Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát čer 21, 2019 4:35

Ad Viktorka: hezkej seznam. Když opomenu fakt, že je to z větší části reklama, než gearlist.
Akorát nesouhlasím s nezapočítáváním váhy "koníčků" a paliva. Pokud tyhle věci nezapočtu, jsem po posledním udpatu na stejný váze jako ona, a to nemám ul batoh..
Koukám, že vyměnila hrnec, asi už jí Halulite nestačil :)

Se zubní pastou to řeším takhle, lehčí způsob snad už neni.
IMG_20190523_162127.jpg

Kartáček ale seřezávat nehodlám, tak jisto karimatku..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Chromý kůň » pát čer 21, 2019 6:36

Pastu nepoužívám. Po jednom celkem zásadním rozhovoru se zubařem jsem pochopil, že mechanická očista je 99% a ten zbytek je jenom vůně a chuť. Už to takhle praktikuju pár let doma i venku.

To že Viktorčin GL je svým způsobem reklama mi nijak nevadí. Nakonec v pod7kilo pracuje a asi jí to dávaj zadarmo k testování, nebo za nákupku, tak proč ne. Taky bych neofrňoval. O tom malým ešusu už jsem před časem diskutoval a je to jasnej vývoj. Chudák musela na prvním čundru zažít dost hladu a tak logicky zvětšila objem, půllitrovej koflíček je málo i na prťavou holku.

Palivo bych do základní váhy nepočítal, ale obal - buď lahev na líh a nebo kartuši na plyn určitě ano.
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát čer 21, 2019 7:00

Též jsem pastu nepoužíval. Kvůli problémům s dásněma jsem musel začít, ta moje je bez mentolu, bez chuti a vůně. Jde o to, že dásním dodá nějaký látky a minerály. Funguje to. Samozřejmě je ale výhodnější, když pastu používat nemusíš :)

Mě Halulite stačí, protože nevařim nic jinýho než vodu. Na kafe potřebuju 1deci, na TL 3,5 deci. Netřeba větší hrnec. Taky se dá použít jako hrnek na pití. Samozřejmě na klasický vyváření je to malý. Třeba na benzínovým vařiči ten ešus moc negungoval, je malej a všechny plameny šly okolo. S lihovým problémy nejsou, plyn jsem nezkoušel.
Jen musím vykoumat nějaký lepší závětří, klasika alobal vydrží prd, stejně jako běžný gril tácky, ty o moc silnější nejsou. Vždycky se to po několika dnech začne drolit...
Tácek z pevnýho plechu jak ukázal Chromý Kůň jsem nikde ještě neobjevil. Napadá mě rozřezat pivní plechovky a snejtovat to. To by mohlo fungovat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát čer 21, 2019 9:01

Chromý kůň píše:Pastu nepoužívám. Po jednom celkem zásadním rozhovoru se zubařem jsem pochopil, že mechanická očista je 99% a ten zbytek je jenom vůně a chuť.
Zapominas minimalne na fluoridy, ktere jsou pro drtivou vetsinu lidi potrebne. Navic - viz ethericuv pripad - nekdy tam mas latky, ktere jsou pro dany chrup opravdu potrebne (dasna, citlive zuby, atd.). Kdo to potrebuje, tech par gramu na trek resit nebude, protoze jinak by mohl resit i mnohem horsi problemy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod GreyMouse » pát čer 21, 2019 13:29

@Etheric: Tak hlavně omylem tu stříkačku v batohu nezmáčknout :)
Asi zůstanu u své tubičky, přijde mi bezpečnější. Těch 14 g mi na dvoutýdenní dovolenou bude stačit, dávám si jen málo, taky jsem četla, že mnohem důležitější je mechanické očištění.

zubni_pasta.jpg


K tomu závětří... místo propáleného hliníkového jsem si pořídila (snad) titanové o Číňana. Při stejné váze se dá použít i na větší hrnec a snad bude blbuvzdornějí [-o<

Závětří z jednorázového alobalového pekáčku (cca 15 g):
zavetri_Al.jpg
Na nějaké drolení (kromě propáleného místa) nedošlo. Starší závětří z dvojitého silného (grilovacího) alobalu už trochu rozlámané máme, ale to bude tím že jsem ho skládala jako harmoniku a při transportu dostalo občas dost zabrat.

