mam to na cely den.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » pát dub 6, 2018 21:55

Jenže já nepsal nic o fyzice, ale o pohodlí.

Jasně že když má batoh 15kg a vložíš ho do 3,3kg batohu tak ten má následně 18,3kg.
Jenže jde o to, že ten druhý batoh má lepší bederák a zádový systém a kostra lépe rozkládá váhu a batoh má jiné těžiště - a to potom vede k tomu, že ti batoh nadměrně nezatěžuje nějaké svaly/místa na těle tolik jako ten jednodušší a ty se cítíš daleko lépe i když neseš vlastně víc.

Je to něco podobného jako kdyby ti na nohu spadla 5kg činka - zařveš asi víc než když ti na ní spadne 7kg pytel peří že.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod remy77 » pát dub 6, 2018 22:49

Pierre 111
Tiez budem o chvilu riesit batoh tak do 70 l. Zatial mam vyhliadnuty Gregory Paragon 68 (1,64 kg) Tusim Booze sice pisal, ze sa ramenne popruhy zarezavaju, lebo su elasticke, ale ja to predsa len risknem.
Naposledy upravil remy77 dne sob dub 7, 2018 6:06, celkově upraveno 1
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » sob dub 7, 2018 0:39

@Michal82: volba ale neni tezky a pohodlny nebo lehky a nepohodlny batoh. Pisu, ze dulezite je oboje. Takze lehky a pohodlny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » sob dub 7, 2018 6:45

A to je něco jako ,,levné drahé auto,, ?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » sob dub 7, 2018 7:01

taky mam stredne lehky a pohodlny kestrel nez lehci ale pro me min pohodlny exos ale pointa neni v tom se hadat o cerne a bile ale najit idealni sedou zonu a kazdej clovek ma ten pomer a potrebu jinak...

Ono i pul kila rozdilu na vaze batohu muze pro nekoho hrat a pro nekoho ne. Pro me usetreny pul kilo za exos uz nema smysl, na druhou stranu mit 2kg gregoryho nebo 1,5kg kastrola... kdyz sem.tenkrat zkousela, oba batohy mi sedely velmi podobne a hodne sem zvazovala, nakonec vyhral kastrol prave kvuli vaze.

Takze skoro nikdo nekupuju lehky blbe se nosici batoh a tezkej blbe se nosici batoh uz kupuje snad jen ten, kdo fakt NEMA jinou moznost ale vaha je proste uplne stejne dulezity kriterium pro nektery lidi jako je pro nektery dulezita barva, pro nekoho velikost bedernich kapes, treti nechce kapsy zvenku... proste je to parametr, kterej casto pomaha rozhodovat ale vetsinou neni jedinej podstatnej.

Pokud pro nekoho vaha dulezita neni, tak nechapu ze ho bavi se o ni dohadovat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » sob dub 7, 2018 23:33

Tak nejak. Zvlast ve vlakne, kde je setreni vahou hlavnim tematem.

@Michal82: to je neco jako treba ty Cruxy, o kterych se bavime. Titanove vyztuhy zad, material, ktery by nejspis zafungoval i jako neprustrelna vesta a pritom jsou velmi lehke a pohodlne. Kvuli pohodli fakt batoh nemusi vazit pres dve kila. Ani kvuli odolnosti. Na material je zaruka 10 let a myslim, ze by stacil i tobe ;-)

BTW, ty vyztuhy jsem dneska zvazil. Maji 66 g obe dohromady. Hlinikova u 60 liltroveho Ultrahiku ma 78 g. Ty batohy jsou diky nim pohodlnejsi, nez vetsina konkurence.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » ned dub 8, 2018 7:49

Materiál třeba - ale nestačila by mi ta konstrukce - když sem chtěl něco 70-80l dvoukomorovku a s kapsama.
Ten zadovej systém by byl zajímavý porovnat tedy s 25kg v každém batohu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » ned dub 8, 2018 10:00

Michal82 píše:Ten zadovej systém by byl zajímavý porovnat tedy s 25kg v každém batohu.


TLDR: Tohle vlákno je o UL vlákno, tak to zkus prosím akceptovat.

