Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pát kvě 3, 2013 16:16

Takze kdyz budu doufat, ze mi stan/tarp neshori a nikdo ho neukradne tak je ten Tyvek lepsi? :)

edit: neee - mas to pekne vyrobeny :) me bude asi muset stacit pod sebe placnout ten Tyvek, tohle bych nevyrobil a beztak od toho neocekavam zadnou vyssi funkcnost nez je treba kus igelitu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pát kvě 3, 2013 16:40

scinkk píše:.......tohle bych nevyrobil a beztak od toho neocekavam zadnou vyssi funkcnost nez je treba kus igelitu:)


:supz: Bingo!!!!!!!! :supz:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » pát kvě 3, 2013 19:12

Hledal jsem řempo na webu .... je jich celkem dost, ale jak dohledat ten materiál co máš ty? Pamatuješ si název?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » pát kvě 3, 2013 20:10

@dudy - taky by mě zajímalo která tkanina je to přesně,je to tohle?
Mě se ta varianta jako tarp líbí i ta černá barva,jako podlážka nevím,musel bych otestovat.Ještě mě zajímá jaká je životnost když už to používáš tak dlouho a jestli ten materiál navlhne(ztěžkne) nebo jestli je 100% vodoodpudivý.Jo a jak se soukáš do setupu na fotce č.1 - jde to asi blbě ne?A šíře se dělá jen 150cm?
Chtěl bych to zkusit jako tarp na léto a nechce se mi objednávat silnylon na ebay,tohle by mohla být zajímavá alternativa.Dík.

*********************
Pro ty kterým nevadí číst v angličtině - zítra a pozítří bude volně ke stažení na amazonu ebook pro Kindle Keitha Fosketta - Last Englishman
(OUTDOOR BOOK OF THE YEAR 2012' BY THE GREAT OUTDOORS MAGAZINE) o jeho cestě na PCT(šel to i krysak).Normálně za 8,46USD
Kdyby měl někdo zájem a nestihl můžu poslat i v jiném formátu zkonvertovaném v Calibre.

**********************
Ad ponožky do tenisek - podle počasí používám
Nike Dri-fit kotníkové:do tepla - tenké,velmi rychle schnou(syntetika,celkem vydrží)
New Balance - nějaké trailové běžecké:do chladnějšího počasí,vyztužená pata/špička,schnou mírně hůř,dobře tlumí,trochu teplejší(mix)
Bridgedale - letní nejtenčí trekovky - do chladného počasí,hřejí tlumí,schnou déle(bambusové vlákno).

Jo a neberu si dvoje ponožky přes sebe(ani do pohorek).

**********************

Ad Sawyer filtr - váha dle výrobce 85g,bohužel jsem zapomněl převážit nepoužitý filtr,po otestování a propláchnutí jsem zjistil že tam zůstane malé množství vody které nejde odsát a váha ukazuje 96g,takže cca 10-11ml zůstane ve filtru - děje se to tak i u jiných filtrů?
Stříkačka na propláchnutí váží 32g(ale lze propláchnout i čistou přefiltrovanou vodou z druhé lahve pomocí adaptéru který není součástí balení).
1l skládací lahev na vodu váží 28g(lze připojit libovolnou lahev s klasickým závitem - Coca Cola apod.)
Celkem 156g
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pát kvě 3, 2013 21:19

@budo + deu
Tuhle už mám asi šest let a zatím drží, nesákne, nepropouští. Je to asi osmej kousek z mé produkce. Sem si za komančů šil i stan.
Co to je přesně nevím, normálně sem přišel do Kutila či jak se to menuje na Florenci a řek si o nepromokavej šusťák, nabídli mi v asi ve třech gramážích od týdle až po Plastex. Nedávno sem koukal, že měli něco i na Újezdě.
Setup č.1 je fakt nouzofka, je to rovnorameňák o přeponě 100 a výšce 50cm.
Jinak se dá pořídit i u Jurků: http://www.jurek.cz/cs/vyrobky/outdooro ... A9-tkaniny
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » pát kvě 3, 2013 21:26

@dudy - dík za info

Tady pro zajímavost jedno pěkný videjko o Pacific Crest Trailu,mimochodem v celé stopáži nikdo neměl pohorky.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod grco » pát kvě 3, 2013 21:35

@deu: PCT je trek, ktory ma 4200 km! Kolko ludi v Europe chodi take treky? Je jasne, ze v USA ma UL tradiciu, pretoze tam maju tradiciu aj tieto dialkove pochody. V EU maju tradiciu pohorky, lebo tu ludia nechodia 4200km po lese, pusti a pobrezi, ale chodia tyzden po alpskych sedlach a vrcholoch.

