Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát kvě 15, 2020 6:18

Dromedaro píše:O tom batohu GG Crown 2 se Etheric zmiňoval, že má ten plát na zpevnění, ale také zmínil, že on to jako výztuhu batohu nepovažuje. Jsem z toho usoudil, že se to s klasickým rámem nedá srovnávat. Etheric také psal, že on UL výbavu nosil i ve 2,5kg batohu, protože to pro něj bylo pohodlnější.

O tomto batohu jsem se opravdu nezmiňoval. Tu plastovou desku v zádech považuju za adekvátní pro batohy do 35l, kde se ani nepředpokládá, že potáhneš kopu jídla, vody a ostatní výbavy. Pro větší batohy už mi plát v zádech nestačí, chce to pevnější výztuhu.

Ano, nosil jsem ani ne 5kg výbavy ve 2,5kg batohu. Protože když tam přibylo pár kg jídla a 6kg vody, bylo to ve finále na zádech pohodlnější, než kdybych měl nějakej UL batoh stejný velikosti
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Miuan » pát kvě 15, 2020 7:55

Dromedaro jestli uvazujes pri techto objemech a vaze o GG Crown 2, tak bych ti spis doporucil misto nej GG Blaze, ktery ma vyssi nosnost. A taky ma bocni zip, coz myslim jsi puvodne neco takoveho zminoval ze chces.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 15, 2020 8:28

Dromedaro
ty nevis, co chces, proto se v tom motas.

proto taky je nejlepsi aby si sel a vyzkousel a pak se rozhod.

1) ano, na batohu muzes usetrit vyrazne, kilo az dve. Na druhou stranu batohy kolem 1,5kg sou idealni kompromis, pokud si nejsi jistej co chces, tak bych klidne koupila nejakej rozumnej batoh kolem teto vahy, treba ten gregory s 1,7kg (pocitej, ze nektery batohy mamji plastenky integrovany, coz je cca 100g, ktere bud musis dokoupit k ul batohum zvlast, nebo nejakej nepropro pytel, nebo ji muzes zas i nechat doma a 100g usetrit.

pokud nevis, co v tom budes nosit, jak jidlo a voda, je to idealni kompromis.

2) nekdy se proste 1,5kg batoh a 14kg vahy nosi lip nez 1kg batoh s 12kg vahy, takze UL batoh te nespasi pokud tvuj naklad jidla bude par kilo

3) batoh muzes vzdycky prodat a koupit jinej, nebo dokoupit jinej na jiny typy cest. jeden batoh vydrzi 10 let a 2 batohy 20 let. zjednodusene. jen bude mit kazdy svoje pouziti.

operujes s batohem, ale jaky mas vubec teda to dalsi vybaveni? objemnej syntetickej sparak, starou vojenskou kilovou nafukovacku? pul kilovej svetr? kolik to vubec vazi? nesnazis se srazit vahu na batohu, protoze vidis 2 usetreny kila a zaroven v nem prvni rok budes nosit 10kg zaklad?
- pokud tato varianta, tak batoh cca 1,5kg je fakt uplne v pohode a nehrot to, a za rok, dva, dokoupis treba jinej, ale budes vedet co chces, nebo si reknes, ze pul kila v batohu ti je fuk, protoze ma 1,5kg a ne 3kg a hrotit to neni nutny. hledej a zkousej a nepocitej kazdej gram.

nebo mas zaklad o 7kg a hledas, do ceho ho nejlip zbalit?
- pokud tato varianta, tak hledej a zkousej, co se ti bude dobre nosit, ale muzes se divat uz po vybrane vahove kategorii a vybirat mezi odlehcenejma batohama

snazit se nacpat 15kg do.UL batohu pod kilo neni idealni napad
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 15, 2020 18:55

Mawenzi
Ano, nevím co chci, proto jsem se v tom tak zasekl.
Ostatní výbavu nemám ještě vyřešenou. Tu budu teprve nakupovat. Chtěl bych se vejít do těch sedmi kilo. Když počítám výbavu 7 kilo, místy větší objem vody 4litry, a jídlo třeba na týden 4kg (0,5kg na den/nevím jestli je to pro mě reálné, tak možní víc) tak jsem na těch 15-16kg. Aktuálně tedy hledám nějaký objemnější (70-80) pro těžší náklady a pak lehčí o menším objemu (50-60) pro lehčí a menší náklady.