Nebude problém v tom, že tohle je vlákno o UL a ne o UH? (sám jsi to tu před tak 10 příspěvky zmiňoval). Tahle diskuze tu už byla a byl myslím úspěch, že skončila [-o< . Sice se to tu zvrhlo trochu ve výběr obecného batohu, ale ani tak není důvod ůtočit s UH argumenty a plevelit to tu. Chápu, že máš rád svoje vybavení a chceš ho ostatním doporučit, ale pochop, že většina návštěvníků UL vlákna nenosí 25kg. Skoro bych řekl, že by sis měl UL vlákno zakázat - všechno ti tu bude připadat moc lehké, že to nic nevydrží a argument váhy nebudeš ochotný akceptovat. Každý máme jiný přístup k pohybu venku a já ti to neberu, ale zkus prosím pochopit, že někdo váhu řeší a udrž svůj UH přístup v UH vlákně (nevím, jak se to tvoje vlákno jmenuje)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » ned dub 8, 2018 12:59

Potom tedy nevím kde je ten limit v UL protože tuším pierre111 tu zmiňoval že chce něco co unese 20kg.
Podle mne je totiž rozdíl v tom pojetí zda jde o váhu vybavení nebo o vybavení se zásobami jídla/vody - potom klidně můžeš mít v batohu 25kg a přitom můžeš mít nejlehčí UL výbavu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » ned dub 8, 2018 16:50

Michale, kdys naposledy měl základní váhu batohu 9kg a k tomu v něm táhnul dalších 16kg zásob jídla a pití?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » ned dub 8, 2018 17:11

budo - jo to už je dlouho.... jak víš UL sem nikdy nenosil, ale jeden čas sem měl řekneme lehčí vybavení takže kol těch 9kg sem byl a k tomu sem měl kol těch 10kg zásob.
Dnes s UH vybavením mám zaklad kolem 12-13kg nejčastěji a zásoby samozrejmne dle délky trasy.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned dub 8, 2018 17:19

500 g jidla a 3 litry vody na den. 16 kilo je pak na 26 dni (3 + 26 x 0.5) bez doplnovani zasob. Skoro bych rekl, ze naprosta vetsina clenu OF takove akce neporada ;-)

@Michal82: Pierre111 psal 20 kilo a ze je to mozna az moc. Na VHT akci, dva tydny s doplnenim zasob v pulce. To odpovida, protoze ja se na takovou akci vejdu do 17 kilo vcetne 3 litru vody. On ma navic lano a stan, lano 2.5 kila, stan a vareni ponese druhy, takze s rozumnym batohem se do 20 kilo v pohode vejde, spis bych to videl na 18 - 19.

20 - 23 kilovy batoh obcas nosim, kdyz jdu pro kramu pro mineralky. Deuter, nese se dobre, ale ze bych s tim chtel chodit po horach, to teda ani nahodou. Pricemz tenhle Deuter se se mnou neco nachodil, ale mel maximalne tak 18 kilo a uz to bylo az moc. Rozumna vaha na VHT je pro mne do 15 kilo, idealni je tak 12. To mivam na konci akce, kdyz uz je jidlo snezeno a je to sakra rozdil proti zacatku. A jak uz jsem psal, to necele kilo usetrene na batohu byla pomerne zasadni zmena k lepsimu.

Takze zadny limit neni, cim min, tim lip. Do tech 12 kilo i s vodou je to v pohode, nad 15 uz to neni nic moc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod slezacekm » ned dub 8, 2018 18:45

Michal82 píše:Lehkej a odolnej je třeba ten BD Mission co sem měl - a kapacitu mas cca od 50 po 80 - oni to obmenuji za mě byla 50 a 70 teď sou myslím 55 a 75 pokud už to zas neprekopali. V těch 50 vážil 1,5kg.

Když se teď dívám na BD Mission 55, má váhu 1,76 kg. Crux AK57 má váhu 1,22 kg. Má-li Mission stejný materiál jako Speed, troufám si říct, že odolnost je tak třetinová oproti Cruxu. Přitom jsou to typově podobné batohy. Neměl jsem na zádech Mission 50, ale porovnám-li Speed30 vs Crux AK37, Crux je mi pohodlnější. Vlastně by se pak dalo říct: pohodlnější, pevnější, lehčí vs méně pohodlný, méně pevný, těžší
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » ned dub 8, 2018 18:54

mike - no šak jo je fakt, že tam potom někde psal, že 20 je možná moc.

Jako měl jsem za to že jako UL se považuje třeba 7kg na týden plus zásoby. Pokud v tom není nějaká přesnější specifikace a jsem kol 12-13 na měsíc plus zásoby tak jsem taky UL....? :D

Nebo podle čeho to potom specifikujete?

Jinak ale to porovnání třeba CRUX by mne opravdu zajímalo jak se to v tom nese, protože ten Mission v tom byl velkej rozdíl plus byl velkej rozdíl i v dalších batozích a to už měli většinou jinak propracovaný zádový systém.

Ale tak já se tu nebudu rozepisovat, jen sem to tu četl a vzpomněl jsem si na ten TOR, který by cca mohl vyhovovat, ale zas nejde vyzkoušet.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » ned dub 8, 2018 19:01

slezacekm - já měl BD Mission 50l - ve velikosti L měl obsah 52l a váha 1,58kg.
Byla to starší verze. Materiál byl pocitově pevnější jak na Speed 30 který mám dodnes a mám ho také ve staré verzi, to co prodávají ten Speed dnes je proti tomu starému hodně tenčí materiál.
S Crux neporovnám, ten sem neměl.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » ned dub 8, 2018 19:06

Ten Mission 50 - pro mě měl limit na 15kg nad to bylo trápení.