Je jasne, ze na PCT si nevezmem duplexy, takisto ako je jasne, ze na alpsky prechod po ladovcoch si nevezmem sandale... Uz prosim tie pohorky nechajte tak :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » pát kvě 3, 2013 21:46

Tradice bych nechal stranou,jinak by neexistoval vývoj.Mě jen zaujalo že tam fakt nikdo neměl pohorky a videjko se mi líbilo.
Alespoň teď mají lidi na výběr a ví že existuje alternativa :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod JohnyFK » pát kvě 3, 2013 23:20

Nerad ti kazim iluzi spasitele, ale lidi věděj celou dobu že existuje víc typů bot. A spousta lidí si na "treky" bere třebas i tenisky, jen pak nepovažuje za nutný kvůli tomu zakládat blogy, dělat z toho novej styl, a dávat tomu nějaký "cool" jména :wink:

Jsem příznivcem obou druhů bot - prošel jsem v plátěnkách Rilu a Pirin ještě když OF ani neexistovalo, ale stejně tak spokojeně si zejtra beru na dva dny na Křivoklátsko těžký Pinnacle od Garmondu. Důležitější než to, co mám na nohou, je to, že se vůbec dostanu ven. A na to tady poslední dobou spousta lidí nějak zapomíná...
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod pavproch » sob kvě 4, 2013 5:36

JohnyFK píše:Nerad ti kazim iluzi spasitele, ale lidi věděj celou dobu že existuje víc typů bot. A spousta lidí si na "treky" bere třebas i tenisky, jen pak nepovažuje za nutný kvůli tomu zakládat blogy, dělat z toho novej styl, a dávat tomu nějaký "cool" jména


džony bingo! =D> =D> =D> :smt023
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » sob kvě 4, 2013 6:18

Proč, sakra, já tady smolim ty svý příspěfky, patlam vokolo tu vomáčku, když pak příde někdo a napíše to jasně ve dvou větách.
Za mě také: Džony Bingo!
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » sob kvě 4, 2013 6:37

V podstatě souhlasím,já třeba za sebe můžu říct,že se ven nedostanu tak často jak bych chtěl,ať už kvůli práci,rodině nebo jiným koníčkům,ale snažím se no :)
Jinak za mesiáše se rozhodně nepovažuju,to že tady něco řešíme a předáváme si informace není od věci,když jsem tady na foru hledal nějaké informace jak odlehčit moc jsem toho nenašel a bylo to rozházené v různých vláknech.Takže jo,neseďte u kompu a jděte ven,já si jdu zaběhat.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » sob kvě 4, 2013 8:59

deu píše:Tady pro zajímavost jedno pěkný videjko o Pacific Crest Trailu,mimochodem v celé stopáži nikdo neměl pohorky.

nedávno dávali na Prima Zoom pěkný dokument o Pacifik Crest Trail, celé se to jde po cestách a silnicích v lehkém terénu, a od jara do podzimu, takže žádný těžký povrch, a prakticky žádné špatné počasí, takže není problém to ujít v teniskách
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod wawrik » sob kvě 4, 2013 9:28

No, v tom videu, čo linkoval deu, je sneh aj zlé počasie... Ale páčil sa mi nápad, čo sa tam mihol v pár záberoch - pripevniť si na bágel dáždnik ako ochranu pred slnkom :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » sob kvě 4, 2013 9:38

fps píše:celé se to jde po cestách a silnicích v lehkém terénu, a od jara do podzimu, takže žádný těžký povrch, a prakticky žádné špatné počasí, takže není problém to ujít v teniskách