Titan od Číňana.
zavetri_Ti.jpg
15 g i s obalem (bez 1gramového suchého zipu; ten při vsunování do obalu dost překáží, nahradila jsem ho gumičkou).
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1973
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát čer 21, 2019 14:25

@GM: Kde jsi sehnala malou tubu zubni pasty Promise? Ja si kupuju tu jedinou verzi, ktera je k mani skoro vsude - ale ta ma snad 125g a je obrovska, nevejde se do zadne toaletni tasky :evil:. Pricemz je to jedna z mala past, ktera cisti dobre a nema v sobe matu a mentol ale hrebicek (NTB, ze bych to vyzkousel jako repelent na klose? :wink:)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod FrantaKrajta » pát čer 21, 2019 15:18

@GreyMouse, to cinske titanove zavetri je celkem fajn, ale ma hrozne ostre okraje. Se zmrzlejma nebo obema levejma rukama nekdy trochu problem ;)
No a taky nedrzi pootevrene - tj nejde dat jen na stranu vetru u varicu primo na kartusi (fakt nechci prehrivat kartusi plnou plynu...)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát čer 21, 2019 15:25

GreyMouse píše:Tak hlavně omylem tu stříkačku v batohu nezmáčknout :)

Tohle resi kulate paratko zasunute do spicky. Akorat je potreba ho nezalomit tesne u ni, ale nechat aspon centimetr presah. Aby slo vytahnout. Vytlacit kupodivu nejde a to ani kdyz se konec opira o pist. Se to nejak cele zakousne :)

Vozim tech strikacek nekolik a desim se chvile, az si toho obsluha rentgenu na letisti vsimne :D

apuka píše:Zapominas minimalne na fluoridy, ktere jsou pro drtivou vetsinu lidi potrebne. Navic - viz ethericuv pripad - nekdy tam mas latky, ktere jsou pro dany chrup opravdu potrebne (dasna, citlive zuby, atd.).

Tak. Stridam pastu na citlive zuby s normalni a kdyz mi tuba normalni dochazi, tak uz jsou krcky citlivejsi. Plus bych uplne nepodcenoval abrazivni schopnost pasty, ktera mechanickemu vycisteni pomaha.

Mozna je ale lepsi reseni, nekde (asi ve shoeho pacifickem vlakne) tu byl nedavno odkaz na zubni tablety.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Chromý kůň » pát čer 21, 2019 17:25

apuka píše:
Chromý kůň píše:Pastu nepoužívám. Po jednom celkem zásadním rozhovoru se zubařem jsem pochopil, že mechanická očista je 99% a ten zbytek je jenom vůně a chuť.
Zapominas minimalne na fluoridy, ktere jsou pro drtivou vetsinu lidi potrebne.


Hmm, dva a půl milionu let rod homo čistí chrup rozžvejkaným klacíkem a bez problému. A posledních čtyřicet padesát let najednou musíme přidávat fluor.... Tak eště že mi funguje můj "bulšit-radar"
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 21, 2019 18:03

ty mini baleni se daji koupit treba v rosmanu nebo zkusit pozadat zubare o vzorek, ja takhle dostala maly baleni za to, ze sem musela asi 20 minut cekat mimo objednanou dobu :D
a doma pak jen pretlacuju, chce to trochu cviku ale casem se da dostat z vetsi tuby do male dostatecny mnozstvi na to, aby to par cisteni zubu vydrzelo a pri pouzivani pasty spis tak jako aby se nereklo vystaci vetsinou v pohode i min naplnena tubicka

jinak ethericovo reseni podle me neni problemovy, pokud je v nejakym rozumnym obalu, kde ke zmacknuti dojit nemuze
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9318
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod vonkreuz » pát čer 21, 2019 18:07

Neplést čištění s medikací. Pasta slouží jako nosič pro fluor. S fluorem to máš jako s jódem v soli. Taky si můžeš vybrat origo sůl z Himálaje nebo odkud chceš bez jódu a nebo si koupíš běžnou s jódem jakožto prevencí kretenismu a strumy (aspoň si to tak pamatuju). Fluor je v pastě jako prevence, stejně jako očkování.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát čer 21, 2019 18:17

Chromý kůň píše:dva a půl milionu let rod homo čistí chrup rozžvejkaným klacíkem a bez problému

Přičemž se dožil polovičního věku co dnešní člověk a zuby mu do smrti často nevydržely :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Chromý kůň » pát čer 21, 2019 20:04

Jasně, zuby často nevydržely do smrti, protože abraze - byly využívány jako nástroj. Co se týče zubního kazu (a to je to proč si zuby čistíme) před vynálezem rafinovanýho cukru to byl neznámej pojem. (A navíc se vší tou péčí a medicínou, komu z nás dneska vydrží zuby až do smrti? Já nevím jak vy, já osobně šetřím na titanový kotvy abych měl po šedesátce čím kousat)
Co se týče úmrtnosti v pravěku (i když to je hodně široký, ale dejme tomu od erektů k nám) podle nálezů to vypadá, že naděje dožití byla běžně 65let. Ty ale zřejmě poukazuješ na věk průměrnej, kterej snižovaly brutální úmrtnost při porodech, v raném dětství, při lovu a v boji.