FrantaKrajta
Koukl jsem na ten batoh Millet Prolighter 60+20, co jsi zmínil v příspěvku. A to je přesně to, co hledám! Velký objem s váhou 1,5kg. Prvotní nadšení však pokazila skutečnost, že nemá nějak nastavitelná záda. Chatoval jsem s prodejcem a ten zmínil jen úpravu nastavení popruhů. Taky jsem si pak všiml, že on nemá polstrované popruhy. No a barva jen červeno černá nebo červenomodrá. To se dá ale řešit pláštěnkou v přírodní barvě. No asi ho zkusím objednat a vyzkoušet. Pak jsem natrefil na batoh Osprey Exos 58 II. Ten má váhu 1230g a nosnost do 20kg (dle informace od prodejce)Tak ten také vyzkouším. https://batohy.heureka.cz/osprey-exos-58-ii-blaze-black/specifikace/#section Plus batoh Osprey Rook 65 o váze 1600g.https://batohy.heureka.cz/osprey-rook-65l-black/specifikace/#section

Teď ještě k tomu batohu Gregory Stouth 70. Zkusil jsem naložit 20kg a trochu jsem o tom batohu zapochyboval. Ty ramenní popruhy jsou celkem úzké a trochu tlačí do ramen. Dovedu si představit, že při delším nošením této váhy mě to začne řezat. Také se ty popruhy trochu vyvrací do stran. Další věc, ten batoh má záda tvarovaná do jakéhosi eska, viz nákres. A když si šáhnu mezi záda a batoh, mám tam v určité části celkem mezeru. Neměl by batoh sedět na celých zádech. To esko nevím čemu slouží, protože to je nelogické,aby to kopírovalo tvar zad, protože je to přesně naopak. Leda, že to má sloužit k přenesení váhy na bedra. Taky je ještě varianta, že si batoh neumím nastavit. Jaká je vůbec výchozí varianta pro nastavení batohu? Všude je plno různých stahovadel na popruzích. Přikládám fotky, co mi není jasné, jestli by to mělo být přitažené k zádům batohu nebo lehce od zad batohu, aby se přenášela váha na bedra. On je totiž asi problém v tom, že já ten batoh neumím správně nastavit. Když jsem se ptal prodavače, jestli mi s tím může poradit, tak mi řekl, že to musím sám, protože to má každý jinak... Přemýšlím jestli se ještě porozhlédnout po nějakém s širšími popruhy. Třeba Thule Versant 70L Mens: https://www.4camping.cz/p/batoh-thule-versant-70l-men-s/ nebo Millet Ubic 60+10 https://www.hudy.cz/ubic-60-10-mis2165?variant=65438&size=226578

3.jpg
Mezera vzniklá mezi batohem a zády
3.jpg (131.84 KiB) Zobrazeno 7230 krát


1.jpg
Popruh u zad
1.jpg (169.44 KiB) Zobrazeno 7230 krát


2.jpg
Popruh od zad
2.jpg (149.2 KiB) Zobrazeno 7230 krát
Naposledy upravil Dromedaro dne ned kvě 17, 2020 16:46, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 15, 2020 19:06

Miuan píše: tak bych ti spis doporucil misto nej GG Blaze, ktery ma vyssi nosnost.


