Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 13, 2022 12:55

mike tu postoval parkrat zkus pohledat. ty z ikey sou taky des a trhaj se pod manzetou
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř dub 13, 2022 13:08

Tyhle: https://www.toppits.de/en/zipper-425.html, ale kde je u nas ted koupit, nevim. Kdysi jsem si udelal zasoby, kdyz byl kdesi vyprodej a jsem za ne velmi rad. Ty z DM opravdu moc nevydrzi, s temahle jsem nemel nikdy problem, odchazeji spis na prodreni materialu po hodne dlouhem pouzivani.

Pro porovnani, do 3 litroveho PrimaPacku z DM jsem nacpal Torrid a rozthnul se v podstate hned, na hrane uzaveru. Tam maji nejake slabe misto. Podruhe jsem to same udelal se Zipperem a v pohode to prezil cely den i s jednim prebalovanim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 13, 2022 19:28

Díky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » stř dub 13, 2022 19:30

S Toppits mam smisene zkusenosti.Prvni varka byla dobra. Pak jsem koupil dalsi a ty se temer okamzite trhaly nahore podel zipu. Ale bohuzel nemam tip na nic lepsiho.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř dub 13, 2022 19:33

Chces rict, ze je znicili? #-o Pravda, ta zminka o recyklovanych materialech mne tam zarazila... Vypada to, ze me stare zasoby jsou jeste cennejsi, nez jsem si myslel.

Ze kdy byly asi ty varky?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » stř dub 13, 2022 20:27

Toppits jsme tu už řešili dávno, ne? Jsem je tu na Mikovu radu koupil a rozpadly se mnohem rychlejc než jiný noname.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř dub 13, 2022 20:31

Resili, ale tohle uz si nepamatuju. Mel jsem pocit, zes sem kdysi daval fotku rozpadleho PrimaPacku. Uplne stejnou, jako ted odesel mne.

Jestli se novejsi rozpadaji, tak je to nahouby. Mne ty stare funguji skvele, ale jednou dojdou...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř dub 13, 2022 20:43

Tak ne, uz jsem to nasel: viewtopic.php?p=456470#p456470. Nebyl to PrimaPack a neni to stejne. Mne se trhaji z druhe strany toho pasu tj. na jeho spodni hrane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » stř dub 13, 2022 21:13

Jasně, že to není prima pack, jsem psal, že Toppits. Nevím, jestli 2016 lze nazývat novější... :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř dub 13, 2022 21:18

Novejsi nez ty moje stare jo ;-) O aktualnim stavu to nic nerika, holt je bude muset nekdo zas koupit. Jestli se letos dostanu do Rakouska, tak nejake privezu, jestli je potkam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » stř dub 13, 2022 21:27

mike píše:O aktualnim stavu to nic nerika

Na to jsem právě reagoval, že tu pořád reaguješ doporučuješ ty toppits nehledě na realitu. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř dub 13, 2022 21:36

Jenze posledni zprava je ode mne dva roky po te tve a tyhle jsou v pohode: viewtopic.php?p=501349#p501349.

Ja je proste pouzivam uz strasne dlouho, funguji skvele, a tak je doporucuju. Na rozdil od PrimaPacku, ktere jsou na prvni pohled skoro stejne, ale trhaji se. Tys mel asi smulu na vadnou serii, ale uvidime, co napise mitau.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » stř dub 13, 2022 22:34

Uz to bude nejaka doba, tipuju, ze tu spatnou varku jsem koupil tak 2018-2019 v Datartu ve vyprodeji. Trhalo se to hodne tesne u zipu - mozna dokonce primo v napojeni pruhledneho pytliku na zip. Uz si to presne nepamatuju. Ztratil jsem k nim od tehdy duveru.