Pokud jde o suplementaci fluoru, neexistuje žádnej fyziologickej mechanismus jak by fluor z pasty mohl projít dásní a zubní sklovinou (byť zubní sklovina a kosti ho obsahují a ke své stavbě potřebují), jedinej způsob jak se fluor do těla dostává je přes trávicí trakt. A pokud si někdo dáte opravdu práci a přečtete si informace takovým tím prtavým písmem na každý tubě pasty, tak ty milý a hodný farmaceutický firmy důrazně nedopručujou pastu polykat - proč asi....
Pokud napíšete heslo do googlu "suplementace fluoru" můžete si nastudovat více.
Naposledy upravil mike dne pát čer 21, 2019 20:06, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku i citaci
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát čer 21, 2019 20:42

Chromý kůň píše:Pokud jde o suplementaci fluoru, neexistuje žádnej fyziologickej mechanismus jak by fluor z pasty mohl projít dásní a zubní sklovinou

Moje sestrenka zubarka na to ma jiny nazor. Mozna bys teda mohl vysvetlit, jak funguje tohle (doporucila mi to). Ze to funguje mam vyzkousene.

Chromý kůň píše:A navíc se vší tou péčí a medicínou, komu z nás dneska vydrží zuby až do smrti?

Vydrzely mym prarodicum, rodice aktualne v 75 taky v pohode a ja taky rozhodne na nahrady nesetrim, dekuji za optani ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod lojzmen » pát čer 21, 2019 21:41

To plnění malé tuby z velké tuby jde docela dobře, doporučuji pro usnadnění trochu řidší pastu a velkou tubu spíše plnou, než poloprázdnou.

Také používám pastu spíše jako medikament na odhalené krčky zubů. Nějaký měsíc to trvá, něž si všimneš změny k lepšímu, u mne asi za rok trvale bez bolesti.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1080
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod GreyMouse » sob čer 22, 2019 0:01

apuka píše:@GM: Kde jsi sehnala malou tubu zubni pasty Promise?

Už fakt nevím, mám ji docela dlouho, opětovně plním jako Mawenzi a další. V nějakých e-shopech jsem ji teď našla, ale já ji měla určitě z kamenného obchodu. Pokud neseženeš tuhle, můžeš koupit nějakou jinou cestovní a po spotřebování plnit na cesty svojí oblíbenou ;-)



FrantaKrajta píše:@GreyMouse, to cinske titanove zavetri je celkem fajn, ale ma hrozne ostre okraje. Se zmrzlejma nebo obema levejma rukama nekdy trochu problem ;)
No a taky nedrzi pootevrene - tj nejde dat jen na stranu vetru u varicu primo na kartusi (fakt nechci prehrivat kartusi plnou plynu...)

V zimě (skoro) nevaříme, ale obě ruce levé se projevují spíš, když potřebuju zastrčit ten bazmek do nějaké dírky, aby ten tenký plátek držel tvar válce. Měli jsme ho zatím jen na jedné akci, ale žádný problém s ostrými okraji se mi nevybavuje.

EDIT: Okraje jsou ohnuté a bezpečné s výjimkou toho "půlkruhového" výřezu; o ten by se asi říznout dalo, budu si na něj dávat pozor.

Ono se s tím lehoučkým "papírem" vůbec ve větru nepracuje moc dobře, člověk musí dávat pozor, aby mu to neuletělo. Ale naštěstí ho můžu zajistit kolem hrnce, protože máme kraba a kartuši tedy mimo vařící prostor.


mike píše:
Chromý kůň píše:A navíc se vší tou péčí a medicínou, komu z nás dneska vydrží zuby až do smrti?
Vydrzely mym prarodicum, rodice aktualne v 75 taky v pohode a ja taky rozhodne na nahrady nesetrim, dekuji za optani ;-)

Tak to máte dobrý, moje babičky měly vyndávací zuby snad co pamatuju :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1973
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob čer 22, 2019 13:01

To je další věc, že dřív nebyly rafinovaný cukry ani nijak upravený potraviny atd atd... Dnes se tomu ale nelze vyhnout, leda bys jedl jen to, co ti doma vyroste.
Takže zuby jsou tímhle umělým svinstvem oslabený a musíme je jiným svinstvem podpořit. Je to asi jako "počítače slouží k řešení problémů, který by bez nich neexistovaly". Nebo redukování nežádoucího účinku léků dalším lékem, kterej ho potlačí...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob čer 22, 2019 20:20

Zuby jsou zlo a bolavej zub dokáže zkazit výlet stejně jako tlačící bota... Holt těch několik gramů radši ponesu. V tý stříkačce si to můžu aspoň přesně nadávkovat, ať netahnu zbytečně o gram, dva víc :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » ned čer 23, 2019 15:59