Díky za tip. Vypadá dobře a stylově, ale ten u nás k dostání není, co jsem se díval na netu. Tím to pro mě padá.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob kvě 16, 2020 6:36

Dromedaro píše:barva jen červeno černá nebo červenomodrá. To se dá ale řešit pláštěnkou v přírodní barvě.

Kdo to bude hodnotit? Zajíc?

Každej batoh naloženej 20kg na zádech prostě cítíš... Zkus to projít někde tady je vlákno o nastavení batohu. Ty popruhy na fotce se jmenují "balanční" a slouží k přitažení batohu k zádům anebo naopak, podle terénu jakým jdeš, podle toho jak to máš naložený,...
Ten prodavač je teda blb, když řekneš, že to neumíš nastavit a on ti není schopnej ani říct a ukázat, kterej popruh k čemu slouží.
Prosimtě oprav si tu hrubku ve slově "přemýšlím" to druhý y, děkuju :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod FrantaKrajta » sob kvě 16, 2020 11:55

Dromedaro, nic ve zlém, ale fakt se v tom motáš, i když to celkem chápu :) Obecně se blbě "radí" po internetu a většinou to toho člověka akorát o to víc zmate :D

ProLighter jsem zmiňoval spíš mimo, určitě ne jako tip pro tebe, nemyslím, že by ti vyhovoval - je to z expediční/horolezecké řady.

Fakt bych se řídil spíš radou Mawenzi - moc to nekombinoval, nekomplikoval a vybíral spíš z turistickejch / trekovejch z těch lehčích (třeba okolo těch 1.5kg) modelů. S vyzkoušením na prodejně (jak a jak si ho nastavit máš třeba tady). Je jich v té kategorii na výběr taky až moc :)
Pak si můžes zkusit, jestli chceš spíš klasická záda nebo třeba ta s vypnutou síťkou (každý ti tu na to taky řekne něco jiného). A odlehčit spíš na zbytečnostech - spodní (přední) vstup na zip a podobně.

Jinak těch 70-80l moc nechápu, co bys v tom chtěl stěhovat?
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Tomas » ned kvě 17, 2020 15:12

Exos II je OK a já osobně jsem s ním naprosto spokojenej. Mám 48L a v pohodě se do toho sbalím na tejden na Šumavu i s dost jídlem. Radost ho mít na zádech.

Exosem nic nezkazíš a i když to není úplně UL batoh, těžkej není. 70-80L je v dnešní době tak na sibiř na 14 dní i s jídlem. Pokud jsi maximalista, tak 58L bude asi dobrej začátek.

IMHO jít nad 60L v dnešní době (mimo expedic do odlehlých končin) je nesmysl.

Odlehči stan/spacák/karimatku a můžeš v klidu trajdat s 48L báglem, kdy věci ti budou vážit kolem 7kg (k tomu nejsou potřeba žádný UL věci) + jídlo a voda.

Taky mám doma starej Berghaus 65+10, ale od doby co jsem odložil vlněnej svetr a nerezovej 4L kotlík už se na něj jen práší :lol: Naposledy byl v mém případě skutečně použit k stěhování. :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » ned kvě 17, 2020 16:45

Etheric
Ne, jen já to nemám rád, když jsem v přírodě vidět na kilometr.
Tak to jsem ty popruhy používal k jiným účelům než jsou určený.
Na to vlákno o nastavení se podívám. Až předevčírem jsem zde našel vlákno o batozích 50-70L, tak jsem nahlédl i do něj
Hrubku opravím. Jak při psaní delších článku smolím ten sloh rychle, abych nezapomněl, co chci napsat, tak dělám chyby. Dřív jsem to kontroloval a opravoval, ale všiml jsem si, že na pravopis se tu moc nehraje, tak už to moc neřeším. S tím batohem jsem to myslel tak, že by mě z těch dvaceti kilo bolela za chvíli ramena. Apuka to psal, že s dobrým batohem by mě neměla ta ramena bolet ani při těžkém nákladu.