Takze za me urcite ma cenu vyzkouset, jake jsou nyni. Treba to byla nejaka spatna serie.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv dub 14, 2022 3:42

Hmm, koukal jsem na ty, co jsem si privezl z Rakouska. Je to nejaka limitovana WM edice, takze vypadaji jinak (barvy, potisk), ale kdyz se na ne divam detailne, tak az podezrele pripominaji PrimaPacky, skoro to vypada jako ze stejne tovarny... Naopak, ty puvodni vypadaji trochu jinak a solidneji. Asi ty nove budu muset podrobit zatezovemu testu. Pouziju je na neco, co nosim porad v batohu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » čtv dub 14, 2022 10:45

mitau píše:Uz to bude nejaka doba, tipuju, ze tu spatnou varku jsem koupil tak 2018-2019 v Datartu ve vyprodeji. Trhalo se to hodne tesne u zipu - mozna dokonce primo v napojeni pruhledneho pytliku na zip. Uz si to presne nepamatuju. Ztratil jsem k nim od tehdy duveru.

Jo, tak to je stejný jako u mě.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » sob dub 16, 2022 13:34

Máte někdo zkušenost s tím, že by se vám z věcí od Rabu, konkrétně Rab kulich dělala vyrážka? Jsem si koupil od nich tuhle čepici a jak už teď není zima na tlustý kulich, ale ani teplo, tak jsem ji začal nosit. No a na čele a na spáncích se mi začaly dělat červené fleky a tečky. Vypadalo to jako zarděnky. Nejdřív jsem nevěděl od čeho to je, protože věci z akrylu a polyesteru běžně nosím, včetně čepic a nikdy jsem takový problém neměl. Každopádně jsem čepici zkusil přestat nosit a vždy za den nebo dva zmizelo. Teď už ji několik dní nenosím a ten problém s vyrážkou nemám.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » sob dub 16, 2022 20:50

Vypral jsi ho? Nove veci muzou byt necim napustene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » ned dub 17, 2022 6:36

Jo, čepici jsem pral, tak nevím, čím to může být.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » ned dub 17, 2022 16:24

Muze to klidne byt nekompatibilitou Tebe s necim v tom kulichu. Nejde o to, ze PES nebo Acryl, atd, ale o konkretni provedeni. Taky koidne i co mike psal, ze muze byt od vyroby necim napustene, napr. nejakou protizapachovou latkou.
Jeste zkus jednu vec, tp casto pomaha - vyper to jeste jednou jen v malem mnzostvi prasku, poradne vyplakej a potom jej namoc tak na nekolik minut, mozna ina dest do octove vody. Potom jeste jednou vyplakej a usus. Ten ocet dokaze "zneutralizovat" mnoho latek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon dub 18, 2022 0:58

Jo, to bude fungovat. Cepice bude smrdet octem, a tak ji nebude nosit a nebude mit vyrazku :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 18, 2022 19:39

apuka píše:Muze to klidne byt nekompatibilitou Tebe s necim v tom kulichu. Nejde o to, ze PES nebo Acryl, atd, ale o konkretni provedeni.


Ta čepice má po obvodu z vnitřní strany fleecovou úpravu, ale jen na úrovni čela, výše ne. Tedy v místech, kde se mi objevovala ta vyrážka.

apuka píše: a potom jej namoc tak na nekolik minut, mozna ina dest do octove vody.


To se běžně dělá?
Ještě mě napadlo to vyprat pořádně na vysokou teplotu, protože jsem to pral prozatím jen jednou s ostatním prádlem na 30.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod bonatius » pon dub 18, 2022 19:49

@Dromedaro: pri vysokej teplote by som ju nepral, aby sa nesprala.
Skus sa obratiti na predajcu, mozno sa s tym uz stretli a budu vediet poradit, alebo vymenit za iny tovar.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » úte dub 19, 2022 6:45

Ten fleece má mikro vlákna, která mohou dráždit kůži. Třeba blbá konstrukce vlákna, škrábe, svědí, je čepice moc ouzká, kousek vlákna zajede pod kůži a tam se zlomí, mikro mikro kousíčky se při pohybu dostávají do pórů a dělá to paseku. S některými fleece věcmi jsem podobnej problém měl, konkrétně mikina od jedný rádoby český a rádoby outdoor značky..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 19, 2022 7:27

Etheric píše:je čepice moc ouzká, kousek vlákna zajede pod kůži a tam se zlomí, mikro mikro kousíčky se při pohybu dostávají do pórů a dělá to paseku.