Jinak ten Speed 30 mám rolovací uzávěr. V L váha tuším 1,26kg cca tak nějak.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned dub 8, 2018 20:34

Michal82 píše:Jako měl jsem za to že jako UL se považuje třeba 7kg na týden plus zásoby.

Nezapomen, ze je rec o VHT. Jen macky a cepin mas kilo a pul navic. Tam se na UL nehraje resp. UL veci jsou k nicemu (jak jsem se presvedcil s hlinikovyma mackama). K tomu muzes pridat uvazky, karabiny, srouby do ledu, prilbu, mozna i feratak... ja vetsinu z toho nenosim, ale cast lidi jo.

Michal82 píše:Nebo podle čeho to potom specifikujete?

Nic presneho, proste lehci veci, nez je standard. Takze treba moje perovka, co ma myslim 180 g, zatimco odpovidajici bezna bude mit aspon 300.

Zaroven je treba rict, ze doba se meni a vyrobci zacali na vahu hledet, takze rozdil mezi standardem a UL uz neni tak velky, jak byval. Nakonec bude vsechno UL a ty se budes muset vratit tam, odkud jsi priletel :twisted:

Michal82 píše: Materiál byl pocitově pevnější jak na Speed 30 který mám dodnes a mám ho také ve staré verzi, to co prodávají ten Speed dnes je proti tomu starému hodně tenčí materiál.

Nejen material. Co s tim batohem udelali je neuveritelne. O starsi verzi (40) jsem uvazoval, vadila mi tam jedina vec, kvuli ktere jsem ji nekoupil. Nedavno jsem zkousel novou, kde sice ten problem odstranili, ale je to uplne jiny batoh. Neveril jsem, prisel mi uplne srackovni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » ned dub 8, 2018 21:02

Jj ono ty nové vypadají designem hezký, ale je to na prd.... kdybych dnes jo chtěl batoh od BD poscháním si 3-5 let starou verzi - bylo to něco jiného.

Tak VHT výbavu sem nepočítal to beru jako specifikum - těmi 7kg sem myslel základní vybavení.

Že se odlehčuje vše je smutné - asi proto mám tak rád ty poslední mohykány co tomuto trendu vzdorují.

Si ten Crux budu muset vyzkoušet - snad na nej někde narazím v 70l
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned dub 8, 2018 21:07

Tezko. Crux je dost specialka, v kamennych obchodech skoro neni a je jich malo. Treba AK57 se ted neda sehnat, protoze se zasekla vyroba uz nekdy pred rokem. Navic jsou to lezecke batohy a jak nekdo psal vys, je to v podstate nepromokavy pytel se zadovym systemem :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned dub 8, 2018 21:10

Jeste k tomuhle:
Michal82 píše:Že se odlehčuje vše je smutné - asi proto mám tak rád ty poslední mohykány co tomuto trendu vzdorují.

Ja to naopak vitam. Driv nebyl vyber, ted uz zacina byt.

Odlehcovani je spravne, jen se to nesmi udelat stupidne (jako treba ten BD Speed). Nizsi vaha nemusi byt na ukor pohodli a odolnosti. Kdyz se pouziji lehci a lepsi materialy. Muze to ale byt na ukor ceny, protoze takove materialy jsou drazsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » ned dub 8, 2018 21:13

mike - tak já to nemyslel tak, že bych si ho pořizoval :D
Ale zajímá mne ten zadovej systém - nakolik je opravdu pohodlnej pod zátěží.
A v ČR ho hledat nebudu - DE/UK bych na to snad narazit mohl.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned dub 8, 2018 21:22

Ja ti rozumim, ale ani v zahranici na nej normalne nenarazis. Maji je v par obchodech (doslova) a jeste ne cely sortiment. U nas nejsou nikde, v Rakousku vim o jedinem krame a tam ted skoro nic nemaji. Kupoval jsem tam svuj Lightwave Ultrahike, coz je stejny vyrobce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » ned dub 8, 2018 21:29

mike píše:Ja to naopak vitam. Driv nebyl vyber, ted uz zacina byt.
:(( Bohuzel ale vetsinou jenom jednym smerem :twisted:. Protoze vsichni odlehcuji, vsichni "modernizuji" - a, bohuzel, ve velke casti to je na ukor pohodli a/nebo odolnosti. Je to tak, i kdyz vyrobci budou vzdy tvrdit neco jineho. Vsak proto jsem se na zaklade vlastnich zkusenosti postezoval v jinem vlaknu a taky si vsimam docela dost stiznosti jinych na nove verze batohu, prakticky napric spektrem bezne sehnatelnych vyrobcu. A taky testy a uzivatelske recenze a ohlasy (obzvlaste ty dlouhodobe) to casto potvrzuji.