Přes víkend jsem o tom přemýšlel a řekl jsem si, že když jsem se pro UL rozhodl, tak se vším všudy. Že to moje pojetí je polovičaté. Že s tím UL se musí změnit i myšlení a plánování. Přemítal jsem nad svými treky a těch dní, kdy jsem musel kvůli nedostatku vody nést větší zásobu bylo minimum. Často jsem nesl moc vody zbytečně. Je pro sychr nebo proto, že jsem si pořádně neprostudoval trasu a nezjistil zdoje vody na cestě. To samé s jídlem. Také jsem jej nesl více pro sychr a někdy dost donesl zpět domů. Když vyměním své obří svetry, ne moc skladnou a těžkou bundu, mikinu za UL tak také přibude místa. Ten 70l stouth vrátím. Je hodně velký. Objednal jsem ten Osprey Exos, Rook a GG Crown2 a ještě koukám po nějakých z 50-60l, které bych vyzkoušel. Vezmu nějaký mezi 1,2kg - 1,5kg. Dneska přede mnou šla holka s batohem Osprey atmos 50 a ta padesátka mi přišla celkem v pohodě objemem. Chudák, si asi myslela, že je stíhá nějaký úchyl, když jsem za ní v závěsu funěl do roušky,abych ten batoh pořádně obhlédl. :-)
Začnu na 60 litrech a uvidím. To musím vyzkoušet v akci ty batohy, jak mi budou vyhovovat a jak se mi to bude nosit. Kdyžtak jej prodám a koupím jiný. Těch 70-80 litrů mělo být pro sichr, kdybych nesl větší náklad. Ale říkal jsem si, že kdybych jel někam, kde budu potřebovat větší náklad, koupím už rovnou batoh, který je na těžké náklady stavěný a pro ně určený. Třeba nějaký ten Deuter.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pon kvě 18, 2020 5:34

Jako když najednou přibyde na tvý ramena 20kg hmotnosti, ramena cejtit budeš ikdyby ten batoh měl saténový popruhy královsky polstrovaný. Asi to bylo myšleno tak, že ramena tě nesmí bolet od popruhů. Budou tě bolet od zátěže, to je pochopitelný, ale nesmí tě bolet kvůli batohu jako takovýmu.

Voda... Poslední výlet byly 2l málo.... Často tady v ČR prostě táhnu 3l, i 4l, když vím, že voda nebude celý odpoledne, celou noc, celý ráno. A bejvá to tak akorát.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 18, 2020 5:48

dromedaro
objednej a vyzkousej. su zvedava, kterej vyberes, pokud nejakej.

na vyjimecny velky naklady si pujcis od znamyho nebo prikoupis, ale mozna zjistis, ze prvni dva dny to nejak omotas z venku pres gunicuk a az ujis, tak za 3 dny uz se vlezes v pohode dovnitr.

kamos si k 50l atnosu koupil na tydenni vylety 105l neco od ospreye, pak koupil nafukovacku a zjistil, ze s nafukovackou, stativem a fulframe zrcadlovkou se v pohode vleze i do te 50. 105 pouzil jednou... kdyby se me zeptal, tak mu to rozmluvim nez to koupil :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 18, 2020 14:20

Ještě mi není moc jasné to, co se zde docela často zmiňuje. Třeba s těmi batohy. Že jsou to výrobky určené pro americký trh. V čem se liší použití batohů v Evropě a v Americe?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » pon kvě 18, 2020 14:52