Na to se budeš muset zeptat krysáka,ale pochybuju,že by to bylo až tak lehký.Viděl jsem třeba dokument o AT a tam měli nejhorší sezónu za celé období kdy první měsíc nonstop pršelo.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » sob kvě 4, 2013 16:27

v tom dokumentu bylo řečeno že se o dobrou schůdnost stezky stará tisíce dobrovolníku, a když jsou hodně špatné povětrnostní podmínky, tak jsou některé části uzavřeny, je jasné že to není žádný pouťák, ale není to chůze mimo cesty, nebo stezky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » sob kvě 4, 2013 18:32

@fps - chtěl bych tě vidět jít 4200km mimo cesty,na to by ti asi 1/2 roku nestačilo :D
Jestli chceš stáhni si tu knihu co jsem postoval o něco výš - přímý link tady nemusíš mít čtečku Kindle,stačí Kindle for PC/Android a účet u amazonu.
V recenzích se píše že tam nejsou jen veselé historky a popis krásné přírody,ale i nesnáze a úskalí.Ještě dnes a zítra zdarma.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » sob kvě 4, 2013 20:08

Tak jsem si zalozil ucet, stahl knihu a dokazal dokonce spustit cloud reader :-)

Tak to snad nekdy prectu .... anglictinu zvladam spise pasivne.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » ned kvě 5, 2013 8:49

The Last Englishman bez DRM v různých formátech heslo:of
Free download od autora.
Naposledy upravil deu dne ned kvě 5, 2013 15:01, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » ned kvě 5, 2013 10:03

Tak jsem začal výrazně odlehčovat a teď řeším dilema, zda si sehnat nějaký uzavřený UL stan a nebo si koupit 240 gramový bivakovací vak od High Pointu.

Jaké jsou vaše zkušenosti s bivakovacím vakem? Dá se s ním existovat i řekněme na měsíčním toulání přírodou v blízkosti civilizace?

Také jsem se chtěl zeptat, zda by sem mohl někdo hodit seznam svých UL věcí, ať se mám od čeho odpíchnout.

Například do teď jsem řešil otázku vaření a nechal jsem se "davem" přesvědčit, že alespoň jedno teplé jídlo denně, pěkně ve stanu je nutnost. Nějak jsem ovšem dospěl k závěru, že teplé jídlo vlastně ani nepotřebuji a tak jsem vaření ze seznamu zcela odlehčil a nosit ho nebudu a tak by se dalo pokračovat i s dalšíma věcma...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod axi12 » ned kvě 5, 2013 11:51

Tak i teplé jídlo se dá udělat bez nějakých těžších věci... vařič na líh, trochu lihu a máš... místo dvou minut budeš vařit deset, ale to nevadí. ne? ;)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod deu » ned kvě 5, 2013 14:54

hlp3 - měsíční toulání jen se žďárákem byť v blízkosti civilizace bych neviděl jako ideální(sám jsem to nezkoušel),v případě špatného počasí pokud bys potřeboval jen něco dalšího než jen zalézt a spát - třeba ošetřit puchýře,uvařit,převléct se,bys to měl dost komplikované.

Pokud chceš odlehčovat začni u základní trojice - batoh,spacák,stan.Záleží jen na financích které do toho chceš nastrkat.
Co se spaní týče já bych volil: nejdražší - ultralehký dvouplášťový stan(pod kilo), levnější - tarp+bivy(event/gtx) s moskytiérou, nejlevnější tarptent+podlážka

Co se vaření týče - v létě na dva až tři dny občas neberu,ale na měsíc mi to přijde blbý,jedině že bys navštěvoval hospody.
Nemusíš brát celou sadu vaření,pokud jsi zručný stačí ti malý hliníkový ešus a ohýnek.
Druhá lehká varianta je to co mám já na 3-5dnů:ešus+alobal.poklice(173g)+liháč(18g)+závětří(30g)+lahvička 0,25l(15g)+palivo(250ml 96%líh).
Můžeš ušetřit váhu pokud pořídíš titanový ešus(cca 50g-100g dle typu)
Jen podotknu že nevařím,pouze horkou vodou zaliju instantní jídlo a nechám odstát.
A třeba si během polední pauzy rád dám kafe,čtvrtlitr je uvařený za chvilku.