Chromý kůň píše:dva a půl milionu let rod homo čistí chrup rozžvejkaným klacíkem a bez problému.
Vsak sam uvadis duvody, proc to je ted jinak. Navic - kdo Ti rekl, ze to bylo tehdy bez problemu? Taky se lidem kazily zoby, jen jim je nekdo vyrval nebo vybil v sarvatce. A taky byvalo obcas problemem i ze umiraly, protoze uz nemely dost zubu na rozmelneni potravy.
Proste ja nerikam, ze je to vzdy a kazdemu nutne, ale mnohym lidem ano - a nejjasnejsi to je pro lidi, kteri maji problem s dasnema. Ze proc, je jina otazka, ale to neni na reseni zde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod sobb » stř čer 26, 2019 19:58

Chromý kůň píše:Pastu nepoužívám. Po jednom celkem zásadním rozhovoru se zubařem jsem pochopil, že mechanická očista je 99% a ten zbytek je jenom vůně a chuť.
Asi na tom něco bude, protože stejně tak zněly slova našeho zubaře, když jsme se s ním před odjezdem na Sever bavili o tom, že v zimě tomu "zubení" moc nedáme.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod aksam » pát črc 5, 2019 11:40

aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1238
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát črc 5, 2019 14:38

vonkreuz píše:
Raději bych doporučil Soto New River Pot

Přišla na mě chuť, že bych zase začal vařit, na to by ten hrnec byl super. Jenže se prodává jen v kombu s vařičem... Není tu někdo, kdo chce jen ten vařič a o hrnec nestojí? :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob črc 13, 2019 11:25

https://www.bushcraftshop.cz/Titanova-l ... -d3747.htm zajímavá lahev
Z plastu mi ta voda prostě nejede a nerez je zbytečně těžká...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » sob črc 13, 2019 14:52

- já tedy rozdíl ve vodě v plastu a v kovu nepoznám, možná kdyby v tom byla voda týdny, tak ňáký rozdíl asi znát bude
- a hlavně nevím proč bych měl nosit tak těžkou láhev, a ještě jen s objemem 700 ml, já používám 1l skládací lahev Platypus která váži 25 g, já vozím dvě, tak to už je pak slušný rozdíl ve váze
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod vonkreuz » sob črc 13, 2019 15:06

Rozdíl nerezová ocel a Nalgene nepoznám, pokud se o lahev starám.
Už jsem to psal, podle mého názoru Platypus chytá a drží chutě a pachy. Dost dlouho jsem z ní cítil (chuťově) ionťák Isostar.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod fps » sob črc 13, 2019 15:37

tak to já používám jen čistou vodu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob črc 13, 2019 15:47

Platypusy jsem měl a jeden ještě mám, už jen na vodu, která poslouží k další úpravě. Syrovou vodu bysem z toho pít nechtěl a to tu lahev nemám ňák dlouho..
Nicméně je Platypus furt lepší než petka...
Jenže co když plastový lahve prostě používat nechcu, ať už jsou důvody jakýkoliv? Nezbyde mi než nerez nebo titan. Nebo víte někdo o nějaký neplastový lahvi, ve který se voda nekazí, dá se dobře čistit i v terénu a vydrží? Nejsu zastánce jedno až několikarázovejch věcí...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7993
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » sob črc 13, 2019 20:34

Etheric píše:Nicméně je Platypus furt lepší než petka...

Proc? Pouzivam oboje, Platypus jen jako zalohu nebo dalsi nadobu, kdyz jdu pro vodu nekde dal. Petky (cire!) jsou na tyden az dva naprosto v pohode a pije se z nich vyrazne lip, nez z Platypusu (Platypa?). Ten ma vyhodu, ze se da dobre sbalit.

fps píše:tak to já používám jen čistou vodu

Taky tak. Vsak proc pit cokoliv jineho? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod vonkreuz » sob črc 13, 2019 21:09

Etheric píše:Nebo víte někdo o nějaký neplastový lahvi, ve který se voda nekazí, dá se dobře čistit i v terénu a vydrží? Nejsu zastánce jedno až několikarázovejch věcí...

Polní láhev ČSLA - tělo hliník, špunt hybridní konstrukce korek/plast, obal filc s koženým řemením.
https://www.armypoint.cz/polni-lahev-cu ... i/d-92484/
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod sobb » sob črc 13, 2019 21:51

mike píše:Petky (cire!) jsou na tyden az dva naprosto v pohode
Proč ten vykřičník? Používáme barevné a nepřipadaj mi o nic horší. Naopak lepší svou pevností.

mike píše:
fps píše:tak to já používám jen čistou vodu
Taky tak. Vsak proc pit cokoliv jineho? ;-)
Se optej třeba kafařů :wink: U nás po drobných bojích byla jedna termoska už "obětována" na kafe :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Treking