Jine podnebi, jine vyuziti (dlouhe prechody typu PCT vs vikendovky). treba i trochu jina tradice. Treba mam pocit, ze hodne US vybaveni pocita mene s destem nebo pocita s vetsim teplem (mokrost tolik nevadi). Naopak treba znacky z UK jsou takove trvanlivejsi a odolnejsi. Zkratka v nasich podminkach obcas nemusi dobre fungoat to, co funguje na dlouhych uS trailech a naopak. Ale je to velka generalizace. Rozhoduj se svym rozumem. Stejne jako u recenze premyslis, jestli to jsou jen kecy od pocitace nebo to nekdo skutecne pouzival, tak bys mel premyslet i o tom, jestli jeho pouziti je podobne tomu tvemu (sitovinove kapsa - skvela pristupnost pri dlouhem pochodu vs. nefunkcni v desti a davani si pozor pri prejezdech hromadnou dopravou na vypadnuti)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 18, 2020 17:44

Díky za vysvětlení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 28, 2020 15:47

Tak z těch batohů jsem žádný nevybral. Osprey Rook 65 byl výstřel úplně mimo. GG Crown 2 pro mě byl velkým zklamáním. I v největší velikosti mi byl malý. Navíc ze všech těch videí na mě působil úplně jinak. Batoh o údajném 60-ti litrovém objemu byl velký jako můj 40-ti litrový batoh, který běžně nosím do města a i ten mi připadá, že bych do něj dal víc věcí. Na citlivých místech jako dno batohu byl z pevnější látky, jinak látka nepůsobila nějak odolným dojmem a myslím, že k protržení dojde celkem snadno. To nemluvím o síťkách na bocích batohu.Ty jsou hodně jemné a dle mě velmi málo odolné. Ramenní popruhy také nic moc měkké, spíš tužší a vadily by mi asi i pidi spony. Naopak mě překvapil Osprey Exos 58. I jsem si myslel, že si jej nechám. Dal se krásně nafouknout a podle mě se do něj vejde dost věcí.Plus má dost kapes na víku a úchyty pro další náklad připevněný gumicukama. Ta látka působila, že něco vydrží.Pomocí různého stahování se dá krásně upravovat a dvě síťované kapsy na bocích krásně prostorné. Při plném naložení batohu jsem se do nich dala umístit 2,5l láhev. Navíc ta síťka působila, že něco vydrží. Na rozdíl od GG Crown2. Co mi vadilo, byl ten prohnutý tvar, který brání plnému využití prostoru batohu. Zanechává to na okrajích u zad hluchá místa. U oblečení by to šlo řešit, že to člověk nebude dávat do vaku, ale hezky to nacpe do těch okrajů. To samé se spacákem. Pak jsem ale zkusil batoh zatížit na 15kg a to už pro mě bylo hodně nepohodlné. Popruhy tlačily do ramen a síťka na zádech řezala do zad.Plus to hrubé polstrování na ramenních popruzích také nevím, co je za výmysl, protože při větší zátěži už to dře. I zde už to u těch 15kg bylo dost nepříjemné. Uvedeno bylo, že díky vylepšené konstrukci lze nosit až 20 kg. Dokud jsem ten batoh zkoušel s 12kg, tak to bylo pohodlné a krásně mi seděl na zádech i díky tomu bedernímu tvarování do oblouku. Ale těch 15kg už bylo dost nepohodlných. Tak jsem vrátil i ten. Škoda, protože ze začátku jsem byl nadšený. Navíc jsem měl pochyby o té síťce na zádech. Že bych to někde prorazil nebo by se to poškodilo třeba v úložném prostoru autobusu. U toho batohu taky nemají úplně vychytané, že ta horní kapsa na tom batohu nedrží tvar,když batoh není zcela naplněn a batoh působí zborceně. Ale to je jen estetický nedostatek.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » čtv kvě 28, 2020 15:52

Proc byl Rook vystrel uplne mimo?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 28, 2020 18:35