To může být ono. Ta čepice má takový přiléhavý styl, že je na hlavě na těsno. Něco jako termoprádlo. V místech, kde mám vlasy, tu vyrážku nemám, protože to tam není těsně na kůži.

bonatius píše:Skus sa obratiti na predajcu, mozno sa s tym uz stretli a budu vediet poradit, alebo vymenit za iny tovar.


Tak napsat jim můžu a zeptat se na to. Ale tohle už mi nikdo nevymění. Mám dlouho po lhůtě 14 dnů, je to bez visaček, vyprané a nošené. Že z toho mám vyrážku asi není důvod k reklamaci jako vada výrobku, ale můj problém.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon kvě 2, 2022 15:45

mike píše:Asi ty nove budu muset podrobit zatezovemu testu. Pouziju je na neco, co nosim porad v batohu.

Vyuzil jsem prilezitosti, ze se mi po nevim kolika letech rozpadl ziploc, co pouzivam na tycinky a cokoladu, a je tedy ze vsech nejpouzivanejsi. Nahradil jsem ho novym, co jsem si privezl z Rakouska.

Pokazil se uz pri prvnim otvirani ](*,) Jezdec zipu se nejak posunul, sacek se s nim neda otevrit a jezdec nakonec sjel. Da se nasadit zpatky, ale nefunguje. Teda, umi zip zavrit, ale sacek se musi otvirat "roztrhnutim". TVL, to je ausus #-o Nechapu, jak mohli skvele ziplocy takhle zk*rvit...

Sve doporuceni tedy musim vzit zpet. S tim, ze tyhle jsou kupovany asi 4 roky zpatky, od te doby se mohlo neco zmenit, ale velke nadeje si nedelam...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 2, 2022 16:34

Hm, škoda... díky za info.
Naposledy upravil mike dne pon kvě 2, 2022 16:45, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace vetsiny predchoziho prispevku
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Bossinko » pát kvě 27, 2022 21:39

bonatius píše:@Dromedaro: skusal si Thule?

tento batoh https://www.thule.com/cs-cz/backpacks/h ... -_-3203531 si neviem vynachvalit. Na osem ci desat dnove tulanie sa pohorach v plnej polnej aj s jedlom na celu dobu mi vyhovuje...

Thule Versant máme 60tku aj 50tku.

Po rokoch som vyberal náhradu veľkého a ťažkého Deuter Solaris 65+ 10. Išlo hlavne o zníženie váhy. Spracovanie je na veľmi dobrej úrovni, funkčne super. Veľké bedrové kapsy (na smartfón), rozopínateľný z prednej strany. Vpredu taktiež vrecko na bundu atď. Vrchlík má 60tka priestranný, z exteriéru 2 vrecká. Cepín sa dá pripnúť.
Váha 1568g + 180g vrchlík, 114g pláštenka. Cena 169 Eur (2021)

-Chýba možnosť pripnutia karimatky zvonku, vyriešené 15mm popruhom a prackou Mammut.
-Bočné vrecko na fľašu som už mierne natrhol, asi ostrou hranou skladacej fľaše.
-Chýba píšťalka na pracke

Objednal som som viacej batohov (asi 7) a tieto Thule nám vyšli najlepšie. UL to však nie je, skôr stredne ťažký, pohodlný a funkčný batoh.
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 26, 2022 9:43

Jsem hodně spokojený s těmito kalhoty od High Point Dash 5.0 Pants. Lehké kalhoty moc rád nemám, protože nemívají kapsy, snadno se roztrhnou a nevypadají dobře. Ale tyto jsou pravý opak. Odolné jsou dostatečně (ale na prodírání ostružinami to není), pohodlné také, kapsy mi postačují a vzhledově jsou použitelné.Já je tedy mám v tmavě modré barvě. K tomu jsou velmi lehké a dobře sbalitelné.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod ntz » stř črc 27, 2022 1:00

takze ja jako fotograf jsem tedka stravil asi 4 hodiny s nasledujici studii a udelal jsem dneska velke prerovnavani a review sveho gearu na foceni (protoze jsem si koupil f-stop icu small abych zlehcil na nejmensi moznou uroven foceni) .. ultralight fakt nikdy nebudu ..