Ono je fajn, ze je (pro nekoho) Crux XYZ skvely a fajn, ale neda se vyzkouset a sam pises, ze se taky tezko shani. Podobne to je s nekteryma dalsima batohama, co si nikde neosahas. Ale pro vetsinu lidi je fakt mnohem dulezitejsi, aby si batoh zkusili, osahali a dobre jim sedel, aby si mohli vybrat a srovnat vlastnosti a najit "ten svuj". A to je cim dal tezsi. Mozna ne u extremniho UL, ale u beznych lehcich batozich (rekneme jen L - "Light") to taky plati.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned dub 8, 2018 21:55

No tak to udelas jako ja. Batoh si objednas pres Net a kdyz nesedne, tak ho vratis. Ja jeste nevim, jestli si AK37 necham, zatim zkousim, chodim s nim kolem baraku a sousedi si asi mysli, ze mi definitivne hrablo :twisted:

Jinak jsem to myslel spis obecne. Ma prvni membranovka mela pul kila a to byla jedna z nejlehcich, co se tenkrat dala sehnat. Dneska maji lehke membranovky pod 300 a ty UL pod 200 g. 300 - 400 jsou ty bezne a pul kila nebo vic monstra pro priznivce UH. A tak je to i s dalsima vecma.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » ned dub 8, 2018 22:41

mike píše:Batoh si objednas pres Net a kdyz nesedne, tak ho vratis.
Vsak to tak delavam, nejenom s batohama. Jen si hodne selektuji dopredu, pokud mohu, protoze i tak mam v postovnem na poslani zpet docela dost penez (zejmena s botama pro celou rodinu :twisted:). Bohuzel, u nas si nemuzes moc objednavat veci na pobocku zdarma - s vyjimkou RP, Alpsport, mall.cz a 4camping.cz. (Kdyz jsem nedavno objednaval 4 nebo 5 veci z Hudy v jedne objednavce a nakonec mi prisly 4 baliky, protoze poslali skoro vsechno z ruznych prodejen a ja jsem vedel, ze min 3 se vrati urcite - na zkouseni 4 ruzne damske HS gate, ktere nikde v okoli nemeli -, mozna i 4., tak jsem si rikal, ze to bude za 600+ Kc... Nastesti jsem nakonec vykomunikoval osobni vraceni na pobocku v OV.)
Takze taky neni uplne idealni, ze si nakonec objednas rekneme 6 batohu, z toho 5 vratis. A kdyz to objednas ze zahranici, bo sem se to nikomu neoplati dovazet, tak ten batoh, co si nakonec nechas (pokud vubec) si preplatis alespon 2,5-krat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 10, 2018 9:04

Ano psal jsem, že můj odhad je tak 20kg, ale že bych raději méně. Když se lidi baví o ultralight a mají výbavu do 7kg, tak se většinou ale jedná jen o treking, nikoli o VHT nebo lezení. Já mám vlastně poměrně lehkou výbavu, aspoň některé kousky. Namátkou moje nafukovací karimatka má myslím 440g, péřový spacák 800g, kalhoty 230g, membránovka 325g atd. Jsou ale kousky výbavy, které nemůžeš mít ultralight nebo nechceš :) jelikož na nich může záviset tvůj život. Třeba lano, hliníkový cepín je taky k ničemu, když ho potřebuješ zaseknout do ledu a o hliníkových mačkách na mixy raději ani nemluvím.

Když vezmu váhu lana 2,5kg (60m), cepín a mačky 1,5kg, sedák + železo + helma 1,5kg. K tomu jídlo na řekněme týden cca 4kg + 2l vody. To máš celkem 9,5kg. Takže zbývá 10kg na tu klasickou výbavu. To mě nepřijde zase tolik přepálené vzhledem k tomu, že budu potřebovat i oblečení do zimy. Musím si ale udělat nějaký gear list i s váhama vybavení.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod slezacekm » úte dub 10, 2018 9:51

Až takový gearlist uděláš, prosím o nasdílení. To by mě zrovna zajímalo. Není problém najít již vytvořené, ale spíš se fakt jedná o UL chození, VHT a lezení už tolik ne.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » úte dub 10, 2018 16:04

Tak moje výbava je taky celkem lehká ;)
Ten soupis by mě zajímal.
Ono jo většina z vás má často UL věci, ale zas jich tahá tolik, že bych klidně 1/3 vyházel.
Pokud potom mas věci na lezení tak jasně na tom se gramařit asi nevyplatí.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Treking