Přišlo mi, že on má ty ramenní popruhy nějak blíže sobě. Měl jsem je i od pohledu blíže krku, než mám u jiných batohů. Možná i proto mi ten batoh byl nepohodlný už při menší zátěži. Na rozdíl od toho osprey exos 58 je tento z pevnějšího materiálu, který není nafukovací a s kombinací těch prohnutých zad s hluchými místy se toho do něj tolik nevejde. A nevím proč, ale byl mi hned od vybalení nesympatický. Nějak mi nesedl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 1, 2020 10:56

dromedaro
aspon sis sam vyzkousel odlehcenejsi batohy a vis, o cem mluvime pokud se mluvi o min odolne latce, mensi nosnosti atd.

ten exos treba 20kg da - nouzove. a i proto je casto lepsi mt batoh nejaky stred a klidne jit k tem 1,5-2 kilum, v tom se ti to bude nosit uplne iinak, pokud zatim nemas vyprofilovanou tu vybavu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 1, 2020 11:19

Mawenzi píše:i proto je casto lepsi mt batoh nejaky stred a klidne jit k tem 1,5-2 kilum


Jo, dal jsem vám za pravdu a bylo to tak, jak píšete. Ten Exos je ale jinak dobrej, budu o něm vědět.
Vrátil jsem se k tomu batohu Gregory 1,7kg
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod bonatius » stř črc 1, 2020 12:22

@Dromedaro: skusal si Thule?

tento batoh https://www.thule.com/cs-cz/backpacks/h ... -_-3203531 si neviem vynachvalit. Na osem ci desat dnove tulanie sa pohorach v plnej polnej aj s jedlom na celu dobu mi vyhovuje.

Ak potrebujes vacsi objem tak si pozri ich napriklad https://www.thule.com/cs-cz/backpacks/b ... -_-3204106 alebo https://www.thule.com/cs-cz/backpacks/b ... -_-3204109 .
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 1, 2020 20:59

Díval jsem se na ně na internetu, ale reálně jsem je nezkoušel. Zaujal mě ten jejich tvar, který mi přijde dobrý na pohyb, že je to dole trochu zúžené.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 2, 2020 5:41

exos mi taky prijde hodne zvazovana varianta... vyzkousela sem si, jaky to je na stratosu a ty zada miluju.

premyslim, ze prodam talon 44 a koupim exos 48.
- vyzaduju kapsy na bederaku. takze... jo vim, ze kapsa se da dokoupit, pridelat, ale mam strach, ze ty pasky z vnitrni strany bederaku by me drely/vadily.

a budu muset jit vyzkouset velikost. Mko zada OK ale aby bederak nebyl moc uzkej...

1,2kg + 100g plastenky versus 1,7kg stratos. je skvelej, mam ho rada, ma dost kapes, ale kdyz jedu s kamaradama se kteryma se podelime o vybavu... kdyz musim vse tahnout sama, ocenim hodne pul kila na krosne... a taloni zada sou skvely, ale sitka mi vyhovuje vic.

beztak to skonci na penezich, protoze bazarovej exos s kapsama asi nebude
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 2, 2020 6:54