PS:pokud někdo chce tady je pěknej wallpaper z PCT v lepší kvalitě než je v náhledu
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » ned kvě 5, 2013 19:10

taky bych doporučí stejně jako deu se soustředit na co nejlehčí spacák, stan, batoh, a ještě nafukovačku, tady se dá váha nejvíc ušetřit

já tedy doporučuji stan, obzvlášť na vícedenní turistiku, je to úplně jiný komfort než jenom žďárák, taky si nedovedu představit jet na více dní bez vaření, těch cca 435g navíc za to stojí, bez ranního čaje, a jednoho teplého Travellunch denně nedám ani ránu, podle mě je na čaj a Travellunch lepší a lehčí varianta Jetboil Sol Titanium 240g, a 100g kartuš která váží plná 195g, a je na uvaření cca 12l vody

já mam spacáky Sir Joseph Koteka 200cm http://www.sirjoseph.cz/cz/produkty/spa ... ht-714.htm
stan MSR Hubba http://cascadedesigns.com/en/msr/tents/ ... ba/product
batoh Osprey Talon 44 http://www.ospreypacks.com/en/product/m ... e/talon_44
nafukovačku Therm-A-Rest NeoAir Xtherm Large http://cascadedesigns.com/en/therm-a-re ... rm/product
futrál Sea to Summit eVent Compression Dry Sack a zimní spacák 1340g, futrál Sea to Summit eVent Compression Dry Sack a spacák jaro nebo podzim 1020g, futrál Sea to Summit eVent Compression Dry Sack a spacák letní 740g + stan 1400g + batoh 1100g + nafukovačka 600g = podle toho jaký mám spacák 4440g, 4120g, 3840g

na spacáku se už nic moc váhy ušetři nedá
stany jsou i lehčí, ale u nás se sehnat dají jenom těžko, třeba tyhle http://www.hikelight.com/shelters.html
batohy jsou taky lehčí třeba http://www.hikelight.com/backpacks.html ale u batohu platí to samé co o stanech, jenom těžko se u nás seženou
nafukovačka se dá pořídit lehčí Therm-A-Rest NeoAir XLite http://cascadedesigns.com/en/therm-a-re ... te/product
Naposledy upravil fps dne pon kvě 6, 2013 10:35, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod grco » ned kvě 5, 2013 20:01

Big Agnes stany sa daju kupit na ultralightoutdoorgear.co.uk, tie hadam skusat nemusite...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » pon kvě 6, 2013 10:25

tak podle mě je dost dobré si kupovaný stan zkusit, obzvlášť jestli je jedinec větších rozměrů, jestli je stan dostatečně velký poznáš jenom z vyzkoušení, a nebo taky zda v něm je tma nepoznáš z obrázku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod grco » pon kvě 6, 2013 12:27

To s tym skusanim prehanate.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » pon kvě 6, 2013 12:55

nevím co přeháníme? mam 193 cm, a abych se ve stanu posadil na nafukovačce tak potřebuji cca 1m, seděl jsem v dost stanech co uvádí že jsou 1m vysoký, a přitom to nebyla vůbec pravda, byli vysoké sotva 0,9m, je hodně nepříjemném když se ve stanu nemůžeš ani posadit
Naposledy upravil fps dne pon kvě 6, 2013 13:04, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » pon kvě 6, 2013 12:56

grco zalezi na zkusenostech vybirajiciho. Zkusenejsi bude spise schopen vybirat podle technickeho popisu a obrazku, mene zkuseny bude spise potrebovat osobni test a prohlidku konstrukce apod. Navic co pise fps, na tom taky neco bude, vzdyt si vem, jak se treba mnohdy lisi od skutecnosti udaje o vaze.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod hlp3 » úte kvě 7, 2013 18:51

Díky všem za tipy, zvážím ještě možnost nějakého UL stanu...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Bulgar » čtv kvě 9, 2013 17:38

Možná budu trochu OT, ale připoměli jste mi to - nepamatujete se někdo, jak se nadává takovému tomu lehoučkému pseudopřístřešku alá stan na tyči bez podlážky? Párkrát jsem to někde viděl a docela jsem o tom přemýšlel.
Je tp dost podobné jako tady ten vyfocený nouzový přístřešek, jen bych dal ruku do ohně, že ta tyč tam je jen jedna...
Bulgar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát úno 15, 2013 13:39

PředchozíDalší

Zpět na Treking