zacnu focenim (dnes vse explicitne zvazeno):

2.95kg - UL set (ICU small, D7200, nikon 18-140mm, tokina 11-20mm, filtry, baterky, intervalometr a par drobnosti kolem)
++
1.00kg - UL cestovni stativ (fakt spis takova sranda)
nebo
2.48kg - normalni stativ, kterej beru v 95% pripadu

jako alternativu mam svuj "normal" set v f-stop icu medium ..

5.25kg - D810, nikon 16-35, tokina 24-70, tokina 70-200, filtry, baterky, intervalometr a par drobnosti

takze tady si clovek fakt nevybere .. dal pokracuju se svoji outdoor vybavou:

2.50kg - baltoro 75L (bagl - co jinyho, jedinej bagl co mam co proste nese tyhle tezky vahy na pohodu)
2.00kg - stan
1.45kg - karimama, spacak a polstarek
1.75kg - kuchynsky set (vc. bomby 230g a celovky), pro jistotu davam fotku, abych demonstroval, jake jsem sexisticke prasatecko, set umyslne nedelam letni zimni, termosku pouzivam furt misto konvice a piju z vicka

= 5.5kg foceni + 7.7kg kemping == 13.2kg muj zaklad kdyz jdu fotit s prespanim a beru si APS-C
= 3.95kg foceni s UL stativem + 6.75 hypoteticky nejlehci moznej kemping s 800g kuchyni, viz nize == 10.7kg max-UL zaklad

to mam bez jidla, bez obleceni, bez vody, bez drobnosti typu lekarnicka, kpz, klice, penezenka, orientace .. kdybych nejak vyznamne upgradnul vareni a vymenil moji panvicku, prkynko, termosku a nuz za opinel a titanovej hrnec (200g) a pil z petky, tak verim, ze se na vareni muzu dostat na nejakejch 800g (vc. plynu a celovky a filtru na vodu;)), coz je asi 1kg uspora za cenu celkem drasticke snizeni zivotni urovne a nemoznosti varit dle receptu z "babicovejch dobrot" ..

takze jak vidite, ja proste nikdy UL nebudu ... ani si nema cenu kupovat UL batoh pac ty batohy typicky nezvladaj dobre vahu uz nad 10 nebo 12 kilo ..

proc to pisu ? Planuju nakup:

1) nejakeho mensiho batohu kolem 45-55L, vubec netusim co bude lehky a unosi vahy kolem 15-20ti kilo
2) chci koupit tu membranovku .. musi to bejt ale odolna bunda, kterou nerozedru ramenima popruhama .. navic budu kupovat i holcici verzi pro mou drahou polovicku .. takze stejnou znacku i pro ni (tilak ?, nebo rab ?)

plan (proc to planuju) ?

1) Letos me ceka 80+ km hike na severu v Norsku (pocitam cca 4-5 noci v divocine s fotakem v zari nebo rijnu)
2) Pristi rok na jare me ceka navrat do Skotska (cca 120km hike dost hnusnou a mokrou skotskou vrchovinou)

tak, a ted jsem si vylil srdecko a citim se lepe ... pokud by mi nekdo chtel poradit jakoukoliv radu (napr. vyber ty membranovky a kalhot a nebo obecne s oblecenim), tak budu strasne rad !!!

ps. boty jsem vyresil alaskama, normalni obleceni na hike do sucha mam uplne vsechno, otestovano letos ve skotsku a na mejch dalsich vyletech, naprosta spokojenost, jeste jednou dekuju moc za predchozi rady (Rab Torque + Rab Borealis a pod tim termopradlo + merino icebreaker kdyby byla zima - vic nepotrebuju)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » stř črc 27, 2022 4:07

To máš dost těžký věci a máš jich hodně, fakt myslíš, že batoh 45-55l bude stačit? Nebudeš po něm muset skákat, aby se to tam vešlo? Tak to moc pohodlný zrovna nebude
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Treking