Ten Exos patří k batohům nebo vybavení, které bych měl rád. Že je vám to hned při prvním zkoušení sympatické a tak nějak si jej zamilujete. Já se bál těch vytvarovaných zad, ale kupodivu mi to krásně sedlo na boky. Zapadlo to, jako by to bylo dělané přesně na míru. Moc nechápu, proč dělají to polstrování tak hrubé. Protože při větší zátěži už mě to dřelo na ramenou i na bederáku. Ta síťka na zádech také. To 3D polstrování má i ten Gregory, ale není to tak hrubé, takže to nikde neškrabe. Ty síťky nevím, ten Exos to má pevné tu síťku, ale bál bych se stejně že to někde prorazím. Že na to zapomenu a hodím to zádama někde o skálu. Ale šetrně zacházet s batohem na tůrách už se také učím. Na nějaké kratší výlety bych si Exos pořídil,ale zase mi to přijde zbytečný, protože nemám problém nést poloprázdný těžší a větší batoh. Protože když jdu třeba na prodloužený víkend, tak toho nemám tolik,abych to půl kila na batohu musel řešit. Já jsem to vážil, prozatím cca a asi bych neměl problém se s výbavou pohybovat někde mezi 7-8kg. Váhu mi zvedají některé ne úplně lehké věci,které asi běžně lidé nenosí. Plánuji mechanický filtr na vodu a solární nabíječku, což je hned skoro kilo. Počítám, že to budu mít někde na 8,5 - 9Kg i s těmito věcmi. Překvapivě hodně lze ušetřit na oblečení, ta obměna prádla mi hodně pomohla. Až si teď nadávám, že jsem nosil tak těžké hadry. Ale moc jsem se o to nezajímal a nevěděl jsem, že jdou sehnat o polovinu i více lehčí a funkčnější. Ale jak už se tu mnohokrát řešilo. Výbava do 7kg by nbyl problém, ale každý se ve videu a na blogu chvástá, že má jen sedmikilový batoh, ale nikde jsem neslyšel o jídle a vodě. A s jídlem třeba na týden a čtyřmi - pěti litry vody jsem hned na těch patnácti kilech. I když té vody už asi mít tolik nebudu, protože kvůli tomu plánuji ten lepší filtr, abych mohl vodu čerpat i ze znečištěných zdrojů a nebyl odkázán jen na prameny. A prozatím se mi moc nechce měnit, abych každý druhý den šel přes vesnici a nakoupil si jídlo. Spíš preferuji co nejméně zacházet do obydlených oblastí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » čtv črc 2, 2020 7:34

Mawenzi píše:...premyslim, ze prodam talon 44 a koupim exos 48...


Tak přesně to jsem udělal a víš jak to dopadlo?
Prodal jsem Exos a koupil zpátky Talon 44.
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 2, 2020 8:43

dudy
kvuli cemu presne?

dromedaro
me teda polstrovani prijde v pohode a to nosim na tilko, nemam.pod popruhama.vetsinou ani rukavy a mam to primo na kuzi...

kazdej bude kit asi ten dojem jinak.

zakladni vahu neokecas. vody a jidla.podle delky a typu akce. to srovnavat nemuzes, vybavu ano a proto se mluvi o vybave. kdyz mas vybavu 7kg a das 4l vody a 3kg jidla.ses.na hrabici nosnosti pohodlne, ale ujist a upijes a mas to zas ok a pak jen ujisldas a je to porad ok. byt na/za hranici nosnosti 2 dny z tydne je OK. byt na ni mesicni trek je blbej batoj
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 2, 2020 9:49

S tím polstrováním jsem to myslel, že je to pro mě dost nepříjemné při tom větším zatížení. 12-13 kg také v pohodě, to mi nevadilo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » čtv črc 2, 2020 11:12

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 2, 2020 11:28

Jo, to krátké polstrování je jedna z věcí, které jsem si na tom všiml a u které mě napadlo, jestli to nebude problém. Tak evidentně to problém je.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 2, 2020 20:11

@dudy - sakra, ja mela dojem, ze sem to nekde cetla, ale z mobilu se mi to nepovedlo dohledat. Ted kdyz na to koukam, presne si to vybavuju :D takze jo, exos nechci (ja tenkrat zkousela jeste starej model, ten mi sedel dobre, ale pred lety jsem se prohlych zad bala kvuli penovce uvnitr). Protoze potrebuju matros na popruhach v miste, kde uz neni, na peak desigh clip :D

tak ja asi usetrim a budu nadavat na propoceny zada :D ( i kdyz ja bych to asi nemela tak moc, pac su mensi, ale i tak...)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » čtv črc 2, 2020 20:32

Současná generace Exosu už má ramenní poruhy předělané (takže to asi nebyl jen dudyho problém), ale zase nemá kapsy na bederáku a přijde mi, že je, kvůli lepší vetilaci zad, ještě prohnutější a celkově je takovej neforemnější...
První generace byla asi nejlepší...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Treking